Het geëlecMseei*de MAANDAG 1 DEC. 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA E.H.B.O. en Rode Kruis blijven paraat Nuttige wedstrijden in Foyer en St. Antonius Clubhuis Naastenliefde beoefenen is een ge bod van alle eeuwen en de toepassing ervan kan in velerlei vorm geschie den. Een ervan en zeker niet de minst- verdienstelijke is het verlenen van Eerste Hulp. Er wordt wel eens licht vaardig geoordeeld over dit werk van naastenliefde, maar niemand, die ook maar enigszins op de hoogte is van hetgeen er aan het verlenen van eer ste hulp vast zit, zal er aldus over denken. Het verlenen van eerste hulp toch vraagt veel van degenen, die zich hiermede belasten. Cursussen'zijn no dig en cursussen vragen in de eerste plaats veel tijd, vrije tijd. die door anderen in bioscoop, met lectuur, met uitgaan wordt zoekgebracht. En zelfs wanneer men in het bezit is van een diploma, is er daarmee niet af. Want het verlenen van eerste hulp eist meer. De cursisten, die een diplortia behaald hebben, dienen te zorgen, dat zij ,.in het vak'' blijven, dat zij hun routine vermeerderen en op de hoog te blijven van de nieuwigheden in het vak. Mocht een week geleden de Ver. E.H.B.O.. afd. Leiden, haar 15-jarig bestaan herdenken. Zaterdag was zulks het geval met de Rode Kruis- clonne van de afd. Leiden. In de foyer der Stadsgehoorzaal nu hield eerstgenoemde Ver. Zaterdag middag wedstrijden voor de aangslo- ten afdeling, waaraan werd deelge nomen door ploegen van Leiden (E.H. BiO.-dienst, E.H.B.O.-brigade) en Ned. Ver. en voor door de afd. Kat wijk. Hillegom, Leimuiden, Oegst- geest, Ter Aar. Voorschoten, Rijn burg en Lisse van de Ned. Ver. Deze wedstrijden werden geopend door de heer J. D. Slegtennorst, 2e voorzitter, die alle deelnemers(sters), alsmede de jury,-leden hartelijk ver welkomde. De resultaten waren hier. Jury I. 1. Ver. EHBO-Dienst Leiden groep 161 pnt.. leider 54 pnt.; 2. Afd. Leimuiden Ned. Ver. 145, 54 pnt.; 3. afd. Oegstgeest-Ned. Ver. 123, 42 pnt.; 4. afd. Hillegom. Ned. Ver., 107, 41 p.; 5. afd. Ter Aar, Ned. Ver., 104, 47 p.; 6. afd. Katwijk, Ned. Ver., 66. 26 pnt. Jury 2: 1. Noordwijk EHBO Ver., groep 148 pnt., leider 47 pnt 2. afd. Lisse Ned. Ver. 147, 52 pnt.; 3 Eerste Leidse EHBO-Brigade, 142. 50 pnt.; 4. afd. Leiden Ned. Ver., 129, 56 pnt.; 5. afd. Voorschoten Ned. Ver. 123.. 27 pnt.; 6. afd. Rijnsburg Ned. Ver. 61, 26 pnt. De erewedstrijd ging dan tussen Ver. EHBO-dienst Leiden en Noord- wijk EHBO-brigade met als uitslag: Noordwijk EHBO-brigade groep 151 pnt., leider 56 pnt.; Ver. EHBO Dienst Leiden 148, 54 pnt, Wij dachten echter dat Leiden hier favoriet was. vooral om het gebodene in de ere-wedstrijd. De jury besliste echter anders. Noordwijk kwam in 't bezit van de ere-medaille, aangeboden door de burgemeester van Leiden. Dé prijzen werden als volgt be haald: le prijs Jury I. Ver. EHBO- Dienst Leiden. Zilveren medaille, aangeboden door de Ewoud Joppens- groep. le prijs Jury II. Noordwijk EH BO-brgade, medaille aangeboden door EHBO-Raad. 2e prijs, afd. Leimuiden Ned. Ver. medaille, aangeboden door de heer van Leeuwen; 2e prijs afd. Lisse Ned. Ver., lauwertak, eveneens aangeboden door de heer van Leeu wen. De leiderprijs kwam bij ^e heer J. E. van Biezen van de Ned. Ver. afd. Leiden met 56 pnt., zijnde een Ver- bandtrommel aangeboden door de 3 Oct. Ver. In het St. Antonius Clubhuis waren de Rode Kruis-collonnes bijeen. Te 3 uur opende mr. de Vroom, secretaris der afd. Leiden, met een welkomst woord tot kapt. Verschuur, namens de colonne van het Ned. Rode Kruis aan wezig, verder freule van Lynden, commandante der helpsters van het R. K., majoor Verhoeven," wnd. gar- nizoens commandant, prof. Gaillard, voorz. afd. Leiden Ned. R. K de heer Kosten, onder-command. der Brand weer. afgevaardgiden van de EHBO- raad en van de EHBO-verenigingen. Hierna werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door Beverwijk. Den Haag, Delft, Bergen, Wasssenaar, Bodegraven, Rotterdam, Voorburg, Haarlem, Leidschendam en Amster dam. Uitslagen: Groep Dames (max. 870 pnt. min. 435 pnt.) 1. Rotteraam 547 pnt.; 2. Haarlem 2, 517 pnt3. Den 'Haag, 469 pnt. Leidsters Dames (max. 105 pnt. min 52 pnt.); 1. Haarlem II, 90 pnt.; 2. Den Haag, 79 pnt.; 3. R'dam, 77 pnt. Groep Heren (max. 795 pnt. min. 397 pnt) alle groepen bleven beneden het minimum, zodat hier geen prij zen werden toegekend.) Leiden Heren. (Max. 135 pnt. min. 67 pnt). 1. Beverwijk I, 107 pnt.; 2. Leidschendam 100 pnt.; 3. Bodegra ven I, 97 pnt. Over het geheel heel aardig werk, echter nog voor veel verbetering vat baar. Des avonds een gezellig samen zijn, met een uitgebreid programma door eigen krachten. Veel plezier, geopend door ploeg- commandant C. de Koning, met een zeer afwisselend programma. Een welgeslaagde dag ter gelegenheid van dit 3e Lustrum. EERSTE LEIDSE E.H.B.O.- BRIGADE. Bij het laatste gehouden examen voor het behalen van het Eenheids diploma E.H.B.O. slaagden voor bo venvermelde vereniging de_ volgende personen: Dames: Mevr, T. van Gu- lik, mej. A. v. Dieren, H. Caspers, J. Mulder, allen te Leiden, C. A. van Leeuwen, G. Mizee, E. Teekens, P. G, van Reizevoort, H. v. d. Zeeuw en C. M. Verhaar allen te Oud-Ade. Vervolgens de heren: J. Boom, J. J. Guldemond, H. Hoogerink, A. Kluivers, A. Langezaal, J. Florison, W. IJzerman, W. D. Treuren en G. de Wekker, allen te Leiden. VERHOGING SLACHTHUIS - TARIEVEN. De slagersbonden te Leiden hebben aan de gemeenteraad een verzoek ge richt, om het voorstel van B en W. inzake verhoging slachthuis-tarieven niet aan te nemen. Zij menen, dat het tekort voor 1948 hoger is begroot, dan in werkelijkheid het geval zal zijn; en dat het niet aangaat het tekort op deze dienst geheel op de slagers te verhalen. Naar verluidt, zal er vanmiddag in de gemeenteraad van meerdere zij de bezwaar worden gemaakt te gen het voorstel van B. en W„ zoals bet nu is gedaan, zodat hoogstwaar- schijnijlk het voorstel in dezen vorm niet zal worden aangenomen. R.K. VER. VAN KLEINH. IN AARDAPP. GR. EN FRUIT. De afd. Leiden en Omstreken „St. Petrus" van bovengenoemde vereniging hield vorige week een belangrijke ledenvergadering, welke goed bezochi werd. De voorz. de heer G. A. Sassen, opende met de chr. groet en heette allen van hai'te welkom, in het bijzonder de G. A. en de heer J. G. van Kessel, voorz. van de Ned. Kath. Bond van Klein handelaren, welke zou spreken over het belangrijke onderwerp: „Dé moeilijkheden van het bedrijfsleven in deze tijd" Nadat spreker zijn teleurstelling had geuit ten opzichte van de leden, die schitterden door afwezigheid, werden de notulen goedgekeurd en enkele ingek. stukken behandeld o.a. het vraagstuk der goedkope groen ten. De voorz, ried aan deze regeling ten volle te aanvaarden en wekte allen op hieraan mede te werken, zodat deze prijsverlaging in alle op- ziohten zal slagen. Hierna verkreeg de heer J. G. van Kessel het woord. Spreker deelde mede, dat er een geest van ontevre denheid heerst onder de middenstan ders, in 't bijzonder onder de klein handelaren in aardappelen, groente en fruit. Deze is echter verklaar baar. De gedachte dat na de oorlog onze vrijheid van handelen weer te rug zou keren, is een vrome wens gebleven, daar door de huidige loon- en prijspolitiek der regering ons be drijfsleven wordt aangetast. De groep van kleine zelfstandigen moet het gelag betalen. Wij zijn ook niet voldoende geor ganiseerd. Spreker wees op het ur gentieprogram der K. V. P., waarin werd opgenomen; bescherming te gen het groot winkelbedrijf. De lei ding zal kennis geven aan de Ka merfracties van onze toestand. Zelf hebben wij de-plicht onze organisa ties sterk te maken. De besturen kun nen nu niet meer doen. Er is ruim 30 pet. georganiseerd. Spreker deed echter een waarschuwing horen te gen de opstandigheid welke er heerst. Onder geen voorwaarde mogen wij daaraan voet geven. Is er nu na de oorlog aanleiding voor ontevreden heid? Vóór de oorlog was het ook geen rooskleurige tijd voor de klein handel. Spr. haalde enige voorbeel den aan van zeer kleine winstmar ges, welke toen bestonden. In 1942 waren er ongeveer 60.000 ..erkennin gen" in omloop, nu ruim 20 000. Dat deze wel degelijk waarde hadden, werd heel duidelijk toegelicht. Een en ander was te danken aan de stichting „Centraal-Belang", de over koepeling der drie Kleinhandelsbon den in Nederland. Na een kwartier pauze gaf de heer van Kessel een duidelijke -toelich ting der regeling van goedkope groen ten. Hieruit bleek, dat deze tot Jan. zal gelden en dat men hieraan mede werking mqft verlenen. Wanneer deze regeling niet zal slagen, komen er nieuwe maatregelingen, waarin men weer zal vervallen in de onza lige verdeling, welke iedere klein handelaar met reden verafschuwt. Vervolgens schetste spreker het verloop van de aardappelverkoop. Hij was blijde te kunnen melden, dat de inkoopprijs met 15 Dec. a.s. eindelijk is vastgesteld. Was aanvanke'ijk de bedoeling om de kleinhandel'met 1.50 winst per 100 kilo af te schepen door bespre king is een winstmarge van f 2.— per 100 kilo verkregen. Verder deel de spreker mede, dat geimporteerd fruit niet was gebonden aan de er kenningen. Daarin is nu verandering gebracht ten goede, zodat het ge- importeerde fruit alleen verhandeld mag worden door erkenninghouders. Dat de huidige Minister van Land bouw, Visserij en Veeteelt, het niet I zo nauw neemt met erkenningsveror. deningen, bewees spr. met enkele voorbeelden, welke hadden plaats gehad. Er waren n l. verschillende erkenningen uitgereikt aan personen of zaken, welke nimmer te maken hebben gehad met de kleinhandel. Er werden ook verschillende coöpe raties erkend in het Zuiden, om groente te verkopen. Is dit vak nog wel zodanig, dat al die mensen moe ten worden opgenomen? Deze stel ling is onjuist, omdat de omzetten van allen geringer worden, dus wordt het artikel vanzelf duurder. Spr. deelde mede, dat er een statistiek was aangelegd, waaruit bleek dat 10 pet. van de handel, r.og geen 5000 omzet had per jaar. Verheu gend was het feit, dat men als orga nisatie meer erkend zal worden. Zelfs de grote dagbladen hebben aandacht voor dit werk. Op het punt van or ganisatie moet de Middenstand ech ter nog veel leren bij de arbeiders organisaties. Er is geen organisatie, welke zonder geld kan. Daarin geven de arbeiders een voorbeeld. Nu wees spr. nog op hit feit oai de kleinhandel zich nio 't, paan toe leggen, om de goedkope artikelen meer naar voren te brengen, dat dit een stimulans kan zijn, dat niet iedereen naar de primeurs zoekt. Spreker besloot met te zeggen, dat het bedrijf vol moeilijkheden zit. Deze zijn er om overwonnen te wor den. Men mag niet ontevreden zijn,, doch door sterker organiseren, de afdelingen vernieuwen en zich niet laten ontmoedigen. Men moet bidden en werken, om'uiteindelijk loon naar werken te mogen ontvangen. Langdurig applaus ontving de spre ker voor zijn heldere uiteenzettin gen De aanwezige leden hebben cir ca 2 uren ademloos toegeluisterd naar de woorden van deze eminente redenaar. Na de rede werden ver schillende vra'gers naar genoegen be antwoord. Na de rondvraag dankte te voorz. de heer J. C. van Kessel voor zijn uitmuntende rede en sloot de vergadering met een kort gebed. ALKEMADE Geboren: Maria Cornelia Theresia. d. van J. N. Verhaar en A. M. Ver- rr.:ij; Josephus Cornelis, z. van J. N. Verhaar en A. M. Vermeij; Christia ns Wilhelmus Maria z. van P. W. v. d. Geest en W. M. M. Vrijburg; Cor nelia Petronella, d. van: Th. G. Waas dorp en J. J. Bartels; Willem Leen- dert z. vian D. Dannijs en N. E. van de- Luit; Ignatius Johannes Maria z. van L. Bakker en C. M. Hogenboom; Theodorus Johannes Leonardus z. van J. L. van Rhoon en A. J. P. v. d. Meer; Petrus Franciscus Cornelis z. van P. F. Koek en Th. E. van Veen; Thecla Petronella Maria d. var. H. M. Olijerhoek en W. J. A. van der Meer Willemina Arnolda Jacoba J. van C. W. Corts en C. J. Schot; Hendrica Jo hanna Maria, d. van: J. P. Pouw en M. van den Haak; Alida Maria, d. van J. P. Klein en G. B. Wesselman; Hu- bertus Franciscus z. van G. C. Deters en J. C. Akerboom; Cornelia Marga- retha d. van J. M. van Diemer. en M. J. van Klink; Cornelia Clasina Ma ria d. van J. Th. van der Meer en C. M. van den Haak; Sophia Maria Aga tha d. van L. van Hameren en S. M. A. Turk. Ondertrouwd: F. Moolenaar en M. Meijer; G. Tempel en E. A. van der Zwet; B. J. Turk en M. A. Otten; G. W. van der Geest en A. H. van Ha meren; A. C. Snaterse en A. M Gort zak. Gehuwd: N. P. Koek en A. H. van Emmerik; C. G. van der Meer en M. J. de Jong; L. van der Voort en J. van der Meij; A. M. van Berkel en M. C. Wesselman; R. Drijfhout en M. M. Th. Vaneman; G. Tempel en E. A. van der Zwet; Th. J. Akerboom en H. J. Akerboom. Overleden: J. Verhaar, 74 j.; Th. van Veen, 63 j.; J. J. Bottenberg 51 j., G. Weststeijn, 55 j. W. Nederstigt, 71 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Tankwagens in moeilijkheden. Zaterdagmorgen geraakte de tankwa gen der firma Verschuur aan de Steekterweg door de gladheid van de weg nabij de Kattenbrug in Ter A^r in het Aarkanaal. De chauffeur wist zich te redden, terwijl de zware tank wagen in de middag op het droge is gehaald. De tankwagen van de firma Boot aan de Gouwsluiseweg kwam op de hoek van de Prinsenlaan en Gouw sluiseweg in botsing met een truck met oplegger, welke van de hefbrug af kwam in de richting Alphen. De tankwagen werd vrij ernstig bescha digd. (Van onze speciale verslaggever.) Men vrage niet aan „inlich tingen" of de films van de week aardig zijn! Ons landelijk telefoon- Hoe vernuftigd Hoe vernuftig de auto matisering werkt, blijkt uit een gesprek van bijvoor beeld Laren naar Bussum. K29 verbindt* dan aanvan kelijk wel met Amster dam. maar als bij de vol de telefoniste van het dis- zuohting: het tekort aan trict Alkmaar, die défn de handverbinding met Maas tricht tot stand brengt. maakt de over net is in twintig districten gende 5 blijkt, dat de op- verdeeld. Onder elke dis- geroepen plaats onder het. trictscentrale ressorteren eigen knooppunt Hilver- maximaal tien knooppunt centrales, die ieder weer maximaal tien eindcentra- les onder zich hebben. Wanneer een abonné een interlocaal gesprek in het geautomatiseerde deel van het landelijk telefoonnet tot stand brengt, verlaat h met het draaien van de K het plaatselijk net en a' hij vervolgens het netnum mer gaat draaien dau be ressorteert, valt de verbinding met het dis trict Amsterdam automa- personeel en materiaal, waaruit een vicieuse cirkel voorkomt. Zo levert d« achterstand van de inte^- belasting van het net het locale telefoongids de im- in enkele gevallen nodig lichtingendienst handen de automatisering door vol extra werk op. handverbindingen te doen vervangen. De binnenko mende aanvragen kunnen dan in volgorde worden Eenstemmig is dan ook de roep om clementie bij het publiek. In deze tijd afgewerkt, »dat men niet r" wordt overgeleverd aan het kansspel van de auto- Jntcdacaie teief&andietiól isoh uit. Een nog veel ver rassender effect maakt de automatisering bij de klei ne eind-centrales, zoals er reikt hij met de eerste twee 0nder de rond 1200 eind- waarlijk niet aan, dat men inlichtingen opbelt om te vragen of de films van de week wel aardig zijn (dit komt heus herhaaldelijk voor!). Men ga liever bij zijn kennissen op bezoek dan er een eindeloos klets praatje per telefoon van te maat, die zonder aanzien maken. En.de telefoon is cijfers de districtscentrale, waaronder de aangevraag de stad ressorteert, mei het derde cijfer bereikt hij de gewenste eindcentrale. Als dus een abonné uit Groningen iemand in Bus sum oproept, dan sluit hij zich met de K op het in ter- locale net aan, als hij 29 gedraaid heeft s hij ver bonden met het district Amsterdam, de volgende centrales in ons land bijna 1000 zullen voorkomen. Wij bezochten zulk een kleine eindcentrale te Loosdrecht, een gebouwtje van 6 meter in het vierkant, dat 153 abonné's bedient, zonder lat er een mens aan te pas komt. Tot zelfs het voch tigheidsgehalte van de at mosfeer wordt automatisch geregeld en mocht er zich onverhoopt een storing des persoons doorverbindt, zodra hij een moment vrij is, waarbij de geluksvogel dus direct kan spreke., en geen speelgoed! Elke keer, dat men de hoorn van de baak neemt, wordt er eén lijn bezet en dat kan een de pechvogel steeds „in- ander nodeloos oponthoud gesprek" krijgt. Wie echter per sé direct doorverbon den wil worden, dient de kosten. Men late de kies- schrijf vrij terugdraaien; dit voorkomt storingen en sluit hem aan met de voordoen, dan krijgt Hil- knooppuntcentrale Hilver- versum of desgewenst Am- sum en het einacijfer 9 completeert tenslotte de verbinding met de eind centrale Bussum. Dan moet de abonné opnieuw de toon afwachten en daarna het nummer van de opge- roepene draaien. sterdam een seintje, waar na een technicus een kijk je komt nemen. Maar nog niet overal is de automatisering zo ver. Indien men uit Den Hel der Maastricht wil opbel len, dan belandt men bij automatische uren te be- slijtage van de kostbare nutten, te weten de avond, apparatuur, die wij op elke Zaterdagmiddag en Zon- centrale even keurig heb- dag. Dit z.g. AZZ-systeem ben zien functionneren. levert voor het district Het personeel mag in zijn Amsterdam een winst op bewonderenswaardige orde van 3300 gesprekken per niet gestoord worden .Men dag of 100000 per maand, bedenke, dat het goed wer ken van dit omvangrijk mechanisme van telefoon, radiotelefoon, telegraaf en telex uiteindelijk een ver- bruikersbelang is, ja een landsbelang, dat in deze tijd, waarin alles gedaan moet worden om uit de verarming te komen, on der geen voorwaarde ge mist kan worden. Evenals bij ons bezoek aan de Plaatselijke tele foondienst te 's-Gravenha- ge hoorden wij op de dis trictscentrale te Amster dam en de knooppuntcen trale te Hilversum de te genwoordig algemene ver- Ondertrouwd: Johannes Evers, 31 j. en Huibertha Willemina Westerhoud, 19 j. Leendert Cornelis Moerman 26 j. en Maria Jozina Hendrika deii Boer 27 j. Gerardus Philippus Streng 24 j. en Helena Maria van der Kleij 25 j. Saron Pieter Westmaas, 34 j en Ali da Hilferink 29 j.; Pieter Hofland 22 j. en Steventje Bruné 21 j. Getrouwd: Leendert de Graaf, 25 j. en Marijtje Jannetje van der, Bosch 23 j.Jacob Koelewijn 28 j. en Elisa beth Kuintje Rademaker. 26 j Johan nes Theodorus Vrisekoop 24 j en Pe tronella Bauer 19 j. Overleden: Arend Veninga, 81 j.; Dirkje Boeren. 58 j.. weduwe van Johannes Zieltjes. Grietje1 Blouw, 8 maanden. Geboren: Dirkje, dr. van C. Goed hart en A. Karssen; Pieterneila Jaco ba. dr. van J. M. Timmer en A. M. van Oosterom; Gerdina Teuntje, dr. van C. E. Rodenburg en A. van Dijk; Gerardus Antonius Maria, zoon van G. C. Hillebrand en J. F. G. M. Kor- ver; Ge/ardus Hermanus, zn. van J. de Jong en A. M. Hoogland; Gerrit, zoon van D. van Eenk en G. W. Al- phenaar; Magdalena Petronella, dr. van G. Turkenburg en S R. T. de Groot; Hendrikus Cornelis Johannes, zn. van A. G. de Man en C. v. d. Valk; Maria, dr. van J. Kapte'ijn en A. van der Kraan; Joannes Gerard is, zn. van J. S. Löcke en J. P. Boef; Dirk Jan, zn. van D. J. Boef en J. Boer; Ma rianne Cornelia, dr. van W. C. Coste- ris en A. Bouthoorn; Pieter, zn. van K. van Leeuwen en W. P. van Toren. BOSKOOP Gemeenteraad. De gemeente raad zal op Woensdag a.s. 's avonds 8 Uur ter openbare vergadering bij eenkomen. Agenda o.a.: Zo moge lijk voortzeting van de behandeling va:i het voorstel tot het treffen van voorbereidingen voor de bouw van wonngen, met herstemming o /er het voorstel-Kooy: vorstel tot het verleren van medewerking aan het best. ur der N.H. school voor de be schikbaarstelling van gelden uit de gemi entekas voor de aanschaffing van een ketel voor de centr. verw. in zijn schoolgebouw: voorstel in^iUe drinkwatervoorziening van percelen aan o.e Zwarte weg. Geboren: Grietje d. van D. W. van der Zeeuw en G. van Tol; Anne- marie d. van M. de Jong en G. A. Hogendoorn. Ondertrouwd: W. van Leeuwen 30 j. en A. J. J. Straver 23 j. OEGSTGEEST K. A. B. De eerste kaartavond begint op Donderdag a.s. des avonds te 7 uur. 3ia%et Jiwied en de „MiiÜaenen-mleniö 6. Maar dat was geen gemakkelijk vraagstuk. Als Signor Eurasio met zijn wonder-vliegtuig nog in de buurt was geweest, zou die hen wel even hebben weggebracht. Maar niemand had hem nog gezien sinds de landing op de kust van Falderalia. Ze zouden zichzelf dus moeten helpen. Een boot maken was niet zo moeilijk; maar zo'n ding vaart nooit Hard en ze moesten gauw in Arabië zijn. An ders kon het wel eens te laat wezen. Goede raad was duur. Totdat Signor Gabriël op een goed idee kwam. In Falderalia, dat een ouderwets land is, geloven de mensen nog in heksen die op bezemstelen door de lucht vliegen. Pas nog hadden ze zo'n heks gevangen en in een donker hok op gesloten. Zij zou zeker ter dood ver oordeeld zijn, als Karei Kwiek niet bevolen had, het oude mensje on middellijk weer los te laten. „Mis schien", zei Signor Gabriël. „is er toch wel iets waar van al die hekserij. Ik spring op de fiets en ga direct de KATWIJK AAN DEN RIJN Tragisch. Toen mej. v. R.P. zich Zondagmorgen naar de vroeg mis zou begeven, zakte 'zij vlak voor de kerkdeur ineen. Een hartver lamming had een einde aan haar leven gemaakt. LEIMUIDEN „St. Genesius". Donderdag en Vrijdag gaf „St. Genesius" haar 2e uitvoering in dit seizoen. Voor het voetlicht werd gebracht „De Spook trein", 'n toneelspel met griezelige mhoud, waarin ook de humor niet achterbl-.'ef. Beide avonden, zowel te Rijnsaterwoude als in Leimuiden, be wees de toneelver., dat ze er zijn kan. Alle rollen werden zeer goed en tot ieders tevredenheid vertolkt. Een verloting op Vrij dage vond bracht ruim 125 op voor Kath. Thuisfront. Een gezellig bal o.l.v. de vrolijke Vrijbuiters uit Aalsmeer besloot deze uitvoeringen. NOORDWIJKERHOUT L.T.B. In zijn openingswoord zei voorz. Zonneveld het te betreuren dat door de voorz. van de opgeheven Bond van Kleine Kwekers, vorige week eigenmachtig een L.T.B.-verga dering was uitgeschreven zonder het Bestuur hierin te kennen. Na de aan sluiting bij de L.T.B. zijn voor hem de voorzittersrechten komen te ver vallen. Spr. kwam het onverklaarbaar voor hoe zulk een organisatie-man als v. d. W. tot zó'n daad heeft kun nen komen en hoopte dat geen na delige gevolgen hieruit mochten voortvloeien. Het voorstel der afde lingen Grotebroek, Castricum en Limmen tegen elke saneringsmaatre gel werd met alg. st. verworpen. Het voorstel „Kring Bollenstreek" en Af deling Noordwijkerhout" tot behoud van de saneringsmaatregelen, maar dan in gewijzigde vorm, werd met alg. st. aangenomen. De afd. Noord wijk is voor afschaffing van de vrij willige inkrimping. Met een meerder heid van stemmen ging de vergade ring hiermede accoord. Tot afgevaar digden voor de Algemene Vergade ring werden gekozen de heren P. van Leeuwen en M. C. Braun, als plaats vervangers de heren J. R. Zonneveld en H. Hogervorst. SASSENHEIM Geboren: Antje d. van F. H. Krook en A. Schaddee v. Dooren; Hendrik Cornelis z. van C. v. d. Kraan en P. v. d. Heiden; Wilhelmina Agatha d. van W. J. Turenhout en A. M. Wessels; Sophia Johanna Maria d. van H. J. J.. Langeveld en C. J. M. Belt; Bernardus Petrus z. van J. Th. v. d. Meer en M. Bierman; Jan Gerard z. van F. Hubers en A. Bol; Sophia Maria Therecia d. van M. H. v. Dorp en C. A. M. v. Heiningen; Wilhelmina d. van G. Batenburg en W. K. v. d. Kwaak. Overleden^ A. G. Clobus 62 j.; Th. H. Beijersbergen 15 j.; F. Homan geb. Groenendijk 78 j.; N. A. Nieuwendijk VOORHOUT Nogmaals de assistent-machinist fitter. Deze zaak die zo veel stof heeft doen opwaaien, is nu ten einde gekomen door een uitspraak van het Ambtenarengerecht. Klagei* was de assistent-machinist-fitter. Voor het Ambtenarengerecht was komen vast te staan dat klager bij besluit van verweerder (de gemeen te) van 26 September 1945 met in gang van 1 October 1945 in vaste dienst is aangesteld met een proef tijd van een jaar, daarbij overwegen de dat blijkens artikel 29a van het op klager van toepassing zijnde amb tenarenreglement voor de gemeente Voorhout, dat laatstelijk is gewij zigd bij raadsbesluit van 9 Mei 1940. klager ingaande 7 April 1947 recht heeft op hetgeen 70 ten honderd van de volle aan zijn ambt verbonden generlei bezoldiging over 1947 kon worden uitbetaald en de voormelde brief van 24 April welke geacht moet worden de schriftelijke weige ring te bevatten om klager over 1947 uiu te betalen, werd in strijd geacht >met het voormelde ambena- renreglement. De uitspraak luidde: Het beroep wordt gegrond verklaart. Nietig verklaart wordt het besluit van verweerder dd. 29 Maart 1947 alsmede de schriftelijke weigering d d. 24 April 1947, waarvan beroep. WARMOND Ghuwd: G. Stevens 33 j. en P. de Boer 24 j.; A, F. v. Dijk 38 j. en J. Versluijs 34 j.; F. Ruiigrok 27 jaar en A. A. Schakenbos 26'j. Overleden: Wilhelmina M. L. Bey- nes 59 j. echtgenote van H. A. v. Hees en J. Hassing 76 j. WOUBRUGGE Geboren: Petrus P. L. M., zoon van Th. J. Pouw en J. W. Witteman. Ondertrouwd: E. J. Reussink 28 jaar en C. Schijf 27 jaar. oude dame even opzoeken. Bonjour, president!" „Veel succes", riep Karei hem achterna, maar Signor Gabriël was al verdwenen. Ook de luitenant kwam juist de deur binnen en Karei stuurde hem direct naar zijn kamer om zijn deftige uniform tegen wat ge makkelijker kleding te gaan verwis selen. „We gaan op reis", zei Karei. „U gaat toch zeker mee, mijnheer de I bezold ging meer bedraagt dan zijn luitenant?" Maar de luitenant ant- militaire beloning, woordde niet eens. Hij was gewend Het raadsbesluit van 29 Maart '47 te doen wat van hem verlangd werd. I dat tot gevolg had dat aan klagti j naar Montevideo, Alphacct, 27 Nov. van Lorenzo Markuez naar Beira. Antli. Leewenhoek, 29 Nov. van Port Elisabeth naar Kaapstad. Arndijk, 30 Nov. van New York te Antwerpen. Blijdcndijk, 30 Nov. van Philadel phia te Rotterdam. Boissevain, 27 Nov. van Shanghai te Singapore. Bloemfontein, KaapstadA'dam, 28 Nov. te Antwerpen. Boschfontein, KaapstadA'dam, wordt 1 Dec. 9 uur te Southampton verwacht, B^da, CubaAmsterdam, 30 Nov. te Punta Delgada. Congostroom, AmsterdamWest- Afrika, pass. 30 Nov. Finisterre. Delfland, Buenos-Aires-Amsterdam pass. 30 Nov. Finisterre. Edam, RotterdamNew York, pass 28 Nov. 12 uur Wight, Eemdijk, GalvestoneRotterdam, 30 Nov. ten anker bij Southend. Gaasterkerk, 30 Nov. van Fremantle via Kaap Hoop naar Dakar. Hugo de Groot, 29 Nov. van Pe- nang te Port Swettenham. Kota Gede, RotterdamJava, 30 Nov. te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, Rotterdam Basra, 30 Nov. te Antwerpen. Kotaagceng, Rotterdam-Java, pass. 29 Nov. 16 uur 1 lA graadskanaal. Merwede, 29 Nov. van Montevideo waar Rio de Janeiro. Modjokerto, Java-Rotterdam. 30 Noordam, 29 Nov. van Ntw York Nov. 7 uur te Suez en 23 uur van naar Rotterdam. Port Said. Nieuw Holland, 30 Nov. van Bata via naar Semarang. Nigerstroom, 28 Nov. van Las Pal- mas naar Havre en Amsterdam. Oranjefontein, 30 Nov. van Kaap stad bij port Elisabeth. Overijsel, 30 Nov. van Karachi naar Cochin. Paulaulaut, Amsterdam—Batavia, 29 Nov. van Londen. Prins Willem IV, HarlingenCata nia, pass. 30 Nov, Óuessant Prins Willem IÏ, 29 Nov. van Montraal te Quebec. Samarinda, 30 Nov. van Semarang naar Chpribon, Spinoza, AbadanRotterdam, 30 Nov. „e Genua. Straat Soenda, 29 Nov. van San tos Rio de Janeiro. Streefkerk, RotterdamCalcutta 30 JS'o, te Antwerpen. Sumatra, 30 Nov. van Semarang naar .oerabaye. Ta lisse, werd 3-0 Nov. van Colombo te Sue/, verwacht. Tosari, AmsterdamBatavia, 30 Nov. te Port Said. Westerdam, 29 Nov. ca. 12 uur van Rotterdam naar New York. Westland, 29 Nov. van Buenos Aires

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3