LEVENSPOSITIE Gemeenteraad van Lisse bijeen Gemeenteraad van Noordwijk JONGEN GEVRAAGD Miva-Kermis Typist(e) of Steno-typist(e) Kantoorbediende (m. of vr.) Kantoorbediende Goed en vlot spreken ZATERDAG 14 FEBRUARI 1948 DE LEIDSE COURAN-i TWEEDE BLAD PAGINA 3 In een voltallige vergadering heeft de Raad van Lisse Donderdagavond onder voorzitterschap van de burge meester de begrotingen behandeld. Zijn de steunnormen te laag? Allereerst kwam de begroting van de gemeentelijke dienst voor Soc. Za ken, waarbij de, heer vah Briemen naar de steunnormen vroeg en of de mogelijkheid bestaat om hiervan af te wijken. De voorzitter deelde me de, dat vastgestelde normen hoog waren en dat het nog te bezien was of deze, gezien de financiële toestand der gemeente, te handhaven zouden zijn. De heer Romijn merkt op, dat deze normen beslist gehandhaafd moeten blijven en als er eventueel bezuinigd moet worden, dat dit dan maar op andere posten moet geschie den. De voorzitter zegt dat het college van B. en W. alles in het werk zullen ftellen om dit gedaan te krijgen en verklaart, dat Lisse in de top staat wat betreft het platteland. De heren van Blitterswijk en van Leeuwen kunnen zich met de norm niet ver enigen en zelfs hoger gaan.' Weth. Tibboelen de voorzitter zetten het stendpunt van B. en W. uitvoerig uit een en verklaren, dat de basis, waar van wordt uitgegaan, enkel de kosten van het levensonderhoud betreft en dat voor bijzondere noden extra wordt gegeven. Nadat omtrent dit punt nog enige tijd is gediscussieerd wordt de begroting aangenomen. De gasprijs. De begroting van het gas- en wa- terleidingbedrijf wordt, nadat is me degedeeld, dat de gasprijs met VA cent word' verhoogd, zonder verdere bespreking aangenomen. Gemeente-begroting. De vaststelling der gemeente-be groting komt thans ter tafel. De heer Kortekaas, (K.V.P.) opent de algemene beschouwingen en wijst op de tekorten van de jaren 1947 en thans weer van 1948. Het tekort van 150.000 op 1948 is z.i. veroorzaakt, door dat re raad voorstellen worden gedaan, .waardoor deze tekorten nog groter worden. Het beleid van B. en W. acht spr. niet juist, althans passen zij de juiste tactiek niet toe. Spr. re leveerde in dit verband de voorstellen van B. en W. ten aanzien van het sportpark, aankleding Van de burge meesterskamer, dé restauratie en aankoop vai de ambtswoning, die al len 'duurder zijn uitgekomen, waar voor naderhand een aanvullend cre- diet is gevraagd. Daarna zijn B. en W. vooral overleg gaan plegen met Ged. Staten^ en stelde de raad voor voldongen feiten. Hiprmede moeten B. en W. zijn inziens ophouden, om dat anders de raad de puntjes op de i moet zetten. Spr. dringt sterk aan op bezuiniging en goede voorlichting. De voorzitter had verwacht, dat de alg. beschouwingen van de heer Kortekaas de begroting van 1948 zou betreffen, doch hij hèeft teruggegre pen op feiten, welke in 1947 hebben pl§ats gehad en waartoe de raad heeft besloten, terwijl de cijfers z.i. over dreven zijn. Het begrotingstekort van 150.000.wordt voor eeq bedrag van 60.000 gedragen door het rijk zodat hét uiteindelijke tekort slechts 90.000 bedraagt* De zuinigheid zal zoveel mogelijk worden betracht. De heer van Leeuwen (P. v. d. A.) vraagt belangrijke bezuinigingen, waar dit mogelijk is. Spr. uit de wens, dat de stukken .voortaan eerder ter bestudering zullen worden gezonden; dat vooraf aan de raad de goedkeu ring wordt gevraagd voor eventuele overschrijdingen van posten en niet achteraf, zoals wel is~ voorgekomen. Eerst waren het Ged. Staten, die sommige zaken niet konden goedkeu ren, en thans wordt de commissie Oud de paal, warachter B. en W. zich verschuilen, wanneer bepaalde wensen naar voren komen. Indien er op dezé begroting bezuinigd moet worden wenst spr. uitdrukkelijk, dat B. en W. eerst bij de raad komen, al vorens zij enige toezegging doen aan hogere instanties, die bezuinigingen misschien zullen ^voorschrijven. En kele wensen heeft'spr. en wel dat op het punt salarissen niet naar bezuini- g.'ng wordt gezocht; dat zoveel mo gelijk economisch tewerk moet wor den gegaan bij de uitvoering van werken. Het tekort aan wonnigbouw moet zo snel mogelijk worden aange zuiverd, ook al wordt de begroting hierdoor ongunstig beïnvloed en spy. prijst de voortvarendheid van het college van B .en W. op dit punt. Het Gasbedrijf moet zichzelf kunnen be druipen en behoort dus in de toe komst rendabel in opzet en exploita tie te zijn. In het belang der volkshy- giene acht spr. het zeer gewenst, dat plannen worden gemaakt, en verwe zenlijkt om te komen tot een zwem inrichting. De heer Steenwinkel sluit zich aan bij het gesprokene van de heer van Leeuwen, betreffende het vlugger zenden van de raadstukken en dringt zeer sterk aan op een rustiger behan deling der voorstellen, hetgeen mo gelijk is door de agenda zoveel mo gelijk te bekorten en niet te overla den. Spr. acht een zweminrichting en badhuis geen luxe. De voorzitter zegt, dat er nu een maal bepaalde instanties zijn, die kunnen voorschrijven waaraan de ge meentebesturen zich hebben te hou den en waardoor bezuinigd zal moe ten worden B. en W. hebben zich in deze begroting moeten beperken, of schoon en veel meer plannen zijn o a. tot de stichting van een zwem bad enz. Bij de artikelsgewjjze behandeling kwamen verschillende vragen en wensen nader naar voren. B. en W. zeggen toe dat zij zullen komen met cijfers en uitgewerkte plannen voor een zwembad en badhuis. De vaststelling van een nieuwe verordening op de keurlonen efi de I wijziging der instructies ten behoe ve van de vleeskeuringsdienst wer den aangehouden. Voorstel aankoop huizen wordt verworpen. Vervolgens stellen B. en W. over te gaan tot aankoop van een 4 tal wo ningen aan de Stationsweg van de heren Barnhoorn en Wensveen voor een hedrag van 4000.De grond heeft de gemeente nodig voor de ten uitvoerlegging van het uitbreidings plan in de naaste toekomst weliswaar Diet, maar toch in de verre toekomst. De heer van Leeuwen vraagt naar de grondprijs en heeft berekend, dat deze komt op 7.00 per M2. De daar op staande huizen zijn onbewoonbare woningen en dus niets waard. De prijs vindt spr. te duur. De voorzitter zegt, dat dit een overeenkomst is van oude datum en dat de gemeente hieraan z.i. is gebonden. De heer Kortekaas is 'voor aankoop, indien de eigenaren bereidt zijn de huren, welke geduren de 10 jaren getrokken is tusschèn het sluiten van deZe\ overeenkomst en thans aan de gemeente uit te keren. De heer van Leeuwen spreekt in ge lijke zin deze aangelegenheid. Men wordt het niet eens en overgegaan wordt tot steming. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 10 te gen 4 stemmen. De heer Scholte had reeds de vergadering verlaten. Vermakel ijkheidsb el asting. De vaststelling van een nieuwe verordening op de vermakelijkheids belasting beviel de heer Kortekaas in het geheel niet en hij noemde dit een belasting, welke uitsluitend neer komt op de kleine man. Wij blijven aan het verhogen en hiervoor is spr. niet. De heer Randsdorp is. het hier mede eens, omdat de bedrijven be lemmerd worden in hun onderneming en de belasting eenzijdig is. Wanneer alle vermakelijkheden gelijkelijk worden verhoogd, kan hij zich er wel mede verenigen. De voorzitter wijst op de circularie van de minister. Hij wordt tenslotte aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. De rondvraag bracht de kwestie tram of bus tér sprake, waarover het een en ander werd medegedeeld en waarover de raad nog een uitspraak zal kunnen doen. Gisterenavond kwam de voltallige raad bijeen. Medegedeeld werd, dat in de schoolartsendienst is benoemd- de heer J. Niemeijer uit Haarlem. Punt 4 der agenda behelsde een voor stel tot aanvaarding van bedragen uit de opbrengst van het bad- en strandbedrijf. Door de exploitanten van badbedrijven is evenals vorige jaren 10 pet. der bruto opbrengst over het afgelopen seizoen in de gemeen tekas gestort en wel door N.V. Zee bad 8047.73, Mij. Hiiis ter Duin 748.45. Pension Hollander 416. Pension Noordzee'/ 430.en Pension Hoek 425.— in totaal 10067.18. vorig'jaar werd 6625.58 ontvangen, zodat uit deze cijfers wel blijkt, dat de badplaats in 1947 een goed seizoen heeft gemaakt. De aanbieding van dit bedrag is gedaan zonder enige verplichting tot contra-prestatie, zo dat deze gelden werden aanvaard. Voor het herstel oorlogsschade aan de trottoirs van de Koningin Astrid Boulevard werd een crediet verstrekt van^ 6400.Aan het Bloemen-co- mité „Noordwijk Bloemenbadplhats'', werd een subsidie toegekend van 1000.- voor het te organiseren Bloe- menfeest 1948, naar aanleiding- van het plan der N.Z.H.V.M. tot het stich ten van 'n autobusgai*agecomplex op een terrein tussen de Lageweg Schiestraat en de Nieuwe Vaart werd zonder h.s. besloten tot een derde wijziging van het plan van uitbrei ding in onderdelen. Door B. en W. was naar aanleiding van het rapport der commissie voor onderzoek van de gemeente-rekening en de bedrijfs- rekeningen over 1944, welke sloten met een nadelig saldo van 13485,55, een uitvoerig antwoord opgesteld of de door deze commissie gestelde vra gen, waardoor en de commissie en de raad een duidelijk overzicht verkre gen over dit dienstjaar. De heer de Boer had hierbij nog verwacht een overzicht van uitgaven, hetwelk on der N.S.B.-leiding voor staatsvijandi- ge doeleinden zouden zijn aangewend. Weth. Vogelaar deelde hieromtrent mede, dat het beleid in Noordwijk in. 1944 niet anders is geweest dan in andere gemeenten, hetgeen de raad uit dé ter inzage gelegen stukken had kunnen constateren. Met dit ant woord was de heer de Boer ten volle bevredigd, waarna deze rekeningen werden goedgekeurd. Van de N.V. Champignonkwekerij ,;De Wingerd" te Wassenaar was een verzoek ingekomen om gebruik te mogen maken van enkele bunkers ge legen in het Vuurtorenplan Voor het kweken van chamDirrnons. Dit ver zoek werd ingewilligd tegen een huuropbrengst van 600. —per jaar met ingang van 1 Jan 1.1. Ten behoe ve van de dekking van de uitgaven voor de verbetering van de Oude Zee weg werd besloten een lening aan te gaan v.an 140.000 voor de riolering en 160.000 voor de bestrating. Even eens werd een geldlening aaDgegaan van 600.000 voor de bouw van 5 woningen aan de van Panhuysweg en 35 woningen plan Boerenburgerweg, geraamd a 15000.perstuk. Naar aanleiding van deze laatste geldlening vroeg de heer Meijer, of nu met spoed met het bouwen dezer woningen zal worden aangevangen. B. en W. deden de toezegging de meeste spoed te zul len betrachten. Door B. en W. was een nieuwe verordening samengesteld regelende de heffing en invordering van het vergunnings- en verlofsrech:, na enkele toelichting werd dit con cept zonder .wijziging goedgekeurd. Besloten werd een 2de wijziging aan te brengen op deze gemeentebegro ting 1947 en een wijziging op de be drijf sbegrotingen 1947, dit naar aan leiding van de extra uitkering van 3,75 per inwoner in totaal 54888.75, _de hoger te verwachten opbrengsi NOORD WIJKERHOUT Telefoonpaal knapte af Arbeider dood-gevallen Bij het slopen van de bovenleiding der telefoon langs de Leidse'vaart is Vrijdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De 38-jarige arbeider A. H. Kar- suise*uit Nieuw Vennep, gehuwd en vader van 5 kinderen, was boven in een telefoonpaal geklommen om dra den door te knippen. Plotseling viel de paal om, K. kwam zo ongelukkig neer, dat hij een ernstige schedelba- sisfractuur bekwam. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij vanmorgen is overleden. De obrzaak van het omvallen der paal was, dat deze aan het grondeinde verrot was. In Indië overledèn. De familie Heemskerkvan Wetten ontving Vrijdag het droeve bericht dat hun dienstplichtige zoon Johannes te Ban doeng bij een ongeluk om het leven is gekomen. Personele belasting ad f •4400.en een raming van 4200. op de kapi- taaldienst, wegens verbetering van de centrale verwarming in het raad huis. De raming ontstaan door de uit kering ad 3.75 per inwoner, heeft het mogelijk gemaakt het tekort op de begroting 1947, na eerste wijziging nog 41867.81 bedragende, geheel op te heffen. In de rondvraag wees de heer Eichelstein op het feit. dat bij samenstelling van commissies geen rekening werd gehouden met de so cialisten; ook in de Niwin-commis; sie is dit het geval. De voorz. deelde mede, dat hierbij geen enkele opzet aanwezig was en B. en W. in de ver volge rekening zullen houden met de gemaakte opmerking. Ook vroeg de heer Eichelsheim naar gerapporteer de aanrandingen in dé gemeente, waarop werd medegedeeld, dat dit in zijn geheel geen verontrustend beeld gaf. De heer v. d. Wilk verzocht waarschuwingsborden te plaatsen bij de scholen, terwijl de heer de Boer, voor een bewoner aan de Hogeweg een vèrzoek indiende voor aansluiting bij de waterleiding, zonder betaling der hoge aansluitingskosten. Weth. Vogelaar deelde mede, dat dit com mercieel niet verantwoord zou zijn. te meer omdat destijds de eigenaar bij het verlenen der bouwvergunning er op gewezen is, dat op deze buiten weg geen leidingen voor water, gas en electriciteit aanwezig waren en hij hiervan zelf de konsekwenties moest dragen. Voor de oorlog is nog een voorstel gedaan aan deze bewoner tot aansluiting, dat toen echter niet is aanvaard, thans zal deze eigenaar met voor de gemeente acceptabele voorstellen moeten komen, wil men tot aansluiting overgaan. Nadat de heer v. d. Meer nog gewezen had op het onduidelijke uurwerk in de ge meentetoren, ging de raad over in comité-generaal, ter bespreking van de waarschijnlijk wel geheime raads zitting van Dinsdag 17 Febr. a.s. BOSKOOP Gymnastiekvereniging „Fit'* Donderavond gaf ook „Fit" haar uitvoering in het R.K. Ver.gebouw. G.D.S. en Houvast zijn reeds ge weest met hun uitvoeringen en wan- 'neer de rythro. oefeningen niet wa ren tegengevallen, dan hadden wij kunnen zeggen lest-best. In 't al gemeen doen de drie gym. vereni gingen te Boskoop' niet veel voor elkaar onder. Fit en Houvast be schikken over meer ervaren krach ten hetgeen bij de toesteloefeningen goed uitkomt. Het programmma van Fit was vol afwisseling en werd vlot afgewerkt, zodat te 11 uur de voor zitter het sluitingswoord kon spre ken. ZOETERWOUDE Parochienieuws Deken D. Bont is gisteren op reis gegaan naar Ro me. Zijn eerw. hoopt na veertien dagen in de parochie weer te keren. Onze missionarissen Jan en Simon Schuur van de Congregatie van het H. Hart, opgegroeid onder de schaduw van dekenale kerk zijn in leidende functies benoemd. Pater Jan Schuur is in het vorig jaar tot overste van de missie van Brazilië •benoemd en gisteren kwam het be richt binnen dat pater Simon Schuur benoemd is tot religieus overste over de missie van Nieuw-Guinea*. Kort geleden is pater Schuur enige tijd in Holland geweest. Pater S. Schuur die veel geleden heeft in de Japanse gevangenkampen wordt dit jaaf met vacantie verwacht. MARKTBERICHTEN R'VEEN 13 Febr. '48 Bloemen 0,65, v. d. Eerden 0,47-0,56, Zenober 0,32-0,44, Weber 0,58-0,71, Nansen 0,47-0,58, Gen. de Wet 0,44-0,60. Crown Imperial 0,36-0,54, E. Eddy 0,49-0,71, Mr v. d. Hoef 0,40-0,61, Sonja 0,36-0,52, White Sail 0,72-0,92, W. Pitt 0,50-0,75, Duibb. Tulpen 0,34- 0,61, Krelage 0,36-0,43, Piccadily 0,85- 1,05 Helios 0,24-0,32, Emperor 0,22- 0,30, Koster 0,13-0,28, l'Inocence 0,24-0,36, Alfred 0,32-0,45 Whrestler 0,27-0,35, BI. Druifjes 0,15-0,22, Free- sia's 0.41-0,59. TER AAR, 13 Febr. 1948 Groenten Witlof 0.15-0.21, Rode kool 0.10,- 0.11, Savoye kool 0.04-0.08, Groene kool 0.29, Aardappelen 0.08. Sprui ten I 0.32-0.43, Idem II 0.07-0.30 Kroten 0.03-0.05. Peen I 0,07-0.11, idem II 0.03-0.06, per kg. Knolsel derij 013-0.17 per stuk. Uien 0.16- 0.17, Prei 0.32, Sjalotten 0.09 per kg. Boerenkool 0.50-0.55 per bak. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Febr. feroentenveiling. Waspeen I f 13.50 —28.50, idem II f8.75—12.75, Breek- peen f9.409.50, Gele kool fl.80 5.60, Groene kool f 1534.Rode kool f 12.4014.20, Boerenkool f 4 12.40, Spruiten f 1747.Witlof 15.Knolselderie I f 817.idem II fl8.Uien f2021.Kroten I f3.50—4.75, idem II f2.60—2.75, Pe terselie f6.907.10, Prei f33.90 34.10, idem II f 11.90—12.10. tNa voorzien te zijn van., de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden overleed heden tot onze diepe droef heid onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JOHANNA VAN BENTEN Weduwe van JOHANNES THEODORUS BREEDEVELD in de ouderdom van 74 j. S. M. J. C. Bik— Breedeveld X). A. M. Bik en kinderen W. Th. Breedeveld W. A. Breedeveid Tieman en kinderen J. J. Breedeveid E. H. C. Breedeveld— Vreeburg en kinderen J. M. Janssen Breedeveld H. A. M. Janssen' en kinderen E. G. v. d. Vaart Breedeveld P. S. H. v. d. Vaart en kinderen N. Breedeveld F. A. J. Breedeveld Kraijer en kinderen M. J. Breedeveld E. M. A. Breedeveld Leiden, 14 Febr. 1948. Lage Rijndijk 90E. De "H.H. Uitvaartdden- ten zullen worden ge houden op Woensdag 18 Febr. a.s. in de parochie kerk van O. L. Vr. He melvaart en St Joseph, te 7.45 u. 8.15 de stille en te 10 uur de plech tige gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R.K. Kerk hof. 1656 Rozenkransbidden Zon dag-, Maandag- en Dins dagavond, om 7 uur. VERHUISD: per 14 Februari: D. Dorsten A.E. Kerling VERLOSKUNDIGEN van Roodenburgerelraat 37 naar Druivenstraat30, Tel. 26750 b.g.g. dokterstal. 22222 Spreekuur: Dinsdagmiddag2-4 Donderdagavond 8-9 Dinsdag 17 Febr. geen spreekuur Speciale condities v. vrijwillig Gn verplichtverzekerden 1e HYPOTHEEK^ AANGEBODEN pi.m. f5000.'van parti culier. Br. onder no. 1651 bureau van dit blad. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden na een smart vol gedragen lijden, on ze innig geliefde Vader, Behuwd en Grootvader de Heer PETRUS v. d. STAAK Weduwnaar van THEODORA VAN DER DONK in de ouderdom van 77 j. Wij bevelen de ziel der overledene in uw ge- gebeden aan. Fam. van der Staak Noordwijk, 13 Febr. '48. Hoofdstraat 43. 1655 De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op Dins dag 17 Februari a.s., 's morgens te 9 uur in de parochiekerk van St. Jeroen te Noordwijk, waarna bijzetting in het familiegraf op het R.K. Kerkhof, Zijlpoort te 1 eiden. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, welke wij bij ons 25-jarig huwelijks feest hebben ondervonden, betuigen wij hiermede on ze dank. M. J. Colyn E. C. Colijn-Volwater Roelofarendsveen, 14-2-'48. Westeinde 18. 1653 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank aan al len. die tijdens het onge val ziekte en het overlij den van onze geliefde Moe der de Wed. blijken van belangstelling hebben betoond in het bij zonder de H.E. Hr. Deken D. Bont en de WelEerw. Ht kapelaan Jos. Koomen. de zeer geleerde heer dr. Wy- bo Kortmann. de Eerw. Zusters v. h. St. Elisabeth- Zi ekenhuis en de buren. Uit aller naam, C. W. v. Leeuwen. Zoeterwoude, 14 Febr. '48. Watertje 17. 1633 Op veler verzoek en wagens enorm succes herhaalt dhr: v. VELSEN, Dir. van The American Club op Maandag 16 Februari 1948, om 8 uur in de boven zaal van „IN DEN VERGULDEN TURK", Breestraat zijn voordracht over: Spreekangst - Spreekduri Wederom zullen cursisten de onbegrijpelijke resultaten demonstreren. 1628 TOEGANG VRIJ!!! 15 a 16 jaar, voor loop- en wlnkelwerk. Aanmelden Maandag tussen 5 uur en 6 uur Coöp. „Eendracht", Oude Herengracht, Leiden NAAISTERS GEVRAAGD Routine in kleermakerewerk strekt tot aanbeveling N.V. KLEDINGMAGAZIJNEN VERHULST Breestraat t/o het Stadhuis Wij zoeken voor ons bedrijf, gevestigd omgeving te Leiden, de man die In staat is de gehele In- en Verkoop van ons Electro-technlsch-, Loodgieters- en Centrale Verwarmings- bedrijf te leiden. Eglge vakkennis beslist noodzakelijk. Kennis van boekhouden en correspondentie strekt tot aanbeveling, Brieven onder no. 1651 bureau win dit blad GEVRAAGD DOOR EEN HUIZEN MAATSCHAPPIJ TE LEIDEN EEN ERVAREN TIM MERMAN-UITVOERDER voor onderhoudswerk en kleine verbouwingen. Die tevens de leiding op zich kan nemen en de" werken zelfstandig te besturen. Leeftijd hoogstens 60 jaar. Tevens een bRVARIN SCHILDER die zelfstandig werk kan uitvoeren. Brieven met uitvoerige opgave van leeftijd en verlangd loon etc. onder no. 1627 bur. v. d. bl. liet nummer van het ameu blementje is 162; van de poppenkamer 653, van de poppenkeuken 322, en van de fiets 127. De naam van de pop 's Isfridus. De fiets kan worden afge haald bij de heer v. Zijp. Haarlemmerstraat 265, het overige bij de heer Kriek. Hooigracht 12, Maandag* tussen 5 en 7 uur. 1642 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: leeftijd ca. 18-20 Jaar. leeftijd ca. 16 Jaar. Eieenhandig geschreven brieven met opgave van verlangd salaris worden ingewacht bij de Houtindustrie „NORHTGO" N.V., Noordwijk LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Léidsche Courant - Papengracht 32-31 NET MEISJE gevraagd in gezin met kin deren, voor das of dag en nacht, met huiselijk ver keer. A. Sto'wijkWar- neek eRij nsbu rgersin gel r.c 22b. 1641 GEVRAAGD: voor werkplaats admi nistratie. Indiensttreding 1 Maart of eerder. Aanmel ding dageliijcs Kamsteeg's Automobielbedrijf N. V., Geverestraat 30, te Oegst- geest. 1646 in 't Openbaar Leert U in onze 3 mnd. cur sus Overwinnen v. spreek-* angst, instelling op het pu bliek. voordracht, enz., siicces verzekerd. Privé en ciublessen. 1501 „Instituut REDEVO". J. de Wittstr. 34 Tel. 20981 BINNEN- EN BUITEN SCHILDERWERK WITTEN TH. KERKVLIET Sanestetstraat 2a, Tel. 22282 OfliG. Publicatie DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. De uitreikjng bonkaarten 804, alsmede textielkaarten 804 schoenenbonnen, toe- slagkaarten aan jonge en a.s. moeders, aanvraagfor mulieren voor brandstoffen kaarten voor het stooksei- zoen 19481949 aan niet zelfverzorgers vindt Maan dag plaats van de num mers 54001 tot en met 57600. 1658 £elefaatitjeó AANBOD Q?. Attentie. Wij repareren at iiw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatielijsten Inkoop Scud en zilvei. Bremmer, aarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1, Tel 22791. 3967 2? Meerpoel. Alles op r.aaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Fa. Meerpoel, Breestraat 171, Leiden, Teï 24815. <S Grote Schuur te koop: lang 12 M., breed 7.5 M., Met asbestplaten bedekt in eoede staat. H. Th. van Noort. Hoge Morsweg 79. Oegstgeest. 4515 2? Broedseizoen 1948. Kui kenbonnen na uitreiking di rect inleveren bij Groene- veld's Broederij. Leider dorp. Rijkserkenning 15386, Lid B. N. Te!. 25590. Prima kuikens van erkend fok- materiaal O.a.: Pullorum, Reds, Barnevelders. Wit- Leghorns. Hennen a. d leg. 2? Aangeboden: Goed on derhouden salon-ameuble ment best. uit: eiken tafel, bloementafel, twee fau teuils. 4 stoelen, dressoir en th^ekast. De laatsten cok apart te koop. L. C. Otto, Heerenweg 21, Noord wfjk-Binnen. 4495 2? Te koop aangeboden radio met pick.-up. Te zien en te-horen Leidseweg 258. Voorschoten. 4512 2T Naaister R. K. Stop- en verstelnaaister he^ft nog enige dagen over. Ook voor kinderkleding. Liefst Al phen a. d. Rijn of omge ving Br. onder no. 1654 bui. V. d. blad. a 2? Wringers. Metaal raam prima rollen merk Acme 45\—Hout raam roUen gegarandeerd merk Velo 35.—. Wringertjox 7.50, Handwasmachine eiken hout 100 liter f 60.kof fiemolens 8.50, prima brandkast. Langezaal StWe Rijn 7. 4519 2? Ondergetekende beveelt zich aan voor het maken van costuums, keren en re pareren. J. M. Hogenboom, Rijpwetering, Dames- en Herenkleermakerij. 4528 2* Te koop: een haard 50.twee pitsga^stèl 10 Rijnsburgerweg 93. Leiden. 4498 2* Te koop 3 mooie uit schuif taf e!.c 20 tot 35 oer stuk 20 el loper gaaf en heel 45. grote koperen tuinbel 2* 4 mooie hi"«- "toeien 25 nog enige goedkope mannenpakk'n, F. v d. Pluijm, Janvossen- steeg 51. Leiden. 4524 2? Minerva f 275Ter overname Super Radiotoe stel met gram. aans'uiting tweede luidsoreker enz. Te horen Zondag tussen 46 uur. G. F Koot. Rijn waf», ring tel. 209. 4525 DIVERSEN 21 Naaister heeft nog eni ge dagen per week vrij voor verst|J en nieuw.Br. onder letter A aan H. A. Langelaan, Plein Baderstr. 10 Sassenheim. 1645 2* Bril verloren te Roelof arendsveen. Terug bezor gen tegen be on in g. Heren gracht 108, Leiden. 4526 2? Verloren een glacé handschoen, gaande van Leiden naar A'phen. Tegen beloning terug te bezorgen. Hoornstraat 5, Alphen aan den Rijn. 4523 2* Kinderwagens te«kooD aangeboden. Prachtige v. o. wagens, geheel vernieuwd met kan en windscherm. Peparatie-adres voor Rijn-. Gouwe-, en Bollènstreek Reizigers bezoek vrijblij vend. Kinderwagenb'drijf Spec'aal". Uiterriegracht 14. Leiden. Tel. 20759. 4522 2T Te koop volledig zeil tuig voor schuit van 10 15 ton. L. van Diemen. te Rijpwetering. 4529 2T Te koop aangeboden 300 aardbeienbakken, 200 betonnen palefn 80 c.m. gr. en een eiken roeiboot, P. J. v. d. Zwet, Voorstraat 7, Roelofarendsven. 4581 2? Te koon: een vooroor logs ledikant (2 pers.) m. spiraal, weinig gebruikt. Br. onder no. 1657 aan agent van dit blad v. d. Bérg te Nieuwveen. 2T Na Pasen Volle Nefcf gaan ze pas trouwen, maar nu doen ze al hun inkopen voor de bruiloft en gaan V'Or feestmutsen, slingers, serpentines en fopartike- 'en naar Spier, Diefsteeg. <2? Dames- en herenrijwiel luxe uitvoering, tegen aan- nemehik bod te koop aan geboden. Rapenburg 54. Te koop circa 3000 ver- speende bloemkoolplanten, geschikt voor kas en bui-* ten H Huigsloo. Noordein de 33, Roelofarendsveen. R. K. Bocrendienstbode voor zo spoedig mogelijk of per 1 Mei gevraagd,, goed met kaasmakerij op de hoogte, omgeving Alphen a d. Rijn. Goed loon. Br. onder aq. 4511 bur. v. d. bl. <2? Nette Werkster b. z. a. voor enige dagen in de week. Br. onder no. 4516 bur. van dit blad. Slagersleerling gevraagd bij v. d. Zon. Haarlemmer straat 18. Aanmelden vóór 6 uur. 4514 R. K. Boerenknecht ge vraagd, goed kunnende melken bij J. Hoogeveen, Hoogmade. 1631 2? Een nette werkster b. z. a. bn een weduwnaar of moederloos gezin. Br. on der no. 4518 bur. v. d. blad.. Tuindersknecht gevr., leeftijd 16—18 jaar, E. S. Rode wijk, Westeinde 11. te Roelofarendsveen. 4532 Net „meisje gevraagd, leeftijd 14 of 15 jaar per 1 of 15 Maart voor lichte werkzaamheden. A. J. Knijnvbure, Café Zomer- lust Rhijngeesterstraatw. 31. Oegstgeest, tel. 20058. Uf,riMPMGR!!|j^ Woningruil. Aangeb. eer huis in de Profeseoren- v/ijk, bev. voor- en achter kamer. keuken, tuin, bo ven 3 slaapkamers, zplder. Gevr. een groter huis ge schikt in tv/eeën te bewo nen. liefst ome. St. Petrus- kerk. Br. onder no. 4513 bureau van dit blad. PERSONEEL fZ Gevraagd met 1 Mei R. K. Boerenknecht of Ar beider bij J. A, Straathof, Vriesekoop 540, Leimuiden. 2* Schouwen te koop en in huurkoop, nieuwe eiken beslagen Schouw, gr. 3 ton en een in de maak zijnde brede Schouw 2% ton bij C. J. Kerkvliet Zoon, Scheepmakers Hazerswou- de (Doro) D 81. 1644 2? R. K. Dienstbode gevr. C Doeswijk, Kudelstaart 263, Aalsmeer. 4471 Gevraagd met Mei een net aankomend R. K. Meis je leeftijd ongeveer 14 tct 17 jaar bij J. H. Kompier, Rijndijk A 183, Hazsrs- woude. 4496 2? Gevraagd met 1 Maart een flinke R. K. Slagers- bediende bij P, H. v. d. Geest. Rijpweterintr 1609 Abonneert U op het Parochieblad Bureau: Papengracht 32,Lelden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3