PI EC K Congres Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties EERSTE- en TWEEDE VERKOCPSTERS VAN CLEEF Prima zuiver wollen kamgarens voor maatcostuums BEEKMAN's Van Brussel MOEDERDAG Vrijdag 7 mei 194s de leidse courant eerste blad - pagina 3 HET BEVRIJDINGSFEEST Herdenking in „de Professoren- wijk". De altijd actieve Professorenwijk liet zich ook deze keer niet onbetuigd en had Woensdagmiddag een beschei den herdenking georganiseerd, waar bij vooral de jeugd blijken van be langstelling gaf. Nadat het Politiemuziekgezelschap gearriveerd was, zong „Het Sleu V- koor", oil.v. de heer H. A. van Rijn beek enkele liederen, werd de vlag gehesen en sprak de voorzitter van de wijk, de heer P. D. Beversluis, een kort herdenkingswoord, waarin hij wees op de dubbele betekenis van deze dag, waarop wij niet alleen on ze bevrijding herdenken, maar ook hen, die voor onze vrijheid zijn ge vallen. Hierdoor wordt de feest vreugde steeds getemperd en ook de Professorenwijk heeft dit begrepen, waarvan deze bijeenkomst getuigde. Hierna legde twee meisjes een krans bij de Bevrijdingsboom op de Zeemanlaan, waarna met muziek voorop de kinderen naar de speelwei de trokken, waar diverse spelen ge houden werden. Om half Vijf voetbalden de junio ren van de Professorenwijk tegen de dito's van de Burgemeesterswijk, ter- wijl om zevën uur de senioren tegen elkaar in het strijdperk traden. De uitslagen zijn resp.: 0—0 en 22. Bur. gemeester van Kinschot en wethou der v. d. Kwaak gaven 's avonds blij ken van belangstelling. Tenslotte hadden het Maredijk- kwartier, „Rondom de Haven" en Tuinstadswijk in de slechts matig be zette Stadsgehoorzaal 'n bonte bevrij dingsavond georganiseerd, welke werd geopend door de voorz. v. d. federatie v. Buurtver., de heer M. J. Smit. Leutige conferences van John Kloos, verbluffende staaltjes van te lepathie van André du Lancelle, goe de acrobatiek van de Waco's en gees tig sneltekenwerk van de clown Nichols, aangevuld met hersen-gym- nastiek, zorgden voor een geslaagde avond. ELFDE LUSTRUM VAN „ST. AUGUSTINUS". Vijf en vijftig jaren zijn verlopen sinds 3 Mei 1893, toen enkele katho lieke studenten aan de Leidse Alma Mater, de latere ministers Ch. Ruys de Beerenbrouck z.g. en prof. mr. P. J. M. Aalberse het initiatieg namen om in de Sleutelstad een Katholieke Studentenvereniging op te richten. Thans staat „Sanctus Augustinus" voor de viering van haar Elfde Lus trum, het eerste na tien jaren. Nog wordt enthousiast, overtuigd van het goede gebouwd aan het plan, dat in 1945 werd begonnen. Maar de ernst en de soberheid der huidige tijden laten geen uitgebreide feest programma's toe. Het bestuur en de leden li ebben het juister geoordeeld zich bij de viering van het Xle Lus trum te beperken. In de spontane kracht en de aard van het gebodene wil -zij naar buiten blijik geven, van wat in haar leeft. Het is voor haar een grote vreugde, dat vele vooraanstaande personen van hun waardering en instemming willen getuigen. Als leden van do honoraire Lustrum Commissie mo gen wij o.a. noemen: Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, Z. Em. Mgr. Paolo Giobbe, Pause lijk Internuntius, Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden, prof. mr. J. C. van Oven, Rector Magnificus -der Leidse Universiteit, Z. Exc. prof. inr. P. J. M. Aalberse, oud-minister mede-oprichter van de vereniging. De jubilerende vereniging zal tij dens haar lustrum vele reünisten en oud-leden ontvangen. Van het ver dere programma vermelden wij nog de Pontificale H. Mis, op te dragen door de Bisschop van Haarlem de feestvergadering waar prof. H. L. van Breda. O.F.M., uit Leuven, een rede zal uitspreken, de gala-avond in de schouwburg te Leiden, waar „Droom en Sirene", geschreven door drs. W. Th. Pos, door leden der vereniging ten tonele wordt gebracht, terwijl ook de arme kinderen der Vincen- tiusvereniging te Leiden zullen delen in de vreugdestemming der katholie ke Leidse studentèn. Als apotheose zal een diner met bal in „Huis ter Duin" te Noordwijk de vijf-en-vijftigste verjaardag be sluiten. Het bestuur is er zich van bewust, dat, tengevolge van oorlogsschade aan haar kaartsystemen, diverse reünisten nog niets over het lus trum vernamen. Gaarne ontvangt het hierover bericht, te zenden aan het ab-actiaat der L. C. 1948, Kaiser- straat 13, L. B. RESTITUTIE PENSIOEN PREMIE OVER 1947 AAN HET GEMEENTEPERSONEEL. Deze week wordt aan het gemeente- personeel uitgekeerd een restitutie van 2% op de betaalde pensioen-pre mie over 1947. Dit bedrag moet wor den beschouwd als een voorschot op een definitieve regeling. B. en W. hebben blijkbaar met deze zaak grote spoed betracht. De telefonisten van het telefoon kantoor te Leiden, die de aanvragen voor nog nie^ automatische gesprek ken uit het Leidse net behandelen, zullen nog in de loop van dit jaar worden overgeplaatst. Ai dergelijke gesprekken zullen dan voortaan in Den Haag behandeld worden. Een en ander geschiedt in het kader van de algehele concentratie van het telefo- nistenverkeer en maakt het tevens mogelijk, dat tot de aansluiting van 2.000 nieuwe lijnen in Leiden over te gaan. BIOSCOPEN. De films van de volgende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Honky Tonk", volwasse nen. Lido: „Monte Carlo", alle leeftijden. Luxor: „rfaar laatste liefde", 18 j. Rcx: „tiet leven is niet zo kwaad". 18 jaar. Trianon: „Van de duivel bezeten", strikt volwassenen. BIJZ. GERECHTSHOF. Het Bijz. Gerechtshof te Den Haag veroordeelde de 39-jarige zuivelbe- reider C. v. L. uit Leiden, die in Juli 1943 te Rotterdam tot de landwacht is toegetreden, tot 5 jaar gevangenis straf met aftrek. DRIE JUBILEA BIJ GEMEENTE-, WERKEN Op 11 Mei a.s. zal de heer P. He- merik, hovenier bij de Gem. Plant soendienst de dag herdenken, dat hij voor 40 jaar aan genoemde dienst werd verbonden. Van de heer J. Wondergem, bewaarder der Stads- werf en Joh. Hendriksen chef der kwekerij was het 25 jaar geleden, dat zij in dienst der gemeente kwamen. De officiële hulidging zal plaats hebben op genoemde datum om 11 uur in de aanbestedingskamer van het Stadhuis (3e verdieping). Woningbouwver. „Ons Belang" Morgenmiddag te half vier zal, ter gelegenheid van de voltooiing van het 6e bouwplan der woningbouw ver. „Ons Belang" aan de Druiven- en Kersenstraat, een onthulling plaats hebben van een z.g. sluitsteen. De wethouder voor de Volkshuisves ting, de heer A. J. Jongeleen, zal deze plechtigheid verrichten. Naar wij vernemen zijn de bewoners van deze straten van plan aan deze han deling enige luister bij te zetten. Leidse Spaarbank. Bij de Leidse Spaarbank is gedurende de maand April 1948 ingelegd ƒ313.792.82 en terugbetaald 534.474.94; ingeschre ven zijn 258 nieuwe inleggers, terwijl 145 boekjes geheel werden uitbe taald. Het tegoed der 27.081 inleggers, hieronder begrepen 2.705 deelne mers aan de Afhaaldienst, bedroeg einde April 1948 14.367.676.63. Door de Afhaaldienst werd in 9.263 stortingen 33.071.50- ontvan gen. Er werden 112 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 3.010.72. Op de scholen werd gespaard 103.33. Gevonden voorwerpen in de maand April 1948. Portemonnaie, handschoenen, schort boek, wanten, rijwielsleuteltje, hals ketting, distributie-bescheiden, sleu tels, medaillon, velg van auto wiel, wollen muts, rubber kinderlaars, ceintuur, dames-armband-horloge, broche, windjack, een pakje adres sen, bril, aansteker, motorwanten, muntbiljet, gouden ring, schipperspet, cape, werkschoen, wieldop van auto, stuk gasslang, rozenkrans, regenjas, blindenschrift, baret, vulpenhouder, sigarettenpijp, bankbiljet, een pakje enveloppen foto, papieren zakje met geld, haarkam, schooltas, zonne bril, beugeltas met inhoud, roeiboot, textieltoe wij zing, kabelslot voor rij wiel, herenjas, parapluie, étui met inJhoud, hoefijzsrs, schakelarmband kinderschoentje, rugzak met inhoud, boorden, lepeltjes, sjaal. koffertje met inhoud, verbandmiddelen, boot, militaire sjaal, gymschoen, heren hoed. Terug te bekomen en inlichtin gen te verkrijgen aan het Hoofd bureau van Politie, Zonneveldstraat 10 te Leiden op Woensdag- en Za terdagmiddag van 2 tot 4 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Govert Johannes z. van G. Annokkée en J. van der Meer; Lena Mia d. van C. J. Halvemaan én R. Libochant, Jan Leer.aert z. van J. Boon en C. Kaa.tra, Pieker z. van H. van der Kwaak en M. M. Kreuger, Johnnie z. van L. de Wit en M. RC. Wassenaar; Johanna d. v. F. du Prie en E. A. Peter; Gooitzen Thomas z. van J. J. Zitman en J. Schoppen. Overleden: D. J. Wassenaar wednr. 87 j.; J. G. Slok huisvr van W A. Kriest 76 j.; W. Pijnacker man 64 j.; J. J. Bink, wednr. 77 j. Gehuwd: J. A. Aalbersberg jm. cn C. Polane jd.; H. Boekkooi jm. en M. Rijsbergen jd.; J. Brokaar jm. en E. C. van den Berg jd.; P. Corba jm. en M. Hartevelt jd.; M. van der Hoogt jm. on H. G. de Koning jd.; P. M. Ooijendijk jm. en S C. van der Soree jd.; C. Rijsbergen gesch. en J. Wassink jd* A. Taverne jm. er J. C. Pet jd.; D. Teske jm. en J. J. M. Ma^ks jd; W Ra Declemij jm en D. Pit jd. IN DE AFGELOPEN DAGEN was Leiden wederom congresstad, dit- 4 inaal van de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties, Uit geheel Nederland waren de afgevaardigden ®in de loop van Woensdagochtend in de Sleutelstad gearriveerd, waar hen, dank zij de goede zorgen van de Leid se regelingscommissie een hartelijk welkom werd bereid. Ohtvangst op het Stadhuis. Woensdagmiddag om twee uur werden de congressisten door het gemeentebestuur in de grote hall van het Stadhuis ontvangen. Burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot, ver welkomde hen in gezelschap van de wethouders Van Schaik en Menken en van de gemeente-secretaris J. Bool. De belangstelling voor het speel tuinwerk is volgens spr. nog lang niet voldoende. Hij noemde de bal dadigheid van de jeugd vooral in de grote steden en het ontstellend hoge bedrag dat jaarlijks uitgetrokken moet worden voor herstel van de door de jeugd toegebrachte schade. Daarom,is het speeltuinwerk, dat de jeugd bijeen brengt op speciale terreinen, waar zij zich kunnen uitle ven onder goede leiding op gezonde wijze, van zo groot belang. Het Leidse gemeentebestuur erkent dus het belang van dit werk en zal de speeltuinver. bij hun mooie doch moeilijke werk steunen waar het kan. De voorzitter van de N.U.S.O., de heer J. Dubois, dankte de burgemees ter voor de ontvangst. Hij toonde zich verheugd over de toeneming van de belangstelling van het gemeente bestuur en hoopte, dat Leiden spoe dig tot de gemeenten zou behoren, die liever het geld, anders nodig voor herstel van schade, tengevolge van baldaigheid, zal besteden aan subsidies voor speeltuinwerk. Opening van het congres. De eigenlijke opening van het con gres geschiedde 's middags om 3 uur in de grote zaal van „De Burcht", met een welkomstwoord van de voorzitter der regelingscommissie, de heer D. Vijlbrief, die mededeelde, dat er 113 afgevaardigden aanwezig wa ren. De voorzitter, de heer du Bois, sprak in zijn openingswoord over de verschillende teleurstelingen, b.v. de speeltuinfilm, die de NUSO het af gelopen jaar te slikken kreeg, waar tegenover ook verheugende feiten stenden, waarvan de steeds beter wor dende gem.-subsidie er een is. Thans zijn er 199 ver. m centrales ver bonden, terwijl er 5 -erspreide ver enigingen zijn, zodat er in totaal pre cies 250 aangesloten speeltuinvereni gingen zijn. De verschillende huishoudelijke agendapunten gftigen vlot onder de hamei* door en werden afgewisseld met een inleiding van dr. G. Mettrop, geneeskundig inspecteur van de Ge zondheidsdienst, die eerst betoogde, dat gezondheid niet alleen betekent liet ontbreken van ziekten, doch in houdt een toestand van lichamelijk, geestelijk en sociaal welbevinden De jeugdzorg, aldus spr., is een ge heel en kan niet van elkaar geschei den worden. Vijf kenmerkende pun ten zijn hierin te onderscheiden: het gezin, de school, de vorming buiten schoolverband, de kinderbescher ming en de kinderhygiëne. Dr. .Met trop ging op de verschilende Dunten nog wat dieper in en weidde uit over de moederschapszorg en kin derhygiëne, waarvan de praenatale zorg zeer belangrijk is. Tweede congresdag De tweede dag van het congres bracht na de bestuursverkiezing de behandeling der voorsteden. Het be stuur van de N.U.S.O. is thans als volgt geformeerd: le voorzitter ,T. du Bois, 2e voorzitter G. Bosch, le se cretaris A. A. de Boer, 2e sec. D. Vjjlbrief (i.p.v. H. H. Bodt jr, die nu eerste penningmeester is i.p.v. Th. v. Eysden.) Een van de eerste besluiten van belang was de benoeming van een administrateur in vaste dienst, de heer W. Klaren een zoon van U. J. Klaren, de grondlegger van het speeltuinwerk. Dank zij de regerings subsidie was de N.U.S.O. thans in staat tot deze aanstelling. In de pers- en propagandacommis- sie werden benoemd de heren Vijl brief, Bulinks en Van Nely. Een principiële kwestie Ook het speohuinkwax-tier kan blijkbaar niet buiten de eeuwige strijd tegen het Hollandse secreta- risme blijven. Een Amsterdams voor stel om in de statuten te doen opne men de clausule dat alleen leden kunnen zijn plaatselijke en geweste lijke organisaties, die een doel be ogen, dat beantwoordt aan dat van ae N.U.S.O., en welker statuten het lidmaatschap of bestuui*slidmaat- schap der ver. voor ieder toeganke lijk maken, was gericht tegen po gingen van katholieke en orthodox- chi*istelijke zijde om zich aan te sluiten bij de N.U.S.O.. Men vreest dat een conflict dan niet uit zal kun nen blijven. Het bestuur was daaren tegen van mening, dat deze voorstel len onaanvaardbaar zijn, op grond van het gevaar dat de loyale samen werking met de confessionele ver. door de al te rigoureuze afgrenzing onmogelijk wordt gemaakt. Na zeer veel pleidooien voor en tegen werd besloten op advies van het bestuur dit punt op een voegend congres aan de orde te stellen, daar stemming wegens het ontbreken van voldoende leden onmogelijk was. Tenslotte werd Arnhem aangewe zen als de volgende congresplaats. De Feestavond Ter afwisseling van het congres werd 's avonds in de schouwburg aan de deelnemers met hun pleeg ouders een feestavond aangeboden. Hierbij waren onder meer tegen woordig wethouder J. C. van Schaik en de hoofdopziener van de Plant soendienst, de heer Ga'jaard. Een eenvoudig programma werd gepresenteerd, waarin het muziekge zelschap „De Algemene" een groot aandeel had, o.a. met enkele goed gespeelde liederen van Schubert en Mozart. Behalve met het optreden van de Ned. Cult. Sportbond „Sport Ver. eent", werd het programma gecom pleteerd door de toneelver. „D.O.S.", die de dramatische éénacter van Hyermans „Het Kind" presenteerde. W zullen er kort over zijn. Het spel was goed, maar het melodramatische stuk kon ons niet bekoren. De heer du Bois sprak een dank woord. Aan vele vaarten, menig gracht De L.R.B. reeds redding bracht1. Leidse Reddingsbrigade noordwijk Ondergedoken S.SJer opgespoord. Door de Noordwijkse politie werd assistentie verleend bij de opsporing en arrestatie van zekere Z., die als Nederlander de rang van officier had bekleed bij de S-S. Z., die in Frankrijk verbleef, was kortgeleden vandaar gevlucht en illegaal de Ne derlandse grens overgekomen-. Deze Z., wélke alhier dienst deed als por tier, werd door de commandant van het kamp waaruit hij was ontvlucht, bij zijn bezoek aan Noordwijk her kend. noordwijkerhout DODELIJK ONGELUK. In een der Leidse ziekenhuizen is overleden het 10-jarig zoontje van de heer J. de Klerk, Kerkstraat, dat gisteren, toen het achter een autobus over de weg liep, door een auto werd gegrepen. VAN HET DAK GEVALLEN. Het 9-jai*ig zoontje van de heer N. J. Duivenvoorde, dat op het dak van de Herv. school was geklommen, is er van af gevallen. Het kind liep een zware hersenschudding op. oegstgeest Herdenkingsdienst in het Groene Kerkje. Als waardig slotstuk op de nationale herdenking had de Oranjevereniging, der traditie ge trouw, een kerkdienst georganiseerd in het Groene Kerkje. Naast burge meester Baumann de plaatselijke pre dikanten en het voltallig bestuur der O. V., waren, evenals voorgaande ja ren vele nabestaanden der alhier be graven militairen aanwezig, w. o. zich twee families uit Engeland be vonden. Als voorganger trad op ds. D. Kuil man, Ned. Herv. Predikant te Lei den, die zijn gehoor bepaalde bij Rom. 8 28a „En wij weten, dat den genen die God liefhebben, alle din gen medewerken ten goede Na het zings n van twee coupletten van ons Volkslied, begaf men zich naar de graven van de Nederlandse militairen. Ds. Kuilman las hier de namen van de 48 gesneuvelden, waar na burg. Baumann een krans legde Vervolgens begaf men zich naar de geallieerde graven, waar een der Engelse families een krans legde en Ds. Kuilman het Onze Vader bad. De familie van de overledenen werd door het bestuur der O. V. ontvangen in de zijzaal van de Wil lem de Zwijgerkerk, waar nog een enkel woord werd gesproken dooi; de voorzitter der O. V. de heer N. van Weizen en ds. Jac. Eringa, Geref. Predikant te Oegstgeest. voorschoten Geboren: Cox*nelis, z. van Th. L. Knijnenburg en A. H. J. van Eg- mond; Maria E. Th. d. van M. W. Mesyer en H. M. van Noord; Paulus H., z. v. P. H. Bitter en T. Guleij; Engel, z. van M. J. de Ruijter en P. Vlieland LAATSTE BERICHTEN HET CONGRES VAN EUROPA Openingsrede van mr. P. A. Kerstens Mr. P. A. Kerstens, voorzitter van het organiserende werkcomité van het Congi*es van Europa, opende he denmiddag het congres met een re de. Hij zeide o.m.: wij kunnen ge loof ik gerust zeggen, dat dit con gres een unieke gebeurtenis is in de geschiedenis van Europa. Niet alleen zijn" uit het zo aanzien lijk verkleinde vrije Europa meer dan twintig verschillende landen van IJsland tot Griekenland en van Finland tot Portugal vertegen woordigd en zijn er onder de afge vaardigden een vrij groot aantal oud-premiers en een nog groter aan tal oud-ministers van buitenlandse zaken en andere ministers zonder dat dit congres een officieel karak ter draagt de belangrijkste fac tor, de werkelijk unieke eigen schap van deze conferentie is, dat alle in Europa bestaande politieke schakeringen, met uitzondering van de communisten, er aan deelnemen in een geest van samenwerking, ge richt op één gemeenschappelijk doel: de bevordering van een vrij en de mocratisch verenigd Europa. In de eerste jaren na de eerste we- geldoorlog werd in geheelEuropa zeer veel gesproken over het zelf beschikkingsrecht der kleine landen. Was er toen één onder de denkers en politici van die tijd, die zich rea liseerde, dat dit recht van zelfbeschik king onvermijdelijk zou leiden tot strategische, militaire en economi sche verdeeldheid, waardoor Hitier in staat zou zijn deze kleine souve- reine landen het ene na het andere onder de voet te lopen, na ze eerst moreel en economisoh te hebben on dergraven? De belangrijke vraag is thans, of de Europese landen bereid en in staat zijn van de dwalingen huns weegs terug te komen. Wij hopen, dat dit congres er in mag slagen het in grote mate te beinvloeden. De grote steun, die wij van alle zijden hebben ontvangen, is een sti mulans voor ons geweest. Het is mij «een voorrecht en een grote eer u al len, die hier aanwezig zijt, te dan ken en welkom te heten, in de eer ste plaats uwe koninklijke hoogheid, die bij het aanvaarden van onze uit nodiging haar innige wens heeft ge uit bij te dragen tot de hernieuwing van de vrede en welvaart in Europa, een zo essentiele voorwaarde voor het herstel van vrede en welvaart in de gehele wereld. De heer Kerstens verwelkomde voorts in het bijzonder de officicle afgevaardigde van de Heilige Stoel, mgr. Paolo Giobbe, de vertegenwoor digers van de Nederlandse regering en Winston Churchill. Zich tot de heer Churchill rich tende, zei de heer Kerstens, dat het congres het zijn plient achtte, hem tot ere-voorzitter te benoemen op grond van het vele werk, dat hij voor de eenheid van Europa heeft gedaan. De heer Kerstens gaf daarop het woord aan Cburdhill. (Wordt vervolgd). Naar het A. N. P. verneemt, zal kolonel de Fraiteur, minister van landsverdediging van België 10 en 11 Mei een officieel bezoek brengen aan zijn Nederlandse ambtgenoot, minis ter Fievez. Dit bezoek vormt de be vestiging van de tussen Nederland en België bereikte overeenstemming omtrent de meest volledige samen- wei-king op militair gebied in het kader der Vijf-mogendheden-over- eenkomst. Deze samenweiking strekt zich zowel uit op het gebied van de organisatie en het gebruik der strijd krachten als op dat van de voorzie ning in materiaal en het militair- wetenschappelijk technisch onder zoek. De ondertekening van de over eenkomst zal geschieden op kasteel Oud-Wassenaar en wordt besloten met een diner, waaraan waarschijn lijk ook Prins Bernhard zal aanzitten. POSITÏL NEDERL. SCHEPEN. Alderamin, 6 Mei te Genua; Alhcna pass. 5 Mei Fernando Noronha; Ba- rendrecht, 6 Mei van Curagao naar Engeland; ottiica, 6 Mei van Curasao naar Paramaribo; Delfland 7 Mei te Montevideo; Johan van Oldenbarne- veltj 6 Mei in Rode Zee ter hoogte van Port Soedan; Karaton, 5 Mei van Aden. Leerdam, 4 Mei van New- York te Baltimore; Leuvekerk, 6 Mei van Bombay: Lissekerk, pass. 4 Mei Gibraltar; Mariekerk: 5 Mei te Port Said; Nijkerk, 5 Mei van Kaapstad naar Antwerpen; Oranje, pass. 5 Mei Minicoy; Prins Fredcrik Hendrik, 5 Mei van Rotterdam te Chicago; Prins Willem II, pass. 6 Mei Scilly; Radja, 4 Mei van Los Angelos naar Kaapstad; Ridderkerk, 5 Mei van Manilla; Rijnkerk, 6 Mei van Kaap stad naar Dakar; Stad Leiden, 5 Mei van Lame naar Tacoradi; Westerdam wordt 10 Mei circa 12 uur van New- York te H(^:k van Holland verwacht. marktberichten LEIDEN, 7 Mei. Vee. Aanvoer:' 19 Fokstieren, 2 Slachtdieren, 100 Kalf- en Melkkoeien 400800, handel mat., 155 Varekoeien e.a. de lmat., 284 Nuchtere kalveren, 230 350—550, 42 Pinken 200—350, han- 5080, handel mat., 906 Lammeren 3035, handel mat., 24 Mestvar- kens 5070, handel mat., 759 Big gen 4060, handel t. vlug, 19 Paar den 200750, handel mat., 31 Bok ken en geiten. Kaas. Geen notering. Aan voel*. 24 partijen Goudse kaas, 2 par tijen Leidse kaas. Totaal-aanvoer 26 partijen. DRABBE C V. - SPUISTRAAT 6 Wij vragen voor dii*ect voor diverse afdelingen. Verlangd wordt: Prettige beschaafde verschijning, zeer goede omgangsvormen. Be hoorlijke schoolopleiding. Leeftijd 2025 jaar. Sollicitaties aan het kantoor DRABBE C.V., Gortstraat 20. Den Haag. 3947 Artikelen die men nu nodig heelt en na tuurlijk koopt bij KINDER-BOXEN, mooi gelakt 12.50 KINDER-LEDIKANTJES, 60/120, geheel hout, prima lakwerk 25.- KINDERSTOELEN. zeer solide, m. rond blad 28.90 GENEMUIDER MATTEN, 170/240, ovaal model m. frisse dessins 29.15 HANDWEEF TAFELKLEDEN, diverse dessins, maat 140 x 170 11.75 MOOIE GRIJZE DEKENS, grote maat, voordelig! 6.45 WIT* TAFELZEIL, 100 cm. breed 6.40 PLASTIC, 108 cm. breed. Uni-kleur 2.10 WASMANDJES, Reclameprijs, zeer solide 9.90 EIKEN GESCHILDERDE LEDIKANTEN 2-persoons, zeer solidee 39.75 KOOP VOORDELIG KOOP BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 Wij kunnen U uit voorraad leveren: in kleuren bruin, blagw en grijs. Levering desgewenst 14 dagen. KLEERMAKERIJEN De Kempenaerstr. 67, Oegstgeest Telefoon 26329 Wegens huwelijk is de DRUKKERIJ Haarlemmerstraat 222, van Zaterdag 1 uur tot Dinsdag 2 uur gesloten. Nette bakkersleerling en gevorderd leerling gevraagd bij C. J. v. d. MEER, Bakkerij, Rijndijk straat 4, Leiden. 5447 Nette jongen gevraagd voor verschillende wei'k- za am heden bij Drukkerij G. G. van Elburg, War- mond. 3943 "S* Zeilboot te koop tegen elk aannemelijk bod, type kl. B. M. Racket te koop. Bod gevraagd op accordeon Poalo-Soprani, 80 bassen. Piano-klavier. Te bevr. des avoijds na 7 uur, Hansen straat 48, bij Haarlemmer weg. 5440 spiraal verenbed enz. 95. mooi eiken buffet 60. eiken rookstoel met kus sens 35.rieten fauteuil met kussens 12,zes eiken stoelen f 60.ge stoffeerde bank f 25. Witte Rozenstraat 50a. 5444 X Te koop een tweepaards grasmachine en een kaas brik. Te bevragen Chr. v. Meurs. Zoeterwoude. Zuid- buurt. 5445 Geef een paar rrrooie KOUSEN VEEL SOORTEN ALLE MATEN POSTPAPIER is ook altijd welkom. Een mooie keus in dozen en mappen. HAARLEMMERSTR.228 3? Te koop: 2 pers. Engels ledikant met auping spi raal 56, dienstbodekastje 17.50, uitschuiftafel 12.50. z. g. a~ n. vouwwagentje 40. mannen werkjasjes gr. maat 5 per stuk. F. v. d. P-iUym, Janvossensteeg 51. Te koop aangeboden 1 pr. blauwe damesschoe nen met suède (Nimco), nieuwe zomerschoenen (open hiel en tenen leder van onderen) mt. 39 en 40. br. meisjesschoenen mt. 35 Maarsmanst. 8. 5443 3T Het Ringenhuis is het juiste adres voor uw répa ra tiën aan gouden en zil veren sieraden. Inkoop van cud goud en zilver. Jac. Hoogervorst. Morsstraat 9, Leiden, tel 24920. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3