Wait Disney's Fantasia PRIMA ZETTER Timmerlieden i& ócfaaatóte aan atteitei „De Sleutelstad" BOEKEN Bestelwagens VOLONTAIR BLANKE BALLAST Mannelijke Kantoorbediende Abonneert U Sxvt&utn Catda MAANDAG 26 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURAN1 EERSTE BLAD - PAGINA 4 Wij zien toe met een teleurgesteld hart (Van onze bijzondere medewerker). IN enkele reportages hebben wij 'trachten aan te tonen, dat de moderne 4 schaarste-economie nog hoge eisen stelt. Het bevredigen van werke lijke levensbehoeften betekent in on-ze tijd, sterker dan onder normale omstandigheden, dat in andere behoeften niet kan worden voorzien, toewijzing van goederen aan de ene groep houid't in, dat èen andere groep van deze goederen verstoken moet blijven. Op een tocht door het land, bij de bezoeken aan industrieën die zorgen voor 'smensen leef tocht, zijn wij veelzijdig en deskundig voorgelicht Wij kennen nu iets beter -het waarom en het hoé van dikwijls onbegrijpelijke .maatregelen in verband met de voiicswelvaart In elk opzicht bevredigd -werden* wij zeker niet. thuis gekomen hebben wij de nagalki beluisterd van. zo veel nar te wensen, die niet alleen de consiiment, maar ook d% producent slaakte. - EEN SAMENVATTING. De klachten golden allerlei, en zo er al enig optimisme doordrong in deze moeilijke jaren'van economisch herstel, wend dit onmiddellijk ge temperd door de dreiging van om standigheden, die buiten onze wil zijn gelegen. Wij doen een greep in de veelheid* van verzuchtingen, in gesprekken met industriële lei ders vernomen. Daar is de textiel-nijverheid in haar veelzijdigheid: katoen én lin nen in Twente, kunstzijde in Ede, wollenstoffen in Tilburg, dekens in Leiden en tapijten in het Gooi. „Twente hangt aan een katoenen draad", heeft men ons gezegd. Maar dan hangt Ede in deze tijden aan een dra^d van kunstzijde. Tilburg en Hilversum aan een wollen draad, zoals wij trouwens hebben duidelijk gemaakt. Er is nog slechts krappe toewijzing van textiel-goederen voor binnen lands gebruik, wezenlijk zo krap als de punten-toewijzing. Maar de export gaat ruim^phoots verder. In Twente meent men, dat deze uitvoer in het nieuwe jaar wel zal luwen; Tilburg zelfs ziet de export reeds zó, dat deze de fabricage voor eigen land niet behoeft te belemmeren. Doch voor wat betreft de stoffering van on ze woningen, rijst de vraag, waartoe ten slotte de speciale vergunningen dienen, zolang de grondstoffen ontoe reikend zijn. HET HUISHONDEN MET DE SCHEEVEN. Verder is er het vraagstuk van on- ze koppen en schotels, van onze keu ken-inventaris en van de metaalwa ren voor* het huishouden. Maastricht, mét zijn glas- en aar dewerk, is'alweer aardig op stoot, óók voor de vaderlandse productie Maar hier is het gebrek aan perso neel een- belemmerende factor; en eveneens daar hoprden wij van de eigenaardigheiu, dat enerzijds kris tal in ons land wordt binnenge bracht. Hier schijnen overheid en deviezen-positie in het geding te zijn En voor wat betreft de Gelderse' Achterhoek met veelsoortig emaille- werk of Tiel, met zijn metaalwaren, is hét al evenzeer treurig gesteld. Er zijn nóg gaten in onze kejikéninven- taris!' De fabrieken werken welis waar op volle toeren; en.... de grondstoffenprijzen gaan in stij gende lijn. Dit alles zal de huismoeder wel licht mjnder interesseren, dan het "antwoord op de vraag, wanneer zij niet langer behoeft te blijven zitten met de schérven, met andere woor- deni zal kunnen rekenen op norma le voorziening van allerlei gebruiks artikelen. Verder: ons volk wil roken en 'snoepen, en het vraagt zijn borreltje. Doch als men op dit ogenblik er vaart, dat de sigarettenprijs wordt beschermd ten koste van de sigaar, dat de borrel en het likeurtje afhan kelijk zijn van de graan- en suiker- positie en dat de pure chocolade is geblokkeerd, hetgeen een vlucht in het suikerwerk voorspelt, dan is het wel zeker,.dat wij alsnog een teleur gesteld hart zullen houden. En nóg konden wij dit alles beter verdragen, indien niet. het wereld- tekort aan vlees, meer nog aan meel ons plaatste voor érnstige moeilijk heden bij de vpedselvoorziening, Voortalrijke levensmiddelen kunnen wij niet buiten het meel. En toch Nu zien wij het gebeuren, dat aller lei artikelen, voor welker fabricage meel nodig is, wederom op de bon zijn gebracht, maar dat, -bij wijze van tegemoetkoming, voor b^iaalde krui denierswaren een prijzenslag is be gonnen. Ee» prijzenslag evenwel, die slechts traag op gang komt, en waar bij nog moet blijken of de overheid, dan wel het particulier initiatief aan de kop gaat* BOUWSTENEN ONTBREKEN. Straks zullen wij worden verblijd met een standaardfiets, voorzien var „echte" banden, die gelukkig makke lijker te verkrijgen zijn. Met de schoenenfabricage gaat het óók wat beter; en zo zijn er nóg wel enkele artikelen, behorende tot onze dage lijkse levensbehoeften, die allengs in ruimere mate verkrijgbaar zijn® doch waarvóór alsnog een bon. no dig is. Helaas kunnen wij ni^t zonder meer juichen over de materialen, die nodig zijn voor onze wederop bouw. Neem bijvoorbeeld het artikel baksteen. De fabricage er van, die 's winters is beperkt tot de "vlam ovens, terwijl de ringovens dan zijn geblust, schiet jammerlijk tekort. Langs de grote rivieren waar heen onze reportagetocht evenzeer heeft geleiid kwam het aantal arbeiders weliswaar terug op het oude peil, .doch men heeft er handen tekort om dé wederopbouw in ons hevig geteisterde land te kunnen die nen. Een steenfabrikant in Tiel noemde ons een wel sterk sprekend voor beeld. Zie mijn eiger stad-, zeide hij, waarvan het hart is weggebombar deerd, en waar1 men nu na -bijna drie jaar nog wacht op herrij zenis uit het puin". En dat is zo terwijl de steenfabrieken dicht in de buurt zijn. Het tekort aan baksteen bleek ons langs de< ganse Waal. Nu spreken.wij nog niet eens van hout en ijzer, dat van verre moet komen. Toch mogen wij deze samenvatting niet afsluiten zonder een korte be lichting van de keerzijde der me daille. Welhaast geen fabriek, die wij bezochten, of men heeft er de beste sociale voorzieningen getroffen. Nu kan men beweren, dat er egoistische motieven schuilen, wijl het op de meeste plaatsen moeilijk is, verdoen de arbeiders aan te. trekken; wij zul- zullen dat niet ontkennen. Maar door eigen kennismaking hebben wij toch óók ervaren, dat de meeste fabrikanten tegen woordig van. beter maatschappe ••lijk besef blijk geven, dat zij al lengs méér worden vervuld van de gemeenschapsgedachte en der halve hun personeel niet langer beschouwen als een verlengstuk van de machines, die zij bedie- nen. Die sociale zorag voor fabrieksper-1 soneel is van verscheiden aard. Uit de. bezettingstijd is overgebleven de schone geste, het personeel op gere gelde tijden aanvullend voedsel te be zorgen of te helpen bij het betrek ken van kleding en huisraad. Boven dien is de zorg voor de arbeidsters stukken verbeterd, ook in deze zin, dat ernstig wordt gewraakt tegeh morele gevaren. In de fabrieken, waarover enkele jaren geleden de rapporten nog zeer ongunstig luid den, is nu in zedelijk opzicht veel verbeterd. Daarover kunnen wij ons niet anders dan verheugen. Ook verheugend is een, wat wij zouden willen noemen,v nieuw- groeiende belangsteling van de fabri kant voor zijn arbeiders. Ergens in Twente heeft men een arbeidspauze van tien minuten ingevoerd, waaron der het personeel koffie of thee kan gebruiken en daarbij genieten van gramofoon-muziek, die door geluids installaties in de gehele fabriek wordt verspreid. En dan zijn er f.\ algemeen de zogenaamde personeels- avdnden, die de arbeiders nu en dan in feestelijke uitvoeringen onge dwongen met hun werkgevers sa menbrengen. Dat alles, mits gericht op beter wederzijds begrip en hartelijke ver standhouding, is stellig een winst in deze tijd, die al verdriet genoeg heeft gebracht. v. O. BINNENLAND. H. M. de Kóningin en H. K. H. de Prinses hebben .Zaterdagavond in de Stadsschouwburg te Amsterdam Richard JII van Shakespeare door het Amsterdams 'toneelgezelschap bijge woond. Zondagmorgen hebben de Ko ningin met haar dochter en drie oud ste kleinkinderen in de Nieuwe Zijds kapel een kerkdienst bijgewoond. De twee directeuren van Rotter damse stuwadoorsmaatschappijen J. S. C. Schoufoer en F. Swaïttouw te gen wie de advocaat-fiscaal resp. 30 mille subs, 6 mnd en 20 mill. subs. 4 mnd. had geëist wegens werkzaam heden voor de Duitscers, zijn giste ren vrijgesproken en van alle rechts vervolging ontslagen. De hulpactie „Verpleging Neder landse t. b. c.-lijders te Davos" die een millioen bijeen wil brengen heeft reeds de beschikking over 50Q.Q00, dank zij het Nederlandse zakenleven en Volksherstel. Naar aanleiding van de prijs stijging der kleiaardappeien heeft de minister een scherpe controle gelast, welke dezer dagen in het Westen, Midden en Zuiden van ons land is begonnen en welke reeds heel wat slachtoffers heeft gemaakt. In de afgelopen nacht is de Jïa- genaar H. de J., voor zijn woning door twee mannen aangevallen. Zij sleurden hem, van achteren aanval lende, tegen de grond en ontstalen hem zijn portefeuille. Daarin bevond zich 75.—. Ter hoogte vdn Geulle is de 39- jarige spoorwegarbeider M. J. Lahoey uit Terhaag-Elsloo door de snel trein uit Maastricht gegrepen en gedood. De man blijkt eerst een goe derentrein* te hebben laten passeren, is toen de spoorbaan opgelopen en werd door de sneltrein, welke van de andere zijde kwam, gegrepen. Eeji leerling van de ambachts school te Apeldoorn, J. Kleiboer, wo nende aan de Gaethe in Broekland, is kort na het verlaten der school op het kruispunt Kanaalstraat—Korte Kanaa'straat door een vrachtauto overreden. Een der wielen ging de knaap over het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Blijkens het politie onderzoek treft de chauffeur geen schuld. In twee ruimen van het Zweed se s.s. „Sonja", dat in een der ge- meentedokken te Rotterdam ligt, ontstond gisterenmiddag omstreeks een uur brand in een partij ruwe ka toen door onbekende oorzaak.- De brandweer wist het vuur met vier Over „Fantasia", het jongste filmproduct van de Amerikaanse kunêtenaar Walt Disney, werden reeds bepaalde 'noten gekraakt. Tot dusverre hadden wij nochtans alle critiek en alle losprijzing van hopen zeg gen. Maar nu men dit no vum aan ons heeft voór- gedraaid, kunpen wij zelf oordelen. e Kort en goed: Fantasia is een tweeslachtigheid, maar een, die men niet mag verzuimen, te gaan zien. Zó zeggen wij het wellicht het meest juist: tè gaan zien. Want wie deze film opzoekt, om haar bo vendien te horen, zal zich teleurgesteld" afwenden. Het een of het ander: in Fantasia speelt Stokowski met zijn orkest vakkundig de grootmeester van onze muziek; en dan komt Dis ney, die er met wonder baarlijk groot talent en met onuitputtelijke fan tasie beelden bij produ ceert. Stokowski en Dis ney. ieder voor zich, had den gelijkmpt hun werk; maar de samengang ver draagt zich moeilijk. Wij zagen geen toepasselijke illustraties van cje gespeel de muziekwerken, want het bee'd heeft zijn eigen dramatischetaak. Zoals ieder van ons een bepaald beeld overhoudt na een verklanking van Bach of Beethoven, zo legde ook Disney een eigen beeld vast Begrijpelijk natuur- WAT ZAL HET PUBLIEK ER VAN ZEGGEN? lijk; maar nu-wil hij dit beeld aan ons opdringen. En dat bu zal menigeen iiiet aanvaarden. Noem zo iemand een puritein; maar daarmee is "Fantasia niet lot klaarheid gebracht. Wij kunnen een interpre tatie van Bach aanvaarden, als men zich bepaalt, zoals hier geschiedde, tot een stuk absolute fi'm. Maar riet zodra horen wij Beet hoven's Pastorale, of dan breken de faunen en oen- touren en de cupido's van de Griekse mythologie los. Zie, die combinatie is .moei lijk te verstaan; en Disney zelf schijnt er ook wel moeilijkheid mee te heb ben gehad, toen hij zijn •film.liet emdigen met een paai. vlakke, lege voor stellingen op het Ave Ma ria van Schubert. Wij kunnen slechts een greep doen, en kiezen dan Strawinski's „Le sacre du printemps'. als een staaltje, Waarbij wij de filmmaker willen tegemoet kómen. Want hier "heeft hij onge twijfeld terechte motieven bij de hand, om op de rui- ,ge muziek met eenzame en grootse beelden een be klemmend scheppingsver haal te tekenen. Men ziet, dat ook wij niet zijn gekomen tot een rond oordeel over Fantasia Misschien zullen blinden van deze uitzonderlijke film genieten, omdat zij kunnen horen, wat Leopold Stokowski weet te ontwik kelen aan klankschoon heid; doven zullen zich kunnen concentreren op wat de tekenaar in acht op zich zelf staande filmpjes met groot vernuft heeft geschapen. Doch wie Wil genieten, en door' te zien èn door te horen, zal Fantasia noch tans kunnen aanvaarden, door tijdig 'tot belangrijke concessies bereid te zijn. Hij zal het dén met ons eens zijn, dgt hjer een be langrijke en boeiende proef neming is g~bracht, die het uitgaand, publiek nooit -mag verzuimen als een speci men van zich ontwikkelen^ de (wij zullen echter niet aanstonds -beweren: ont aarde) filmkunst. Fantasia wordt vanaf 30 Januari vertoond in Tria- nc-n-theater aan de Br.ee- straat te Leiden. A. v. O. stralen te bedwingen, het nablus- singswerk vorderde echter nog drie uur, daar de balen uit elkaar ge haald moesten worden. Om negen uur was alle gevaar geweken. De partij, groot 35 ton, verbrandde voor dé helft, de rest werd beschadigd. BUITENLAND Tot burgemeester van de Parijse voorstad Malokoff, waar vorige week verkiezingen zijn gehouden, is een communist tot burgemeester gekozen. Ook de wethouders zijn communist. Ze leren het daar nooit! De Tsjecho-Slowaakse commis sie voor de herziening van de bodem- hervorming heeft besloten 6.000 H.A. land, toebèhorend aan een Katholie ke religieuze orde, „over te nemen". De afgevaardigden van de Katholie ke Volkspartij verlieten als protest de vergadering. In Bolivia zou vorige week Vrij dag een revolutie zijn uitgebroken, die echter spoedig kon worden on derdrukt. Er zouden talrijke arresta ties zijn verricht, maar -overigens heeft de bevolking zich er weinig van aangetrokken. Volgens een gezamenlijke ver klaring van de Tsjechoslowaakse mi nisteries van binnenlandse zaken en van nationale verdediging is een vijf tiental burgers en'militairen, onder vet denking van activiteit tégen de staat en pionnage, gearresteerd in verschillende plaatsen in Bohemen. Zij zouden inlichtingen hebben ver schaft aan een „Duitse spionnage-or- ganisatie, welke geleid wordt door officieren van de inlichtingendienst van een zekere Westelijke mogend heid". RADIO DINSDAG. HILVERSUM I, 301 meter. 7.00 Nieuws. 7.45 Gram.plat. 8.00 Niéuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Lichtbaken. 9.30 Ochtendconcert. 10.00 Wie komt er in mijn hokje. 10.15 Concert 10.50 Gram.platen. 11.40 Koorwerken. 12.03 Pianoduo. 12.33 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Welk boek. een goed boek? 13.20. Metropole-orkest. 14.00 Uit Nederlands glorietijdperk 15.00 Pianokwartet. 15.30 Gedeelten uit de opera Carmen. 16.00 De Zon nebloem. 17.00 Na schooltijd. 17.15 Elck wat wils. 18.00 Gram.-platen. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Regerings uitzending.. 19.00 Nieuws. 19.30 „Ra- dipgenes". 19.45 Gram.-platen. 20.12 Radio Philharmonisch orkest. 22.30 Nieuws. 22.50 «Gram.-platen.. 23.00 Liederen bij de harp. 23.40 Suite voor strijkers, HILVERSUM II, 415 meter. 7.00~ Nieuws. 7.15 Gram.-platen. - 8.00 Nieuws. 8.45 Zesde symphonie. 9.15 Morgenwijding. 9.35 Arbeidsvitami nen.- 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.-platen. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Viool met orgel. 11.45 Twee memoires. 12Ï40 Symphonie. 12.33 Ons platteland. 12.43 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Het Vaudeville orkest. 13.45 Gram.-platen. 14.00 Met naald en schaar. 14.30 Symphonisch middagconcert. 16.30 Gram.-platen. 16.40-De schoolbel. 17.00 Dat kun jij ook. 17.45 Gram.-platen. 18.00 Nieuws 18.15 Tom Erich piano. 18.30. Veilig verkeer. 18.35 The Skymasters. 19.00 Voor de kleuters. 19.15 Amsterdams trio. 19.45 Gesprekken met dokters. 20.00 Nieuws. 20.15 Bonte Dinsdag- aVondtrein. 9.30 Causerie. 21.55 Con tact. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.30 Piano, Chopin programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal solistenconcert. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon REMIE A. H. Uljee C. M, UljeeWitteman Corry Hanny 'Jan Lees Hans Haz:rswoude Rijndijk A185. Met grote vreugde en dank baarheid aan God, geven wij kennis van de geboor te van onze Zoon en Broertje THEO M F. van Stijn C. van Stijn-v. Niekerk en Benny Warmond. 25 Jan. '48 •Heerenweg 75a. 1213 T Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, na een hevig doch geduldig gedragen lijden mijn lieve Man en Vader, Behuwdzoon, Broeder: Behuwdbroe- der en Oom ANDREAS JACOBUS VAN DER KWARTEL Echtgenoot van MARIA JOHANNA LANGEZAAL in de quderdom -/an ruim 45 jaar. Uit a'ler naam, M. J. van der Kwartel Langezaal en kinderen Leiden, 25 Jan. 1948. Trompstraat 43. Do H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 28 Januari in de parochie kerk van O. L. Vr. He melvaart ep St. Joseph, te 7.45 uur de stille en te 8.15 üui; de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10 u. op 't R. K. Kerkhof Rozenkransbidden op Maandag 'en Dinsdag avond te 8 uur in de Rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. t Voorzien van jie H.H. Sacramenten der Stervenden, overleed na een langdurig, doch geduldig gedragen lij den, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, mijn innig geliefde Echtgeno te en der kinderèmzofg- zame Moeder. Behuwd-, Groot-, Overgrootmoe der en Tante JOHANNA OTGAAR Echtgenote van PAULUS JACOBUS DE NOBEL in de ouderdom van 64 jaar. 1214 P. J. de Nobel J. Cath. de Heide de Nobel J. de Heide H. de Nobel S. de Nobel Boudyn B. C. de Nobel Cath. de Nobel van dér Kaay C. W. Fasede Nobel p'. J. Fasel P. J. de Nobel F. de Nobel v. d. Steen G. Otgaar—de Nobel P. J. Ótgaar W. de Nobel J. de Nobel—v. Oosten J. de-Nobel H. de Nobel van der Mey Fr. de Nobel - A. de Nobe1Smits Klein- en Achter kleinkinderen Leiden.' 24 Jan. 1948, Klooster 36. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehoudpn worden in de parochie kerk van O. L. Vr. On- bevl. Ont. (Hartebrug). op a.s. Dinsdag 27 Jan. te 7.45. 8.20 en half tien uur, waarvan de gezon den Requiem te half tien uur, waarna de begrafenis van uit de kerk te 11 uur "op de R.K. Begraafplaats Zijl poort. Rozenkransbfdden Maandagavond te c.a. 8 uur in de kerk. U VINDT IN. R.K. Boekhandel Breestraat 123, Leiden Tel. 26508 Dag- en Zondagsmissaais Kerkboeken Meditatieboeken Kinderkerkboeken ENZ. ENZ. GEVRAAGD NETTE BAKKERSBEDIENDE genegen kleine wijk te ber dienen. Brood- en Banket bakkerij C.Fr. J. Looijestijn Schoolstraat 72, Wassenaar Tel. 2039. 1203 TE KOOP GEVRAAGD JAN DE ROOY Papengr. 3, Tel. 22989.105u. GEVRAAGD EEN BEHANGERSLEERLING of HALFWAS bij Firma J. M. Doove en Zoon, Papengracht 34. Te koop aangeboden A-Ford open. laadbak. Te bezichtigen Dacostastraat nc. 16. 1218 Z.H. MACHINEFABRIEK, Z0ETERW.WEG 11, LEIOEN, vraagt voor spoedige-indiensttreding: Plaatwerkers, Constr. Bankwerkers, Metaaldraaiers, Electr. Lassers met N.V.L. diploma Aanm. aan bovengenoemd adres tussen 8 en 5 uur DE KOFFIE- EN THEEZAAK Op Drukkerij met veel periodiek werk kan geplaatst worden een Alleen zij, die zelistandig kunDen werken, leiding kunnen geven en modern typografisch werk kunnen maken, gelieve te solliciteren. Ook zij, die tot-machinezetter wensen te worden èpgeleid, kunnen reflecteren. Voorkeur genieten zij, die in Btaat zijn, zich mét de leerli opleiding te belasten en beschikken over *fc leermeester-j diploma. Uitvoerige sollicitaties met opgave van vorige werkkring onder no. 1216 bureau van dit blad. TIMMERFABRIEK IN OMGEVING VAN LEIDEN VRAAGT BEKWAME Brieven onder No. 1212, Bureau van dit Blad LOONSTATEN (nieuw model) 5 et. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 et. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-34 Gemeente - Secretarie Tergemeente-secretarie van WARMOND bestaat gelegenheid tot plaatsing van een vQ'bntair Toelage 50 per maand. 1209 Sollicitaties binnen 14 da* gen aan de Burgemeester. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatsl ter grootte van hoogstens 30 woorden (een jyoord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50 uisluitend tegen contante betaling fretefiaantjeó LEIDSE SCHOUWBURG Koninklijke Vereniging LITTERIS SACRUM Uitvoeringen op Zaterdag 31 Januari, Dinsdag 3, Woensdag 4, Donderdag 5 en Vrijdag 6 Februari te 8 uur Toneelspel in zes taferelen naör LEON GORDON Spelleiding: CO HAGEMAN—VERHAGEN Parterre f 1.75, Loge of Baignoire f 2.25, Bovenrangen f 0.75, voor leden K. O. bovenrangen 10.40, rechten inbegrepen Plaatsbespreken aan de Schouwburg op de speeldagen van 101 uur. AANBOD Kachels, Haarden, en Stookfornuizen. Ooi? on derdelen. Stalart| was- en spekkuipen. bascules, ge wichten. melkemmers, var kenstroggen, kruiwagens, asialt. enz. Galvaniseren, vertinnen, herstellen. Van ouds vakkundig, voorde ligst. Adres A J. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-9, (veemarkt), telefoon 26627 —24013. S* Te koop aangeboden (m p.) enige z. g. a. n. ja ponnen, blouses en nacht hemden maat 4244. Te zien 's morgens Maarsman- steeg 8. 4451 GEVRAAGD Knippatronen naar mt. b:r.nen 3 dagen gereed ,;Anjo", Nieuwe Rijn 25 Telefoon 21895. 003 W0NINGRUIL Wie wil ruilen burger woonhuis bev. 4 kamers en keuken en grote zolder te Hazerswoude Rijndijk te gen dito te Leiden of om geving. Adres Hazerswoude Rijndijk A 264. z 1221 GROOTHANDEL IN TABAKSFABRIKATEN vraagt flinke actieve Brieven met opgave genoten opleiding en verlangd salaris onder No. 1217, Bur. v. d. Blad 'llllllllllll 0P HET PAROCHIEBLAD per Jaar. 14.50 p. kwartaal 11.20 per maand 10.40 Bureau: Papengracht 32, Lelden, Telefoon 20935

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4