Weinig krachtsverschil kampioenscompetitie in Bisdom Roermond wint turnkampioenschap Het Oranje-elftal tegen België Nieuwe Ned. hockeyzege MAANDAG 12 APRIL 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 WA DE KAMPIOENWEDSTRIJDEN van .gisteren kunnen we zeggen, dat we na twee, drie weken nog even ver zijn als bij het begin. Met slechts één punt verschil prijken de zes kampioenen op de ranglijst, zij het, dat BW en EDO een wedstrijd minder gespeeld hebben. Daaruit blijkt vol-, doende, dat er opnieuw heel weinig krachtsverschil is tussen de gega digden om de landstitel. Dit voert de spanning evenwel op en het verloop wordt daardoor veel interessanter. Een 30 zege was het resultaat, zodat alle gegadigden weer gelijk staan. Lugdunum 2 1 1 2 75 Roodenburg 2 1 12 34 V.N.D. 2 1—12 5—6 In de afdeling van HBC en ONA viel de eerste overwinning te note ren. VIOS klopte de Gouwenaars n:l. met 21, maar Leerdam en HBC speelden weer gelijk. V.I.O.S. 2 11—3 4—3 H.B.C. 2—2—2 1—1 Leerdam 2 2 2 22 O.N.A. 2 "V* 1 1 1 2—3 In de andere afdeliyg der d^rde klasse gaat de strijd tussen EBOH en VCS, die gisteren béide een 30 over- winning boekten. V.C.S. 3 2 1—5 10—3 E.B.O.H. 3 2 1 5 8—3 B.E.C. 3 1—22 1—5 B.M.T. 1 3 3 0 0—8 In de andere afdelingen zijn de standen na de gisteren gespeelde wed strijden: Afdeling IV: Helmond 112 20 D.E.S.K. 2 1—12 5—3 Dosko 11 1—5 Afdeling V: Zwarte Meer 2 1 1 3 21 Friesland 1—1—1 1—1 Veendam 11 01 Afdeling VI: Kerkrade 2 11— 3 4—2 Sittard 2 11—3 5—4 Vlissingen 22 25 Heerenveen weerstaat EDO, Haarlem door PSV geklopt en gelijk spel in Deventer In de wedstrijd tussen EDO en Hee renveen heeft de Friese club de Haar lemmers tot een gelijk spel gedwon gen EDO moest het zonder Schijve- naar doen en Abe Lenstra zorgde voor de twee doelpunten voor de Noorderlingen. Haarlem trof het niet in Eindho ven, waar PSV ditmaal in betere vorm bleek en erin slaagde met 20 te winnen. jEn tenslotte speelden Go Ahead en BVV in Deventer puntloos gelijk na een slechte wedstrijd, zodat de stand thans is B.V.V. 2 11 3 1—0 E.D.O. 2 11 3 4—3 Heerenveen 3 11 13 76 Go Ahead 3 11 13 3—3 P.S.V. 3 1 2 2 4—5 Haarlem 3 I 2 2 3—5 PROMOTIE—DEGRADATIE. 'De eerste wedstrijd van RFC lever de een nederlaag op tegen KFC, doch gisteren stelden de Rotterdammers zich tegen UW 'beter te weer en zij wonnen bescheiden met 10, maar de kans op behoud is er nog! K.F.C. 2 11 3 4—0 R.F.C. 2 1—12 1—4 U.V.V. 2—1 11 0—1 De strijd tussen Alphia en ASC le. verde weer een onbetwiste zege voor de Leidse Roodzwarten op, die door deze 40 toonden toch inderdaad niets voor degradatie te voelen ASC heeft eigen lot nog steeds in handen en de wedstrijd tegen HPSV zal ver moedelijk wel de beslissing moeten brengen, tenzij Alphia de Haagse agenten nog doet struikelen! A.S.C. 3 2 "l 5 9—3 H.P.S.V. 2 11—3 8—5 Alphia 2 3 0 211 Het verloop der promotiecompetitie in de andere afdeling wordt span nend, want, zoals te verwachten was, wist Roodenburg gisteren zich onbe twist de meerdere te tonen van* VND. EDO—HEERENVEEN 2—2. Toen de spil Schildwacht twaalf minuten na het begin aan EDO de leiding bezorgde, juichten de tegen standers van het stopperspilsysteem extra, omdat zij meenden, dat een aanvallende spil tot betere presta ties in staat is. Een ploeg als EDO heeft een sterke verdediging en be hoeft dus niet de steun van de spil en deze middag was de achterhoede nog wel verzwakt doordat SchijVe- naar ziek is en dus niet zijn mede werking aan de ploeg kon verlenen. Thans speelde van Straten, die an ders linksbinnen is, rechtsachter en hij heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten. De andere achterspe ler Lasschuit was echter beter op dreef, maar slaagde er toch niet al tijd in-Abe Lenstra steeds in bedwang te houden. Deze was echter niet zo /"VNDER GROTE BELANGSTELLING werden gisteren in de Gemeente- ljjke Turnhallert in de Nwe Passeerderstraat te Amsterdam de aan gekondigde nationale RK. turnkampioenschappen van de Ned. Gymnas tiek Federatie gehouden, uitstekend georganiseerd door de R.K. Turpkring Amsterdam, onder auspiciën van de gymnastiek-afdeling van de Ned. Katholieke Sportband in het bisdom Haarlem. J. Muylkens nationaal kampioen Deze wedstrijden zijn uitstekend geslaagd te noemen, in de eerste plaats daarom wijl er uitstekende sport te aanschouwen werd gegeven en in de tweede plaats omdat er veel te leren viel voor deelnemers en toe schouwers. Te leren vanwege de fraaie prestaties van de turners, te leren ook door de vlotte organisatie. Gedurende vijf volle uren hebben honderden toeschouwers met belang stelling de verrichtingen der katho lieke turners gevolgd en daaruit ge zien hoe het v/el en hoe het niet moet. En ook dat is leerzaam, want hieruit kan men conclusies trekken voor de toekomst in eigen vereniging. Onder de genodigden merkten we ö.m. op Pastoor Th. v. d. Lugt uit Den Haag, Diocesaan Sportadviseur, rector Paap, districts-sportadviseur te Am sterdam, de heren Dijkstra en Aerts, resp. voorz. en secr. van de Ned. Gymnastiek Federatie, de heer van, Wieringen van de A.T.B., dioc. be-, sturen, enz. De voorz. van de Afd. Gymnastiek van de Ned. Katholieke Sportbond, de heer J. v. Warmerdam, sprak een kort openingswoord, waarin hij na een woord van welkom erop wees, dat dit de achtste wedstrijd is na 1933. De eerste wedstrijd werd in Den Bosch gehouden en de ploèg van het 'bisdom Den Bosch werd toen ook kampioen. Vorig jaar bij de wedstrij den in Heerlen werd Roermond kampioen. Spr. deelde mede, dat Utrecht thans niet aanwezig was,/omdat het geen keurploeg heeft, waarna hij zei- de trots te zijn, dat Amsterdam deze wedstrijden thans kon organiseren en hij gaf de verzekering, dat allen vol daan huiswaarts zouden keren. Vol daan, omdat men door hetgeen hier te zien zou worden gegeven, tot de overtuiging zou komen, dat het be hoort tot het beste wat er op turn- technisch gebied kan gegeven worden en waardoor men tot de overtuiging zou komen, dat men ook voor deze sport niet naar een neutrale vereni ging behoeft te gaan. Hierna vond de voorstelling der di verse ploegen plaats, waarna spr. de leiding overdroeg aan de heer J. Allaers, wedstrijdleider. Er werd begonnen met de vrije oefening door Roermond en al spoe dig bleek, dat de deelnemende athle- ten een ernstige gooi naar het dioce saan kampioenschap zouden doen. Hun werken was keurig en beheerst, wel niet feilloos, maar toch en dit bleek later bij het optreden van de turners der andere diocesane ploegen nog sterker van zulk een gehalte, dat zij een klasse hóger geschat kon den worden. De Limburgers verover den op dit nummer -275pnt. tegen Haarlem b.v. 222%. Alleen v. Velzen kon zich met de Limburgse concur renten meten en jammer was het dat H. de Waal op de vrije oefening en het paardspringen veel te kort schoot. Zijn andere cijfers waren lang niet slecht. De ernstigste concurrent van Lim burg was Breda, die in de nationale kampioen Kerremans een uitsteken de kracht bezit. Evenwel, Kerremans moest dit jaar zijn pjaats afstaan aan de Limburger J. Muylkens, die 24 punten hoger kwam te staan. Behalve de vrije oefening was er paardspringen, ringen, paardvoltige, brug en rek. Hpt zou ons te ver voeren alle num mers afzonderlijk te bespreken, doch we mogen volstaan met te zeggen, dat er door de mindere deelnemers zowel als door de toeschouwers volop genoten is van hetgeen Limburgers, Bredanaars en Bossenaren te zien werd gegeven en de Haarlemmers kunnen er hun. voordeel mede doen. Voor een goed overzicht laten we hieronder de resultaten volgen van de geleverde prestaties. Vrije Springen Ringen Voltige Brug Rek Totaal oefening Roermond 275% 144% 288 298% 301% 302% 1610% Breda 253% 141 258 248% 276% 262 1439% Den Bosch 260% 146 248% 248% 242% 279 1425% Haarlem 222% 126 247 242% 246 251% 1335% De persoonlijke resultaten waren: 1 en kampioen J. Muylkens (R.) 299% pnt. 2 G. Peels (R.) 281% pnt. 3 A. Kerremans (Br.) 275% pnt. 4 C. Winants (R.) 268% pnt. 5 P. Rooyakkers (R.) 263% pnt. 6 L. v. Velzen (H.) 259% pnt. 7 J. Esseling (Bosch) 258%' pnt. 8 P. Smolders (Bosch) 258 pnt. 9 W. Menten (R.) 255 pnt. 10 A. Sips (Br.) 254 pnt. Werd Roermond dus kampioen van de keurturnploegen van Nederland en Muylkens nationaal kampioen met het hoogst Aantal punten, de zes- best geplaatste turners kwamen in aanmerking voor de ^itionale keur- turnploeg welke Nederland op inter nationale wedstrijden zal vertegen woordigen en binnenkort de strijd zal aanbinden tegen de Belgische keur- turnploeg. gevaarlijk als anders, hoewel zijn snel verplaatsen vele gevaarlijke ogenblikken opleverde. Werd de achterhoede door het op nemen van van Straten behoorlijk versterkt, de vorhoede leed echter een verlies. Van de Wal verving hem, die tot taak had zich terug te trek ken. Veel ging er echter van hem niet uit en de voorhoede kreeg dan ook weinig steun van hem. Hierdoor had linksbuiten Steendam niet bijster veel in te brengen. De grote kracht in de Haariemse voorhoede was mid denvoor Roodselaar. Rechtsbuiten Spek trad niet zo actief op als vorige week tegen Haarlem. Dat EDO toch gezorgd heeft voor een op goed peil staande wedstrijd kwam door de geestdrift, welke allen aan de dag legden. Na de pauze moest linkshalf Karpes, die een behoorlijke partij had gespeeld door een verwonding het veld verlaten. Rechtsbinnen Ver dam trok zich in de halflinie terug en van de Nouwland viel in. Deze heeft nuttiger, werk verricht dan van de Wal. niét alleen door het feit, dat hij de stand op 21 bracht, maar steeds doorsiouwde en de voorhoede aan het werk zette. Verdam verstond als halfspeler zijn taak. In de voorhoede van Heerenveen ontbrak rechtsbinnen Ploegh. Brands- ma viel' in en speelde middenvoor en Molenaar bezette de rechtsbin nenplaats. Er giijg van de voorgoe de, vooral in de eerste helft weinig initiatief uit. Wel kregen de gasten spoedig na het begin enkele kansen, waarbij A. Lenstra een rol had ge speeld door de bal naar Brandsma en Jonkman te plaatsen. De interna tionaal kreeg het zwaar te verduren, omdat de Haarlemmers hem weinig kans gaven door te breken. Toch kreeg hij vaak een vrije positie, maar succes kon hij niet boeken. Wel bracht hij de partijen na zestien mi nuten op gelijkg voet, doch dat ge schiedde uit een wegens han"s van Odenthal veroorzaakte strafsohrp Na de pauze za+ er meer vaart in het spel van de Triezen. Goed ge steund door de middenlinie trnkk de voorwaartsen er van door. Dicht bij doel kwamen zij echter niet. De Haarlemmers trokken zich steeds te rug en stonden op een rij opgesteld. Het was niet gemakkelijk door te breken. Het doelpunt, dat Heeren- veen na 2^ minuten spelen*- maakte en de gelijkmaker betekende, ont stond niet. door goed spel, maar door een misverstand. Laschuit miste de bal, doelman Wille bleef in zijn doel staan en A. Lenstra had niet veel moeite, te scoren. De Heerenveense verdediging heeft bard moeten werken, om de snelle echter technisch niet hoogstaande aanvallen te onderbreken. J. Leistra faalde weliswaar enkele malen, maar dan stonden Boscha of van der Laan gereed, om het gevaar te keren. De ontmoeting heeft een gelijk spel opgeleverd, een resultaat, dat de ver houding goed vreeergeeft. Hec pu bliek kreeg geen kampioensvoetbal te zien, echter zag het wel een span nende strijd in de tweede helft, toen de spelers meer in actie kwamen en zich met geestdrift in de strijd wier pen. Voor en na rust hebben de elf tallen eenmaal gedoelpunt en beide malen nam EDO de leiding, in de eerste helft reeds na twaalf minuten door toedoen van Schildwacht en in de tweede helft na zeven minuten Zoals hierboven beschreven is heeft A. Lenstra de beide doelpunten voor de Heerenveners gemaakt. GO AHEAD—B.V V. Or-0. De lange rij sportjournalisten, -die Zondagmiddag op de Go Ahead-tri bune zat, heeft weinig potlood en pa pier behoeven te verslijten. Go Ahead en BW speelden namelijk een der mate matig partijtje, dat men er nimmer warm van werd en geen ge heugensteuntje nodig had om de hoogtepunten vast te leggen, om de eenvoudige reden, dat deze er niet v/aren. Waren dit twee kampioensploegen, aie eikaar om de landstitel eestre den? Men zou het niet zeggen. Geen moment is de wedstrijd boven het peil vai? een middelmatige competi tie-ontmoeting uit geweest. Technisch viel ermaar zeer weinig te bewon deren (de Zuidelijken deden het op dit punt trouwens nog iets beter dan de Deventenaren) en vlot en ver rassend voetbal, dat een manco aan techniek nog wel eens kan compen seren, was er evenmin te bespeuren. Technisch stonden linksbinnen Kolk man bij Go Ahead en linksbuiten v. d. Beek van BVV nog het hoogst, maar zij hadden weinig steun van hun medespelers. Neen, het was weinig fraais wat de 18000 supporters langs de lijnen te zien kregen. Mistrappen, slordig plaatsen, doorzichtig spel, het was aan de orde van de middag en slecht een enkele maal bracht de linker vleugel van BW (v. d- Beek en Don huyzen) wat leven in de brouwerij. Daarbij werd er veelvuldig „op de man" gespeeld en het fluitje van scheidsrechter Sinningh, die zijn foutjes eerlijk over beide partijen distribueerde, kwam het spel her haaldelijk onderbreken. Men zag twee bijzonder onproduc tieve aanvalslinies, die in het doel gebied met de bal geen raad wisten en zo weinig schoten afvuurden, dat de 00 eindstand een treffende weer spiegeling van het spelbeeld geeft. P.S.V.—HAARLEM i -0. Na een maar matig begonnen kam pioenscompetitie heeft PSV haar der de wedstrijd, thuis spelen tegen Haarlem, in een overwinning weten om te zetten, een overwinning welke weliswaar iets geflatteerd, doch vol komen verdiend is. De Eindhovena- ren speelden deze middag beter voetbal dan we inde voorgaande kampioenswedstrijden van hen za- zen. Vooral de beide vleugelspelers, Mulders en Byen, hadden hun dag en laatstgenoemde, die aUljd veel tijd nodig heeft om on toeren te komen, was dezé middag een actieve motnr in de voorhoede. Jammer, dat de Einahovense middenvoor zijn hoofd zelden koel weet te houden in posi ties, die voor de PSV-ers gu^ig kunnen worden. Verschillende malen zagen we hem ook nu weer «te vre°mdste capriolen uithalen. Hij wist met zich zelf soms geen raad Moeilijk was dat anders toch niet, want vooral in de eerste helft maak te de Haarlem-verdediging enige kostbare fouten, welke hen uiteindQ- liik op twee doèlounten k^'pm te staan. Na 7 minuten spelen n.l. ver gat de gehele Ha a riem-verd editing in te grijpen, toen Bloemsma door liep op een verre pass van Scholtens. De Findhovense middenvoor was toen in zijn element H'i rende op het doel af en, om de fout te vervolma ken. liet de vallende doelman KTuit de zeker houdbare bal, over zijn -r- men in het doel rollen (10). Het tweede doelpunt ontstond eigenlijk eveneens door niet tijdig ingrijpen en slechte dekking. Mulders kon een uitbal voor de voeten van de vrij staande Kruizinga werpen; deze plaatste door naar d'Hooghe, die eveneens ongedekt stond. De PSV- rechtsbinnen nam het leer ineens op zijn schoen en de bal verdween over de onthutste doelman Kluit in, het uiterste hoekie van het doel (20). Daar de Haarlem-voorhoede, die gisteren in de volgende formatie ope reerde: Boelman, Roozen, Smit, v. d. Laan en Groene-eld, heel wat tijd nodig had om ingespeeld te raken, duurde het maar liefst 25 minuten voordat Steiger handelend op moest treden. Na de rust lagen de zaken anders. Toen oefende Haarlem over het alge meen een grote druk uit op de PSV- verte en kreeg doelman Steiger vol op gelegenheid zijn handen te war men. In de eerste helft had hij reeds een strafschop van Kick Smit door een zeer scherpe reactie kunnen ke ren en naast een enkele safe was dat alles wat hy te doen kreeg, waarbij hij eenmaal de steun verkreeg van vrouwe Fortuna, toen een handig bal letje van de maar matig spelende Roozen via de deklat weer iri het veld sprong. Na de rust was de Haarlem-verdediging zekerder en vooral stopperspil Visser speelde een goede partij. Tot doelpunten kwam het evenwel niet meer. Terlouw, Engelsman en Schaap in de ploeg P*R ZIJN NOGAL wat veranderingen gekomen in het Nederlandsev elftal, dat enkele weken geleden te Antwerpen een moeizaam gelijk spel heeft weten te verkrijgen en nu Zondag a.s. te Rotterdam wederom tegen België zal aantreden. Dat óp de rechts-back plaats Spel zou wor den vervangen, was zonder meer duidelijk en de enige speler, die daar voor in aanmerking kwam was de Maastrichtenaar van Bun. Nu Möh- ring wegens zijn verwonding niet kon worden opgesteld was de DCV-er Terlouw de aangewezen speler voor de centerhalf plaats. De grote moeilijkheid was evenwel de samenstelling van de voorhoede. In Antwerpen stonden van rechts naar links Lentra, Rijvers, Wilkes, van Dijk. en Drager. Rijvers en Wilkes hebben hun plaats behouden maar Lenstra is van rechts naar links verhuisd ter vervanging van Dra ger, terwijl Schaap voor de eerste maal het Oranje-shirt zal dragen als linksbinnen. Als rechts-buiten is gekozen de Nijmegenaar Engelsman, Spel en van Dijk, die in Antwerpen hebben meegespeeld zijn nu bij de reserves terecht gekomen, terwijl Landman, het spréékt wel haast van-' zelf, als reserve doelverdediger aanwezig zal zijn, terwijl de NAC-spe- ler Beenhakkers eveneens tot de reserves behoort. Het Nederlands elftal, ziet er nu dus als volgt uit: KRAAK (Stormvogels) VAN BUN (MW) STOFFELEN (Ajax) ENGELSMAN RIJVERS (Quick N.) (NAC) SCHIJVENAAR (EDO) DE VROET (Feijenoord) SCHAAP LENSTRA ('t Gooi) (Heerenv.) WILKES (Xerxes) Reserves zijn: Landman (Neptunus), Spel (DWS), Beenhakkers (N AC), en van Dijk (Ajax). De wedstrijd vangt om half drie aan. Het muziekcorps van de Neder landse Spoorwegen zal de ontmoeting opluisteren. De Belgen met 4 2 verslagen De hockey landenwedstrijd voor heren tussen België en Nederland te Brussel werd met 42 door de Ne derlandse ploeg gewonnen. De eerste aanvallen kwamen van de zijde der gasten, en alhoewel de Belgen zich lang niet slecht verde digden kon de Nederlandse voorhoe de zich keer op keer prachtig vrij spelen. Een lang schot van Esser noopte keeper Verhaegen tot een uiterste krachtinspanning. In deze eerste speelfase domineerden de gas ten over alle linies. Kruize ving goed op en opende de score met een on houdbaar schot (01). Het overwicht der Nederlanders duurde voort en vooral de linksbui ten Esser trok de aandacht door zijn snelle en tactische spel. Aan de Bel gische kant deed de midhalf Enderle telkens hachelijke situaties ontstaan door zijn aarzelend ingrijpen. Deson danks kreeg Kielbaye een kans op een center van Mechelynck, maar Richter stopte het harde schot met de voet. In de 25e.minuut kreeg Ne derland andermaal een strafcorner te nemen. Verhaegen stopte het schot van Kruize maar ten dele en het was 0—2. Na de rust zetten de Belgen einde lijk enige goede offensieven op, maar hun voorwaartsen wachtten te veel op fouten van de* tegenstander, ter wijl de Nederlanders vastberaden speelden in een hoog tempo. Enkele goede kansen voor de Belgen werden niet gebruikt. In de 42e minuut toog de Neder landse voorhoede weer eens ten aan val en Kruizie passeerde keeper Ver haegen met een hard schot van dicht bij voor de derde maal (03). Na de midden-bully vielen de Bel- gèn aan en N;emegeert sloeg met de backhand prachtig in. Richter ver werkte het schot echter tot corner. Enige ogenblikken later konden de Belgen echter toch een tegenpunt maken doordat een iets te fors op treden van de Nederlandse verdedi ging de scheidsrechter aanleiding gaf een strafcorner toe te kgnnen. Water - kein ving uitstekend op en scoorde (1—3). Nieuwe Belgische stormlopen volg den, waarbij meer dan eens hache lijke situaties voor het Nederlandse doel ontstonden. Maar de Oranje hemden wisten de druk te weerstaan, werkten zich los en forceerden op hun beurt een strafcorner, die echter niets opleverde. Bij een algemene aanval slipte middenvoor Bromberg tussen de Belgische backs door. Verhaegen liep te laat uit en het was 14. De Belgen bleven moedig tegen stand bieden, maar zij speelden zon der bezieling wat de taak van de Ne derlandse ploeg vergemakkelijkte. Met een 41 voorsprong kon de ze ge trouwens aan de gasten niet meer ontgaan. In de 55e minuut slaagden de Belgen er echter in hun achter stand te verkleinen door goed werk van de Laval wiens center prachtig afgemeten voor de stick van Water- kein kwam. Met een hard schot on der de lat bracht deze de stand op 2—4. Dit inspireerde de Belgen tot een nieuwe aanval, waaruit de Laval scoorde. Er was echter reeds voor offside gefloten en het doelpunt werd niet toegekend. Zo kwam het einde met een ver diende 42 zege der Nederlanders. De stand tussen beide landen is thans: Nederland 31 21 5 5 65—33 47 België 31 5 5 21 33—65 15 ASC verslaat Alphia met 4-0 ZuHen de roodzwarten zich handhaven? Het gaat er langzamerhand wat hoopvoller uitzien in het kamp van de Leidse rood-zwarten. Door de overwinning op Alphia is de kans, dat A. S. C. hoar derde klasserschap kan continueren belangrijk vergroot. In ieder geval heeft zij haar leans volledig in eigen hand en hebben wij gorronde hoop, dat Rood-Zwart in haar 'aatste wedstrijd tegen H. P. S. V. zich volledig veilig stelt. Dit ver trouwen baseren wie voora op het spel tegen dia Alphense Oranjeman nen. Het klopte wel zo goed. dat wij er ons nogmaals in zijn gaan ver diepen hoe A. S. C. tooh eigenlijk onderaan giekamen is. Hetgeen ech ter niet werineemt, dat de Haagse agenten nog wel een zeer lastig te kraken nootje zullen zijn. Laten de rood-zwarten dat toch vooral niet uit het oog verliezen. Zoa's gezegd, de A. S. C.-machine liep. Ook al in db eerste selft, toen de hinder" ijke tegenwind moeilijkheden in de weg leek te leggen Reeds na een kwar tier juichte de Leidse kolonie. Een zeer fraaie combinatie tussen van Duyn en Mooten leidde tot een throuigibpiass naar Aniba. Vóór de backs pievaar bespeurden had Aniba snel gereageerd, de through-pass op gepikt en met een stralk zuiver ge richt schot A. S. C. met 01 doen leiden. Hierna ging het spel vrijwel gelijk op, althans een tiental minu ten. Want toen kwam de goed spe lende rood-zwairfce aanval weer op volle toeren. En wederom was het doelpunt van goede kwaliteit Aniba belandde na de scherp naar voren gespeelde bal op de vleugel. Even leek de bal nog uit te gaan maar juist kon layhem nog fraai voor het doel trekken waar de naar binnen gezwenkte van Duyn hard inschoot. (02) ,Even lieten de Alphionen de tanden zien. vooral toen Kook één maal een steekje liet vaTen. Geluk kig wist de defensie het gevaar te b zweren en liet Koek verdere ..grapjes" achterwege. In de tweede helft kregen wij hetzelfde spelbeeld te aanschouwen. Ook nu was A. S C. boter en het duurde ook niet lang of de stand was 03, toen de wederom zeer tactisch spelende Mooten (en dat nog na zoveel jaren!) plotseling oen .combinatie met de rechtsbuiten besloot door hard in de bovenhoek te kogelen. Hierna was het alleen nog A. S. C. dat aan bod was. Enke1e kansjes gingsn teloor door onzuiver schieten, maar tenslotte was het toch weer oentervoor Aniba, die een cor ner van rechts hard ink na'de (0—4). Onnodig was het voor Aphia om nu pas de zaken aan te pakken. Het was beslist! Dat het echter nog haart iets te fors werd, viel ons tegen. Scheidsrechter Kranenburg zorgde er echter voor dat een zekere animo siteit tussen beide clubs bleef slui meren. Al met al een goed gespeelde wedstrijd van onze stadgenoten die werkt lijk zoa's wij al zeiden, heel veel goeds be1 ooft. Roodenburg-VND 3-0 Vier gemiste strafschoppen Voor de promotie- en degradatie speelden onze stadgenoten Zondag een zeer goede wedstrijd, ondanks bet feit, dat met 3 invallers gespeeld moest worden. Ook de omzetting in voorhoede en middenlinie (Polanen als stopperspil en van Dorp in de voorhoede bleek een gelukkige greep, zodat in de volgende wedstrijden nog alles mogelijk is. VND is ons bar tegen gevallen, toonde weinig schotvaardigheid en een totaal gebrek aan team work. Voor rust speelde Roodenburg met wind mee, is voortdurend in de aan val, maar kan het nog steeds niet tot doelpunten brengen. Eindelijk na 25 min. kan Choufour goed inschieten, echter na prachtig voorbereidend werk van W. v. Dorp 10. Nog voor rust is het opnieuw van Dorp, die Lena in de gelegenheid stelt, de score tot 20 op te voeren. Ook in de twee de helft, met wind tegen, blijft Roo denburg sterk op de aanval spelen en reeds na 5 min. komt het succes van de voet van Moraal 30. Eindelijk dan de eerste strafschop voor VND en juist als ieder een tegenpunt ver wacht redt de invaller-keeper fraai. Bijna direct hierna een strafschop voor Roodenburgen nu schiet Polanen hard tegen de bovenlat Jam mer genoeg daalt het spelpeil aan merkelijk, VND door een verloren wedstrijd te spelen en Roodenburg bij het missen van nog twee strafschop pen. U. V. S.—SCHEVENINGEN 3—1. Een in technisch opzicht superieu re U. V. S, ploeg heeft een verdiend'e overwinning behaald op Schevenin- gen, dat hoewel met enthousiasme b.ziold, technisch tooh zoveel tekort komingen had, dat vooral in de 2de helft de Scheveningers totaal wer den overspee'd. In de tweede helift 'kreeg het spelbeeld nog een onaan genaam karakter doordat enkele Scheveningers zich nogal eens be zondigden aan te fors spel, waarte gen de scheidsrechter, o. i. niet krach tig genoeg optrad. Het begin ken merkte zich door wederzijdse aan vallen, waarbij Scheveningl:n en kele malen ver doordrong in de U. V. S. defensie, terwijl aan de andere zijde de Wolf na een snelle aanval het doel te hoog zocht. In de 15de minuut kreeg de Sc'liovendngen - rechtsbinnen geheel vrijstaand, het leder voor zijn voeten en met een welgericht schot gaf hij de Breijer geen schijn van kans (01). U. V. S. speelde rustig verder, te rustig om suoces te boeken, doch de druk op het Soheveningen doel werd steeds sterker, zodat eindelijk na 43 min. de uitstekend spelende J. Sloos de bal uiterst scherp voor doel wist te plaatsen, waar Fasel het leder wist in te schieten (11). De tweede helft was 15 min. oud, toen Verhoogt, die als een dartel veulen zijn tegenstander weer eens te vlug af was de bal juist voor de doelmond plaatste waar T. Kante- been voor de verdere afwerking zorgde (21). De U. V. S. verdedi ging bkef de enkele Soheveningen- aanvallen de baas, die trouwens te doorzichtig waren om suoces te héb ben. Na 30 min. wist Fasel zich keu rig vrij te 9pelen en met een onbe rispelijk schot sloeg hij dé keeper kansloos (31). Sloos kreeg nog een pracht kans,, T. Kantebeen gaf een vliegend schot, dat Van de bovenlat in het veld terugketste. Verhoogt b'eef onvermoeid langs de lijn snel len en zijn afgemeten voorzetten gte- ven doch de Schovend rugen keeper wist zijn doel voor verdere doorbo ring te vrijwaren. WoerdenAlph. Boys 2—3. Op nieuw hebben de Alphense Boys be wezen, als het tegen sterkere tegen standers gaat, tot bijzondere presta ties in staat te zijn. Als zodanig mogen wij toch wel de overwinning op de derde klasser Woerden zien, vooral ook nu c^pze zege in Woerden behaald is Dat het elftal der Boys daarbij zelfs nog vier invallers telde schijnt voor hen geen beletsel te zijn geweest toch voop een overwinning te zorgen. Na 25 min. spelen geeft van Vliet een zuivere pass aan Bahl- manh. die daarop snel reageert en na een snelle ren met een hard schot d° Boys de leiding geeft (01) Woerden spant zich tot het uiterste in, maar doelman van En gelen is op zijn qui-vive en geeft geen thuis. Als de tweede helft vy'f minuten oud is weet de Knijff van Eneeten het nakijken te geven (11). Alc A echter een misverstand in de Woer- dense achterhoede ontstaat, weet Bablmann deze fout keurig uit te buiten en geeft hij ziin elftal op nieuw de leiding (12). Tien minu ten voor het einde ziet Engels kans van Engelen uit een gewirwar van benen en spelers te passeren. Op nieuw is de stand gelijk (22). De Boys zetten nu alles op de aanval en zowaar heeft Bablmann opnieuw succes, als hij viif minuten voor het einde na een snelle aanval het der de doelpunt kan scoren (23).

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5