EiM ARBEIDERS BEKENDMAKING Het proces Rauter begonnen Wty witten niet zegden Laagste prijs „Ket Leidsche Wollen Dekenhuis" wammm garagebediende- wagenwasser NET MEISJE Nette LOOPJONGEN Nette Meisjes en Leerlingen WASSERIJ „SPRONK" KANTOORBEDIENDE (vr.) PLM. 10 ENERGIEKE BL0EMB0LLENVELDEN net meisje SLAGERSBEDIENDE DONDERDAG 1 APRIL19dS DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA De leerlingen der Overbruggings H.B.S. te Leiden, organiseerden gis teravond in de grote Stadszaal een feestavond, waarbij ook leerlingen der andere middelbare scholen uit genodigd waren. Zij hadden zich hier voor verzekerd van de medewerking van de „Cortini Show", onder leiding van professor Cortini. die. volgens het programma, na zijn successen in Shanghai, Singapore, Java, Burma, Indo-China en Azië, thans weer in Holland optreedt. Artistiek bezien onderscheidt dit cabaret-gezelschap zich niet van vele andere, doch de Oosterse sfeer, welke in alle num mers goed weergegeven wordt, geeft aan deze show een bijzonder cachet, waardoor in dit programma veel te genieten valt. Het zou te ver voeren alle nummers te bespreken, we vol staan daarom met de vermelding van prof. Cortini, die als goochelaar veel succes oogstte, de conferencier Bob Roche en de exotische danseres Juta Delorme. De overige nummers, o.a. het doorzagen van een dame, de dan sende zakdoek en de mysterieuse kis ten, spreken voor zichzelf. Met een gezellig bal werd deze feestavond ge sloten. ZILVEREN JUBILEUM J. v. d. WAARD. Vandaag mocht de heer J. v. d. Waard, procuratiehouder bij de N.V. Koninklijke Ned. Fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon, zijn zilveren jubileum in dienst de zer N.V. herdenken. De jubilaris werd hedenmorgen ongeveer half twaalf met zijn echt genote, zijn vader en naaste familie leden zijn moeder kon wegens ziekte niet aanwezig zijn per auto van zijn woning gehaald en naar de fabriek in de Vestestraat gebracht. Daar werd hij in de feestelijk met bloemstukken versierde vergaderzaal ontvangen door directie en personeel ontvangen. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer W. A. Schrandt, die erop wees, dat hij de heer v. d. Waard thans gedurende 17 jaar heeft meegemaakt. Zijn komst bracht voor de jubilaris een zeer moeilijke pe riode, omdat hij zich totaal moest om stellen op de andere zienswijze van bedrijfsvoering, door spr. ingevoerd. De heer v. d. Waard was toen nog werkzaam op de voorraden-admi- nistratie, maar hij heeft zich won derwel weten aan te passen en hij klom geleidelijk op tot spr.'s rechter hand bij de export. De jubilaris heeft zich tevens een buitengewoon trouw man getoond, met hart en ziel aan de zaak ver knocht. Rustig, zonder veel opzien te baren doet hij zijn plicht, zoals hij deze ziet en zonder teveel risico's te nemen. Terloops citeerde spr. nog de gastvrijheid van de jubilaris tijdens de oorlogsjaren en bood hem namens de N.V. een enveloppe met inhoud aan. Namens het kantoorpersoneel sprak de mede-procuratiehouder, de heer D. de Bruyn, die onder het paotto „v. d. Waard is het waard" een actetas aan bood. De heer P. Vijlbrief, voorzitter van de fabriekscommissie. bood' vervol gens eveneens geschenken aan na mens het fabriekspersoneel, waarna de heer v. d. Waard dankte voor de bewijzen van sympathie en de aan geboden geschenken. Daarna ving een drukbezochte re ceptie aan, waarbij vertegenwoordi gers. klanten, vrienden en bekenden uit heel het land hun gelukwensen kwamen aanbieden. Vanavond te 8 uur zal „Werkmans Wilskracht" de jubilaris te zijnen huize aan de Hoge Rijndijk een se renade brengen. LEIDSE BOND VAN HUIS- EN GRONDEIGENAREN. In „Het Gulden Vlies" hield de Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren voor Leiden en Omstreken, onder voorzitterschap van de heer B. J. Huurman Jr. een ledenvergadering. Door het bedanken van de heer C. G. J. Alkemade Jr., te Noordwijk, als bestuurslid, is het bestuur thans auto matisch ingekrompen tot 9 bestuurs leden. Aan het jaarverslag van de secreta ris, de heer P. C. A. ten Broek ontle nen wij, dat het aantal leden in 1947 van 931 tot 952 is opgelopen. De commissie van advies verstrekte in haar wekelijkse zitting 273 ad viezen aan verhuurders en huurders, terwijl door het Bureau 1103 klachten werden behandeld. Het aantal inge schreven woningen bedroeg 8603. Het jaarverslag werd onder dank goed gekeurd evenals dat van de penning meester, de heer J. van der Steen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Oosterom te Warmond zeide de voorzitter dat de Regering heeft erkend en er van overtuigd is, dat de huren te laag zijn, doch dat in verband met de bestaande spanning tussen lonen en prijzen voorhands niet tot huurverhoging kan worden overgegaan. De nieuwe Minister van Wederop bouw heeft verklaard, dat in de toe komst onvermijdelijk huurverhoging zal moeten komen. Het hoofdbestuur is hieromtrent optimistisch. De heer F. Brongers bracht namens de kascommissie verslag uit. Alles was in orde, zodat aan de penning meester, de heer J. v. d. Steen de charge werd verleend. Bij de bestuursverkiezing werd de penningmeester bij acclamatie herko zen, terwijl in de plaats van de heren Ph. Rosdorff en H. C. Bouter, die aan de beurt van aftreden en niet herkies baar waren, eveneens bij acclamatie als bestuursleden werden gekozen de heren J. van Itersno en H. D. van Weizen Jr. De penningmeester, de heer J. v. d. Steen, werd door de voorzitter en de secretaris, mede namens de leden ge huldigd ter gelegenheid van zijn 25- jarig penningmeesterschap. Hem werd hartelijk dank gebracht voor het vele, door hem gepresteerde werk. De penningmeester dankte voorzit ter, secretaris en leden voor de zeer waarderende woorden. Ook de aftre dende bestuursleden, de heren H. C. Bouter en Ph. Rosdorff werden door de voorzitter hartelijk bedankt voor het door hen in het belang van de bond verrichte werk. Na de rondvraag sloot de heer Huurman de geanimeerde vergade ring*. TENTOONSTELLING. Ter gelegenheid van het Neder landse Philologencongres, wordt in de Leidse Universiteitsbibliotheek een tentoonstelling gehouden van belang rijke middel-Nederlandse handschrif ten en eveneens van prenten en pam fletten, die betrekking" hebben op de vrede van Munster (1648). Deze ten toonstelling duurt van 1 tot 15 April. Gistermiddag is de 3-jarige M. v. d. B., wonend aan de Lorentzkade, die in een zuillantaarn op het plein der St. Petruskerk was geklommen, daaruit gevallen en met het hoofd op de straatstenen terecht gekomen. Met een vermoedelijke schedelbasis- fractuur werd het knaapje naar het Acad. Ziekhuis overgebracht. GEM. AANKONDIGING De voorzitter van het hoofdstem bureau, aangewezen in artikel 34, tweede lid, der kieswet brengt ter openbare kennis, dat zijn besluit d.d. heden, waarbij G. Hordijk benoemd is verklaard tot lid van de Raad der een ieder ter secretarie dier gemeente gemeente Leiden, van heden af voor (afd. Algemene Zaken) ter inzage ligt. 2884 LEIDEN, 31 Maart 1948. De voorzitter voornoemd, F. H. v. KINSCHOT. De onlangs opgerichte personeels vereniging van het Acad. Zieken huis organiseerde gisteravond in de aula van het Ziekenhuis een film voorstelling. Het programma werd verzorgd door de „United States In formation Service", waarvoor de al gemene voorzitter, de heer J. L. Questroo, in zijn openingswoord de Amerikaanse Ambasade hartelijk dank bracht. De talrijke Zusters en ander perso neel hebben kunnen genieten van een muzikale film, waarin Toscanini de dirigeerstok hanteerde, en zijn mee op reis geweest naar New York en de Tenessee-vallei. Voor de afwisseling beklommen enige verpleegsters zelf de planken en gaven een komische opera in één bedrijf ten beste, waarin hevig met baarden en steekwapens werd ge werkt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrika Elisabeth, -dr. van T. G. Klaverwij den en Har- tingsveld; Dorothea Maria Bernardi- na Casparina, dr. van W. C. Ouwe hand en S. M. Koch; Pieter, zn. van P. Blansjaar en G. van Kuijk; Wan der, zn. van H. Flippo en G. Wassink; Maria Elisabeth Johanna, dr. van A. M. Gussenhoven en A. J. M. A. van der Zijden; Hendrik, zn. van A. T. Boting en M. H. Overdijk; Angela Maria, dr. van F. N. F. van der Schrieck en M. L. Hins; Antonius Hendrikus Johannes, zn. van J. Col- pa en J. Ligtvoet; Annette, dr. van J. H. Duivenvoorden en C. T. C. Heu- .zen; Johanna Maria Catharina, dr. van F. Koolmoed en H. J. Kalkhoven; Renée Monique, dr. van J. E. W. Spronk en M. Bouter; Annelette Ja- coba Alice, dr. van H. T. Obreen en J. E. van Langen; Robert, zn. van W. Z. de Jong en C. van Houten; Hen- dricus Jacobus, zn. van W. van Huis en A. M. Onderdelinden; Marjolijn, dr. van P. A. Steenhauer en A. van Humbeeck. Overleden: B. de Groot, wednr 79 jr.; N. Ture hout, wednr 86 jr.; R. M. Zwartelee, dr. 1 jr.; C. M. Jurgens man 79 jr.; A. E. Bink, wed. van N. J. Moonen, 77 jr.; H. van Haaster, vr. 80 j.; M. H. Knotter, huisvr. van J. J. van der Linden 62 jr. POSITIE NED. SCHEPEN. Aalsdijk, 31 Maart van Mobile. Bantan, 30 Maart 19 uur van Suez. Boissevain, 31 Maart te Singapore. Chama, 31 Maart van Abadan. In- drapoera, 1 April van Rotterdam te Kaapstad verwacht. Joh. van Olden- barnevelt, pass. 31 Maart Perim. Ko- ta Anoeng. 31 Maart te Halifax. Kota Baroe, 31 Maart 18 uur van Rotter dam. Limburg, 31 Maart te Bahrein. Leerdam, 31 Maart 17 uur te Antwer pen. Volendam, 1 April te Batavia verwacht. Willem Ruys, pass. 31 Maart 14 uur Ouesant. Winterswijk, 31 Maart van Saffi. Zuiderkruis, 31 Maart van Soerabaya. Reeds lang voor de aanvang der zitting had zich voor het gebouw, waar het Bijzondere Gerechtshof te 's-Gravenhage zetelt, aan de Kneu terdijk, een grote rij belangstellen den gevormd, die ondanks regen en Stormachtige wind uren wachtten vogr een plaatsje op de publieke tri bune. De zaal van het Bijzonder Ge rechtshof was geheel gevuld met be zoekers, voor de eerste maal ook pu bliek op het schellinkje. Aan de gro te pilaren en tegen het plafond wa ren schijnwerpers aangebracht voor het filmen van dit proces. Voor de zetels van de president, de verdedi ger, griffier en voor de beklaagden bank stonden microfoons. Door mid del van geluidversterkers zal het publiek overal in de zaal het ge sprokene kunnen volgen. Het proces Rauter is het eerste proces in de geschiedenis van de Nederlandse rechtspraak, dat geheel op platen zal worden opgenomen. Dit gebeurt door het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie, dat voor dit doel beschikt over de nieuwste Amerikaanse opname-apparaten. Om tien uur trad het Hff de zaal binnen. Rauter was reeds gezeten Hij was gekleed in zijn oude uniform echter zonder distinctieven. Het pro ces Rauter was begonnen. Na beëdiging van de tolk begon de president mte de levensloop van Hans Albin Rauter, waarbij bijzon dere aandacht werd besteed aan Rau- ter's activiteit als aanvoerder van verschillende vrijkorpsen. Rauter antwoordde met korte. afgemeten zinnen op de vragen, die hem ge steld werden. De strijd in Oostenrijk tegen Dol- fuss noemde hij „de strijd tegen de dictatuur der democratische par tijen". Schreieder, de man van het „Eng- l'andspiel" is de eerste getuige. Hij is gekleed in een bruin ge verfd khaki-uniform en spreekt met een zangerig Weens accent. Uitvoe rig omschrijft hij de functie, die Rau ter hier in Nederland vervulde. Naar zijn mening is Rauter schuldig aan de executies, maar de radiodief stallen en geldboeten zouden op re kening van de Rijkscommissaris ge schreven moeten worden. Rauter kon zich niet verenigen met de taakomschrijving. die Schreieder van zijn functie als „ho- here-eS.S. und Polizeifuhrer" gaf. Schreieder sprak over een coördine rende taak, maar Rauter betoogde, dat hij slechts een ondergeschikte functie bekleedde. Hij was aan Seys- Inquart ondergeschikt, ook al was hij de persoonlijke vertegenwoordiger van Hïmimler, aan wie hij eerst la ter, in 1942 geregeld rapporten .Stuurde over de situatie in Nederland. Aan het einde van de oorlog werd hij door veldmaarschalk Modi be noemd tot commandant van het Rau- terkonps, bestaande uit esn S.S.- divisie en „Fallschirm"-regementen, dat bij Arnhem wordt ingezet. Hij is dan geen politieautoriteit meer. Vervolgens wordt liet eerste punt van de tenlastelegging behandeld, dan komen ai de beruchte jodenver ordeningen ter sprake. Rauter erkent dat hij verschi'lende van deze ver ordeningen heeft ondertekend. Ook. dat hij voor uitvoering zorgde Maar hij nam geen initiatief, zo zegt hij, dat deed Berlijn. De maatregelen, waartoe hij wel het initiatief nam, pasten, naar zijn mening, in het ka der van de door Berlijn gegeven I aanwijzingen en waren noodzakelijk. om die bevelen „goed" uit te voeren. Uit brieven door Rauter aan Himm- ler geschreven over de Jodenvervol ging komt echter duidelijk naar vo ren, dat Rauter meer deed dan be velen uitvoeren: hij deed zijn best deze bevelen zo „goed" mogelijk uit te voeren. Als Rauter er van beschuldigd wordt in Z.-Nederland naar Joden te hebben laten zoeken, verklaart hij, dat er in het geheel niet naar Joden gezocht werd. Dit werd slechts voor „camoulage" gezegd. In werkelijk heid werd, zo zegt hij, naar agenten uit Londen gezocht, die in die dagen boven België uit vliegtuigen waren neergelaten en die misschien het Duitse „Englandspiel" zouden kun nen bederven. Daar verdachte beweerde niet te weten, welk lot de Joden in Duits land wachtte een verklaring die een honend gelach ontlokte aan het publiek werden daarover als ge tuige gehoord het hoofd van de po litieke recherche afdeling, de inspec teur van politie T. J. van Dien en de rechercheur van politie C. v. d. Berg, die beiden verklaarden door gesprek ken met Duitsers de indruk gekregen te hebben, dat de Duitsers wel wis ten, welk lot de Joden in Duitsland wachtte. De oud-SS-er en oud-hoofdredac teur van „Storm", Van Etten, kwam vervolgens getuigen over een rede over het Jodenprobleem, die Rauter hield bij de installatie van Feld- meyer. Rauter weigert echter een man als Van Etten, die „eens Unterstorm- führer van de SS was en vrijwillig de eed op Hitier aflegde, doch daarna deserteerde', als een betrouwbare getuige te erkennen. Rauter kreeg daarop gelegenheid uiteen te zetten, welke rol hij, in eigen ogen gespeeld heeft bij de Jo denvervolging. Uitvoerig schetste hij de gang van zaken; hij verklaarde met agressieve stem, dat bevelen uit Berlijn kwamen en dat hij zich met de Jodenvervolging inliet, wanneer dit probleem het terrein van de po litie raakte. Rauter beweerde dan nogmaals niet geweten te hebben, wat er met de naar het Oosten getransporteerde Joden gebeurde en hij meende, dat zeer velen in dit jaren er niet van op de hoogte waren. Aan het slot van zijn verklaring deed Rauter zijn beklag, omdat hij, naar zijn mening, niet als Christiansen behandeld was, die, zoals Rauter zei, veel beter in de gelegenheid gesteld is zich voor te bereiden op zijn verdediging. DE „VOLENDAM" TE BATAVIA AANGEKOMEN. Hedenochtend is de „Volendam" met aflossingstroepen te Tandjong Priok aangekomen. De helft van het uit Nederland vertrokken continent is reeds in Belawan ontscheept. Mede arriveerden de dertien jour nalisten, die in Indië de gasten van het leger zullen zijn. De ANP-correspondcnt, die de reis van de „Volendam" meemaakte, meldt, dat het laatste deel van de reis, BelawanBatavia, zeer interes sant was. De ruimte aan boord, ont staan door debarkatie van de troe pen te Belawan, werd opgevuld door leden van het K.N.I.L. met hun vrou wen en kinderen, bestemd voor de Riouw-archipel en Batavia. De ver houding tussen K. L. en K. N. I. L. was zeer hartelijk en de Nederlandse soldaten bleken grote kindervrien den. 5 WEERSVERWACHTING WAT MINDER WIND. Krachtige tot matige, langs de 8 Wadden-eilanden nog tijdelijk 8 g harde wind tussen Zuid-West en 2 o West. Wisselnd bewolkt met g o plaatselijk enkele buien. Weirug 9 verandering van temperatuur. g OOOOOOOOOOGvJUOOOOOOÜÜUUOOOOOOOOOOO Het Amerikaanse militaire bestuur in Berlijn heeft hedenmorgen be kend gemaakt, dat het verkeer van alle militaire treinen naar en van Berlijn is gestaakt en het verkeer per vliegtuig zal worden opge voerd. DE STRIJD IN PALESTINA. Gehelmde strijdkrachten van de Haganah, het Joodse verdedigingsle- ger in Palestina, hebben vanmorgen een aanval ondernomen op Arabie ren, die de Joodse wijk van Jeruza lem blokkeerden, teneinde de weg vrij te maken voor een Joods voed- selconvooi, dat al strijdend van Tel Aviv af zich een weg naar Jeruza lem moest banen. Het convooi, dat volgens Arabische berichten uit 60 voertuigen met voedsel voor de be legerde Joden bestond, werd be schermd door 300 man van de Ha ganah. Volgens de Arabieren tracht te het convooi een orhweg te maken over weinig bekende wegen om aan de Arabische aanvallen te ontko men. Het zou echter bij het Dor Hui- da ten Zuiden van Lydda zijn aange vallen en tot staan gebracht. De Ha ganah verklaart, dat de Arabieren te Hulda verdreven zijn zonder ver liezen aan Joodse zijde, terwijl de Arabieren zeggen, dat tientallen Jo den gesneuveld of gewond zijn. Verder wordt van Arabische zijde gemeld, dat de Arabieren een hevige aanval op de grote Joodse nederzet ting Hadera hebben ingezet. Deze ne derzetting bevindt zich 13 k.m. ten Zuiden van Benyamina, waar giste ren de express-trein Cairo-Haifa werd opgeblazen. President Eduard Benesj van Tsjecho-Slowakije heeft te Sezimovo Ustie de nieuwe Sowjet-ambassadëur Michael Sillin, ontvangen. Hierbij zeide Benesj: „Dit is het juiste ogenblik om het belang van ons bondgenootschap, dat de natuur lijke concrete uitdrukking is van de hechte vriendschap, die onze broe dervolken verenigt, te onderstre pen. Onze volken zijn beide vervult van een diepe en oprechte en vast beraden wil om eeil duurzame vrede te behouden en eventueel te verster ken ter verzekering van de veilig heid van Euroua. Wij hebben geen ander verlangen dan te kunnen zor gen voor het gelukkig leven van on ze volken in vrede en veiligheid op dat wij voor hen nieuwe economi sche welvaart kunnen scheppen en hen de grootst mogelijke voordelen kunnen verschaffen van een rijke culturele ontwikkeling, waarnaar wij gemeenschappelijk streven en die wij vooral willen beschermen tegen het gevaar, dat uit een nieuwe Duitse agressie zou voortkomen." President Benesj ontving Silin in aanwezigheid van de Tsjecho-Slo- waakse minister van» buitenlandse zaken, dr. Vladimir Clementis. De toespraak van Benesj is zijn eerste sinds de communisten zich in Februari in Tsjecho-Slowakije van de macht verzekerden. dat U de punten bij ONS moet besteden omdat wij weten, dat U het toch doet wanneer U tenminste HET ALLER BESTE voor de wilt ontvangen. Uw Textielpunten zijn te kostbaar om er ROEKELOOS mee om ie gaan ONZE meer dan 70 JARIGE reputatie is U de beste garantie, en wij hebben weer zéér veel te Uwer keuze Haarl.straat 137, hoek Donkerst. 2-4-6 Opgericht 1875 GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een alleen zij, die in het bezit zijn van een geldig rijbewijs gelieve te solliciteren. 2861 KAMSTEEG'S AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. OEGSTGEEST. Uw slager wordt deze week uitsluitend met LAMSVLEES bevoorraad. Hij zou U gaarne meer keus geven, maar is hiertoe niet in staat. Daarom verzoeken wij U er genoegen mede te nemen, wanneer lamsvlees op Uw bonnen wordt verstrekt. De S.V.V.-Leiden zelfst. kunnende werken voor dag of dag en nacht, in klein gezin. Zondags \rij. Mevr. Jansen. Was- straat 4. Leiden, tel. 21366. GEVRAAGD voor winkel en wijk. 1516 jaar. Zich aan te melden: C. L. van Schooten, Krui denier. Hoge Morswes 58. Leiden. 2871 kunnen geplaatst worden GEBRS. VASEN Aanmelden: WITTE SINGEL 14. Voor directe indiensttreding gevraagd: ROOYAKKERS, Leidsestraatw. 1, Oegstgeest WIJ KUNNEN PLAATSEN: in de leeftijd van 21 t/m 25 jaar om opgeleid te worden tot cementwerker. 2669 Verplichte deelname aan een 1 -urige theoretische avondcursus per week. Duur der cursus 3 jaar. Lonen bij 48-urige arbeidsweek: voor 21-jarige 39,90 v voor 22-jarige en ouder 42, Na gebleken geschiktheid leidende positie na afloop der cursus. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitvoerige in lichtingen: N.V. WERNINK'S BETON MIJ., Hoge Morsweg 148, LEIDEN. Per toeringcar naar de Zaterdag 3 April Zondag 4 April Woensdag 7 April Zaterdag 10 April Zondag 11 April n.m. 2.30 uur v.m. 10.30 uur en n.m. 2.30 uur n.m. 2.30 uur n.m. 2.30 uur v.m. 10.30 uur en n.m. 2.30 uur a 2.25 PER PERSOON VERTREK VANAF STADHUISPLEIN. PLAATSBESPREKEN AANBEVOLEN. KANTOOR: HOGE RIJNDIJK 90, TELEFOON 22444. Uitknippen en bewaren. PERSONEEL *2* Gevraagd in Levens middelen bedrijf net meisje voor huishouding. Zondags vrij en één middag in ae week. Goed salaris. B. A. Streng. Hoge Morsweg 56. Oegstgeest. tel. 26130. 5034 "S Cassière gevraagd, leef tijd 1624 jaar. Aanmel den: Zaterdags tussen 14 18 uur bij Firma J. H. Meijers, Haarlstr. 96-100. Leiden. 5034 2 Gevraagd 1 Mei R. K. Eoerenknecht g. kunn. m., leeftijd 1617 jaar. J. Z. van Leeuwen, Voorhout. AANBOD 2* Aangeboden Huiska- mcrameubiement in goede staat, goed onderhouden best. uit 2 fauteuils. 4 stoe ien met tafei. Te zien des avonds na 6 uur. B. van Woudenbuxg, Balistraat 9, 5017 2" Woningruil. Aangeb. in Leiden: ben. huis bev. 2 ka mers. keuken emz., nette stand, mooi uitzicht. Gevr. in Leiden: liefst heel huis of ben. huns bev. minstens 2 kamers en slaapk. enz. Br onder no. 5016 bureau van dit blad. Zware TAKKENBOSSEN Afrasteringspalcn en Planken te koop. 5035 VAN LEEUWEN St. Aagtenstr. 21 Tel. 20898. (b.d. veemarkt) TE KOOP GEVRAAGD gramofoon- snijapparaat GEVRAAGD EEN voor dag of d. en n. met huiselijk verkeer. Helsen. Heereweg 26. Warmond. Net dagmeisje gevraagd van half 9 lot half 3. Mevrouw Kloek, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 35. Wassenaar (Tramhalte ..De Deijl". 2855 Gevraagd voor direct flin- kv Slagersbediende, goed met hét vak bekend en zc-lfstandig kunnende wer ken. A. Maasdam, Steen- straat 18. Leiden. 2856 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen 2 Kinderwagen te koop gevraagd, grote maat. ge bruikt doch in goede staat. Aanbiedingen onder letter S. aan R. Paauw, Kantoor boekhandel R'veen. 5026 *2' Te koop: beste Waak hond. Groendaler Herder, bij C. P. Verhaar. Oud- Ade. 2359 2" Aangeboden een z. g. a. ri wit crêpe zijden eerste H. Communie jurkje, maat 70 met wit stroohoedje. prijs 17.50. Br. onder no. 5020 bur. van dit blad. *2? Te koop: 1 en 2 pers. ledikanten cn matrassen, bankstel met pulman kus sen. complete huiskamer ameublementen. gasfor nuis. wasmachine, dlivon, slaiaip kamerkleedjes. kas ten stofzuiger P. J. Hooij- ir.ans. Lijnbaan weg 1 te Noordwijik. tel. 2012. 2874 DIVERSEN Zaal voor partijen, brui ioften, vergaderingen en derg. te huur. met gebruik van servies, keuken en muziek. Vrij gekomen 17 en 24 April. Bespreek vroegtijdig. Inl. Lage Rijn dijk 64. tel. 23376. 5083 2* Vriendelijk verzoek. Wil vinder van pprtemon- naie inih. 2 lippenstiften, de ze terugbezorgen: Boter markt 14, 95 uur. 5030 2* Gevonden op 5 Dec. 1.1. te Leiden een portefeuille met inhoud. Inl. onder no. 5036 bur. van dit blad. GEVRAAGD 2 S. O. S. Wie kan jon a echtpaar zonder kinderen helpen aan 2 kamers en keukentje in Leiden of naaste omgeving. Beide dakloos. Man ex-student, ex-onderduiker. ex-O. V. W.'er (3 jaar dienst), wordt deze week gedemobiliseerd Br. onder no 5038 bureau van dit blad. "2* 2 ongem. kamers ge vraagd met gebruik van keuken door echtoaar zon der kinderen. Br, onder no. 5032 bur. v. d. blad. WONINGRUIL 2* le bovenétagc: 2 huis kamers. 2 tussenkamers. keuken, waranda, berghok voor grotere woning om geving Leiden. Br. Th Ho- gendorp. Busken Huetstr. 10b. Rotterdam West. 5031 OUD ADE Abonnementen en adver- tent'ën worden aangenomen J.V.d. WERELD ZWARTEWEG 3

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3