FLITSEN UIT RADIOSTAD AANMAAKSTERS A.S.C. 1 - Alphia 1 Gemeenteraad van Oegstgeest MELKZAAK NET DAGMEISJE Kleding- en Stoftenmagazijnen C. VAN VALDEREN Haast U „Het Fruitpaleis" DONDERDAG 18 MAART 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 N.S.B.-burgemeester steunde de onderduikers Bij verstek van de beschuldigde maakte het Haarlems Tribunaal gis teren een aanvang met de behande ling van de zaak tegen de voorma lige N.S.B.-burgemeester van Haar lem, S. L. A- Plekker. De voorzitter van het tribunaal deelde mede, dat het Tribunaal gisteren zou volstaan met het horen van enkele getuigen en op een nader te bepalen dag naar het huis van beschuldigde zou gaan, ten einde hem te horen. Later zal dan in openbare behandeling de verdediger de gelegenheid krijgen zijn pleidooi te houden. Als eerste getuige verscheen de schrijver van het boekje „Vijf jaren oorlog over Haarlem", G. M. Nieu- wenhuys. Zijn boek is de basis ge weest voor het verzamelde bewijs materiaal tegen Plekker. De gege vens in dit boekje zijn ontleend aan officiële stukken en gesprekken van hoofden der afdelingen en directeu ren van diensten en bedrijven. De heer Nieuwenhuys bevestigde tij dens zijn verhoor de verschillende conclusies. De heer F. van Egmond, chef afdeling personeelszaken, legde verklaringen af over de wijze waar op Plekker is opgetreden tegen het gemeentepersoneel, waarbij ook het ontslag van 66 ambtenaren ter spra ke kwam. Als getuige gehoord verklaarde de directeur van het distributiekantoor, de heer D- Driels: Plekker was niet bijzonder geslepen, maar dat bon kaarten aan onderduikers werden verstrekt, besefte hij heel goed. Toen er nieuwe stamkaarten moesten worden uitgereikt, heeft hij er tegen de wil van zijn N.S.B.-wethouders in, voor gezorgd, dat de onderdui kers geholoen konden worden. Mr. B. W. Stomps, voorzitter van de Bond van Ex-oolitieke gevange nen in de bezettingstijd, die door de verdediging was pedagvaard, ver klaarde, dat men altiid op Plekker kon rekenen als het er op aankwam Joden te helpen en hii gaf d°»rvan verschillende voorbeelden. Hierna werd de zitting voor onbepaalde tijd verdaagd. Ongeveer een jaar geleden werd de ex-burgemeester van Apeldoorn, mr. D. F. Pont door het Apeldoorn11 tribunaal een internering opgelegd voor de tijd van 3 jaar en zes maan den met aftrek, terwijl hem de kies rechten en het recht tot het bekle den van ooenbare ambten werden ontnomen. Wegens het weigeren van het fiat executie door de hoge auto riteit, die enkele beschuldigingen on voldoende bewezen achtte, heeft than; het Zutphense tribunaal deze zaak opnieuw behandeld. Mr. Pont ver klaarde, dat zijn daden waren voort, gevloeid uit de overtuiging, de Neder landse zaak te dienen. In dit licht moest ook zijn deelneming aan de strijd tegen het bolsjewisme worden gezien. Ten opzichte van de geal lieerden had hij steeds een loyale houding aangenomen en hij had zich slechts verbonden uitsluitend tegen de Russen te vechten. Uitvoerig heeft beschuldigde zijn beleid als burge meester van Apeldoorn, op welke post hij na terugkeer van het front werd benoemd, verdedigd. Omtrent zijn installatie in uniform met Duitse distinctieven merkt hij op, dat het hem niet was toegestaan in ambts- costuum zijn functie te aanvaar den. Hij vond deze situatie zeer on aangenaam, maar had in geen geval „het zwarte hemd" aan willen trek ken. In de gegeven omstandigheden had hij daarom het uniform aange trokken, waarvan hij meende het al tijd met ere te hebben gedragen. De raadsman vroeg tenslotte het Tribunaal tot onmiddellijke invrii- heidsstelling over te gaan, aan welk verzoek niet werd voldaan, alhoewel terstond uitspraak werd gedaan. Op gelegd werd een internering voor de duur van 3 jaar met aftrek, zodat hy 17 April a.s. in vrijheid zal worden gesteld. De bijkomende straffe i wer den gehandhaafd. Erkele punten van de tenlastelegging werden vervallen verklaard. MOORDENAAR OF MEDE PLICHTIGE? Verdachte in hoger beroep. Voor het Bosse Gerechtshof eiste de advocaat-generaal gisteren vijf tien jaar gevangenisstraf tegen de invalide mijnwerker M. M., te Kerk- rade, die in hoger beroep was gegaan op de uitspraak van de Maastricht se rechtbank. B. was indertijd ver oordeeld tot twaalf jaar met aftrek, wegens moord. Er waren 28 getuigen. Dit is waarschijnlijk de slotscène van de geruchtmakende zaak rond de moord op Tossing, óp 26 October 1946, die M. B., een gevreesd smok kelaar uit Kerkrade, ten laste is ge legd. In zijn uitvoerig requisitoir, waarin hij uitsluitend op het kompas van de stoffe getuigen (de revolver en de jas van B.) en de verklaringen van de getuige-deskundigen moest varen, zei mr. Reseveur, dat moge lijk nog een tweede persoon direct cf indirect betrokken is geweest bij de moord. De verdediger, mr. Stroom uit Maastricht, achtte het wettig bewijs niet geleverd en kon zich ook niet. voorstellen, dat verdachte, een kreu pele man, die op stoken loopt, de moordenaar kon zijn. Op de vraag van de pres. van het Hof, of B. nog iets had te zeggen, riep verdachte hartstochtelijk snikkend uit: „Ik heb de moord niet begaan". TOT DE DOODSTRAF Het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht veroordeelde heden G Stroo- ink uit Bilthoven overeenkomstig de eis van de procureur-fiscaal mr Drabbe tot de doodstraf. De veroor deelde diende in Mei 1940 als be roepsofficier in het Nederlandse le ger en sloot zich na de caputulatie aan bij de N.S.B., waar hij adjudant werd van de W-A.-leider Zondervan. Hij trad in 1941 toe tot het vrijwil ligerslegioen Seyffardt. Aan het Oostfront werd hem de linker on derarm afgeschoten. LEIDS POLITIE-OPPERWACHT- MEESTER VEROORDEELD. Het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen de 30-jqrige vaan drig bij de Staatspolitie. Jac. M. Zit man uit Oegstgeest, die als Grüne Polizei-man talrijke huiszoekingen en opsporingen in de omgeving van Leiden, Leiderdorp en Voorschoten had helpen uitvoeren en een fana tieke jacht op onderduikers, die zich aan de arbeidsinzet trachtten te ont trekken, heeft gehouden. Deswege had de Procureur-fiscaal, enerzijds rekening houdend met het zeer hoog aantal slachtoffers dat verd. had ge maakt, doch anderzijds ook in aan merking nemend, het goede gedrag dat verd. voorheen had betoond, zich tot een eis van tien jaar met aftrek beperkt. Het Hof legde hem een gevangenisstraf van 6 jaar met aftrek op. HAAGS GERECHTSHOF. Er was door C. S. V. te Bodegra ven medewerking verleend bij een Gisteravond kwam de Raad der ge meente Oegstgeest in openbare ver gadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de R.K. Harmonie „Triumph" om ver hoging van subsidie. Wordt gezonden naar B. en W. om advies. B. en W. delen o.m. mede, dat zij voor de na leving van de vermakelijkheids be lasting verordering hebben aange steld, als onbezoldigd ambtenaren, Jac. Vreeken en C. Both, als bezol digd ambtenaar op een jaarwedde van 200. Jac. v. d. Luyt; dat de mi nister van wederopbouw en volks huisvesting bij besluit van 4 Febr. een jaarikse bijdrage van 5288 heeft toegekend voor de bouw van 19 wo ningen; dat Ged. St. het presentiegeld voor de leden van de Raad en de commissie van advies als bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet hebben ge steld op 3.50 per lid, per vergade ring. De geloofsbrief van de heer J. S. v. Mameren wordt door een commis sie onderzocht en wordt besloten tot toelating. Tot lid van het burgerlijk overtreding van de verordening op de Voedselvoorziening, omdat in zijn huis een hoeveelheid worst was aan getroffen, die van clandestien vlees was vervaardigd. Volgens verd. wist hij daar niets van, want men had de worst zo bij hem in zijn huis gelegd. De politierechter had V. veroor deeld tot twee maanden gevangenis straf, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam. Het Hof heeft thans een maand gevangenisstraf opge legd. Klanken uit Holland over de korte golf P.C.J. roept „liet schip van de week" Vlagvertoon noodzakelijk. zendt die uit, 's Woensdags avonds van half zev.n tot kwart voor zeven Neder landse tijd. Van onze speciale Wie Edward Startz nog nooit gehoord heeft, moet besiist eens naar hem luis teren want deze radio-goo chelaar verstaat de kunst U ander haif uur lang onaf gebroken te boeien met zijn plaatjes en vrolijke kcut. Hij doet dit werk al ny?er dan twintig jaar en not, is zijn populariteit niet aan het tanen, integendeel. Dagelijks bereiken hem talrijke brieven uit alle delen van de wereld met opgetogen loftuitingen voor zijn „Happy Station". Startz is een begrip in radioband. Hij noemt zich zelf „Ambassadeur van on ze goede wil." In zijn Hap py Station-programma ver telt en ver„toont" hij oveT de korte goifzenders van Radio Nederland Wereld omroep, wat er in Neder- lanQ omgaat aan wie het maar horen wü. Dat dit er zeer velen zijn getuigt zijn omvangrijke fan-mail. Een dorado voor philatelisten is zijn kantoor, want Eddy krijgt brieven uit China en Chili, van de Fhilippijnen en New Foundland, uit 50 landen ongeveer. Ieder briefschrijver krijgt van hem een „call"; de zakenman uit Cjiba en de veeboer uit Austra'ië. Van hoeveel talen hij zich be- d'ent, weet hy zelf alleen er. het gaat in een zo rad tempo, dat iedereen blijft luisteren, ook als men niet alles verstaat. Zo spant Startz draden van good- wall over zeeën en grenzen heen. goodwill voor Neder land. Want aTe brieven reppen niet alleen van be wondering en sympathie v erslaggever). voor Startz. ook van lof voor Holland. En dit is juist de zin van de Happy Station: het bevorderen van sympathie en belang stelling voor ons land. Informatie en contact. Het Happy-Station-pro- gramma is maar een onder deel van de uitzendingen die de Wereldomroep (P- C-J-) in de aether brengt. Zij geeft nieuwsberichten en perscommentaren, in hei Nederlands en in de beide wereldtalen, Spaans en Engels. Cu.tureel Ne derland wordt door de we reldomroep in alle landen bekend door muziekuitzen- cLrxgen en lezingen over litteratuur. Er zijn streek- reportages, cabaretpro- gramm^'s en kinieruitzen- aingen. Zo wordt het contact onderhouden met Nederlanders buiten de grenzen. Zo wordt het bui tenland voorgelicht over wat er in ons land gaande is Dit is niet het enige, wat de Wereldomroep presen teert. Zij vat haar taak, propagandiste te zijn voor Nederland in de aether te zijn. breed op Als buiten landse radiomensen Neder- 'and bezoeken komen zij naar de studio van de we reldomroep. waar zij kun nen rekenen op alle ge wenste service. Zo ont stond de serie van 39 repor tages die Amerikanen van Holland hebben gemaakt en die in Amerika over meer dan 100 stations wordt uitgezonden. Ook de geallieerde zender in Duits land op 240 meter, het American Forces Network. Het is wel eens in twij fel getrokken oi de subsi die aan de wereldomroep besteed, gerechtvaardigd is. Er zijn in Neder.and niet zovee. luisteraars, die op buitenlandse zenders af stemmen. Zou dit fn het buitenland anders zijn, vraagt men zich af. Wij vroegen de heer H. J. van den Broek, alias „De Rot terdammer" van Radio Oranje, die directeur is van de Wereldomroep, naar zijn mening. „Onze uitzendingen zijn onontbeerlijk voor Neder- ,and, want ieder land, dat zich respecteert en politiek belangry'k is moet de ge hele wereld dagelijks kun nen inlichten over zijn eigen opvattingen. Boven dien hebben alje grote lan den officië'e luisterdien- scer ten behoeve van de belangrijke persbureaux en c!e ministerie van buiten landse zaken. P. C. J. v/ordt regelmatig beluis terd door Londen, Washing ton Parijs en waarschijn lijk ook door Moskou. Dit alleen reeds rechtvaardigt de Nederlandse korte golf- uitzendingen. Tenslotte zult U het met rne eens zijn, dat het goed is wat cultureel vlagver toon te maken. Vergeet niet, dat het potentiële luis- tergebied van de P. C. J. vee1 groter is dan dat van de B. B. C. in oris land. Wij beperken ons tot het strikt noodzakelijke maar gelo ven. hiermee een nuttig werk te doen". Voor de zeelui. „Dag Piet. jongen hoe gaat het?" zegt een vrien delijk vrouwtje tegen het sum, dat vaart ter hoogte van Dakar, aan Afrika's Westkust. En Piet hoort i en paar minuten lang een vertrouwde stem, straks za1 een andere stem een goed woord spreken voor een van zijn maats. Moe ders en verloofden, vrou wen en mannen lezen een beetje nerveus, een paar hartelijke volzinnen. Het valt niet mee in drie mi nuten iets steekhoudends tegen iemand te zeggen, die in een paar jaar niet thuis is geweest en aan wie ie zoveel zou willen ver tellen. „Geen nietszeggende fra zen. maar leftke, persoon lijke dingen", heeft de beer Kal van de P. C. J. geztgd. Zo wordt een half mannen van de koopvaar dijvloot. „U moet eens op- ietten." zegt Guus Weitzel, de omroeper „alle moe- cers lachen tegen de micro foon" en Wimpie, die zo hooe niet reiken kan, wordt op een stoel gezet om aan zijn Pappie op zee te vertellen, dat hij op school al een week lang geen strafwerk heeft bchoe ven te maken. En om de gezelligheid nog wat te verhogen spe len Tonny Schifferstein en Johan Jong vrolijke wijs its op piano en Ham mondorgel en zingt Marij ke Ponsïoen een liedje van zon en geluk. Zo bezorgt de Wereld-omroep iedere week een scheepsbeman ning weer een prachtig uur. Hoe ze het vinden? Kijk maar in het plakboek ^an de heer Kal: het is diK van al'e brieven, overal vandaan! „Dank. veel cank. P. C. J.!" armbestuur wordt benoemd mevrouw Kort-Kruyt, nummer 2 van de voor dracht, met 7 tegen 6 stemmen Weer een aantasting van de ge meentelijke autonomie. Benoeming leden van de commissie van advies als bedoeld in art 8 der woonruimtewet. M. Valentgoed ziet in het ministerieel besluit een aan tasting van de gem. autonomie, door te bepalen dat de burgemeester geen lid der commissie mag zijn. Spreker stelt voor de beslissing aan de Kroon over te laten. De voorzitter is hetj ge heel met de heer Valentgoed eens, Het voorstel Valentgoed wordt aan genomen met 10 tegen 3 stemmen. In de vacature Boom wordt benoemd de heer Blansjaar. Voorstel van B. W. tot instelling van commissie van bijstand voor financiën en onderwijs en voor ooenbare werken. De heer Valentgoed dankt voor het spoedige voldoen aan zyn verzoek, om tot in stelling van commissies tot betere voorlichting van de Raad over tegaan. Het voorstel wordt aangenomen. In de commissie voor openbare werken worden benoemd de heren van Mameren, de Gruyter en den Ouden. In de commissie van finan ciën en onderwijs de heren van dei- Poel, mr. Valentgoed en dr. Simon Thomas. Plet voorstel tot wijziging verma- 3iwde BINNENLAND. De Noord-Brabantse v Christ. Boerenbond heeft een aparte tuin- bouwbond opgericht. Er zijn 12000 leden verdeeld over 178 afdelingen. Rond Batenburg heerst nog steeds ongerustheid over een of an der beest, dat in de omtrek rond dwaalt. Nu zijn er weer vier vetge meste ganzen vermoord. Sommigen vermoeden, dat er een leeuw uit een Duitse dierentuin is ontsnapt. De verbinding met Schouwen en Duiveland zal worden verbeterd. Al le personenvervoer zal worden ver zorgd met diesel trams. De rijtijd wordt hierdoor bekort met 20 minu ten. Er is ook een nieuwe v^ferpont in gebruik genomen. De werkloosheid is voor het eerst sedert Aug. 1947 gedaald, hoe wel zeer gering. Het aantal geregis treerde geheel werklozen bedroeg eind Februari 36000, tegen 36.700 aan het eind van Januari. De N.S.B.-burgemeester van Zaandam, Van Ravenswaay, is in ho ger beroep veroordeeld tot 10 jaar, dus een jaar minder dan het Bijz. Gerechtshof had opgelegd. In een slagerij te Hilversum hebben inbrekers een bedrag van 12.000 aan bankbiljetten, geborgen in een geldkistje, benevens verschil lende gouden sieraden buitgemaakt. Een grote hoeveelheid vleesbonnen bleef onaangeroerd. Het touwslagerswiel van Michiel de Ruyter zal, tot grote vreugde van de Vlissingers, „in bruikleen" in de stad terugkeren. Het werd tot nog toe bewaard in het museum te Mid delburg! Minister In 't Veld zal morgen een bezoek brengen aan de geteis terde gebieden in Limburg. De voorzitter van het Oosten rijkse Caritas-verband, mgr. D. Wein- bacher bezoekt ons land om te be danken voor de gastvrije ontvangst der kinderen. Gisteren bezocht hij het hoofdbestuur ^an het Rode Kruis Mgr. zeide zich als Oostenrijker in zeker opzicht mede schuldig te ge voelen aan de Komst van een vroe gere afgezant, nier bij doelend op kelijkheidsbeslasting wordt na een opmerking van de heer v. d. Poel goedgekeurd. Het voorstel tot verle ning van een garantie aan het Rijn- landsborgstellingfonds, wordt on danks de bezwaren van .neerderen leden, goedgekeurd tot maximaal on geveer 2 ct. per inwoner. Hetf voorstel tot onteigening van een gedeelte van het bos Duinzicht, eveneens goedgekeurd. Verhuur van „Poelmeer". Voorstel tot verhuur van de zwem inrichting „Poelmeer". De heer v. d. Poel verheugt het, dat met Poelmeer overeenstemming is bereikt. Volgens overeenkomst zijn de tekorten voor rekening der gemeente. Spreker vraagt, of dit wel een stimulans is voor goed beheer. Voorts bepleit de heer van der Poel, verbetering perso- neel-voorziening en aanbrenging dei- scheiding. Mevr. Kramer zou ook de scheiding wederom willen zien aange bracht. Wat dit het vorig jaar ook ge schied, dan zou het batig saldo aan merkelijk hoger zijn geweest. De voorz. zal een en ander nog be spreken met het bestuur van Poel meer en verzoekt de Raad vertrou wen te hebben in het beleid van B. en W. te dien opzichte. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor herziening van het riole- rings-plan. De heer v. d. Poel wijst er op het grote plan dateert van 1935. Dit plan is toch gemaakt voor de toe komst. Is nu een algehele wijziging wel noodzakelijk? De heer den Ouden zou het voor stel willen aanhouden tot een volgen de vergadering, opdat eerst de be noemde commissie voor openbare werken dit eens nader kan bezien. In gelijke geest spreekt ook de heer van Nieuwkoop. De heer Valentgoed meent, dat partieële herziening di rect nodig is. Weth. Dysselbloem wijst er op, dat in vele gevallen geen uitstel mogelijk is. De toestand in de Pastoorwetering is hopeloos. De bebouwing is ook een andere richting uitgegaan, waardoor ook wijziging rioleringsplan nodig is. Onverantwoord is het, om nu par tieële uitbreiding uit te stellen. Spre ker adviseert met klem het crediet toe te staan. De heer de Gruyter on dersteunt het idee van de heer den Ouden. Het crediet wordt toegestaan E.a. zal in de commissie nader wor den bezien. Seyss Inquart. Mgr Weinbacher hoopte, dat zijn komst aangenamer herinneringen achter zou laien. BUITENLAND. De Sovjet-Unie is bezig vrou wen en kinderen van de Russische bezettingstroepen in Duitsland naar Rusland terug te voeren. In Enge land meent men, dat Moskou hier toe overgaat, omdat het zijn licht te beïnvloeden onderdanen wil ont trekken aan de gevaarlijke invloed van het Westen. De Tsjecho-Slowaakse ex-vice- prernier dr. Zenkl, de ex-minister van buitenlandse handel, dr. Ripka, en de ex-minister van justitie, dr. Drtina, hebben hun zetels in het par lement ter beschikking gesteld (lees: moeten stellen). De piloot van een Constellation die gisteravond van Croydon op steeg, keerde spoorslags terug, toen hij een radio-boodschap kreeg, dat er een bom in zijn cockpit zat. Eén zijner pasagiers was een onderstaats secretaris van het Britse ministerie van buitenlandse zaken, zodat de pi loot geen bom durfde riskeren. Bij terugkeer op Croydon bleek er geen bom aanwezig te zijn. Circa 6000 vrijwilligers uit Sy rië, Irak en Libanon zijn Palestina binnengekomen ter versterking van het Arabische leger aldaar. Te Brisbane heeft de politie een einde gemaakt aan een demonstratie van stakers. Drie personen werden gewond, waaronder het- communisti sche parlementslid Paterson. Weet U wat ook lekker is? Weet U wat heel erg lekker is? Om U dat eens te laten proeven: Een boterham r met De Gruyter's jam Flensjes of pannekoeken met De Gruyter's jam De Gruyter's biscuits met De Gruyter's jam GRATIS 1 ons De Gruyter's biscuits (op bon) bij elke pot De Gruyter's jam (geldig tot en met 24 Mrt.) aa.n de Kempenaars traat te Oegstgeest. Toegangsprij zen voor tribune en stoelen 75 cent. Voorverkoop bij: Reisbureau Lissone Lindeman; H. Laman, Heerengracht 49; J. Bos, Hansenstraat 45, Leiden, en te Alphen bij de Heer Bouthoorn vanaf Vrijdag 2 uur. N.V. LEIDSCHE APPARATENFABRIEK VRAAGT: Bankwerkers Fijnbankwerkers Instrumentmakers Koperslagers Sollicitaties aan het adres der N.V., Os- en Paarden- laan 43, te Leiden. 2473 Gevraagd voor Spinnerij: Aanmelden N.V. VAN CRANENBURGH HERINGA'» SAJETFABRIEK VLIET 15, LEIDEN MEUBELEN Bekende contantzaak ver koopt voor vastgestelde contant prijzen. verhoogd met de daarvoor vastge stelde renten, meubelen op termijnbetaling. U krijgt ons adres toege zonden als u schrijft aan bureau van dit blad onder no. 2462. Ter overname aangeboden Tevens gevraagd MELKSLIJTER in het bezit van Rijbewijs. Wed. JAC. OVERDEVE5T. Vlietweg 1. Zoeterwoude. Zware Eiken en Beuken TAKKENBOSSEN Afrasteringspal en en planken te koop. 4896 VAN LEEUWEN St. Aagtenstr. 21 b.d. veem. Telefoon 20898 gevraagd, 15 a 16 jaar. hulp voor ruw werk aanwezig. PHTLEPSEN 2472 v. d. Waalstraat 3 HAARLEMMERSTRAAT 283 LEIDEN A.s. Zaterdag en de d. a. v. week kunnen wij aanbieden twee en driedelige costuums, waaronder vele KAMGARENS, zuiver wollen sportcostuums, jongens-plusfourscostuums, pan talons, pracht Engelse demi-saisons. Wij ontvingen mooie sortering zuiver wollen demi- stoffen en in zijde als Lavable, imprimés in zeer leuke dessins. VOERING PAKKETTEN VOOR COSTUUMS, JASSEN ENZ. VAN VOOROORLOGSE KWALITEIT. 2478 De Laatste Reclame-Week Bellefleuren en Dessertappels, 5 pond voor 1.15 Kulemanappels, 5 pond voor 1.25 Goudreinetten (Moes), 5 pond 1.20 Goudreinetteu (Hand), 5 pond 1.40 DOPERWTEN 70 ct. PER LITER BLIK Komkommerschijven (Vita) van 80 ct. nu voor 28 ct. ZO LANG DE VOORRAAD STREKT. I W HIPHOP HAARLEMMERSTRAAT 75 l'irciwC Telefoon 220GI JieEefaontjeó AANBOD <2 Aang; boden vrije be nedenverdieping, ruime ka mer en suite, 2 kleine ka mertjes. keuken met plaats 6.per week, centrum stao Voor grotere woning. Br .no. 4890 bureau van dit blad. *2 Vloerkleden. In diverse maten, waaronder enkele zuiver wollen handwerk- kjeden. Iets aparts. Alleen Donderdag. Atelier Marok ko. Buitenruststraat 8a. "2 Paaslopers, vooroorlog se kwaiiteit, 50 cm. br, 2j^ meter lang, slechts 22 y, ct.. gebloemde servetten 25 stuks 30 cent. Papieren kleedjes. 100 x 100 c„ 8 ct. Papierhandel N. Padden burg, N. Rijn 11. 4893 2? Een kinderhand is gauw gevuld. Bereidt uw kinde ren een vrolijk Paasfeest met onze Paas-vuldoosjes. Slechts 15 cent. Verenigin gen en instellingen belang rijke korting. Papierhan- N. Paddenburg. Nieu- ael we Rijn 11 4893 Te koop: Handwagen als nieuw, met patentas, luohtbandenwagens. melk- brikje. dresseerkarren. kaas brik, buggy op gummiban den. en onderstel op pa- tentasse" Josemans, Nieu we Bsest«*xnakt 04894 Trapnaaimacnine en eiken ssionkast, merk La da. ge heel nieuw, v. o. Wegens omstandigheden. F. Schoots Rijnsbureerweg 29B. Tele foon 26664. 4897 *2 Wij maken en verstellen alle soorten kleding voor U. Stof voor kinderkleding zonder punten voorradig. Verkoopcentrale Janvos- sensteeg 34. 2423 Land- en tuinbouwart., Harm, gaas, prikkeldraad, asfalt, spaden. houten schoppen, bascules, gewich ten eiken was- en regen- kuipen. melkemmers, vee voederfornuizen, enz.; gal vaniseren, vertinnen, her stelen. Vanouds vakkun dig. voordeligst adres. A. J. Hartwyk, Nieuwe Bees tenmarkt 79 (veemarkt) te, 26627—24013. 2 Te koop: moderne v.o. vloerkleden* grote en klei ne maten, ook één en twee persons Eng. ledikanten. Hooigracht 55. (Na 6 uur zc-sloten). 487". PERSONEEL 2 Flinke werkster gevr. vooi 1 of 2 dagen in de week. Mevr. Cohen, Em ma laan 52. Oegstgeest. 2 Nete R. K. Jongedame b z a„ leeftijd 25 jaar, van buiten. Liefst met huise lijk verkeer, intern. Br. onder no. 4889 bureau van dit blad. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd een war del wagentje in goede staat. Aanbiedingen Waag- darr» B 186, Warmond. TE HUUR 2 Tc huur aangeboden een kieine zit-slaapkamer met sicokplaiats en een kleine slaapkamer. Br. onder no. 4888 bureau van dit blad. DIVERSEN *2 Openlijk dank aan God voor gebedsverhoring op voorspraak van de H. Maagd, door het bidden van de krachtdadige No veen der Drie Weesgegroe ten. 4887 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje ..•hatsen

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3