De Rode Duivels verslaan Londen Arsenal is nog steeds ongeslagen Nieuws van de Olympische Spelen MAANDAG 3 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA ROfcE DUIVELS—LONDENSE COMBINATIE. In het Heysel stadion te Brussel versloegen de Rode Duivels het team van de „London Football Associa tion" met 3—1. 20.000 Toeschouwers volgden de strijd. Nadat de rust met een blanco stand was ingegaan, wist de Belgische voorhoede zo goed te combineren, dat de Britse verdedi ging enige zware momenten door maakte. De keeper Hobbins (Charl- tcn) deed schitterend werk, maar in het algemeen was de verdediging te overbelast, zodat de voorhoede vrij wel geen kansen kreeg. De Belgische voorhoedespelers Go- var d en Varenbergh wisten .door uit stekend combinerend de weg te ef fenen voor de middenvo Vanden- berghe, die in de 57e minuut scoorde. Vier minuten later kreeg Leclerq ook, dank zij deze twee spelers, zijn kans, en ook hij maakte een doelpunt (2 0). Daarna waren de Engelsen in de aanval en Fell (Charlton) bracht de stand op 21. In de 88ste minuut scoorde Vandenberghe nogmaals voor de Belgen, waarmede hij de overwin ning van de Belgen op 31 bracht. S.J.C. 1—0. Hoewel S. J.C. twee doelpunten scoorde, zijn zij er niet in geslaagd HBC te kloppen. S.J.C. had in deze spannende ont moeting zeker een gelijk spel ver diend. Vanaf de aftrap werd door beide ploegen met hoog tempo inge zet, waarbij al spoedig bleek, dat de verdedigingen van beide partijen zeer moeilijk te passeren waren, want de rust ging in met blanke stand. Na de thee kregen wij eenzelfde spel- beeld te zien met een van beide zij de verrassend snel spel, waarbij geen der ploegen elkaar iets toe gaven. Na 25 min. spelen wist Hoogervorst op keurige wijze uit een vrije schop te doelpunten, welke echter door de scheidsrechter niet werd toegekend, wegens een vermeend aanvallen van de keeper Ons inziens was dit echter een zuivere goal. De gastheren gooi den er nu nog een schepje op en kwamen enige keren gevaarlijk voor het S.J.C--doel en uit een vrije schop wist Nolet van verre afstand met een keihard schot de S.J.C.-keeper te ver rassen (10). In het resterende kwartier moest HBC alle zeilen bij zetten om de vele SJC-aanvallen af te slaan, doch als de linksbuiten 5 min. voor einde keurig voorzet werkt de S.J.C. midvoor de bal in de tou wen. Wegens hands kende de scheids rechter ook deze goal niet toe. Tot de laatste seconde bleef SJC volhou den, doch als einde aanbreekt ko men de gastheren met 10 uit het strijdperk, hetwelk echter niet de juiste verhouding aangaf van deze hoogstaande en uitstekend gespeelde ontmoeting. LFC 3—SJC 2 1—2; SJC 3—Tcyl. 3 03; SJC 4Roodenburg 9 9—0; Lisse A—SJC A (T—2Docos B—SJC B 32; Lisse bSJC a 23; SJC b Lisse d 42. TeylingenBodegraven 23. Teylingen, dat aftrapte tegen wind, raakte gelijk de bal kwijt en Bodegra ven stormde op Teyl.-doel af, doch vond in keeper Zandbergen een strui- blok. Aanval op aanval volgde en de Teylingers moesten alle zeilen bijzet ten. Dit ging alles zo stumperig, dat Bodegraven praktisch het spel geheel in handen had. Bij een aanval van B. miste de l.half van Teylingen, waardoor de Bodegr.-midvoor een kans kreeg en onhoudbaar in schoot, (10). Na een kwartier spelen on dernam de B.-voorhoecfe een aanval welke door twee aanvallers van Teyl. werd omgezet in een penalty. De links-binnen nam deze onhoudbaar (20). Nog is het niet genoeg en wanneer de B.-midvoor een schuin schot lost, vangt keeper Zandbergen, doch de bal ontglipt hem en rolt ter gend langzaam achter hem (30). Na de rust zien wij een heel ander Teyl. en nu is het B. wat aan de tand wordt gevoeld. Als de r.-buiten van Teel. voorzet, vangt v. Elk de bal op en schiet hard in (1—3). Een kwartier later weer een voorzet van rechts; de linkshalf schiet tegen de lat, de te rugspringende bal komt voor de voe ten van de midvoor en het is 23. De spanning stijgt; B. verdedigt met man en macht en trapt voortdurend de bal uit; door tijdrekken blijven verder doelpunten uit en heeft Bodegraven verdiend gewonnen. Verdere uitsla gen: Teylingen2LDWS 2 13; Tey lingen 3—SJC 3 31-0; VVSB (A)— Teyl. (A) 2—1; Teylingen (B)— Alph. Boys (A) 33; Teyl. (c)Docos (c) 1-°- B.S.M.Lugdunum. 13. In een fors gespeelde wedstrijd is het Lug dunum opnieuw gelukt een verdien de overwinning te behalen. Onze stadgenoten speelden technisch veel beter maar zagen een wel wat te forse ploeg tegenover zich, zodat na 'een kort overwicht van Lugdunum, waarbij Kramer goed wist in te kop pen 01, BSM gelijk wist te maken 11. Groen-v/it bleef sterker en vrij spoedig wist Teeuwen hard in te schieten 12. In de tweede helft traéht de thuisclub het spel te for ceren, maar Lugd. houdt het hoofd koel, terwijl even later een straf schop precies in de handen van de keeper wordt geschoten. Het spel ver plaatst zich snel van doel tot doel, zonder dat doelpunten komen. Vijf minuten voor 't einde een kleine sen satie. BSM krijgt eveneens een straf schop toegewezen enmist. Vlak voor 't einde maakt Volkers ten slot te aan alle onzekerheid een einde 1—3. Wet. Boys. Het eerste elftal wist met een 22 gelijk spel tegen SJZ een puntje in de wacht te sle pen. Leidsche Boys 3Wet. Boys 3 1—1; Wet. Boys (b)Altior (b) 0-3; Wet. Boys asp.Alph. Boys-asp. 0-3. NIEUWE ZEGE VAN DYNAMO'S Gisteren speelden de Dynamo's te Gothenburg met dezelfde ploeg, wel ke Zondag jl. te Stockholm met 5 1 van Norrköping won. En weer wa ren de Russen heer en meester van het terrein, want Gothenburg werd met dezelfde cijfers geslagen. De Rus sen speelden in een hoger ternpo dar. de Zweden en ook de opzet van de aanvallen bleek intelligenter te zijn, zodat de 30.000 toeschouwers van be gin af aan er van overtuigd waren, dat Gothenburg geen voet aan de grond zou krijgen. DOSRLisse 51. De eerste aanvallen zijn voor Lisse, maar na 15 min. werkt DOSR zich los, komt gevaarlijk voor doel en het» is Boeker die via een speler de bal in doel plaatst. (10). Lisse valt hier na fanatiek aan en wij noteren en kele goede schoten tegen lat en paal, maar ook DOSR weet driemaal ach tereen te lat te doen trillen. Dan begaat Lisse een overtreding, van Es plaatst keurig voor doel en G. de Ko ning schiet in 't uiterste hoekje, maar keeper de Koning weet telkens reso luut in te grijpen. Na de rust is het wederom Lisse die het offensief opent, maar voor doel ontbreekt het goede schot. Dan krijgt Lisse een vrije trap toegewezen, maar de goed op doel geplaatste bal, wordt keurig door de Koning gestopt. Dan is het weer DOSR die met enkele flitsende aanvallen succes heeft. Na eerst een buitenspel doelpunt, is DOSR weer direct voor doel terug en G. de Ko ning geeft de Lisser doelverdediger geen kans en is het 30. Alhoewel Lisse in 't veld r.iet de mindere is, zijn de DOSR-aanvallen nu toch wel zeer gevaarlijk en het is wederom de productieve G. de Koning die met zijn 3e doelpunt de staqd op 4—0 brengt. Weer breekt DOSR snel door, Akerboom plaatst keurig voor en van Klink kopt feilloos in 50. Alhoewel zwaar gestraft, krijgt Lisse een penalty toegewezen; v. d. Berg neemt geen risico en schiet onhoud baar langs de Koning (51). Lugdunum 2DOSR 2 51; DOSR (a)—SJZ (a) 4—0; DOSR (b)—DO SR (c) 5—0. UDOMMO 40. Deze wed strijd was spannend noch fraai te noemen, daar UDO over het alge meen een veldoverwicht vertoonde, wat echter door stug verdedigen van de bezdekers en door de niet al te grote schotvaardigheid van de UD ~)- voorhoede in de eerste helft slechts in één doelpunt tot uitdrukking kwam, gescoord door de linksbuiten na een afgemeten voorzet van de rechtsbuiten. De verdere aanvallen van UDO blijven zonder resultaat, terwijl ook de weinige doorbrauen van M.M.O. geen bekroning vinder Na de thee komt UDO meer opzetten en al spoedig ligt uit een scrimmage door toedoen van de midvoor No. 2 achter de M.M.O.-doelman, even la ter gevolgd door een'derde doelpunt van de UDO-linkshalf. MMO probeert 't dan ook nog eens. maar het sue ces komt aan de andere kant, waar de midvoor het vierde doelpun* voor zijn rekening neemt. De wedstrijd gaat dan als een nachtkaars uit, VVSB (B)—UDO (A) 0—3: UDO (B)Docos (D) 40; UDO adsp WSB adsp. 0—4. KagiaWarmunda 20. Het eer ste elftal van Warmunda heeft met 2 invallers spelend., kans gezien om Kagia 1 in eigen hol te verslaan met 20. Hoewel de doelpunten uit pe nalty's voortkwamen, werd de wed strijd in de beste verstandhouding ge speeld en is het slechts aan de bij zondere capaciteiten van de Kagia - keeper te danken, dat de overwinning niet groter was. Warmunda was vrij wel de gehele wedstrijd in de meer derheid. De nieuwe vleugelspelers bleken een verbetering, terwijl de in valler-spil een zeer goede indruk maakte. Blauw WitExcelsior. Een wed strijd in het stadion die in een gelijk spel eindigde. Een der Blauw Wit- aanvallers omhelst doelman v. d. Torre van Excelsior. Warmunda. De resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Docos a-Warmunda a 16; War munda 6Foreholte b 00; Kagia Warmunda 02; Warmunda 2DO SR 3 2—1; Warm. 3—Lisse 2 3—C: Or. Gr. 3—Warm. 4 1—1. Jun. War munda ADocos A 33; Lisse B Warmnuda B 10. V.T.L.Foreholte 23. Hoewel de uitslag een kleine zege betekent, waren de gasten bijna de gehele wed strijd in de meerderheid. VTL is ech ter een ploeg van vasthouden, het geen hun reeds de eerste tien minu ten de leiding gaf (10). Daarna oefende Foreholte steeds een sterke druk uit op de VTL-veste, maar lat eri palen kwamen vaak te hulp. Ein delijk, vlak voor de rust, scoort de 1-binnen (11) De tweede halft v/eer een overwicht van Foreholte, na 6 min. verrast dan de midvoor met een goed schot de VTL-doelman (12). Maar dan 4 min. later spelen de Foreholte-backs de bal wat te lang zaam terug en 't is weer gelijk (22). De strijd om de winnende goal duurt tot aan de 22e minuut en 't is de Fo- reholte-1.binnen die uit een corner doelpunt (23). Foreholte blijft ster ker en toch krijgen de gastheren op het einde der kamp een penalty te nemen, welk keihard wordt naastge- schoten. Alzo een benauwde zege. Verdere uitslagen: Foreholte 2Roo denburg 4 32; Roodenburg 7—Fo reholte 3 40; Foreholte 4—Morsch- kwartier 3 01; Foreholte (B)KRV (A) 02; Lisse (a)Foreholtte (a) 06; Warmunda (b)Foreholte (b) 0—0. Wet. BoysSJZ 22. Het begin is zeer onregelmatig en het plaatsen onzuiver; de backs van beide partijen weten steeds weer op te ruimen. Na twintig min. loopt J. Janson op een naar rechts gespeelde bal, geeft een voorzet en door een foutieve kopbal van de Wet. Boys-back verdwijnt de bal in doel (10). Na de rust neemt Wet. Boys het spel geheel in handen en SJZ komt er practisch niet aan te pas. Keeper Dobbe verzet bergen werk, doch moet tenslotte zwichten voor een prachtig doelpunt van de linksbuiten 11Kort daarop is het Wet. Boys die uit een schermutseling de leiding neemt (21). Als iedereen meent dat de wedstrijd verloren is. duikt plotseling de spil B. Wassing weer op en met een schitterend schot scoort hij de gelijkmaker. SJZ 2 Meerburg 2 22; DOSR jun.SJZ- jun. 40. A.R.C.V.V.G.Z. 5—3. ARC heeft kans gezien van het bezoekende VVGZ de punten afhandig te maken. In een nieuwe opstelling, waarbij v. Keusden de mid voorplaats innam, heeft deze speler een groot aandeel gehad in de overwinning, want niet minder dan vier doelpunten kwamen van zijn voet. Al vrij spoedig na de aftrap heeft v. Heusden succes (10). maar spoedig is het weer gelijk (11). Koopman zorgt opnieuw voor een voorsprong (21), maar ook dit doelpunt wordt er weer met een be antwoord (22), waarna van Heus den de rust toch nog met een 3 —2 voorsprong voor ARC doet ingaan. Na de hervatting is het opnieuw van Heusden, die scoort, waarna de gasten opnieuw nog kunnen ant woorden met een goal (43). Hun kruit is hiermede verschoten, terwijl van Heusden nog een voltreffer weet te lossen, zodat als het einde komt de rood-zwarten een 53 zege heb ben behaald. Quick BoysRijnsb. Boys 61. Een schaar van belangstellenden van meer dan 4000, geen 1ste klasse voetbal en een uitslag ten gunste van Q.B., hetgeen te voren bijna vast stond daar Rijnsburg zijn keeper Glasbergen moest missen na het eer ste doelpunt als gevolg van een bles sure. Ook J. Heemskerk kon niet present zijn. De achterhoede van R. B. was in stijl, minder waren mid denlinie en voorhoede. Q.B, was in goede conditie maar de uitslag was toch wel iets geflatteerd- Met vuur werd de strijd ingezet en Rijnsbui g was aanvankelijk gevaarlijk maar tot doelpunten kwam het niet. Pas na 20 minuten kon de midvoor A. v. d Oever scoren (10) en als gevolg van een vergissing krijgt Q.B. een doelpunt cadeau (20). Na-prachtig samenspel van Zuyderduyn en v. d. Oever gelukte het voor de rust neg eenmaal te scoren ,30). Na de rust kwam Heemskerk in doel wat e.en winst betekende. Onder hoogspan ning weet R.B. een doelpunt te ma ken (31). Het overwicht van Q.B. bleef echter bestaan en al spoedig maakte Verdoes de 4de goal (4- -1). Niettegenstaande de R. Boys alles er op zette om de achterstand in te ha len konden ze niet verhinderen, dat v. d. Oever nogmaals schoorde (5-1). Nog eenmaal heeft Heemskerk het nakijken als v. d. Oever op groce af stand met een prachtschot de stand op 61 brengt. Spoedig volgt het emde van deze sportieve wedstrijd. HOCKEY. Zuidwijck. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Dami-s: Zuidwijck 1CHC (A'dam beker) 150; Heren: Groen Geel 2 Zuidwijck 1 (Tresling beker) 63; Groen Geel 4Zuidwijck 2, 30. Dames CHC kwam slechts met 9 man in het veld, waardoor een vol komen ongelijk spel ontstond. Ove rigens spreken de cijfers waarmede deze bekerwedstrijd door Zuidwijck gewonnen werd voor zich zelf. Heren 1. Geheel in stemming om een gezellige bekerwedstrijd te gaan spelen, toog Zuidwijck naar de Rog- gewóning. Nog in een overwinnings roes van vorige week, waren er zelfs buitensporige omwentelingen in het elftal voorgesteld, van welke veran deringen echter enkel die, wat be treft de keeper, die in de voorhoede is gaan spelen, doorgang vond. Groen Geel echter was vast van plan deze bekerwedstrijd te winnen en opende direct met een enorm hoog tempo. Geheel beduusd zag de achterhoede van Zuicnvijck in minder dan 10 mi- nut tot 4 maal toe de bal in hun' doel vei-dwijnên. Toen ontwaakte ook bij Zuidwijck een grimmige vecht lust. Het spelbeeld veranderde ge heel en vanaf dat moment ging het ongeveer gelijk op. Beide partijen maakten'nog een doelpuntje, zodat de rust met 51 voor Groen Geel in ging. Na de rust was Zuidwijck er be ter in en er volgden vele gevaarlijke aanvallen, waaruit 2 doelpunten ont- stond.en. Zo was dus de stand 53. Kort voor het eind wist Groen Geel nog eens voor de laatste maal te sco ren. Het speltempo was behoorlijk hoog en behoudens de eerste vijf mi nuten wogen de elftallen vrijwel te gen elkaar op. Het is dan ook voor beide een prettig en stevig partijtje hockey geworden. Vooral de voorhoe de was in de tweede helft goed op dreef. A.s. Zondag zal echter in de be langrijke competitie wedstrijd tegen Alliance 1 van meet af aan in een dergelijk hoog tempo gestart moeten' worden, wil er enig succes te ver wachten zijn. Heren 2 moesten ditmaal spelen tegen de sterkste ploeg in de compe titie. Hoewel Zuidwijck vrijwel gere geld in de aanval was wisten zij hun kansen niet productief te maken. De verdediging van Zuidwijck was ver opgedrongen .teneinde de voorhoede te steunen. Dat had echter tot gevolg, dat Gr. Geel na een doorbraak vrij spel had, terwijl Zuidwijck zich niet snel genoeg kon herstellen. Even voor de rust werd het eerste doelpuntje gemaakt, terwijl in de 2de helft nog 2 maal gescoord werd. Groen-Geel 9Siseo 22. Afd. he ren. Met 9 man trok het herenelf tal naar Wassenaar voor 'n ontmoe ting met Groen-Geel 9 die met een volledig elftal in 't veld verscheen. In de eerste helft wist, ondanks een vrij wel gelijkopgaande strijd, Groen- Geel tot twee maal toe te doelpun ten, zodat de rust, na een vrij slap gespeelde eerste helft met een 20 voorsprong in het voordeel van Groen-Geel intrad. Na de rust een stukken beter spel, beide elftallen zijn voortdurend in de aanval ei spoedig weet Rosier met een scherp schot te scoren. Dan herleeft de moed in Siseo's negental en wordt alles op alles gezet om tenminste een gelijk spel te bewerkpn wat dan ook door de doorbrekende Verboog gelukt. Na verschillende felle aanvallen, zonder resultaat op het doel der Groen-Gelen klink het eindsignaal en kan Siseo te rugzien op een prettige met gelijk spel eindigende wedstrijd. Pollux 2Siseo 1 14. Afd. Dames. Pollux wint de toss. Al direct wa ren de gastvrouwen in de aanval, Si seo kreeg al heel gauw 2 strafcorners te verwerken en het zag er naar uit dat het een zware wedstrijd zou wor den. Na 'n kwartier spelen wist Han- ny door een listige bal haar elftal de leiding te geven. Maar spoedig hierna maakte Pollux de stand 11. Het spel golfde op en neer en was dik wijls veel te ruw. Even voor de rust wist Trees de stand op 21 te bren gen. Na de rust ging het steeds be ter. Successievelijk werd de stand door Willy en Trees opgevoerd tot 41 en kwam er een eind aan deze ruwe en zware wedstrijd. JAARFEEST „DE SLEUTELSTAD". De Leidse Zwem- en Polovereni ging „De Sleutelstad" heeft Zaterdag avond haar eerste jaarfeest gevierd met een gezellige avond, in de foyer der Stadsgehoorzaal voor een zeer tal rijk publiek, hetgeen bewijst, dat de ze jonge vereniging reeds een grote aanhang van leden en donateurs be zit. De voorzitter, de heer W. Ber gers, heeft ter inleiding van deze feestavond een kort welkomstwoord gesproken, in het bijzonder tot de afgevaardigden der zusterverenigin gen, waarna hij er op wees, dat het besluit tot oprichting een grote stap was voor de initiatiefnemers. Er wa ren tal van moeilijkheden te over winnen, maar als men weet, dat met slechts 44 leden werd begonnen en dat het aantal leden en donateurs thans 250 bedraagt, dan is hiermede wel bewezen, dat de vereniging recht van bestaan heeft. Dat deze herdenkingsavond bij de vele aanwezigen is ingeslagen, be wijst wel het feit, dat het geboden non-stop—programma van amuse ment, waarbij voornamelijk gesteund werd op eigen krachten, de toehoor ders de gehele avond' uitstekend heeft beziggehouden en dat de execu tanten telken male luid applaus mochten oogsten. Er was muziek en zang van goede soort en het geheel werd omlijst door het optreden van de heer Geraldini, die met goochel kunst en telepathie veel succes mocht verwerven. Bij monde van mej. Tonny Stoute werd het bestuur tevens een fraai uitgevoerde club- vlag aangeboden, waarvoor de heer W. Bergers hartelijk dankzegde. Aan het slot van het programma sprak de voorz. een hartelijk dankwoord tot al degenen, die deze avond hadden medegewerkt en het geheel werd be sloten met een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar met muzikale medewerking van het orkest van Bram Kruit. DE ENGELSE LEAGUE. Het grote Londense duel tussen Chelsea en Arsenal is een van ae mooiste wedstrijden geweest, die de laatste jaren op het Chelsea-terrein te zien waren. Bij de puntentelling heeft Arsenal ook na deze nieuwe wedstrijd zonder doelpunten, de lei ding van de eerste divisie boven Preston en zij behoudt nog steeds het record van'14 wedstrijden, waarvan er geen een verloren werd. Chelsea behoudt nog steeds het ongeslagen record van de thuiswedstrijden en het grootste aantal toeschouwers var. Zaterdag n.l. 67.277 was bij deze wed strijd tegenwordig. De hekken moes ten een uur voor de aftrap gesloten worden. Arsenal heeft het feit, dat zij deze wedstrijd niet verloren heeft, te danken aan de goede verdediging. De uitslagen waren: Eerste divisie: Aston VillaPreston N. End 41 BI. RoversBolton Wanderers 40 BlackpoolLiverpool 20 ChelseaArsenal 00 Derby CountyMiddlesbrough 42 EvertonSheffield United 20 Grimsby TownBurnley 12 Huddersf. TownCharlton Ath. 01 Manchester CityPortsmouth 10 Sunderland-Stoke City 10 Wolvers. Wand.Manch. United. 26 De stand in de eerste divisie luidt thans: 1. Arsenal 23 punten uit 14 wedstrijden, 2. Preston North End 2115, 3. Blackpool 1915; 4. Burn ley 1814; 5. Charlton Atheltic 1714; 6. Wolverhampton Wande rers 14 14. Bolton Wanderers sluit als 22e de rij met 614. Voetbal en athletiek, van zeilers, ruiters en wandelaars INSCHRIJVINGEN VOOR HET VOETBAL-TOURNOOI. Voor het voetbaltournooi van de a.s. olympische spelen te Londen hebben tot nu tot 23 landen inge schreven. Behalve Nederland zijn dit de volgende landen: Argentinië, Oostenrijk, Denemarken, Egypte, Spanje, de Verenigde Staten, Fin land, Frankrijk, Engeland. Honga rije, IJsland, Brits-Indië, Italië, Lu xemburg, Malta, Noorwegen, Pales tina, Zweden, Zwitserland, Tsjecho- Slowakije, Turkije en Joego-Slavië. De eerste ronde zal op 1 Juli 1948 beginnen. WOODERSON NIET IN DE OLYM PISCHE ATHLETIEK PLOEG. Na maanden van observatie, con trole en voorbereiding is thans een lijst samengesteld van Britse athle- ten, die in aanmerking komen om het land te vertegenwoodigen bij de Olympische spelen 1948. Het is vrij wel zeker, dat Groot-Brittannië met ongeveer 70 athleten zal deelnemen aan de diverse nummers. Het ver enigd koninkrijk is uitgekamd tot in de verste uithoeken en onder de 196 „mogelijken'' bevinden zich oude ren zowel als jongeren. Als voor beeld, dat men er niet voor terugge deinsd is ook heel jeugdige athleten in de ploeg o pte nemen mogen hier de namen volgen van enkelen hun ner, n.l. John Wilkinson de sprinter, Ron Bannister en Derek Burfitt, beiden middenafstandslopers. De bedoeling 'van de officials is om de „mogelijken" a;an te moedigen hun uiterste best te doen bij de voorbe reiding en vorots ook om er zorg voor te dragen, dat de „zekeren" tijdens de spelen in topvorm zullen zijn. Het is opmerkelijk, dat het „ge kleurde" trio uit West-Indië, Mac- donald Bailey, Arthur Wint en S. Laing niet op de lijst voorkomen. De politiek van 'het bestuur is er na melijk op gericht geen athleten uit de kolonie en in de ploeg op te ne men. Noch Trinidad, noch Jamaica, waar resp. Bailey en Wint vandaan komen, hebben tot nu toe zich uit gelaten over het feit, of zij deze ath leten zullen uitzenden naar de olym. pische spelen. De positie van Mc Kenley, de ster uit Jamaica, die grote kans maakt op het winnen van een olympische titel, is dezelfde als die van Bailey en Wint. Opval lend is, dat prins Adedoym, de me dische student aan de Queens uni versiteit. afkomstig uit Nigeria, wel op de lijst voorkomt, evenals John Gregory, de bekende Ierse sprinter. Bij de oudere athleten vindt men de namen van Donald Finlay en het ziet er naar uit, dat hij voor de der de maal aan de olympische spelen zal deelnemen. Finlay was aanvoer der van de Britse ploeg in Berlijn, in 1936. Hoewel hij nu 39 jaar is, is het jn het laatste seizoen wel geble ken, dat hij nog steeds een horden- loper van groot formaat is. Ook staat op de lijst de.42-jarige Jack Holden, die onlangs te Kosice (Tsje- choslowakije) tweede was in de ma rathonloop. Tussen de andere vete ranen vinden wij de namen van vijf athleten, die ook in 1936 reeds van de partij waren, zoals Roberts, de 400 meter loper, Ward een crack op de 5000 meter, Newman bij het ver springen, de discuswerper Reavell Carter en Robertson, de marathon loper. Een van de grote namen ont breekt op de lijst, die van Sydney Wooderson. De laatste heeft mede gedeeld, dat hij niet op zijn besluit terug komt en dus in den vervolge niet meer zal deelnemen aan inter nationale wedstrijden. NEDERLANDSE RUITERS NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. Naar wij vernemen zou het in de bedoeling liggen, dat Nederland bij de Olympische spelen te Londen ver tegenwoordigd wordt in de z.g. sa mengestelde wedstrijd (dressuur, uit houdingsproef en springen) en het zware springconcours, zowel indivi dueel als met equipes Verder be staat de mogelijkheid, dat ons land te Londen ook zal uitkomen in de individuele dressuurwedstrijd. De voorbereiding voor een even tuele uitzending is in volle gang. Het spreekt van zelf, dat eerst defi nitief over uitzending zal worden beslist, als de resultaten in de ko mende maanden dusdanig zullen zijn. dat deelneming gerechtvaar digd mag worden genoemd. WAT DE ZEILERS VAN PLAN ZIJN. Op het congres van de Internatio nal Yacht Racing Union, dat in het gebouw van de Royal Thames Yacht Club te Londen wordt gehouden, kwanren enige kwesties betreffende de O. S. ter tafel. Alle deelnemen de jachten moeten voor de wedstrij den overgemeten worden, waarvoor de Torquay de nodige faciliteiten geboden zullen worden. Voorlopige bijzonderheden wer den medegedeeld over twee nieuwe internationale race-klassen. Ze zijn niet definitief maar zullen een basis voor besprekingen vormen. In over weging werd gegeven de nieuwe klassen, die vroeger aangeduid wer den met 19 m2 en 28 m2 voortaan onderscheidenlijk 4.5 meter en 5.5 meter klasse te noemen, waarmee het congres accoord ging. De heer Jan Loeff (Nederland), voorzitter van de Commissie tot Vaststelling der Internationale klas sen, deelde mede, dat drie interna tionale typen vereist waren: een mans, tweemans en drienrans boten. De commissie had de door Frank rijk, Spanje, Zwitserland en Neder land voorgestelde klassen verworpen op grond van het feit, dat, hoewel ze uitstekend geschikt waren voor plaatselijke omstandigheden, ze zich niet eigenden voor internationaal gebruik. Naar wij vernemen zijn er op het ogenblik onderhandelingen gaande tussen de K.N.A.U. en de Neder landse wandelsportbond teneinde het snelwandelen nader te regelen. Het ligt in de bedoeling, dat snel wandelaars. voortkomend uit de kringen van de wandelsportbond eventueel aan wedstrijden iq het snelwandelen deelnemen, welke wedstrijden dan plaats vinden on der auspiciën van de KNAU. De mo gelijkheid bestaat namelijk, dat bij de leden van de Wandelsportbond materiaal aanwezig is, dat in aan merking komt voor eventuele uit zending naar de Olympische Spelen te Londen ten behoeve van het num mer 50 km snelwandelen. In het komende voorjaar zullen enkele trai ningswedstrijden worden uitgeschre ven. Excelsior 4Siseo 2, (h—1. Na een team begin, wist de linksbuiten in een corner-abonnement van Excel sior het eerste doelpunt te stempelen. Excelsior scheen te ontwaken en kwam het Siseo-doel met een korte doch hevige aanval bedreigen. Siseo zette z'n beste beentje voor en vlak voor de rust, glipte een bedaard bal letje van de rechtsbinnen-stick tus sen de legguards der vijandelijke keepster. Een penetratie van de mid voor en de linksbuiten in de tweede helft voerde de stand op tot 40. In tegenstelling met de drie voorgaande wedstrijden, heeft Siseo voor deze overwinning behoorlijk gevochten 'n Tegenpuntje van Excelsior, zou zeer zeker op z'n plaats zijn geweest. KORFBAL UITSLAGEN K.N.K.B. Z.H. 1ste klas: AchillesDeetos 24; GymnasiastenHet Zuiden 3—4; Ons Eibernest—HSV 5—2; SpangenDKC 50; Vicus Orientes HKV 3—4. 2e kl. B: Ons Eibernest 2Achil les 2 92; Het Zuiden 2Die Ha- ghe 64: ReadyAlgemene 31; WionOSCR 3—7. TAFELTENNIS L.T.T.Y. „De Sleutels". Zater dag j.l. opende Sleutels 2 het compe titieseizoen met een wedstrijd tegen Netbal 3 uit Den Haag. Het begin was buitengewoon slecht. Geen der Sleutelsspelers wist behoorlijk partij te geven. Na een 40 achterstand wisten zij de stand, slechts tot 42 op te voeren en hierbij bleef het. Het begin is zodoende allesbehalve roos kleurig geweest n.l. een 82 neder laag. Voor deze week staan de volgende wedsti-ijden op het competitiepro gramma: Heren: 2e kl-: Sleutels 1 Treffers 1; 3e kl. Sleutels 4Dolfijn 3 Dames: 2e kl. Sleutels 1de Lus 1; 3e kl. Sleutels 2Te Werve 1. Donderdag 6 November: Dames: 4e kl. Sleutels 3Sleutels 4. Vrijdag 7 Novembr: Heren 4 kl. Treffers 6Sleutels 6- (Veilingge bouw R'ven). Zaterdag 8 November: Dames 2e kl. Batswingers 2Sleutels 1 (Den Haag Weesperstraatschool des mid dags 4.15 uur). WIELRENNEN Swiftcombinatie. De eerste wed strijd der vijfweekse wintercompeti tie is in de A-klasse gewonnen door R. Riethoven; in de B-klasse zegevier de J. Borst. Voor deze competitie is een grote beker beschikbaar gesteld. EXTRA VOEDSEL voor de Nederlandse Athleten Naar wij vernemen worden pogingen in het werk gesteld om extra toewijzingen van de Ne. derlandse regering te verkrijgen ten behoeve van de deelne mers, die voor uitzending naar de Olympische spelen in aanmer king komen. Ook in Engeland is men doen de ten behoeve vaij de Britse deelnemers een extra voedseltoe- wijzing te verkrijgen, terwijl door enkele andere landen, o.m. van de Verenigde Staten de toe zegging is gedaan, dat de Britse leden van de Olympische ploeg een extra zending levensmidde len zullen ontvangen, opdat de Amerikanen in ieder geval tegen over athleten zullen komen te staan, die wat voedsel betreft, in niet ongunstiger omstandighe den hebben verkeerd dan zij zelf.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 6