Jjïiefoatitjeö AANGEBODEN KS ZATERDAG 15 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Competitie adc. ADC 2 en 3 speelden respectievelijk te Leider dorp en Leiden tegen LDC 3 en DC L 2. ADC 2 zette haar overwinnin genreeks voort en won ook dit keer met sprekende cijfers van LDC 3, nl. met 15—5. Had LDC het eindspel be ter afgewerkt, dan zou de uitslag ze ker niet zo hoog zijn. ADC 2 blijft DCL 2. die nog ongeslagen is, op de voet volgen. ADC 3 verloor, zoals te verwachten was, met 142 van de zeer sterke DCL 2. F. Blom van ADC redde de eer doo rte winnen. De wedstrijd HDC (Hazerswoude) —ADC (Alphen aan de Rijn), die in dertijd werd afgebroken met een ge lijke stand (9—9), met 1 afgebroken partij, we'rd door ADC 1 met 119 gewonnen, aangezien de afgebroken partij voor ADC gewonnen werd ge geven. I Maandag a.s. speelt ADC 1 tegen SDV 1 uit Sassenheim. ADC 2 komt uit tegen Noordwijk 2 en ADC 3 te gen SDV 2 (Sassenheim). De wed strijden worden gespeeld in het Nuts- gebouw te Alphen aan de Rijn, waar belangstellenden hartelijk welkom zullen zijn. Geboren: Elisabeth Maria, dr. van j J. H. Bruines en J. J. Dongelmans; Joanna Gemma, dr. van G. A. Bahl- mann en M. A. Agterof; Aartje Dirk je Geertje, dr. van G. Koppe en D. Schenkel; Pieter, zn. van J. van Kreu- nigen H. J. Janzen; Cornells, zn. van J. Griffioen en A. Sipkema; Jan, zn. van J. v. Hanswijk en W. Bogigende. Ondertrouwd: Leendert de Graaf, 25 j. en M. J. van den Bosch 23 j.; J. Koele wijn 28 j. en E. K. Rademaker I 26 jaar. Getrouwd: J. H. Hansen 27 j. en I M. H. J. Gesman 23 j.; J. P. Vrise- koop 28 j. en Th. Ruyssenaars 26j. J. Stapper 25 j. en A. Staal 41 j.; J. van der Zwart 23 j. en N. Tatje 20 j. I D. Roest, 22 j. en N. van der Ster 23 jaar. Overleden: Pieter Rijnberg 29. BOSKOOP Pastoor E. Mathot f Gistermorgen overleed plotseling in de kerk van de H. Jannes de Doper te Boskoop, terwijl hij zich tot het op dragen van het H. Misoffer voorbe reidde, de Zeereerw. Heer C. Mathot, oud-pastoor, te Spanbroek. De overleden priester werd gebo ren te Boskoop op 21 Aug. '89. Hij werd 9 Aug. If 14 priester gewijd. Na enkele maanden als assistent in zijn geboorteplaats werkzaam geweest te zijn, werd hij benoemd tot kapelaan te Kwintsheul. Later was hij werk zaam te Stompwijk, Krommenie, Roe lof arendsveen, Leiden (St. Joseph), Hillegom, Monster en Haarlem. In 1933 werd hij "benoemd tot pastoor te Oud-Beyerland en in 1936 te Span broek, waar hij in 1939 zijn zilveren priesterfeest vierde. Sinds 1945 was pastoor Mathot lijdende aan een hart kwaal, waarom hij dit jaar zijn ont slag vroeg en vefkreeg. Na enkele maanden in het St. Elisabeth Zieken huis te Alkmaar verpleegd te zijn ge weest, vestigde de thans overledene zich bij zijn familie te Boskoop. Ogenschijnlijk leek hij de laatste maanden aan de beterende hand, tot dat gistermorgen zijn Zeereerw. plot seling onwel werd en na enkele mi nuten overleed. Hem werd door pas toor Ouwendfjk het H. Oliesel toege diend. De overleden priester is ge storven in dezelfde kerk waarin hij werd gedoopt, zijn le H. Communie ontving en zijn le H. Mis opdroeg. plechtige uitvaart zal plaats oen Dinsdagmorgen te 10 uur te Loskoop, waarna begrafenis op het R.K.. Kerkhof. mast afgeknapt tegen hefbrug. Gisteravond wilde de trawler, de U.K.^ 50 de helfbrug passeren, doch had 't ongeluk, dat de top van de 7 m. lange mast de geheven brug raakte, waardoor de mast finaal afknapte en met veel geraas op het dek neer kwam, zonder iemand te treffen. Naai de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. .Geboren: Johannes, z. v. J. Geers en G. F. van Veen; Aalbert C., z. v. H. Schonewille en B. Raven horst; Neeltje C., d. v T. van Tien hoven en E. M. Blom; Gerritje P., d. v. G. van der Starre en C. E. van Capel. Huwelijken: C. G. Ravensberg en - M. W. van Zon. KATWIJK OPHEFFING DISTRIBUTIEDIENST „KRING KATWIJK". De Leider van de distributiedenst „Katwijk" brengt ter algemene ken nis, dat met ingang van Maandag 24 November a.s. deze dienst zal wor den opgeheven en samengevoegd met de distributiedienst „Leiden"1. In verband met deze opheffing, zal het kantoor „Katwijk" op Vrij dag 21, en Zaterdag. 22 November a.s. voor het publick zijn gesloten. Als gevolg van deze verandering, kan de voorgenomen Na-uitreiking niet op 21 November a.s. doorgang vin den, doch wordt zowel voor Bonkaar ten, als a.s. Moeder-kaartjes en Schoenenbonnen te Katwijk een na- uitreiking gfehouden op Woensdag, 19 November a.s. Het aanvragen van een bon voor Werkschoenen kan tot en met 20 November a.s. geschieden. Vanaf 24 November a.s. zal het kan toor „Katwijk" voor het publiek zijn geopend van Maandag tot en met Vrijdag, des voormiddags van 8.30 11.45" uur en des. namiddags van 2—3 uur. Voor Rijnsburg blijven de bekende zittingsdagen op Maandag en Don derdag van 9.3012.30 uur. Voor Valkenburg op Vrijdag van 9.30s—12.30 uur. De z.g. instellingen worden voort aan te Leiden behandeld, doch de aanvraagformulieden kunnen te Katwijk worden ingeleverd. De afdeling „Handel" zal vanaf Maandag, 24 November a.s. niet meer gehuisvest zijn' in het Raadhuis, doch in het distributiekantoor, Zee weg 123. Bij de eerste inlevering van con sumentenbons moeten de Handela ren /hun oude Codenummerkaart me debrengen. De inlevering van de afd. „Han del" is als volgt: Maandag, des voormiddags: sla gers en melkboeren; des namiddags: codenummers 1000. Dinsdag, des voormiddags: code nummers 2000; des namiddags: bak kers. Woensdag, des voormiddags: code nummers 3000; des namiddags: code nummers 4000. Donderdag: des voormiddags: co denummers 5OÖ0 en tabak; des na middags: Ind, artikelen, fabrikanten en tabak. De Afdeling „Handel" zal voor het publiek geopend zijn: des voor middags van 8.3011.30 uur en van 2—3 uur des namiddags. Op Vrijdag en Zaterdag is deze afdeling derhal ve voor het publiek gesloten. Het. kantoor „Katwijk" wordt van af 24 November a.s. geleid vanuit het centrale kantoor te Leiden, Steenschuur 21. De directeur van de distributiedienst „Leiden" houdt voortaan Spreekuur op het Kantoor Katwijk élke Maandag van 1.30 2.30 uur. Nota's voor gedane leveringen ten behoeve van de Distributiedienst „kring Katwijk" moeten zo spoedig mogelijk na 1 December a.s. worden ingediend ten Raadhuize van Kat wijk. Ko-Plu-Ko. De Pluimveevereni ging Ko-Plu-Ko organiseerde een clubtentoonstelling, die door enkele autoriteiten, onder, wie de burgemees ter, die de tentoonstelling opende, werd bezocht. Er zijn 263 dieren aan wezig, allen van de plaatselijke in zenders. De heer Sibie won twee be kers. Verder wonnen hoofdprijzen de heren P. Hommel, H. v. Schie en A. van Egmond. De tentoonstelling had reeds een druk bezoek. KOUDEKERK Geboren: Gerardus A. W., z. v. Th. Meijer en Th. H. van der Voort. Gehuwd: H. Fledderus 64 jaar en G. Driel 51 jaar. LEIDSCHENDAM Ex-burgemeester Höltke. In de zaak tegen de ex-Leidschendamse S.S. burgemeester ir. Harm. Höltke, d:ie voorheen ook burgemeester was van Gorinchem, is door het Gorkum- se tribunaal uitspraak gedaan. Hij is veroordeeld tot 7 jarar internering, echter met aftrek, verbeurdverkla ring van 5000.en ontzetting uit de beide kiesrechten. Het tribunaal achtte niet bewezen, dat Höltke zich zóu hebben schuldig gemaakt aan verraad ofandere geniepigheden, waar-van anderen de dupe zijn ge worden. Missieavond. De L.T.B. heeft met de L.T.J. een speciale Braziliaanse Missie-avond gehouden, waarde Z.E. pater Hendriks, een interessante cau serie heeft gehouden over zijn meer dan 25 jarige arbeid' in Brazilië. Spr. sprak met Voldoening over de goede resultaten welke hij speciaal bij de stichting van een priester-seminarie heeft mogen behalen. Het geheel werd omlijst met Braziliaanse zang. De leden van L.T.B. en L.T.J. hebben als dank voor deze mooie avond een collecte gehouden welke 375 heeft opgeleverd. Geboren; Anna J.. d. v. H. M. Verduin en S. Chr. Tetteroo; Petro- nella C. W., d. v. C. G. van Schie en W. J. Stijnman; Cornelia A. Th., d. v. L. J. v. d. Meer en J. C. v. d. Meer; Johanna A. M., d. v. A. A. Bolleboom en M. C. van Leeuwen. Gtrouwd: A L. J. Breed en Ad. M. A. G. Struyvé. Overleden: Leonardus W. v. d. Meer 27 j. zn van C. v. d. Meer; Teu- nis de Vries 57 j. echtg. van M, Vo gelaar. LEIMUIDEN OOGSTDANKDAG. Deze week werd door de L.T.B. de Oogstdiankdag gehouden. Des mor gens half negen werd een gezongen H. Mis opgedragen om God te dan ken voor de afgelopen oogst Veel land- en tuinbouwers met hun ge zinnen woonden dit Misoffer bij. Het altaar was door de bloemisten mooi versierd. Hierna, verzamelden die L.T. B.-ers, ongeveer 25 mannen en 20 da mes, zich in café Keijzer waar een goed verzorgd ontbijt hen wachtte. Aan het eind van dit ontbijt vereer de pastoor en kapelaan hen met een bezoek en spraken beiden een kort woord in de geest van de Oogstdank- dag. Na het ontbijt sprak mevr. van Schaik le dames toe, waarbij het or ganiseren van de L.T.B.-vrouwen aangeroerd werd. De heren vertrok ken naar café van Graas, waar ir. Grashuis een leerzame lezing hield over veevoeding in deze tijd. Onge veer een uur kwam het gezelschap weer bijeen en werd deze aangename en toch ook nuttige ochtend besloten. LISSE K.V.P. Tot afgev. naar de Ka mer-centrale en Staten-centrale wer den benoemd de heren Floor, van der Laan en van Rooyen. Wfethouder J. W. A. Lefeber leidde het onderwerp „Onze Gemeente" in een gaf een beeld van het werken van de ge meenteraad en in het bijzonder van de R.K. Raadsfractie. Uit de vele on derwerpen die de raad te behandelen krijgt, besprak hij de woningnood en woningbouw in het bijzonder en in grote trekken verklaarde hij de plan nen van het gemeentebestuur dien aangaande. De gedachtenwisseling, welke op deze inleiding volgde was groot en liep over het uitbreidingsplan. De heer Randsdorp, voorzitter van de commissie van advies woonruimte- wet 1947, gaf een duidelijke en uit voerige uiteenzetting van de werk. zaamheden dezer commissie. Spr. deelde mede, dat momenteel 291 ge gadigden stonden ingeschreven als woningzoekenden, welke als volgt kunnen worden onderverdeeld, n.l. 87 gegadigden die gaarne zouden trou wen; 162 gegadigden, die een andere woning wensen in verband met hun gezins-grootte, of om andere redenen, 23 dringende gevallen en 19 zeer dringende gevallen. De commissie heeft gedurende haar werktijd van 2 jaren, buiten de vrijwillige samen woningen reeds 196 gevallen van ge dwongen samenwoning behandeld; 30 maal moest woningruil toegepast of haar bemiddeling verleend en 146 toewijzingen gedaan van vrijgeko men percelen of gedeelte van per celen. Gedecoreerd. De heer P. Wasse naar Sr. heeft van H. M. de Konin gin de zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen, wegens zijn 50 jaren trou we dienst bij de fa. Driehuizen te Lisse. -Burgemeester W. Lambooy heeft Vrijdagmiddag deze onderschei ding uitgereikt ten kantore van de fa. Driehuizen en de jubilaris hiermede gecomplimenteerd. Diamanten bruiloft. Het echt paar A. Balkenende en E. Balkenen de geb. Minnee hoopt a.s. Maandag haar 60-jarig huwelijksfeest te ge denken. De diamanten bruidegom is reeds 90 jaren en zijn bruid telt reeds 82 jaren, terwijl beiden zich mogen verheugen over een goede gezond heid. Zij zijn heel kras en leven nog met alles mede. Personalia. De heer J. van Voorst slaagde te Amsterdam voor het vakdiploma kruideniersbedrijf. Geboren: Maria Geertruida d. v. A. Th v. Steijn en M. Witteman; Jacob z. v. C. Spaargaren en H. Kruit; Maria Johanna d. v. N. A. v. Wierimgen en C. M. Meskers. Bar- tholomeus Henricus Joseph z. v. A. J. Maas en P. A. Verbeek. cus Verhart 28 j. Katwijk en Anna Cornelia Romijn 24 j. NOORDWIJK Gemeenteraad. Donderdagavond 20 Nov. te 8 uur zal de gemeente raad in openbare vergadering bij eenkomen, waarbij o.a. ter sprake zal komen een voorstel tot onteige ning van gronden voor aanleg van wegen en de bouw van woningen tus sen de Goóweg en de van Panhuys- straat. Over het communisme. Onder auspiciën van de plaatselijke Kath Actie heeft Donderdagavond een massale bijeenkomst plaats gehad in de grote zaal van het Casino, waarbij de zeereerw. heer H. de Greeve heeft gesproken over het „Communisme". In zijn inleiding deelde de eerw. spr. mede, dat hij deze avond geen diep gaande, doch slechts een doodnuch- tere beschouwing wilde geven over het communisme, waarbij hij opmerk te, dat het onverantwoordelijk is da' zoveien niet weten, wat er aan de hand is, want door het communsme is hef Christendom en onze gehele Westerse beschaving in gevaar en, a's spr deze avond meer waaakzaam- heid ten opzichte hiervan kan bij brengen, zal dit zetter geen verloren avond zijn. Het communisme, opge komen uit de arbeiders in Ruslana met de leude „de dictatuur van het proletariaat" staat thans regelrecht raast het communisme en wij kun nen het thans betitelen met ..Dicta tuur over het proletariaat", daarom sprak Z.E. deze avond niet over de communisten, doc.i 'tgen het com munisme. voortspruitende tyt de dic- tatuurskaste van S+<ain en enkele in deren, wat in zich niets anders is dan een kap'laiistiseh stelsel van eer kleine minderheid, welke naar de macht der gehele wereld grijpt. Dit grote gevaar kon \oor een groot ge. deelt0 afgevend women als het egois me van de mensheid zou verdwijnen. Geschiedt d;t niet, dan zal dit altijd een bron van voedsel blijven voor het communisme. De droom over het geluksland voor de arbeiders in Rus land gaat spr. deze avond volkomen stuk slaan niet met woorden doch met vaststaande feiten in de gehele materie van gelijkheid, vrijheid en broederschap, want slechts 11/2 mil- lioen leden regeren het Russische rijk van 170 millioen, waar noch ge lijkheid noch vrijheid heerst, want de dwang arbeid viert daar hoogtij, hetgeen spr. met verschilelnde vast staande feiten illustreert. Tegen dit kapitalistisch stelsel, hetwelk de ge hele wereld bedreigt, moeten wij stelling nemen en wel op de eerste plaats op de basis van onze christe lijke beginselen en breken met alle egoisme. En daarom moeten wij bij de bestrijding tegen het communisme een christelijke geest kweken, niet naast elkaar, maar met elkaar, met een ver doorgevoerd systeem van vorlichting. De afweer tegen het communisme moeten wij voorberei den door ons gebed, want alléén dooi de zegen van Boven zullen wij -in staat zijn de bedreiging van het com munisme te overwinnen. Bidstond. De jaarlijkse bidstond zal morgenmiddag te 3 uur plaats hebben op het R.K. kerkhof. Werkschoenen. Personen van 16 jaar en ouder die volgens hun be roep hiervoor in aanmerking komen en in 1947 nog geen hebben beko- m*en, worden tot en met 20 Nov. a.s. in de gelegenheid gesteld een aan vraag voor werkschoenen in te die nen. Geboren: Jacoba Wilhelmina d. van S. Barnhoorn en P. Hermans; Jacobus z. van B. J. Bouwman en H. J. v. Overbeek; Hendricus Fran- ciscus Marinus z. van W. J. Nelle- stein en H. F. M. Hartog. Ondertrouwd: Leonardus G. Hoo- gervorst en Antonia G. Peeters. Overleden: Jan W. Frieser 8 jaar. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering voor Patèr Doeswijk. Zondag 16 Novmeber en Woensdag 19 November des avonds om 8 uur geeft de Toneelvereniging „Amicitia" uit de Zilk een uitvoering ten bate van de Missie van Pater Doeswijk, al hier. Opgevoerd wordt „Maria Stuart". De uitvoering heeft plaats in de feestzaal van de €t. Bavo stichting. Gaat zoveel mogelijk naar deze uitvoering toe. Pater Doeswijk wordt er mee geholpen. OUDE-WETERING Toneéiver. „St. Theodulfus De zer dagen had onder buitengewoon grote 'belangstelling de eerste jaar lijkse uitvoering vail bovengenoemde toneelvereniging plaats. In zijn ope ningswoord maakte de voorz. de heer P. H. v. d. Bosch, melding van 'het 25-jarig bestaan der vereniging het welk medio Mei gevierd zal worden. Voorts dat in dit lustrumjaar nog drie uitvoeringen gegeven zullen worden. Op deze avonden werden opgevoerd het blijspel „Revolutie" en het mooie dramatische toneelspel „Geljjk ook *wij vergeven". De grote belangstelling o.p alle avonden was wel het beste bewijs, dat hét bestuur met de keuze der stukken erg geluk kig was geweest en beide stukken werden dan ook vlot en goed ge speeld en vonden een dankbaar ge- boor de laatsteavond werd aan de mede-spelende dames een kleine bloemenhulde gebracht, hetgeen zeer zeker verdiend was. „St. Theo dulfus" zij daarom gelukgewenst met haar mooie jubileum en ook met deze geslaagde toneelavonden en wij zien met belangstelling een volgende uitvoering tegemoet. ROELOFARENDSVEEN Toneel. Voor een grote belang stelling heeft de damestoneelclub van de St. Agnescongregatie, in de St. Pancratiuszaal op Donderdag- en Vrijdagavond twee succesvolle uit voeringen gegeven. Dit stuk verplaat ste ons naar een soldaten-hospitaal en gaf ons een karakteristieke ver tolking van het verpleegstersleven te zien, Het werd door de dames op de juiste wijze weergegeven en ge tuigde van een goede regie. Door het gezamenlijk zingen van enkele mooie liedjes werden de pauzes aangevuld. Bepaald hinderlijk en storend waren de overdreven bemoeiingen van de brandweerwacht. SASSENHEIM Op hol. Het was voor de melk- handelaar v.' d. V. gisteren geen for. tuinlijke dag. Op de Teylingerlaan sloeg zijn paard gespannen voor een melkwagen, op hol. In woeste vaart ging het via het trottoir ervan door en kwam later, doordat de wagen achter een boompje bleef haken, tot stilstand. Een hoeveelheid flessen melk, pap en yoghurt ging verloren, terwijl de wagen zwaar beschadigd werd. Personalia. De heer A. Philippo alhier is benoemd tot lid der Corn1- missie van Toezicht voor de Rijks- Tuinbouwwinterschool te Lisse. Geboren Cornells Arnoldus FranciscUiS z. v. P. L. Frijters en J. H. H. Stoop, Theod'orus Jacobus Wil helmus z. v. Th J. Landwer en A. M. de Bruin, Elisabeth Bernardina d. v. C. A. Uphoff en E. M. Schrama. Ondertrouwd: P. Dreef 44 jr. en A. Bosman 31 j. Getrouwd: C. v. d. Willigen 28 j. en A. .v. Driest 22 j. G. Heemskerk 43 j. eh P. C. Kruit 38 j. A. W. Mens 25 j. en J. C. Bemelman 27 j. G. Th. v. Zoen 40 j. en Th. C .H. Pekelha ring 37 jaar. VOORHOUT Geslaagd De heer P Vis, eerste ambtenaar ter secretarie, alhier, is geslaagd voor diploma gemeente-fi- nanciën, le gedeelte. Geboren: Franciscus Joseph z v. J. G. v. Leeuwen en M. C. v. d. Voort; Johanna d. v.Chr. Langeveld er. Th. P. v. d- Geest. Getrouwd: J. C. Warmerdam 28 j. en Th. E. v. Werkhoven 33 j. Overleden: Pieter J. Busé 73 j. echtgenoot van M. A. Koster. VOORSCHOTEN Geboren: Amanda, d. v. G. A. Slegt en L. Kuballa: H. C. T., d. v. D. de Graaf en C. H. Colpa; Marga- r^tha J. M., d. v. H. F. van der Berg en C. C. van der Bijl. Gehuwd; A. A. de Jong 37 jaar en A. R. A. Ouwerkerk. Ondertrouwd: J J. Trippc 27 jaar en L. C. M. van der Peet, 23 jaar. WOUBRUGGE Geboren: Arina P. d. v. A. W. Buntsma en B. Vrolijk; Marinus P., z. van J. Noordam en M. van dér Bijl. Overleden: A. v. d. Nagel 66 jaar echtgenoot van C. Le Clercq; J. P. Blom, 78 j. echtgenoot van J. van Goozen. LAATSTE BERICHTLN amerikaanse uitvoer van olieproducten naar Nederland. Het Amerikaanse departement van handel deelt mede, dat voor uitvoer naar Nederlgnd in het 4e kwartaal van dit jaar zijn toegewezen 1-260 barrels kerosene en 80,000 barrels gas- en oliedistillaten. goedkope groenten naar grote steden? In een vergadering van besturen van veilingen, aangesloten bij de pro vinciale bond van veilingen in Noord- Holland, welke gisteren te Alkmaar werd gehouden, hebben veertien gro te veilingen, die samen 90 pet. van de groentenproductie in Noord-Hol land vertegenwoordigen, besloten, ten einde aan de verlangens van de re gering tegemoet te komen, een aan tal winkels in de grote steden in de komende winter van goedkope groen ten tè voorzien. De tuinbouwers stellen zich overi gens op het standpunt, dat de voor genomen prijsvaststelling voor groen ten. die op ^2 November a.s. een feit zal worden, niet door moet gaan. daar men zich achtergesteld voelt bij diegenen, die in de afgelopen zomer hun producten op een vrije markt konden afzetten. (Beri-Viten reeds geplaatst in een ge deelte van onze vorige oplage.) LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd candidaatsexamen Rechts geleerdheid: mej. A, W. Korteweg, te Haarlem; de heren W. L. Schuite maker, te Oegstgecst, K. L. Poll, ls Dordrecht, A. R. Burger, te Utrecht. C. E. v. Aerssen Beyeren van .Voshol te Leiden, B. ter Haar te Hilversum, H van Heusden, tg Rotterdam, J. G. A. ten Bakkel, te Hadrlem, H. J. L. Bouman, te Apeldoorn, A. P. F. Moussault te Wassenaar; candidaats examen Letteren en Wijsbegeerte (Semitische taal en letterkunde): de heer dr. J. Schoneveld te 's-Graven- hage. Geslaagd voor het apothèkers-as- sistent-examen: de dames W. A. van Namen, te Zwijndrecht, M. M. E Wolfs, te Voorburg, E. J. v. d. Krec- ke te Leiden, F. P. Nijman, te Rot terdam, C. Erkelens, te Rotterdam. De heer C. Nouwen, te Hendrik Ido Ambacht. BIJZONDERE LEERSTOELEN. Bij Kon. Besluit is het Leids Uni versiteitsfonds aangewezen als be voegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte een bijzondere leer stoel te vestigen in de economische geschiedenis en bij de faculteit dei- rechtsgeleerdheid een bijzondere leerstoel in de historische ontwikke ling van het volkenrecht en de diplo matieke geschiedenis. UITSPRRAAK BIJZONDER GERECHTSHOF GRAVENHAGE. De 70-jarigge bankwerker J. Taf- fijn uit Leiden hoorde zich heden door het Bijzonder Gerechtshof ver oordelen tot vijf jaar met aftrek en ontzetting uit de kiesrechten voor 10 jaar. Wegens het verraden van twee illegale werkers aan de Duit sers had de procureur-fiscaal zes jaar met aftrek en ontzetting tegen hem gerequireerd. POSITIE NEDERL. PASSAGIERS-, SCHEPEN. Aldabi, RotterdamBuenos Aires, pass- 13 Nov. Fernando Noronha. Alhena, Buenos-AiresRotterdam, 13 Nov. 90 mijl v. Quessant. Java, BataviaAmsterdam, pass. 13 Nov. Gibraltar. Johan de Witt, 13 Nov. van Am sterdam te Batavia. Maaskerk, Le HavreAmsterdam, wordt 15 Nov. aldaar verwacht. Noordam^ vertrek 15 Nov, 12 uur van Rotterdam naar New York. Nieuw Amsterdam, wondt 17 Nov. n.m. te Southampton verwacht. Tabinta, AmsterdamBatavia, 14 Nov. te Sabang. Tarakan, AmsterdamBatavia, 13 Nov. van Aden, 2 Student geeft bijles of leiding aan Middelbare schooi leerling. Br. onder no. 3369 bur, van dit blad. 2 Laat uv beelden, schil derstukken en porselein vakkundig repareren. Bin nen de kortst mogenlijke tijd gereed. C: L. Borst, Pastoor v. d. Plaatstraat 51 Rijp wetering. 9728 2 Kachel met ruime kookgelegenheid, haard 65. een pers. ledikant m. spiraal 35.wringer m. 10 jaar garantie. Linnen kast mahonie 75.was machine 60, electr. straalkachel 12.50,- Lan- gezaal, Stille Rijn 7. 3372 *2* Aangeboden lange trouwjapon met sleepje en bijpassend tasje. Prijs bil lijk. Zonder punten. Te be vragen van 't Hoffstraat 38a. Leiden. 3345 "2" Aangeboden voor meis je van 89 jaar enig kin dergoed, bestaande uit manteltje, jurkje enz. en wit Angora damesvest, m. 42. Te zien Zaterdag en Zondag J. de Hoed, Atjeh- c traaf 31 m dp Kooi. 3335 2 Compleet Gidsenuni- form te koop met hoed. Smit. Mare 98. 3370 2 Te koop aangeboden c-en 2 pers. bedsprei voor oorlogs, mooi patroon, me vrouw Duinhoven, Huize St. Liduina, Warmond. 2" Te koop: in goede staat zijnde ringspoel handnaai machine. Te zien in de Veerstraat 30, Oude Wete ring. 3368 <2 Te koop: 34 eiken geb. tafels, bladmaat 5890 c.m, kl. kolen- en 4 pits fornuis, stoelen, tafels, divans, stofl zuigers, tafel en vloerkle den enz. enz. Koopt hele en ged. van inboedels. P. J. Hooijmons, Lijnbaan weg 1, Noordwijk Tel. 2012. 9735 2* Sinterklaas Volle Neef, en ik kopen kralen, kleur boeken, leesboeken, pren tenboeken, tollen, knikkers poppen, legpuzzles, spellen (in vele soorten), kleur krijt. borduurdozen, vlieg tuig bouwdozen, hoepels, springtouwen, fornuisjes, enz. ï)ij Spier. Diefsteeg 19 2 Lekkage's?? Wilt u so iled wenk tegen billijke prijs, dan even naar Lood- gietersbedrijf J. J. v. Steen bergen. Herengracht 73. Tel 2«6fil 0975 LAAT PTT Nnefr VAMMÈTkaatje MAAR. OE MUUR tOPEN M AAkr UW Adreswijziging BEKEND vERGEÈT tJAARsij COURANT EN TjQ<5C„,3,LI miet ADRE^VV^ZIGing^KAARIEN ZMM AAM AI-LE POfnNRlcOr.NSEN VERKRIJGBAAR VQOR Z CENT(binnenland, INDIE, ^URiname CuRAr AO) EN 4 CEMTBUI"TEN£_ANo) PER ^TÜJK_ <2* Vletschouwen. Nieuwe eiken beslagen vletschou wen te koop en in huur koop bij C. J. Kerkvliet en Zoon Scheepmakers, Hazerswoude (Dorp) D81. 2 Door omstandigheden te koop aangeboden een gr- maat Heren winterjas ge heel" nieuw, prijs 75 en 50 punten. Te bevragen bij J. Sikking, agent L. Crt. te Warmond. 3366 2 Attentie! Werpt uw ge broken Dorselein niet weg, Vakkundige behandeling, geeft het U als nieuw terug. Restauratie schilde rijen. antiek, gouden-, zil veren sieraden. Inkoop: goud, zilver. Bremmer, ingang Goegerritstraat 1. Haarlemmerstraat no. 99, Telefoon 22791. 2 Te koop aangeboden een emaille kacheltje met nikkelen kop in prima staat. G. C. van Tongeren, Waagdam 180, Warmond. Te koop een schoenma kers stikmachine, een wals een uitpoetsmachine. H. v. d. Weijden, Vliet Z. Z. 34. Rijnsburg. 9736. 2" Pracht Radio wegens crpstandigheden te koop aangeboden Utrechtse Veer 4 Tel. 21923. 3343 2 Te koop 3 kinderwa- Êens van 10 tot 25, een este Haard in goede staat 35 en een best vloerkleed 55. Te zien Janvossen- steeg 51, F. v. d. Pluijm. 2 Te koop: wegens ver andering van werk, motor schuit met toebehoren 20 ton, motor Deuitz Diesel, 8 P.K. A. W. v. Nieuwkerk Sophiastraat 22, Leiden. 2 Aangeboden Radiotoe stel 110.Tevens naai machine 60. Hoge Mors- weg 146, Oegstgeest. 3373 2 Te koop: huiskamer kachel. groen geëmailleerd v. o. Engels tennisracket, een nieuwe militaire rij broek. Alles in goede staat Tegen aannemelijk bod. Rooden burgerstra at no. 10 Leiden. 3374 2 Een Westlander te koop metend 15 ton, L. Vitscher, Zoeterwoude, Watertje 6. PERSONEEL 2 Huisnaaister b. z. a. Adres M. Vink Weipoort- seweg 102, Zoeterwoude. 2 Net meisje, 26 jaar, zoekt betrekking voor dag en nacht. Br. onder letter aan H. Langelaan, Hein Baderstraat 10, Sassen heim. 3367 2 R. K. Boerenarbeider b z. a., kan goed melken on met oaarden omgaan v. direct of later, v. g. g. v. Een woning moet beschik baar zijn. Br. onder no. 9738 bur. v. d. blad. 2 Werkster. Er b. z. a. een R. K. Meisje voor 2 a 3 dagen per v/eek. liefst om geving Leiden. Br onder no. 3380 bur. v. d. blad. DIVERSEN 2 Moeders en a.s. moeders komt naar'de cursus in zuigelin.genverzorging op 20, 27 Nov., 4, 11 Dec. door Dr.' J, Munk in Wijkge- bouw Prinsenstraat 5 en 89 uur nam. Minimum- kosten 0.50 voor gehele cursus. Toegangskaarten op consultatiebureau voor zui gelingen en op de avonden zelf 3360 2 Aan komen vliegen post duif. gem. 38.65. Tegen ad- vertentiekosten terug te bekomen Jan Bakker Pzn., Zuidweg 81 Rijpwetering. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangenomen door: J. v. d. PIJL A 85.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5