Het standbeeld van St. Willibrord te Utrecht onthuld „ALWAYS READY" Voorziet Uw Waternieter tegen bevriezing! NET DAGMEISJE HET R.K. MEISJE V0ERBIETEN DANSEN 1000 M\ Spuitzand DAGMEISJE JleCefaontjeó Loonstalen Verzamelloonstaten ZATERDAG 8 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 „In de naam des Heren" Gistermorgen elf uur heeft de onthulling plaats gevonden van het standbeeld van St. Willibrord, de apostel der Nederlanden. Het beeld is ontworpen door de beeldhouwer A. Termote uit Voorburg. REDE PASTOOR W. NOLET. Namens het bestuur van de ver eniging Ned. Katholiekendag hield de secretaris, prof. W. Nolet, pas toor der parochie St. Petrus en Pau- lus te Amsterdam een toespraak: Toen acht jaar geleden de drei ging aan onze Oostgrens reeds aan wezig was, heeft de jongste magis traat van deze stad een oproep ge richt aan alle Christenen in Neder land, om in de eerbiedwaardige Dom de man te herdenken, die in de hand van de Voorzienigheid het werktuig is geweest om de naam van Jezus Christus in deze lage landen bekend te maken. Sinds Willibrord immers is ons volk gekerstend en erkent ons volk, dat Christus is het fundament van onze samenleving. Aan de oproep werd gehoor ge geven en christenen van alle rich ting hebben zich één gevoeld in Christus. Groot was de vreugde, om dat men in het woord van de spre kers en in de klanken van de mu ziek onder de indruk kwam, dat er bij alle verdeeldheid ons ver enigt: het gemeenschappelijk roe men in de naam van Christus. Tien maanden later verscheen in het bezette Nederland de eerste bro chure, die de schrijver zijn vrijheid en zijn leven gekost heeft. Die eerste brochure had tot titel: „Het fundament" en tot motto, „Een an- ider fundament kan niemand leggen, dan dat gelegd is, Jezus Christus". Nu leven wij weer in een vrij land, nug in kommer en druk, maar vrij. wij mogen weer ons zelf zijn. Wij hebben het geluk geregeerd te worden door een vorstin, die door haar afstamming van Willem van Oranje het symbool is, en door een zorgvuldige regering van bijna vijf tig jaren het levende middelpunt van de nationale eenheid. Meer dan dat: een vorstin die als jonge vrouw aan de wereld heeft voorgehouden: „Christ avant tout", die Christus er kent in woord en voorbeeld als het fundament. Opnieuw zijn de christenen samen om op dit historische plein in het hart van Nederland het beeld te onthul len van de apostel Willibrord. Wij betreuren de scheuring en berusten er jn met schaamte. Moge Willibrord ons vermanen, dat, waar voorlopig de eenheid van geloven ontbreekt, de eenheid van liefde blijkbaar zij. De onthulling van het in totaal 6 meter hoge uit brons gegoten rui terbeeld werd verricht door mevr Heerkens Thijssenvan der Kun, echtgenote van het hoofdbestuurs lid van de vereniging „Nederl. Ka tholiekendag". De leerlingen der Ned. R. K, Kerkmuziekschool zon gen „Jubilate", het offertorium uit de Mis van de 2e Zondag na Drieko ningen. REDE BURGEMEESTER PELKWIJK. Na de aanbieding aan het gemeen tebestuur heeft burgemeester mr. dr. G. A. W. Pelkwijk het standbeeld aanvaard onder het uitspreken van de volgende rede; 7 November 1939 heeft het natio naal comité voor de Willibrordher- denking in de kruisgang van de Dom kerk een bronzen gedenkplaat aan gebracht met de woorden: In den jare 1939 12 eeuwen na^zijn ver scheiden is eendrachtig dankbaar 1 herdacht de zegenrijke arbeid van de apostel Willibrord". van onze stad, die het middelpunt was van zijn werken met in de hand dv. Domkerk, als symbool van zijn streven. Het forse ruiterstandbeeld herinnert ons levendig aan de door God gezonden, in dienst van Chris tus, de gezondene, die naar de lage landen gaat om de blijde bood schap te brengen. Opkijkende naar het standbeeld, denken wij aan de woorden, welke wij gelezen hebben in de kalenda- rium van Willibrord, eigenhandig door hem geschreven: In nomine Do- mini Clemens Willibrordus Venie- bat: in naam des Heren kwam hij. Hij kwa „ultra mare" over zee tot ons als apostel van het christendom als grondvester van onze beschaving, als man van de daad. Wij zien hier voor ons hoe hij tot ons kv/am, om te brengen geluk en kracht om in de levensstrijd te wor stelen en te lijden. Bij het plechtig samenzijn in de hoge gewelven van de Dom, 7 November 1939, waar wij in grote verscheidenheid gemeen schappelijk getuigden van ons aller dankbaarheid voor het grote ge schenk, in de zending van Willibrord ontvangen, was een hoogtepunt het woord aan het slot. gesproken over Willibrord en het heden. Het gaat „om handeling, niet al leen om handeling, maar om roe ping, niet alleen om roeping, maar om bestemming". In het teken van deze leuze voortgaande, zal ons le ven kunnen worden tot H schoonste, wat een mensenleven ooit vermag te zijn: het offer de toewijding aan God." „Willibrord verwijst ons", aldus de spreker, naar „de overste leidsman en voleinder des geloofs, die gisteren en heden en tot in eeuwigheidr de zelfde is". „Het geheim van Willibrord was, dat hij alles zag en deed „In nomine Domini." „Volgen wij hem na, en als onze we'gen zich weer scheiden, mogen v/ij elkander herkennen, zij het al uit de verte, aan de leus, die op christendom en beschaving, op ver leden en heden en ook op de toe komst scheppend en wijdend be slag legt. „In nomine Domini", in de naam des Heren". Het gemeentebestuur aanvaardt dankbaar dit grootste gedenkteken, „als een blijvende herinnering aan deze machtige strijder in militia christi". De burgemeester legde vervolgens namens het gemeentebestuur van Utrecht een krans aan het voetstuk van het beeld. Ook de vereniging „Nederl. JCatholiekendag" bracht 'n krans aan. De plechtigheid eindigde met het gezamenlijk zingen van het eerste en tweede couplet van het Wilhel- De stadsbeiaardièr, Joh. Wage- naai*, bracht hierna carillonmuziok op de Domtoren ten gehore. Na afloop der plechtigheid ont- ving het bestuur van de vereniging „Ned. Katholiekendag" de genodig den in Hotel des Pays Bas. Tot deze genodigden behoorden o. m. de ver tegenwoordigers van H. M. de Ko ningin en van H K. H. de Prinses- Regentes, de vertegenwoordiger van Z. K. H. de Prins, Z. Cxc. Kardi naal Joh. de Jong, mgr. E. Lagerwey, bisschop van Deventer namens de oud-kath. kerk, minister-president dr. L. J. M. Beel, de minister mr. H. J. van Maarsseveen. de commissaris sen der Koningin in de provincie Utrecht. Overijssel en Limburg het gemeentebestuur van Utrecht, prof. dr. Berckelbach van den Sprenckel voorzitter van de oecumenische raad der kerken. (Bovenstaand verslag is opgenomen in een gedeelte van-onze vorige op- Gisteravond tegen acht uur had zich een grote menigte verzameld voor het perceel Pieterskerkkoor- steeg 15, waar het Romanawerk zijn jaarlijks' Fancy Fair begon. Aan het hoofd van die menigte stond de graaf en hij had hetzelfde gevoel als zijn voorvaderen, wanneer deze moedig hun troepen voorgingen bij een parade. De graaf had zich on geveer een halve meter van de grond begeven, in welke houding hij zich kon handhaven dank zij het feit, dat de schaar volgelingen grote pressie op hem uitoefende en de deur een onwankelbare wil bezat om niet te wijken. Toen een kerkklok acht sla gen deed horen, werd het gedrang nog groter en het gevaar was niet denkbeeldig, dat bij het openen der deur zijne grafelijke hoogheid met de snelheid van een granaat door de gang zou schieten, om tegen de schut ting van een achtertuintje tot stil stand te komen. Gelukkig is dit niet geschiedt Toen de deur werd ge opend, zweefde de graaf de gang bin nen onder een afdak van jeugdig groen en gloeiende oranjebajlen, die de sfeer van een sprookje opriepen. Charmante jongedames in fleurige jurken begonnen de mensen wegwijs te maken, terwijl een onpersoonlijke microfoonstem als suggestieve bege leiding door de zalen galmde. De graaf was van dit alles zoo in extase, dat hij als in ee'n droom ronddoolde in 't feestelijk geroezemoes. Op een gegeven ogenblik werd hij echter door een toevalligheid tot de werke lijkheid teruggeroepen. Hij bevond zich voor een deur, die het opschrift droeg: Croquetten 40 cent. Wie kan zo'n verleidelijke aanbieding weer staan? De graaf opende de deur en ontwaakte, omdat hij plotseling aan 's mensen levenseinde werd herinnerd In de benauwde ruimte achter de deur bevond zich namelijk een doods bleek stenen geval, dat we wegens plaatsgebrek niet nader kunnen be schrijven. Met croquetten heeft het echter niets uit te staan, want an ders had iedereen deze lekkernijen aan huis en zou het hier geen attrac tie zijn. De graaf bleef niet lang uit het lood geslagen, want een van de vele jongedames duwde hem een andere ruimte binnen, waar een vérziende Katinka tegen kleine vergoeding uw leven tot de horizon afspeurt. Nu is de leeftijd van de graaf zodanig, dat men bezwaarlijk nog van een hori zon kan spreken. Katinka voorspel de hem echter, dat hij zeer spoedig een mooi meisje zou ontmoeten en toen de graaf in de rede viel met de vraag: „Alleen maar ontmoeten", kreeg hij ten antwoord: „Neen, ook de roos der liefde zal opbloeien". On der de uitroep: „Ik wil niet weten, wanneer ik dood ga", rende de graaf vervolgens de bar binnen," waar een scort Hawai-meisje hem ogenblikke lijk een gebakje overhandigde. Dat is ze natuurlijk, meende de optimist, maar al ras bleek deze veronderstel ling een tikje te voorbarig. De jeeps, 't rad van avontuur, waarbij een zeer aantrekkelijke fiets hangt, de bom menwerpers, waarmee vreedzame prijzen te winnen zijn, de hengeltent, de bussensmijterij en vele andere at tracties bezorgde hem echter zoveel pleizier, dat hij om elf uur met geen stok de 'deur uit was te krijgen. Pas toen rector Bernefeld hem had be loofd, dat hij de volgende dag en ook Zondag ter ;g mocht komen, trok hij luid zingende met zijn 36 neven en nichten huiswaarts. Leidenaars, wij adviseren u om in de komende dagen eveneens een bezoek te bren gen aan deze kermis met haar zeer originele attracties. Wij staan er voor in, dat u er geen spijt van zult heb ben. CONCURRENTIE OP DE KAASMARKT. Boter wordt een moeilijk verkoop baar product op de wereldmarkt, doordat Australië en Nieuw-Zeeland zulke lage productiekosten hebben. Nederland kan daardoor in het ge heel niet meer aan lonende export denken, terwijl Denemarken, met on geveer even hoge productiekosten als Canada,» ook steeds minder plaatsen kan, vooral doordat Canada als Brits dominion de voorrang op de Engelse markt heeft. De Denen zijn nu van plan hun boterproductie te gaan in krimpen en die van kaas uit te brei den. Dit zal voor ons land niet aan genaam zijn, al is onze naam als kaas- levei-end land gevestigd, terwijl de Denen eigenlijk geen eigen kaassoort van betekenis hebben. De Denen ma ken echter ook Franse kaassoorten na en daarvoor is afzetgebied in Amerika te vinden. Dit zijn vooral de fijnere soorten, die hoge prijzen opbrengen, zoals Roquefort. Voor ons is echter weer gunstig, dat de af- zetkansen van caseïne beter zijn geworden. Caseïne wordt gemaakt van ondermelk en is dus een bijpro duct van de boterbereiding. Hoe meer melk voor caseïne wordt ge bruikt, des te minder kaas kan er ge maakt worden. Laten we daarom de Denen veel succes met de caseïnebe- reiding toewensen. De Denen maak ten voor de oorlog 1000 ton caseïne, vorig jaar 2500 ton en dit jaar al weer bijna het dubbele. Hoe meer vraag er is naar Deense caseïne, des te ge ringer zal de Deense concurrentie op de kaasmarkt zijn. Omtrent de manipulaties rond de le Leidse Betaal- en Spaarzegelkas vernemen wij nog de volgende bij zonderheden. Zoals gemeld werd deze onderne ming aanvankelijk opgericht door de heer B. Oudshoorn, die zich evenwel enkele jaren geleden uit de zaak te rugtrok en deze overdroeg aan C F. K. en L. F. v. S. Evenwel, de ver gunning" van het Departement van Economische Zaken wend aan ge noemde heren niet onmiddelijk ver strekt, aangezien zij niet voldoende deskundig waren. Eerst wanneer zij door de heer Oudshoorn voldoende waren ingelicht, zouden zij de zaak in eigen beheer kunnen nemen. Zo is ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Huibert, z. van J. de Jon ge en. A. Bek; Fijtje Marijtje, d. van D. Bras en E. Verbruggen; Jacob Willem, z. van J. L. van den Boom en H. J. Th. Bakx; Pieter, z. van H. Spruijt en W. Snel; Wulfert, z. van W. W. Heijns en J. de Bruin; Dirk Gijsbert, z. van D. G. de Jong en M. Stougie; Nelly Johanna, d. van G. Endhoven en N. Verdonk; Martinus Jacobus Maria. z. van H. H. Seijse- ner en G. C. v. Nierop. Ondertrouw^: J. van Tuijl 22 j. en A. M. Voorma 25 j. Overleden: T. Hoogeveen^81 j., we duwe van A. Kapteijn. NOORDWIJK Geboren: Cornells, z. V. C. BulkHeerkens; Catharina F. H. M., d. v. Q. W, van Kcsterenv. d. Eist; Nicolaas J. A. M„ z. v. N. W. Turn houtKoelewijn; Trijntje, d. v. G. J. LindhoutSmit; Everdina P.. d. v. P. Bed ij nv. Maancn; Marijtje, d>. v. J. Vlielandv. d. Meij; Theodorus L. F., z. v. L. L. P. VinkSnaar; Aga tha A. M,, d. v. W. J. van Velzen Geerlings; Wilhelmus A. J., z. v. J. j H. SchelvisLangeveld: Hermanus C. P. J., z. v. P. L. van VelzenGroe newoud. Ondertrouwd: J. A. v. d. Niet en A. Bijl; C. L. de Winter en Th. M. Meeuwenoord. Getrouwd; G. J. T. v. d. Berg en W. A. Ruigrok. VOORSCHOTEN Geboren: Pieternella Johanna, d. van J. J. Dekker en J. E. van Win gerden; Johanna Helena Maria, d. van Th. L. van der Meer en P. G. C. Karremans. Gehuwd: W. F. Zuurdeeg 60 j. en G. Chr. Bos 58 j.; J. van Rossum 30 j. en C. A. Duivenvoorde 27 j. Overleden: Jacob Overduin 62 j. Geboren: Christine, d. v. J. H. Krooshof en E. P. van Koppenhagen Adrianus L„ z. v. L. G. P. Borsboom en A. M. Kooijmans; Augustinus E, M. z. v. A. A. A. van de Bos en M. J. H. Verbeek; Theodorus A„ z. v. H. M. Verhoork en M. M. van Haas trecht; Laurentius A., z. v. H. M. Verhoork en M. M. van Haastrecht. Gehuwd: A. Bonefaas 28 jaar en H. IJperlaan 25 jaar (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte van onze vorige oplage.) WINKELS MET ST. NICOLAAS EN KERSTMIS TOT 10 UUR 's AVONDS OPEN Nu de bevoorrading van vele win kels zoveel verbeterd is, dat het pu bliek in ruimere mate dan in vorige jaren zijn inkopen kan dofcn, mag verwacht worden, dat zich dit jaar in verhoogde mate de behoefte aan ge legenheid tot het doen van inkopen, in verband met het St4 Nicolaas- en het Kerstfeest zal doen gevoelen, zo deelt de persdienst van het ministe rie van Economische Zaken mede. Op grond hiervan heeft de minister van Economische Zaken de colleges van burgemeester en wethouders van alle gemeenten gemachtigd van de wette lijke voorschriften inzake de winkel sluiting ontheffing te verlenen tot uiterlijk 10 uur des avonds op de werkdagen vallende in de tijdvakken van 1 t.m. 5 en 22 t.m. 24 Decembr:- a.s. De betreffende beschikking gepubliceerd in de Staatscourant va 6 dezer. geschied. De heer Oudshoorn heeft nu dus sinds jaren niéts meer met de zaak meer uitstaande, terwijl hij ook niet door de politie is verhoord of in bewaring gesteld. Zoals wij gisteren voorts meldden, werden de drie overigen gisteren voor Officier van Justitie in de Haag voorgeleid, doch daarbij kon de heer J. N. bewijzen, dat hij met de mani pulaties. welke de laatste tijd zijn uitgevoerd, niets uitstaande had. De Officier kon dan ook niets anders doen dan hem, evenals de heer K„ diï eenzelfde bewijsvoering kon aan tonen, op vrije voeten te stellen. Alleen L, F. v. S. blijkt in deze af faire de schuldige te zijn. Hij wordt ervan beticht geld te eigen bate te hebben aangewend en onregelmatig heden in de boeken te hebben ge pleegd. Voor beide eerstgenoemde heren is het ongetwijfeld een rehabi litatie, waarvan wij hier gaarne nota nemen. Ten overvloede zij nog opgemerkt, dat het tekort ogenschijnlijk groter j is dan in werkelijkheid het geval moet zijn. Immers, van de gelden, die niet verantwoord kunnen worden, is een gedeelte ook als voorschot aan tal van personen verleend. Deze voor schotten. vormen mede eigenlijk de post van activa van de Kas. Indien genoemde personen nu zo eerlijk wil len zijn om al deze bedragen terug te geven, zal het tekort belangrijk gereduceerd kunnen worden. NOODWET OUDERDOMS VOORZIENING. Aan de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank wordt hard gewerkt om de uitkeringen ingevol ge de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning zo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. Het resultaat blijkt uit de volgende cijfers van de Raad van Arbeid te Leiden, welke behalve de stad Leiden nog 34 gemeenten om vat in de Rijm en bollenstreek. Tot 5 November waren 8633 aan vragen ingediend. Hiervan werden af gedaan 5219 gevallen of juist 60 pet. Het aantal toekenningen bedroeg 4560, het aantal afwijzingen 659. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen Ge neeskunde: de heer E. G. Wijngaar- de te Paramaribo; het artsexamen lste gedeelte: de heren A. Boutken te Wassenaar, C. W. A. v. d. Dool te Koudekerk aan de Rijn, A. A. Jesse te Rotterdam; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid: de dames E. Hon- dius Boldingh te Eindhoven, B. M. N. Brok te 's-Gravenhage, F. Hou wing te 's-Gravenhage, de heren G. J. J. A. Delfgraauw te Rijswijk, F. G. Vreeswijk te R'dam, L. Wesseling te Utrecht, H. G. Heureveldt te Nij megen, M. G. Rood te 's-Gravenhage; candidaatsexamen Ned. Ind. recht: de dames A. J. Blankenberg te 's-Gra venhage, Y. B. Broese v. Groenau te 's-Gravenhage. de heren G. P. Schie- ferdecker te Voorburg, G. Schütz te Leiden, W. J. Q. Manus te Oegstgeest. KATHOLIEKE FILMAVOND. De Ned. Reis/vereniging voor Ka tholieken afd. Leiden verzoekt ons mede te delen, dat voor de Katholie ke Filmavond op Maandag 10 Novem ber 8 uur in de Stadsgehoorzaal (Ma- ria-Congres-Film) voor zover voorra dig nog plaatsen te verkrijgen zijn bij de heer Joop Pollmann, Hoog straat 4, lel. 21668 en 's avonds aan de zaal. Zie annonce van heden avond. Zilveren Jubilea. Maandag hoopt de heer H. J. Koevoet, chef van de afd, brandverzekering op het Assurantiekantoor der L. T. B. aan de Rijnsburgerweg, zijn zilveren ju bileum. te herdenken. Des morgens te half negen wordt in de St. Pe- truskerk een H. Mis van dankbaar heid opgedragen. Op de-dag zal een huldiging van de jubilaris plaats hebben in het Gulden Vlies. Dinsdag 11 Nov. a.s. herdenkt de heer J. Nievaart, brugwachter le klasse bij de markt- en havendienst te Leiden, z'n zilveren ambtsjubi leum. Dit feit zal Dinsdag-morgen om 11 uur in het Waaggebouw fees telijk herdacht worden. De verdwenen 28. Op initiatief van de heer Joh. v. d. Broek hebben de ambtenaren van het Stadhuis zich ontfermd over de arme kinderen van de Kleuterschool aan de Leliestraat wier spaarcentjes ten bedrage van 28, bijeengezameld voor het Sinter klaasfeest, gestolen waren. Zij hebben dit bedrag bij elkaar gebracht en ter beschikking gesteld) van de slacht offers. Zondagsdienst huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt van Zaterdagavond- 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Hartman, v. Leeuwen, Simons en Verbrugge. MARKTBERICHTEN TER AAR, 7 Nov. Groente. Kas- snij bonen 15.9079.90, idem stek 5.0012.40 en witte pronkers f 1.20 per 10 kg.; Bloemkool 263 cent per stuk; peen 7 cent per bos; sla 110 cent per ituk; selderij 2—4 cent en peterselie 12 cent per bos; andijvie 721 cent, kroten 3—6 cent, waspeen I 510 cent, idem II 4 cent, tomaten 0.121.18, rode kool 49 cent, groene kool 611 cent, savoye kool 49 cent en witte kool 29 cent per kg.; boerenkool 1040 cent per bak; uien 2022 cent, knollen 2 ct., spinazie 2527 cent, prei 412 cent, witlof 271 cent, spruiten 38 cent, bloemen 1419 cent per bos, drui ven 78 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 7 Nov. Groente. Tomaten A 0.72—1.15, id. B 0.68—1.15, idem C 0.22—0.74; idem CC 0.16—0.32; Glassla I 7—22 cent, idem II 38 cent, andijvie 9 21 cent, rode kool 812 cent, knol selderij 68 cent, kroten 5 cent, bloemkool 1255 cent, kassnijbonen 18 70—22.80, idem stek 8.10—9.40, aardbeien 2.10 per half pond. Bloemen. Rayonanten 528 cent Monument 1442 cent, Dr. Bekker 627 cent, Blanche du poitou 524 cent, Choco 321 cent, Witte Jozef 1129 cent, Trosrayonanten 1251 cent, Goldfinder 824 cent,Stella 1127 cent, Choco 2355 cent, Peter Pan 826 cent, Blanche 1769; Hester 1529 cent, Cydonia 1051 cent, Utopia 1243 cent, Valiant 8 32 cent, Cyclamen 1040 cent, Gladiolen 43 cent. R.K. AMUSEMENTS-ORKEST (AMATEURS) Nieuwe leden kunnen zich aanmelden voor: Viool, Cello. Bas, Trompet, Accordeon en Slagwerk (Slagwerk aanwezig) Corr.: A. v. d. KAAY, Buys Ballotstraat 60» Leiden Dit bespaart U en ons grote kosten en moeilijkheden. Bij vorstschade kan niet voor directe ver vanging van een meter worden ingestaan. DIRECTIE N.V. LEIDSCHE DUINWATER-MAATSCHAPPIJ Stationsweg 12, Telef. 21245 gevraagd en 9587 FLINKE DIENSTBODE voor dag en nacht. Mevr van DongenDielen. Breestraat 110. GEVRAAGD- voor dag of dag en nacht in burgergezin met huise lijk verkeer. Gewend met kinderen om te gaan. Adres B. den Elzen, Leidscheweg 236. Voorschoten. 9589 Te koop 8 a 10.0-00 kg. J. DUIVENVOORDE Lisserdijk 303. Haarl.meer. Zondag 9 November zaal De Vier Heemskinderen Roelolarendsveen Aanvang 8 uur Met medewerkiDg van do „VRIJBUITERS" (Drio man) Uitsluitend voor Katholieken AANGEBODEN DOOR Th. Venlegaai&Zn. N.V 9555 Sassenheim. GLAS In LOOD IN ELKE UITVOEDING GLA5BEWERKINQ riAH WEPEN VERZILVERD Cielm üöullaart AUTO LEIDEN QEHAPD CjLAS NARM5TRAAT3TELU»'. 'V iets te verkopen? Ban 'n Telefoontje plaatsen Net dcg. gevraagd. Mevr. F. LANGEZAAL— TIMMEKS, Nieuwe Rijn 93 UTRECHTSE HYPOTHEEKBANK N.V. Agent voor Leiden en Omstr. Bouw- en Makelaarsbedrijf V. d. DRIFT OUDE VEST 29 - TEL. 20513 Gelden beschikbaar onder eerste hypothecair verband. Billjjke voorwaarden en vlotte afwikkeling. Notaris J. C. VAN ECK te Leiden zal op Vrijdagen 21 en 28 November a.s., telkens om 14 uur in het Notarishuis te Leiden bij opbod en afslag publiek verkopen: Het bouwterrein nabij de Hoge Rijndijk ongeveer te genover Café ..Het Witte Kuis" onder Zocterwoude kaid. A 5799 groot 2.26 A. Het Bouwterrein aan de Rijksweg onder Oegstgeest aan de oprit van die weg voor de richting Amster dam, kad. B 2228, 2230 en 2231 groot 31.26 A. Het bouwterrein hoek War- monderweg en van Slir.- gelandtlaan te Leiden, kad. P 2435 in 2 perc. gr. resp. ong. 9.60 A. en ong. 9.10 A. Zes huizen met ervan aan de Hermanstraat 2, 4, 6. 7, 9 en 11 te Leiden, groot 0.67 A., 089 A, 111 A, 0.63 A., 0.63 A. en 0.65 A. ver huurd no. 2 voor 3.10, de overige voor 3.35 per en bij de week. Combina ties voorbehouden. 9583 Bez. in de weken van op bod cn afslag op Dinsdag en Donderdag van 1416 uur. Betaling voor of op 29 December 1947 voor wat de huizen betreft on der bijbetaling van 5 pet. van de -dag van gunning af. Aanv. b. d. gunning. Nadere inlichtingen ten kantore Not, J. C. van Eek, Breestraat 56, Leiden, tel. 25824. AANGEBODEN g Te koop aangeboden 1 vulkachels en 1 Sala mander. Te bevragen bij Piet van Rijn, Oosteinde Warmond. 3271 g Te koop: 170 cement- platen 40 bij 60, 60 gaas- bakken. 1 wasmachine zo goed als nieuw 1 karn groot 5 liter. E. J. Pouw, Dorpstraat A 239, Nieuw koop. 9597 <*2? Te koop: een 1 pers. notenhouten ledikant met spiraal, een 1 pers, spiraal, een broodsnijmachine twee konijnenhokken E. J. Pouw. Dorpstraat A 239 te Nieuwkoop. 9598 *2* Aangeboden: een pracht haardkachel met pijp. zo; goed ais nieuw, 2 arm- en 4 stoelen (Gotisch). 2 pers. eiken ledikant met auping spiraal. 16 els karpet, co- cosloper 70 cm. breed Va- neman, Zuidbuurtweg 25. Zocterwoude. 3273 g Een ton was een ge schikte woning voor Dio genes, maar R. K. jongelui ..lie wensen te trouwen zoe ken iets ruimere bewoning. Kunt u ons helpen aan ge deelte van woning met ge bruik van keuken? Br. on der .no 3264 bureau van dit blad. g Uit voorraad: stofzui gers, scheerapparaat. thee lichten, schemer-, wand-, gang- en huiskamerlampen elementen voor strijk ijzers en theelichten, naai- macljinelampen en alle an dere soorten. Bern. Schul te Voorhout in luxe en huish. artikelen. 9575 tg Uit voorraad: in smeed ijzer uitvoering, mozaïek, bijzettafel, photolijsten alle maten, as-standaard, luci fersstandaard, fruitscha len en asbakken. Bernard Schulte, luxe en huish. ar tikelen Voorhout. 9576 g Uit voorraad: rijwielen, fietstoeltjes, handwarmers, beenkappen. kettingkast bagagetas, jasbeschermer, fietsbellen, rijwiellak, rij- wielolie, vaseline, broek veren, solutie, pleister, ach terlicht. Engelse sleutels, handvaten. Bern. Schulte, Rijwielhandel, Voorhout. Wij leveren op consumen- tencredietbonnen'. 9577 g Attentie! Werpt uw ge broken oorselein niet weg, Vakkundige behandeling, geeft het U als nieuw terug. Restauratie schilde rijen. antiek, gouden-, zil veren sieraden. Inkoop: «oud. zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat no. 99, ingang Goeeerritstraat 1. Telefoon 22791 g Gevraagd twee kamers niet kookgelegenheid. Br. J. F. van Dunné. Pieters kerkhof 34, Leiden. Telef. no. 20857. 3147 g Te koop aangeboden oud biljart met best laken, queuenrek met queuen en 3 ivoren ballen. P. van Schie, Huigsloterdijk 257. Haarlemmermeer. 3258 g Stenen. Partij gebruik te straatklinkers Rijn- vorm te koop aangeboden. Te bevr.: J. J. de Cler en Zoon, Rijnsburgerweg 31 E Leiden. 3239. g Ter overname aangebo den een in zeer goede staat zijnde wintermantel zwart, maar 46. Bevragen onider no 9578' agent L. Crt. te Katwijk Riin. g Te koop: 1 eiken buffet 1 eiken dressoir, 1 spinne wiel (antiek). Geen opko pers. Steenschuur 2 Lei den. 3261 *g Haardk., radio's, bur. Pracht haardkachels, ra dio's, bureaux, kachels, di- vanbedden, ledikanten, lin nenkasten, slaapkamers, eetkamer, bureaustoelen, gasfornuis, 2 pers. ledikan ten, buffetten, boekenkas ten, brandkasten enz. N. Rijn 60. bij hoek Hooi gracht, tel. 22150. 3260 g Reeds nu Volle Neef, is er een grote sortering Sinterklaas artikelen, als maskers, mijters, scherts- artikelen en speelgoederen 'bij Spier, Diefsteeg 19 aan gekomen. Er zijn ook fop spenen uit Tsjecho Slowa kije. 3263 PERSONEEL g Nette juffrouw of me is-. je gevraagd als hulp in de huishouding (intern). Goe de verzorging en goed loon. F. G. Wesseling. Lo- rentzkade 52, Leiden. 3221 g R. K. Werkster b. z. a voor de gehele week. Br. aan P. de la Courtstraat 34a, Leiden. 3238 g Net R. K. meisje zag zich gaarne geplaatst in ec-n winkel, liefst schoen winkel, voor de Zaterdagen en zo mogelijk ook op Woensdagen. 3265 Mevr. de Planq-ue, Planta ge 12. vraagt voor 2 ochten per week een nette werk ster. Zonder getuigen on nodig zich te melden. 9591 g Net R. K. Persoon heeft nog enkele avonden vrij voor bijwerk (liefst schrijf werk). Br. onder no. 3268 bur. van dit blad. g Net R. K. Meisjs, z. z. g. g. in winkel voor 5 midda gen per week. Br. aan J. Sikking, Dorpstraat 27B te Warmond. 3272 DIVERSEN g Openlijk dank aan God door de voorspraak van de H. Maagd Maria, H. Joseph, H. Anna, H. Joachim voor verkregen gunsten, door het bidden der drie Wees gegroeten en hare Litanie. g Verloren gaande van Wassenaar naar Voorhout langs het fietspad en Leid- schevaart en terug, een duitje, zwart, met textiel- kaart en geld. Tegen be lening terug te bezorgen bij mej. P. Heemskerk B* 211. Warmond. 3270 g R. K. Middenstands meisje zoekt leuke vrien din. liefst in bezit van fiets. Br. onidër no. 3269 bur. van dit blad. TE HUUR 2^ Te huur aangeboden vanaf 15 Nov. 1947—15 Mei 1948, of te koop aangebo den. Chevrolet vrachtwa gen (tevens geschikt voor personenvervoer). Br. on der no. 3274 bur. v. d. blad. (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant PAPENG^ACHT 32-34

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5