Cctebe Sou/fca/nt Er blijft dezelfde verdeeldheid heersen Min. Mansholt doet de landbouw enkele toezeggingen Minister Mansholt wil over de broodprijs praten Hechte aaneensluiting in de middenstand VAN VELSEN DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1947 Bureaux Papengracht 32. Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826. Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 2C935, Directeur: C. M- VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11198 Abonnementsprijs f 0.26 per week. f 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1.50. INDIE-DEBAT IN DE TWEEDE KAMER De heer Schouten opent offensief. De heer Schouten (A.R.) vindt, dat de regering op grond van haar visie zich heeft overgegeven aan een idee fixe. Welbewust heeft zij aangenomen dat met de republiek bereikt zou kunnen worden, wat zij zich had voorgeno men. Nu staan we voor een debacie. Men streefde naar medewerking met een regering, waarmee geen land was te bezeilen. Men houde er reke ning mede, dat de republiek een sys teem is, een regime, dat aan de be volking van Indië is opgelegd en dat in stand wordt gehouden door ter reur. Dit systeem, dit regime moet ver dwijnen; dat is de taak der regerii-.g. Eerst dan kan mt-n komen tot recon structie en kan men vrijheid en recht schenken aan Indië. Wie op het standpunt staat, dat de regt i ing de volkswil moet volgen, zal nu ook moeten zeggen, dat de rege ring haar beleid moet wijzigen. Spr. betoogt voorts dat er een on behagen bestaat >n brede kringen van he' Nederlandse volk. Spr. meritt verder op, dat men te maken heeft met twee zaken, een centraal orgaan dat mogelijkheid mret openen te komen tot een fede- raie regering in Indië en vervolgens mei wellicht de liquidate der Com- mifsie-Generaa! en het in het lev< n rcepen van een coll »g' 'a'. orgaan. Spr. verwacht, dat d? ^e^ering niet zal overgaan tot instelling van de centrale organisatie en het in het le ven roepen van het collegiaal or gaan dan nadat wette1 ijke maatrege len ter zake aan de Staten-Generaal zijn voorgelegd en door gemeen over leg zullen zijn tot stand gekomen. Te 12.55 uur schorst de voorzitter de vergadering tot 13.30 uur. (Het bovenstaande is reeds ge plaatst in een gedeelte onzer vorige oplaeg). Te half twee wordt de vergadering voortgezet. De heer Romme stelt enkele vragen. De heer Romme (K-V.P.) drukt allereerst zijn bewondering uit voor onze troepen in Indonesië, die de dank van het vaderland hebben ver diend. Er zijn mannen, die het politioneel optreden een oorlog hebben ge noemd, er zijn er zelfs, die spraken van een koloniale oorlog. Men vindt hen in het buitenland en helaas ook binnen onze grenzen. De beheerste houding der troepen is volkomen in overeenstemming met het doel er van, n.l. een broedervolk bevrijden van de terreur en mede- helpen om de voorwaarden te scnep- pen voor de vrijheid, welke in de koninklijke rede van 1942 en het pro gramma van Linggadjati steeds is beoogd. Vervolgens brengt hij hulde aan de nagedachtenis van hen, die voor de zaak van het Rijk gestorven 2ijn. Tot de kern der moeilijkheden, zo betoogt spr. vervolgens, behoort een verschuiving van het steeds sterker overwicht van extreme en destructie ve elementen. Er is altijd een onderscheid ge weest tussen de buitenparlementaire en de parlementaire oppositie, voor een belangrijk deel is de grond aan dat onderscheid ontvallen door de rede van hedenmorgen, welke spr. het comité-Gerbrandy waardig acht. Dë heer Schouten heeft verzuimd te verklaren, wat hij dan wel wil. Spr. zou van de heer Schouten gaar ne vernemen of hij staat op het standpunt, dat een beleidslijn moet worden gevolgd, volgens welke on der alle omstandigheden de politio nele actie dient te worden hervat. Oordeelt hij het juist, dat onmiddel lijk, vandaag, die actie hervat wordt. De heer Romme stelt vast, dat door het staken van de actie het doel van de actie niet werd gemist. Was de actie doelmatig voor 't bereiken van het gestelde doel: betere voorwaarden te scheppen voor de uitvoering van het staatkundig beginsel, neergelegd in de overeenkomst van Linggadjati? Hebben de militaire adviseurs als hun mening te kennen gegeven, dat een beperkte actie niet doeltreffend zou wezen, hebben zij bij hun advies gezegd, dat naar Djocja moest wor den opgerukt? Voor een beoordeling van de houding der regering ten aan zien der concrete beperking van de actie zou spr. antwoord op deze vraag op prijs stellen. Als een nieuwe politionele actie no dig zou blijken te zijn, dan mogen we die niet ontgaan. Het rapport der consuls en der commissie van diie kan verlichting brengen. Als licht punt ziet spr. de consolidatie van de bevrijde gebieden door de kracht oer Indonesiërs zelf, die constructief in plaats van destructief willen optre den. Dat hat tetreurregime verdwijnen moet, daarover zullen allen het wel eens zijn. Maar, zo betoogt spr., dat betekent niet, dat deze republiek moet verdwijnen; dat is een ongeluk kige uitdrukkingswijze, meent hij. Als een een politionele actie nodig blijkt, dan wenst spr. dat niet gelijk te stellen met een vernietiging van de republiek. De heer Romme wenst voorts ver duidelijking op enige punten der ver klaring en vraagt, waar er nu een maal gesproken is over onenigheid in de regering, hoe haar mening is. Critiek van de heer Tilanus. De heer Tilanus (C.H.) verklaart, dat de regeringsverklaring hem met zorg vervuld heeft voor de ontwik keling van het koninkrijk. Spr. er kent, dat de regering het moeilijk heeft. Vervolgens betoogt hij, dat de we reld-mening twee jaar vergiftigd is zonder dat de regering er iets tegen ondernam. De heren Van Mook en Van Klef fens spreken thans dezelfde woorden, die aldus de heer Tila nus wij al twee jaar gesproken hebben. Het Witboek doet zien hoe de toe standen geworden zijn tengevolge van het gevoerde beleid. De rege ring is verantwoordelijk voor het voortbestaan van al die allende, wel ke men er in vindt weergegeven. Nu blijft men weer hopen, om, naar spr. vreest, straks weer bedrogen uit le komen. Hij brengt hulde aan het op treden der Nederlandse troepen. Hij zegt het te betreuren, dat de politionele actie niet een paar dagen voortgezet is, tot Djocja. De heer Tilanus verklaart voorts c.m., dat het onjuist is dat ministers van de Kroon partij vergaderingen bezoeken doen die een zekere bevrediging heb ben gewekt. De plannen voor de vorming ener centrale regering dienen naar spre kers oordeel voorgelegd te worden aan de Staten-Generaal. Omtrent het collegiaal orgaan zaJ spr. gaarne nader worden ingelicht. Gok wil hij weten, of de wet op de Commissie-Generaal wordt ingetrok ken. Hij zou het op prijs stellen een gespecificeerde opgave der kosten van de Commissie-Generaal te ontvan gen.# Ook de heer Vonk informeert. De heer Vonk (Vrijh.) betoogt, ^at het thans gaat om de redding van het koninkrijk. Ook hij brengt hulde aan de troepen in Indië- Ver volgens betoogt spr., dat de Indi sche kwestie een zuiver interne rijksaangelegenheid is, zodat van een interventie van de Veiligheidsraad geen sprake kon zijn. Met instemming vernam spr., dal de regering voor de Commissie-Gene raal de tijd van heengaan gekomen acht, doch het bevreemdt hem, dat de leden nu als adviseurs zullen op treden. Is de regering voornemens de Raad van Nederlands Indië te herstellen; dat zou de heer Vonk zeer toejuichen. Overigens zou hij gaarne vernemen hoe de regering het collegiaal or gaan gedacht heeft. De heer Bruins Slot (A.R. be toogt o.m., dat het storten van bloed door de besluiten van de Veiligheids raad en doordat Nederland zich er aan hield is vergroot. Degenen, die het initiatief tot oe politionele actie hebben genomen, hébben zich misrekend, oordeelt de beer de Groot (C.P.). Spr. wenst te rugtrekking der Nederlandse strijd krachten, handhaving der Commis sie-Generaal met aanvulling door progressieve figuren. De verschillende punten worden in een motie vastgelegd. Te zes uur schorst de voorzitter de vergadering tot 's avonds acht uur. De beraadslagingover de rege- daar mededelingen ringsverklaring is heden hervat. Na de interpeilatie-Hacke is gis teravond in de Tweede Kamer aan de orde gekomen de interpellatie van de heer Vondeling (P. v. d. A.) naar aanleiding van de ernstige ongerust heid in landbouwkringen over de re sultaten van de oogst. Minister Mansholt antwoordde op verschillende gestelde vragen, dat 'n straf lonen- en prijzenbeleid nood zakelijk is. De boeren zijn het daar mee eens, maar men heeft critiek op de uitvoering. Een bezwaar der boe ren is, dat de prijzen in absolute zin te laag zijn. Pr ij zen vaststelling in de landbouw is zeer moeilijk. Indien men komen zou tot regionale prijzen zou dat gemakelijkër zijn, maar dat is technisch niet mogelijk. Uitvoerig gaat spr. na hoe de vaststelling tot stand komt. Een redelijk onderne- mersloon moet daarbij gewaarborgd zijn. Risico's moeten voor rekening van de boer komen. Alleen is het de vraag, of in het afgelopen jaar met zijn droogte deze zomer en de felle koude in de winter sprake moet zijn van een abnormaal risico. Wil men tot wijziging der prijzen Gisteren heeft de heer Hacke (P. v. d V.) in de Tweede Kamer een inter pellatie in verband met de staking in de bakkerijbedrijven gehouden. Hij stelde o.m. de volgende vraag aan de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening: Is de minister bereid een deskundi ge op economisch gebied aan te wij zen, die aan hem een openbaar te ma ken rapport uitbrengt omtrent het bakkerijbedrijf, in welk rapport met name aandacht wordt besteed aan de te volgen gedragslijn omtrent de af schrijvingen en de methode van de prijsvaststelling van het grote brood, zulks in verband met het kleine brood? Minister Mansholt merkt op, dat er geen enkel product bestaat dat aan zulk een uitvoerig onderzoek is on derworpen als het brood. Er is geen overeenstemming met het bedrijfs leven, maar op een gegeven moment moet de overheid een prijs vaststel len. Met de heer Hacke acht de mi nister een staking ontoelaatbaar. Ook thans is er nog geen overeenstemming bereikt. De bakkers staat het vrij patent bloem te verwerken in groot brood of in klein brood. Voor klein brood zijn geen prijzen vastgesteld, zodat, wan neer de subsidie verlaagd wordt, de prijzen van klein brood verhoogd kunnen worden. Ten aanzien van de bovengestelde vraag is de minister van oordeel, dat het gewettigd is een commissie in te stellen. Hij zou echter de zaak óp een breder niveau willen stellen en een algemeen onderzoek willen doen in stellen, om na te gaan, hoe de moei lijkheden in deze bedrijfstak kunnen worden opgelost. Na een korte discussie zegt de mi nister nog toe, de tweede cent verla ging niet te doen ingaan voordat het resultaat van het onderzoek kend is. komen, dan moet er aanleiding toe zijn. Maar dan moet zij steunen op voldoende gegevens. Met de verza meling is men doende. Uitvoerig gaat de minister in op de tot standkoming van de prijzen van onderscheidene producten. De Overheid moet zich steeds TOtt- behouden eventueel maximum-fre zen voor bepaalde producten vast te stellen. Met het instellen van «en minimumprijs is de regering zeer voorzichtig. Hoe de bedrijfsuitkom- sten in de tuinbouw zijn, kan spr. Dog niet overzien. De bedrijfsuitkom- sten voor de landbouw voor 1947 vallen tegen, in sommige streken zijn ze zeer slecht. De melkprijzen zullen moeten worden herzien, evenals de prijs der varkens en der eieren. Van de akkerbouw zijn nog geen gegevens bekend. Tegen half twaalf wordt de verga dering verdaagd tot hedenDon derdagmiddag een uur. Prof. Mr. Dr. L. J. C. de Beaufort O.F.M., lid van de Nederlandse dele gatie in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te New York, en de enigste geestelijke tussen de leden van de delegaties, heeft in de Cathedraal te New York een H. Mis opgedragen, welke door verschillende leden van het Internationaal gezel schap werd bijgewoond. ONWETTIGE RICHTING-AANWIJZER. De Haagse Kantonrechter heeft de zer dagen beslist, dat de richting- aangevende flikkerlichten, welke op de nieuwe Amerikaanse auto's zijn gemonteerd, in Nederlandi volgens de Motor- en Rijwielbeschikking onwet tig zijn. De autobestuurder, die als proef konijn in dat flikkerlicht-proces te recht stond, werd tot 10 gulden boete veroordeeld. Een vreemd geval, indien men be denkt, dat deze auto-met-flikkerlicht officieel door de Rijksverkeersinspec tie aan de veroordeelde was toege wezen. KOLENWERKERS BEDREIGEN BROODVOORZIENING TE AMSTERDAM. Nadat Dinsdagmiddag vijf en twin tig arbeiders bij de N.V. Nederlandse Anthraciet Handelmij te Amsterdam het werk hadden neergelegd, omdat zij de kolenleveringen aan de bakkers in verband met de staking aan de meelfabrieken „Holland" en „Ceres" besmet achtten, zijn daar gisteren on geveer honderd kolenwerkers in sta king gegaan. Zij weigeren thans alle werk, ook niet besmet, te verrichten. Studiecongres in 's Hertogenbosch Het Nederlandse Middenstandscon gres na de oorlog is te 's Hertogen bosch gehouden. Het waren de leden van de Ned. Kath. Middenstandsbond onder leiding van de heer J. Koops bijeen kwamen in het Casino van de hertogstad. De eerste dag werd ingezet met een H. Mis in de kathedraal. Om 10 uur sprak de plaatselijk voorzitter het welkom en hield de bondsvoorzitter zijn openingsrede, welke door vele autoriteiten werd be luisterd, van wie wij noemen de vica ris-generaal van het bisdom, mgr. F. N. J. Hendrikx namens de Bisschop, de commissaris der Koningin prof. J. de Quay, de vertegenwoordiger van minister van Binn. Zaken dr. Groenevelt-Meyer, de vertegenwoor digers van de drie zusterorganisaties, Kamerleden, leden van middenstands- raad, de heer Andriessen, voorzitter van de K.V.P. De bondsvoorzitter wees op de be tekenis van het verkregen contact tus sen de vier herrezen bonden, mede in afwachting der wettelijke regelingen en de coördinaite van middenstands- en bedrijfsgroepen. Inmiddels kwam spr. op voor een rechtvaardige behan deling der oorlogsgetroffenen, t.o, waarvan de troonrede niet geruststel lend was. Terwijl spr. meende dat het regeringsbeleid in de bakkerstaking en bij het doorberekenen van de om zetbelasting niet juist was en de re gering hier tekort schoot, waarschuw de hij niettemin tegen het gebruik van het stakingswapen. De secretaris van de bond, de heer mr. F. Bach las daarna een uitgebreid rapport over de ontwikkeling van de middenstandsorganisatie. Een der belangrijkste activiteiten van de bond noemde spr. de collectie ve advertentiecampagne, die zal wor den overgenomen door een speciaal comité in samenwerking met alle Ne- derl. middenstandsbonden. Als tweede belangrijk punt noem de spr. de bestudering van de vraag wat door het vrije organisatiewezen van de middenstand kan en moet wor den gedaan op het punt van voorlich ting en stimulering terzake bedrijfs- rationalisatie en commerciële samen werking. Een der resultaten is reeds de bestudering van moderne werk methoden op de sectievergaderingen van dit congres. BURGEMEESTERS EERVOL ONTSLAGEN. Bij wege van rechtsherstel is bij K. B. eervol ontslag verleend aan: P. A. G. baron van Heeckeren van Brandsenburg op verzoek met in gang van 24 Juli 1943 als burgemees ter van Woudenberg met dankbetui ging voor de langdurige diensten als zodanig bewezen; jhr. Q. J. van Swinderen op ver zoek met ingang van 13 Febr. 1945, als burgemeester van Loosdrecht met dankbetuiging voor de langdu rige diensten als zodanig bewezen; mr. dr. A. J. J. M. Mes met in gang van 16 Augustus 1943 als bur gemeester van Heinkeszand; J. Kastelein op verzoek met in gang van 1 Maart 1941, als burge meester van Aalsmeer, met dankbe tuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewe zen; A. J. van de Laar, op verzoek, met ingang van 1 December 1941 als burgemeester van Lichtenvoorde, met dankbetuiging voor de langdu rige diensten als zodanig bewezen; G. W. Kampschöer, op verzoek, met ingang van 9 Juli 1944 als bur gemeester van Monster. jhr. mr. G. A. Nahuys, op verzoek, met ingang van 1 Augustus 1944, als burgemeester van Doesburg, met dankbetuiging voor de langdurige diensten als zodanig bewezen. OOK EEN VASTE KERN. Onder de velen, die zijn ingeschre ven bij de Rijksarbeidsbureaux, zijn er 35.000, die vrijwel altijld' als werk zoekend staan ingeschreven. Het ligt nu in de bedoeling van de Regering te onderzoeken voor welk werk deze vaste kern van 35.000 man nog ge schikt is en van de andere kant te zien, welk werk er voor hen in het bedrijfsleven beschikbaar is. Bij de Rijkswerkplaatsen voor vak ontwikkeling wordt voor 1948 gere kend op slechts 4000 deelnemers te gen ruim 13.000 voor 1947. TWINTIG MILLIOEN VOOR SCHIPHOL. Van de twintig millioen, die op de Rijksbegroting zijn uitgetrokken voor luchtvaartterreinen is een aanzien lijk gedeelte bestemd voor de ver dere uitbreiding van Schiphol. Ook zal een begin worden gemaakt met het werk voor het luchtvaartterrein bij Rotterdam. In beginsel is al over eenstemming bereikt tussen de rege ring en Rotterdam. 3 OCTOBERDAG. De Bisschop v^n Haarlem heeft ge dispenseerd in de onthoudingswet op Vrijdag 3 Oct. a.s.. voor allen die zich bevinden op het grondgebied van de stad Leiden. Het is dus hun allen ge oorloofd om die dag vleesspij zen te gebruiken. Deken A. HOMULLE. Spr. sloot met de woorden, in een brief aan het congres gericht door de voorzitter van de middenstandsraad baron A. v. Wijnbergen, die niet meer in staat is een congres te bezoeken en wiens brief als een politiek testa ment is: „Houdt u vast aan Christus, zodat Christus meer en meer in u gevormd worde, dan zal het u gees telijk en stoffelijk goed gaan en uw arbeid Kerk en Vaderland ten zegen zijn". Mr. H. A. Diderich, a!g. secretaris van de Ned. Kath. Bond van Bouw- patroons hield nu een korte introduc tie op zijn prae-advies: „Principiële vakorganisatie voor ondernemers". Drs. H. J. J. Neefs, seer. v. d. Ned. Kath. vakbond voor de textieldetail- handel, leidde zijn prae-advies in handel, leidde zijn prae-advies in: „Principële vakorganisatie voor de Naar aanleiding dezer beide prae- adviezen werden op zeer beperkte schaal enige vragen gesteld en beant woord. De heer Andriessen, voorzitter K.V. P., hield tot besluit van de ochtendr bijeenkomst een rede over de voort, gezette ontwikkeling van de princi piële organisaties na de oorlog. Na de rede van de heer Andries sen werd des middags het congres heropend en wel in drie secties. De geestelijk adviseur van de bond, prof. dr. Ariëns, hoogleraar te Drie bergen, sprak de slotrede. Na afloop der werkvergaderingen werd een Lof bijgewoond in de ba siliek, waarna een ontvangst door het gemeentebestuur ten stadhuize volgde. In de schouwburg werd een feest avond georganiseerd. De tweede dag van het congres be gon heden met een plechtige H. Mis van requiem aan het hoofdaltaar van de basiliek'opgedragen door prof. dr. Ariëns, voor de zielerust van dr. J. van Beurden z.g. In de werkvergaderingen werden de resterende praeadviezen behandeld Van middag werd een excursie ge maakt naar de abdij „Berne" te Hees- wijk der paters Norbertijnen, waar de herdenking plaats vond van dr. J Beurden. Dialoog in Zuid „Morgen, buurvrouw, hoe gaat het? Niet lekker, je bibbert van kop tot staart." Buurvrouw spoot twee melan cholieke waterstralen uit haar neusgaten (zij was n.l. een wal vis) en schudde van nee. „De zon is weer opgedoken, buurvrouw, en dat voorspelt niet veel goeds." „Ach wat, mens, maak je geen zorgen. Ik heb in geen half jaar de zon in het water zien schij nen", en jolig dook de walvis in de golven van de Zuidpoolzee en nam een forse hap spierinkjes uit een juist voorbij zwemmende school. „Maak je geen zorgen, mak kelijk praten! Straks komt de „Willem Barendsz" weer." „Wat zou dat? Ik doe zó met hem...." en met haar staart keilde zij „handig" een ijsschotsie over het water, waar het drie vier keer opsprong. Maar opeens werd ze ernstig; ze keek haar buurvrouw in de lodderige vis- senoogjes en vroeg: „Zeg, waar is je man? Ik heb hem de hele winter niet gezien." „Die zit in de Hollandse mar garine." Buurvrouw floot tussen haar baleinen tanden, wat een aller- akligst geluid voortbracht, want er zaten nog spierinkjes tussen, en vroeg verder: „En je zuster?" „Ingeblikt." „Jakkes, mens, wat eng." En het jolige walvisbuurvrouwtje werd bleek; wat een gek gezicht is bij een walvis. „Wat doen we nu?" „Onderduiken, buurvrouw". VERSE ZEEVIS IN ENGELAND GEMARKT. Naar te 's Gravenhage wordt ver nomen, kwamen gistermorgen twee boten, die ter vangst van verse zeevis waren uitgevaren, ledig te IJmuiden aan. Zij bleken hun vangst in Enge land te hebben gemarkt. De groot handel was hierover slecht te spre- ken. DE MOORD OP DOKTER TE PUTTE. De Antwerpse politie heeft al dus het „Algemeen Dagblad" te Borgerhout de voortvluchtige Ome Kees als verdacht van medeplichtig heid aan de gruwelijk moord te Eeke ren aangehouden. Ome Kees is de 75-jarige Neder lander Klaas de Jonge die in dit BeL gische plaatsje woont. Uit het ver hoor is gebleken, dat hij de dokter heeft opgebeld. Ome Kees is met de weduwe Van der Steen-Tak in kennis gekomen in een restaurant te Borgerhout. Op haar verzoek ging hij naar dé ville te Eeke ren, zogenaamd om te helpen verhui zen. Hij ontkent, de dokter daarheen te hebben gelokt en beweert niets van hun verhouding te weten. Hij dacht, dat het dienstmeisje werkelijk ziek was. Een onderzoek wees echter uit, dat De Jong na de moord naar Borger hout is teruggekeerd. Uit getuigenver klaringen is komen vast te staan, dat hij zich tijdens de moord in het huis had bevonden, daarna ne vlucht heeft genomen. Het stoffelijk overschot van de ver moorde dokter is te Kapelle onder veel belangstelling begraven. De weduwe, die nog in het zieken huis te Antwerpen verpleegd wordt, hield tijdens de ondervraging vol, dat zij de moord niet heeft bedreven. DISTRIBUTIENIEUWS VOOR HET TIJDVAK VAN 28 SEPTEMBER t.m. 11 OCTOBER. Geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 711 (Serie N). N-01 brood 800 gram brood N-01 boter 125 gram boter N-02 boter ....125 gram margarine of 100 gram vet N-03 boter 250 gram margarine of 200 gram vet N-01 vlees 100 gram vlees N-02 vlees 400 gram vlees N-01 melk 4 liter melk N-03 melk 6 liter melk N-05 melk 6!4 liter melk N-01 div, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N-03 res1600 gram brood N-04 res200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N-06 res800 gram brood BONBAARTEN KD, KE 711 (Serie N). N-ll brood ..800 gram brood N-ll boter ....250 gram boter N-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet N-ll, N-12 vlees 100 gram vlees N-ll div100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N-13, N-15 melk 10 liter melk N-13 res800 gram brood BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie N). N-21 brood 800 gram brood N-21 boter 250 gram boter N-22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet N-21 melk 5 liter melk N-21 vlees 300 gram vlees N-22 vlees 100 gram vlees N-21 kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N-21 eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 September wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 29 September mag wor den gekocht. Het melkrantsoen voor volwasse nen zal voor de hierop volgende 14 dagen 3 XA liter bedragen, zodat gerekend voor 4 weken per week 17/8 liter beschikbaar is. Het veer tiendaagse rantsoen zal dus wisselen tussen 4 en VA L. De allernieuwste DAMESHOEDEN voor jong en oud vanaf I. 11.50 HERENHOEDEN in grijs, bruin en zwart vanaf i. 12.50 DONKERSTEEG 3 LEIDEN - TELEF. 21406 Een (coMzttje.... Eisch harde plicht, dat gij oen vriend bevecht, verwin! maar gieen trofee blijv' tergend opgerecht. A. C. W. Staring.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 1