'DINSDAG 14 OCTOBER 194? DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. De heer A. de Jong, hoofdassistent der dir. bel., herdenkt 'Donderdag a.s. zijn zilveren dienst- jubileum. Geboren: Wim. z. v. W. Vet en F. Roest; Annie, d. v, F. H. Lange- veld en R. Sij plees; Annke M., d. v. J. van der Velden en G. L. Hoek- stein; Hendrik D., z. v. H. Janssen en L. P. Sterk; Gerrigje, d. v. G. v. d Streek en P. H. Kroon; Johannes B., z. v. J. B. van den Bosch en A. H. M. Molenaar. Huwelijksaangiften; W. Boender 46 jaar en N. van Rijn 39 j.; W. Hiem- stra 31 j. en M. Zwaan 23 j. Huwelijken: Chr. C. van Dijk 32 j. en G. J. Straathof 25 j.; A. van Gaaien 26 j. en G. Wolfert 27 j.; A. Breedijk 27 j. en M. A. Binnendijk 21 j.; C, Hesseling, 27 j. en Chr. Sij- pestein 24 j.; A. Wille 28 j. en J. P. van Dongen 25 j. Overleden: Egje W. Groene velt 2 maanden; Bertus van Deuren 78 j.; Johannes Kouwenhoven 40 j.; C. J. M. G. van der Poel echtgenote van H. S. van der Putte; Gerrit Rietveld 33 jaar. ALKEMADE Geboren: Petrus L., z. v. P. J. Olijerhoek en A. A. M. Dobben; Jo hanna C. M., d. v. J. M. Loos en A. M. M, de Jong; Francisus, z. v. H. Turk en «M. de Blanken; Maria C., d.. van A. van Haastregt en A. -C. v. Leeuwen; Wilhelmus J.. z. v. A. E. Zoetendaal en J. C. de Jong; Johanna Md. v. J. J. de Jong en C. J. van Khnk; Theodorus M., z. v. G. J. van der Meer en J. M. van der Meer. Ondertrouwd: N. P. Koek en A. H. van Emmerik; J. Gortzak en M. van Tol; B. J. Loogman en J- A. Witteman; H. J. Spruit en G., C. de Jong. Gehuwd: G. W. van der Zwet en C. M. Koek: C. Borst en V. Kuipers; G. A. Elstgeest en E. M. Vesseur; C. J. J. van der Meer en P. W. E. A. Pouw; G. M Loos en P. J. I. Riet broek; C. J. van der Geest en P. M. van der Geest; E. J. M. Knelange en Th. M. J. Verdel. HAZERSWOUDE Geboren: Lambertus Theodorus Wilhedmus z. van H. J. v. d. Laan en Th. v. d. Ven; Antje d. van A. West dorp en A. M. Dorst; Karei Hendri- cus z. van F. F. J. Schoemaker en C. Peverelli; Geertruda Johanna Maria d. van J. C. Rietveld en C. M. Boere; Dirk z.' van A. Verheul en C. N Groenheijde; Jacoba d. van A. van Veen en M. Francken; Willemina d- van J. Luiten en E. de Groot. Getrouwd: Cornel is de as en Jan netje Margaretha Erkelens; Herma- nus B. A. Lindhout en Cornelit J. Markes; Johannes A. de Groot en Maria J. van Kampen; Dirk Koster en Neeltje van Rijssel. Overleden: Leendei-t Gommerse 73 j. echtgen. van J. Buitenhuis. HILLEGOM Voor mgr Buis Een collecte in de St. Jos. kerk heeft f 1450.- opge bracht. Gouden bruiloft. Het echtpaar J Pieters-Weijers, wonende 2e Ame- rikadwarsstraat 15, alhier, heeft on der zeer grote belangstelling zijn gouden bruiloft gevierd. Fancy fair Een fancy-fair ten- bate van het Kath. Thuisfront bracht bruto f 4400.- en netto f 2500.- op. Brand. Zaterdag ontstond door onbekende oorzaak brand in het per ceel Ambachtstr. 24, alhier, bewoond door het hoogbejaarde echtpaar M. De bewoners waren niet thuis. De buren zagen zware rookkolommen opstjjgen en toen dit aanhield vermoedden zij brand. De heer S. forceerde de ach terdeur. Toen bleek, dat de keuken MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 14 Oct. Kaas. Aanvoer 52 partijen, prijs le soort 1.39—1.42, 2e soort f 1.30—1.37. Han del flauw. KATWIJK a. d. RIJN, 13 October Groente. Bloemkool I 4670, idem I 2059, idem II 1218, groene kool 712, gele kool f 511, rode kool 310, waspeen I 10.7526.25 idem II 5.7511.25, bospeen 13 23, winterpeen f 7.60—9.andijvie 1324 idem II 1215, radijs 55.506.10, herebonen 75125, snijbonen 29—30, rapen 69, uien 16.8017.10, spinazie 2223, pe terselie 3.50—3.75, selderie 4.40 3.75, knolselderie 15.80—16.10, komkommers 16. "ter aar, 13 Oct. Groente. Kas- snijbonen 9.1014.20, snijbonen 2.405 80, spekbpnen 1.10, witte pronkers 1.153.70, en stamprin- cessen f 4.0010.90 per 10 kg.; bloemkool 274 cent per stuk; peen I9 cent per bos; sla 113 cent per stuk; selderij 1 cent en peterselie 1 cent per bos; komkommers 2—17 ct en meloenen 30 cent per stuk; Andij vie 619 cent. aardappelen 8 cent, kroten 3—9 cent, waspeen I 818 cent, tomaten 1649 cent, rode kool II13 cent, groene kool 39 cent, savoye kool 5—12 cent, witte kool 6 cent, uien 920 cent, postelein 12 26 cent, spinazie 222 cent, prei 12 cent en peren 18 cent per kg. ROELOFARENDSVEEN, 13 Oct. Groente. Tomaten A 32552, idem B 28—51, idem C 16—35, idem CC 16; kropsla-7—22 andij vie 1322, bloemkool 1241, peen f 68, kassnijbonen 8.7015..30, idem stek 24.80, pronkbonen 3.503.60, spinazie 9.0012. Aardbeien 0.751.20. Bloemen. Rayonant: wit 920 cent, lila 817 cent, geel 622 cent, amber 1021 cent, Blanche du poitu 1232 cent, Bekka 39 cent, Valiant 2337 cent, Marconi 2439 cent, Casytie 22—59 cent, Bronze Precose 3250 cent, Rode Precose 4980 ct., Roze Precose 0.701.05, White Shirly 29—65 cent, Stella 21—52 cent, Goldvlinder 4302 cent, Wendy 13—41 cent, Normandië 1547 cent, Engels Bruin 1740 cent, Douglas 12 —41 cent, Rose Shirly 3256 cent, Herfstasters 924 cent, Dahlia's 12 —50 cent Bouvardia 80 cent, Am. Anjers 0.701.10, Asters 716 ct. reeds in lichter laaie stond. Met be hulp van andere buren werd het vuur bedwongen en een grote ramp voor komen. De oudjes zullen enkele da gen hun woninkje moeten missen. Tragisch is dat de arme mensen niet verzekerd waren, zodat wat van hen verbrand is niet vergoed wordt. Het huis zelf was wèl verzekerd. LEIDSCHENDAM De tiieuwe woningen. Omtrent het plan van de gemeente om over te gaan tot de bouw in eigen be heer van 26 woningen aan de Ach terweg, kunnen wij nog melden, dat de bouwkosten zijn geraamd op 369.371.Verhoogd met de kosten ad 41.283.76 voor grondaankoop 9.87 per vierk meter) zullen de woningen dus een totaal vragen van 410.654.76 of per woning 15.794.40. Volgens de exploitatierekening, wel ke een verlies aangeeft van 13.197,46 per jaar is er op gertkend dat de huurprijs 6.25 per week zal be dragen. Indien het rijk op het exploi tatie-tekort een toeslag geeft van 75 pet. dan zal de gemeente per jaar toch nog 3 299.36 moeten bijpassen. Personalia. De heer G B. Straatsburg, adjunct-commies le kl. op de gemeentesecretarié is benoemd tot ambtenaar bij de reclassering, standplaats Groningen, LISSE „Nut en Genoegen" Ter ope ning van het winterseizoen heeft de R.K. Toneelvereniging „Nut en Ge noegen" Zondagavond in het Bonds- gebouw een bonte avond gegeven, welke goed bezocht werd. Kleine to neelstukjes werden afgewisseld me't een dans en' enkele andere amuse menten. NIEUWVEEN K, A. B. Besproken werd de vaste bijdrage van het Groene Kruis aan het Wit-Gele Kruis, voor de hieraan verbonden wijkzusters. De districtsbestuurder, de heer Weber, hield een toespraak, waarin hij de ka der-vorming van de arbeiders warm aanbeval. NOORDWIJK L.T.B. De voorz., de heer A. J. v. d. Meer, deelde mede, dat de po gingen in Noordwijk 'n lagere tuin bouwschool te krijgen met energie worden voortgezet. Een proeftuin zal op bescheiden schaal worden aange legd, in samenwerking met B.B.C., Kon. Mij. en Landarbeiders-organi saties. De Tuinbouw-wintercursus ie vorige week weder begonnen, terwijl ook op het program staat een cursus ir bedrijfscontrole. In een schrijven van het H.B, werd er de aandacht op gevestigd, dat aanvragen om gehele of gedeeltelijke ontheffing van con tributiebij dragen thuis behoren bij de afdelingen, omdat alleen deze -instan tie over de gegrondheid der aanvra ge kan oordelen; deze aanslagen zou den door de afd. uit een te vormen re servekas kunnen worden betaald. Op 13 Nov. a.s. zal pater H. de Greeve vóór de Kath. Actie afd. Noordwijk een spreekbeurt houden over het Communisme; het bestuur is er in geslaagd voorlopig 100 nlaatsen te reserveren voor de L.T.B.-leden en medio Februari komt deze spr. op uit nodiging van de L.T.B. om zijn toneelschets „Het virede beest" op le voeren. Nog meerdere spreekbeurten staan op stapel waarvan te zijner tijd mededeling gedaan zal worden. Me dedeling^ wordt gedaan datdeAlgem. vergadering gehouden zal worden op 24 Nov. a.s. te Haarlem. Voor deze vergadering werden de volgende voostellen ingediend: het H.B. wordt verzocht stappen te doèn dat de Om zetbelasting voor bollenkwekers komt te vervallen, mocht door de minister hierop afwijzend worden beschikt, dat dan getracht zal worden in het Handelsreglement zal .worden op genomen, diat deze Omzetbelasting dan doorberekend moet worden bij dc exporteur. Het H.B. neme het intia- tief op nader vast te stellen voor waarden dat kleine zelfstandige bol len- en tuinbouwbedrijven opgeno men worden in de Kinderbijslagwet. Te protesteren tegen de vrijwillig in krimp van bloembollen omdat de heffingen hiervoor op onbillijke wij ze ten laste komen van alle vakge noten. Het H.B. te verzoeken, dat alle maatregelen en mededelingen- van het B.V.S opgenomen zullen worden in het L.T.B.-orgaan. Als afgevaardigden naar de Algem. Verg. werden gekozen de heren Alb. Mulder en P. Steenvoorden. In de rondvraag kwam nog in be spreking het voorstel van B.B.C. tot het houden van een referendum bij de aangeslotenen van de B.V.S. over de bedrijfsmaatregelen. Hierbij wil men uitgaan van de stelling, dat het aantal stemmen wordt bepaald naar de oppervlakte welke de aangeslote ne beteeld. Dit vond men niet juist. Een hoofdelijke stemming, waarbij iedere bona-fide kweker slechts één stem uitbrengt, vond men het juiste. Nadat nog was besloten, dat in de ,e.v. vergadering getracht zal worden tot oprichting van een Kernclub, werd deze zeer vruchtbare vergadering gesloten, NOORDWIJKERHOUT Geboren: Edwaldus M. z. v. J. A. van Gijlswijkv. d. Ploeg: Jo hannes P. M., z. v. P. H. Brama— Steenvoorden; Johannes A. J, z. v. W. J. C. van den Berg—Nulkes: Ag nes J. M„ d. v. A. M. OpdamGeer- lings; Johannes I. J-, z. v. N. S. Dis-' seldorpVioen; Wilhelmus C., z. v. H, A. DuivenvoordeBader; Anna M., d. V. J. J. van den BurgHeems kerk; Maria C. C„ d. v. J. Vrolijk— Turenhout; Johannes W.. z. v. W. A. van Nobelen—tv. Gijlswijk; Petronel- la Helena M., d. v. B, A. van der Hoorn—Vrijburg; Paulus#P. L. A. M.. z. v. W. P. van den Bergde Jong; Johannes^ P., z. v. A. B. van Dijk— Duivenvoorden; Gerarda A., d. v. W. N. SteekersMooijekinö; Frede-" ricus M. M., z. v. F. G. van Dam— Oostdam; Hendrikus J. A., z. v. J. A. Wentvan der Slot; Leonardus K. M, z. v. J. MeeuwissenLiebold: Alida I. C. M. d. v. W. A. BroekhofLaan Adrianus B. G., z. v. B. L. van Kam penOpdam; Pieternella C. W. Th. M., w. v. W. NeijenhuizenSpruijt; Slisabeth C., d. v. A. W van den BurgBrauer; Alida C. H. M., dl v. A. M. Doeswijkvan der Klugt. Huwelijksaangiften: J, J. Verhart 32 j. en C. M. Duivenvoorden 22 j. A. P. Koomen 26 j. en M. C. Geer- lings 27 j.; C. W. Stokman 34 j. en A. van Steijn 29 jaar. Gehuwd: P. Brittijn en H. C. van Rheenen; J. van Maris en D. Zon neveld: P. Hoogkamer en D. C. Lam. mers; J. Wijts en M. A. Hoogkamer; J. Koning en C. M. van den Berg; H. J. A. Oomen en J. E. Vjèywer. Overleden: H. Schrama 24 jaar en Th. E. Warmerdam 6 jaar; A. Pee- ters 70 jaar. OUDE-WETERING Kath. Thuisfront. Door het ac tieve bestuur van Kath. Thuisfront was een collecte gehouden voor de- Kerstpakketten-actie. Een mooie opbrengst was het resultaat, waar voor dank aan alle milde gevers. Hierdoor kon aan de Oude Wetering- se jongens in Indië een pakket ge zonden worden, met de voor hen zo belangrijke inhoud van 1 pakje han- sa-broca-leukoplast, 3 rollen peper munt, 1 pakje scheermesjes 1 tube tandpasta, 1 busje tandpasta, 1 doosje Zwitsalzalf, T stuk scheer zeep, 1 stuk toiletzeep, 1 doos schoe nensmeer, 2 schrijfmappen, 1 pak shampoo, 1 blikje koek en 1 blikje leverpastei. ROELOFA RENDSVEEN Brandwaarborg Mij. „St. Pancra- tius". Uit het jaarverslag van secr.- penningm., de heer Joh. J. v. d- Meer bleek, dat het voor de vereni ging een gunstig jaar is geweest. Geen grote schadeposten, een stij gend ledental van 722 naar 737 le den een aanwas van het verzekerd kapitaal met 500.000.een een totaal van 1082 verzekerde posten. De exploitatie-rekening vermeldde, dat aan brandschade was uitgekeerd een bedrag van 1362 43 waarvan terug ontvangen van herverzekering een bedrag van 897.88. Het verzekerd kapitaal bedroeg f 44.134,75 y2. De exploitatierekening sloot met een nadelig saldo van 584.78}^. De oor zaak van dit nadelig saldo was het gevolg van de verhoogde belastin gen, waarvan vooral de vermogens- aanwas oVer het verzekerd kapitaal als een onbillijkheid te kwalificeren was. Over het boekjaar werd aan tijdelijke verzekeringen afgesloten voor 98.020 Aan nieuwe verzeke ringen 174.050.en aan verhoging van bestaande posten 441.115. Aan verlaging van bestaande posten 48.700.en aan afschrijving van royementen 38.450.Hierdoor steeg de totale productie met 5510.5515.De aftr. bestuursle den J. L. Bakker en Jac. v. «d. Poel werden by acl. herkozen. STOMPWIJK Stompw. Boys. Op de eerste dag, dat alle elftallen binnen de witte lij nen kwamen voor de competitie, wer den er 8 winstpunten van de 10 be haald. Het le elftal won uit van Ha- zerswoude I met 20. Het 2e elftal stuurde Lisse V met lege handen naar de bollenstreek terug (10). Junioren A versloegen Alphense Boys C met 31 en de Jun. B brachten de Jun. van Hazerswoude op eigen veld een 40 nederlaag toe. Alleen het 3e elftal kan het niet tot een overwin ning brengen en moest in St. 'Bër- nardus III de meerdere erkennen met 20. Over hef geheel genomen een pracht resultaat. WASSENAAR Toneelavond voor de Missie. De R.K. Toneelvereniging „Amicitia" heeft haar nieuwe seizoen geopend met een in twee opzichten zeer ge slaagde toneelavond. Geslaagd is op de eerste plaats de opvoering van het blijspel „Robbedoes", dat op uitste kende wijze werd gebracht. Onder de bekwame regie van H. Zoutendijk, die daarbij werd geassisteerd door de eigen regisseur H. C. Quint, heeft „Amicitia" zich weten 'op te werken tot een uitstekend amateurgezelschap, dat een vrij scherpe critiek met glans kan doorstaan. Geslaagd is ook het liefdadig doel van deze voorstelling. Deze avond werd door „Amicitia" n.l. aangeboden aan de Wassenaarse mis sionaris Pater Nol van Veen zoon van de vroegei-e koster van pastoor Tolenaar die binnenkort naar de Missie in Belgisch Congo zal vertrek ken. Na afloop van het toneelspel werd een verloting gehouden met vele fraaie en nuttige prijzen, die voor dit doel waren geschonken door Wassenaarse katholieke middenstan ders. Pater van Veen sprak een dank woord. WOUBRUGGE Getrouwd: Th. L. Leliveld en A. G. van Wieringen. ZOETERMEER Geboren: Plona J. M.. d. v. J. Westhoek en S. C. van der Kaa; Ju lius Jasper, z. v. J. Vermeer en J. W. Aling; Pieter, z. v. G. W. van Driel en J. van Woerden; Johannes H., z. v, C. Dekker en A. C. van de Rovaart; Dirk, z. v. M. Bos en A. Dijkshoorn. Ondertrouwd: M. Vos 25 jaar en N. Vroedsteijn 26 j.; G. A. Boone kamp 29 j. en J. M. C. Rutten 24 j. Gehuwd: H. Rensen .20 j. en R. L. Hagers 21 jaar. Overleden: P. J. van Beek 79 j. weduwn. van T. C. van Wissen. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). LEIDEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht: de heer dr. R. Wetz- ler te Bussum. LEIDS TRIBUNAAL Het Leids Tribunaal deed heden uitspraak in de volgende zaken: B. Warners te Leiden, internering voor de tijd van 4 jaar met dien ver stande, dat de no-g te ondergane straftijd voorwaardelijk wordt opge legd met onder toezicht stelling van de Stichting Politieke Delinquenten, ontzetting uit de beide kiesrechten en het bekleden van openbare ambten. L. v. d. Schrier te Hillegom, inter nering voor de tijd van 2 jaar en 6 maanden tot 15 Dec. 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten en het be kleden van openbare ambten. K. Sanders te Leiden, internering voor de tijd van 8 jaar tot 14 April 1 tieliik met, onder toezichtstelling, ontzetting uit dt beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en het bekleden van openbare ambten en verbeurd verklaring van zijn vermogen. C. P. Visser te Den Haag, interne ring voor de tijd van 3 jaar tot 11 Juni 1948, ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewa- PROF. DR. B. G. ESCHER 25 JAAR HOOGLERAAR. Zaterdagmiddag werd in intieme kring van medewerkers, leerlingen, oud-leerlingen en collegae prof. dr. B. G. Escher, hoogleraar in de aard en delfstofkunde, palaeontologie en kristallografie aan de rijksuniversiteit hier ter stede ter gelegenheid van zijn 25-jarige arbeid in deze functie gehuldigd. Behalve door zijn weten schappelijk en organisatorische werk, verwierf zijn naam bekendheid door verzet tegen de Duitse penetratie in de Leidse universiteit, tengevolge waarvan hij als gijzelaar lange tijd in St. Michielsgestel doorbracht. Als rector magnificus der rijksuniversi teit te Leiden zag hij zich voor de moeilijke taak der heropening en re constructie geplaatst, terwijl in dit jaar van zijn rectoraalH. M. de Ko ningin drie bezoeken aan universitaire plechtigheden in Leiden bracht en in diezelfde tijd het eredoctoraat aan Churchill werd verleend en uitge reikt. De huldiging van Zaterdagmiddag werd gehouden in het geologisch mu seum, waarvan de jubilarip ambtshal ve directeur is. Daarbij waren o.m. tegenwoordig dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk als president-curator, benevens enige der curatoren, de rec- tor-magnificus mr. J. C. van Oven, de burgemeester van Leiden jhr. mr. F H. van Kinschot, vele hoogleraren, oud-leerlingen en leerlingen. Het woord werd gevoerd door prof. dr Ph. H. Keunen, hoogleraar in de geologie te Groningen, die in een geestige speech de verdiensten van de jubilaris op wetenschappelijk, di dactisch en organisatorisch terrein uiteenzette ervjxamens het huldigings comité het gezamenlijk geschenk van medewerkers, collegae en oud-leerlin gen, n.l. een door de Amsterdamse kunstschilder Fernhout vervaardigd portret aanbood. Prof. Escher dankte voor deze woor den en dit blijk van hulde in een korte toespraak. Tevens bracht hij dank aan zijn medewerkers, aan wier arbeid de bereikte resultaten mede te danken zijn. GOUDEN ZAKENJUBILEUM A. E. v. d. VOET ZN. Temidden van een overweldigende bloemenschat wij telden ruim 40 stukken heeft Zaterdagmiddag in „In den Vergulden Turk" de jonge, energieke eigenaar, de heer M. v. d. Voet, gerecipieerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de sme derij en constructiewerkplaatsen A. E v. d. Voet Zn. aan de Morsweg. Twee uur lang heeft op deze receptie een onafgebroken rij van naar schat ting ongeveer 400 personen hun ge lukwensen aangeboden, waarbij ook tevens vele waarderende woorden zijn gesproken. Het moet de oprich- tei van dit bedryf, de heer A. E. v. d. Voet, die mede de vele gelukwensen in ontvangset mocht nemen, tot gro te: voldoening hebben gestemd, «lat zijn bescheiden begin in 1897 zoveel zichtbare resultaten heeft opgeleverd Onder de vele aanwezigen- merkten wij o.m. op wethouder A. J. Jonge- leen, die de felicitaties van het ge meentebestuur overbracht, terwijl later op de middag ook wethoudei D. v. d. Kwaak nog ter receptie ver scheen, mr. dr. P. G. Knibbe, secre taris van de K. van K., de heren ii. J J. G. van Hoek en G. E. E. Kuyn- tjes, resp. voorzitter en directeur van de Ambachtsschool, een deputatie van d? Bond en de afdeling Leiden van Smedenpatroons, de vakgroep smede'vij, van de afd, materiaal-distri butie van het bureau Rijksmetaal, van de Centrale Schadecommissié, -vertegenwoordigers van de Rijksge bouwendienst, de Ned. Spoorwegen en de N.Z.H.V.M. en voorts tal van zakenrelaties, cliëntèle en vrienden. Ter gelegenheid van dit gouden ju bileuin vond in de ochtenduren ten kantore nog een huldiging door het personeel plaats, waarbij de heer Th. Bousie woorden van bijzondere waardering en dank heeft gespro ken. Spr. wees zeer in het bijzonder op de capaciteiten van de tegenwoor dige eigenaar, die heeft weten te be reiken, dat het bedrijf, dat in de be zettingsjaren heeft stilgelegen en nimmer voor de Duitsers heeft wil len werken, thans weer op volle toe ren- draait en aan 30 man personeel werk geeft. Als aandenken aan deze dag bood spr. een gedenkplaat, een bureaustoel en een fraaie pul mte bloemen aan. Met een enkel woord heeft de heer M. v. d. Voet voor een en ander bedankt. In verband met dit jubileum maakte het personeel he den een uitstapje naar Amsterdam (Schiphol) en Hilversum, in welke gemeente het radio-bedrijf wordt be zichtigd. Hedenavond volgt nog een diner in „De Harmonie". pêhde macht en het bekleden van openbare ambten. C. Raaphorst te Hazerswoude, in-' ternering voor de tijd van 3 jaar tot 5 Dec. 1947 en de rest voorwaardelijk met onder toezichtstelling, ontzetting uit Nje beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en het bekle den van openbare ambten. N. de Jong te Voorschoten: inter nering voor de tijd reeds in inter nering doorgebracht, ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht, het bekleden van openbare ambten en verbeurd verklaring van zijn vermogen tot een bedrag van ƒ500. GERECHTEIJKE AFDOENING IN BEWARINGSKAMPEN. Naar aanleiding van het bericht over de gerechtelijke afdoening van zaken van politieke delinquenten in de bewaringskampen door 't B. G. te A'dam verneemt de „Nieuxye Cou rant", dat door het Bijz. Gerechtshof in Den Haag op deze wijze sinds Aug j.l. talryke zaken reeds zijn afge handeld. Hulde voor de Haagse activiteit! FEESTAVOND PERSONEEL N.V. „HET MOTERHUIS" Als „sluitstuk" van het hier ter ste de onder zulk een grote belangstel ling gevierde zilveren jubileum van het Forddealerschap van de N.V. ..Het Motorhuis" vond Zaterdagavond in „De Harmonie" een feestelijk sa menzijn plaats, waartoe alle perso neelsleden met hun dames waren uit genodigd. Na een woord van welkom van de directeür, de heer J Boon, werd een zeer geslaagd cabaretprogramma af gewerkt, waaraan o.m. hun medewer king verleenden de Spelbrekers en de bekende sneltekenaar en goochelaar, Roedi Roetërs, terwijl de heer Ger ritsen met zijn orkest voor de muzi kale medewerking zorg droeg. Tijdens deze feestvergadering heeft de heer Boon in een van veel waar dering getuigende toespraak zijn naaste medewerkers, de heren W. F. Devilee, D. Matze, M. de Hartog, H. Zunderman, N. Klarenberg, M. de Bruin, F. Alt en A. van Woerkom gehuldigd, waarbij spr. er op wees, dat het voor een zeer belangrijk deel aan hun toewijding en trouwe plichts betrachting te danken is, dat het- be drijf tot zulk een ontwikkeling is ge komen en bij de clientèle zo veel ver trouwen geniet. Het stemde spr. tot grote dank, dat hij van al deze mede werkers, waarvan nagenoeg allen als „jong broekje" bij het bedrijf zijn gekomen, zo veel steun mocht onder vinden en dat zij voor vele jongeren zulk een prachtig voorbeeld zijn ge weest. Tenslotte deelde de heer Boon nog mede, dat de pensioenregeling voor het personeel zeer binnenkort in werking zal treden. Namens het personeel heeft de heer H. Zunderman de directeur bedankt voor het vertrouwen, dat hij steeds in de personeelsleden heeft willen stellen, waarna hij in het kort nog stil stond bij de grote vlucht, welke het bedrijf in de loop der jaren heeft genomen. Nadat spr. er nog op ge wezen had, dat allen in het bedrijf hun taak als een levensopdracht moe ten zie. wekte hij op tot het kwe ken van een góede, kameraadschap pelijke geest, welke wederzijds ge dragen moet worden door een grote mate van vertrouwen. AFSCHEID BIJ DE LICHT FABRIEKEN. De heer I. Webbers smid bij de Sted. Lichtfabrieken, nam j.l. Zater dagmorgen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in de rijk met bloemen versierde cantine, afscheid van directie, chefs en colle ga's uit de werkplaatsen. Nadat hij op officiële wijze in de directeurs kamer was ontvangen, werd hij in de cantine toegesproken door de di- recteux-, Ir. Y. Ykema, waarbij deze de persoonlijke eigenschappen van hem prees en hem dankte voor zijn ijver en plichtsbetrachting, waardoor hij mede tot de bloei en uitbouw van de bedrijven op zijn manier had bij gedragen. De heer J. J. C. Snel, na mens de Personeelsvereniging spre kend, zeide, dat de „Vrolijke Noot" in de Stadsgehoorzaal van vorige avond dit afscheid toch geenszins een tragische noot mocht zijn. Web bers had steeds als man van vakbe kwaamheid, het ijzer v/eten te sme den als het heet was en wat zijn jovialiteit aangaat, er nooit van ge houden om lang op het aambeeld dóór te hameren. Het beste bewijs daarvoor is zeker wel, dat zijn col lega's hem ,een trouwe kameraad noemen, hetgeen een waarderend ge tuigenis en de beste beloning voor hem is, nu het ogenblik van heengaan daar is. Namens het personeel bood spr. een theemeubel aan, terwijl me vrouw Webbers een pracht bouquet ontving. Daarna spraken de heren Woudenberg en Lepelaar woorden van grote waardering. Tenslotte heeft de heer Webbers de verschillende sprekers voor woord en geschenk dank gezegd. Als bijzonderheid zij vermeld, dat de scheidende werkne mer, op enkele maanden na 40 jaar in dienst der fabrieken geweest is volgens de gemeentelijke verorde ning, maar in feite, daar hij bij een aannemer in dienst was bij de bouw van de Electriciteitsfabriek, reeds meer dan veertig jaar zijn arbeids kracht in dienst der Lichtfabrieken gesteld heeft. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marianne, dr. van H. Zui- dema en M. E. Pardon; Maria Catha- rina Josephina dr. van T. Wiersma en A. H. van Haasteren; Cornelis, zn. van C. Terlouw en W. van der Plas; Hendrikus Dirk zn. van J. Kuiters en S. N. de Boer; Andreas Anthonius zn. van L. A. Schnitzler en C. M. Hunck. Overleden: M. J. Draaisma, huisvr. van A. F. Rosier 63 j.. J. G. L. Otgaar, wednr. 65 j. BINNENLAND. DE PRINSES BLIJFT IN SOESTDIJK. I^.K.H. Prinses Juliana is voorne mens tijdens haar regentschap te ver blijven in het paleis te Soestdijk. DE EERSTE REGERINGEDADEN VAN DE REGENTES. Onmiddellijk na haar beëediging in de Verenigde Vei-gadering der Sta- ten-Generaad zal H.K H Prinses Ju liana in het Huis ten Bosch de nieu we Griekse gezant, de heer N. Lelis, ontvangen, ter ove-handiging van .zijn geloofsbrieven. Daarna ontvangt zij de Deense gezant de heer M. A. Wassard, die zijn nieuwe geloofsbrie ven van koning Frederik komt aan bieden. NIEUW DEPARTEMENT INGESTELD. Het heden 'verschenen Staatsblad vermeldt een Koninklijk Besluit van 11 October tot instelling van ccn de partement van Alg°meen Bestuur, dat de naam zal dragen van ministe rie van Algemene Zaken. Aan het hoofd van dit departement is de zorg opgedragen voor de zr.ken betreffende het algemeen regerings beleid van het Koninkrijk, voor zo ver deze zorg niet bepaaldelijk wordt behartigd door een der andere depar tementen van algemeen bestuur. Het besluit is vandaag in werking getreden. ONTVLUCHE SS'ER GESNAPT. Een jonge man, die Zaterdagmid dag op een der politiebui-eaux te Rot- terdam inlichtingen kwam inwinnen ever zijn verloofde, bleek de 23-ja- nge SS'er H. L. K. te zijn. enige tijd geleden uit het kamp te Vught ont snapt. Hij werd ingerekend en zal naar Vught worden teruggestuurd. POSITIE NED. PASSAGIERSu SCHEPEN. Bantam, RotterdamJava, pass. 13 Oct. 7.45 uur Malta. Duivendijk, RotterdamVancou ver 9 Oct. te Los Angelos. Kota Gede, JavaRotterdam 12 Oct. om 11 uur te Suez. Oranje AmsterdamJava 11 Oct. van Southampton. Poelaulaut Java—Amsterdam 11 Oct. van Port Said. Volendam wordt 16 October om 6" uur van Batavia aan de Hoek van Holland' venvacht. SPORT A.THLETIEK. DE LEIDSE SINGELLOOP Zal Wim Slijkhuis van de partij zijn? De moeilijkheden die waren gere zen met de Politie over het aan- vangsuur van de Singelloop rond de Seultelstadi welke De Bataven a.s. Zaterdag organiseren, zijn thans op gelost. De start zal nu definitief om 4 uur plaats vinden op de Morsch- singel bij de Morschpoort terwijl de finish is op de Witte Singel ter hoog te van het gebouw Leids Dagblad Reeds hebben een aantal van de beste Nederlandse athleten ingeschre ven, terwijl de kans niet uitgeslo ten is, dat ook Wim Slijkhuis na vier jaren voor het eerst weer in zijn geboortestad zal lopen. Een prach tige strijd is dus te verwachten en de politie houdt dan ook rekening met een geweldige opkomst van het pubjiek rond de singels. Voor extra afzettingen wordt daarom gezorgd zodat niets de lopers kan hinderen. WANDELSPORT Wandelsportkriixg „Leiden Om streken. Vorige week vond in 't „Raedthuys" de algemene vergade ring plaats van dc wandelsportkring „Leiden en Omstreken" (W.K.L.), waarvoor grote belangstelling be stond. De vergadering stond onder presi dium van de heer C. R. van Velzen (Meerburg), die in zijn openings woord allen een hartelijk welkom toe riep, in het bijzonder bestuur en le den van de transportcolonne van het Ned. Rode Kruis, afd. Leiden, welke zich met haar wandelgroep aansloot bij de N.W.B., resp. W.K.L. Na het jaarverslag van de secretaris, gaf het financieel overzicht van de penning meester een batig saldo te zien. De Alphense wandel&portvereni- ging A.W.S.V. trok zich uit de W.K.L. terug. Het belangrijkste punt der agenda was wel de bestuursverkiezing. Na een stemming wei'd het bestuur met 8 stemmen voor en 1 blanco als volgt samengesteld: voorz. de heer K. Breu- ker (O. en O.): secr. de heer A. van Heusden, (P.P.A.-D.V.M.-Comb.); penningm. de heer Nic. Beskma, (Pers. lid der N.W.B.); comm. de heer Rozenboom (Schakelboys) en A. Di- seraad (T.M.V.). Het secretariaat is gevestigd te Leiden, Bilittonrtraat 15a, postrek. 483199. P.P.A.-D.V.M.-Combinatic. De wandelgroep der P.P.A.-D.V.M.-Com- binatie „De Vrolijke Matrozen" nam deel aan c§n tocht „De Jeep '45" te Alkmaar met 20 leden, terwijl enkele leden deelnamen aan een tocht te Rotterdam. Alle leden kwamen in het bezit van de fraaie herinnering, ter wijl de groep in Alkmaar in het bezit kwam van een speciale groepsprijs. Voorts vernemen wij nog van het bestuur, dat, na «overleg besloten is, f[at de R.K. deelnemers aan het Na- ionaal Wandel Concours op 19 Oct. as., na 12 uur 's midd,ags kunnen starten. Ook deze start vind plaats vanaf ,.De Burcht". Wandeltocht T. M. V. cn Meerburg De W.S.V. T.M.V. te Leiderdorp en de R.K. W..V. Meerburg le Zoeter- woude houden op Zaterdagg 8 en Zondag 9 November a.s. wandel tochten °ver afstanden van resp. 10, 20 en 30 km. Starttijden Zater dag van 2 tot 3 uur en Zondags van 9.30 tot 12.30 u. vanuit Café 't Raedt. huys, Nieuwe Rijn, Leiden.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3