Gemeenteraad van Alkemade Jlwcet üimkk wwtdt SWuident VRIJDAG 10 OCTOBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Biljartzaal „Zomerzorg' geopend Interessante openingswedstrijden Gisteravond heeft onder grote be langstelling de officiële opening plaats gehad van de nieuwe biljart zaal van café rest. „Zomerzorg". Vijf prachtige Wilhelmina-bilparts zijn in de oude biljartzaal weer geplaatst, uitstekend materiaal van de Wilhel- minabiljartfabriek te Amsterdam. De directeur van „Zomerzorg", de heer H. J. Kanis, had de organisatie van deze avond in handen gegeven van de Biljartvereniging „De Poort van Cleef", welks< voorzitter, de heer J. van Zijp, een kort openingswoord spf-ak. Daarbij heette hij speciaal wel kom de biljarters uit Gent, die mor gen hun wedstrijden tegen de Leide- naars zullen spelen en verder de heer J. Salomon Jr.. directeur van de Bil jartfabriek „Wilhelmina" en de af gevaardigden van de 's Gravenhaag- se Biljartbond. Spr. richtte zich vervolgens tot de heer Kanis, wenste hem van harte geluk met deze prachtige aanwinst en bood hem een bloemstuk aan in de vorm va .een biljart. De heer van Zijp uitte hierna de hoop, dat door deze aanwinst van Zomerzorg Leiden in de toekomst ook enige kans mag hebben om op inter nationaal gebied wa. te zien te geven. De Belgische afgevaardigde, de heer v. d. Acker, sprak in een weder - woord zijn dank uit voor de hartelijke ontvangst, waarna begonnen werd met de eerste partij van de avond, een 400 car.-mach tussen A. J. J. Lu- bach en L. G. J. Tege laar. Dit werd een vrij zwakke partij. In den beginne vooral moesten de spe lers wat wennen aan het materiaal. Lubach was nog het best in vorm en door enkele goede series wist hij 'n voorsprong van ongeveer 100 car. te verkrijgen. Later liep Tegelaar weer wat in en het stond 225289 voor Lubach in de 21ste beurt, toén deze met een fraaie slotserie van 111 de partij eindigde. De uitslag werd: A. Lubach 400 22 111 18,18 L Tegelear 225 22 25 10.22 Het was al rond elf uur geworden toen de partij P. de LeeuwH. Metz een aanvang nam. Het resultaat hier van werd: P. de Leeuw 400 16 100 25. H. Metz 260 16 74 16.25 LutoKlein Rustoord 26. In het Bondsgebouw te Lisse werd de return wedstrijd gespeeld tussen de beide viertallen van Luto (Lisse) en Klein Rustoord (Oud-Ade). De bezoe kers waren ook ditmaal in de meer derheid en wisten voor de tweede maal te zegevieren. Door deze over winning heeft Klein Rustoord voor de derde maal de door Luto uitge loofde beker gewonnen, waardoor zij nu definitief winnaar hiervan zijn. De resultaten waren: pnt. brt. h.s. gem. J. v. d. Hulst K.R. 300 26 44 11.55 G. C. Degger Luto 205 26 29 7.88 L. Turk K.R. 132 41 23 3.22 P. Schoone Luto 200 41 16 4.87 H. Vrijburg K.R. 150 46 11 3.26 J. de Jong Luto 147 46 18 3.19 Jav. v. d. Meer K.R. 200 50 28 4.— A. van Dijk Luto 175 50 17 3.50 Klein Rustoord 782 carb.; Luto 727 carb. Op Zondag 26 Oct. zal No. 1 van Klein Rustoord een revanchewed strijd van 600 carb. spelen tegen G. C. Degger, welke wedstrijd des avonds om 8 uUr in het Bondsgebouw zal plaats vinden. VOETBAL D. O. S. R. Om 1 uur vertrekt D. O. S. R. I per extra bus naar Rijs wijk. Aanvang der wedstrijd om half drie. D. O. S. R. II speelt thuis om half drie tegen B. M. T. II uit Den Haag. D. O. S. R. III gaat om kwart over tien naar A. S. C. V. Aanvang 12 uur. D. O. S. R. IV speelt'thuis om 1.20 uur tegen Meerburg III. Van de junioren ontvangt D. O. S. R. a om 12 uur Altior a op bezoek. D. O. S. R. c vertrekt om 12.15 uur naar Altior c. Aanvang 1.30 uur. Wet. Boys. Wet. Boys I ont vangt a.s. Zondag Oranje Groen I: aanvang 2.40 uur. Boys, een zeer zware strijd wacht jullie! Met uiter ste inspanning kunnen de punten in Oude Wetering blijven! De reserven zullen de reserven van Oranje Groen in Leiden bekampen. Aanvang 2 uur Vertrek per bus of fiets naar keuze: Wet,. Boys III krijgt bezoek van A. S. C. VII. Aanvang 1.20 uur. De Ju nioren A spelen thuis om 12 uur te gen de sterke Meerburg junioren. Wet: Boys B vertrekt 11 uur vanaf hotel Klein, naar Langer aar om al daar Altior B te ontmoeten; aan vang 1£ uur. A.V.V. Het eerste elftal trekt Zondag a.s. vol goeden moed naar Schiedam ter ontmoeting met Marti- nit, die tot nu toe in de competitie 2 wedstrijden heeft gespeeld welke zij 'beide verloren heeft met 13 resp. tegen Olympia en Spaartaan '20. Het tweede elftal blijft Zondag thuis om te 14.30 uur Oranje-Blauw 2 te ontvangen. Dit elftal speelt beter dan de cijfers tot hedien uitwijzen. Het derde elftal gaat naar Voor burg. Gezien de resultaten van de 3 gespeelde wedstrijden welke zij alle verloren heeft, een moeilijke op dracht te meer omdat onze naaste buren „Wilhelmus" goed op dreef zijn Het vierde elftal dat het in IV-H heel goed maakt, zal naar wij ver wachten wel weer, nu tegen Esdo 4, met winstpunten terugkomen en voor het vijfde A.V.V.-team, de jonge telg in IV-L, die "thuis speelt tegen Kra nenburg 5, wordt het tijd om eens een overwinning te behalen. De junioren die alle „uit" gaan, doen het over het algemeen heel goed. Zij komen iederen Zondag met mooie punten binnen en dat zal ook a.s. Zondag wel weer het geval zijn. Mocht er wegens terrein-afkeuring wijzigingen plaats hebben dan zal dit bij de heer Hooymans, Damlaan 15, worden 'bekend, gemaakt. Docos. Voor de belangrijke wed strijd Docos IHPSV I is het Docos- elftal als volgt samengestelde Doel: G. Rooyakkers; achter: G. Rossen berg, W. Varkevisser; midden: P. Pollman, J. Post, G. Ouwerling; voor: Th. Ludlage, J. Bavelaar, Chr. Noord man, C. v. Sdhoten, G. v. Dam. HPSV die kampioen van het vorig jaar, is deze competitie nog ongesla gen. Docos echter heeft 2 verlieepun- ten. Willen zij dus met de leiders ge lijk komen dan moeten zij deze wed strijd winnen. Het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. U.D.O. Het eerste elftal heeft dieze keer weer geen gemakkelijke tegenstander, nu het bij V.N.A. aan .het Zwarte Pad op bezoek moet. We hopen dat het nu 'ns anders uit de bus komt dan tot nog toe. De wed strijd begint te 2.40 uur. vertrek 2 uur per fiets van Leidse Buurt. Het tweede elftal zal tegen LDWS 4 op eigen terrein ook zijn beste beentje voor moeten zetten om de volle buit binnen te halen. Aanvang 2 uur. De A-junioren zullen wel hun uiterste best doen om tegen de dito's van K.R.V. hun ongeslagen record te handhaven, hoewel het hen niet ge makkelijk gemaakt zal worden. Zij begihnen om 12.30 uur, Foreholte. Voor Zaterdag en Zondag is een voetbalprogramma van 6 wedstrijden. Zaterdag thuis 3.30 uur Foreholte (a)Docos (a), terwijl Fo reholte (to) tegen Docos (b)*in Leiden spelen eveneens om 3.30 uur. Zondag thuis 12 uur Foreholte (A)Docos (A), te 1.20 uur Foreholte 3Meer burg 2 en om 2.40 uur Foreholte 2 Lisse 3. Tenslotte gaat de belangstel ling uit naar Meerburg 1Foreholte 1. Jammer is, dat vermoedelijk onze le elftallers met enige invallers zul len uitkomen. Maar maak er het beste van, jongens! Foreholte 3 2 1 7—4 5 Meerburg 3 2 1 155 4 VVLV 3 2 1 9—5 4 Kagia 2 2 2—2 2 Warmunda 2 1 1 35 2 ZLC 2—1 1 2—4 1 VTL 33 4—17 0 Meerburg. Zondag a.s. krijgt Meerburg I het tot nu toe nog onge slagen Foreholte I op bezoek. Elke verliespunt in deze competitie ver loren, zal niet zo heel gemakkelijk weer in te halen zijn. Meerburg 2 bindt om 1.20 uur de strijd aan in Voorhout tegen Foreholte 3. Zullen de Meerburg-reserves het in Voor hout tot een overwinning weten te brengen? Vertrek 12.30 uur per fiets vanaf de Rijnegommerstraat. Meer burg 3 gaat eveneens op bezoek, en wel bij DOSR 4. Vertrek 12.15 uur, eveneens vanaf de Rijnegommer straat. In zijn openingswoord sprak bur gemeester Hoynck^van Papendrecht er zijn vreugde over uit dat wethou der de Koning, alhoewel nog niet helemaal hersteld, toch weer in de raad aanwezig was. Een groot deel van ingekomen stuk ken werd vlot behandeld, waaron der o.a. een verzoek van J. M. Hoo- gen'boom te Rijpweterihg een tege moetkoming te ontvangen voor zijn dochter om de ULO-school te Leiden te bezoeken. Hiervoor werden de kos ten van een maand-abonnement in gaande per 1 Sept. 1947 van Rijp- Wetering naar Leiden toegewezen. Verzoeken dienovereenkomstig van J. H. Ponsioen te Oud-Ade en A. Ver- boon te Rijpwetering werden afge wezen. Op het verzoek van de Stich: ting Rijnlands Borgstellingsfonds tè Leiden om, ter dekking van nadelig saldo een garantie te verlenen van max. 1.95 cent per inwoner werd af wijzend beschikt. Aan W. van Klink, West-Einde 33, te Roelofarenidsveen werd een per ceel grond aan het West-Einde voor de tijd van 1 jaar voor 15.ver huurd. Het verzoek van W. Hölscher en 28 andere bewoners van Zuid-Ein de Roelofarendsveen voor verbete ring straatverlichting werd verwezen om advies naar Dir. Sted. Lichtfabrie ken te Leiden. Het voorstel om wijziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting, waardoor navorde ring mogelijk wordt, werd aangeno men. Tot leden van do woning-com missie werden benoemd de heren A. H. Lohmann, v. d. Geest. J. Th. Juf fermans, G. van Emmerik en P. v. d. Velde. Toegestaan werd een crediet van 5.000.aflosbaar in 10 jaar, voor verbetering van de centrale ver warming ten gemeentehuize. Het voorstel tot aanwijzing als tak van dienst, bedoeld in art. 252 der Ge meentewet, van een grond- en wo ningbedrijf en tot vaststelling van de nodige verordeningen en besluiten, alsmede tot beschikbaarstelling van een crediet groot 3000.aflosbaar in 10 jaar, voor uitbreiding van het personeel ter secretarie door aanstel ling van een adm. ambtenaar in de rang van commies, werd na toelich ting door de voorz. z.h.st. goedge keurd. Voor de eventuële te maken schat tingen in deze werd benoemd ver klaard de heer J. L. Zoet te Oude- Wetering. Inzake vaststelling van een ge meenschappelijke regeling inzake het geneeskundig schooltoezicht, wilde de heer van der Velde ingelast zien. dat Jjij eventuële principiëler bezwa ren voor onderzoek toestemming van de ouders noodzakelijk is. De heer v. d. Bijl, als medicus hierover ge hoord, kan zich in deze met de heer v. d. Velde verenigen, en acht bij aan wezig bezwaar toestemming nood zakelijk, waarna besloten werd dit alsnog in deze zin te wijzigen. Over eenkomstig voorstel om enkele wij zigingen aan te brengen in de ont werp stroomleveringsovereenkomst werd goedgekeundi Een nieuwe brandspuit. Voor aankoop van een moderne motorbrandspuit en een trekker voor de motorspuit te Rijpwetering is een uitgaaf van 21.500 vereist. De heer v. d. Geest vraagt zich af of deze ho ge uitgaaf wel te verantwoorden is. De heer Kerkvliet vraagt naar de kwaliteit van het materiaal. Nadat de voorzitter aan beide een bevredigend antwoord had gegeven, werd una niem besloten, dat daarvoor 'n geldle ning aflosbaar in 10 jaar zal worden aangegaan. De aanbieding gemeente-rekening gaf een voordelig saldo in de gewone dienst van 2.467.75, voornamelijk ver kregen saldo op de kap. dienst van 102.000.—. De brug bij de veiling. Voor de verlegging van de vaart nabij de veilingbrug was aankoqp noodzakelijk van een perceel van de heer J. Klein Ez. Noord-Einide 244, Roelofarendsveen, ten bedragie van 1000.waartoe besloten werd. De heer C. v. d. Meer becritiseerde het beleid, inzake de aanleg van een los- en parkeerplaats, nabij de veiling, waarvoor van de veiling een bijdrage van 4000.-*- gevergd was. Daar door het polder- en veilingbestuur volle dige medewerking verleend was voor het verkrijgen van een vaste brug, waardoor grote kostenbesparing, acht spr. gezien het plaatselijk belang dit niet verantwoord. Weth. v. d. Poel acht de bijdrage voor de veiling niet overdreven, daar de te maken kosten 10.000.zul len bedragen. De heerKerkvliet is het met de heer v. d. Meer eens, om reden bij tegenwerking van veiling en polder men nooit tot een vaste brug had kunnèn overgaan. Voorz. antwoordt hierop, dat men in alles voor deze brug wat technisch maar •mogelijk was tegemoet was geko men, en men in het bedoelde met het veilingbestuur niet tot een oplossing' was gekomen, waardoor thans tot een los- enparkeerplaats. waar ieder een gebruik van kcfn maken, was overgegaan. De heer v. d. Meer be pleit dan, dat aan de veiling in het hoogseizoen enkele voorrechten ver leend zouden worden, waarna de heer v. d. Bijl opmerkte, dat dit zich waar schijnlijk zelf wel regelen zou. Na en kele opmerkingen van de heren v. d. Geest, v. d. Velde, Hoogenboom en Kerkvliet over enkele plaatselijke dringend noodzakelijke verbeteringen in de straatverlichting en nadat de heer Zandvliet de noodzakelijkheid van een losplaats te Rijpwetering had bepleit, ging men voor enkele ver trouwelijke mededelingen in geheime zitting over. LISSE „De Zwarte Pion" (Lisse). Com petitieuitslagen 2de ronde: Afd. I: E. v. DoemenPastoor de Groot 01; J. SmitG. Scholtes 0 li N. v. d. MeyA. Rotteveel 01. Overgangsklasse: Th. BrouwerJ. Grimbergen 10; P. Langeveld-^-L. Romijn 10. Afd. II: H. HeemskerkC. v. Rui ten 01; H. v. DongenG. v. Beek 0—1. Afd. Ill: J. NijssenC. v. Dijk 01; L. v. d. LansJ. Geerling 10. NQORDWIJKERHOUT Arbeidsbureau. Het Rijksar beidsbureau te Lisse zal voortaan iedere Dinsdagnamiddag van half drie tot vier uur zitting houden in het Bureau SocialeA Zaken, Haven straat 36. HILLEGOM Postpersoneel. Tot penningm. van de afd. Hillegom en Omstreken van de R.K. Bond van P.T.T. Perso^ neel is benoemd mej. Tini Alkemade van Nieuw-Vennep, in de plaats van de heer J. Steenvoorden, die wegens drukke werkzaamheden deze functie niet langer kon blijven waarnemen. KATWIJK AAN ZEE Middenstand Dinsdagavond hield de R.K. Middenstand-verenig. Katwijk en Omstreken een leden vergadering welke maar' matig be zocht was. De voorz., de heer G. Ouwerling, bracht dit dan ook in zijn openingswoord tot uitdrukking. Als er een feestavond gegeven wordt is alles present. Zo behoort het ook op een werkvergadering. Het vol tallig Bestuur is voornemens de Centr. Raad bij te wonen, ook le den konden zich hiervoor opgeven. Vervolgens geeft „Maria Stella" on der dibectie van de heer Durwill enige zangnummers ten beste, wei- zeer in de smaak vielen. Een dank baar applaus en dankwoord van de voorz. werden hun deel. De G.A. besprak in zijn 10 min. speech de oproep van de Katholieke Actie cm mede 'te werken aan „Reddend Christendom". Het „Winterprogram" werd besproken en goedgekeurd. Iedere maand zal een jasavond ge houden worden. Op voorstel van een lid, werd een commissie inge steld, die tot taak krijgt enkele thuisblijvers uit hun sleur op te wekken. NOORDWIJK Tuinbouw en Plantkunde. De voorz., de heer P. de Groot, deelde mede, dat de bindcursus een succes is geweest en zichzelf heeft kunnen financieren, d.w.z. dank zij de heer -Bosman, die een bloemenmand ter beschikking had gesteld uit welker verkoop-het nadelig saldo kon wor den weggewerkt. De jury, bestaande uit de heden van der Berg Smit, P. van der Meer en-W. de Monyé, keurde de ingezon den groenten en bloemen. De uitslag hiervan was: Afd. groenten: de heeren Bosman 9,5 pnt, Kok 9 pnt. en N. van Zuy- len 7 punten. De inzending appelen van mevr. S. A. van Konijnenburg verwierf 9 punten en de inzending peren van de heer Van Schooten 8 punten. De inzending aalbessen van de heer Bosman werd gewaardeerd op 7 punten. De heep Lindhout verwierf 9 punten met zijn inzending bloe men en de heer van Bohemen met planten 7 punten. De ingezonden Amaranthus van mevr. S. A. van Konijnenburg ontving 9.5 punt. Tot afgev. naar de alg. verg. werden be noemd de heren Kok en Schipper, Reddingsbrigade. In een wer kersvergadering werd medegedeeld, dat er weer een revue op stapel staat. Er zal ook weer een E. H. B. O.-cursus worden gegeven. OEGSTGEEST 't Is maar fantasie.... Op uit nodiging van de Katholieke Actie van de Vrouw waren Donderdagavond alle of bijna alle moeders van Kerkwerve naar het parochiehuis ge togen om daar te genieten van een vrolijke avond, hier onder boven staande titel gebracht door het co rned ianten-cabaret. En zij hebben zonder twijfel genoten van het vlotte programma, door Emil Buziau en die zijnen ten tonele gebracht. Het was een bonte aaneenschakeling van lied jes en praatjes, schetsen en dans- duo's, vóór de pauze culminerend in een komische opera met Bob v. d. Bas en Emil Buziau, en na de pauze als slotnummer in een schets die deed denken aan de grote Buziau van weleer, waarin Emil Buziaü op bui tengewone wijze de al te vriendelij ke dienstmaagd typeerde. Trouwens alle medewerkenden van dit kleine gezelschap zetten hun beste beentje voor de danseressen in letterlijke zin! de politiek kreeg natuurlijk ook een veeg uit de pan. en Rob der Bas ,dde wel extra vermelding verdient om zijn meesterlijke typerin gen, kreeg alle moeders zonder slag of stoot lustig aan 't zingen, terwijl Dick de Groot, die de gehele avond voor de muzikale begeleiding aan de vleugel zorg droeg, tevens toonde dat hij ook op de accordeon uitstekend thuis was. Aan het einde van de avond %nel de dames van het gezel schap dan ook een welverdiende bloemenhulde ten deel. Tijdens de pauze met koffie com plet wees Pastoor Looyaand! alle aanwezige moeders nog eens op de taak die zij in deze wereld te. ver richten hebben, namelijk het behou den van Europa voor de Kerk. Zij moeten vanuit hun gezin medehelpen aan die herkerstening van de maat' schappij. De vrouw schept de geest in het huisgezin en moet daarvoor ook wel degelijk berekend! zijn. Daar om 'wekte spr. ook alle vrouwen op om lid te worden van de Kathtolieke Vrouwen Gemeenschap, opdat daar door allen gezamenlijk mee kunnen werken om de maatschappij weer tot God terug te brengen, en zo een hecht bolwerk te vormen tegen het van alle kanten dreigende communisme. Deze opwekking bleef niet zonder resultaat, want vele moeders maakten dadelijk van de gelegenheid gebruik om zich op te geven als lid van de Vrouwen Gemeenschap. Rest ons nog te vermelden dat het deze avond geboden cabaretprogram- ma ook Vrijdag- en Zaterdagavond ten Tonele gebracht zal worden, bei de avonder. om 8 uur. Een woord van aanbeveling is feitelijk overbodig, daar zullen de moeders zelf in hun gezinnen wel voor zorgen. - Geboren: Antje, d. van A. de Mooij en C. v. d. Bosch. Getrouwd: H. B. Eldering en A. Oh. Vandersnissen; J. Smilde en G. van der Vijver. Ondertrouwd: J. Winter m. 30 j. en W. J. van Tol, vr. 31 jaar. Overleden: G. J. M. Eenhuis 41 j. e. v. J. C. M. Kook; J. N. Franke, m. 69 j. echtgenoot van E. Rijsdam. SASSENHEIM Geboren: Catharina H. M.. d v. L. M. D. Bisschops en C. P. M. v. d. Wiel: Petronella, d. van P. v. Duyven voorde en J. Haasnoot. Ondertrouwd: L. Ammerlaan 54 j, en B. M. C. Klijnman 50 j. Getrouwd: J. C. v. d. Meij 20 j. en L. T. v. d. Neut, 20 jaar. ZOETERMEER N. K. J. B. In de onlangs ge houden vergadering van de N. K. J. B. gaf de penningmeester, de heer G. Westgeest een verslag over de inkomsten en uitgaven van het af gelopen jaar. In kas is er nog 285.— Daar de voorz. wegens te drukke werkzaamheden aftreedt moet er een opvolger gekozen wouden, doch daar de verschillende stemmingen niet het vereiste resultaat brachten, werd besloten, dat om beurten, bij wijze van noodmaatregel, de voor zitters van de onderafdelingen de leiding op zich zullen nemen. 70. „Avond heren", zei hij. „Mag ik U voorstellen: Signorita Juanita, een vriendinnetje van mij. We zijn sa men een eindje wezen rijden in haar wagen en nu heb ik haar in uw naam uitgenodigd' tot een kort bezoek in onze tijdelijke woning", vervolgde hij, Signor Alfonso aankijkend. Met een lieve glimlach, gevolgd door een sier lijke buiging, stapte Signorita Juanita de kring der verbaasde aanwezigen binnen. „Nou gaat me lamp uit", con stateerde Signor Alfonso. „Hihihi"', oordeelde Sig^ora Constanga en Opa stiefelde weg in de richting van zijn kelderluik, teneinde hoeft het nog gezegd? zijn whiskey voor de dag te halen. Al gauw begon Karei Kwiek zijn avontuur te verhalen. Hij had kans gezien, ongemerkt in de auto van Signorita Juanita te stappen. Toen zij een minuut of vijf hadden gere den, had hij haar zacht op de schou der getikt, waarvan zij zo geschrok ken was, dat zij de macht over haar stuur verloor en de auto tot stilstand kwam tegen een hoge zandhoop. Toen had Karei Kwiek haar op de man, pardon, op de vrouw af, gevraagd wat zij eigenlijk wilde en wat haar ertoe gebracht had, door Signor Alfonso's raam naar binnen te gluren. LEIDEN KATHOLIEKE FILM-ACTIE Dekenaat Leiden Het zal aan vele Katholieken in Leiden niet onbekend zijn, dat het „Werk voor de Goede Film", beter bekend als „Katholieke Film Actie", haar tijdens de bezetting lamgelegde arbeid, met des te meer ijver na de bevrijding heeft opgevat. De enorme vlucht, die het bio scoop-bezoek heeft genomen, vraagt of liever eist van iedere katholiek grote belangstelling en vooral waak zaamheid, omdat de invloed van de film onberekenbare gevolgen kan hebben ten goede, maar ook ten kwade Over dit moeilijke en alle aandacht vragende probleem hoopt de Katho lieke Film Actie in de toekomst de katholieken van Leiden en omge ving zo goed mogelijk voor te lich ten. Volgens de organisatie-vorm, wel ke de K.F.A. mede op grond van de encycliek „Vigilanti Cura" zich heeft gekozen, is te Leiden opge richt het „Plaatselijke Comité van de K.F.A." Daarin hebben zitting genomen: Majoor S. P. van*'t Hof, voorz., mej. C. A. E. Tonus, Botermarkt 13 secr. Tel. 26851, A. H. van Eisen, dr C. F. M. Langezaal, J. Oudenhoven, dr C. F. M. Pieck, Rector H. Sondaal, Rec tor L. P. M. Vester en N. de Water AAN LEIDSTERS EN LEIDERS VAN DE N'K.J.B. De culturele cursus van de Stads raad Leiden werkt door en zij mag op resultaten bogen, die in betrekkelijk kort bestaan bereikt zijn. Wellicht kan zelfs binnenkort een nieuwe cur sus aanvangen. Nu echter wendt deze groep zich tot alle leidsters en leiders van de N.K.J.B. met een mededeling. A.s. Zaterdag te 7.30 uur organi seert de cursus een volkszangavond, die zij wil uitbreiden over een brede kring. De volkszang is een belangrijke culturele uiting, die de belangstelling van allen, die in de jeugdbeweging werken, ten volle verdient. Voor de ze avondi is uitgenodigd Joop Schou ten, uit Rijswijk, voor velen geen on bekende. Alle leidsters en leiders, die belang stelling hebben, worden dus vriende- lijkyuitgenodigd, deze avond te ko men bijwonen. Breng zangbundels mee en kom nieuwe liedieren leren, die je in je eigen kring kunt uitdra gen. Ter bestrijding van onkosten wordt slechts een kleine vergoeding gevraagd. Wij rekenen op velen, a.s. Zaterdag te 7.30 uur, in de „Vrolijcke Arck" in de Pieterskerkkoorsteeg. JOOP KOEVOETS. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd candidaatsexamen ge neeskunde: de dames C. A. A. Bram- lage te Wassenaar, A. M. Caminada te Rotterdam, B. L. A. Ponos te Rot terdam, W. Vermeer te Haarlem; de heren L. B. Bakker te 's Gravenhage, H. W. Blankenberg te 's Gravenhage, P. C. Brinkerink (cum laude) Oost- voorne, J. H. Bromelow te Oegst- geest, G. H. Bruintjes te Rotterdam, J. Diepersloot te Haarlem, J. Dogte- rom te Lekkerkerk, H. C. van Dijk tc 's Gravenhage, C. H. Hogewoning te Katwijk a. d. Rijn, A. de Jong te Voorschoten, Th. M. v. d. Kley te La ren, J. Koetsier te 's Gravenhage, H. C. Moolenburgh te 's Gravenhage, G. Peereboom te 's Gravenhage, J. M. C. Tombroek te Heemstede, F. A. Vorst te 's Gravenhage, P. M. Wijk- mans te Leiden; candidaatsexamen Ned. recht: de heer S. P. M. Keesen te Rotterdam; de dames A. C. M. Mons te 's Gravenhage, A. Schaberg te Rotterdam. a WEERSVERWACHTING WEINIG VERANDERING. o In de nacht en ochtend op- o g nieifw op véle plaatsen nevel of g mist. Morgen overdrag: na het 2 8 oplossen van de mist overdrij- o 8 vende wolkenvelden en overwe- 8 2 gend droog weer. Matige Zuid- g Westelijke wind. Weinig veran- 8 dering van temperatuur. 8 5 o oooooooooooooooooooooooooooooooooo „DE OPGAANDE ZON". De Arb. Toneelvereniging D.O.S. voerde gisteravond in de Leidse Schouwburg voor de leden van K. en Of het bekende spel van Herman Heyermans op „De opgaande zon". In dit sf)el schetst Heyermans de on dergang van een winkelier, wiens oude, van zijn vader overgeërfde zaak wordt overvleugeld door een wa renhuis. Dit dramatischp stuk, waarin Heyermans vooral sterk is in de mi lieu-schildering, vraagt vrij veel rou tine van de spelers en vooral van de leiding, die de juiste sfeer heeft te scheppen, welke Heyermans nodig heeft. Het is voor een vereniging van amateurs allerminst een gemakkelijk spelletje en wij waarderen daarin de poging van D.O.S. om hier iets goeds ten tonele te brengen, hetgeen ge tuigt van de ernst en de ambitie, waarmede de vereniging werkt. Van avond wordt het spel herhaald. Gistermiddag is de 11-jarige jongen J. K. uit de Soembastraat, toen hij bij het stoeien in de Sumatra- straat plotseling de rijweg opliep, door een wielrijdster aangereden. De jongen viel, brak het rechterbeen en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). POSITIE NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Boschfontein, AmsterdamOost- Afrika, 9 Oct. te Lonzeo Marquez. Poelau Laut, JavaAmsterdam, 7 Oct. van Port Soedan. De 54-jarige arbeider H. Zwanen burg, wonende aan de Willemsdijk weg te IJmuiden is bij werkzaamhe den op, een met planken overdekie bak met kokende zeep in de zeepfa briek Diamond uitgegleden en in de hete vloeistof gevallen. Met geheel verbrande benen en ernstige brand wonden is de man naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. ARRESTATIE BIJ DE NACO. De procuratiehouder en tit.-ad- junct-direecteur van de Ned. Auto car Onderneming is door de afdeling collaboratie van de Haarlemse PRA gearresteerd wegens hulpverlening aan de vijand. Een reeds bij de Welzense PRA aanwezig lijvig dos sier over V. is naar Haarlem opge zonden ter aanvulling van de daar aanwezige gegevens. HET TRANSITO-VERKEER OVER ROTTERDAM EN ANTWERPEN. Een lid van de Britse controle commissie heeft volgêns het Duitse nieuwsbureau Dena verklaard, dat de Britse controle-commissie gaarne zou zien, dat de Nederlandse en Belgi sche regeringen nieuwe voorstellen zouden doen met betrekking tot de gebruik making van de havens van Rotterdam en Antwerpen voor de invoer in Duitsland. De overeenkomst die te Den Haag tussen de Belgische en Nederlandse regeringen en de Britse en Ameri kaanse militaire besturen tot sthnd is gekomen, is inderdaad definitief ver worpen door generaal Lucius Clay en de Britse generaal Sir Brian Ro bertson. Deze laatsten zijn van me ning, dat de door de Nederlanders en Belgen verlangde bedragen in dol lars te groot waren om door het Duitse economische leven gedragen te kunnen worden. VOORMALIG WETHOUDER VAN DEN HAAG VEROORDEELD. Het Tribunaal deed heden uit spraak in de zaak tegen W. F. van Leeuwen, die gedurende de bezet ting was opgetreden als provinciaal directeur van de Winterhulp voor Utrecht en Zuid-Holland, alsmede als wnd. wethouder van sociale za ken der gemeente 's-Gravenhage. In zijn uitspraak besloot het tri bunaal de beschuldigde die ter zit ting op 27 September in vrijheid ge steld was een .internering op te leggen van 2 jadr met aftrek van voorarrest, zodat van L. op vrije voe-, ten blijft. Hij werd ontzet uit de kies rechten, terwijl zijn radiotoestel ver beurd verklaard werd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Oct. Vee. Aanvoer: 18 fokstieren, 10 slachtstieren, 66 kalf- en melkkoeien, 68 varekoeien, 500 vette koeien, 68 pinken, 87 graskal veren. 51 nuchtere kalveren, 390 vet te schapen, 200 weideschapen, 1 zeug, 66 mestvarkens, 476 biggen, 16 paar den, 13 veulens, 42 bokken en gei ten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 400650, varekoeien e. a. 300 450, weideschapen 5080, mestvar kens 4060, biggen 1525. paar den 200—800, veulens 130—250 handel alles iets vlugger; bokken en geiten 1540 handel matig. Kaas. Aanvoer 71 partijen Goudse kaas en 6 partijen Leidse kaas, totaal 77 partijen. Prijzen: Goudse kaas zware 1.44 le soort 1.38—1.42 en 2e soort 1.28—1.37 en Leidse kaas le soort 1.27—1 33 per kg. Handel matig

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3