GRATIS NATION. REBUS-PRIJSVRAAG Brand in de Haarlemmermeer eist twee slachtoffers J. H. M. DE GRAAF Kunstgebitten DANSLES WIL DAME Groot St. Nicolaas Bal „SURSUM CORDA" ZATERDAG 6 DECEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 VOOR HET DON BOSCO-HUIS TE LEIDEN Wij verwijzen naar de advertentie-pagipa, waarin is opgenomen een landelijke rebusprijsvraag als Sint Nicolaas-actie voor het lan delijk doorgangshuis (internaat), het Don Bosco-Huis te Leiden, dat wordt beheerd door de Stichting Katholieke Sociale Jeugd zorg te Leiden. Deze stichting heeft het beheer over het: Don Bosco-Huis, over Jongensstad, over Clubhuis „Sint Frans" en over het Buitc -centrum „Behouden Huys" te Noordwijk. Het Don Bosco-Huis draagt zorg voor schoolgaande werkende jongens tussen 7 en 21 jaar, die om de een of andere reden tijde lijk de ouderlijke zorgen moeten ontberen (geen politieke delin quenten). Leiden en omgeving heeft de ere-plicht vooraan te staan bij de deelname aan deze nationale rebusprijsvraag, omdat het Don Bos co-Huis deze hoogst nuttige en nodige sociale instelling (onze lezers reeds bekendi) te Leiden is gevestigd. STADSNIEUWS Bioscopen Lido: De grote en grootse film „Het lied van Bemadette" is andermaal ge prolongeerd, een bewijs hoezeer deze film pakt. Tevens ten bewijs, dat ook goede films wel degelijk kunnen be horen tot de z.g. cassa-films; het pu bliek weet ze te waarderen. Casino heeft „Zondige Jeugd" op zijn programma staan, een Deense film, welke het probleem van de jeugdcriminaliteit behandelt. Wij hebben verscheidene films gezien welke hetzelfde thema behandelden, doch deze doet het weer op een apar te manier en laat u niet in het onze kere over de bedoeling, n.l. de ouders een lesje te geven. De gehele ten- denz van deze film kan in een paar woorden worden weergegeven: geef de jeugd een zonnige jeugd en zij wordt nimmer een zondige jeugd. En daarvoor moeten de ouderen zorgen. Lichte en frisse woningbouw, jeugd huizen, sport en ontspanningsmoge lijkheden, waaraan allen kunnen mee doen enz. Verder komt de film niet, zodat wij moeilijk kunnen zeggen, dat zij het jeugdprobleem heeft opgelost. Maar zij brengt het jeugdprobleem althans weer eens onder de aandacht der ouderen en wel op een ernstige en duidelijke wijze. De stof is minder geschikt voor de jeugd zelf. Vandaar voorbehoud tot strikt volwassenen. Rex geeft deze week het tweede ge deelte van de avonturenfilm „De Jungle Koningin", waarin wederom oerwoud-scènes, gevechten, spanning en sensatie een rol spelen. Boven 14 jaar. Trianon. „Voor beulen geen ge nade" is een door Fritz Lang gemaak te film over de terreur in Tsjecho- Slowakiie in de tijd. dat de „protec tor" Heydrich gedood werd. Het werkt enigszins storend, dat de Ame rikaanse opvattingen over de geest van het verzet in de bezette landen niet overeenstemmen met de opvat tingen, die de bewoners van die lan den ervan hebben, doch, wanneer wij over dit bezwaar heenstappen, blijft er een film over, zoals wij die van Fritz Lang gewoon zijn: scannend, raak. verzorgd tot in de details, fil misch verantwoord tot in de kleinste onderdelen. Lang weet zijn publiek te boeien door rake beeldenreeksen, die on geraffineerde wijze zijn gecou peerd en gemonteerd; door de juiste keuze zijner typen, we denken b.v. aan het 'beestmens Heydrich en zijn kruipende knechten; door de felle ka rakteristiek, die hij ieder van zijn ac teurs weet te geven. Deze film is op en top Fritz Lang en daarom alleen al het aanzien waard. De Gestapo- verhoren zijn zo krachtig en span nend gefilmd, dat zij een leergang in film-decoupage vormen. Zelfs zij, die de verzetsfilm beu zijn. moeten deze nog gaan zien, omdat zij hierin weer nieuwe gezichtspunten ontdekken, en, indien zij een „film" kunnen genieten, zeer zeker op een aparte wijze genoegen zullen onder vinden. „Voor beulen geen genade" moet voorbehouden blijven voor volwas senen. 's Middags vertoont Trianon een in teressante kleurenfilm over de ge beurtenissen en feesteliikheden rond om het huwelijk van Prinses Elisa beth en Philip Mountbatten. Vooraf de journaals eh een tekenfilmpje. Luxor. De oorlogsfilms hebben nog niet afgedaan, maar 't hindert nietindien het tenminste films van goede kwaliteit zijn. En dat mag wel gezegd worden van „Sahara", welke deze week in het Luxor-theater wordt gegeven. Het roept herinnerin gen op aan de grote woestijn-oorlog met de namen van Tobroek, El Ala- mein e.a. We zien hier in beeld ge bracht de avonturen van 'n drieman schap Amerikanen, die van hun troep zijn losgeraakt en hun omzwervin gen beginnen. Zij ontmoeten 'n zes tal Engelsen, die al in dezelfde om standigheden verkeerden en zich aan. sluiten, zij pikken 'n Brits Soedan nees op met 'n Italiaanse gevangene, worden beschoten vanuit 'n Moffen- vliegtuig, dat wordt neergehaald, waarop de piloot wordt gevangen ge nomen en dan begint de strijd om het water. Nauwelijks verzadigd aan 'n kleine bron komen zij in contact met 'n vijandelijke troepenmacht, maar besloten wordt de bron te ver dedigenHeftige gevechten ont staan totdat tenslotte de overgebleven Duitsers gekweld door de dorst zich overgeven en zegevierend trekt de éne tank met 'n overgebleven be manning van drie personen en voor afgegaan door 'n troep gevangenen, de bevrijdingscolonne tegemoet. 'n Uitstekende verfilming met bij zonder goed spel van Humphrey Bo- gart, de ster uit „Casablanca" met Bruce Bennet en J. Carrol Naish. BONKAARTEN AFHALEN. Vrijdag zijn aan de beurt de gezinnen, waarvan het hoofd een stamkaartnummer heeft van 18001 tot en met 21600. .Meegebracht dienen te worden de stamkaarten, inwisselingsbonnen van de lopende bonkaarten, eventueel in legvellen (voor schoenenbonnen) en contrólekaarten a.s. moeders (voor toeslagkaarten Het kantoor aan de Steenschuur is geopend van 8.45 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. Oroep! De onbekend gebleven wielrijder, die op Dinsdag, 18 No vember, het autonummer heeft opge nomen van de auto, welke op die dag op de Mare een lantaarnpaal heeft aangereden, wordt verzocht zich te vervoegen aaft het Bureau van Poli tie, afdeling Verkeer. Zondagsdienst huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Bruyne, Langezaal, Meyboom en Nieuwzwaag. Apothekersdienst. De avor.d- naoht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 6 December 13 uur tot Zaterdag 13 December 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek. Wilhelminapark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikus Gijsbertus Ma ria, z. van J. C. Roodbeen en, M. J. Mangelsdorf; Maria Aleida Cecilia, d. van G. T. de Jong en A. J. W. Rui ter; Cornelis Jacobus Johannes, z. van C. P. van der Werf en J. M. Srtaathof; Cornelia Johanna, d. van W. Zandbergen en C. Oudshoorn; Adrianus Jacobus Antonius, z. van A. J. van der Voort en M. C. H. Baten burg. Overleden: P. Boezelijn man 82 j.; H. Keij man 77 j.; J. Vogelenzang dr. 2 j.; J. van Rijn zn. 1 j. Aan de heer J. B. Engelen, al hier, is bij Koninklijk besluit toege kend de eremedaille, verbonden aan de Oranje Nassau Orde, in zilver. D.D.T. TEGEN KIPPENLUIS. In opdracht van het Rijksproef station voor Pluimveeteelt is nage gaan of de bestrijding van kippen- luis met DDT gevaar voor de kippen oplevert. Men was bang, dat DDT wel eens gevaarlijk zou kunnen zijn v>or de ontwikkeling der broea- eieren, wanneer het nest van de broe - dende hen tegen ongedierte met deze ontsmettingsstof werd behandeld Er werden daarom 6 kloeken gezet, waarvan vier met DDT werden be handeld en twee andere niet. Hoewel de proef van te geringe omvang was om er een definitieve gevolgtrekking uit te kunnen treken, kan toch wor den gezegd, dat van enige schadelijke invloed op de kippen, de eieren of de kuikens niets is gebleken. Het 'meek echter, dat bloedluizen, zoals die in het hout van de hokken voor komen, niet door DDT worden uit geroeid. Op St. Nicolagsmorgen heeft een hevige brand in de Haarlemmermeer twee slachtoffers geëist. Om half zeven hedenmorgen ver liet de bewoner van E zijn woning aan de Vijfhuizerweg om zich naar zyn werk te begeven, nadat hij in een benedenkamer een petroleum kachel had aangestoken. Een half uur later zagen voorbij gangers dikke rookwolken uit de woning komen en terstond daarna verscheen voor een bovenraam de vrouw des huizes, die blijkbaar niet BOSKOOP Personalia. De heer W. C. Hage, lid van de gemeenteraad is benoemd tot lid van de Prov. Staten van Zuid- Holland. Geboren: Elizabeth Saartje, d. van N. B. Versloot en A. E. Burger; Ja- coba Maria, d. van F. van Es en P. J. van der Meer; Adrianus Theodo- rus Franciscus, z. van K. P. A. Hou- dijk en C. A. E. Timmermans; Theo dora Maria, d. van H. J. Vester en J. M. van der Vlist. Gehuwd: A. Verweij en N. E. la Grand; H. G. W. Eelderink 23 j. en A. V. Veerman 24 j. Overleden: Aaltje Boer 76 j. HAZERSWOUDE Verkeersongeval. Door het springen van een voorband verloor de bestuurder van de auto van de expediteur C. J. D. de macht over het stuur. De uit de richting Alphen ko mende auto zwenkte naar links, pas seerde de dam van de boerderij van de landbouwer B. v. Z., nam in zijn vaart het op beton gefundeerde dam- hek mee en dook daarna in de sloot Persoonlijke ongelukken deden zich wonder boven wonder niet voor, doch de auto en de lading, bestaande uit nieuwe meubelen, bekwam aanzien lijke schade. Later in de avond werd de auto door een kraanwagen der fir ma van Beuningen gelicht en weg gesleept. Verliezen in Indië De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de af gelopen week de navolgende verliezen zijn gerapporteerd: KONINKLIJKE LANDMACHT. Sold. W. de Voogd, uit Grijps kerke (Zeeland); korp. A. var. Polen, uit Harderwijk; sold, S. Bouwma, uit gem. Menalduma- deel; sold. Ch. Dienaar, uit Den Helder; sold. J. Moen, uit Hil versum; sold. 1ste kl. A. Tuin, uit Vollenhove; sold. P. B. de Jong, uit Rotterdam; serg. J. J. dc Koning, uit Zwartsluis; sold. D. L. Nap, uit Kamerik (Utr.), sold. 1ste kl. A. L. de Visser, uit Rotterdam; korp. J. H. de Vroedt, uit Amsterdam; sold, lste kl. P. H.' Vermeeren, uit Goirle; sold. J. Wischmeyer, uit Rijnsburg, gesneuveld 28 Novem ber 1947 te Madjalenka; Chinees soldaat 2e kl. Johnny Chan; Ja vaans sold. 2de kl. Inf Ratam Sa nirpan. LAATSTE BER'CHTE5' DE STAKING IN DE MEEL" INDUSTRIE TE AMSTERDAM. De bedrijfsunie voor fabriekmatige producten, gevormd door de Neder landse Vereniging van Fabrieksarbei- ders(sters), Nederlandse R.K. Fa- brieksarbeidersbond „St. Willibror- dus", Ned'erlande Bond van Chr. Fa briek- en Tranportarbeiders heeft een uitvoerig manifest verspreid. In dit manifest herinnert de Unie aan het feit, dat voor de arbeiders, werkzaam in de meelindustrie in één collectieve arbeidsovereenkomst de arbeidsvoorwaarden zijn geregeid voor alle meelfabrieken. In de C.A.O., welke ook voor de stoom-meelfabriek „Holland" is afge sloten, is de bepaling opgenomen, dal gedurende de duur der overeenkomst geen stakingen zullen worden gepro clameerd of worden gesteund met de bedoeling wijziging in de overeen komst aan te brengen. „Door onze organisatie" aldus het manifest is deze staking (be doeld is de staking, die op 25 Aug. bij de „Holland" te Amsterdam be gon), in het bijzonder om de onver antwoordelijke wijze, waarop, hier met grote belangen roekeloos werd gespeeld, ten sterkste veroordeeld". Het manifest besluit met de ge organiseerde arbeiders op te wekken op de bres te staan voor eigen in zicht en beginsel en niet te wijken voor terreur. langs de trap naar beneden kon ko men. Zij sprong uit het raam en werd slechts licht gewond. Een 9-ja- •ig dochtertje moest eveneens haar leven op deze wijze redden. Zij werd door de omstanders' opgevan gen. Inmiddels deelde de radeloze vrouw mede, dat zich in de woning nog de 83-jarige grootvader en een 12-jarig zoontje bevonden. Ofschoon men pogingen in het werk stelde om ook deze twee mensen te redden, slaagde men hierin niet, daar het vuur en de dikke rookwolken de reddingspogingen belemmerden. Na enige tijd arriveerde de Hoofd- dorpse brandweer, die noch van het huis. noch van de inboedel iets kon redden. De stoffelijke resten van de slachtoffers zijn nog niet geborgen. LEIMUIDEN Geboren: Elisabeth Maartje, d. van H. v. Dam en C. v. Bergen; Grietje Arendina, d. van H. G. Rattink en IJ. Meijer. Ondertrouwd: J. P. van Bergen 23 j en J. A. Oudshoorn. Getrouwd:"! G. Berends 33 j. en C. H. Bernard 30 j.; A. Masselink 33 j. en P. K. Breedijk 23 j. LISSE Verkeersongeval. Vrijdagmiddag had op de rijksweg in deze gemeente een gecompliceerd verkeersongeval plaats. Een vrachtauto met aanhang wagen van de fa. Duineveld uit Sant poort, beladen met vee, komende uit de richting Leiden toen de aanhang wagen van zijn koppeling afknapte en via een juist passerende vracht auto beladen met riet van de stal houderij M. van der Putten uit Lisse opbotste tegen het trottoir en de al daar geparkeerd staande personen auto van de directeur van Openbare Werken der gemeente Lisse Persoon lijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor, hetgeen een wonder ge noemd mag worden. De vrachtauto van de heer van der Putten was ge heel ontzet, terwijl de personenauto zwaar beschadigd was aan de voor zijde. De aanhangwagen beliep even eens materiele schade. Een en ander gaf nog een verkeersopstopping, wel ke door de politie weer spoedig tot het normale verkeer werd terugge leid. Narcissen in bloei. Het rijks- proeftuinstation alhier heeft in haar kassen de eerste narcissen in bloei getrokken, n.l. de bekende Poetaz Cragford van de heer C. Zandbergen te Sassenheim. Deze bloemen zijn reeds ter keuring geweest te Haarlem en zullen worden geëxposeert op de Londense bloemenshow. Gezinsweek. In de St. Agatha- parochie wordt van 8 t/m 17 Decem ber een gezinsweek gehouden Gedu rende het tijdvak 1014 December 1947 zal in het parochiehuis een gezinstentoonstelling zijn. NOORDWIJK Onderscheiding. De dienstplich tig wachtm. der Art., de heer C. J. vr Tilburg alhier, is het bronzen kruis toegekend wegens zijn moedig gedrag tegen de vijand in de Meidagen van 1940. De heer Tilburg heeft gestreden tegen de vijand te Veenendaal als sectie-commandant. Oplichter ingerekend. Na lang speuren, is het de. politie gelukt de persoon, welke enige weken geleden onder allerlei valse voorwendsels kle deren en andere goederen van de in gezetenen wist afhandig te maken, in te rekenen. Ook in meerdere omlig gende gemeenten, had hij zijn prak tijken uitgevoerd. OUDE-WETERING Kath. Thuisfront. Voor de boe ken en tijdschriftenactie van Kath. Thuisfront voor de militairen in Indië is het secretariaat voor Oude Wete ring gevestigd op Kerkstraat 117. Aan dit adres kan men boeken, tijdschrif ten enz. bezorgen, en in verband met de vele onkosten zijn geldelijke bij dragen ten allen tijde welkom. ROELOFARENDSVEEN „Ons Genoegen". In café L. Akerboom hield de soc. „Ons Genoe gen" tot aller genoegen haar jaar lijkse gaartavond. Aan het slot van deze genoeglijke avond kon men aan de vergenoegde gezichten reeds da delijk de prijswinnaars herkennen. Winnaar le pr. P. v. d. Meer en J. Klein Gz.; 2e pr. Th. v. d. Meer Pz. en Th. v. d. Meer Jz.; 3e pr. P. Busch- man en J. Heemskerk. Verliezersron de: le pr. Th. C. Hoogenboom en J. v. d. Zwet; 2e pr. P. Schuurman en P. Heemskerk. Voor de wedstrijd op het biljart waren 4 nrijzen beschik baar: le pr. Herm. Klein, 2e pr. M. Turk, 3e pr. J. Akerboom, 4e pr. Th. Koek. RIJNSATERWOUDE Geboren: Johanna Petronella, d. van J. P. Mollers en M. de Wagenaar. Getrouwd: J. D. Verzaal 30 j. en G Kinkel 24 j. Overleden: A. J. van der Geest, echtgenote van H. L. Heemskerk. HAAGSE RECHTBANK De geleende fiets. A. P. te Al phen aan den Rijn heeft zich voor de Techtbank te verantwoorden gehad wegens diefstal van een fiets die hij van R. had geleend. De Officier vor derde tegen verdachte acht maanden gevangenisstraf met affrek van pre ventief. De rechtbank heeft verdach te conform die eis veroordeeld. HAAGSE POLITIERECHTER BonnenJiandel H. de L. te Al phen aan de Rijn had er een bonnen- handeltje bij gedreven, zo consta teerde de Officier bij de Haagse Po litierechter waar verdachte terecht moest staan. Hei betrof meer dan een enkel bonnetje en daarom luidde le eis zes weken gevangenisstraf. Ten spijt van het verzoek of het geen voorwaardelijk kon worden, logde de rcichter drie weken gevangenisstraf op. Clandestien geslacht H. J. D. ie Voorschoten had clandestiene slach terij uitgevoerd, die naar het oordeel van de Officier voor de zwarte han del bestemd was. Daarom vorderde hij zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De raads man, mi* v. d. Oever wees op de moei lijke omstandigheden waardoor ver dachte tot het feit was gekomen, en pleitte clementie. Het vonnis werd vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Teveel bollen - De bloemistknecht W. van B. to Lisse had zich niet ge houden aan de voorschriften betref fende de bollenculfuur en een flinke partij bollen in strijd met de bepa lingen voorhanden gehad. De Officier vorderdo zes weken gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot drie we ken gevangenistraf. MARKTBERICHTEN TER AAR, 5 Dec. Groente. Bloemkool 6—67 cent per stuk. sel derij 5 cent per bos, andijvie 12—30 cent, kroten 35 cent. tomaten 1 81 cent, rode kool 612 cent, groene kool 710 cent. savoye kool 5—9 cent, witte kool 2—3 cent, uien 3—18 cent. spinazie 2335 cent. witlof 151 cent, prei 816 cent, spruiten 156 cent, sjalotten 6 cent per kg., boerenkool 5060 cent per bak, bloe men 716 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN. 5 Dec Groente. Tomaten 1268, sla I 716, idem II 18. stoofsla 28. andijvie 1326, bloemkool 825, spruiten 5458. groene- kool 810, witlof 2342 per 100'kg. Bloemen. Louis Germ. 4059 cent, Pres. de Lange 3£—52 cent. Sax. Export 4657 cent; Aalsmeers Glorie 2839 cent per stuk, witte Jozef 3575 cent, v. d. Elzen 4075 cent, Golden Seal 4658 cent per bos; Primula 1125 cent. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje ADRIANUS JACOBUS ANTONIUS A. J. v. d. Voort M. C. H. v. d. Voort- Batenburg Rietje Greetje Piet Bonnie Bemardientje Leiden, 5 December 1947. Fagelstraat 20. 176 POSITIE NED. SCHEPEN. b. Abbekcrk, 5 Dec. van Melbour ne te Brisbane. b. Alideramin, 5 Dec. van Santos naar Pernamburo. a. Amstelkerk, Amsterdam—West Afrika, 5 Dec te Port Öouet verw. b. Amstelstad, 5 Dec. van Amster dam naar Zuid Amerka. a. Bloemfontein, 5 Dec. van Beira te Rotterdam. a. Boschfontein, 5 Dec van Kaap stad te Amsterdam. b. Breda, 5 Dec. van Cuba te Rot terdam. b. Celebes, 4 Dec. van Baston naar New York. a. Congostroom, 6 Dec. van Dakar naar Frèetown. Cottica, 5 Dec. van Amsterdam dam te Paramaribo. b. Farmsum, NorfolkAmsterdam pass. 5 Dec. Lizard. b. Hugo de Vries, Shanghai—Rot terdam, 5 Dec. van Port Said. b. Jaar stroom, RotterdamWest Afrika, 6 Dec. te Antwerpen. a. Kota Agoeng, 6 Dec. van Rotter, dam te Batavia verw. b. Lieve Vrouwekerk, Rotterddam- Basra, 5 Dec. van Antwerpen. a. Maaskerk, AmsterdamWest Afrika, 5 Dec. van Antwerpen. a. Maasland, 6 Dec. van Buenos- Aires te Amsterdam. b Meliskerk, 5 Dec. van Port Saiu te Haifa. b Modjokerto, wordt 10 Dec. 24 uur van Java aan de Hoek van Hol land verwacht. a Nigerstroom, West Afrika Amsterdam, 6 Dec. te Antwerpen. b Overijsel, 5 Dec. van Cochin n. Tuticorin. b Prins Frederik Hendrik, 5 Dec. van Chicago te Antwerpen. b Salawati, 2 Dec. van Durban le lor en zo Marquez. b Streefkerk, 5 Dec. van Antwer pen naar Calcutta. b. Tamo, 29 Nov. van Rosario te San Nicolas. b Utrecht, 6 Dec. van Balik. Pa pan te Vancouver. a Willem Ruys, RotterdamBata via, pass. 5 Dec. 24 uur Gibraltar. („a" voor een scheepsnaam bete kent passagiersschip .„b" vrachtboot „c." vrachtschip en „d" tankschip.). HENK VAN WEL en COK DEN BOER hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats vin den op Zaterdag 27 Decem ber 1947 in de parochie kerk van St. Wilhbrord te Oegstgeest. Daarna zal tot hun intentie een plechti ge H. Mis worden opgedra gen. 152 Leiden: Garerunarkt 44. 7 December 1947. Oegstgeest: v Assendel ftstraat 16. Receptie: na de H. Mis in de pastorie. Toekomstig adres: Wilhel- mihastraat 97 Emmen Dr. TANDARTS AFWEZIG TOT DONDER DAG 11 DECEMBER. Spoedgevallen worden waargenomen door de tand aitsen Lour ens Bosch en J. P. A. Brand. 173 Bij ons 25-JARIG JUBILEUM op 16 December a.s. geven wij een ELECTRISCHE HAWAIIAN GUITAAR van 1298.- ter keuze in gouden of zwarte uitvoering. Te bezichtigen in onze etalages. L. v. GEELEN Haarlemmerstraat 55 - t.o. Rex - Telef 20593 b.g.g. 24568 AMERIKAANS PLASTIC met volledige garantie Levering eventueel direct Betaling in overleg Omzetten van niet-passend gebit in een dag gereed Spreekuur van 9 tot 4 uur, tevens Maandag, Woens dag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. 9729 Hogewoerd 88a. Leiden. Telefoon 23970 Voor verlenging pachtovereenkomsten wende men zicb tot de RECHTSKUNDIGE Th. J. van der Heijden Hoge Rijndijk 105-105. Lalden, Telef. 23405 Zaal De Vier Heemskinderen te Roelofarendaveen Elke Zondagmiddag Aanvang 2.30 uur en 4 uur 1ste Les Zondag 7 Doe. mot medew. ran de „VRIJBUITERS" Bleekte 11.25 per los. iDSolirijven dagelijks bjj C'afó UOGEBOOM en J. M. Dtf BRUYN to Uoelofarendtiveen, P. MANK, gcdipl. R.K. Dans- leraar, Ter Aar. - Uitsl. R,K welke Dinsdagavond laat werd aangesproken door heer met rijwiel op de Stationsweg zich legimi- teren. Br. onder no. 164 bureau van dit blad. Vnnr Paarden Hitten - Ponny'a i AJ» onz., zoowel in- als verkoop, kunt U steeds betrouwbaar slagen bij Henk van Klaveren, Rijnsburg, Tel. 2995 Zondag 7 December zaal „De Vier Heemskinderen" te Roelofarendsveen. Aan vang 8 uur. Diverse attrac ties. Met medewerking van ..De Vrijbuiters" 3 man en St. Nicolaas en Zwarte Piet Uitsluitend R. K. Kaarten verkrijgbaar Tel. 308, Roe lofarendsveen. 169 Bericht van Inzet Op Vrijdag 12 Dcc. 1947, 's nam. 2 u. in het Notaris huis te Leiden, ten overst, van Notaris B. H. STUM- PEL, aldaar Afslag van: 1. Winkelhuis Sophiastraat 17. op 3500.—. 2. Huis Oranjestr. 17 op f 1400. 3 Huis Oranjestr. 19 op 1300.—4. Huis Oranjestr, 21 op 1350.—, 5 Huis Oranjestr. 27 1250.6. Huis Oranjestr. 29 op 1150 7. Huis Oraniestr. 31 of 1200,8. Huis Oranje str. 41 op 1240.9 Vier percelen «rond met opstal len en funderingen van percelen 33. 35. 37 en t 39, aldaar en vordering Rijks bijdrage Oorlogsschade op f 2600.Comb. perc. 2 a 4 5 a 7; 8 en 9; 2 a 7 en 2 a 9. 165 Wegens omstandigheden van particulier te koop: zeer mooie Old Finish huis kamer met groot dressoir, twee grote clubfauteuils, prachtig bfank eiken slaap kamer best. uit 2 pers. bed, drie deurskast, ronde tafel er 2 stoelen. Alles hand werk. Tevens aangeboden groot vloerkleed 20O x 300. Te bezichtigen Leidseweg 271 Vorschoten, halte Zil- verfabriek geen opkopers) &e£efo(wtfeö 2 Van uw stof of van on- Zz stoffen maken wij voor U een keurig costuum, te gen redelijke prijs. Wij le veren zonodig de voeringen bij uw stof. Kleermakerij A. Ober, Haagse Schouw 294. Voorschoten. 3659 2 Aangeboden: zwarte grond, Beer- en Schiedam- mermest. Gebr. P. en J. Dobbc, Roelofarendsveen 2* Te koop wegens over compleet een Haardkachel klein model en een paar 1 pers. stromatrassen, bei den in goede staat. Te be vragen J. P. Uljee, Leidse- weg 18 Qud-Ade.174 2* Te koop: nieuw schrijf bureau. Te bevragen bij J. v d. Akker, Miening 16, Zoeterwoude. 172 PERSONEEL 2 Net Dagmeisje gevraagd in gezin van 2 pers. van half negen tpt 4 uur. Za terdagmiddag en Zondag vrij. Prettige zelfstandige werkkring. Zich aan te mei den: Deutzstraat 6, Oegst geest. 159 Offic. Publicatie SPREEKUUR DIRECTEUR DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Met ingang van 9 De cember e.k. zal door de Directeur van bovenge noemde dienst, spreekuur worden gehouden, elke Dinsdag van 10 tot 11 uur. Indien het kantoor om een of andere reden op Dinsdag gesloten is. wordt het spreekuur gehouden op de daaraan volgende Woens AANGEBODEN 2 Attentie! Werpt uw ge broken oorselein niet weg. Vakkundige behandeling, geeft het U als nieuw terug Restauratie schilde rijen. antiek, gouden-, zil veren sieraden. Inkoop: goud. zilver. Bremmer. Haarlemmerstraat no. 99, ingang Goeserritstraat 1. Telefoon 22791 «5 EVRAAGD 2 Alleenstaande vrouw znekt voor haar zoontje. 14 jaar. spoedig een tijde lijk tehuis bij nette men sen R. K. in Leiden. Nader te bespreken en teeen ver goeding. Br. onder no. 3658 bur. v. d. blad. 2" Koffer-typemachine te koop gevraagd. Brieven met opgave van merk en prijs onder no. 3667 bur van dit blad. 2 Prima zware turf te koop aangeboden. W. van der Meer, Woubrugge. 2 Aangeboden een Bak fiets in goede conditie en zoo goed als nieuwe ban den en grote laadbak. Te bevr. bij B. Veenhof. Boer. he avestraat 42, Voorhout. 2' Wasmachine 100 Liter merk Miele 60.-, linnen kast mahonie eiken plan ken 75.kolenhaard 50.—, kookkachel f 75. Duveltje groot 15. Wringer met prima rub ber rollen, volle garantie 47.Langezaal, Stille Rijn 7. 3661 Abonneert U op het Parochieblad per jaar. 14.50 per kwartaal 11.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5