Gedenkplaat voor( gesneuvelden onthuld BIBLIOTHEKEN Bekendmaking Nette Slagersbediende Verlaagde Tarieven! ^^SPRONK flinke nette Slagersbediende FLINK DAGMEISJE PAKHUIS Nu is het de tijd Wintermantels JONGSTE BEDIENDE R.K. „SURSUM CORDA" MAANDAG 27 OCTOBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 REÜNIE KATH. H. B. S. TE LEIDEN De school is meer dan een instituut, waar men een dosis kennis ver gaart om haar dan vaarwel te zeggen en er nooit meer naar om te zien; neen, zij is een instelling, waar men wordt voorbereid op het grote leven, maar ook een centrum, waar vriendschapsbanden gesmeed worden, die vaak het hele leven behouden blijven. Want al is de zware deur dan voor de laatste maal dichtgevallen achter hen, die uitzwermen over de gehele wereld, om hun plaats in de maatschappij in te nemen, ieder jaar trekt die band hen weer tezamen, om het oude contact nog eens te verstevigen. En zo kwam dan gisteren uit alle delen van het land de oud-leerlingen van de Kath. H.B.S. weer eens bij een in het vertrouwde gebouw, waar aan zij zoveel herinneringen bewa ren en volgden zij, zoals ze dat zo vaak gedaan hadden, de plechtige Hoogmis, die om 10 uur door de di recteur, pater B. de Goede, werd op gedragen. Tijdens het ontbijt, dat hier op volgde, kwamen de tongen los en telkens klonken boven bet geroeze moes uit, de blijde kreten van her kenning, waarop dan steeds een har telijke handruk of een amicale klap op de schouder volgde. „Kerel, hoe staat het er mee? Wat voer jij te genwoordig uit?" En dan volgden de vele verhalen, want er is na een jaar zoveel te vertellen, over alles wat zij hebben meegemaakt, bereikt of wil len bereiken. De een is in het leger, een tweede vaart op zee, een derde is bij <z'n pa in de zaak, een ander heeft zijn plaats gevonden op kan toor of atelier en weer een ander studeert nog verder. Zo zijn zij, die vijf jaar lang hetzelfde huiswerk ge maakt heben, dezelfde lessen gevolgd en hetzelfde leven geleid hebben, uit ten gespat in alle mogelijke richtin gen, niet zelden zelfs over zee. Intussen werd aan het ontbijt, dat door de directeur was aangeboden, allte eer bewezen en daarna werd de conversatie, waarin natuurlijk ook de aanwezige leraren betrokken wer den, met verdubbelde ijver voortge- - zet. De klokwijzers echter liepen door bij zulke gelegenheden schijnt de tijd nog veel harder 'te gaan en zo naderde het uur, waar op het hoogtepunt van de dag zou aanvangen. De gedenkplaat onthuld. Ter nagedachtenis aan de leerlin gen en oud-leerlingen, die tijdens de' oorlog hun leven voor het vaderland gegeven hebben, is een eenvoudige gedenkplaat, in de gang op de twee de verdieping, aangebracht. Welke door de oud-leerlingen is aangeboden. Nadat alleen ook de naaste familie leden van de gesneuvelden waren uitgenodigd zich hadden opgesteld voor de gedenkplaat, aan weerszijden waarvan de zeeverkenners van de St. Paulusgroep de erewacht betrokken hadden, nam de korte plechtigheid een aanvang. Na het tromgeroffel nam de di recteur het woord en noemde het een lang gekoesterde wens, die nu in vervulling is gegaan. Op zo'n dag als vandaag, aldus pa'ter de Goede, le ven oude herinneringen weer op en gaan de oude vrienden, met hun op gewektheid, levensvreugde en idea len, weer aan ons oog voorbij. Plot seling is de tiende Mei gekomen en reeds in de eerste dagen gaven drie van de jongens hun leven. De bezet ter greep hoe langer hoe driester in en was er op uit ons volksbestaan, onze gebruiken en gewoonten te ver nietigen. Velen sloten zich daarop aan bij 'tstille verzet; geheel vrijwil lig, niet gedwongen, doch gedreven door een innerlijke drang. Zij wisten wat zij op het spel zetten, doch zij hadden begrepen, dat er goederen zijn, die we ons nooit laten ontne men en waarvoor desnoods het hoog ste offer gebracht moet worden. Mo ge deze les door allen steeds begre pen wordgp, hoewel we hopen mo- y gen, dat het uiterste niet meer van ons zal worden gevraagd. Laten we daarom naar vermogen trachten van het vaderland te maken wat zij ge wild hebben: een beter en gelukkig vaderland. Moge deze grote les door alle jaren heen steeds levend blijven bij de jongens, die deze school bezoe ken; moge het offer van deze tien diep op hen inwerken en van hen maken 18 karaats katholieken en 100 pet. vaderlanders, die eendrachtig zullen werken om Nederland in stand te houden. „Jongens, die je offer hebt ge bracht, namens allen verzeker ik jul lie dit nooit te vergeten door dit blij vend gedenkteken; wij zullen jullie blijven gedenken in onze gebeden en daden, maar ook zijn we er van over tuigd dat jullie voor je grootste offer reeds lang het eeuwig loon gehad hebt. Waakt vanuit de hemel over fa milie, vrienden en school, die in leng te van dagen de steun van jullie of fer moge hebben, aldus besloot pater directeur. Na deze treffende toespraak ver wijderde de directeur de nationale driekleur en vertoonde de gedenk plaat zich aan de aanwezgien Het is een eenvoudige, zwart-marmeren plaat, die tegen de lichte muur prach tig afsteekt en in witte letters de tien namen vermeldt van de gesneuvel den. Namens de leraren legde de heer Hagemeyer 'n krans aan de voet van het gedenkteken, terwijl Frans So- nius dit deed namens de leerlingen. Tenslotte legden ook de familieleden bloemen neer voor de plaat. De voorzitter van de vereniging van oud-leerlingen, de heer J. Wes ten, sprak eveneens over d,e moed, die zij betoond hebben om het vader land te verdedigen, gaf de verzeke ring dat de oud-leerlingen hen ieder jaar zouden gedenken en besloot: „mogen alle toekomstige leerlingen steeds beseffen welke helden wij in ons midden hebben gehad". Dan werd aan de familieleden een foto van het gedenkteken uitgereikt en met het zingen van het Wilhelmus, werd) deze indrukwekkende plechtig heid besloten. Vergadering en afscheid. Om twee uur werd in het „Gulden Vlies" de jaarlijkse vergadering ge houden. tijdens welke de voorzitter helaas weer moest erkennen, dat het bestuur niet zo heel erg actief ge weest was, doch dat ook de leden niet allemaal meewerken door bij verhui zing hun adreswijziging niet op te geven. Zodoende vallen er ieder jaar leden uit de eerste jaren af. Het jaarverslag van de penning meester vermeldde 'n batig saldo van 58.70. Bij de bestuursverkiezing werd het bestuur als volgt samenge steld: Voorz. J. Westen; secr.: W. de Vreede; penn.: H. Bokern; 2e secr.: W. Doeven; 2e penn.: Fl. Vink. Na de vergadering werd het ge zellig samenzijn nog een poosje voort gezet en onder de tonen van de pia no werd de stemming nog steeds be ter, totdlat om half vijf de eersten vertrokken. Lanzamerhand liep ten slotte de hele zaal leeg en /ertrokken de oud-leerlingen weer naar alle de len van het land, vanwaar ze geko men waren. Ieder ging terug naar zijn werk of studie, weer een pretti ge herinnering aan zijn oude H.B S.- jaren rijker, met een hartelijk en ge meende afscheidsgroet: tot ziens, tot het volgend jaar! De Gedenkplaat bevat de volgende inscriptie: Ter eeuwige herinnering aan de oud-leerlingen dezer school, die hun leven gaven in de jaren 1910 —1945. Bernard Tijssen. Gerard Backes. Piet Huibers. Bob van Woerkom. Hans Fles. Nico Knijnen-burg. Jan Wagtendonk. Hans Hilhorst. Henri van Grevenstein. Charles Kuipers von Lande. R.K. Bouwvakarbeiders vieren hun 30-jarig bestaan In 1917 kwam de fusie met de R.K. Timmerliedenbond tot stand en ont stond daaruit de R.K. Bouwvakarbei dersbond, afd. Leiden, zodat deze dus nu zijn dertigjarig bestaan viert. Dit geschiedde gisteren met een welge slaagde feestdag, die aanving met een H. Mis, in de Lodewijkskerk, opge dragen door de geestelijk adviseur, pater G. Dolle, O.F.M. Tijdens de H. Mis naderden velen leden tot de H. Tafel en verenigden zich daarna aan een gemeenschappelijk ontbijt in het Don Boscohuis. Nadat allen zich tegoed gedaan hadden, opende de voorzitter, de heer A. Canbier, deze feestelijke bijeen komst en verwelkomde de vele aan wezigen, in het bijzonder pater Dol le, de tweede voorzitter van het Bondsbestuur, de heer G. A. Collig- non, het gewestelijk bestuurslid, de heer H. Werkhoven, het K.A.B -be stuur, het kringbestuurslid, de heer Feiten, en de afgevaardigden van het Chr. Nat. Vakverbond. Bericht van verhindering was binnengekomen van weth. Menken en de A.NB. Spr. bracht vervolgens dank aan de nio- niers der bond. met name aan de he ren Beursse en Lut, die als mede-op richters beiden deze dag nog mochten meemaken en gaf^oen het woord aan Dater Dolle. De geesteüik adviseur sorak over het plan van God. waaraan de bouwvakarbeiders werken: een gebouw dat nooit klaar komt, doch de •9rb°iders werken aan de fundamenten en God plaatst de kap er od. De heer Collignon. die hierna het woord verkreeg, bracht dank aan de voorvechters, die als kleine groep te gen zo'n grote stroom moesten op roeien in hun striid tegen het libera lisme. Spr. noemde vervolgens enkele ciifers van ledenaantallen, n.l. in 1917: 7000: bii de ODheffiuc door de bezetters: 26500 en thans 38500. De heer werkhoven sprak namens het gewestelijk bestuur z'n geluk wen sen uit en maakte van de gelegen heid gebruik ook de Christelijke bond aan te sporen, actie te voeren voor God. tegen de onchristelijke gewoon, ten in fabrieken en werkplaatsen. De heren Gordijn en Schram luisterden met piano- en vioolspel, op zeer d'enstelijke wijze deze bijeenkomst op. De receptie. Om half drie recipieerde het be stuur in het Don Boscohuis en velen maakten hiervan gebruik om hun ge- lukwense» aan te bieden, vaak verge zeld van bloemen, e.d., waarvan de meesten alreeds 's morgens aanwezig waren en de zaal een feestelijk aan zien gaven. De rij van sprekers werd geopend door de heer Collignon, die zeide dat het hoofdbestuur trots is op de afd. Leiden, welke steeds een van haar beste afdelingen is geweest. Hij sprak de hoop uit dat de samenwerking met het hoofdbestuur en de organisaties in de afdeling nog beter moge worden (jan zij reeds is. De heër van Oyen, als voorzitter Van de K.A.B. afd. Leiden, sprak over de 30 jaren, die lang zijn als ze voor ons liggen, doch kort, wanneer ze achter ons zijn. Er is in die jaren heel wat strijd geleverd ten bate van de gezinnen en de rechtspositie der ar beiders. Spr. bracht dank voor het werk, dat door de B.B. is verricht en wees op het vele werk wat hen nog wacht, wat zij moeten uitvoeren met hun devies voor ogen: Alles voor het volk; het vólk voor Christusè De rij werd, vervolgd met de heer S. Strijk, oud-voorzitter der B.B., die de voorbije jaren nog eens releveerde en het bestuur aanspoorde hun taak goed te vervullen, in alle moeilijkhe- den steeds- hun toevlucht nemend tot God. De heer v. d. Ploeg, als voorzitter van de kring Leiden, roemde de fijne geest, die er altijd bij de B.B. heerst en sprak de beste wensen uit voor de toekomst. De heer Haverkorn frracht namens. Herwonnen Levenskracht de geluk wensen over en deed een beroep op allen, tot steun aan de T.B.S.-bestrij- ding. Wethouder Menken, speciaal voor deze gelegenheid van het partij-con- gres der K.V.P. naar hier gekomen, sprak over de waardering van het gemeentebestuur voor het werk der principiële organisaties, omdat zij er van overtuigd was, dat slechts prin cipiële mensen de hangende proble men kunnen oplossen. Niet alleen als wethouder van sociale zaken, doch ook als Katholiek, bracht spr, een eresaluut aan de kerels op de,stei gers, die niet alleen Nederland op bouwden met stenen en hout, doch die ook als Katholieke arbeiders in de maalstroom van deze tijd een huis van vrede bouwden. Nog velen vertegenwoordigers, o.a. van de R.K. Aannemersbond, de R.K. Patroonsbond, vakorganisaties e.d. brachten daarna de gelukwensen van hun medeleden over aan de jubile rende bond. Ook nu weer was de heer Gordijn present om met pianospel de rij van sprekers af te wisselen en een opgewekte stemming te scheppen. De feestavond. Met het optreden van het G.H.-ca- baret werd deze feestdag gesloten. Om kwart over zeven was de grote zaal van het Don. Boscohuis tot in de uiterste hoeken gevuld met leden en huisgenoten. Een gevarieerd programma van mu ziek, sketches, liedjes en acrobatiek vermaakten de aanwezigen kostelijk. Speciaal de parterre acrobatiek van The Sandow had veel succes, vooral toen deze acrobaten na de pauze nog eens terugkwamen en met twee jon gens van 12 en 5 jaar fantastische staaltjes demonstreerden, waarvoor het publiek gul applaudiseerde. Toch kon het programma in z'n ge heel ons niet bekoren; de conferen ces overschreden nu en dan verre de grenzen van fatsoen en dat bij een Katholieke organisatie op het feest van Christus Koning! Weet men dan niet dat de organisatoren ten alle tij den het recht hebben om het gehele programma van te voren in te zien? Ons dunkt dat op die wijze voorko men had kunnen worden, wat nu velen aanstoot gegeven heeft. Om half twaalf was het program ma geëindigd en bleven velen daar na nog een poosje gezellig bijeen, tot dat ook hier het klokje van gehoor zaamheid sloeg en aan deze goedge slaagde feestdag een einde maakte. Tenslotte een pluim voor de feest commissie, die ongetwijfeld veel werk verricht moet hebben om deze dag tot een succes te maken. GOED NIEUWS VAN DE KATH. REISVERENIGING. Onder ce auspiciën van de afd. Leiden der Nederlandse Reisvereni- ging voor Katholieken zal op Maan dag 10 November in de Stadsgehoor zaal een Katholieke Filmavond wor den gehouden. Daarbij zal vertoond worden de keuren-geluidsfilm van het Maria- congres te Maastricht, een film met nieuw Amerikaans kleuren-procedé, wat voor hst eerst op deze schaal in Europa is toegepast. Henk Alsem, bekend Ned. cineast, heeft de opna men voor deze film gemaakt waar bij in grootse trekken het zo schit terend geslaagde Maria-Congres ook voor degenen, die Maastricht in de congresdagen niet konden bezoeken, zal kunnen worden beleefd. Wanneer we er nog bij vermelden, dat A. van Domburg, de bekende filmcriticus, de film zal toelichten, dan kan men verzekerd zijn van een avond van godsdienstig kunstgenot, waarvoor met de initiatiefnemers niet dank baar genoeg kan zijn. Wij hopen, dat de Katho'ieken van Leiden en Omgeving d-e voortvarendheid van het Leids afdelingsbestuur, naar waarde zullen weten te schatten. Voorts zal men op deze avond mede te zien krijgen de film, welke een beeld geeft van de reis, welke de Leidse afdeling naar Maastricht maakte en waarvoor zulk een grote belangstelling bestond. DE SNIP EN SNAP REVUE Het was met gemengde gevoelens dat wij Zaterdagavond uit de Stads gehoorzaal huiswaarts keerden en wij René Sleeswijks „Snip en Snap revue Cheerio" gezien, hadden. Ener zijds waren wij vol bewondering voor deze voortreffelijk gearangeerde re vue, met haar schitterende costumes, decors en verlichting en het pro gramma dat artistiek zeker op 'n hoog peil staat, doch anderzijds waren wij teleurgesteld door geconstateerd te hebben dat het nog steeds niet moge lijk schijnt te zijn een revue in el kaar te zetten, waarvan iedereen ge niet, zonder de normen van fatsoen te overschrijden. Zeker er waren zeer goede num mers onder; het optreden van Willy Walden en Piet Muyselaar als de dames Snip en Snap was boven alle lof. verheven en ook enkele scetches zoals „De hond en Grenscorrecties" oogsten een dankbaar applaus, maar waarom moesten de 12 girls „The international Lovelies" in hun bal letten weer eens een ergelijk tekort aan textiel demonstreren? En dat was niet eenmaal, doch wel drie of vier keer en wel op een dergelijke wijze, dat alleen hierom al deze revue voor katholieken sterk moet worden ont raden, Als uitstekend geslaagde nummers noepien we nog „Het sprookje van de verwende prinses", een chinees ballet, wat bijzonder goed werd uit gevoerd, terwijl ook het danspaar May Standart en Börge Krüger, te recht onze bewondering afdwong. Dubbel jammer daarom dat de bal letten dit overigens uitstekende pro gramma, onaanvaardbaar maken. Textieldiefstal. J. P. van D., uit Rotterdam, F. J van S. uit Noord- wijk en J. B. S.'uit Leiden, arbei ders van de confectiefabriek van de Hartog, aan de Hoge Rijndijk', zijn Zaterdagmorgen aangehouden en in gesloten, wegens diefstal van cou- ponsfof. De afdeling Leiden van de Band Nederlahd-Indië heeft voor haar le den een avond georganiseerd op Maandag 3 November in de foyer der Stadsgehoorzaal. Onder meer draait er de film: „De reis per Oceaanstoo- mer van Nederland naar Indië". Deze film zal een duidelijk beeld geven v&n de reis, die een van de verwan ten heeft gemaakt, om daar zijn taak, het brengen van recht en veiligheid, te gaan vervullen, waartoe ook een mondelinge toelichting zal bijdragen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Apolonia Eleonora, d. v. W. Nieuwenburg en C. Bet.geii; Ernst Albert Humbert, z. v. J. Wagemaker en G. A. Blansjaar; Karei Joachim, z. van K. F. de Bree en W. J. Fuchs; Daniël Isaac Christiaan. z. v. D. A. van der Reijden en C. Sirag; Maria Antoinette, d. v. J. Vuurens en C. W. van der Weijden; Willem, z. v. W. Nijenhuis en S. W. Robbers; Wilhel- mina, d. v. J. van den Hoed en A. Slijkhuis; Nicolaas. z. v. N. van Sta- den en H. B. W. den Edel; Cornelis Jacobus, z. v. B. Franse en P. J. Ro vers; Jacobus Johannes, z. v. G. Gij- zenij en L. van Strater; Wilhelmina Hendrika Johanna, d v. D. P. Lint hout en L. Feijnenbuik. Overleden; M. J. van Lieshout, huisvr. van F. Tuijthoff 60 jaar; A. Hakkaart v/ednr 86 jaar; S. J. Mar- tijn huisvr. van L. Versprille 68 jaar; J. Overduin wednr 62 jaar; W. Ja- nisse zn. 31 jaar; H. A Natzijl hsvr. van A. J. van Exter 42 jaar; L. C. E. Castelein m. 38 jaar; T. H.-P. Hooger. vorst di'. 5 jaar; C. J. M. Neuteboom dr. 13 jaar. 1922 1947 Zondag 16 Nov. a.s. zal 7 in de St. Matthiaskerk te Warmond, om 10 u. de gezongen H. Mis uit dankbaarheid worden i opgedragen ter gele- 6 gienheid van 't 25-jarig 7 huwelijksfeest van on- i ze geliefde ouders i J. VAN WINSEN 7 G. G. VAN WINSEN— HOEK Dat God hen nog lang i moge sparen is de wens l van hun dankbare kin- j f deren 9222 J 1 Jan en Hanny i t Joop en Lies Corry en Jan 1 Arie i I Antoon Nellie l Wim Warmond, 27 Oct. 1947. Dorpsstraat 143. j 1922 1947 Zondag 16 Nov. a.s. zal in de St. Matthiaskerk j te Warmond, om 10 u. de gezongen H. Mis uit 2 dankbaarheid worden j opgedragen ter gele- z genheid van 't 25-jarig 2 huwelijksfeest van on- ze geliefde ouders Z W. F. BERKHOUT I F. G. BERKHOUT— 7 HOEK Dat God hen nog lang z moge sparen is de wens 2 van hun dankbare kin- deren. 9223 Annie 1 Jan Jacques Arie 2 Wim Piet Joop Noordwijk, 27 Oct. 1947. Molenstraat 31. Ons werd geboren HANS bij het H. Doopsel ontving hij de namen JOHANNES FRANCISCUS ANTONIUS Piet en Tiny Mulder Eolsward. 25 Oct. 1947. Appelmarkt 6. 9228 T Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurige onge steldheid geheel over gegeven aan Gods H. Wil, en voorzien van de "H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Echtgenoot. Va der. Behuwd- en Groot vader de Heer ADRIANUS GIJSBERTUS BERGERS Echtgenoot van A. H. M. HUIBERS in de ouderdom van 64 jaren. 9229 Uit aller naam, A. H. M. Bergers Huibers Kinderen en Kleinkinderen. Leiden. 26 Oct. 1947. Doezastraat 8. Algemene kennisgeving Liever geen bezoek. Gaarne H.H. Missen. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Donderdag 30 Oct. a.s. in de Par.- kerk van de H. Petrus de gelezen H.H. Missen te 6.45 en 7.30 uur. De gezongen Requiem te 8.30 uur. waarna de be grafenis te 10 uur van uit de Kerk op het R K. Kerkhof Zijlpoort. Rozenkransbidden Woensdagavond te 8.30 uur in de kerk. Heden overleed, geheel onverwacht, 'te Leiden, onze beste Broeder, Zwager en Oom FREDERIK CORNELIS DE GRAAF in de leeftijd van 67 j. Familie de Graaf Familie Turion Familie Eïneis 9225 Voorschoten. 24 Oct. '47 Gehele en gedeeltelijke te Koop gevraagd JAN DE ROOY PAPEGRACHT 3 Tel. 22989. Open 10—5 uur. ONTWERP BESLUIT van Gedeputeerde Staten der prov. Zuid-Holland tot. aan vulling en wijziging van het Algemeen Politieregle- ment ligt van heden af tot 20 November a.s. voor be langhebbenden ter inzage ten kantore van de secre taris. Leidseweg 97, Voor schoten. Schriftelijke bezwaren te gen dit ontwerp-besluit kunnen tot 20 November a.s. worden ingediend bij het Prov. Bestuur van Zuid Holland te 's Gravenhage. Duiv. Veenzijdse Polder Oranjepolder KnippoMer Zuid Hoflandsepolder Ommedij kse polder Oostbospolder Binnenpolder Spekpolder Papenwegse Polder Zuid wij kse Polder Ste venshof jespolder. CEVRAACD: kunnende uitbenen en wijk bedienen. Zonder goede getuigen onnodig zich aan te melden (hoog loon) TH. WESTCEEST - LANGE HARE 90 DREEF - Meubelen - Burgsteeg Minister Bureaux, 8 laden, blank en middenkleur eiken, elke maat vanaf f 1 50. PRONK MET DE WAS VAN LEIDEN WITTE SINGEL MTEL 2I0B5-HAARLEM BROUWERSVAART 50 TEL I41S9 Voor direct gevraagd een bij ANTON VAN LEEUWEN, Rund- en Varkensslagerij, Neordelnde 37. LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32-34 GEVRAAGD EEN v. g. g. v., meerdere hulp aanwezig Mevr. Stumpel Hooigracht 40 9230 TE HUUR GEVRAAGD Vooroorlogse bezems en lu wagens H. R. TROOST Haven 14, Teleioon 21664 BEKWAME gevraagd. Techn. Bureau Lange zaal en Inniger. N. Rijn 93, Leiden. 9219 i keus te maken Alles net gedragen, in prima staat en ZONDER PUNTEN op do VISCHM ARKT Wegens vertrek van particulier te koop pracht Old Finish Slaapka merameublement 2 pers., best. uit drie deurskasl, r. tafel, 2 stoelen, handwerk 560.Te bevragen Leid seweg 271 Voorschoten, halte bl. tram, Zilverfabr. Geen opkopers. 3089 GEVRAAGD: voor filmcontrcTe en expe ditie. Leeftijd ong. 16 jaar. Voor jongeman met techn. aanleg gelegenheid tot op leiding filmoperateur. Aanmelden: 9217 N. V. GOFILEX Steenschuur 17. Abonneert U op het Parochieblad per jaar. f4.50 per kwarlaal f 1.20 per maand f0.40 Bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 Jletefaontjeó GEVRAAGD 'g Te koop gevraagd Radio met Ultrakort, moet fa- briekstoestel zijn. Brieven met prijs onder 01 n1 bur. van dit blad. 3101 (g Accordeon liefst Hohner of ander goed merk a con tant te koop gevraagd. Br. met omschrijving onder no. 3062 bur. van dit blad. PERSONEEL g Biedt zich aan voor lichte dienst eenvoudige R. K. Huishoudster, leeftijd 42 jaar. Br. agent L. Crt. Leimuiden onder no. 9227^ g Huishoudster gevraagd wegens te^urstelling (liefst boerenstand) in ge zin van 4 personen. Adres G. C. Onderwater, Rijns- burgerweg 56 te Voorhout. AANGEBODEN g Stalbenodigdlieden. Voorhanden; koestaken, staakhaken, grampels, koe- riemen, schappen, mestvor ken, schepemmers, melk bussen, enz voorts ratten- korven, mollenklemmen. bascules, gewichten, eiken v/as-, regen-, spekkuipen. Jarenlange bekendheid. A. J. Hartwijk. Landbouwhuis N Beestenmarkt 79 (vee markt), telefoon 26627 24013. 3ll3i g Te koop: z. g. a. n. emaille kachel f 95, kachel met binnenpot 25, an tieke staartklok 75, lange militaire jas 15. «dofzui per compleet 45 F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 3( woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t 1.50. uitsluitend tegen contante betaling

Leidse Courant | 1947 | | pagina 6