E.D.O. en Go Ahead kampioen Meerburg L.V.B.-kampioen A.S.C. weerstaat eerste druk Nederlandse dames-hockey te sterk voor de Belgen Chelsea was te sterk voor Arsenal MAANDAG 22 MAART 1948 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 r\E DAG VAN GISTEREN bracht twee nieuwe districtskampioenen. De gelukkigen waren EDO en Go Ahead. De laatste gegadigde BW zag zich de weg versperd door Helmond, dat fanatiek tegenstand bood en met 10 won. BW strandde op Helmond De beslissingswedstrijd tussen EDO en Feijenoord, gisteren in het Olym pisch Stadion gespeeld, is in een 21 overwinning van de Haarlemmers ge ëindigd en daarmede zijn zij voor de eerste maal kampioen in de eerste klas. Haarlem kan dus wel zeer te vreden zijn met twee kampioenen! EDO verdiende de overwinning op Feijenoord ook zeer zeker. Het jonge EDO-bloed was bruisend en zelfbe wust en drong onstuimig op en de Feijenoord-ploeg kon geen weerstand bieden. Zestigduizend toeschouwers, een vol stadion als bij een landenwed- strijd, woonden het schouwspel bij en langzaam maar zeker zag men Feijenoord sneven, EDO naar boven gaan. Uit een vrije trap van Schij- venaar slaagde Roodselaar erin EDO de leiding te geven (10). De EDO- aanval hield vol en weer was het Roodselaar die erin slaagde te doel punten (20). Eerst toen kwam Feijenoord langzaam los, maar het was slechts dank zij de Vroet, die mede ten aanval was getrokken, dat de achterstand verkleind werd (2—1). Verder kwamen de Rotterdammers niet en zij zagen zich het kampioen schap ontgaan. GoAhead behaalde het kampioen schap dank zij een 32 zege op de Zwolse Boys. Het verloop was 10, 1—1, 2—1, 2—2, 2—3. Go Ahead werd daarmede voor de vijftiende maal kampioen, gelijk Ajax de titel vijftien maal op haar naam had. In District IV werd BW door Hel mond verslagen en de Bosse club zal nu moeten afwachten of Eindhoven nog gelijk komt. Is dit het geval, dan volgt ook hier nog een beslissings wedstrijd. De promotie-competitie der 2e klas se werd begonnen met de wedstrijd ExcelsiorSVV, waarbij de Schie- damse club een prachtige 41 over winning behaalde. Schoolwedstrijden te Leiden Het programma der Schoolwedstrij den voor de Openbare Scholen, Chr. H.B.S. en R.K. H.B.S. luidt: Woensdag 31 Maart '48 Pomona- terreinen) Senioren: A. 10 uur le terrein Gymnasium R.K. H.B.S., Kleedtent 3. B. 11.10 uur le terrein R.K. H.B.S. 1U.L.O. Pietersk.h., Kleedtent 3. C. 13 uur le terrein R.K. U.L.O. Noordw.—Gem. H.B.S. 2, Kleedtent 3. D. 13.35 uur le terrein Gem. H.B.S. 1— Chr. H.B.S. 2, Kleedtent 3. 7. 14.10 uur le terrein ULO Pie tersk.h. 1—R.K. H.B.S. 3, Kleedtent 3. F. 14.45 le terrein V.G.L.O. Oude Vest—ULO Pietersk.h. 2, Kleedtent 3. G. 15.20 uur le terrein Chr. H-B.S. 1Overbr. H.B.S. 2, Kleedtent 3. H. 16 uur le terrein Overbr. H.B.S. 1—R.K. U.L.O. 2, Kleedtent 3. R.K. U.L.O. 1 vrijgeloot. Junioren: A. 10.35 uur le terrein Gymnasium —ULO Pieterk.str. 5. Kleedtent 1. B. 11.45 le terrein ULO (Zeelen) 1 —ULO Pietersk.str. 4, Kleedtent 1. C. 13.35 uur 2e terrein Chr. H.B.S. 1ULO Pietersk.str. 3, Kleedtent 1. D. 14.10 uur le terrein Gem. H.B.S. 1V.G.L.O. Noordeinde 3, Kleed tent 1. E. 14.45 uur 2e terrein V.G.L.O. Noordeinde 1NLO Zeelen 2, Kleed tent 1. F. 15.20 uur 2e terrein V.G.L.O. Oude Vest 1V.G.L.O. Noordeinde 2, Keedtent 1. G. 16 uur 2e terrein ULO Pietersk- str. 1Chr. H.B.S. 2, Kleedtent 1. H. 16.35 uur 2e terrein V.G.L.O. Oude Vest 2ULO Pietersk.str. 2, Kleedtent 1. Lagere Scholen: A. 10 uur 2e terrein Aalmarkt Driftstraat, Kleedtent 2. B. 10.25 uur 2e terrein Maresingel Medusastraat, Kleedtent 2. C. 10.25 uur 2e terrein Zuidsingel Pasteurstraat, Kleedtent 2. D. 11.15 uur 2e terrein Leidse Hout Terweeweg, Kleedtent 2. I. 11.40 uur 2e terrein Leidse Schoolver.Kernstraat. Kleedtent 2. F. 12.05 uur 2e terrein Hoge Morsweg Langebrug, Kleedtent 2. Chr. School Noordeinde vrijgeloot. Woensdag 31 Maart. Aspiranten: A. 1010.40 Oegstgeest 1Haarlem merstraat Docosterrein. B. 10.4011.20 Rapenburg 2Ceci- liastraat Docosterrein. C. 2—2.40 Voorschoten 2Rapen burg 1 L.F.C.terrein. D. 22.40 Voorschoten 1Potgie terlaan 2 Docosterrein. E. 2.403.20 Oegstgeest 2Potgie terlaan 1 L.F.C.-terrein. Vrijgeloot Potgieterlaan 3. Junioren: 1. 10.30—11.10 U.L.O. Leiden 3— V.G.L.O. Noordwijk L.F.C.-terrein. 2. 11.30—12.10 V.G.L.O. Leiden 4— U.L.O. Noordwijk Docosterrein. 3. 11.10—11.50 R.K. H.B.S. 2—V.G. L.O. Leiden 3 L.F.C.-terrein. 4. 2.40—3.20 R.K. H.B.S. 1—V.G.L. O. Leiden 1 Docosterrein. 5. 3.30—4.10 U.L.O. Leiden 1—V.G. L.O. Leiden 2 Docosterrein. 6. 3.30—4.10 U.L.O. Leiden 2—V.G. L.O. Zoeterwoude L.F.C.-terrein. Donderdag 1 April. Aspiranten: F. 1010.40 Winnaar AWinnaar B Docosterrein. G. 1010.40 Winnaar CWinnaar D. L.F.C.-terrein. H. 11.2012 Winnaar EPotgieter laan 3 L.F.C.-terrein. I. 22.40 Winnaar FWinnaar G Docosterrein. J. 3.204 Winnaar FWinnaar H Docosterrein. Junioren: 7. 10.4011.20 Winnaar 1Winnaar 2 Docosterrein. 8. 10.4011.20 Whmaar 3Winnaar 4 L F.C.-terrein. 9. 11.2012 Winnaar 5Winnaar 6 Docos-terrein. 10. 2.403.20 Winnaar 7Winnaar 8 Docosterrein. 11. 44.40 Winnaar 7Winnaar 9 Docosterrein. Alle spelers verzamelen op het Do costerrein. Van de beide afdelingen spelen de 2 winnaars Vrijdag 2 April op het A.S.C.-terrein ad. Kempenaerstraat Oegstgeest, tegen de winnaars van het tournooi der Openbare scholen. Het E.D.O.-elftal, dat gisteren het afdelingskampioenschap behaalde. DE GELIJKE UITSLAG van twee weken geleden wettigde het ver moeden, dat de strijd tussen Meerburg en Oranje Groen, om de eer promotiewedstrijden te mogen spelen, een felle zou zijn tussen twee partijen, die elkaar niet veel zouden ontlopen en waarin het geluk mis schien zelfs de beslissing moest brengen. Het is echter geheel anders uitgepakt, want met niet minder dan 60 moesten de Oranje-hemden het hoofd buigen voor de machtige Meerburg-stormram, die bij vlagen onbesuisd op het Leidse doel beukte. Oranje-Groen nu met 6-0 geklopt Hiermede wil echter niet gezegd zijn, dat de "Oranje Groen-mannen geen strijd geleverd hebben; mis schien was het geluk ook niet hele maal met hen. doch het is onbe twistbaar een feit, dat Meerburg over alle linies de meerdere was en dit, dank zij een productieve voor hoede, in welklinkende cijfers wist uit te drukken. Zij hebben de over winning overigens niet helemaal cadeau gekregen, want ze moesten er nogal eens om vechten en dat hebben ze met plezier gedaan. Niet zozeer m'et tactisch spel, als wel met hun robuste lichamen, waartegen de minder spek-etende Leidenaars niet opkonden en waardoor aan het spel veel afbreuk gedaan werd. Maar verder, ze hebben het verdiend. Oranje Groen zet flink op en de eerste minuten lijkt het alsof zij van plan zijn de lakens uit te delen, doch reeds spoedig draait het gevaar de andere kant op en reeds na 10 minuten kan de Leidse keeper slechts stompend een bal wegwer ken, waardoor het leder op korte afstand voor een Meerburgbeen kwam; we geloven dat het van Mil was, die met een mooi tikje de stand op 10 bracht. 6 Minuten la ter besluit N. Romein een goed op gezette aanval over rechts met een fraaie kopbal (20) en als tien mi nuten daarna de Meerburg-rechts buiten een aardige aanval opzet, mist een Oranjeman, glydt een Meerburger uit en is de kans rijp voor Voordouw, die niet aarzelt (3 0). Het pleit voor de Oranjeman nen, dat zij niet ontmoedigd verder spelen en met een 30 achterstand presteren zij het zowaar de Meer- burgers even geheel in de verdedi ging te dringen De Meerburg-defen sie echter, onder leiding van de te ruggetrokken spelende spil Owel, spelen een stug partijtje en de en kele keren, dat zij een lek vertonen is de Leidse voorhoede onmachtig hiervan te profiteren. Het overwicht van O.G. is dan ook van korte duur. Na de rust komen de Leidenaars weer opzetten. We noteerden een prachtig schot, dat werkelijk on houdbaar geweest was, ware de bal langs de binnenkant van de paal geschoten. Nu de spanning practisch geweken was, verslapte het toch al niet te fraaie spel nog meer en pas na een kwartier kan Voordouw 'n enorme misser van z'n collega's zo waar nog in een doelpunt omzetten (40). Halverwege de tweede helft denken we de Leidenaars hun eer te zien redden, als bij een mooie aan val de Meerburg-keeper is uitgelo pen, doch de bal komt naast het vrije doel terecht. Een schitterende schuiver, direct daarop, is geen beter lot beschoren dan over de lat te scheren. Als er nog een kwartier te spelen is, kan wederom van Mil met een kopbal de 5e voor zijn rekening nemen, terwijl enkele minuten vor/: het einde Zandbergen het halve do zijn volmaakt (60), waarmede het einde kwam van een over het alge meen slecht gespeelde wedstrijd, welke door Meerburg verdiend werd gewonnen, doch waarin Oranje Gr. niet kreeg wat haar toekwam. Enfin, Meerburg heeft het gehaald en kan nu promotiewedstrijden gaan spelen waarbij zij het echter niet zo ge makkelijk zal krijgen als bij deze wedstrijd. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. Uitslagen. Z.H. 1, Klas: Ons EibernestAchil les 4--3; GymnasiastenHKV 22; Het ZuidenSpangen 71 (Spangen degradeerd). 2e KI. B.: Achilles IIHet Zuiden II, 1- -2; Ons Eibernest Die Haghe 13; OSCROlympiaan 40. f-JE LEIDSE ROODZWARTEN hebben de degradatiecompetitie niet slecht ingezet met een 20 overwinning op Alphia. En als we daar bij in aanmerking nemen, dat A.S.C. toch maar 'n heel matig spelletje speelden, dan behoeft het er voor de Leidenaars niet hopeloos uit te zien, indien in de volgende wedstrijden het gehele elftal eens werkelijk zich geheel geeft. de hervatting vier corners tegen Al phia, alle dadelijk na elkaar en twee tegen A.S.C. Over het algemeen was Alphia sterker in het veld, een logisch ge volg van de meerdere doortastend heid, welke echter niet in doelpun ten tot uitdrukking kwam, mede door de solide A.S.C.-verdediging. De doelwachters hebben over het al gemeen geen moeilijk werk gehad en twee doelpunten waren voor Kramer zeker niet gemakkelijk te houden geweest. Reeds na een minuut kreeg A.S.C. een corner tegen zich en de daarna volgende twee aanvallen van A.S.C. eindigden door hands. Van Duyn schoot daarna ver naast Nadat ook de Troye zulks gedaan heeft, krijgt de Haan voor Alphia een mooie kans, doch hij laat deze teloor gaan door te talmen, waardoor de verdediging kan ingrijpen. Het spel golft snel op en neer, doch veel moois krijgen we niet te zien enf de legio out-ballen ontsieren het spel danig. Tenslotte komt de rust met blanke stand. Toen na de hervatting Alphia een goede aanval opzette via de linker vleugel en A.S.C. treuzelde met in grijpen, volgde een voorzet naar de Haan, doch deze liet de kans van dichtbij weer verloren gaan. Na on geveer 5 min. liep Langhout door op een naar voren geplaatste bal en on danks twee achterspelers naast hem meeliepen, zette hij uitstekend dooi en met een bijzonder fraai schot gaf hij A.S.C» de leiding (10). Alphia liet dat niet op zich zitten en gelei delijk aan werd het overwicht' der gasten weer sterker, doch niet dan nadat achter elkaar vier corners te gen hen genomen waren. Na een half uur viel de rechtshalf van Alphia, v Egdom, uit en werd vervangen. Weer kreeg A.S.C. een kans, doch Langhout schoot over. Een minuut voor het einde kreeg v. Duyn de bal vrij voor zich en ondanks hij min der goed naar het midden plaatste, bemachtigde Langhout opnieuw de bal en schoot hij opnieuw fraai in (20), daarmede de zege voor A.S.C. veilig stellend. Door 2-0 zege op Alphia Inderdaad is het verdienstelijk resultaat van A.S.C. voornamelijk aan enkele spelers te danken. In de eerste plaats aan de linksbuiten Langhout, die de meest gevaarlijke man in de voohoede was en door twee fraaie doelpunten de zege van A.S.C. bewerkte. Voorts kwam de volle zwaarte van de Alphia-aanval neer op de roodzwarte verdediging, waar aanvoerder Rietbergen, rechts back de Roo en spil Boender een zeer verdienstelijke partij speelden De rest was meer matig of slecht. Het Alphia-elftal is ons niet mee gevallen. Het spel is te doorzichtig, doch de verdediging staat haar man netje wel. De wedstrijd zelf was maar heel matig. Mooi spel werd sporadisch te zien gegeven en vooral het voorhoe- despel stelde teleur. Het enige mooie in de wedstrijd waren de twee ju weeltjes van doelpunten van Lang hout, die het gevolg waren van goed doorzetten, beheerst spel en fraaie schoten. A.S.C. speelde eerst tegen zon en wind, die schuin over het veld stond. Daarvan zijn grotendeels de geno teerde corners de oorzaak. Voor de rust toch kreeg A.S.C. vijf corners tegen zich genomen, Alphia een. Na OEFENWEDSTRIJD ZATERDAG MIDDAG ELFTALLEN. Ter samenstelling van een Neder lands Zaterdagmiddagelftal, speelde Zaterdagmiddag onder grote belang stelling, op het terrein aan de Zoe- terwoudsesingel, vertegenwoordigen de elftallen van de districten I en II een selectie-wedstrijd, waarvan we al direct willen zeggen, dat het een grote teleurstelling was. Individueel werd soms aardig spel te zien ge geven, doch het samenspel ontbrak ten ene rrrale en beide partijen, waarvan de spelers helemaal niet op elkaar ingespeeld waren, maakten er een saaie vertoning van. Aanvankelijk was er een duidelijk overwicht van het in het rood ge stoken district I en reeds na vijf minuten kon mid voor Siebenlist (S. N.L.) op korte afstand doelpunten, doordat hij veel te veel vrij gelaten werd door de spil, van de in het zwart geklede tegenstanders uit dis trict II. Dan komt ook zwart opzet ten en als bij een goede aanval de rode keeper te ver uitgelopen is, kan een back op het nippertje red den, doch zwart vangt de bal op en komt weer voor het doel, waarop 'n rode back geheel overbodig tot cor ner kopt, welke overigens zonder resultaat genomen wordt. Halver wege de eerste helft is de verhou ding enigszins in het voordeel van zwart veranderd en een doorbraak over de linkervleugel levert na veel te ver doorgevoerd heen en weer spelen, toch nog succes op, als de bal tegen het been van de rode keeper geschoten wordt, waardoor het leer terugstuitert en dan op korte afstand ingeschoten wordt (11). Even later ziet de zwarte midvoor, die door de rode spil be hoorlijk geschaduwd werd, kans om door te breken, hij komt dichtbij 't doel, doch de linksbinnen, Q. Ver does (Q. B.) schiet op korte afstand hopeloos naast. Na de rust spelen beide partijen kennelijk zonder enig enthousiasme verder en verandert het spel, dat voor de rust nog wel iets aantrek kelijks had, helemaal in een onpro ductief heen en weer trappen. We noteren nog een rode aanval, waar bij de zwarte keeper reeds gepas seerd is, doch een back brengt op de doellijn nog redding. Aan de overkant kreeg de rode keeper Ge wald van D.V.S. '33, die o.i. een be tere kans maakt dan zijn collega, 'n open doekje voor een prachtige safe. Zwart is misschien een ietsje sterker, maar weet dat vooralsnog niet uit te drukken in doelpunten, hoewel rood niet geheel stilstaat en keeper Vrijenhoek (J.A.C.) een keer slechts zeer gevaarlijk kan redden, door rakelings over de lat achter over tot corner te stompen. Reeds hebben beide partijen zich met het gelijke spel verzoend en verlaat het publiek al het veld, als v. d. Bos Cs-Gravenzande) vlak voor het eiu de, zwart het winnende puntje be zorgt, waardoor district II, hoe mi nimaal het verschil ook is. eigenlijk nog iets teveel kreeg (1—2). IN HET HOCKEYSTADION te Amstelveen is gistermiddag de Bel gische damesploeg met 5-0 kansloos ten onder gegaan tegen het in technisch opzicht verre superieure Nederlands dameselftal. De Rode Duiveltjes, die nu voor de 4e maal in successie zijn verslagen, maakten, een mattere indruk dan in de vorige ontmoetingen. Toen wisten zij haar achterstand in techniek bij momenten te nivelleren door snelle aanvallen, die voornamelijk gebouwd waren op onstuimig enthousiasme hard, volkomen onverwacht hoog schot de score opende en 2 minuten later, toen er 20 minuten gespeeld was en de situatie zich herhaalde, joeg de beste speelster van het veld, onze geroutinerde spil, mej. Smit- huysen, met een even onverwachte kogel de bal voor de tweede maal langs mej. de Conick. Daarna stichtte me'. E. Piel. die als rechts buiten was opgesteld, enkele malen met ongeëvenaarde sprints verwar ring in de Belgische achterhoede, waarin mej. Bouvy met hoofd cn schouders boven de rechtsback, mej. Markx, uitstak. 7 minuten voor de pauze werd het 3-0 door mej. Franc ken, die doorbrak en tot driemaal toe moest inschieten voor de bal de lijn passeerde. Na de rust was het overwicht der Nederlandse dames zo mogelijk nog groter. Met de wind in de rug spe lend bedreigden zij onophoudelijk het Belgische doel, dat enige malen op wonderbaarlijke wijze aan door boring ontsnapte. Weer was het mej. Francken, die na 16 minuten, alleen doorbrak. Haar schot werd door mej. de Conick uit het doel getrapt en belandde bij mej. Koenen, die met een zuiver diagonaal schot nummer vier scoorde. Het vijfde en laatste doelpunt was wellicht het fraaiste van de hele wedstrijd. Rechtsbinnen mej. Vreede zette hard voor, mej. Francken nam de bal meteen op de stick en onhoudbaar verdween deze in het Belgische doel. Krampachtige uitvallen van de Belgische voorhoede, waarin rechts buiten mej. Gommens en linksbin nen, mej de Vrin, de besten waren, werden in de kiem gesmoord door de uiterst betrouwbare, stickvaste mej. Loeb van Zuylenburg en de derde debutante in het Nederlandse team, mej I. Piel. Fraaie 5-0 zege van Rood-Wit-Blauw Dit maal echter was het verschil in techniek zo groot, dat ook met rechtgeaard Belgisch vuur als dat er was geweest het krachtsver schil niet kon worden overbrugd. Geflatteerd was de Nederlandse zege dan ook zeker niet. Deze nat- tionale damesploeg vertoonde geen zwakke plekken en was een klasse sterker dan de Belgische, waarin al le speelsters aan middelmatigheid leden. Slechts de eerste tien minuten van de wedstrijd demonstreerden onze Zuiderburen, die voor de pauze met de sterke wind in de rug speel den, enig overwicht. Daarna begon de Nederlandse machine gesmeerd te lopen en was iedere kans op een Belgische zege verkeken. In 10 mi nuten tijds werd de zich overigens dapper, maar lang niet brilliant we rende Belgische doelverdedigster, mej de Coninck, driemaal gepas seerd. Niet alleen bij deze drie, maar ook bij de na de rust gescoorde laatste twee doelpunten, speelde de debutante van BDHC, mej. Franc ken, die zelf 2 doelpunten voor haar rekening nam en zich na een aar zelend begin uitstekend herstelde, een grote rol. Zonder twijfel was deze linksbinnen de productiefste speelster uit de voorhoede, die haar grote doortastendheid nog doelmati ger zal kunnen aanwenden, indien ze wat eerder af gaat geven. Zij was het, die zowel bij het eerste' als het tweede doelpunt in volle ren de bal in een scrimage net binnen de straf- cirkel kwijtraakte. Eerst was het de debuterende midvoor, mej. Koenen (HTCC) die toesprong en met een DE UNIVERSITAIRE WEDSTRIJD ENGELAND—NEDERLAND. Het voorlopige Nederlandse Uni versitaire elftal heeft Zaterdagmiddag te Groningen een wedstrijd gespeeld tegen een stedelijke Groningse com binatie. De uitslag was 33. Wat de wedstrijd tegen het Engelse studen tenelftal op 3 April te Leicester be treft moesten er wijzigingen worden aangebracht in de Nederlandse ploeg, dit in verband met het feit, dat de reiskosten naar Engeland voor eigen rekening komen, wat sommige spe lers niet convenieerde. De ploeg, die naar Leicester gaat, is dus niet het sterkste team dat door het studentenvoetbal op de been kan worden gebracht. De definitieve sa menstelling is: Doel: Flieringa (H. V.V.). Achter: Boekema (Sparta) en Rondagh (Quick - Nijmegen). Mid den: J. v. d. Borg (Frisia), Hardebol (Kampong) en Balde (Concordia). Voor: Grijseels (\.U.C.), van Leusden (Blauw Wit), Demmink (H.V.V.), de Ronde (H.V.V.) en Cammeraat (Xer xes). Verscherping der voetbalreglementen voorgesteld Teneinde ruw en gevaarlijk spel strenger te bestraffen heeft de regle menten-commissie van de F.A. aan het bestuur geadviseerd sommige be palingen te verscherpen. De drastische wijzigingen, welke worden voorgesteld, hebben o.m. be trekking op de mogelijkheid van een doelpunt, dat uit een worp van een doelverdediger ontstaat, en op straf fen, welke wegens verboden afhou den worden opgelegd. De kwestie van het maken van een doelpunt door middel van een worp is onlangs ter tafel gebracht door de scheidsrechters vereniging, en de reglementen-com missie stelt nu voor om op deze wij ze een doelpunt te scoren, niet toe passelijk te verklaren op de doelver dediger, vooropgezet natuurlijk, dat hij binnen zijn eigen strafschopgebied was toen hij gooide. Het bestuur van de F.A. zal- dit voorstel doorzenden aan de International Board ter beves tiging. Sommige keepers kunnen de I de regels Overigens grote meer derheid der thuisclubs Het feit van de dag was in de eer ste divisie de zege van Chelsea over de als kampioenen gedoodverfde gunners, die totdusver nog maar één wedstrijd op eigen terrein verloren hadden. Zaterdag hadden ze het hard te verduren tegen een ploeg, die de overwinning volkomen verdiende. De nieuwe Chelsea-back Hughes speelde 'n grootste partij, terwijl de voor veel geld aangeschafte voorwaarts Roy Bently ook toonde wat hij waard was er een schitterend doelpunt maakte. Chelsea had de beide punten zeer no dig en ook thans is het degradatie spook nog niet definitief bezworen. Over het algemeen zijn de promo- ï-en degradatieproblemen niet veel dichter bij de oplossing gekomen Het komend weekeinde en de Paasdagen, wanneer bijna alle clubs drie wed strijden in vier dagen moesten spe len, zullen in vele opzichten beslis- den zouden ze zelf in staat zijn het hele veld met een worp te overbrug gen. Een andere voorgestelde wijziging, die als ze aangenomen wordt onge twijfeld tot meningsgeschillen zal lei den, heeft betrekking op het afhou den. Volgens het advies van de com missie zal een vrije schop, waaruit niet direct gescoord mag worden, ge geven worden tegen een speler, die iemand van de tegenpartij met zijn schouders afhoudt op een moment, dat de bal zich niet binnen speel-af- stand van de betrokken spelers be vindt, en zij ook geen pogingen doen doen om de bal te spelen. Dit komt practisch hierop neer dat alle afhou den verboden wordt, evenals op het continent gebruikelijk is, aangezien met „speelafstand" nooit meer dan enkele passen bedoeld kan worden. Voorts wordt nog een wijziging in de reglementen van de Engelse beker competitie voorgesteld, inhoudende dat protesten inzake terrein, doelpa len en andere benodigdheden alleen dan door het bestuur van de F.A. in behandeling zullen worden genomen indien een uur voor het begin var. de wedstrijd een protest bij de scheids rechter is ingediend. Dit mag ook niet later dan een uur voor het officiële tijdstip van de af trap geschieden. Tenslotte wordt vastgelegd, dat het geen inbreuk op de goalpalen geel te bal ver over half-veld werpen, en on- schilderen, maar dat ze, indien maar der bepaalde gunstige omstandig he- enigszins mogelijk, wit moeten zijn. send zijn. Voor Grimsby is er vrij wel geen hoop meer, want het lijkt uitgesloten dat deze club aan de de gradatie zal kunnen ontkomen na de zware nederlaag van Zaterdag. Het gaat er om wie Grimsby naar de tweede divisie zal vergezellen van de twaalf teams, die er voor in aanmer king komen. Zes van deze ploegen kwamen tegen elkaar uit en de angst voor degradatie drukte dikwijls de spelkwaliteit die slechts matig was. Ook Sunderland, de enige club, die nog nooit naar de tweede divisie ver wezen is, loopt nu die kwade kans. ZrtTdag leed Sunderland een duide lijke nederlaag, in weerwil van het feit dat zeven wijzigingen in de ploeg waren aangebracht. Zelfs de dure middenvoor Ronnie Turnbull, die 10.000 pdst. gekost heeft, was buiten het elftal gelaten. Maar het hielp niet, d< club verloor en heeft nu alleen Grimsby nog onder zich op de rang lijst. De Bolton Wanderers boekten an dermaal succes, het zesde in de laat ste zeven wedstrijden, zodat ze weer wat stegen in het klassement. Stokc hielp hen een handje door Sunder land te slaan, wat niet wegneemt, dat Bolton veel en veel beter speelt dan drie maanden geleden. Hetzelfde kan niet gezegd worden van Charlton en Huddersfield, die vandaag een slechte wedstrijd de punten deelden. Naar hun spel te oordelen verdienen ze geen beter lot dan degradatie. In de tweede divisie bracht Cardiff, dat nog altijd op promotie hoopt, er weinig van terecht, en dat betekende twee waardevolle punten voor Leeds. Newcastle United verbeterde zijn kansen door een flinke overwinning op de Doncaster Rovers, die nu on deraan staan. De resultaten zijn: Eerste divisie: ArsenalChelsea 02;Bolton Wande rersBlackburn Rovers 10; Bur- nelyGrimsby Town 41; Charlton AthleticHuddersf. 00; Manchester UnitedWolverhampton Wand. 32; MiddlesbroughDerby County 11; PortsmouthManchester City 10; Preston N.E.Aston Villa 3—0; Shef field UnitedEverton 21; Stoke Ci tySunderland 31Liverpool Blackpool 20. Tweede divisie. BarnsleyWest- ham United 11; BirminghamSou thampton 00; BrentfordTotten ham Hotspurs 20; Coventry City Nottingham Forest 11; Fulham Bradford 00: Leeds UnitedCardiff City 40; Leicester CitySheffield Wednesday 23; Luton TownMill- wall 12; Newcastle UnitedDoncas ter Rovers 20; Plymouth Argyle Chesterfield 12; Westbromwich Al bionBury 33.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5