L.T.B.-dag te Roelofarendsveen WOENSDAG 21 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd; doctoraal examen Zuid- Afrikaans recht: de heer C. B. H. Tinekarn te Kaapstad; doctoraal exa men Rechtsgeleerdheid: de heer R. L. G. Borgerhoff Mulder te 's Gra- venhage en mej. J. T. Posthuma te 's-Gravenhage; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Dierkunde) mevr. E. Arendsen de WolffExalto te 's-Gravenhage. HEBT U AL EEN c.M.2? Te velen in en om deze stad moe ten bovenstaande vraag nog ontken nend beantwoorden, terwijl zij nog slechts gedurende een tiental dagen in de gelegenheid zijn zich tegen ae luttele prijs van twee kwartjes te voorzien van een certificaat midden- Damterrein, strekkende tot oprich ting van een nationaal gedenkteken voor de verzetsslachtoffers en tot steun aan hun nagelaten betrekkin gen. Ook in de weede week van de acie bleven de resulaen van de ver koop hier er stede beneden de ra ming. Wij schrijven dit eerder toe aan laksheid dan aan onwil of onmacht. Iedere Leid-enaar moet er toch prijs op stellen door deze aankoop, welke meer een symbolische daad dan een offer betekent, bij te dragen tot ver wezenlijking van het gestelde sym pathieke doel. Stadgenoten, stelt uw burgemees ter en het plaatselijk comité in deze verwachtingen niet teleur! De verkoopplaatsen zijn de hall van het postkantoor, de eerste étage van Vroom en Dreesmann (beide van 104 uur) en de hall van het Stad huis (912.30 uur). W. G. SILLEVIS TER AARDE BESTELD. Uitgeleide gedaan door een zeer talrijke vriendenkring, is hedenmor gen op Rhijnhof het stoffelijk over schot ter ruste gelegd van de heer W. G. Sillevis, in leven oud-direc teur van de fa. Sillevis en Rutten te Leiderdorp, oud-lid van de Commis sie voor Volksbijeenkomsten, ele-lid der Leiidse IJsclub en oud-bestuurs lid van de sociëteit „Amicitia". Op verzoek van de familie werd in de aula uitsluitend het woord ge voerd door de heer van Haselen, een neef van de overledene, de heer H. H. Tieleman, namens de vrienden, en de heer J. W. Henny namens de Leidse IJsclub en Amicitia. Alle sprekers getuigden van de bijzondere hartelijkheid en grote vriendschap welke de heer Sillevis in zo'n ruime kring en in zo'n ruime mate hee£t verspreid'. Nadat de kist aan de schoot der aarde was toevertrouwd, dankte een schoonzoon voor de belangstelling. „HARTEBRUG"-PAROCHIE. Aan alle dames en meisjes van de parochie O.L.Vr. On bevlekt Ontvangen, Harte- brug. In onze parochie wordt van 2125 Januari een triduum gehouden voor alle meisjes van 13 jaar en Ouder. Dat is juist wat we hebben moe ten. Komt dus ook! Brengt je vriendinnen mee! Ieder is welkom! Het zal prachtig worden! De feestdagen liggen nu achter ons, maar wij denken nog aan de vrede en vreugde die er uitstraal den van de kribbe in de kerstnacht. Wij blijven er niet bij stilstaan, het leven gaat verder, de vastentijd nadert met rasse schreden en nu beste meisjes gaan we ons nog eens bezinnen. Zo nu en dan moeten we er weer aan herinnerd worden, welke onze plichten zijn tegenover elkander en de maatschappij. Dikwijls horen wq de verzuchting van de ouderen onder jullie: ,,Er is nooit eens iets voor ons, wij staan eigenlijk overal buiten." Ook zij worden hierbij uit genodigd en zijn van harte welkom! Dan moeten we ons oor te luis leren liggen aan het geweten en kij ken met eigen oog in eigen hart. Wat goed is, het blijve zo! Wat niet goed is, dat trachten we te ver beteren zonder menselijk opzicht. Het bestuur hoopt, dat de op komst massaal zal zijn. Houdt dus deze avonden vrij! Het gaat om de eer van God'. De glorie van ons aller Moeder Maria maar.... voornamelijk voor eigen welzijn. Om 8 u. opening voor de dames. Namens de Contactgroep van de meisjes. Wat lezers ons schrijven Veel goede illegale films heb ik in Lei den gezien, o.a. de Rode Aarde, een film van voortreffelijke inhoud, waarin alle eer gegeven wordt aan illega'e strijders. Met leedwezen heb ik mij thans afgevraagd hoe het mo gelijk is, dat een film, waarin ook illegale werkers worden uitgebeeld n.l. dc film „Gevaarlijk Spel", die thans draait in het Luxor Theater, de ondergrondse helden als belache lijke creaturen uitbeeldt. Ik heb de ze film gezien, en het heeft mij diep gekreukt, dat ons mooi illegaal werk, met gevaar van eigen leven, in deze film een coniediespel is ge worden. Neerlands vrouwen en man nen zijn een eremonument aan het bouwen voor hun zonen, die het beste gaven voor onze vrijheid, n.l, hun leven Hier past heilige eerbied, en geen coniediespel. Wij allen zul len hun werk eren en hoog houden, en daarom heeft ook de Ned. Bios coopbond een zware verantwoorde lijke taak om beter toe te zien, dat dergelijke illegale films onze inner lijke moraal en vaderlandsliefde niet kwetsen, want daarvoor was onze strijd te zwaar. W. Alberto. A. K. C. MUSICA ANTIQUA. In de concertzaal van het Volks huis werd voor een vrij .grote schaar dames en heren studenten een con cert gegeven van muziek, uitslui tend van oude meesters, waarbij Hans Brandts Buys op de hem eigen vakkundige wijze de clavecimbel be speelde. Nicolaas Roth bespeelde een gewone moderne viool, waarbij hij een oude strijkstok hanteerde, wat de toon beinvloedt. Carel van Leeu wen Boomkamp gaf zijn gamba een warme cint en Feitkamp voerde een gratieus spel uit op zijn houten fluit. Het is een prachtig, gevoelig ensem ble, dat een eigenaardig gemak heeft in het uitvoeren van oude muziek, waarop het zich bijzonder toelegt. Een buitengewone eenheid in klank is het gevolg van instrumentale be heersing, waarover elk der spelers beschikt, en heel doorzichtig is het ensemblespel. Een zesdelige sonate van Telemann blonk uit door speels heid en gratie. Van Leeuwen Boom kamp solieerde in een gamba sonate van August Kühnel, beroemd gam ba-speler aan het Kasseier hof, en zijn spel was voornaam en verfijnd. Hij speelde een reeks werken van Locatelli (die nog enige tijd te Lei den heeft gewerkt) van Hacquart Guillemain, waarvan de klank kruisingen in evenwicht zijn ge bracht door de subtiele clavecimbel- tonen, die men beter beluisteren kon in het werk van Hawdon waar de clavecimbaal een obligaat speelde. Met alle respect voor de fijne ele gante muziek waarin nogal eens herhalingen voorkomen kregen wij het verlangen eens iets van Bach die nooit in herhalingen valt of een stukje Mozart te horen Iets meer sprekender tinten zouden het palet niet anders dan opsieren Dit is de enige bemerking; overi gens onze bewondering voor de zin gende schoorhei^ van het zeer eigene repertoire en de prestatie, die de be langstelling had en ruimschoots werd. toegejuicht. Hans Brandts Buys heeft het con tinuo van verschillende van deze muzieken, waarvan hij de manuscrip ten in het British Museum aantrof) bewerkt. Dit op zich is een interes sant, maar ook een groot werk, waarvoor hem veel lof toekomt. J. Kortmann. Afscheidsavond militairen „Op de bres". Dit is de titel van een pro gramma van muziek, zang, dans, to neel enz., dat u zal worden geser veerd door de militairen die in Fe bruari naar de Oost zullen vertrek ken. Onder deze „globetrotters" be unden zich o.a. „The Moodmakers" u allen welbekend. Laat de gelegen heid niet voorbij gaan onze jongens een vaarwel toe te wensen Wij ver wachten u daarom allen 24 Januari a.s. uur in het zaaltje Maria Gij- zensteeg. Kaarten zijn nog af te aa ien Herensingel 8, Herengracht 67, Wald. Pyrmontstraat 72 en Gas- straat 32. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Everdina Wilhel- mina, d. v. H. C. Overbeeke en E. J. Verschoor; Rudolf, z. v. B. L. Zeil- stra en J. van Wezel; Anton Marinus, z. v. A. M. Verbeek en N. v. Heest; Nicolaas Abraham, z. v. A. Guijt en M. van Rijn; Johannes Adrianus, z. v. J. F Kessels en M. E. Uljee; Jo seph Theodoor Marie, z. v. J. L. Gussenhoven en C. van Hecke; Maria d. v. C. D. Zandvliet en M. J. Hons- beek; Maria Magdalena, d. v. J. W. Bunschoten en A. M Versluijs; Pie. ter Gerai-dus, z. v. P. Schouten ss J. Boehlee; Dirk, z. v. P. Sol en J. Bregman; Andries Aboe Arnold, z. v. A. J. Opwerkerk en C. E. A. Geeraths. Overleden: J. van Veen man 70 j C. J. de Jongh man 67 j.; N. Larre- wijn vr. 92 jaar; E. de Bruin, hsvr. van W. F. -Choufour 48 jaar. LAATSTE BERICHTE: Auto te water gereden TWEE PERSONEN VERDRONKEN Gisteravond om half elf is een per sonen-auto, een nieuwe Chevrolet, in de voorhaven te Schoonhoven ge reden. Twee der vijf inzittenden kwamen om het leven. De heer D. Slop, die met zijn echtgenote, mevr. E. A SlopBrouwer, zijn 7-jarig zoontje Jan Robert en zijn schoon ouders de heer en mevr. Brouwer- van Tiggelen, allen uit Schoonhoven, terugkeerde van een waterpolo-wed. strijd in Gouda, is waarschijnlijk tengevolge van de dichte sneeuwbui de weg een moment kwijtgeraakt en in de haven gereden. De auto kwam met de wielen boven in de drie me ter diepe haven terecht. De heer Slop en zijn schoonouders zagen kans uit de Chevrolet te komen. Zijn vrouw en zoontje konden pas uit de auto bevrijd worden, nadat deze met behulp van twee passerende le gertrucks uit de haven was getrok ken. De levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. MINISTER SCHAGEN VAN LEEUWEN ONDERSCHEIDEN. Bij K.B. is de oud'-minister van Marine, kapitein ter zee J. J. A. Schagen van Leeuwen benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw. VERDACHTE VAN ROOFMOORD TE BEEKBERGEN AANGEHOUDEN De 29-jarige Sybe Appelman, die gezocht werd in verband met de kort voor de Kerstdagen gepleegde roof moord op de 49-jarige De Boer te Beekbergen, is Dinsdagochtend door ae gemeentepolitie van Maastricht al daar aangehouden. De man is naar Apeldoorn overgebracht, waar hij in het politiebureau is ingesloten. DE „ZES PUNTEN" Verklaring van Minister in Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft heden de beraadslaging over de regeringsver klaring nopens de ontwikkeling der gebeurtenissen in Indonesië -voort gezet. De Minister van Overzeese Ge biedsdelen heeft bij het begin der vergadering het volgende medege,- deeld: Tot goed begrip van de gebeurte nissen, welke zich hebben afgespeeld na de ondertekening van de zes, door de commissie voor goede dien sten aan de reeds gesloten overeen komst toegevoegde punten, moet ik de Kamer mededelen, dat de repu blikeinse delegatie de zes punten heeft aanvaard met verwijzing naar de „conceptions and clarifications", die door de commissie voor goede diensten, tijdens de bijeenkomst te Kali Oerang, op 13 Januari jl. aan de republikeinse delegatie waren ge geven. Deze toelichting was aan de Ne derlandse delegatie niet bekend. De Nederlandse delegatie heeft hierop nog dezelfde dag in een brief aan de commissie voor goede diensten ge wezen en ste'de uitdrukkelijk vast. dat de Nederlandse regering zich uitsluitend gebonden acht aan de in de zes punten geformuleerde begin selen. Nog wordt op nadere opheldering over deze aangelegenheid gewacht. Deze nadere opheldering kan zeer binnenkort worden tegemoet gezien. De Nederlandse delegatie heeft zich uiteraard alle rechten voorbehouden met betrekking tot de opvatting der republikeinse delegatie en de toe lichting op de zes punten, door de commissie voor goede diensten gege ven tijdens de vorenvermelde bijeen komst. Tot zover de verklaring van mi nister Jonkman. Het debat wordt voortgezet. Na enige discussie wordt besloten de beraadslagingen uit te stellen. Paul van Zeeland in ons land De heer Paul van Zeeland, het Belgische lid van de Commissie van Goede Diensten, is om kwart over twaalf in 's-Gravenhage aangeko men, waar hij onmiddellijk een on derhoud had met de minister van buitenlandse zaken, mr. C. W. G. H. Baron van Boetzelaer van Ooster hout. Paul van Zeeland was omstreeks 11 uur op het vliegveld Schiphol gear riveerd. Aan journalisten zeide hij, dat hem niets bekend was van toe zeggingen, die het Amerikaanse lid van de Commissie Graham aan de republikeinen gedaan zou hebbén ten aanzien van leger, financiën en buitenlandse betrekkingen. Ook was het hem niet bekend, dat de republi keinen voor het tot stand komen van het wapenstilstandis-accoord een verdrag zouden hebben gesloten met Egypte. KIND ONDER ZANDAUTO. Gisteravond is een 4-jarig jonge tje tfjdens het spelen in een zar\V afgravingsplaats te Driehuis met het hoofdje onder de achterwielen van een zandauto gekomen. Het ventje is in deerniswekende toestand naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht, waar een een schedel- basisfractuur geconstateerd werd. 'Voor zijn leven wordt gevreesd, De bestuurder van de zandauto treft vol gens ooggetuigen geen schuld. DE STADHUISRAMP TE HEUSDEN Ter plaatse waar bij de bevrij ding van Heusden ongeveer 140 in gezetenen de dood vonden, toen de Duitsers het stadhuis opbliezen, heeft het gemeentebestuur thans een orr.- :astcring laten aanbrengen, opdat deze plek niet als parkeerplaats ont wijd worde. Nog onlangs werd ter nagedachtenis aan de doden aldaar etn gedenksteen opgericht. DORNIER EN ECKENER VEROORDEELD. Het Duitse Zuiveringsgerecht heeft Ciauoe Dornier, direc*eur van de Dcinier vliegtuigfabrieken tot 30C 000 mark boete en Hugo Eckener, direc teur van de „Zeppelin Werke" tot een toete van 100.000 rrark veroor deeld. Alle veroordeelden verliezen gedu rende vijf jaar het kiesrecht en het '-echt openbare leidende functies uit te rtienen. POSITIE NED. SCHEPEN. Aldebaran, pass. 20 Jan. Scillies, wordt 22 Jan. des nachts te Rotter dam vtiwacht. Algenib 20 Jan. te Te- neriffe. Arkeldijk, 19 Jan. naar Rot tendam. Averdijk 21 Jan. naar New Orleans. Amstelkerk, pass. 20 Jan. Quessant. Balanipa, pass. 20 Jan. Oran. Bali, 21 Jan. van Genua. Bang- gai, pass. 19 Jan. Maladiven. Indra- p iera, 20 Jan. n. Soerabaja. Joh. v. O! denbarnevelt, 20 Jan. te Colombo verw. Leerdam, 20 Jan. te Norfolk. Leopoldskerk, 19 Jan. te Fusan Lin- dekerk, 20 Jan. te Port Soedan. Maas- kerk, 20 Jan. naar Lgos. Maasland, '10 Jan. van Pernambuco, Marken, 20 Jan. pass. Perim. Merwede, pass. 20 Jan. Finisterre. Nieuw Amsterdam, 21 Jan. te Rotterdam. Rijnland, 20 Jan. van Santos. Sibajak, 20 ^[an. van Las Palmas. Sloterdijk 19 Jan. 19 u. te Suez. Tabinta, pass. 20 Jan. Fini sterre. Ternate, 18 Jan. te Kaapstad. Tjisadana. 20 Jan. naar Manilla. .Wil lem Ruys, pass. 21 Jan. 4 uur Fini sterre, wordt 23 Jn 11 uur te Rot terdam verwacht. WOERDEN, 21 Jan. Kaas. Aan gevoerd 11 partijen le soort 154 158, 2e soort 148153. Handel traag. 's Morgens 7 uur werd de dag be gonnen met een H. Mis en algemene H. Communie om Gods zegen te wagen over arbeid en organisatie. Om half tien waren bijna honderd leden bijeen, toen voorz. N. Bakker Jacz. de vergadering opende, met een terugblik op 1947, hetgeen als niet erg gunstig voor de tuinders t aangeschreven. Mede aanwezig waren de Weleerw. heer A. J. Har- togh. geestelijk adviseur, de Edel achtbare heer J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht, burgemeester van Alkemade en de heer N. Turk, di recteur van de veiling. Uit het uit gebreide jaarverslag van de secr. de heer P. Akerboom Hz., merlaen wij op, dat de inkomsten van de tuin ders over 1947 veelal weer beneden de kosten liggen, waardoor verschil lende kleine zelfstandigen noodge dwongen hun bedrijf hebben moe ten verlaten, om elders op fabrie ken te gaan werken. Door deze noodtoestand is er voor de stands organisatie al weer veel- werk ge weest. besprekingen en vergaderin gen Het ledental is iets teruggelo pen en bedraagt thans 189. Bij de ingekomen voorstellen vroeg het voorstel van de heer P. Akerboom Hz de aandacht, n.l. om via het bestuur van de veiling op de a.s vergadering van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in gediend te krijgen een voorstel tot „Fondsvorming in de tuinbouw en om priisregelend te kunnen optre den". Dit voorstel zal behelzen: a. Het Centraal Bureau stelle een uniforme regeling in. dat de pro ducten. welke ter veiling worden aaneeböden. niet beneden de kost erijs, althans niet beneden 80 van de kosterijs worden verkocht. b. Ten aanzien van de producten welke hierdoor doop de handel niet wordt afgenomen, de volgende maat regelen te treffen: 1. Deze producten op plaatsen of streken, waar zij schaars zijn in centrale hallen aan het p"bliek ten verkoop aan te bie den; 2e. Die producten, welke voor verduurzaming vatbaar zijn op last van het Centraal Bureau hetzij door conservering in blik of vat, hetzij door diepvries of drogen te ver duurzamen: 3e. De overige produc ten op last van het Centraal Bureau als veevoeder te verkopen. Voorts de baten van deze 3 punten te stor ten in het te vormen weerstands fonds. le. Te bewerkstelligen dat de in houdingen aan de veiling ten bate in het te vormen weerstandsfonds, van het Bedrijfschap, welke niet hoogst noodzakelijk zijn, te storten 2e. Alsook de uitvoerheffing op diverse tuinbouwproducten, welke tot nu toe in het egalisatiefonds moesten worden gestort, eveneens te storten in 't te vormen weerstands fonds 3e. De 1 heffing voor re clame en exportmogelijkheden, zo nodig verhoogd met nog 1 voor te bestemmen voor het weer standsfonds D. De onder b. genoemde produc ten uit de baten van het weerstands fonds gelijkelijk te verdelen, dus voor zover toereikend 30, 40, 50 pet. of hoger van de kostprijs, naar ge lang mogelijk is. Na enige discussie werd met alg. stemmen besloten het voorstel in te dienen. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer Ph. W. Schra- ma. sloot met een batig saldo var. 658.51. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren J. Volwater en A. H. Verdel. Voorts werd besloten de contributie weer aan de veiling te doen inhouiden. De periodiek aftredende bestuursleden E de Koning en P. Akerboom wer- ALPHEN AAN DEN RIJN Prijscontrole De gelegenheid voor het publiek om klachten over prijzen voor te brengen, blijft be staan. Men wende zich op plaatsen, waar geen afdeling van de prijsbe- heersing aanwezig is, tot de politie of tot de plaatselijke Prijzencommis sie. De adressen van deze laatste instantie te ALphen aan den Rijn is J. J- van Capel, voorz. Visserstraat 22 Zw. Naber secr. Rozenstraat 39 Geboren: Henriëtte Maria Anto- nia, d. van J. van Slagmaat en M. G. Broekhuijse; Bastiaantje, d van C. Snel en L. Stapper; Margaretha. d. van A. Lagendijk en A. M Spaan; Cornells Hendrink, z. van C H. v. d. Linden en A. Bouthoorn; Maria Anna Jacoba, d. van A. van Egmond en J. M. J. Janmaat. Ondertrouwd: Johannes Antonius Heesters 25 j. en Hendrika Rombouts 26 j.; Walter Simon Bernstein, 53 j. en Sophia Johanna Jacoba Zwaan, 32 jaar. Overleden: Jan Prins, 67 i. echtge noot van Wilhelmina Maria Stapper; Martin van Esch, 44 j. gehuwd met Elisabeth Johanna van Veen. HAZERSWOUDE Geboren: Johanna Gerarda Maria, d. van J. A. Sturkenboom en C. H. J. Koeleman; Johanna Maria. d. van C. van Dam en C. J. Westgeest; Jan, z. van P. de Bruin en A. Blijleven; Jan z. van J. va. Staveren en M. G. Berk heij; Jacobus, z. van G. Verbeek en M. van Elswijk. Ondertrouwd: Theodorus Antonius de Boer, 34 j. en Maria Catharina Hendrika Wieringen 24 jaar. Getrouwd: Wilhelmus Petrus van Vliet en Anna Wilhelmina van Wie- ringen. Overleden: Hendxikje Helmus, wed. van Pieter van Veen, 80 j.; Ma ria van Beekum, wed. van Dirk van Gorkum. 92 j.; Albertus Bemardus Jacobus van Beek 5 maanden. KATWIJK Gemeenteraad Raadszitting op Donderdag 22 Januari des avonds te half 8. Geen belangrijke agendapun ten. den bij acclamatie herkozen. In de vacature J. van Diemen werd ge kozen de héér A. H. Verdel. Hierna verkreeg de burgemeester het woord. Spr. bracht dank voor de uitnodiging en achtte het zijn plicht aanwezig te zijn, daar de tuinders een groot deel van zijn gemeente vormen, en hun welvaart hem ter harte gaat. Voorts besprak spr. de noodzakelijk heid voor het telen van kwaliteits producten, waarvoor tuinbouwonder- wijs een eerste vereiste is. De tuin ders mogen niet achter komen, maar moeten no. één zijn, daarom moeten de tuinderszoons deskundig zijn. Tot slot zeide spr. altijd klaar te zullen staan, om, indien mogelijk, de belan gen van de tpinders te behartigen. Tot gedelegeerde voor Roelofarends veen voor de Stichting van de Land bouw werd herbenoemd de heer Joh. v. d. Meer Corn.z. Voorts zal zich hierbij nog een vertegenwoordiger van Hoogmade aansluiten en de heer B. Machielse zal als secretaris funge ren. Door de voorzitter werden hier na nog enkele mededelingen gedaan aangaande de Stichting van de Land bouw, het T.B.C.-fonds en voorts voor het in 1950 weer in te voeren 8e leerjaar. Getracht zal worden dit 8e leerjaar aan de behoefte van het platteland aangepast te krijgen. Voorts werd door de heer P. Verdel namens de L.T.J. het bezoek|n van de L.T.J.-bijecnkomsten gepropa geerd. Hierna sprak de geestelijk adviseur, kap. A. J. Hartogh, de vergadering toe. uitte zijn waardering voor het vele werk door het L.T.B.-bestuur verricht, voorts voor de goede op komst, die getuigt van actieve leden, en besloot met de wens, dat alle tuin ders lid mogen worden- van hun standsorganisatie. In de middagbijeenkomst, die een informeel karakter droeg, kregen al len ruimschoots de gelegenheid voor het bespreken van de vele problemen, zoals doorvaart nabij de veiling, te ruglevering glas van de glasactie, ar beidscontract, fondsvorming voor uit betaling voor kostprijzen, augurken teelt etc. De heer E. de Koning deed ver volgens verslag van de bestede gel den, waarbij inbegrepen de subsidie van de L.T.B., van het Kath. Thuis front, en met goedkeuring der ver gadering werd besloten, om ook dit jaar weer een subsidie te verstrek ken. Voorts werd behandeld de be schrijvingsbrief voor de op 26 Jan. a.s. te houden algemene vergadering van de Vakgroep Kwekers van de L.T.B. te Haarlem, waarbij de ver schillende afidelingsvoorstellen wer den besproken. Tot slot van deze dag kwamen de leden 's avonds nog maals in de St. Pancratiuszaal bij een, thans onder toezicht van hun echtgenote of verloofde, voor de feestavond. Door de toneelclub van de K. A. B. werd opgevoerd het to neelstuk „Een die niet geteld werd". Niettegenstaande dit een stuk met sterk dramatische strekking was, ge loven wij toch wel, dat allen volle dig voldaan waren, en werd het aldus een waardig besluit van deze L.T.B.- LEIDSCHENDAM Dreigbriefschrijver ingerekend. Dezer dagen ontving de reeds bejaar de heer De Haan, wonende Rietvink laan, een dreigbrief, waarin namens de „bende" werd medegedeeld, dat hij des avonds half 10 f 250.moest de poneren in het achter de woning staande schuurtje. Verder werd ver meld, dat de Ha^p zich wel moest wachten de politie te waarschuwen; dat zou >or hem de dood ten gevol ge hebben. De Haan voelde z:ch niet op zijn gemak en liet de politie waarschuwen. Deze nam de nodige maatregelen en bleef rond de woning van de Haan wachten. Tegen het af gesproken uur kwam iemand haastig aan fietsen en begaf zich naar het schuurtje, waar een brief gedepo neerd was. Hij werd bij de kraag ge pakt. De briefschrijver bleek een hier werkzaam zijnde bediende te zijn. wonende te Delft, die zich van de ernst van zijn daad niet bewust was! LISSE L.T.B. Tot afgev. naar de Alg. Vergadering werden benoemd de he ren J. Schoorl en P. van der Lans. Overgegaan werd tot het behandelen van het bekende rapport. De mogelijkheid, dat de bestuursle den, gekozen door de organisaties, teruggeroepen kunnen worden werd verworpen. Dat de leden van bestuur en commissie van bijstand verant woording schuldig zijn aan de orga nisaties ontmoette bij de voorz. be zwaar, temeer daar de vergaderingen van deze instellingen openbaar zijn. Besloten werd deze passage te schrap pen. Van de maatregelen zelf werden de eerste twee punten aangenomen. Over de uitbreiding van de hyacinthen- cultuur werd in de brede gesproken. De afgev. ontvïngen een vrij mandaat. De samenvoeging van teeltbewijzen wenst de afdeling eveneens ter spra ke te brengen op de algemene verga dering. Hiermede waren alle leden het eens. Het voorstel van de afd. Hillegom tot beperking en vereen voudiging der saneringsmaatregelen werd met alg st. verworpen. Het voorstel-Noordwijkerhout werd aan vaard. Het voorstel der afdeling On derdijk werd niet gesteund, evenmin het voorstel der afdeling Berkhout. Het voorstel-Beverwijk gaf vooral bespreking met betrekking tot het broeien van de bloembollen en de uit voer daarvan. Met dit voorstel werd uiteindelijk accoord gegaan. De L.T. B -afd. Lisse staat derhalve achter het rapport en plan kring Bloembollen streek. VOORHOUT Middenstand. Op de vergadering werd medegedeeld, dat het hoofdbe stuur een grote campagne op touw wil zetten voor een reclamefonds te gen Haka en Coöperatie en daarvoor f 5.per lid vraagt. Hier over zullen WEERSVERWACHTING PLAATSELIJK NOG WAT SNEEUW Meest zwaar bewolkt met enige c sneeuw of regen en zwakke tot c matige wind uit Zuidelijke rich- c tingep. Temperatuur om het o vriespunt tot lichte vorst. Later o in het Westelijk gedeelte van het land wind draaiend naar West 2 5 mét enige stijging van tempera- c S tuur. ooooooooooooooooooooooUooooooooooi de leden persoonlijk bezocht worden. Naar aanleiding van een voorstel op een vorige vergadering van de heer Lindeboom inzake het instellen van werkraden, wilde de heer J. P. Schulte wel eens weten hoe het daar mee zit. Het hoofdbestuur was hier over zeer ontstemd, en heeft een cir culaire gezonden aan alle afdelingen, om hieraan geen medewerking te ver lenen. De g a. heeft zich hierover in een uitvoerig rapport met het H.B. iq verbinding gesteld, zodat het be stuur besloten heeft deze zaak voor lopig te laten rusten om een conflict met het H.B. te vermijden. Distributienieuws. Op onder staande dagen zullen worden uitge reikt: a. Bonkaarten voor levensmidde len 4e en 5e periode 1948. b. Textielkaarten VA 804. c. Een schoenenbon naar keuze aan personen wier tweede stamkaarL eindigt op de cijfers 0-54-64-74-84- 94. d. Aanvraagformulieren voor brandstoffen voor het stookseizoen 19481949 uitsluitend voor gezins hoofden. Medebrengen stamkaarten, inleg vellen en inwisselingsbonnen. Maandag 9 Febr. van 9.3012 en 1315 uur A t.m. H. Woensdag 11 Febr. van 9.3012 en 1315 uur M t.m. Z. VOORSCHOTEN Geboren: Renée d. v, A. H. Goedman en J. Broekman. Maria Jo hanna Cornelia Wilhelmina, d. v. J. G- Gussenhoven en W. C. M A. Hollink, Cornelia Johanna Maria d. v.H. Leenstra en C. J. M. Turk. Ondertrouwd; Petrus A. v. d. Mey 30 j. en Hendrika Langenberg 20 j. te 's-Gravenhage. WARMOND Landarbcidersbond „St. Deus Dc- dit". Een dezer dagen kwamen de leden van ,.St. Deus Dedit" in een jaarvergadering bijeen o.l.v de voor zitter, de heer C. van Velzen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. van Kampen viel te constateren, dat vele leden in een ander vak em- plooy vonden. Het jaarverslag van de penningm., de heer Th. Weyers, werd door de secr. voorgelezen, omdat de penningm. wegens dringende bezig heden verhinderd was te komen. Met het nieuwe contract dat nu werd voorgelezen, waren alle leden het niet eens. De bestuursverkiezing ver- liteD als volgt: de aftredende bestuurs leden de heren C. van Velzen en Th Weyers werden herkozen. Wegens uitbreiding van het bestuur werden als nieuwe bestuurderen gekozen de heren Th. G. v. d. Meer en F. H. Wal raven. Th. G. v. d. Meèr werd tot voorzitter gekozen. De secr. sprak de scheidende voorzitter, de heer van Velzen, die zich net meer beschikbaar stelde, enige dankwoorden toe. voor het vele werk dat hij had verzet in het belang van St. Deus Dedit. Na af loop prijsjassen. Tafeltennisclub „Steeds Vooruit". Er werd bekend gemaakt, dat de officiële aansluiting bij de Nederl. Tafeltennisbond (N.T.T.B.) een feit was geworden. In den vervolge zullen bij de heer G. de Winter, hoek Baan, de spelerbeurten worden opgehangen. De aangekondigde attractie, bestond uit het verstrekken van sigaretten; eigenaardig was wel, dat het bestuur met geen restanten bleef zitten! De avond werd met een gezellig samen zijn besloten. WASSENAAR Demonstratie der politie Vrij dagavond om ongeveer 8 uur zal de Wassenaarse Politie op de Rijksstraat weg ter hoogte van de Pauw een de monstratie geven met lichtkaatsen- de verf, die op de kleding der agen ten is aangebracht. B en W zullen bij deze demonstratie tegenwoordig zijn. ZOETERWOUDE Geboren: Ignatia Jacoba, d. van E. J. Kraan en I. M. van Zoest: Nicolaas Caspar, van H. A. Schrader en P. A. van der Meer; Jacobus Maria, z. van N. C. de Groot en C. M. Rotte veel; Adriana Cornelia Maria, d. van J. A. de Groot en M. A. van Rijn; Maria Petronella Elisabeth, d. van N. G. Loomans en G. A. Molenkamp; Dirk Jan, z. van A. Blonk en H. Doornhein; Theodorus Johannes An tonius en Hendrikus Wilhelmus An tonius, zoons van A. N. A. van der Werf en A. Oostdam. Ondertrouwd: Th. L. Vereij 61 j. en A. van Diemen 57 j.; G. Janson 24 j. en J. H. van de Berg 24 j. Gehuwd: N. Vink 51 j. en M. J. Luk 35 j.. M. J. Matze 42 j en K. Wassenbur0 22 j.; C. J. Visser 28 j. en M. Koppers 28 j. Overleden: C. J. Haastregt 60 jaar wedra van M. Rotteveel. ZOETERWOUDE (H. R-) Blindenbond. Onbekend maakt onbemind, was de slagzin voor de avond ten bate van de R.K. Blinden bond Afd. Leiden en Omstreken. Slechts weinigen waren echter nieuwsgierig, want de belangstelling was bar slecht. De voorz. sprak een sympathiek woord, waarna vooral de nadruk werd gelegd op de noodzake lijke steun voor de blinden. De vro lijke avond is goed geslaagd, en het niet talrijke publiek liet zich niet on betuigd door het invullen van for mulieren als donateur.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3