MAZER'S UIT DE OMGEVING Goinmuiiie-Gesclienken Uit de Rijnstreek LAATSTE BERICHTEN DOLLE DADEN DINSDAG 13 APRIL 1948 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 Prof dr. J. M. Buffin f In de ouderdom van 72 jaar is hier ter stede overleden, prof. dr. J. M. Buffin, hoogleraar in de nieuwe Franse letterkunde aan de Leidse universiteit. Prof. J. I/I. Buffin werd 8 Juli 1876 geboren. Na werkzaam te zijn ge weest bij verschillende instellingen van onderwijs in Parijs en Berlijn, vestigde hij zich in Nederland. Op 27 Maart 1925 promoveerde hij met lof aaft de Leidse universiteit op proef schrift, getiteld: „Remarques sur les 'moyens d'expression de la durée et du temps en francais.'In 1928 wérd dr. Buffin aangesteld tot bijzonder hoogleraar aan de Leidse universi teit vanwege het Leids Universiteits fonds in de nieuwere Franse letter kunde. Op 19 December van dat jaar aanvaardde hij dit ambt met een rede over: „Le Psauane CXXIX (CXXX) dans la poésie frangaise moderne." Donderdagmorgen te 10 uur. zal in de parochiekerk van de H. Willibror- dus te Oegstgeest een H. Mis van Re quiem worden opgedragen, waarna de begrafenis plaats heeft op het R.K. Kerkhof aldaar. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Geslaagd voor het Staatsèxamen N -VIII, (Lerares Huishoudkunde en Wasbehandeling) de dames: A. B. M. Bolwin, Wassenaar. Th. Jaartsveld, Groenlo; P. G. v. d. Kley. Dreumel. J. M. P. Landsbergen, Schiedam; W. H. M. Röben, Winschoten; en E. M. H. Wissing, Amsterdam. Geslaagd voor het Staatsexamen N VIIL (Lera res koken) de dames: A. M. E. Berg man, Oude Wetering. M. H. C. Bock- meuren, Rumpen L.; C. C. L. Hazer, Breda;* E. M. Hoogenbosch, Zand- voort; A. M. C. Th. van Liemt, Etten- Leur; E. v. d. Mey, Oegstgeest; J. P. Saes, Helden-Panningen L.. A. A. M. Schrandt, Leiden. M. E. Stockmann, Den Haag;- C. J. J. Theeuwen, Gilse- Rijen; E. J. Th. Warringa, Oosterhout en J. M.-C. Wit^e, Franeker. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden K.A.J. Dek. Par. Mannen, opge let, Zondag wordt 't startschot gê'ge- ven voor 'n fiets-wandeltocht naar en door de bollen. In strictsvérband. Vertrekken-om 11 uur van de Heren singel (klok) per fi.-ts en zorgen voor een broodmaaltijd er. als het kan in uniform! We gaan met de fiets naar Hiljegom, waar na fietsenstalling ge start word't vbor 'n wandeltocht van 15 K.M. door de bollen. De kosten hiervan zijn 35 ct. Dit wordt 'n echte ouderwetse dag. SPORTTOURNOOI LICHT FABRIEKEN. In de feestelijk versierde cóntine van de Stedleijke Lichtfabrieken, werdB gisteravond het Sporttournooi geopend ter gelegenheid van het 100"- jarig bestaan van de gasfabriek. Voorzitter L. B. v. d. Sar, heette namens de Sportclub Lichtfabrieken, in het bijzonder welkom de afge vaardigden van het gemeentebestuur t.w. de wethouders van der Kwaak en J. C. van Schaik, alsmede de heer J. C. F. Coers namens de Sportstich ting, de Reer H. van Woudenberg als voorzitter van de Personeelsver. S.L.F. en de talrijke afgevaardigden van de deelnemende verenigingen. Het was hem een aangename taqk de directeur de heer Y. Ykema be reid gevonden te hebben deze avond officieel te openen, waarna deze di rect het woord 'overnam en in het bijzonder memoreerde hoe feitelijk dit tournooi tot stand werd gebracht. Een keur van prijzen, een afdoen de regeling en een meer dan gezellig samenzijn bewees, dat ook de Sport club Lichtfabrieken iets meer kan doen dan verwacht werd. Nadien sprak de heer Coers even eens in waarderende woorden tot de voorzitter van de sportclub, memo reerde, dat alleen- door eendrachtige samenwerking datgéne bereikt kan. worden, wat voor een buitenstaan der onberéikbaar wordt geacht. Sléchts samenwerking tussen alle lagen van het personeel kan tót vruchtbare resultaten* worden voor het gehele bedrijf. Tot slot bracht voorzitter v. d. Sar dank aan „Tante Catrien" voor het vele werk in de cantine door haar gedaan en, wist ieder het heerlijke kopje koffie op juiste waardete waarderen. Rest ons nog te vermelden, dat dit tournooi slechts een kléin onderdeel vormt van de nog komende feeste lijkheden. Op verschillende data in Mei zal in de Schouwburg worden opgevoerd „100 Jaar Gas" en wel voor het ge hele gemeentepersoneel en een en kele avond voor de afnemers. De klant is mi eenmaal koning. Kaarten voor deze avond kunnen nu reeds worden aangevraagd bij de Stedelijke Lichtfabrieken, Langegr., (de kosten zijn zeer laag gesteld). H. C. R. GEëMPL. St. ANTONIUS Het best-uur van de Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café—Restaurant Geëiropl. „St. Antonius", Sectie Bios coop en Theaterpersoneel, Afd. Lei den vestigt de aandacht van de Jeden en 'n iet-leden ei- op, dat de voorzit ter van de Bond, de heer J. F. van Bijsterveld zal spreken op 16 April a.s. des avonds van 23.30 tot 23.40 uur via de K. R. O. over: Wij sluiten U aan' metLuistert mee en waar schuwt uw co'lega's. Het. bestuur. KATWIJK AAN DEN RIJN Om van te beven. Een hollend paard van L. P. liep in de.Zuidstr. op een ander voertuig. Gevolg: .ravage* bij een bewoner aldaar rqiten en gor dijnen aan flarden en de wagen erg beschadigd. LISSE De dochter vdh Madame Angót. Zondag- en Maandagavond heeft de R.K. Gemengde Zangvereniging „St. Gregorius" de Opera Comique „De dochter van Madame Angót" opge voerd. De heer Beijsens,. voorzitter der vereniging, verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder de beschermheer, burgertieester Lambooy met echtgenote, de ere-voorzitter, de heer P. Warmerdam en echtgenote, de geestelijkheid van Lisse en de directie van de Hobaho. Vervolgens bracht spr. dank aan allen, die héb ben medegewerkt aan het welslagen van dÊze avonden, en in het bijzon der ging zijn dank uit naar de direc tie yan de Hobaho, de gebr. Rands- dorp, de heer W. Mizee en de heer T. Kranenburg. Hierna ving het koor aan met de uitvoering van de Opera comique „De dochter van Madame Angót", \an Charles Lecocq, tekst: Clairvil- leSiraudin—Koning, met medewer king van het groot-orkest, leden Am sterdams Politiekorps. Repetitor: T. Kranenburg, Regie: Th. Brommel- camp, algehele leiding W. Mizée, di rigent van het koor. Het eerste bedrijf speelde zich af op een êedeelte der markthallen .te Parijs, het tweede bedrijf ih een sa lon ten huize van Mademoiselle Lan- |e, terwijl het derde en laatste be drijf zich afspeelde in de tuin van het Calypso bal. Het geheel bevatte een uithuwelijking van een meisje Clairette, ,de dochter van Madame Angót, met enkele verwikkelingen. De zang van het koor was uitste kend, terwijl de solo's zuiver en goed waren. De verschillende rollen werden op uitmuntende wijze ver tolkt door de dames R. van Zonne veld, A UI jee en L. Wassenaar en de heren H. Wassenaar, G. C. Degger, Th. Wassenaar en C. Kagpr. Het ge heel was zuiver en schitterend. De aankleding van het toneel, de cos- tuums en de verdere entourage was tot in de uiterste puntjes verzorgd. De muziek was, zoals verwacht werd, in zeer goede handen en de algehele leiding was punctueel. De opkomst van beide avonden was groot en de grote aandacht, welke men voor het gegeven spel had, bewees, dat het spel met genoegen werd aanhoort!. De R.K. Gemengde Zangvereniging heeft hiermede een schitterend suc ces behaald en wij wensen haar met dit succes geluk. Een dankbaar en langdurig applaus viel haar -ten deel Hi het einde evan elk bedrijf. De heer de Vromen vertolkte de gevoe lens van het luisterend publiek op "^er goede wijze en bracht een bloe- 1 hulde aan de verschillende per- waarbij hij het koor de ver gaf, dat alle gezinnen dit grote culturele werk zeer zeker op prijs stellen en dat zij aan deze ver eniging verplicht waren hun gelde lijke steun te verlenen, opdat elk jaar de wens van de vereniging in vervulling kan gaan en hetgeen een genotvolle avond betekent voor ons allen. ïilOORDWÏJKERHOUT BLOEMENFEESTWINKELWEEK Definitief is thans vastgesteld, dat Vrijdag 16 April a.s." een aanvang zal worden gemaakt met het leg gen der bloemenmozaïken, doch veel uitgebreider dan vorig jaar het geval was. Zaterdag zulle.n deze mo- zaïken fn volle pracht vooral in het centrum van het dorp zoals bij de R.K. kerk, het Raadhuis, Twentse Bank, N.H. kerk prijken. Bij het Raadhuis zal ook een gevelversiering worden aangebraent. De inwoners worden verzocht Zaterdag a.s. de vlaggen uit te steken en in ltun voortuinen ook mezaïken te maken, zodat het dorp één bloemenpracht is. Een versiering met internationale vlaggen zal eveneens gemaakt wor- aén. _De winkelweek wordt Vrijdag 16 April a.s. officieel geopend. Acht en dertig winkeliers doen hieraan mede. Aan* de reclameweek is een loterij verbonden door de gezame- lijke winkeliers. Het totaal aantal prijzen bedraagt f 380.- De trekking van deze loterij zal plaats vinden op de sluitingsdag 24 April a.s. WARMOND Toneelwedstrijd „St. Matthias'' •Zondag j.l. werd 'het toneelcon cours uigeschreven door „St. Mat thias" voorgezet. „St. Cecilia" ui' Sassenheim trad voor het voetlicht mét „De Stormbal hangt uit" onder leiding van ,de heer M. J. A. Post. Er werd bijzonder goed gespeeld, terwijl het stuk by het talrijke pu bliek zeer" in de smaak viel. Het da verend applaus na afloop was dan ook wel verdiend. Zondag a.s. speelt de R.K. Toneelvereniging „Leo XIII'' uit Purmerend. ,.De Klokkengieter" van Antoon Cool en zal dan worden opgevoerd. Gezien de grote reputa tie, die deze Pormerender vereniging geniet zal de zaal wel te klein blij ken. Men zal dus goei' doen zich tij dig, van plaatskaarten te voorzien. VOORHOUT Fancy-fair. De fancy-fair is ge slaagd! En hoe? Geweldig! Een bui tengewoon succes wat zelfs de groot ste optimist verrast heeft ,en de pessi mist heeft laten zien, Avat door hechte samenwerking en steun van geheel katholiek Voorhout kan-bereikt wór den, als het gaat voor de opbouw van het katholic2 jeugdwerk. Het was burgemeester de Graaff. die - na de door hem gedane trekking van de grote verloting, aan een honderdkop- pige menigte de diank van het comi té overbracht, er op wijzend, dat door deze steun, een goede daad is gesteld, .omdat het was voor de opbouw Voorhout's Katholiek Jeugdwerk. ZOMERCURSUS BUITENLANDSE STUDENTEN. Een zomercursus voor buitenland se studenten zal ook dit jaar door de gezamenlijke Nederlandse universi teiten en hogescholen te Leiden wor den gehouden en wel van 21 Juli tot 6 Augustus 3-s. De titel luidt: Civili sation and modern society. Een groot aantal Amerikaanse, Engelse, Deen se, Franse en Italiaanse studenten heeft zich reeds als deelnemer opge geven. Het ligt 'in de bedoeling van het comité vgn uitvoering om de bui tenlanders weer voor een groot deel onder te brengen bij Leidse studen ten en ook de laatgten zoveel moge lijk in de cursus te betrekken. DE GEHEIME KRING. In een thriller treft men naast een aan spanning meestal ook komisch element aan, dat zo ontgeveer dc functie vian veiligheids klep verricht, waardoor het hart van de opgewonden toeschouwer niet aan aL te grote gevaren wordt bloot-' gesteld. Het toneelspel „De gehei me Kring", dat gisteravond in de Schouwburg door „Nut en Vermaak" werd opgevoerd, h:zat ongetwijfeld de vereiste spanning, maar het ko mische element in de vorm van een gillende juffrouw die overigens vertolkt werd door mej. Ch. Burgerhout was een vrij goedko pe vinding van de schrijver. Het juiste evenwicht tussen spanning en humor werd hierdoor,, en, vooral in het eerste bedrijf, niet voldoende be reikt. De geschiedenis speelt' zich af in het sousterrain van een leegstaand huis, Avaar de ex-leider van een mis- dadigersbende die zslfs zijn colle- 's te sluw af is geweest zich verborgen tracht te houden, om aan de.wraak van „De geheime Kring" te ontkomen. Wij zouden toekomstige kij'klustiigen een slechte dienst be wijzen, indien wij het verloop van diit spel vertelden. De mededeling, dat er slachtoffers vallen zij dus voldoende. De opvoering van dit toneelstuk door „Nut en Vermaak" was goed verzorgd*, vooral als men bedenkt, dat de spelleider zich voor menige moeilijkheid geplaatst zag. Het décor was smaakvol evenals de woninginrichting. T. Sturm, die de hoofdrol vertolkte, was niet helemaal tegen zijn taak opgewassen, terwijl de detective van D. Versloot niet overtuigend was. De typering van James de huisknecht door P. van Wijnbeek was daarentegen buiten gewoon góed evenals de vertolking van mevr. E. Barendse—*-Bik, die voor zijn vrouw' speetde. De majoor van politie werd door G. v. Brussel resoluut voor het voetlicht gebracht. Ook voor de overige medewerken den alle waardering, niet het minst voor het „Nu-Vé" orkestje, dat on dier lèidimg van Ndök v. d. Vaart voor een gezellig muzikaal gedeelte zorgde. DIPLOMAZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Gistermorgen werden in „De Over dekte" de zwemexamens afgenomen bij dé leerlingen der lagere scholen, door de examencommissie, bestaande uit de heren Roggeveen, rijksconsu lent L.V., van Melzqn, onderwijzer. Kiillee,- leraar L. O. en mej'. N. van Oosten, ond. Onder de belangstellen den bevonden zich de heer Vriend, gem. insp. L. O., de heer Coers, gem. ambt. sport, verschillende ouders en kijklustigen. De geslaagden, die eenmaal in de veertien dagen gedurende een jaar zwemles gehad hebben, zijn: Diplo ma A: Loësje Brokaar, R. Philippo, Tineke van Brero, H. van Heusden, Greetje Tegelaar, Jaantje Roest, Beppie de Jong, Roetje de Heiden, Anneke de Graaf, Ineke Sassen, W. van Oosterom, A. Humme, Annie de Fey, Henny van Rhijn, Henny van Vliet, Rika de Bruin, Tini Schutte, Leëntje Olivier, Cobie Blonk, Rietje Beugelsdijk, Rietje Hartkamp, Bep pie Tongeren, Lideke Roman, Bep van der Heyden, Annie de Hoogc, Rei- nier Ladan, Jaap Verhoeve, A. Ar- bouw, Wim Ringers, Joop Veldt, Jan van Staden, Aart v. d. Kley, Jan Ouwerkerk, Thijs Monfil^, Frans An- neveld, Joop v. d. Hulst, Frans Snik, Anton de Graaf, Antoon Rijsbergen, Henk Harding. Jaap Koster, Kees Hogervorst. Joop Kop, Aart Hollan ders, Bennie Heetveld, Tonny Eps- kamp, Nico van Steenbergen, Ben Luijten, Bert Kroese, Daan' Welling, Henny Otto, Leo Wetselaar, Wim Bou- sie, Gijs van der Maas, Hena de Kier, Hans Plasmeyer, Frans dc Jong, Co Lasschuit, Arie Klinkenberg, Joop Voorzaad, Jan Blom,. Eddy de Winkel, Henk Oudeelefrink, Bram van Es, Jenny Vlasveld, Leo van Evert, Jon- ny Bekkei'ing. Jay Vermeer, Sjoerd de Mik, Jan de Wit, Jan Verhagen, Piet Hoogstraten, Willem Carree, Henk de Mooy, Piet Krassenburg, Thijs van Kooperen, Henk Schmohl, Hans v. d. Bosch, Jan Verhoog. Diploma B: C. E. de Jong, E. Bol- derkey, Rita Keunen, Henny Keunen, Nelly Kaaij, Edith Rooyakkers, M. Broers, H'anneke Funselie, Bep Schijf, Annie van der Haven, Jeane Leunen, Erna Krispijn, Anr.eke Verloop, Gra- da Duyts, Emilie Eatteljee, Willy Ver kade, Ria Dreef. Henk Qostrom. Diploma A en B: C. van Buuren, A. van Schooten, D. Wobring, G. Som- meling, Jtie Hees, Annie Massaar, D. van der Water, Ida Meeuws, Thea Stijgers, Leid a Sey brands, Martha Smit, Toos Oudshoorn, Rietje Nieu- wenhuizen. Bram van der Linden, ATlg. de Groot. BONKAARTEN AFHALEN. Woensdag zijn aan de beurt de ge zinnen, waarvan het hoofd een starh- kaartnummer heeft van 30101 t/m 34400. Meebrengen: stamkaarten van alle gezinsleden, inwisselingsbonnen van de thans lopende bonkaarten, res tant van de thans lopende brandstof- fenkaart, waaraan zich bon reserve 2 bevindt, eventueel inlegvellen Ivoor schoenenljonneri) en controlekaart moeders (voor toeslagkaarten). Het kantoor aan de Langebrug is geopend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. ZILVEREN JUBILEA. Op Woensdag 21 April a.s. hopen de heren.H. B. Moraal, timmerman, en J. Tegelaar] metselaar, hun,zilve ren jubileum te herdenken in dienst bij de fa. M. E. Groenewegen en Zn., aan de Oude Rijn. Beide jubilarissen kwamen 25 jaar geleden in dienst bij de heer M. E- Groenewegen. In 1941 werden de twee zoons van de heer Groenewegen in de zaak opgenomen en in 1946 wérd de zaak door deze twee voortgezet. Beide jubilarissen" zijn bekwame vaklieden als zij zijn hoog gewaardeerd door de fir manten, zodat het hun op hun jubi leum zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. In de afgelopen week zijn on derstaande stadgenoten geslaagd voor het diploma „Maatschappelijk Werker" van de Nederlandse Vereni ging voor Gemeentebelangen: mevr. J. Veenstra, en de heren J. H. v. d. Boog, J. Jonk, J. Kallenberg,J. G. Wijnbeek. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis z. van J. Brou wer en W. Bakker; Helena Maria Theodora d. van W. J. ter Haar en H. M. A. van Noort; Erik z. van W Planjer en M. H. van der Linden; Cornelia Huberta d. van T. de Haas en B. Grzesny; Andreas -z. van A. Bonte en M. W. Bonte; Theodorus Adrianus z. van J. F. Aanhane en H. van Oosten; Wilhelmina Maria Johanna d. van-J. L. den Edel en W. A. van der Linden; Dirk z. van A. Windhorst en H. van der Laan; Fe lix Alphons Johan z. van J. M. G. Julien en I. J. Vioen; Geertruida d. van H. Rijnsburger en S. Kante been; Jozef Marius Chrstiaan z. van P C. van den Ing en A. van Eg- mond; Willem z. van A. H. dë Kort en C. Bonte; Jansje d. van N. Klui vers en J. J. van Oosten; Stientje Sandora d. van L. H. Dee en M. L. Tervooren. Overleden: L. Arbouw z. 16 j.; G. J. Abrahams man 59 j.; J. Trouwee wed. van F. Wagemans 77 j.; A. van der Velde huisvr. van W. F. Lou- wers 71 j.; T. E. J. Vinck huisvr. van J. Kooien 55 j.; H. Jansen wednr. 83 j. ALPHEN AAN DEN RIJN 55-Jarig Huwelijksfeest. Het echtpaar S. de Graaf-W. C. dé Graaf- Braam hoopt 14 April zijn*55-jarig huwelijksfeest te gedenken. E.ILB.O. In verband met het be ëindigen van .het cursusjaar 1947 1948 werd door de plaatselijke afd. van de E.H.B.O. Maandagavond in de bovenzaal van hotel Centraal een „Sluitingsavond" gehouden. De avond wérd gèopend door de yoorz. van de afd. de heer W> Marbus, die alle aan wezigen welkom heette in het bijzon der de beschermheer, dr. L. W. Hil- dernisse. De heer de Goede, onze vroegere" plaatsgenoot, gaf een over zicht over de afgelopen 15 jaar E.H. B.O. werk in onze gemeente. Na dit meer officieële gedeelte werd door een aantal leden van 't Alphense Re vue gezelschap met succes een luch tig programma gebracht, bestaande uit zang, cabaretliedjes, schetsjes en xyfophoohsoli. Dr. Hildernisse sprak na afloop nog een kort woord waar bij hij alle aanwezigen vooral opwek te het E.H.B.O.-werk ter plaatse te Steunen, opdat in een plaats als Al phen een grote krachtige EHBO-ver- eniging aanwezig blijve. Met een ge zellig samenzijn waarbij het orkest van van Mild voor de vrolijke noot zorgde, werd deze geslaagde avond besloten. Wijziging Legesverordening. .Op grond van dé in artikel 2 sub i, onder 1 vastgestelde tarieven van de leges verordening, zal voor een bouwver gunning 72.50 verschuldigd zijn, indien de bouwkosten 20.000 belo pen en slechts 68.—, indien deze "kosten 21.000 bedragen. Dit is uiter aard onjuist en B. enW. delen de raad mede, dat voor bouwkosten bovep 20.000 het basisbedrag dient te wor den gesteld op 72.50 en boven 100.000 op 312.50. Kosteloze Huwelijksvoltrekking. B. en W. stellen de-raad voor om in de toekomst, behalve op de Donder dagen van 8 tot 11.30 uur, ook op de Zaterdagen tussen 10 en 11 gelegen heid open te stellen tot kosteloze hu- wel ij ks voltrekking. Bij de gemeente geen prestatie- lonen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van het raads lid Ph. Rogaar delen B. en W. aan de raad méde, dat slechts voor Gen zeer gering aantal werklieden in dienst üer gemeente „prestatieionen" zou den kunnèr worden ingevoerd. B. en W. menen, dat het onjuist zoü zijn, dit geringe aantal een uitzonderings positie te laten innemen, teif opzichte van de gehele groep. Op grond hier- vaq zien zij af van de invoering daar van. Woningen voor ambtenaren. Teneinde tegemoet te komen aan de vele moeilijkheden en financiële of fers welke ontstaan,, zo wel aan de zij de van de woningzoekenden, in ge meentedienst, als van de gemeente zelf, hebben B. en W. aan een alle- zins bekwaam architectenbureau op dracht gegeven een plan te ontwer pen voor de bouw van een zestiental bescheiden middenstandswoningen. Dit is mogelijk mët toepassing van de „financieringsregeling woningbouw 1947". Voorts Willen B. en W. voor zien in de behoefte aan woningen voor a.socialen. De bouw hiervan bé- treft het minimum van 11 stuks en is mogelijk met toepassing van de be treffende bepalingen der woningwet juricto het woningbesluit. BOSKOOP G.D.S. De eerste bekerwedstrijd voor GDS 1 werd een gemakkelijke o. rwmning, aangezien Nic. Boys 1 verkoos in een onderlinge bekerwed strijd te spelen. GDS 2 won van ESTO 2 te Bodegraven met 23.' GDS 4 ging in Oudewater mét 50 ten onder tegen Unio 5. De jun. GDS fc) speelden tegen dé grotere RVC b'ers met 22 gelijk. NIEUWKOOP EERW. MOEDER HEDWIGA f Donderdagmorgen overleed te Cu- lemborg,na een hardnekkige ziekte van ongeveer zes weken, de ons allen wel bekende Eerw. Moeder-overste Hedwiga van Went. Moeder Hedwiga, geboren op 29 Januari 1879 te Noord- wijk, trad op 18 Februari 1901 in de Congregatie van de E.E. Zusters van Jezus, Maria en Jozef en werd reeds in 1902 overgeplaatst naar het Zuster huis alhier, alwaar zij vérbleef tot 1924 -toen zij werd benoemd tot overste alhier. Tot 1Ó30 bleef Moeder Hedwiga in Nieuwkoop. Na een af wezigheid van 12 jaar, kwam de Eer waarde Moeder weer naar Nieuwkoop en bleef Overstè tot haar dood. LEIMUIDEN E.H.B.O. De afdeling Leimuiden kwam Zaterdag uit in de Districts- en Kring wedstrijden te Bennebroek. In de Districts'wedstrijd bezette zij de 3e plaats. In de Kringwedstrijd behaalde zij de'le prijs, waardoor zij voor de derde keer in het bezit kwam van een fraaie wisselbeker. HOOGMADE Uitvoering K.J.B. Voorzitter J. P. Baak, opende de avond met en kele ïnededelingen en kondigde het eerste optreden van een K.J.B.-trom- melslager en 4 mondaccordeonvirtuo- z aan. Daarna trad voor de 5e maal in dit seizoen het dilettantentoneel gezelschap van de K. J. B. voor het voetlicht met het drama: „Die geen bezatvan J. E. Odijk. Dit spel viel zeer in de smaak bij het publiek. In de.pauze volgde ver loting en na het vierde bedrijf sprak de aalmoezëhier de vertolki's en aan wezigen toe en wenste de K.J.B.'ers proficiat met deze mooie opvoering en hoopte, dat a-.s. Zondag 18 April dé zaal wederom geheel gevuld zal zijn voor de onherroepelijk laatste uitvoering. Na een dansje onder mu zikale leiding van het duo v. d. Poel uit Oud-Ade, trokken de bezoekers huiswaarts, zeer tevreden over het gebodene. ZOETERMEER Vergadering Groene Kruis. Don derdag 8 April j.l. werd in „De Jonge Prins" een vergadering gehouden van de Vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Zoetermeer. De belangstel ling hiervoor was gering. De voorzit ter, dr. j. W. Palte, opende de ver gadering. De notulen worden onge wijzigd goedgekeurd. Hierna volgde een verslag van de algemene verga dering te Rotterdam, door de heer J. M. Boon, en een verslag van de Wijk zuster, Zuster de Rooij. Ook de reke ning en verantwoording van de pen ningmeester, de heer J. Sonneveld, gaf geen aanleiding tot opmerkingen, blijkens de bevindingen van de kas- commissie. Twee aftredende bestuurs leden-, de heren J. Sonneveld en J. A. Vollebregt werden met algemene stemmen herkozen. De heer H. B. Groenheijde werd gekozen als lid van de kascommissie, wegens aftreding van mej. Hoek. Hierna rondvraag en sluiting. Geit geslacht De chauffeur B. J. v. d. H. te Zoeterwoüde had clan destien een geit geslacht, voor welke bezigheid de Officier tegen hem f 50 boete of 20 dagen hechtenis en voor waardelijk twee maanden gevange nisstraf vroeg. De rechter veroor deelde tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis en twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. RECHTZAKEN HAAGS TRIBUNAAL. Bij S.S. c.s. G. J. de Vink, te Katwijk aan den Rijn, heeft zich voor het Haags Tribunaal te verantwoor den gehad, omdat hij vrijwillig in Duitsland wqs gaan werken, lid der N.S.B. en van de S.E. was geweest. Het Tribunaal heeft geadviseerd in ternering op te leggen van 12 Aug. 1945 tot 12 Aug. 1950, met ontzetting uit de kiesrechten. HAAGSE POLITIERECHTER. Zwarte slachterij. Een kalf en twee schapen waren door de veehan delaarsknecht P. V. uit Zwammer- dam clandestien .geslacht, en volgens de inlichtingen doet V. dat uit be roep, dus om er flink adn te verdie nen, zoals de Officier zei. Die vor derde daarom epn maand gevange nisstraf, en zeven maanden Veen huizen met bevel tot gevangen hou den van verdachte. De politierechter veroordeelde, nadat de verdediger had betoogd, dat Ver. niet duur was met het vlees, nJ. 3.-^- per kg., tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van prèventief, zes maanden Veenhuizen, en bevel tot gevangen houden. Vleeshandel. Eerst zei mej. C. M. C.H. uit Zwammerdam, dat ze het zwarte vlees had gekocht voor „eigen gebruik", maar toen werd de rechter kwaad, omdat die niet wilde geloven, dat de .zes kilo vlees, die verd. kocht, niet verhandeld zouden worden. En, daarna bekende verd. dat ze ook aan anderen had verkocht. De Officier wilde nog volstaan met 60 boete of 30 dagen hechtenis, en voor waardelijk drie maanden gevangenis straf met drie jaar proeftijd, en ver beurdverklaring van het vlees. De rechter veroordeelde daartoe. GEEN FLUWELEN HANDSCHOENEN MEER T.O.V. RUSLAND. Volgens de diplomatieke redacteur van de „Daily Mirror" zouden Groot- Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk reeds gedurende acht-en- veertig uur van gedachten gewisseld hebben over de toestand in Europa en zouden binnenkort belangrijke be sluiten worden gepubliceerd. De po litiek van „Fluwelen handschoenen" ten opzichte van de Sowjet-Unie zou losgelaten worden. Vervolgens zou de Amerikaanse regering een bijeenkomst .van de drie mogendhe- wensen voor het nemen van be sluiten over oprichting' van een aparte economische zóne van West- Duitsland met hoofdkwartier te Frankfort. Tevoren zou aan de Sow jet-Unie een laatste aanbod tot sa menwerking bij het inrichten v»n een ongedeeld Duitsland worden ge daan. DE MOORD IN DE WARMOES STRAAT TE .AMSTERDAM., Tegen ieder der drie verdachten 20 jaar geëist. Tegen ieder der drie verdachten van de 1 y, jaar geleden In een pen sion aan de Warmoesstraat 99 te Am sterdam gepleegde roofmoord op de 61-jarige „Moeke" Marsman, t.w. te gen de 25-jarige Leo H. van der Helm, uit Amsterdam, de 25-jarige Corneljs Hoogenboom en tegen diens 23-jarige brocf Jacob Hoogenboom, beiden uit" Delft, heeft de Officier v. Justitie bij de' Amsterdamse Arron dissementsrechtbank, mr. L. H. Feitsma, na een langdurige zitting hedenmiddag een gevangenisstraf voor de tijd van 20 jaar geëist. POSITIE NED. SCHEPEN- Blommersdijk, 13 April' op 90 mijl W. van Niton Radio. Ceram, 12 April van Christot>al. Cottica, 13 April te Madeira. Farmsum 11 April te Bona. Kota Baroe, «12 April v.m. te Port Said. Kertosono, 12 April 17 uur van Suez. Leopoldskerk, 12 April van Marseille. Lingc, 10 April van Monrovia. Macuba, 11 April van Aba- dan. Madoera, pass. 12 April Aden. Merwede, pass. 13 April Finisterre, wordt 14 April te Amsterdam ver wacht. Nieuw Amsterdam, wordt^ 14 April v.m. te Rotterdam verw. Noordam, 12 April te New York. Pa- pcndrecht. 13 April van Hamburg. Ridderkerk, 13 April te Aden. Slo- terdijk, 13 April van Port Said. Stad Vlaardingen, 10 April van New York. Stuyvesant, 12 April van Port of Spain. Thcmisto, 16 April te Rotter dam verwacht. Volcndam, 12 April van Colombo. Willem Barendsz, ver moedelijk 15 April van Kaapstad. Wieldrecht, pass. 12 April "Suez. Zon- newijk 11 April te Guantanamo (Cuba). MARKTBERICHTEN ROELOFARENDgVEEN, 12 April. Bloemen. Golden Harvest 0,68 1,00, Bartigon 43—62 ct„ W. Pitt 52— 69 ct„ Picole 3155 ct., Rijnland 44 66 ctCopland 5480 ct., Krelage 3850 ct., Bandoeng 471>6 ct., Pic cadilly 72—90 ct.. White Sail 48—59 ct., Sanders 5571 ct., Albinq, 65 86 ct., v. d. Eerden 4956 ct.. Sun burst 5267 ct., Sonja 3843 ct.. Crown Imperial 4150 ct., Couleur Cardinal 4452 ct„ Albright 41»—48 ct., Walstreet 4961 ct., Dubb. Tul pen 2952 ct., Narcissen 316 ct„ Dhoronicum 414 ct., Anemonen 2437 ct., Irissen 681,00,. Lathy rus 8—20 ct. 4 Groenten. Kropsla I 8.00 16.00, idem II 4.009.00, slavellen 27.00—32.00, andijvie 44.00—47.00. spinazie 60.0063.00. radijs 7.00 10.00, sjalotten 40.0043.00, aard beien l.oO, idem kl. 0.65, p. doosje. TER AAR 12 "April 1948 Groenten- veiling Aardappelen 9-11 'ct, Kroten 3-4 ct, Préi 42 ct, Spinazie I 55-66 ct, idem II 49-54 ct, Rabarber I 30-35 ct, idem II 14-26 ct, Sla. dunsel 20 ct, Andijvie 52-62 ct per kg. Sla I 9-14 ct, idem 4-8 ct. Bloemkool I 47-61 ct„ idem II 26-44,, idem III 8- 20 ct. per stuk, Radijs 8-11 ct per bos Sla-vellen 45-1.05 ct per bak, Was- peen I 34-45 ct, idem II 15-ct, idern III 3 ct per kg. Rode kool 44 ct per stuk, Peulen 1 5per pond. 13 ..Was het hier, Efclly?" Pa Daaa:r keek in de put. Dolly, kind". sprak h(j ernstig, „wij leven in een grootse tijd. Am'brosius Truffel heeft het onder maanse verlaten. De put is leeg. Am'by is het haasje".

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3