Cor Bakker wint bij de professionals Ljnck en mej. Jamin winnen de enkelspelen Knijnenburg wint de zware klasse te Etten DINSDAG 18 MEI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ACHTSTE ALPHENSE WIELERRONDE De achtste „Ronde van Alphen" is opnieuw een groot succes geworden. Alles werkte op deze tweede Pinksterdag er toe mee om het het comité, waarin de figuren Beerenpoot. Otten, Cornelissen en Hoogeveen de „Grote Vier zijn, naar'de zin te maken. Er was de gehele dag een helder schij nend zonnetje, waar door het aangenaam vertoeven was langs en bij het parcours, er waren een groot aantal toeschdtiwers, naar schatting onge veer 6000, er warén een groot aantal renners, bij de profs bijpa 80, en er was officiële belangstelling. Burgemeester Schokking woonde met zijn echtgenote het grootste gedeelte van de wedstrijden bij, alle factoren die er toe hebben bijgedragen, dat de achtste ronde weer als geslaagd ge noemd kan worden. W. Voortink eerste amateur. Wat ei" niet was en dat betreuren de persmensen ten zeerste dat was een behoorlijke gelegenheid voor de pers, waardoor men rustig het laat ste gedeelte van het parcours kon overzien en aantekeningen maken. Nu zagen wij een Joris v. d. Bergh ver scholen achter enkele dikke ruggen zijn aantekeningen maken, terwijl ook de andere overige persmensen maar bitter weinig van de eigenlijke wedstrijd hebben kunnen volgen. Dat moet toch beter kunnen! Het plaatselijke comité van de N.l. W.I.N. is dank zij deze wedstrijden ook een zeer behoorlijk bedrag in de schoot geworpen, waardoor ook voor de jongens in Indië deze wedstrijder^ nuttig zijn geweest. De middag werd begonnen, met een wedstrijd voor Nieuwelingen over een afstand van 40 Km. 30 Ronden. Hierin reed o.m. mee een onzer plaatsgenoten W. Vreeswijk, zoon van de vroegere bekende wielrenner Ge rard Vreeswijk. Helaas kreeg hij na 33 ronden rijden in behoorlijke po sitie liggend een stukje ijzer in een zijner banden, van rijwiel verwisse len kostte hem zoveel tijd, waardoor hij enkele ronden later de strijd moest staken. Zoals het bij nieuwe lingen vaak gebeurt, zo was het ook nu weer: geen der renners heeft de moed of de kracht om een ronde uit te lopen of de tactiek daartoe ont breekt nog, want, dat er ook tactiek bij te pas komt zagen wij duidelijk bij de professionals. Deze wedstrijd werd tenslotte gewonnen door W. Sneider uit HSlfweg in de tijd van 59 min. en 14 sec. op 1 meter A. J. v. d. Putte, Den Haag, 3e F. Cornelisse, Halfweg, 4e C. Bakker, Halfweg en 5e A. v. d. Pal uit Scheveningen. Direct daarna werd gestart door de amateurs voor een 100 km. race over 133 ronden. Voor amateurs achten wij deze afstand eigenlijk wel wat te groot: men kan zich echter ook op het standpunt stellen, dat zij toch al len prof willen worden en dan moe ten zij deze afstand ook kunnen rij den. Spoedig bleek, dat vrijwel de gehele race de Leidse renner Jac. de Groot, vroeger woonachtig in Alphen, een voorname rol zou spelen. Steeds was hij het, die leven in de brouwerij bracht en steeds was hij betrokken bij de strijd in de kopgroep. Dat hij tenslotte na met Mittertreiner, Brink man en Voórtink W. een ronde voor- sprong genomen te hebben er blijk baar geen erg in had, dat Voortink er opnieuw tussen uit trok en hij daardoor niet op tijd kon volgen, waardoor de wedstrijd voor hem ver loren was, heeft hij slechts aan zich zelf te wijten. Niettemin, deze Voor tink reed een goede wedstrijd en zal, naar wij geloven, nog veel van zich doen spreken. Eert tijdlang bleef het daarna rustig en was het zelfs een saaie vertoning. Na 100 ronden brengt de Groot er op nieuw leven in nadat G. Beining, Den Haag, zich geheel in zijn eentje bij de kopgroep heeft weten te voegen. Als dit mislukt waagt Voortink zijn kans en samen met Fasel en Ouwehand slagen zij er in een ronde uit te lopen, waar door dus Voortink alleen de leiding heeft met op een ronde Jac. de Groot, G. Beining, Fasel, Ouwehand en Brinkman, daarna volgt het peleton. Er zijn dan inmiddels 120 ronden ver reden, zodat het er steeds meer naar gaat uit zien, dat, pech voorbehouden, deze wedstrijden gewonnen zal wor den door W. Vooi'tink uit Haarlem. Inderdaad gebeurt dit dan ook: de tijd van de Haarlemmer is 2 uur 40 min. en 59 sec. 2e werd H. Brinkman, 3e Jac. de Groot, 4e Fasel, 5e Ouwe hand, 6e G. Reining. Uit de opkomst van de toeschou wers bleek, dat de belangstelling zich in hoofdzaak geconcentreerd heeft op de grote „keien". Een dichte haag van belangstellenden omzoomde nu het parcours. Als om precies 17 min. voor vijf uur, een half uur later dan is aangegeven, het startschot voor de laatste grote wedstrijd wordt gelost, zetten deze renners, waaronder een tweetal Belgen nl. Poels en van Mir- lo, er direct een formidabele spurt in, die het beste voor deze wedstrijd doet verwachten. Toch is deze race als wedstrijd ietwat tegen gevallen. Niet, dat er niet hard genoeg gereden is, neen daar niet van, maar wat de strijd betreft. Het ging alles zo regelmatig. Jammer was het, dat de Belg Poels na 35 ronden de strijd reeds moest staken door een vrij ernstige val sa men met de Reuver, hierdoor was een ernstige concurrent voor de eerste plaats uit de baan. Van Mirlo was hierdoor blijkbaar zo geschrokken, dat hij vrijwel de gehele verdere wedstrijd achteraan bet peleton heeft gehangen. Toch is er nog wel goede strijd ook geleverd. Vooral als Kees Pellenaars het even op zijn heupen kreeg wist hij met enkele forse trap pen de zaak bijeen te brengen als het nodig was. Dat het in deze wedstrijd wel even harder ging, dan bij de ame- teurs, bewezen de opgegeven tijden wel bij elke tien ronden. Tot er onge veer 90 ronden verreden waren ge beurde er vrijwel niets bijzonders. Nu eens dè een dan de andere ren ner deed een schuchtere poging er tussen uit te trekken. Als dan echter Bakker en van Beek, die door pech inmiddels een ronde achterstand heeft, de hulp en steun van H. Kake- man krijgen, die met kramp te kam pen heeft, dan gaat het er naar uit zien, dat dit drietal aansluiting zal krijgen met het hoofdpeletön, waar door dan van Beek zijn ronde heeft terug genomen en Cor Bakker een ronde is uitgelopen. Wel doen telken male, meestal onder aanvoering van Pellenaars, verschillende renners hardnekkige pogingen de ronde,op Bakker weer terug te nemen, maar deze uitstekend zittende renner is op zijn qui-vive en laat zich beslist niet verrassen, want zodra er een po ging gedaan wordt, zit hij er steeds bij. Zo wordt deze strijd dan uitgere den, waardoor in de eindsprint de volgende resultaten worden bereikt: lste Cor Bakker, 2 uur 28 min. 14 sec. op 1 ronde 2e. C. de Best, 3e B. Schel lingerhout, 4e C. Loos, 5e van Beek, 6e H. Smits, 7e A. Vooren, 8e J. Huls hof, 9e Jos. de Kort en 10e Chr. Smits, als 20ste werd genóteerd de Belg van Mirlo en als 13de Cees Pellenaars. Rest ons nog te vermelden, dat de renner H. de Hoog na afloop van de wedstrijd met een van geluk stralend gezicht, naar de jury en perstafel kwam met een kapotte voorvork in zijn handen, waarmede hij 20 ronden had uitgereden, hij had reden dm zich gelukkig te voelen, want men moet er niet aan denken wat gebeurd zou zijn, als deze vork het begeven had in volle spurt midden tussen de ren ners in. De Alphense Wielerronde behoort hiermede weer tot het verleden, het drukke wielervolkje heeft Alphen weer een dag op stelten gezet en de vele toeschouwers van een goede wedstrijd doen genieten. VOORTING WINT RONDE VAN MIDDEN-NEDERLAND. Gerrit Voorting uit Haarlem heeft gistermiddag de 200 km lange ronde van Midden-Nederland voor ama teurs gewonnen. De uitslag luidt: 1. Voorting, Haarlem 5 uur 22 m. 31 sec.; 2. Vos, Den Bosch 5.24.31; 3. Koot, Eindhoven 5.24.33; 4. Koe man, Krommenie 5.24.49.2; 5. Peters Haarlem, 5.25.21; 6. Groeneveld, Haarlem; 7. Hennjnk, Alkmaar; 8. Neeft, Haarlem; 9. Alblas, Over- schie; 10. HooyschxAir, Zaandam. EDO en Haarlem winnen Roodbroeken-verrassing voor B V V Wel wat laat, zouden we zeggen, beginnen de HaaxTemntfers los te ko men in de kampioenscompetitie. EDO wist een 4-0 zege in Eindhoven te behalen op het lusteloos spelende PSV, dat niets meer te winnen of te verbiezen had, zulks in tegenstelling met EDO. De Haarlemse club toch, zo onverwacht geheel uitgeschakeld van d? titel van landskampioen, was het aan haar eer verplicht tenslotte toch een zo gunstig mogelijke posi tie te verwerven. De 4-0 overwin- nig op PSV heeft daartoe wel een steentje bijgedragen. Zelfs staan de Haarlemmers nog slechts maar één punt achter BW, want de Bosse club werd met 2-0 ;eki'opt door de hekkesluiter Haar lem De competitiestand laat zien dat er nog veel mogelijk is: Heerenveen BW EDO Go Ahead PSV Haarlem In de promotie-degredatiecompeti- tie der eerste en tweede klassers komt schot. Twee beslissingen zijn weer gevallen. Hengelo en Kerkrade nl. promoveren. De Hengclose club won met 2-0 van PEC, zodat Vitesse ondanks haar 4-2 zege op TF,C twee punten op Hengelo achter b'ijft. Kerkrade won met 4-3 van Sit- tard de beslissingswedstrijd om een plaats in de eerste .klasse. Vorige week had Sittard aan een gelijk spel genoeg gehad om te promoveren In afdeling IV slaagde Dosko erin DESK met 3-0 te verslaan, waai'- door alle drie clubs gelijk in pun ten staan. AFDELING III Hengelo i tesse' TEC PEC Nationale studenten-tenniskampioenschappen te Noordwijk I'VE NATIONALE studententenniskampioenschappen te Noordwijk heb- ben het dit jaar bijzonder getroffen met het weer. Nadat het aanvan kelijk wat fris was geweest in verband met het feit, dat het weer in het begin van de vorige week van streek geraakt was, werd het allengs beter en de laatste dagen was het prachtig zomerweex". Het tournooi mag ook bijzonder goed geslaagd heten door de deelname zowel als door het vertoonde spel, want verschillende interessante partijen zijn te aanschou wen gegeven. De finale in het heren-enkelspel ging tussen Lirick en Teschmacher, twee der vier geklasseerde spelex-s, die jn de demi-finales de andere twee geplaatsten, B. Lim en v. Heeswijk, hadden uitgeschakeld. De finale zelf gaf uitstekend spel te zien van Linck die verdiend met 6-4, 6-4 van Tesch- macher wist te winnen. Meer spanning nog zat er in de fi nale van het dames-enka^pel, waar in de geplaatste speelters mej. Jamin en mej Vogelzang, elkaar bekampten. Deze partij werd een zege voor mej. Jamin, doch erg overtuigend was zij niet. De eex-ste set was volkomen voor mej, Vogelzang, die haar tegen standster geen kans gaf ook maar één game te scoren. Daarna werd het spel van mej Vogelenzang wat slor diger. Al bleef haar vastheid van lange, venijnige slagen in de uiterste hoeken, waardoor mej Jamin als het ware van hét kastje naar de muur werd gestuurd, in haar service was mej Vogelenzang bepaald zwak en daardoor verloor zij tenslotte de par tij met 0-6, 7-5, 7-5. Mej Vogelenzang smaakte intussen het genoegen in de finale van het damesdubbel met mej Hepkema re vanche te nemen op mej Jimin, die als partnerin had mej Roelofsz. Het herendubbelspel werd een overtuigende zege voor Teschmacher Linck, die v. Heeswijk-v. d. Drift geen schijn van kans gaven. Het re sultaat werd 6-1 6-2. Linck boekte voorts zijn derde ze ge in dit tournooi door tezamen met mej. v. d. Walle ook het gemend dub belspel te winnen van mej. Vogelen zang en v. Heeswijk 6-4 6-3. Het troosttournooi ten&'otte werd gewonnen door A. Lim door een 4-6 6-3, 6-3 zege op J. v. d. Feen. De uitslagen van de laatste par tijen zijn als volgt: Hoek Jr. uit Sassenheim eerste junior 500 cc Spanning en sensatie iser volop geweest bij de motorrennen te Et- ten. Dit lag voor de hand, daar deze snelheidsrennen (voor het eex-st zijn op dit West-Brabantse circuit snel heidswedstrijden gehouden) meetel den voor het behalen van de natio nale titel. Naast Etten gelden straks ook de prestaties van de wedstrij den te Assen en Tilburg. Opvallend is het, dat er op het door de scher pe bochten m'oeilijke en snelle par- cour^ het is een circuit van 5.8 km door verschillende renners zeer hoge snelheden zijn behaald. Knijnenburg met zijn nieuwe BMW- rensport leverde de beste prestatie. Hij reed gemiddeld 116 km en zijn snelste ronde was 2 min. 58.3 sec. Het was voor het eerst dat Knijnen burg sinds geruime tijd weer in ons land startte. De uitslagen luiden: Juniores 125 cc: 1. Oudeavenhuis (Albergen) DKW 25 min. 40; 2. Driessens (Valkenswaard) GZ 26.14: 3. Hollander (Noordlaren) DKW 26 min. 15 sec. Juniores 250 cc: 1. Van Dongen (Rotterdam) DKW 29.16.4; 2- Slager (Den Haag) Velocette 30.26.4: 3. Wilke (Heerde) New Imperial 30.55. Juniores 350 cc: 1. Van Nedérpelt (Dordrecht) Velocette 28.06.3: 2. Van der Noll (Overschie) Matchless 29. 53.6; 3. Van Oorschot (Valkens- waax-d) Norton 30il0. Juniores 500 cc: 1. Hoek Jr. (Sas senheim) Norton 27.12; 2. Maessön (Etten) BMW 27.23; 3. Uittenhout (Hilversum) B.M.W. 27.24. Seniores 125 cc: 1. Renooy, Soest, Eysink 39.21.8; 2. H. Veer (Borkulo) Eysink 40.53; 3. Heineman (Ter- schuur) Eysink 41.25.6. Seniores 250 cc: 1. Simons (Rijs wijk) Excelsior 42.10.4; 2. Zwaai (Den Haag) Excelsior 42.41; 3. Se- kuur (Groningen) Velocette 42.45. Seniores 350 cc: 1. Van Rijnwij k (Den Haag) Velocette 37.55; 2. Mal tha (Rotterdam) Triumph 38.53.9; 3. Simons (Rijswijk) Excelsior 40.17.2. Seniores 500 cc: 1. Knijnenburg (Wassenaar) BMW 36.09; 2. Van Rijswijk (Den Haag) Norton 36.33.5; 3. Schot (Amsterdam) Ariel 38.20.6. Heren-enkelspel, achtste finales: Linck sl. Oort 6-2 6-1; Viëtor sl. Roor- da 6-4 6-3; Vintges sl. v. d. Drift 6-2 1-2, B. Lim sl. Kaï'amoy 6-1 Teschmacher sl. v. d. Poel 6-1 5-7 6-2, Schilp sl. Oi'landini 7-5 7-5: d. Leeden s1. H. J. v. Asbeck 0-6 6-3 0; v. Heeswijk sl. Hoven 6-1 6-0; Kwartfinales: Linck sl. Viëtor 6-3 2; B. Lim sl. Vintges 8-6 6-2 Tesch macher sl. Schilp 6-0 1-6 6-1; v. Hees wijk sl. v. d. Leeden 6-3 6-1; HriVe finales: Linck 'sl. B. Lim 6-1 6-0, Teschmacher sl v. Heeswijk 6-1 6-3; Finale: Linck sl. -Teschmacher 6-4 6-4 Dames-enkelspel, kwart finelcs: mej. Jamin sl. mej. Hepkema 6-0 6-2; mej Schraagen sl. mej v. Hilten 6-0 1-3, mej Vogelenzang sl. mej. v. d. Walle 6-2 6-2, mej Herklots sl. mej. Poortenaar 10-8 6-2; Halve finales: mej. Jamin sl. mej, Schraagen 2-6 6-2 7-5, mej. Vogelen zang sl. mej Herklots 6-3 6-3; Finale: mej Jamin sl. mej Vogelen zang 0-6 7-5 7-51 Damesdubbelspel, halve finales mej Jamin en mej Doëlofsz sl. mej. cl. Walle en mej Klein 6-1 6-3, mej Hepkema en mej Vogelenzang sl mej. PooTtenaar en mej Timmerman 6-1 6-2. Finale: mej Hepkema en mej. Vo gelenzang sl. mej Jamin en mej Roe- 'ofsz 6-2 1-6 6-3. Herendubbelspel - kwart finales: gebi's. Lim sl. v. d. Leeden-Groenu- veld 6-2 7-5; de ovex-ige drie dubbels kwamen door w.o. in de halve finale Halve finales: Teschmacher-Linck sl. gebrs Lim 6-3 6-2, v Heeswijk-v. Drift sl. Schilp-v. d. Straaten 6-2 6 6-3; Finale: Teschmacher-Linck s Heeswijk- v. d. Drift 6-1 6-2. Gemengd dubbelspel kwart finales: mej. Vogelenzang-v. Heeswijk sl. mej Hepkema-Viëtor 6-4 4-6 6-3; mej Roelofsz-Schilp sl. mej Herklots- Gx-oeneveld 6-3 6-3, mej. Jamin-v. d. Leede 6-2 6-3; Finale: mej v. d. Walle-Linck sl. mej Vogelenzang-v. Heeswijk 4-6 6-3 6-3. Troosttournooi verliezers heren enkelspel: A. Lim sl. v. d. Feen*4-i 6-3 6-3. ROEIEN NJORD IN OSTENDE. Njord kwe^m gistex"en bij wedstrij den te Ostende uit in het nummer achtriemsgieken beginnelingen A, waaxün men de vierde plaats bezette achter de SNU Brussel, de CN Croisseau Rouen op anderhalve leng te. de RCN Gent op 1 3/4 lengte, ter wijl de vijfde plaats werd ingeno men door UN Luik. WANDELSPORT „P. A. v. d. Werff'. Gistermor gen om 10 uur v.m. arriveerden wandelaars in Strijen. Zondagavond was voor dit 70 k.m. lange parcours gestart. In Strijen arriveerden: mevr. ZwartTeunissen, mej. L. M. v. Ar dene, mej. E. v. d. Brugge, mej. G. Zwart, M. Zwart, P. W. Dekker, Jac. Landwaart. De blaren hadden ook ditmaal géén succes bij de „Pa"-le den. Het was een goede training voor de komende Vierdaagse. Het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdag 19 Mei op het Sparta- terein te Rottex"dam een oefenwed strijd tegen de Engelse derd^ klasser Rotherham zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak Stoi'mvogels)ach ter: Van Bun (MW) en Schijvcnaar (EDO); midden: Van de Engel (DH C), Ter Louw (DCV) en De Vroet (Feyenoord); voor: Van der Tuin (Hermes DVS), Rijvers (NACI, Roo- zenburg (Neptunia), Wilkes (Xer xes) en Lensti'a (Heerenveen). Reserves zijn de Munck (Sitt. Boys), Evex'se (Neptunus), Tem ming (DOS), Stoffelen (Ajax) en Schaap 't Gooi). 1 20-13 7 4 12 9 11- 6 7 3 2 2 11-11 14-16 12-17 13-18 6 4 0 2 6 3 0 3 6 3 0 3 13- 6 10-10 10-13 6 2 AFDELING IV. Hei1 mond 4 2 0 2 DESK 4 2 0 2 DOSKO 4 2 0 2 AFDELING V. Zwartemeer 3 2 10 Friesland 3 2 10 Veendam 4 0 0.4 AFDELING VI. Kerkrade 5 3 11 Sittard 5 2 12 1 Vlissingen 4 1 0 3 1 U.V.S.-WATERGRAAFSMEER 4—1. U.V.S., die deze middag wel erg on gelukkig was doordat de achterhoe de door ongevallen werd uitgescha keld, heeft kans gezien ook Water graafsmeer aan haar zegekar te bin den. Hoewel niet van ruw spel ge sproken kon worden, werd er toch vooral na de rust, tamelijk fors ge speeld. J. Devilee moest reeds en kele minuten na de thee met een ge broken neusbeen het veld vex'laten, terwijl ongeveer een half uur later van Duyl na een botsing van verder spelen moest afzien. In de eei'ste helft speelde U.V.S. met de stx-affe wind in de rug en door onzeker spel van de Watex-graaf-achtexTxoede ont stonden reeds dadelijk gevaarlijke*si- tuaties voor doel. Na 6 min. zette de Wolf goed door, de linksachter kreeg de bal verkeex'd op het hoofd, waar na het leder over de uitgelopen kee per in het vei'laten doel rolde (10). U.V.S. bleef sterk in de aanval en na 20 min. wist de Wolf de voor sprong te vergroten (20). Water graafsmeer wist zich geleidelijk los te werken, doch de schoten waren te slecht geriqht, terwijl keeper Breijer van geen wijken wist. Met onveran derde stand kwam de rust. In de tweede helft moest het U.V.S.-doel meermalen een zware druk door staan, als gevolg van de reeds ge melde ongevallen, waardoor de ach terhoede werd verzwakt, alsmede door het voordeel dat Watergraafs- nu van de - wind had. Toch is het eerste succes bij U.V.S., wan neer Sloos na een snelle ren de bal keurig voor de voeten van Vei'hoogt plaatste, die in het uiterste hoekje schoot (30). Toch kon een tegen- punt niet uitblijven en hiervoor zorgde de rechtsbinnen met een keurig schot (31). De gasten ga ven de moed niet op, doch de Wolf maakte aan alle onzekerheid een ein de, door uit een vrije trap, genomen door Verhoogt, de keeper onhoud baar te passeren* (41). Vermelding verdient nog een prachtige kopbal van de Watergraafsmeer-rechtsbuï- ten, die beter lot verdiend had, doch door de staander wex'd gekeerd. Spoe dig hierna blies de scheidsrechter het einde. Docos. In een matig gespeelde wedstrijd is het, met enige invallers spelende Docos 1 gelukt de tussen- ronde voor de L.V.B.-sleutels met 3—1 van DO SR 1 te winnen. Al spoedig na het begin nam DOSR de 'leiding. Enige minuten voor rust speelde de DOSR midhalf terug op zijn keeper, maar gehin derd door de zon was deze bal hem te machtig en de stand was gelijk (11). Na rust zat Docos beter op de bal en na een kwartier spelen weet Docos de stand op .21 te brengen, welke stand na enige tijd wordt vergroot tot 31. Met deze stand kwam het einde van deze sportieve en prettige wedstrijd, waarmede Docos zich in de volgen de ronde plaatsten. Docos reserves trokken 2e Pink stei'dag naar Zoeterwoude om daar hun laatste wedstrijd voor de L.V.B. hekercompetitie te spelen tegen SJZ. Al dix-ect ontwikkelt zich een snel, open spel en.beide doelverdedigex's moeten menigmaal handelend treden. De rust gaat in met blanke stand. Dit blijft zo tot vijf minuten voor het einde, toen de Docos-doel- man een zerf hard schot niet zijn macht kon krijgen en de toe gelopen S.J.Z.-rechtsbinnen onhoud baar scoorde (10). MEERBURG—VVSB 2—4. In do gisteren gespeelde promotie wedstrijd vqor de le klas LVB tus sen Meerburg en WSB wonnen de Noordwijkerhouters met 42. Meer burg speelde een slechte wedstrijd, zodat VVSB verdiend won. Het Britse elftal, dat Zaterdag avond om half zeven een wedstrijd in Alphen komt spelen tegen het eerste elftal van Alphen, ziet er als volgt uit: Walkinehad Bellamy Lowe Clarke Elliott Fowler Proyan Broad Watson Roberts Nead Verschillende hoge Britse officieren zullen Het elftal vergezellen, waar door het geheel een min of meer offi cieel karakter krijgt.* DOSR—ASjC 4—1. In een door DOSR goed gespeelde wedstrijd, wisten zij een rn'ooie 41 overwin ning te behalen op een bijna volle dig ASC. Voor de rust speelde DOSR met de stei'ke wind in de rug. Niettegenstaande het zomerse weer, werd er direct al een goed tempo ingezet, maar x^SC was ab soluut de mindere van DOSR en zij kwamen er bijna niet aan te pas. Het eerste doelpunt kwam van de buitengewoon goed op dreef zijnde midhalf van DOSR, die met een goed schot de ASC-doelman ver- rastte. Even later was het G. de Koning die cr 20 van maakte. Als dan DOSR een corner krijgt te ne men, zet Akerboom scherp voor doel en G. de Koning kopt onhoud baar in (3—0). Na de rust werd de verwachting, dat ASC nu wel de •bes|e papieren zou hebben, door DOSR al gauw te niet gedaan. Als Th. v. Klink weer eens goed voor doel plaatst ziet hij zijn harde wer ken beloond, dooi'dat Akerboom met een fraaie kopbal de ASC-kee- per het nakijken geeft. ASC komt nu wel wat meer in de aanval, maar keepex- de Koning verricht goed werk. Toch moet hij eenm'aai zwich ten en weet ASC de eer te redden, zodat met 41 het ehxde van deze mooie en in prettige verstandhou ding gespeelde,wedstrijd kwam. Zaterdagmiddag was er een grote belangstelling voor de wedstrijd DOSR'1—DOCOS 1. De Leidenaars bleken de sterkste en wonnen ver diend "met 3—2. De overige uitsla gen van Zondag waren M.U. b DOSR 3 0—5; SVOW 2—DOSR 5 6—1; DOSRA—SJ^A 0—1. A.V.V.—V.U.C. II 4—4. In de gisteren gespeelde wedstrijd tegen de reserve tweede klasse van VUC heeft A.V.V.. weer eens goed spel te zien gegeven. Schuyt was niet aanwezig, zijn plaats als back werd heel goed ingenomen door P. Hakkaart, terwijl Aat Ruiterman als invaller goed werk verichtte. Eei"st was VUC, die de gehele wedstrijd goed samenspeel de in de meerdei'heid, waardoor haar links-buiten de score opende (01). Doch toen kwam A.V.V. aan bod. Ge heel onverwacht wist Toon Hulst de bal langs keeper Boersma te schie ten (11). Even later gelukte het Jan Hakkaart de stand te bx-engen op 21, waarna Frans Hakkaart nog maals scoorde (31). Na de rust was A.V.V. weer actief en al heel spoedig bracht Henk Nap de stancr op 41. Doch toen was het gedaan met A.V. V., aangezien VUC sterk kwam op zetten. Ruisch bracht de stand op 2 en Bakker deed er nog twee doelpunten bij, (44). En toch zou A.V.V. gewonnen hebben, indien zij haar mooie kansen had weten te be- nutteVi. Toen de keeper van VUC was uitgelopen en de bal in bezit van A V.V. bleef, nam een andere VUC- speler de plaats in tussen de palen en daar hij, om een doelpunt te voor- komen, de bal met de hand moest stuitejx werd A.V.V. een penalty toe gekend, welke door Nap niet .benut werd. De eindstand bleef dus 44, wat, gezien de reputatie van VUC, voor A.V.V. alleszins succesvol was. L.F.C. I—Alphen II 0—2. Na de nederlaag, die het Leidse LFC van de vierde klasser Alphense Boys te slikken gekregen heeft voor de KN VB-beker, was het de beurt aan de Alphen-reserves om Zondag op het NBLO-terrein „Leidens Fijnste Com binatie" dat met slechts een tweetal invallers uit kwam, de das om te doen. In de eerste helft wisten de Alphe- naren tegen de wind in spelend de stand gelijk te houden. In de tweede helft wist eerst Broer voor Alphen II te scoren, waarna .de Graaf na goed werk van v. Klaveren nummer twee in het net deponeerde (02). Door deze nederlaag is LFC I voor de LVB-Sleutels gewipt. A.R.C.Leiden 33. Door het gelijke spel Zaterdagmiddag, verkre gen tegen het bezoekende Leiden I, is de Alphense Racini Club van ver dere deelname aan de wedstrijden om de Zaterdagmiddagbeker van de LVS uitgeschakeld. Quick BoysScheveningen 32. In een technisch goede en ook faire wedstrijd om de Trousselot- beker werd Q. Boys de meerdere van Scheveningen door een 32 overwinning. Schaap wist in de 24c 1 minuut Q. Boys de leiding te geven (10).In de tweede helft bracht na 20 minuten spelen de midvoor van Scheveningen de stand op 11. Door nrooie combinaties kwam de blauw-witte voorhoede verschillen de malen tot in het Scheveningse sti'afschopgebied. Na 27 min. in de tweede helft werd daarom de moei te van Q. Boys beloond en met een onhoudbaar schot gaf M. Verdoes de Scheveningen-keepcr het nakijken (2—1). Ook Scheveningen begon nu met actieve aanvallen, wat na her haalde pogingen door een prachtige kopbal van de linkshalf gelukte (22). Verdoes kon 10 min. voor 't einde door een solo-aanval voor de 3de maal de bal in het net depone ren, waai'mee het einde kwam (3—2). Italië-Engeland 0-4 Het Engelse elftal heeft een 40 geflatteerde zege op Italië behaald en behield daax-mede zijn ongeslagen x-ecord in de serie ontmoetingen te gen de Italianen. Met rust leidden de Engelsen reeds met 20- en na de hervatting wex'den er nog twee doelpunten aan toegevoegd doch de cijfei's waren geflatteerd en te zeg gen, dat het vertoonde §pel der Ita lianen vier doelpunten minder was dan dat der gasten zou volkomen onjuist zijn. Mortensen scoorde na drie minuten en twintig minuten la ter was het Lawton, die cr 20 vai§ maakte. In de tweede helft vergroot te Finney na ruim 25 minuten spe len de»scox'e en twee minuten daarna was het pleit beslecht, alweer met doelpunt van de schoen van Finney. Niet minder dan 85.000 toe schouwers, die uit alle delen van Ita lië naar Turijn waren gekomen, woonden de wedstrijd bij. Dat zij van fraai spel hebben genotert is zeker en vooral van de Engelsen hebben zij kunnen leren, hoe een ploeg-spel moet worden gespeeld. TRANSFERS IN ENGELAND. Nauwelijks is het voetbalseizoen in Engeland afgelopen of verschei dene clubs zijn reeds druk doende de zwakke plekken in hun elftal óp te vullen door middel van de aan koop van spelers, die op de transfer- lijst zijn geplaatst Blackpool, de ge slagen finalist voor de cup en Grims by Town, de club die van de eerste naar de tweede divisie degradeert, zijn betrokken in de eex-stc grote transfer. Blackpool heeft 12.000 pond ster ling betaald voor William Warndle, de linksbinnen of linksbuiten van de Grismby Town, een recordbedrag voor Blackpool, want tot nu toe had men .slechts" elfduizend pond uitge trokken voor Stanley Matthews, een jaar geleden. Warndle is 27 jaar oud, kwam bij Gx-imsby Town even voor de ooi-log. Warndle zal als binnen speld' worden opgesteld bij Black pool als partner van Walter Rickett, die gedurende het seizoen van Shef field United was overgenomen in een poging, om de linkervleugel te ver sterken. SPORTTOURNOOI LICHTFABRIEKEN. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Gasfabriek, organi seerde de Sportclub Lichtfabrieken een, veelzijdig sporttournooi, dat ge zien de spanning en de sfeer waarin de diverse wedstrijder! werden ge speeld, uitnemendis geslaagd. Spe ciaal de Lichtfabrieken kwam hier voortreffelijk „uit de doos" en 3 eer ste prijzen waren haar deel. Zaterdag vonden de eindstrijden plaats in het voetbaltournooi en ook hier heerste spanning te over. Na een halve competitie gespeeld te hebben, n.l. PolitieGem. Secretarie; PojitieBrandweer en Brandweer Gem. Secretarie werd de stand: Brandweer 2 pnt., voor 2, tegen 2; Politic 2 pnt. voor 2 tegen 2; Gem. Secr. 2 pnt. voor 3 tegen 3. Waar hier het doelgemiddelde geen beslissing gaf, werden strafschoppen genomen en hierin slaagde de Gem. Secretarie het beste. Politie en Brandweer scho ten opnieuw een gelijkaantal straf schoppen in, waardoor het lot de be slissing moest brengen. De totaal uitslagen waren: Bridge: 1. Lichtfabrieken; 2. Onderwijzers; 3. Combinatie Soc. ZakenGem. wer ken. Schaken: 1. Lichtfabrieken; 2. On derwijzers; 3. Gem. Secretarie. Zwemmen: 1. Lichtfabrieken; 2. Politie; 3. Gem. Secretarie. Voetbal: 1. Gem. Secretarie; 2. Po litie; 3^ Brandweer. RUITERSPORT STREEK^EDSTKIJD IN ALPHEN. Zaterdagmorgen was het weer de grote dag voor de Landelijke ruiters uit het Streekverband Gduda. Op een daarvoor speciaal bestemd terrein van de landbouwer Binnendijk aan de Verlengde Aarkade kwamen de rui ters uit de omgeving van Alphen bij een om ten aanschouwc van de jury leden C. P. Chardon uit Maasland, A. Henry uit Alphen, en de heren P. Rip ping en G. J. v. d. Horst uit Waddinx- veen hun di'essuurproeven af te leg gen. Het fraaie zomerweer werkte er in, alle opzichten toe mee, om deze dag in alle opzichten te doen slagen en zorgde er tevens voor, dat bij amazo nes.1 en ruiters er een goede stemming in was. Deelgenomen werd door de Bent- ruiters, de Boreftse ruiters Meer en Drecht en de Alphense ruiters. Bij de Ind. Dressuur KI. N. behaal de mej. M. Bakker het hoogst aantal punten n.l. 7,14 punt, W. van der Lin den werd tweede met 6,71 punt, A. van Stralen derde met 6.64 punt, II. Vink vierde met 6,57, 5de werd K. v .d. Berg met 6,5 pnt., 6de J. F. Op 't Land eveneens met 6,5 pnt., allen lid van de Boi-eftSe ruiters, 7de werd K. J. den Hertog van de Alphense Rui ters. Bij de Ind. Dressuur KI. B. werd eerste mevr. Stigter-den Hertog met 6,8 pnt. van de Alphense ruiters, 2de mej. L. de Graaf met 6.1 pnt. en 3de B. Both met 5,8 pnt. beide van de Bo reftse ruiters.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5