CASINO TRIANON PAASRAPPQRT LEIDSCH PSYCHOLOGISCH INSTITUUT FILMPROGRAMMA'* VAN DEZE WEEK ubEJMm mmmé Rex^GEEF HER DE RUIMTE ZATERDAG 27 MAART 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Koperen Raadslidmaatschap. In de eerstvolgende openbare bijeen komst van de gemeenteraad zal het koperen raadslidmaatschap worden gedacht van de heren W. Geerlof, A. F. Ruijssenaars en P. Verdonk. Tentoonstelling van R.K. Gezins gebruiken. Het ligt in het voorne men van de K.A., om in de week voor Pinksteren in onze parochie een tentoonstelling te doen organiseren, waarop een beeld zal worden ge geven van R.K. gezinsgebruiken en tevens paramenten en kerkgewaden te bezichtigen zullen zijn en waar aan ook een tentoonstelling van goe de katholieke boeken zal worden ver bonden. Voorjaar Schoonmaak Oprui ming. Het voorjaar lokt telkenjare de zindelijke Hollandse huisvrouw tot de grote schoonmaak. Veel van wat wordt opgeruimd, kan echter door de industrie weer ten algemene nutte worden aangewend, hoofdzakelijk het oud papier. Mogen wij de huismoe ders op verzoek van desbetreffen de zijde er vriendelijk op attent maken, dat het oud papier gaarne b.v. door de R.K. Jeugdbeweging wordt opgehaald. Geef een berichtje met de jongens mee, of meld het aan de leiders of leidsters of aan de pastorie en het komt in orde! BOSKOOP BOTSING. De pl.m. 16-jarige de K., wonende aan de Goudse Rijweg, reed gister morgen per rijwiel waarschijnlijk te dicht achter een vrachtauto. Toen de ze plotseling moest remmen voor een tegenligger, kon de K. niets anders doen dan langs de vóór hem rijdende auto te passeren, doch vloog met volle vaart tegen de tegenligger. Met een zware kaak-verwonding en waar schijnlijk nog een hersenaandoening werd het slachtoffer naar de wijk te Gouda vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Nieuwe directeur Gem. Bedrijven. Op de voordracht ter benoeming van een directeur der gemeentebe drijven staan in alphabetische volg orde de heren: 1. M. G. Constandse, technisch hoofdambtenaar en pl.v. dir. van de gasfabriek te Dordrecht; 2. A. de Vries, technisch hoofdambte naar N.V. Intercommunale Waterlei ding, gebied Leeuwarden te Leeu warden. Catastrophe voorkpmen. Gister ochtend werd een sterke benzinelucht waargenomen, in de omgeving van de Nieuwstraat. De garagehouder T. Kok, welke werd gewaarschuwd, con stateerde dat in de sloot achter de Nieuwstraat een dikke laag benzine dreef tot aan de Biezen toe. In aller ijl werden brandweer en politic ge waarschuwd. Deze waarschuwden de bewoners van de Nieuwstraat om alle open vuren te doven. Dit was nog juist op tijd, want de bakker stond ji^-.t gereed zijn hete sintels uit de oven in de sloot te deponeren en dat zou zeker catastrophaal zijn geweest. De oorzaak van deze benzine-vloed i: een lek in de ondergrondse benzine tank van de heer Kok op de' z.g. böxenwerf. Tengevolge hiervan vloei den ruim 1000 Liter van deze zo brandbare stof via de grond naar de nabij gelegen sloot. De gehele dag en nacht hield politie en brandweer een wakend oog op de gevaarlijke omge ving, terwijl 't verkeer tijdelijk werd omgelegd. Mede door het extra ma len door de poldergemalen, werd de ze angstige tijd voor de bewoners van de Nieuwstraat tot 48 uur be perkt. Van enig ongeval kwam ons niets ter ore, zodat een en ander ge lukkig nog goed is afgelopen. HAZERSWOUDE (H. R.) EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zondag 4 April hoopt de eerw. pa ter Lommerse zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen in de parochiekerk v. d. H. Michaël. Zaterdagavond, 3 April, omstreeks 6 uur zal zijneerw. bij de Oostelijke grens der parochie worden afgehaald door zijn ouders, pastoor Boin en le den van het feest-comité, voorafge gaan door verkenners-, gidsen, wel pen, ruiters te paard en muziek. Bij het ouderlijk huis van de neomist sluit zich een grote schare bruidjes aan met de gehele jonge gemeen schap. Daarna zal de verwelkoming plaats vinden in het parochiehuis. Vervolgens een feestelijk Lof. Zondagmorgen om half tien zal pa ter Lommerse dcor een schare van bruidjes van huis worden gehaald en naar de kerk geleid voor de eerste plechtige H Mis. Des middags om 2 uur Lof, waarna receptie en bezichti ging van de cadeaux Maandagmorgen zal er een kinder- hulde plaats hebben en Maandag avond parochie-hulde door de oude re parochianen. Dinsdagavond parochie-hulde voor de jongere parochianen. Wij vertrou wen, dat al de parochianen hun me dewerking en med"leve zullen beto nen bij dit zo plechtig feest, dat zo zelden in onze parochie voor komt. Daarom ook allen de vlag uit, als eer betoon voor onze nieuwe priester HILLEGOM Harddraverij. De harddraverij zal gehouden worden op Zaterdag 8 Mei; óp de Nationale Feestdag zullen volksspelen plaats hebben. Gedenksteen. Op het Bouw werk aan de Vosselaan is een ge denksteen ingemetseld, in het eer ste huizenblok van de nieuwbouw. In de directiekeet waren o.m. aan wezig B. en W., de dir. en de com missie van O.W., architect W. Kui- tems, de aannemer Blom uit Heem stede en de uitvoerder, de heer L. C. Kortekaas. Een oorkonde met de namen, werd in een loden koker ge daan, waarna het elfjarig dochtertje van de burgemeester met een ver sierde troffel de mortel legde. Hier na werd de gedenksteen geplaatst. Mej. van Nispen uitte daarna haar goede 'wensen voor de toekomst. Hierna keerde men naar de directie keet terug, waar de Burgemeester de beste wensen uitsprak voor de woningbouw. KATWIJK Ambachtsschool. Op de slui tingsavond van de Katwijkse Am bachtsschool waren o.m. aanwezig de Burgemeester, de Wethouders Kleen en v. Leeuwen, de gemeente- secr. Boekoheven, de Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs A- C. v. d. Koek, de directeur de heer J. Vol- beda, ouders en leerlingen. De voor zitter de heer J. Houwaard zei in zijn openingswoord, dat de leraren redelijk voldaan waren over het ge presteerde door de leerlingen, wees er tevens op dat een nieuw gebouw tot het allernoodzakelijkste behoort. De burgemeester zeide, dat het Am- bachtsonderwijs de volle steun en medewerking nodig heeft, maar daarop van gemeentewege kan reke nen. De belangstelling voor dit on derwijs is steeds groeiende, hetgeen op de opbouw van Nederland ten goede komt. Hierna reikte de burge meester de prijzen uit aan de leer lingen. Trekhondenbond. In de verga dering van de Trekhondenbond afd. Katwijk werden de heren A. van Duyvenvoorde, Kr. Haasnoot, W. v. D,k jr., J. Kuyt herkozen. In de va cature W. 'v. Dijk Sen. werd gekozen de heer B. de Kort. LEIMUIDEN Filmavond 194045. Ten bate van het herstellingsoord van de Stichting 1940/1945 werd een film avond gehouden. Ongeveer 200 per sonen bezochten de zaal van mevr. Sneeboer, wat voor onze plaats veel is. Dr. D. Stapensea, voorzitter van de pl. afd., sprak een kort openings woord, waarin hij het publiek in Mei een geldinzameling aankondigde. Hierna werd vertoond „Mrs. Minni- ver". Het was een goed filmwerk, dat de volle belangstelling van het pu bliek had. Personalia. Tot hoofd van de Chr. School is benoemd de heer H. Bol uit 's-Gravenhage. NOORD WIJK BLOEMENFEEST Het Noordwijkse Bloemenfeest 1948 zal een herdenking zijn van het feit, dat Noord wijk (de bakermat der bloemenfeesten) nu reeds voor de vijfde maal die feest organiseert; dit wordt dus een lustrum, en als alle voortekenen ons niet bedriegen, dan zal dit een groots en waardig lustrum worden. Het Bloemen-Comité heeft beslo ten dit jaar het bloemenfestijn te houden van 28 April tot en met 1 Mei a.s. Op 30 April, de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal des middags een kinder-bloemen-corso worden gehouden, waaraan de nodi ge attracties verbonden zullen zijn, terwijl op 1 Mei het grote bloemen corso zal plaats vinden. Bijzonder heden hieromtrent zullen nader be kend worden gemaakt. Reeds nu kan echter worden medegedeeld, dat voor de verschilende wedstrijden in ge velversiering, straatversiering, het leggen van mozaiken en het bloe mencorso een groot bedrag aan prijzen zal worden uitgetrokken. De jury's hiervoor zijn reeds samen gesteld; in tegenstelling met andere plaatsen zullen echter de namen der jury leden niet tevoren bekend wor den gemaakt. Door de heer E. Wynans, artistiek medewerker, is ten behoeve van de ze feesten, een reclame-plaat ont worpen, die zozeer geslaagd is, en de aandacht van deskundigen heeft ge trokken, dat de Reclame-Commissie der bloemenbadplaats in overleg mét het hoofdbestuur der V.V.V. „Noord- wijk Vooruit'' besloten heeft deze voor de eerstkomende jaren als re clameobject voor Noord wijk te ge bruiken, terwijl ook andere lichamen zich voor dit ontwerp interesseren, hetgeen ook later blijken zal. Deze plaat zal op ruime schaal in binnen- en buitenland verspreid worden. Tenslotte kan nog medegedeeld wor den, dat met tal van grote firma's besprekingen gaande zijn om het Noordwijkse Bloemenfeest in alle opzichten te doen slagen. NOORD WIJK Schietvereniging. De wisselme dailles werden gewonnen door: N. A. Meiland 98 punten, le klasse; R. Pas. schier, 93 pnt., 2e klasse. J. v. d. Burg, 94 pnt., 3e klasse Dammen. - De uitslag der 2e ron de om de Noordwijkse titel is als volgt: le klasse A: G v. d. Wiel—H. de Vries afgebr.; P. v. SchootenJ. v. Houten 11; F, DrosteC. Zuider duin 2—0. le klasse B: J. v. Schooten H. Mulder afgebr.. L. W. TurkA. Turk 20; A. v. LeeuwenC. J. Bouwmeester 11. 2e klasse A: D. TurkJ. Marijt 02; H. Wanninkhof J. v. d. Niet 20; L. TurkJ. Glas bergen 02. 2e klasse B: F. Schimmel C. Spaanderman 20; J. v. Woer- semG. de Bruin 20; Kortekaas M v. d. Berg 0—2; A. Vlieland—G. Hoek 02. NOORD WIJKERHOUT Reconstructie Dorpsringweg. Reeds geruime tijd bestond bet plan tot reconstructie van de Dorpsring weg. Door de moeilijkheden met het verkeer in de kern van het dorp en om voldoende parkeerplaats te ver krijgen, zal het hekwerk rond de Ned. Herv. Kerk 2 M. in het rond worden teruggeplaatst en worden vervangen door een stenen muurtje van hand vormsteen. Hierdoor kan de Dorps straat en Dorpsringweg worden ver breed. De bomen in het plantsoen rond de kerk komen dan in het trot toir te staan. Het werk is gegund aan de Gebr. Laros, alhier. SASSENHEIM R.K. Bond van Hotel, Café-Res tauranthouders en slijters. De afd. Sassenheim en Omstreken, hield haar 1ste jaarverg. na de oorlog, in ,,'t Bruine Paard" te Sassenheim'. De leiding had de 2e voorz. de heer A. L- van Es. Mede was tegenwoor dig de nieuwe G.A. kap. Wüst van Noordwijk. Na de gebruikelijke ope ning memoreerde de voorz. de ex cursie naar Breda, de Landelijke Slijtersverg. en het congres te Maas tricht. Een langdurige bespreking werd gehouden inzake de volledige Vergunninghouders, die geen extra rantsoen gedistilleerd ontvangen; dit schijnt voorshands onmogelijk. Het jaarverslag van de secr. ver meldde thans 47 leden, welk getal tot 70 moet groeien. Het kassaldo van de Penningm. bedroeg f 372,—. Tot voorz. werd gekozen de heer A. L. van Es. Voor de groep hotel-, café-restauranthouders werden als bestuursleden gekozen de heren Jos. van Riel te Lisse, en Teernstra, te Sassenheim. Voor de groep caféhou ders werd de heer S. v Schie her kozen; voor de groep slijters de hr A. L. van Es. Besloten werd, de vol gende vergadering te Noord wij ker- hout te houden. De G.A. hield een toespraak. Daar hij reeds adv. is van de afd. Noordwijk van hotel en café restaurant-employés, heeft hij ook deze benoeming gaarne aanvaard. Een commissie werd benoemd om plannen uit te werken voor een ge zamenlijke uitgaansdag. Nog werd besproken 'n extra rantsoen voor 't a.s. Bloembollenseizoen; in deze zal overleg worden gepleegd met „Be- drijfshoreca". Ten slotte werd het fundatiefonds van dc Bond warm aanbevolen. TER AAR Blij weerzien Na bijna negen jaar vertoefd te hebben in de Missie op Java is pater A Verlaan M.S.F. weer in zijn geboorteplaats terugge keerd. Hem was een hartelijke ont vangst bereid,'en groot was de be langstelling bij zijn aankomst. Bege leid door bruidjes en onder marsmu ziek begaf hij zich naa: de ouderlij ke woning, waar hem een hartelijk welkomstlied werd toegezongen Vooral voor de hoogbejaarde ouders was het een blijde dag, dat zij het, mochten beleven ,-,un priesterzoon weer te zien. De pater heeft 4. jaren in concentratiekampen doorgebracht. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP K.A.B. Woensdagavond hield de Kath. Arbeiders Beweging haar jaar lijkse algemene ledenvergadering. De jaarverslagen van secr. en penn. toon den, dat er een gezonde activiteit in de beweging heerst. De aftr. bestuurs leden werden bij acclamatie herko zen De voorz zowel als de bondsbe- stuurder, de heer van 't Veld, legden nog eens de nadruk op het belang van de geestelijke herbewapening van de Kath arbeiders, vooral nu het gro te gevaar van het communisme zo van nabij dreigt Tot slot een kort en krachtig woordje van de g a, die voor al de nadruk legde op de enthousiaste medewerking met het bestuur en de onderlinge samenwerking VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Op Woensdag 31 Maart a.s. zal de raad van Voorscho ten in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeld o.a. de voorstellen van B. en W. tot wijzi ging van de huren van de Gemeente woningen, de electriciteitstarieven en de vermakelijkheidsbelasting. WARMOND Jubileum. De viering van het 25- jarig jubileum van mej. M. Beumer, onder aan de Chr. Bew. School, vindt zoals eerder gemeld, plaats op Don derdag 1 April a.s. des morgens te 9.15 in het bijzijn van familie der ju- bilaresse, bestuur, schoolgaande kin deren en alleen moeders der school gaande kinderen. Des namiddags van vier uur tot half zes vindt dan de re ceptie plaats in de zaal van hotel „De Stad Rome". Te c.a. kwart voor vijf worden de cadeaux aangeboden door bestuur en comité's. Des avonds van 7 uur tot 8.30 is er dan nog gelegen heid tot feliciteren voor hen, welke des middags verhinderd zijn. ZOETFRWOUDE (H. R.) Passie-herdenking. Door de zorgen van het Comité voor Katho lieke Actie werd met een welge slaagde Passie-avond in het paro chiehuis de vastentijd op de Goede Vrijdagavond besloten. In woord, zang en beeld heeft m'en getracht de grote betekenis te laten uitko men, die het Lijden van Christus voor ieder mens heeft. De spreker voor deze avond was de weleerw. heer G- van der Poel, leraar aan het Seminarie Hageveld. Een dubbel mannenkwartet ondeV leiding van de heer v. d. Velden zorgde voor de goede uitvoering van de passende Gregoriaanse gezangen. De welge slaagde tableaux vormden een keu rige illustratie van de gesproken en de gezongen tekst. Spaans - Zweeds - Russisch op de Kon. Erk. PIYMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 LAATSTE BERICHTEN Tijdens de Paasdagen is er in Ba tavia even een korte pauze gekomen in de politieke onderhandelingen. En kele leden van dc Commissie voor Goede Diensten en leden van de staf zijn voor enkele dagen naar Bali ge gaan, terwijl de republikeinse delega tieleden, onder wie de voorzitter, Mo hammed Roem. naar Djogja zijn ver trokken. Dinsdag worden zij weder te Batavia verwacht. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Maart. Groente. Waspeen f 27.75— 35.50, idem II 20.3023, boeren kool 3.90—4.10, witlof I 29— 43.10, idem II 13.2028.20, spinazie 21.80—22.10, prei 25.1055.20, ro de kool 16.80—17, gele kool 6.90 —7.20. TER AAR, 26 Maart. Groente. Witlof I 30—46 ct., idem II 4—28 ct., aardappelen 9 ct., spruiten 34—35 ct., waspeen I 19—25 ct., idem II 12_ 18 ct., idem III 4—6 ct., uien 46 ct., sjalotten 40 ct., spinazie I 28—43 ct., idem II 826 ct.. rabarber I 2634 ct., idem II 425 ct., snijsla 010 ct., prei I 28—40 ct., idem II 20—25 ct., per kg; knolselderij 8 ct., sla I 1018 ct., idem II 49 ct., p. stuk; radijs 511 ct., per bos; slavellen 1324 ct., andijvie 5962 ct., per kg; slavellen 95 ct., per bak. ROELOFARENDSVEEN, 26 Maart Groente. Sla I 9—18, idem II 6—10, spinazie f 14—37, radijs 4—9. uien f 37—47. Bloemen. Harvest 0,901,45, Elm us 1,10—1,35, Copland 0,75—1,25, v. d. Eerden 0,80—1,05. E. Eddyy 0.58—0,90, Piccadilly 0,72—1,15, Olym piade 0,620,78, Couleur Cardinal —0,93, Grand Due 0,751,05, Nan- sen 0,62—1,00, Sultane 0,54—0,68, Zenober 0,44—0,61. Sonja 0,54—0,89, Bartigon 0,59—0,95, W. Pitt 0,77— 1,00, King of the red 0.50—0,67, Kre- lage 0,56—0,74, Gen. do Wet 0,60— 0,85, Crown Imperial 0,650,79, Par kiet 0.90—3,00. Dubb. Tulpen 0,46— 0,85, Cheerfulness 0,360,46, Alfred 0.38—0,57, Fortuna 0,24—0,39. hfar- cissen k. gr. 0,15—0.28. Freesia's 0,340,65, Anemonen 0,370,62. GEVRAAGD: Carrosseriebouwers, Smeden, Wagenmakers, Timmerlieden, Meubelmakers, Autobekleders. Spoedige indiensttreding gewenst. Goed loon en goede arbeidsvoorwaarden. Aanmelden dagelijks bij: Carrosseriefabriek Oegstgeest Fa. JONGMAN Geversstraat 1323. «IllllllltllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIMIIIII ADVIES IN school- en leermoeilijkheden op grond van psychotechnisch onderzoek. Bij tijdige aanvragen kan het onderzoek nog in de Paasvacantie plaats hebben. RIJNSBURGERW. 3, LEIDEN. TEL. 24819 en 23278 Inlichtingen aan het Secretariaat 2705 Jieiefawttjeó AAMBOD 2 Te koop: 15000 gebikte l'iandvormsteen, bij P. van Diemen. Lamgfë' Raamsteeg 55, Leiden. 4997 2 Te koop Motorschuit, 20 ton, Deutz Diesel. A. W. v. Nieuwkerk, Sophiastraat 22. Leiden. 5002 2 Gekleurd golf- en crê- pepapier, punaises, etalage- s pelden, etalagecarton, prijskaartstandaards, pen selen, kwastjes, kloefpasta, stanielband, plakband, plakbandmiachines, golfpa- pier voor verpakking per rol en per meter. Papier handel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 5003 2 Pakpapier aan rollen en vellen, kafpapier, patro- nenpapicr, fantas iepapier, kastpapier, boterhamipapier boterhaunzakjes, scheer- stoelrollen, pakjes closet papier. ccll'ophaenpaipier, stanielpapier. gebak dozen, taartranden, taartcartons, caisses, papierhandel N, Paddenburg, N. Rijn 11. Bruidzakjes, reticule model, met zijden koordjes, in diverse fraaie kleuren, zeer fijne uitvoering. Ook bijzonder geschikt als ver jaringsgeschenk, om te vul len. Prijs 20 cent. Papier handel N. Paddenburg. N. Rijn 11.5003 2 Tuinders-egge te koop aangeboden. Roodborststr. 24, Leiden. Tel. 22270. 4993 2 Aangeboden warme kas Jan.-Dec. open grond B, Jan. Dec. Gevraagd open grond A Jan.Dec en tul pen en narcissen vergun ning en koude bakken. P. A Hoogervorst. C 252, Ter Aar. 2767 2 Te koop: damesschrijf- bureau met opschuifbane kap 40, nieuwe gehakt molen 12.50, 2 pers. hout ledikant 15, bascule waar jc honderd kilo op kan wegen 22.50, grote keu kenmat 10, grote flinke huistafel 8.50, F. van der Pluym, Janvossensteeg 51. <2 Aangeboden betonnen airasteringpalen 8x8 dik 2 M. lang. Te bevragen: P. A. Hoogervorst C 252 Ter Aar, 2766 2 Te koop: Godin fornuis, zwart emaille, haardkachel en een haardkachel merk Mikado, z. g. a. n. Tevens te koop tuinderspomp, in p.r, st. Te bevr. Devilee, Haag weg 45. 5005 <2 Te koop: 1 sprietzeil voor bagigerbok en een voor roeiboot beide in goe de staat. Bevr. bij G. F. v. d. Ploeg, Hoogmade. 2772 2 Aangeboden: een prima eikenhouten roeiboot, een partij Herfstaster Pollen, en nog zware Baggerturf. Alles te bevragen bij W. van der Meer, Wijde Aa., Wouibrugige. 5O0Ö 2 Pootaardappelen. Te koop: Eigenheimers, Noor delingen en Rode Star 28/ 2535/54 klasse A., van de klei, bij fa. Wed. Bos Zn.. Wassen.weg 13, Kat- wii'k aan den Rijn, Tele foon 2079. 2697 2 Grasmachines slijpen en repareren, nog enkele ge bruikte grasmachines voor radig, zo goed als nieuw, Grasmachine herstelplaats Verhoef. Uiterstegracht 178 Tel. 26226. 4997 2 Fotoreportages, huwe lijk en jubileum (door vooroorlogse reportageme dewerker Kath. Illustratie) Uitgesorteerd kwaliteits werk. Na aanvrage komen wij met fotocollectie en voorbespreken. Eiselin, Da- Costalaan 109, Rijswijk (Z.-H.). 4827 2 Attentie. Wij repareren at uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatielijsten Inkoop goud en zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1. Tel 22791. 3967 2 Te koop: 1 'dames en 1 herenrijwiel in prima staat 2e Looierstraat 92. 2 Meerpoel. Alles op naaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Fa. Meerpoel, Breestraat 171, Leiden, Tel. 24815. (2 Timmerlieden gevraagd A. J. Langeveld, Oude Vest 13? Ledden. 5001 2 Te koop: 1 dames en 1 herenrijwiel in prima staat Pasteurstraat 44. 4998 2 Hennen aan de leg. Eéndaig kuikens uitsluitend op bonnen. Zes weekse en oudere hennetjes kunnen nu worden besteld, ver koop vrij. Broederij Groe- reveld, v. d. Valk Bommen - weg 26a. Erkenning A 15386. Lid V. B. N. Tel. no. 25590. 4989 2 Verhoogt uw stemming met onze grote sortering f eestmutsen, slingers, lied jes. fluiten, gezelschaps- snelen, kamervuurwerk.ser pentine, voordrachten en alle soorten fopartikelen voor elke beurs. Natuurlijk van ouds bekend en goed koopst. G. van Brussel, Kaarl emmerstraat 267. 2 Aangeboden: een hou ten prieel, ook geschikt voor tuinhuis voor zieke. Te bevragen bij de Groot, Rhijngeesterstraatweg 29, 2753 TILEF. 24919 AANVANG DER VOORSTELLINGEN: 2?PAA6DA0 3 5 7 en 9 uur ZATERD. 4.45, 7 ea 9 15 uur Zondaa 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur pflcy7 -- MICKEY ROGMEYmJUDY GARIANDJ -||, iÏÏK? ïi3 S/jzcUujIVücmM Jéugd-prosramma V DINSDAG '-00 Jl wofdhim: MLMSJANNCMAN 4 oonSISS0] KLAA«EN-FUM PONOERP. JALLES IN DE NEOERL. TAAL ir«jn-r'v-T i ïitifr. lUi SEYECHTEN TEGEN H0N0EAIGE LEEUNEH «-«ja »PU iMtiEUROPA VE1JD.ZAT,ZONI>.2.30,4-30.7,9.13 u.MAANQ 1 3 5 7cn 9.15 u QVER.DAG.2.30.7.9.15 u. 1 2. PAASDAG 2-4.30-7 en 9.30 uur DONDERDAG alleen matinee 2.30 uui AYONDS PHIL0L0GENCLUB Z A I E R D A G 2 7 en 9.30 uur D I w 0 M S D A G E N S D A G 2.30 7 en 9.30 uur HEN K 0 H E TII DIG IN VERBAND LENGTE HOOFDFILM. :/jg& LACHSUCCES- LC.B.FILM (SOUTHAMERICAN GEORGE) Vrijdag Zat, en Zond. 2,15,4.15,7.15 en 9.15 2e Paasdag 1, 3,5, 1 en 9.15 n. Over, dag. 2.15, 7.15 en 9.15 uur TEUF. 23873 O Za,( FREDRIC r* MARCH MYRNA LOY (THE 8E9T YEARS OF OUR LIFE) WILLIAM WVIER IN VERBAND MET DE LENGTE VAN HET PROGRAMMA,AANVANG DER VOORSTELLINGEN Zaterd. en 2e Paasdag 1.30, 4.45,ê&8 u. Zond. 2.5 Oi8.15 u. Over dag. 2 «v 7.30u. BESPREEKT TIJDIG UW PLAATSEN De leeftijdsgrenzen, in de advertenties aangegeven, zijn niet die van de Kath. Film Centrale, welke men elders aantreft PERSONEEL 2 Weidegciegenheid aan geboden voor enige pinken. De Groot. Terweeweg 53, Oegstgeest. 2754 2 Ervaren Chauffeur b. z. 1 a.. genegen alle voorkomen de werkzaamheden te ver richten. Br. onder no. 2724 aan agentschap L. Crt. te Nieuwveen. 2 Handnaaimachine aan geboden, naait voor en ach teruit met alle apparaten, met garantie. Rijnsburger- weg 29B. Leiden, Tele foon 26664. 4987 Iets te koop, plaatst een Telefoontje 2 Gevraagd R. K. Huis houdster bij vader en twee zoons. Br. te richten aan A. van Velzen, 1ste Poel laan 32, Lisse. 4996 Voorhout. 4969 2 Nette Werkster h. z. a. voor Maandag en Dinsdag. Brieven Boekhorstlaan 20 2 Net R. K. Meisje, leef tijd 1720 jajsir, gevraagd voor dag of d. en n. Pretti ge werkkring. Loon nader overeen te komen. Mevr. Roozen 27. Francbimorl - laan. Leiden. 4978 2 Net R. K. Meisje b. z. 3. oud 18 jaar, voor hele da gen Zondags vrij. Brieven letter P aan A. Hogervorst Teylimgerlaan 12, te Voor hout. 4959 2 Gevraagd met Mei een R. K. Boerenarbeider of knecht, goed kunnende met ken. C. W. van Haastert, Vlietweg 12, Zoeter woud e, DIVERSEN 2 Bij mijn vertrek naar Australië, wens ik Familie, Vrienden, Kennissen en Euren een hartelijk vaar wel toe. S. W. Vink, Pické- slraat 31. Noordwijk. a. b m.s. Talisse. 2774 GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd in goede staat zijnde kinder wagen. Br. met opgaaf van prijs en kleur. Br. onder no. 4995 bur. v. d. blad. 2 Saksische Groepen en beeldjes alsook geldeurdc oude vazen en antieke meu beien te koop gevraagd, mag iets beschadigd zijn. Er. onder no. 4800 bureau van dit blad. WONINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den vrij huisje. 5 kamer:-; 30.p. mnd. Gevraagd vrij bovenhuis op gez»Jb»e stand. Br. onder no «AKM bureau van dit blad. ADVERTEREN DOET VERKOREN

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3