S)e CcidóeSou^a/tit Wapenstilstand in het H. Land aanvaard Sovjqt-terreür in Oost-Duitsland Londense conferentie sluit met accoord Afschaffing van verplichte veelevering WOENSDAG 2 JUNI 1948 39ste JAARGANG Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD Hoofdredacteur: TH. W1LMER KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN* WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" Gaan .de schoenmakers staken? Men* vreest dit wegens gebrek aan ma teriaal. De slijtage van schoenen Is niet bij te houden wegens het geloop naar het Don Boscohuis, Rapenburg 52 Gooide u al wat in de bus? Adr. Bur. Papèngracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w„ f 1.30 p. nmd., t 3.90 p. kwart. Franco p. p. f 4.65 - Advert.: 15 ct p. m.m. Telefoontjes f 1.50 Vanmorgen om 3 uur zou het vuren gestaakt worden r\e beide strijdende partijen in Palestina hebben het bevel van de Vei- ligheidsraad om het vuren te staken aanvaard. De voorlopige regering van Israël maakte gisteravond bekend, dat Israël het voorstel van een wapenstilstand van vier weken aanvaardt en de Joodse strijdkrachten bevoIe"n heeft met ingang van Woensdagmorgen 3 uur met vuren "op te houden, mits de Arabieren hetzelfde doen. De Arabische Liga maakte daarna bekend, dat ook zij het bevel van de Raad zal opvolgen. Joodse voorwaarden De Joden hebben het bevel van de Veiligheidsraad opgevolgd, uitgaan de van de volgende veronderstellin gen: 1. Dat het verbod van»wapenin- voer in de Arabische landen zal geldén voor de~levering van wa penen uit voorraderf in het be zit of onder controle van vreemde mogendheden op Ara bisch grondgebied. 2. Dat gedurende de periode van het bestand de gewapende machten van geen der beide partijen zullen pogen vorderin gen te maken en dat beide partijen huji posities, mogen behouden. 3. Dat voedsel en andere noodza kelijke zaken vrijelijk Jeruza lem binnen kunnen komen en dat ook het civiele verkeer naar en van Jeruzalem kan plaats hebben; 4. Dat elke. poging om het ver voer van goederen, bestemd' voor Israël, te verhinderen of te belemiperen, (beschouwd wordt als een daad van gewa pend optreden. Ook Arabieren zullen aan de aanvaarding van de wapenstilstand wel hun voorwaarden hebben ver bonden, maar deze zijn nog niet be- bekend. DE SITUATIE AAN DE FRONTEN De situatie aan de gevechtsfron ten vlak vóór het officiële begin van de wapenstilstand is de volgende: Het verwarde beeld van de Pale stijnse gevechtsfronten vóór de Ara bische invasie van 15 Mei is thans uitgekristalliseerd zoals de twintig Joodse nederzettingen in Negeb (Zuid-Oost-Palestina) deze twin tig nederzettingen houden nog steeds stand ver achter de Egyptische voor uitgeschoven stellingen. Het meest gecompliceerd ïs het centrale front, de sector Lydda-Ram- leh-Latroen, waar de Joden volgens berichten uit Tel Aviv het initiatief hadden, en de Arabische „driehoek" van Djenin, Toelkarem en Nabloei meer naarv het Noorden. De Joden vielen deze driehoek te land en yan de lucht uit met enig succes aan. Zij bezetten Arabische dorpen rondom Djenin en belemmmerden de Iraak- se troepenbewegingen op de weg naar Toelkarem. Er worden weinig veranderingen gemeld in de sector Lydda-Ramleh. waar de Arabische ongeregelde troe pen'nog steeds weerstand boden aan -_de Joodse aanvallen. In de heftig omstreden sector van" Latroen, Welke in werkelijkheid een onderdeel was van de strijd om Jeruzalem, zou thans na negen dagen „een essen tiële verandering" opgetreden zijn, aldus Joodse berichten te Tel Aviv. „De Joden proberen niet meer het dorp te bezetten, maar liever krt Arabische legioen, waarvoor deze strijd beslissend is geworden voor het prestige en de toekomst van ko ning Abdoellah's positie in Pales tina, te verzwakken". De Joden hebben hun grootste succes behaald tegen de Syriërs en Libanezeen in het Noorden en be heersen thans geheel West-Galilea, dat vol#ens het verdelingsplan een onderdeel uitmaakt van de Arabi sche staat. Volgens Joodse bron te Tel Aviv behouden de Joden 'dad-r het initiatief. Zij doen af en toe aan vallen op troepenconcentraties op Libanees en Syrisch grondgebied. Het derde front in de Jordaan- vallei, ten Zuiden van het meer van Galilea, is* statisch, waarbij de Ara bische druk op de Joodse nederzet tingen ten Zuiden van Samach zwak ker is geworden. Volgens dezelfde Joodse bron te Tel Aviv scheen de opmars der Egyptische troepen langs de kust tot stilstand te zijn gekomen. Officiële Arabische berichten, dat Tel Aviv omsingeld is en dat de Joodse steden Nathania, ten Noorden van Tel Aviv, en Naharia, ten Noor den van Haifa, zijn ingenomen, wor den tegengesproken. DE EERSTE SCHENDING? Volgens een Jóóds communiqué zouden Egyptische strijdkrachten en kele uren na het ingaan van de wa penstilstand Negba in de woestijn" van Negeb en Hoelda in het gebied van Latroen aangevallen hebben. HONGARIJE ERKENT ISRAëL. Hongarije heeft de staat Israël er kend en de Joodse autoriteiten te Tel Aviv van dit besluit op de hoogte gesteld. rvE BRITSE inlichtingendienst heeft gisteren een rapport van 5.000 woor den gepubliceerd over „De druk op de democratische partijen in -de Sovjet-zóne". Het document vergelijkt de methoden van de Russen met het terroristische regiem van de Ges tapo. De samenstellers wijzen er op, dat de Russen in de Oostelijke zóne de sociaal-democratische partij heb ben geliquideerd als afzonderlijke par tij, dat zy de liberale democraten tot gehoorzaamheid hebben gedwon gen en de christelijke democraten getemd. Alle georganiseerde "verzet tegen de plannen vajï de Russen is de kop ingedrukt en oppositie van individuele personen is steeds ge vaarlijker geworden. Verzet wordt steeds gevolgd door vlucht of ar restatie. Nederlands schoonste openlucht-j theater. Vlak bij 't BloemendaaL Kopje in een ongerept stukje duii schoon verrijst Nederlans nieuwsl en naar de bouwers beweren schooi ste openluchttheater. Op initiatii van 84 Bloemendalers, die de geldi voor het nieuwe theather verschafte) komt hier een werk tot stand, NIEUWS UIT INDIE Zilveren priesterfeesr in Soerabaja Aalmoezenier F. van de Vliet van de Koninklijke Marine heeft Woens- getuigt, wat gemeenschapszin verjdaS 26 Mei Soerabaja zjjn zilve r\ o i a r* *- ït-i.- 'ren priesterfeest gevierd. Des mor- mag. Op 31 Augustus zal het nieuw«fgens 9 uur droeg de aalmoezenier theater worden geopend. Het nieuwe theater in aanbouw. Vertrouwen in Schuman bevestigd De Franse nationale vergadering heeft haar vertrouwen in de rege ring opnieuw bevestigd door de ver- trouwensmotie die Schuman steldé, met 402 tegen 183 stemmen aan te ne men. Slechts de communisten stem-1 den tegen. Dit houdt tevens in, dat. het regeringsvoorstel om 150.000 ambtenaren uit 's rijksdienst' te.ont slaan, aangenomen is. Op aandrang van de socialisten zal deze maatre gel slechts de tijdelijke ambtenaren treffen. Internationafe controle op Ruhrgebied p^E CONFERENTIE van Amerika, Engeland, Frankrijk en de landen van Benelux over het lot van W est-Duitsland is gisteravond geëin digd. Een officieel communiqué wordt vandaag verwacht. Volgens Reuters diplomatieke correspondent zijn de voornaamste resultaten de volgende: 1. Omstreeks- 1 September krijgt 'West-Duitsland een wetgevende vergadering. 2. Er wordt een internationale con* trole-organisatie gevormd voor de industrieën van het Ruhrge bied, samengesteld uit vertegen woordigers van Engeland, Frank rijk, Amerika, België Nederland, Luxemburg en West-Duitsland. Deze mannen hebben bevoegdhe den op het gebied van distributie van- steenkool, cokes en staal. 3. In de drie Westelijke zones zal, waarschijnlijk in de eerste wé ken van Juni een valuta-hervor ming worden ingevoerd. De Wes telijke sectoren van Berlijn zijn daarbij niet betrokken. Deze aanbevelingen moeten door de zes regeringen worden goedge keurd. Bij wijze van compromis tussen het Franse en Amerikaanse stand punt, beslot de conferentie het aan de West-Duitse provincies over te la ten, door wie zij zullen worden verte genwoordigd. De "\jlrenigde Staten hadden gepleit voor een algemene verkiezing om de afgevaardigden aan te wijzen. De Fransen bleven er op ^aandringen, dat de afgevaardigden zouden worden benoemd. een plechtige H. Mis van dankzeg ging op in de H. Hartkerk, waarbij aalmoezenier Kwaaitaal C.M. de feestpredikatie hield. .Het was voor de eerste maal dat een H. Mis in Soe rabaja vergezeld gipg van militair eerbetoon. Aalmoezenier Van de Vliet is ook buiten de kringen de Koninklijke Marine in Soerabaja en de gehele Oosthoek bekend om zijn bijzonder vei"diea6telijk werk en zijn gróte priesterlijke ijver voor het welzijn .van de hem toever trouwde katholieken in de Mariniers brigade. Aalmoezenier Van de Vliet, die af komstig is uit het diocees Haarlem, was na zijn priesterwijding achter eenvolgens werkzaam als kapelaan te Middelharnis, Voorburg, Rotter dam en Amsterdam. In 1939 werd hij gemobiliseerd als aalmoezenier. Nadat hij in 1942 was benoemd tot pastoor te Heinkens- zand, gaf hij zich als vrijwilliger op voor de geestelijke verzorging der krijsgevangenen. Deze,taak vervulde hij van 1943 tot het 'einde van de oorlog in het kamp van Stuttgart. In Jüli 1945 werd hij aangesteld als aal moezenier van de Koninklijke Ma- Rapport van Britse inlichtingendienst Het rapport verklaart, dat opposi tie tegen de Russische politiek niet meer kan worden verwacht in de Oostelijke zóne. Dan vervolgt het: „De successen, die de Russische druk heeft bereikt, moeten ons niet uit oog doen verliezen, dat de strijd nog steeds wordt voortgezet, Wij moeten de moedige pogingen van talrijke personen, die dagelijks de straf voor hun onafhankelijkheidsstrijd betalen, blijven steunen." Het rapport somt acht methodes in Russische druk op: openlijke in terventie, druk door de socialistische eenheidspartij, controle van de pers, ontslag van politieke tegenstanders, economische pressie, indirecte druk, een wijdvertakt Russisch spionnage- stelsel en de geheime Ryssische po litie. De laatste vooral is de schrik van de politieke werkers in de Oostelijke zóne. De geheime 'politie werkt, evenals de Gestapo, met martelin gen bij verhoren, die soms weken lang duren en met zware mishande lingen. Dit gedeelte van het rapport berust op de verklaringen van slacht offers, die konden vluchtey? Vaak kunnen gevangenen van de Russen hun vrijheid herkrijgen te gen een belofte, voor de geheime po litie te spionneren. Van de andere kant worden lastige politieke tegen standers yaak beschuldigd van spiotï nage. Om" deze redenen heerst er een atmosfeer van wantrouwen in de Sovjet-zóne, vergezeld van wanhoop, Inwijding en proefvaart Vlaardingse trawler „Odin" VI. 78. Deze trawler werd in de bezettingstijd het was toen nog hét stoomschip „Franciscus Antónius" door de Duitsers naar Kiel overgebracht en daar, na volko^ men leeggeroofd en uitgebrand in de haven van Kiel tot zinken gebracht. Na de bevrijding hebben nijvere Ne derlandse handen het vaartuig ge licht en naay Vlaai-dingen terugge voerd, waar het in uiterst deplora bele toestand aankwam. Te Vlaar- dingen wist men dit wrak niettemin om te bouwen tot een moderne traw Ier, een welkome aanwinst voor de Nederlandse haringvloot. Heden werd op de Noordzee een proeftocht ge- 'louden. Het schip in de Wilhelmina- haven te Vlaardingen. De overstromingen in Noord-Amerika HET WATER VERSPREIDT ZICH VERDER. Het water van de Columbia-rivier zet thans de buitenwijken van Port land (Oregon) onder water. De ge-, nie-troepen hebben de massa-ont ruiming van een gebied van 190 km lengte langs de Columbia bevolen. Vele duizenden inworfters van het bedreigde gebied aan de bene denloop van de rivier waren reeds gevlucht, aldus delen de auto riteiten mede. President Truman heeft instructie gegeven, dat de volledige hulpmid delen van«de federale regering ge bruikt moeten worden om1 de men sen, die voor het wassende water van de Columbia vluchten, te red den. Er* zyn drie nieuwe dijken door gebroken. Het is nog niet bekend hoeveel personen om het leven zijn STAKING BIJ DE BERLIJNSE ONDERGRONDSE. Het personeel van de ondergrondse spoorweg en van de bussen te Ber lijn is hedenmorgen om 6 uur voor één dag in staking gegaan. Bij deze staking zijn. bijna 20.000 arbeiders TOESPRAAK VAN Z.H. DE PAUS TOT HONGARIJE. De -in Boedapest gehouden hér- denkingsplechtigheden van het Eucharistisch Congres van 1938 wer den Zondag j.l. afgesloten met een radio-toespraak van Z.H. de Paus tot het Hongaarse volk. De H. Vader her innerde er aan, dat het Hongaarse volk in de loop der eeuwen zich niet in zijn geloof heeft laten overweldi gen, maar ondanks alle stormen stand heeft gehouden. De Paus verklaarde verder, dat ondanks alle geweld de geestelijke waarden, 'waarvoor wij leven, de zege zullen moeten beha- omdat niemand ziet hoe de toestand ooit beter kan worden. Dit is de eerste maal, dat in een of ficieel rappoft feiten worden be kend gemaakt over het terroristische regiem in Oost-Duitsland. betrokken. Zij eisen hoger lonen en len, wanneer wij althans de waar- voedselrantsoenen en een warm mid- digheid van ons mens zijn zullen wil- dagmaal len behouden. gekomen bij de overstroming van Vanport op Zondag. Naar schatting werd 27 millioendollar sefcade aan gericht. Naar schatting zijn in Brits-Co- lumbia meer dan 50.000 huizen on der water gezet, waarvan er vele werden weggespoeld. In de gehele provincie is de noodtoestand afge kondigd. In het overstroomde dal van de rivier de Fraser zijn duizen den gezinnen dakloos en de schade wordt op 25 millioen dollar geschat. Het water van de rivier blijft was sen door de smeltende sneeuw van de Rocky Mountains. Alle spoorweg verbindingen met de rest van" Ca nada zijn verbroken en er heerst in het gebied reeds een voedseltekort. Het hoofdkwartier van het Canadese leger te Ottawa verklaart in zijn eerste verslag over de toestand in Brits-Columbia, dat het water reeds het peil van de rampspoedige over stromingen van vijftig jaar geleden heeft bereikt. Het leger heeft, met bijzondere bevoegdheden uitgerust, de zorg voor de gehele provincie op zich genomen. Te Vancouver, dat niet over stroomd is, is egn tekort aan brood ontstaan. Alle beschikbare vliegtui gen zijn ingeschakeld om goederen aan te voeren. De genie-troepen werken da? en nacht aan de bouw van nooddijken en het opblazen van* belemmeringen. Sloep met 90 man omgeslagen Negen Amerikaanse mariniers en dertien matrozen, behorende tot de bemanning van het» Amerikaanse vliegdekschip Kearsage, zijn ver.- droriken, doordat de motorbarkas, die hen, na de feestelijkheden in Norfolk ter gelegenheid van Memo rial Day, naar hun schip terug bracht, buitengaats is omgeslagen. Het vaartuig, dat negentig nian aan boord had, zonk onmiddellijk. Red dingspogingen van alle in de haven liggende schepen werden door duis ternis en zware regen bemoeilijkt. De Kearsage behoorde tot een eska der van drie kruisers, zeven tor pedojagers en een transportschip), dat naar de Middellandse Zee zou vertrekken. Het vertrek van het smaldeel is uitgesteld. Reeds enige tijd wordt nagegaan aldus het A.N.P. of de verplichte vleeslevering kan worden afgeschaft in die zin, dat de veehouders niet meer, zoals in voorgaande jaren, en dit.jaar, een aanslag zullen krijgen, om ditmaal voor de periode 1948 1949 een voorgeschreven hoeveelheid vlees tedeveren. Veehouders moesten verleden jaar nog een gewicht aan vlees per rund, ouder dan een jaar, gebaseerd op de voorafgaande De- cember-inventarisatie, verplicht le veren. Men gaat thans de mogelijkhe-- den na om deze aanslag te laten ver vallen. Dit jaar is, wegens geregelde vrijwillige leveranties, vordering vrij wel niet nodig geweest. Mocht deze regeling een feit wor den besprekingen hierover worden door het bedrijfschap voor vee en vlees nog gevoerd met de minister van Landbouw, Visserij en voed selvoorziening dan wil dit geens zins zeggen, dat van een voor-oorlog- se toestand gesproken kan worden. Verkool* van slachtvee van veehou der aan slagen zal zeker niet kunnen en mogen plaats vinden, omdat, ook wanneer de aanslag voor de verplich te veelevering vervalt, de veehouders hun slachtvee alleen kwijt kunnen aan het bedrijfschap voor vee en vlees, welke bedrijfschap op zijn beurt het geleverde vee overdraagt aan de plaatselijke toewijzings-com-1 missies (P.T.C.), die op haar beurt zorgen, dat de slagers regelmatig van vlees worden voopzien. Trouwens er zijn goede gronden om aan te nemen, dat de veehouders niet naar gen voor oorlogse toestand zullen terugverlan gen, omdat op de vrije markt vóór slachtvee in de tijd, omstreeks de stalperiode, waarin de uitstoot het grootst zal zijn, de prijzen ongetwij feld zullen dalen. De vrije handel in gebruiksvee gaf in 1947 hier al een voorproefje van, toen omstreek^ 0c- tober de prijzen zo daalden, dat de veehouders dankbaar waren hun slachtvee, aan de centrale (het be drijfschap voor vee en vlees) te mo- ,gen leveren, omdat zij hierdoor vgn 'een behoorlijke prijs verzekerd wa ren. Wanneer dit laatste niet het ge val gewast zou zijn, zouden vooral in het westen van het land de vee een fokzeug op zijn bedrijf mogen aanhouden en biggen telen. Ongetwij feld zal over een half jaar het aantal biggen aanmerkelijk groter zijn, waardoor de kans vrij groot is, dat de biggenprijs, die de laatste tijd ab normaal hoog was, aanmerkelijk zal gaan zakken. Met nadruk heeft de regering er op gevezen minister Mansholt heeft dit in zijn dezer da gen uitgesproken rede te Assendelft nog gedaan dat bij het vervallen van de fokzeugentoewijzingen alle ri sico's door de varkenshouders geno men dienen te worden. Het merk waardige is, dat hoevvel deze maatre gel op initiatief van agrarische krin- gen -is genomen, vooral de bona fide varkens-fokkers niet geheel gerust zijn ■«oor de gevolgen hiervan. In een wprleden week gehouden vergadering van varkensfokkers in de Beemster zijn reeds protesten tegen deze maat regel geuit, omdat deze bonafide-var kensfokkers beunhazerij op grote schaal verwachten en het niet denk beeldig achten, dat de biggenprijzen zó scherp dalen, dat de varkensfok kerij in een noodtoestand zal komen te verkeren, zoals men die gekend heeft in de dertiger jaren. Het lpslaten van de fokzeugentoe wijzingen wil'echter in geen geval zeggen, dat iedereen nu maar een fokzeug kan aanhouden. Niet alleen, dat de varkenshouder uiteraard ge registreerd zal moeten zijn by het bureau van de provinciale voedsel- commissaris, doch tevens zal hij voor zijn fokzeug, die alleen gekocht zal mogen worden op een aankoopver- gunning, van zijn plaatselijke bureau houder een aanhoudbewijs moeten vragen. De vleesproductie in ons land blijft goeddeels afhankelijk van voederaan- voer uit het buitenland en dus van de deviezen, die onze regering be schikbaar kan stellen voor aankoop daarvan, en van graan voor mense lijke consumptie. Komt dit laatste in voldoende mate, dan kan .ook de vee voederpositie gunstiger worden. In verband met de prijzen op de we reldmarkt minister Mansholt heeft hier herhaaldelijk op gewezen zal de veehoudersstand er voor alles naar moeten streven, dat men met uit sluitend kwaliteitsproducten aan de rftarkt komt. Men is immers aange wezen op de import van veevoeder, die betaald moet worden in dollars. Eventuele gunstige export van goe de producten kan aankoop van vee voeders in het buitenland stimuleren. KINDERBIJSLAG VOOR „KLEINE ZELFSTANDIGEN". houders nog meer protesten hebben laten horen, deze dan in aansluiting op de door hen becritiseerde melk prijs. Deze volgens vele veehouders te lage melkprijs en de moeilijkheid om aan personeel te komen, hebben tal van veehouders, die. voor de oorlog industrie en/of consumptie-melker waren, doen besluiten hun bedrijf geheel of gedeeltelijk over te scha kelen van melkerij in vgtweiderij. Hierdoor werd niet alleen'het perso neelsgebrek grotendeels opgevangen, doch (bovendien kreeg men voor de droogs-taande koeien, die als slacht vee werden klaar .gemaakt, bij leve ring een lonende prijs. Mocht de regeling, zoals hierboven omschreven, doorgaan, dus wanneer de aanslag vervalt, dan zal men van overheidswege ongetwijfeld maatre gelen nemen, om vooral in het na jaar de grote uitstoot op dë'leverings- markten te kunnen opvangen. Dit in tegenstelling met verleden jaar, toen de veehouders, naar bedrijfs-urgentie, hun vee konden afzetten. Door de oorlogsverwoestingen kan men in ons land niet over voldoende vrjes-in- richtingen beschikken. Het is duide lijk, dat de regering een vleesvoorzie- ning voor maanden moet bekijken en «iet op het moment van levering, waardoor b.v. door de grote toevloed van slachtvee in October het vlees distributie-vrij gegeven zou kunnen worden, maar in het voorjaar, na het beëindigen van de stalperiode, men hoofdzakeljjk zou zijn aangewezen op te weinig nuchtere kalveren. Onze vleesproductie blijft groten deels afhankelijk van de varkenssta pel, die op zijn beurt weer opgevoerd kan worden, indien de veevoederposi tie/normaler vormen gaat adnnemen, Daar de veevoederpositie en speciaal ook de aardappelteelt een wat gunsti gfer beeld gaat vertonen, zal wellicht een verruiming in de varkensstapel mogelijk zijn. Op advies van het be stuur van de Stichting van de Land bouw, waarin de boepen-werkgevers en werknemersorganisaties'samen werken, wordt het togwijzingen-stel- sel voor fokzeugen ingetrpkken. Hier door zal dus iedere akkerbouwer, in Volgens een mededeling van minis ter Drees is aan de gemengde com missie welke het vraagstuk van de kinderbijslag voor zelfstandigen be kijkt, uitdrukkelijk te kennen gege- ven, dat zij bij haar advies niet ge bonden is aan het stellen van een inkomengrens. De regeling, /velke de commissie voorbereidt, zal derhalve niet noodzakelijk tot de kleine zelf standigen beperkt behoeven te zijn. Tot de kleine zelfstandigen zouden eventueel in aanslufting aan de in het herzieningsrapport voorgestelde loon grens van 6000.— voorsl^ands gere kend kunnen worden de zelfstandi gen wier inkomen blijft beneden 6000.- per jaar. Binnen zeer afzienbare tijd is een verbetering te verwachten voor de T.B.C.-patiënten, aangezien een maatregel aanhangig is gemaakt, ktachtens welke de bijdrage in sa- natoriumverpleging ook na het eer ste jaar nog zal worden verleend. PROV. STATEN ZUID-HOLLAND. Gistermorgen werd de eerste ge wone zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland gehouden. Na de opening deelde de voorzitter mede dat de heer E. van Ruller (A. R.) wegens vertrek naar elders en de heer G. Wagenaar (C.P.N.) om ge zondheidsredenen ontslag hadden ge nomen als leden van dit college. In de plaats van de heer van Ruller is benoemd de heer J. M. Kögeler. Hierop kwam aan de orde de benoe ming van een lid der Staten als be doeld in art. 89 der provinciale wet (buitengewoon lid college Gedepu teerde Staten). Bij de daartoe gehou den stemming kreeg jhr. ir. C. C. A. van Lidt de Jeude V.V.D.) 43 stem men en de heer J. Spronkers (Arb.) 21 stemmen. Acht stemmen werden blanco uitgebracht. De gan de orde zijnde onderwerpen werden vervolgens" in handen van commissies gestéld. De Provinciale staten zullen op 22 tegenstelling met de afgelopen jaren. Juni te 11 uur weer bijeen komen.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1