Tweede 2ege van Volewijckers Om de Gouden Onafhankelijk heidsbeker Lugdunum verliest van Teylingen Kath. Jeugdvoetballeiders bijeen MAANDAG 17 NOVEMBER 1947DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het was gisteren een slecht-weer-dag voor de voetballers, doch de oogst is nog niet tegengevallen, in aan merking nemend, dat er tevoren reeds verschillende wedstrijden waren afgelast. Dat was intussen jammer, want daardoor wordt een gelijktijdig opgaan van de diverse clubs voor komen. HAARLEM AAN DE KOP VAN AFD. I achter de rug is, blijkt toch wel over duidelijk, dat de Leidenaars dit sei zoen een bescheiden rol zullen blij ven spelen, indien er nietPspoedig ver andering komt. Intussen werkte VFC zich door een 30 zege op Unitas tot de zesde plaats op. Gelijk spel van U.V.S, S.V.V. en R.C.H. geven geen kamp Wat de uitslagen betreft, grote ver rassingen zijn er niet voorgevallen. In Afd. I heeft Haarlem een uitste kende 5geboekt op HBS en de Vo lewijckers hebben hun kans tegen de Stadgenote Zeeburgia benut door een 20 overwinning. Haarlem is daar door met een wedstrijd meer dan VSV aan de kop gekomen, doch Volewijckers is nog een punt op de andere drie candidaten voor de laat ste plaats achter. Haarlem 3 5 12 17—11 11 VSV 7 4 2 1 23—13 10 Xerxes 8 4 2 2 22—16 10 Ajax 7 3 3 1 15— 8 9 HDVS 7 3 3 1 14—10 9 Zeeburgia 8 3 2 3 1513 8 't Gooi 7 2 2 3 12—13 6 HBS 7 2 14 10—19 5 RFC 7 2 1 4 11—24 5 Neptunus 8 2 15 1321 5 Volewijckers 8 2 6 1014 4 In District II heeft DFC een goede beurt gemaakt door een 41 zege op DWS en DHC slaagde erin tegen Blauw Wit een gelijk spel te be.l. alen. EDO 7 5 2 13— 5 12 DFC 8 4 2 2 17—11 10 Feyenoord 7 4 12 166 9 Stormvogels 8 3 3 2 1513 9 BI. Wit 9 2 5 2 13—14 9 Sparta 8 4—4 12—11 8 DWS 8 3 2 3 9—11 8 ADO 7 1 4 2 7—11 6 DHC 8 1 4 3 9—18 6 DOS 7 2 1 4 12 - 9 5 Excelsior 7 2 5 216 2 In de 2e klasse B behaalde SW een vrij gemakkelijke 41 zege op BMT, waardoor de Schiedammers heer en meester van het terrein blijven, slechts nog steeds bedreigd door RCH, die Quick in Den Haag met 20 versloeg. UVS boekte geen onver dienstelijk gelijk spel tegen het enke le plaatsen hoger geklasseerde ODS, maar nu bijna de helft der competitie Uitslagen eerste klas K.N.V.B. District I: VolewijckersZee burgia 2—0; HaarlemHBS 5-1 District II: Blauw WitDHL 1—1; DFC—DWS 4—1. District III: Quick^-Heracle; 1—2; AGOVV—Vitesse 4—0; Gc AheadEnschedese Boys 42 WagepingenBe Quick 51; EnschedeNEC 33. District. IV:' LongaMauritr 35; EindhovenJuliana 02 Baronie DNL-BVV 0—4; Sitt BoysWillem II 11; Helmonr —De Spechten 33. District V: AchillesBe Quich 14; VeendamVelocitas 41; HSCEmm en 60; SneekFri sia 01. District VI: NO ADPSV 1—0; LimburgiaVW 12; Braban- tiaNAC 04; Bleyerheide— Helmondia 22; Vlissingen— Soortclub Emma 12. SVV 8 8 28— 7 16 RCH 8 7 1 28— 6 15 ODS 8 4 2 2 16— 9 10 Quick 6 3 12 13—10 7 HVV 8 2 3 3 8—10 7 VFC 8 3 1 4 9—13 7 UVS 7 2 2 3 12—13 6 Unitas 7 3 4 7—15 6 CW 6 2 13 11—13 5 Overmaas 8 1 7 318 2 BMT 8—17 11—29 1 Een moment uit de wedstrijd Rot terdamRest van Nederland, Welke wedstrijd op zeer overtuigende wijze door de kranige Rotterdammers werd gewonnen. DE WEDSTRIJD om de Gouden Onafhankelijkhsidsbeker, welke Za terdagmiddag op het uitverkochte Sparta-terrein tussen het Rotter damse elftal en „de Rest van Nederland" gespeeld werd, is met 6-0 door de Rotterdammers gewonnen. se moesten het in duels met de vir tuoos de Harder doorgaans afleggen, maar ze bleven hem voortdurend op zijn huid zitten, zodat de Hagenaar maar weinig kans tot schieten kreeg. Hij had pech toen een zuiver inge schoten bal tegen de bovenlat ketste. Keeper Landman kreeg veel min der gevaarlijk werk op te knappen dan zijn collega aan de andere kant, doch deed het naar behoren. In de voorhoede was Wilkes natuurlijk de g'rote man. Hij gaf een partijtje voet bal weg voor de fijnproevers, mees terlijk spel door geraffineerde bal- behandeiing, korte dribbles, snelle rennen en zuivere centers, stelde zijn middenvoor Brandes in staat drie goede goals te maken en zorgde zelf na een stormloop in combinatie met Brandes met een oerhard schot voor het zesde doelpunt. De Soartaan van Male, die Kilsdonk verving, stichtte door zijn snelheid en oordeelkundig switchen telkens verwarring in de achterhoele van de „Rest". Van Munster öp de andere vleugel was een 'tikje minder naar nog ruim vol doende. De „Rest van Nederland" heeft zeer teleurgesteld, en dat bijna over de hele linie en in vrijwel alle onder delen van het spel In de achter hoed deden zich aarzelingen, misver standen fen mis-trappen voor, die men van intèrnationale spelers niet ver wacht zou hebben en die Kraak's zenuwstelsel op een te zwdle proef stelden. We hebben onze nationale doelverdediger zelden zo weifelend en onzeker zienspelen. Hij miste herhaaldelijk als hij opsprong om de bal te vangen, liep in zijn nervosi teit veel te vaak en te ver uit, en heeft door een persoonlijke blunder (door de bal te laten glippen) één doelpunt geheel voor zijn rekening gekregen. Voor twee andere was hij mede verantwoordelijk. Op zijn actief staat een fraai ge-« houden kanjer van Wilkes. Schijve- naar had een zwakke tweede helft maar speelde ook vóór de rust bene den zijn vorm en van der Linden zal R'dam verplettert „de Rest" Dank zij superieur ploegverband. groter opportunisme, betere afwer king der aanvallen en prijzenswaar dige schotvaardigheid heeft het Rot terdamse elftal gewonnen van de „Rest", waarin acht Internationals waren opgenomen. Als we er nog bij zeggen dat de gastheren in Wil kes de intelligente aanvalsleider had den die de „Rest" zo node miste, en dat Fortuna hen doorgaans goed ge zind bleek, geloven we hiermee de voornaamste oorzaken te hebben op gesomd voor een succes, dat alle Rotterdamse harten met trots en vreugde vervulde. De Rotterdammers hebben goed dikwijls zelfs uitste kend gespeeld, zowel als ploeg als wat de elftal-leden individueel be trof met uitzondering van de rechts binnen van der Stoep, die in dit milieu wat uit de toon viel, waren er eigenlijk geen zwakke plekken aan te wijzen. Al onmiddellijk na de aftrap bleek, dat de withemden al hoewel op papier aanzienlijk minder sterk, allerminst van plan waren de zegen cadeau te geven. Zij blaakten van strijdlust, en toen ze na een kwartiertje de vereiste samenhang in 't elftal tot stand hadden gebracht ontplooiden ze een snel en vinnig aanvalsspel, waar de „Rest" eenvou dig niet aan kon tippen Middenlinie en achterhoede vormden een homo geen blok, met de Vroet en Terlouw, die alle twee hun beau jour hadden, als uitblinkers. Zij hadden het niet gemakkelijk tegen Rijvers, die even handig en vlijtig was als steeds maar geen steun kreeg van zijn midden voor en een Lenstra, die veel te weinig in het spel werd betrokken, maar bij elke .gelegenheid zijn hoge klasse toonde. De spil de Leeuw kreeg spoedig vat op de Groninger v. d. Beek, zijn directe tegenstander en schakelde hem gedurende de hele periode vrijwel uit. Barzilay en Ever- evenmin met tevredenheid op deze wedstrijd terugzien. In de mildenlinie heeft Möhring als stopperspil zeker niet gefaald, alhoewel we hem dik wijls veel beter gezien hebben. Ver der was Hazeveld net voldoende en deed Stoffelen voor de rust kranig werk. In de tweede helft werd hij vervangen door Schaap van 't Gooi niet omdat hij beneden de maat bleef maar «omdat de keuze-commissie Schaap ook wel eens in actie wilde zien. Deze speler stelde niet teleur en gaf een paar uitstekende schoten, maar wij prefereren toch de Amster dammer. In de voorhoede miste v. d. Beek de capiciteiten om als aanvals leider te fungeren Hij begreep zijn partners niet, deed daardoor onhan dige dingen en had ook geen dash genoeg om door individueel spel iets te bereiken. Het gemis van een lei der, die de aanvallen kon Coördine ren, verlamde de hele voorhoede, of schoon de Harder, Lenstra en Rij vérs zich als gezegd weinig hadden te verwijten. Wat de wedstrijd zelf betreft, aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Rotterdammers zo'n spreken- le zege zouden behalen. Evenwel scoorde voor de rust v. Male v. Muns ter, v. Male, na de rust Brandes (2) en Wilkes. Het internationale programma Het internationale voetbalpio- gramma is als volgt vastgesteld: Maart AntwerpenBelgiëNe derland. April Rotterdam: Nederland- - België. 26 Mei Oslo: NoorwegenNeder land. 9 Juni Amsterdam: Nederland- Zweden. De data van de wedstrijden tc Antwerpen en Rotterdam zullen nog nader worden bepaald. Het ligt verder in de bedoeling te beginnen met het seizoen 1948 1949 de data van de beide wed strijden tussen Nederland en Bel gië zo te kiezen, dat de ene ont moeting in het najaar en de an- dere ontmoeting in het voorjaar wordt gespeeld. Men zal dus bre ken met de gewoonte om de wed- strijde tussen beide landen met slechts een tussenruimte van on geveer een maand vast te stel len. Overwinningen van L.F.C., Alphen, Docos, Alphia, DOSR en Roodenburg KT IEMAND zou gistermiddag gedacht hebben, dat het voetbalprogram ma volledig zou worden afgewerkt. Evenwel, de velden zijn op_het ogenblik goed, kunnen wel 'n regenbuitje hebben en de voetballers zijn geen mooi-weer-spelers alleen. Dat was gisteren duidelijk, want 't was nat, gum* en koud.... Verschillende leiders kregen klop In de 3e klasse A heeft HBC be wezen haar plaats aan de kop te ver dienen. Thans werd van de naaste concurrente TYBB, zij het met slechts 21 gewonnen, maar de puntjes zijn binnen. Alphen kwam gisteren tot de derde plaats dank zij een fortuin lijke 54 zege op A.S.C. L.F.C- won met de oneven goal van S.J.C. en Woerden deed prachtig werk door een 51 op Westerkwartier. Alphia 9 5 2 2 28—20 12 Westlandia 9 5 1 3 29—19 11 L. en Sn. 9 5 1 3 33—26 11 Duno 9 4 3 2 24—25 11 Kranenb. 8 4 1 3 15—15 9 Oliveo 9 4 1 4 24—22 9 Archipel 9 3 2 4 23—24 8 DHL 9 3 2 4 18—21 8 Jagers 8 2 2 4 14—25 6 's-Gravenz. 9 1 1 7 12—33 3 HBC TYBB Alphen LFC SJC Woerden Hillinen Westerkw. ASC 7 1 23—10 14 4 2 2 20—13 10 4 2 2 15—15 10 3 3 2 10— 8 9 4—3 11—11 8 3 1 4 13—15 7 2 15 11—15 5 116 In de 3e klasse C een nieuwe zege voor ONA met versterking van de leiderspositie. Ook Concordia deed het goed door een 54 op VOC, ter wijl ook DHS en DCL wisten te win nen. ONA Concordia Wassenaar DHS VOC DCL SVW VDL Poortugaal 7 1 I 2 - 22 7 15 21—18 10 16—13 9 12—14 8 14—13 7 17—17 7 6—9 7 11—15 7 4—19 2 In 3E alweer hetzelfde fraaie winst voor EBOH, 'n zege voor Spartaan en 'n grote verrasende 10—1 van de Postduiven op Olympia. Dat hadden we van de Goudse club niet ver wacht. EBOH Spartaan Postduiven AVV Pretoria CKC Olvmpia LSV Martinit 7 1 29— 7 13 4 2 2 11- 10 12 5 20—15 15—16 15—15 8—11 11—23 6—10 9—19 In de 3e klasse F leed HOV haar eerste nederlaag -en nog wel tegen Leonidas, welke club hiermede te vens haar eerste overwinning boekte. En dat was de enige thuisclub, die verloor. De andere boekten alle over winningen met een blanco tegenscore. HOV VCS Alblass. SIOD 7—1 19— 6 14 6 1 21—12 12 5 1 2 17—12 11 3 2 3 9—15 Tonegido 8 2 3 3 914 7 Zwijndrecht 7 2 14 1216 5 Fluks 8 2 15 10—15 5 Leonidas 8 1 3 4 916 5 BI. Zwart 7 115 9—19 3 In 4A al eveneens een nederlaag van de leiders. Lenig en Snel ging te gen Duno met 41 ten onder, waar door Alphia dank zij 'n uitstekende A LS WE 's ZONDAGS de duizen den voetballers naar het groene veld zien trekken, om ten aanschouwe van honderden supporters met el kaar om de eer te kampen en de couranten ellenlange lijsten met pro gramma's en uitslagen bevatten, dan moet het voor iedereen duidelijk zijn, welke belangrijke plaats "de voetbal bij duizenden inneemt. Evenre dig met deze belangstelling is de verantwoordelijkheid van de bestuur ders en onder hen in zeer bijzondere mate, die van de jeugdleiders. Zij zijn het immers, die te waken heb ben, dat de voetbal niet ontaardt in een manie, doch dat zij steeds als middel ondergeschikt blijft aan het doel, dat hét katholiek voetbal zich gesteld heeft. verschillende facen van de experimen tele ontwikkeling van het kind, dat vooral in de puberteitsjaren een moeilijke periode doormaakt. „Deze periode gaat gepaard met een gro te onevenwichtigheid; de jongen is lichamelijk man, doch geestelijk nog een kind en demonstreert een gro te lichamelijke energie, welke moet worden opgevangen in de sportbe- weging. De veranderingen in zijn zie- leleven brengen eveneens moeilijk heden mee, welke de jdngen zelf niet kan oplossen. Daarom moeten de lei ders het vertrouwen zien te win nen om de jeugd de weg te kunnen wijzen, volgens welke zij tot de op lossing van hun moeilijkheden kun nen geraken. Die leiding moeten wij op de eerste plaats geven door ons eigen voorbeeld." De heer Leo de Vreede, leraar M. O. lich. oef., bracht hierna een wel kome afwisseling in het programma, met een demonstratie van binnen- en buitenspelen, waarbij hij het zelfs presteerde d# hele zaal op de been te krijgen! Nu waren er wel bij met een dikke sigaar in hun mond, om zc de althans voor hen meest onmogelijke gymnastische oefenin gen te maken, maar zo nauw mogen we niet kijken bij een gezelschap, waarvan velen de 40 reeds gepasseerd waren! Een vruchtbare leidersdag Het was daarom een zeer goede gedachte van de Ned. Kath. Sport- bond, afd. Leiden, om de jeugdleiders van de bij hen aangesloten clubs eens bij elkaar te roepen om het waarom en het hoe van hun grote verantwoordelijkheid nog eens dui delijk voor ogen te stellen. Dit is gisteren geschied en ruim 60 jeugd leiders hadden aan de oproep gehoor gegeven om deze dag tezamen te ko men. De dag werd om negen uur inge zet met een H. Mis in de kapel van d3 Kath. H.B.S., welke werd opgedra gen door de geestelijkadviseur rec tor Vester, die na het Evangelie een korte toespraak hield, waarin hij de nadruk legde op de grote gevaren van biosecoop, lectuur, straat, enz., waaraan de jeugd van heden bloot staat. „Toch mogen de leiders hier om de jeugd niet wantrouwen, want dan zou het werk vergeefs zijn en de toekomst vergooid worden. Wij moeten de jeugd, in de periode van rijping en ontwikkeling, kunnen be grijpen en ons niet laten desillusio- neren. Vandaag gaan wij ons bezin nen op onze grootse taak; moge God ons daarin bijstaan." „Do eilijkheden der rijpende jeugd" Na de H. Mis, tijdens welke velen tot de H- Tafel naderden, werd in het parochiehuis ,,St. Willibrordus" het ontbyt gebruikt, waarna om elf uur het programma aanving met een inleiding door rector Vester over „De moeilijkheden bij de rijpende jeugd". Spr. behandelde eerst de „Opvoedkundige waarde der voetbalsport" Dan vroeg de heer Frits van Veen, lid van het Dioc. Bestuur, aller aan dacht voor ,,De opvoedkundige waarde van de voetbalsport" Na eerst de plaats aangegeven te hebben, welke de jeugdleiders in de opvoe ding innemen, n.l. met kerk en school, de assistenten van de ouders die de natuurlijke opvoeders zijn. legde spr. de nadruk op het feit, dat sport geen doel is, doch middel. „Ons leven heeft maar één doel: de eerste vraag uit de Catechismus. De sport is een middel om te komen tot de vor ming van een harmonische mens, dienstbaar aan Kerk en Staat, met het uiteindelijke doel: God t,e dienen er daardoor in de hemel té komen. De sport is een middel tot karakter vorming, want de voetbalsport kweekt eerlijkheid, moreel uithou dingsvermogen, vastberadenheid, wil-s kracht, offerzin, eenvoud, plichtsbe sef, respect voor anderen, vriend schap, solidariteit, gehoorzaamheid, doortastendheid, beheerstheid, en eigen initiatief. Als de jongen met deze eigenschappen het leven ingaat, zal hij slagen!" Na deze hoogstaande inleiding, die in klare taal, waar geen woord Frans bij was, het edele in de sport naar voren bracht, bood het bestuur de aanwezigen een smakelijke lunch aan, waaraan eveneens grote aan dacht besteed werd. „Culturele- e de ciale ontwikkeling 1 jongen" Hierna vervolgde kapelaan H. P. Jansen, districts-sportadviseur te Rotterdam, het programma met een inleiding „De culturele en sociale ont wikkeling van de jongen". Spr. be toogde, dat de sportbeweging, behal ve haar gosdienstige en technische opvoeding, ook een taak heeft bij de sociale en culturele opvoeding van haar leden, omdat er altijd.een be paalde categorie van jongens buiten de jeugdbeweging blijft. „Katholieke cultuur betekent veredeling van de persoon, naar ziel en lichaam, en het is de taak der leiders de jeugd hier in een goed inzicht te geven, voor al door het goede voorbeeld, n.l- een waarachtige beleving van de waar heid, goedheid en schoonheid. We zul len de junioren-avonden zó moeten besteden, dat zij er allerzijds bete^ van worden'; het sociale en cultu rele leven neemt hierbij een nog be langrijker plaats in dan het techni sche deel, want eens zal er een ein de komen aan de voetbalcarrière van de jongen, doch in zijn hele verdere leven zal die sociale en culturele vorming zijn nut afwerpen." .Medische inzichten bij sportbeoefening" Voorafgegaan door enkele practi- sche oefeningen, weer onder leiding van Leo de Vreede, kwam dr. Bonke, lid van de medische commisie der K.N.V.B., te Amsterdam, aan het woord om te spreken over „Medische inzichten bij de sportbeoefening." Spr. begon met te zeggen, dat een jongen, die door de medische sport keuring wordt afgekeurd, niet mag worden afgestoten, doch dat men hem, die zijn zinnen op de sport ge zet heeft, moet aanhouden. Hij ;s immers alleen afgekeurd voor de wedstrijd-sport. Bovendien kunnen zulke jongens zich zeer verdienstelijk maken op velerlei gebied, b.v. mate rialenzorg. Voor het overgrote deel van de jongens echter is de sport wel nuttig en heilzaam. Vervolgens wees spr. op de speciale eisen, die men moet stellen bij het onstellen van een elftal, daar iedere plaats van de speler bijzondere eigenschappen vraagt, en betoogde tenslotte dat, wanneer een jongeman goed door de puberteitsjaren heen komt. hij dif practisch nooit aan zichzelf te dan ken heeft, doch aan andere factoren, warvan de sport er een is, omdat hij daarin op een goede manier z'n krachten kan uitleven. .Inrichting der jeugdbijeenkomsten* Leo de Vreede behandelde vervol gens „De inrichting van de jeugdbij eenkomsten", welk aan de leiders zware eisen stellen, omdat de jon gens alleen maar willen vaetballen, voetballen en nog eens voetballen. „We moeten beginnen met te zor gen, dat zij zich behoorlijk kunnen ge dragen; dan pas kunnen we aan mas sale bijeenkomsten gaan beginnen. Ook het programma stelt bijzondere eisen; naast het optreden van een ge huurd gezelschap, verdient het eigen werk zeker de voorkeur, mits natuur lijk ondér goede leiding en controle vooraf". Spr. gaf ten slotte enkele oractische wenken, waarmede de lei ders bij het organiseren van zo'n avond, rekening moeten houden. .Taak vari jeugdleiders in de sportbeweging" De rij van inleiders werd besloten door de voorzitter van de Dioc. Bond, de heer G. Kruyver, die „De taak van de jeugdleider in de sport beweging" besprak. „Vroeger be perkte de taak van de jeugdleider zich tot de lichamelijke zorg voor de jongens; thans wordt er echter meer vereist Daarom moeten zij een voorbeeld zijn van rechtvaardigheid en onkreukbaarheid en daarnaast moeten zij een behorlijke techni sche kennis bezitten. Zij moeten de jeugd verantwoordelijkheid, naasten liefde voetbal is een teamspel - en tenslotte ook respect voor de lei ders en scheidsrechters bijbrengen De katholieke gedachte moet in onze verenigingen nog meer naar voren komen. „Er zijn er nog velen, die wel de capaciteiten en de gelegenheid maar niet de lust daartoe hebben. Maak daarom door uw werk propa ganda, opdat ook zij zich in dienst zullen stellen van de katholieke jeugd". Hiermede was het programma ten einde en dankte de voorzitter, de heer H. Hogervorst, alle medewer kenden en belangstellen voor hun bijdragen aan het succes van deze dag. Met een kort lof in de St. Willi- brorduskerk, werd deze leidersdag gesloten. Men zal het ons niet euvel duiden als wij op deze overigens voortref felijk geslaagde dag één opmer king maken. Vooraf een woord van lof voor de gedegen, practische en boeiende inleidingen, die ongetwij feld voor vel^n nieuwe gezichtspun ten geopend en aan allen de bezie ling gegeven hebben om zich met vernieuwde ijver weer aan hun prachtige taak te geven, maar o.i. was het programma fat te eenzijdig. De ene inleiding volgde de ander op, zonder dat er gelegeiheid was voor gedachtenwisseling behalve dan met dr- Bonke. Men kan zelfs van het goede te veel krijgen en vooral de middag met vier inleidingen, slechts éénmaal onderbroken met een kwartiertje practische oefeningen, vroegwel wat al te veel van de toe hoorders. Dit is echter pas de eerste keer, dat een dergelijke dag georga niseerd wordt; de juiste vorm moet dus nog gevonden worden. Misschien kunnen de organisatoren, waar voor overigens niets dan lof hier mede een volgende keer rekening houden; het programa zal er aan trekkelijk door worden en het suc- ces daaraan evenredig groter. 52 op de Jagers de leiding heeft overgenomen. e leiders der 4e klasse B lopen steeds meer uit. Gisteren moest VDS de meerderheid van HPSV erkennen er al bleef het slechts 32, de voor sprong der politie-agenten is reeds vijf punten op Voorburg, die een 20 zege boekte op GDS. Docos kwam met 42 tegen Terlaak uit Re bus, welke club daardoor en mede door de zege van Quick Steps op Alph. Boys op de laatste plaats. HPSV Voorburg VDS Alph. Boys Sooorwijk Docos Ra va Steps GDS Terlaak 1 2—7 28— 9 17 23—13 12 22—18 11 27—23 10 15—14 10 28—26 9 16—19 6 13—22 5 9—19 4 19—37 4 De grote strijd in 4C tussen Lug dunum en Teylingen is in het voor deel der Sassenheimers geëindigd. Het resultaat was 43. Hierdoor is voorsprong van Lugdunum tot één punt teruggebracht, DOSR bracht het gisteren zowaar tot de tweede ze ge: 42 op ESM. De Veenders schui- en.daardoor voorlopig drie plaatsen op. Met WSB wil het nog niet vlot ten. Gisteren werd het een 41 ne derlaag tegen Rijswijk Lugdunum Teylingen Bodegraven Riiswijk Lisse DOSR Hillegom BSM WSB 8 6 1 1 20—11 13 8 6 2 26—14 12 8 5 3 27—18 10 7 4 3 15—14 8 7 3 13 14—13 7 7 2 14 13—19 5 7 115 11—16 17—27 8—18 In de 4e kl. D. heeft Roodenburg Pisteren weer 'n goede slag geslagen door in de uitwedstriid het vrij ster ke BTC met 41 te kloonen. De Lei denaars hebben daardoor een - voor- sorong van twee punten gekregen. Ook Saturnus verloor Pisteren, zodat de kansen v=m de Leienaars weer goed staan. De stand is: Roodenburg 8 5 2 1 2911 12 H. D. V. 8 5 3 27—13 10 B. T. C. 8 5 3 21—18 10 Saturnus 8 5—3 13—10 10 Delft 8 3 3 2 17—15 9 Schoonh. 7 3—4 14—12 6 Vofel 8 2 2 4 17—18 6 D. V. C. 8 2 1 5 10—32 5 Florissant 7 1 6 1029 2 In de 4e kl. E. tenslotte verloren de drie leiders ieder een punt door geliike spelen. LOWS kwam met een epUik soel van Haastrecht terug en DSO versneelde een punt tecen Te Werve. zij het onder urotest, Wilhel mus behaalde twee punten, doch on der nrotest van de verliezende nartij KRVC. Rouwkoóp kon het tegen VVP niet bolwerken en moest met een nederlaag penoegen nemen, ter wijl de Jiekkesluiter Zwart Blauw met de oneven goal verloor van SOA. D. S. O. L. D. W. S. Haastrecht Wilhelmus Te Werve V. V. P. S. O. A. RouwkooD 9 3 1 33—14 13 3 1 30—16 13 3 1 25—15 13 2 2 23—13 12 2 3 32—24 10 1 4 23—23 9 1 4 18—32 9 5 20—22 K. R. V. C. 9 4 5 17—36 4 Zw. Blauw 9—18 10—35 1 UITSLAGEN LAGERE KLASSEN. 2e kl. A: COALFortuna 21; EmmaSliedrecht 21; de Kenne- m'ersScheveningen 42. 2e kl B: SVV—BMT 4—1; Quick— RCH 0—2; UVS—ODS 1—1; VFC— Unitas 30 District H: 3e kl, A: ASCAlphen 3—4; LFC—SJC 1—0; HBC—TYBB 21; WesterkwartierWoerden 15 3e kl. B: ConcordiaVOC 54; SVW—ONA 0—2; DHS—Poortugaal 2—0; DCL—VDL 3—1. 3e kl. E: Martinit—EBOH 1—5; CKCSpartaan '20 12; Postduiven - Olympia 101; CSVPretoria 02. 3e kl. F: HOVLeonidas 12; ZwijndrechtFluks 30; VCSAl- blasserdam 40; Tonegido—SIOD 1—0 4e kl. A* DHLKranenburg 1—3; WestlandiaArchipel 64; Alphia de Jagers 52; Oleveo's-Graven- zande 31; DunoLenig en Snel 4—1. 4e kl. B: SpoorwijkRAVA 10; DocosTerlaak 42; Voorburg GDS 20; Quick StepsAlphense Boys 5—2; VDS—HPSV 2—3. 4e kl. C: DOSR—BSM 4—2; WSB. Rijswijk 14; TeylingenLugdunum 43. 4e kl. D: DVCSaturnus 31; BTCRoodenburg 14; HDVFlo rissant 80; DelftSchoonhoven 20. 4e kl. E: HaastrechtLDWS 33; VVPRouwkoop 42; SOAZwart Blauw 10; te WerveDSO 11 (o p. v. DSO); KRVC—Wilhelmus 2—3 (o. p. v. KRVC).

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3