DINSDAG 19 AUGUSTUS 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN VANDAAG IS ER NOG BROOD! In een gisternamiddag gehouden vergadering van het Leids Actie Comité, vertegenwoordigend de Broodfabrieken en de gezamenlijke organisaties van bakkerspatroons, waarbij ook vertegenwoordigers aanwezig waren van de bakkers patroons uit Katwijk, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg en Voorscho ten, werd de toestand in het bak kersbedrijf opnieuw langdurig be sproken. Een voorstel van het Actie-comité uit sympathie met de stakende bak kers in andere plaatsen de zaken één dag en wel heden, Dinsdag, te sluiten, werd door de vergadering met algemene stemmen verworpen, aangezien bij een dergelijke sluiting niet alle omliggende dorpen zouden zijn betrokken en tevens omdat het voorstel niet ingrijpend genoeg was. Verder werd besloten om op kor te termijn een nieuwe vergadering te beleggen en dan met meer in grijpende voorstellen te komen. MIJNWERKERS VACANTIE. De door het Centraal Werkcomité Vacantie en de plaatselijke Vacan tie Comité's georganiseerde drie daagse vacantie-uitstapjes voor de Mijnwerkers behoren weer tot het verleden; de laatste reis voor dit jaar is voorbij. Het is ons een behoefte uitdruk king te geven aan onze grote waardering voor de wijze waarop zonder uitzondering deze dagen voor de mijnwerkers gemaakt zijn tot inderdaad heerlijke dagen, waaraan nog lang de meest aange name herinneringen verbonden zal blijven. Daarom brengen wij de dank over van Uwe driedaagse gasten aan: de Burgemeester voor zijn vriendelijke ontvangst; het Vacantie Comité voor de prachtige organisatie, waar bij heel wat moeilijkheden over wonnen moesten worden; a; „Pleegouders", die op zo hartelijke en gastvrije wijze ons in l^unne wo ning ontvingen; aan hen, die door hunne bijdrage of medewerking mo gelijk maakten, dat ons zoveel schoons kon worden geboden. Geen enkele naam kunnen noemen, geen enkele beleving me moreren, want als wij beginnen, raken wij niet uitgepraat, maar wij hopen, dat de gelegde vriendschaps banden van duurzame aard zullen zijn en dat ook gij een aangename herinnering aan deze dagen moogt bewaren. Als straks weer de dagen kort en koud zullen zü~ hopen wij in staat te ziin door onze arbeid de koude uit Uw gastvrije woning te kunnen weren. Laat dan elke schep kolen U spreken van onze dank en waar dering. Heerlen, 16 Augustus 1947. Het Mijnwerkersvacantie Comité: W. Rappange, voorzitter. J. van Mill C. Feenstra 1 W. J. Krewinkel TONEEL VOOR EN DOOR KATHOLIEKEN. Het is een merkwaardig verschijn sel, dat na de oorlog bij velen in gro te mate de drang is opgekomen om het toneelspel te gaan beoefenen. Op zichzelf genomen is dit niet afkeu renswaardig, mits dit beoefenen ge schiedt langs de voor ons katholieken juiste wegen en onder goede, Ipiding. Hieraan ontbreekt helaas nog zeer veel. Wij willen hierop eens nadruk kelijk wijzen. De drang om toneel te spelen heeft naar onze mening geleid tot ver vlakking van het toneelspel in het al gemeen en tot de ondeugdelijke ge woonte, dat te pas en te onpas door alle mogelijke buurt-, amusement- en andere belangenverenigingen to neeluitvoeringen worden gegeven. De gevolgen zijn, dat vele personen met enige aanleg al te zeer over al lerlei clubjes en groepjes zijn ge spreid, dat het werkelijk goede to neelspel geen of weinig kans krijgt, althans niet de aandacht krijgt, die •het verdient,, en dat de uitvoeringen veelal niets anders te betekenen hebben dan onbenullig amusement. Een ander gevaar is, dat vele ka tholieken lid zijn van z.g. neutrale clubjes. Behalve de bezwaren van godsdienstige aard, is er ook het be zwaar, dat bruikbare toneelkrachten op deze wijze onttrokken worden aan het katholieke toneel. Reeds het vorig jaar nam de to neelgroep „De Gastspelers" van de Rijnlandse Rederijkerskamer het ini tiatief, om alle katholieke toneelbe- cefenaars in één verband samen te brengen. Nu, een jaar later, is deze opzet slechts ten dele gelukt. Met na druk willen, wij elkeen er op wijzen, dat deze groep openstaat voor alle katholieke toneelbeoefenaars, zowel voor de herengroepen als voor de damesgroepen! Allen, die verkeerd of in het geheel niet bij een ver eniging zijn aangesloten, waar het toneelspel wordt beoefend, worden uitgenodigd zich aan te melden op Zondag 24 Augustus, tussen 12 en 1 uur aan het Don Boscohuis, Rapen burg 52, te Leiden. BURGERLIJK^ STAND. Geboren: Alexander Johannes, z. van J. A. Stam en H. E. J. van der Tuijn; Martina Johanna Maria, d. van J. S. van Amsterdam en M!. Wol- ters; Maria Petronella, d. van G. Kooien en P. Vijlbrief; Irene Elisa, d. van C. van Kampen en A. H. van den Berg; Carolina Dorothea Wil- helmina, d. van C. A. de Roo en C. T. Sirag; Désirée Dingena, d. van K. J. Stadtman en N. D. Frederiks; Johannes Gerardus Maria, z. van T. A. J. Matze en J. M. van Leeuwen. Overleden: G. van Tiel huisvr. van G. Westerveld, 36 j.; C. P. van Tel lingen m. 76 j. KOOPT ZOMERZEGELS Zoals bekend is. worden ter be hartiging van sociale en culturele be langen zomerzegels verkocht. Daartoe werd een Centraal Propaganda-Co- mité gevormd. gels 1947 is •gevestigd te Amsterdam, Cornelis Schuytstraat 48. Om het ko pen van de zomerzegels plaatselijk te activeren en te stimuleren werden verscheidene gemeenten werk- comité's ingesteld. Het werkcomité in deze gemeente is op verzoek van dé burgemeester als volgt samenge steld: A. J. B. Poortman, arts, Rijnsbur- gerweg 11, voorzitter. W. J. de Koning, Jan van Hout kade 42a, secretaris. Dr. P. J. M. Niemer, arts, Stations weg 37. Mevr. J. Geelkerken-Brusse, Zoeter- woudsesingel 44. H. J. P. Wassenaar, Oude Singel 58. Mr. Th. J. Trip, Directeur N.V. Incas so-bank breestraat 19, penningm. K.A.J. DEKENALE PAROCHIE. Hedenavond ploegbijeenkomst voor de „Liniebrekers" en de „Baanbre kers" bij Arie Tuythoff thuis. Pre cies om 8 uur begint het spul. Woensdagavond om 8 uur komen „de Stuwers" bij hun leider thuis. Donderdagavond om 8 uur is het de beurt aan „de Naamlozen". Ook bij hun leider thuis. Komen jullie s.v.p. allemaal op tijd? Er moet heel wat behandeld worden op één avond in de veertien dagen! De 27-jarige mej. E- J. S.G.*uit de Koningstraat liet Zaterdag in de Molenstraat een fles met chloorwa- ter op haar rechtervoet vallen. Met een bloedende wonde aan de enkel werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De 40-jarige schipper M. v. M., hier ter stede woonachtig, is Zater dag, vermoedelijk slapende, op de Kaag van zijn schip overboord geval len. Hij werd door een passerende pleiziervaarder opgenomen en, waar hy nogal veel water had binnenge kregen, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. LAATSTE BERICHTEN REDE DR. VAN MOOK. Morgen- 20 Augustus te 13 uur 15 Ned. tijd zal dr. Van Mook een rede voering houden, die over de zenders Hilversum 1 en Hilversum 2 zal wor den gerelayeerd. RECTOR GYMNASIUM TE HEESWIJK. In plaats van de afgetreden drs. J, C. A. Cornelissen O. Praem. is tot rector van het Gymnasium Berne Heeswijk benoemd professor W. v. Sinnen. £iede*en~(kuideC De heer Theo Bosman, gep. hoofd ener R.K. School, thans wonende te Leiderdorp, heeft op 12 Aug. jl. zijn 1000e Nederlandse liedeke gecom poneerd. Zijn portefeuille bevat thans: 148 geestelijke liedjes, 177 minneliedjes en 675 kinder- en volksliedjes. Van deze 1000 zyn er 220 gecom poneerd op eigen tekst. Tekst van h^t 1000ste lied. MIJN DUIZENDSTE. Mijn duizendste lied is een juub'lende kreet, Die welt uit het diepste mijns harten, Dewijl ik mocht zingen van lief en van leed, In tijden van vreugde en smarten. Refrein: Klink dan, mijn liedjes, met klat'rende klank, Vertolk steeds mijn jubel, mijn vreugde, mijn dank, Zoals ook de vogeltjes buiten Hun paarlende wijzekens fluiten Om dank aan de Schepper te uiten. Mijn duizendste lied is een hymne van dank, Die stemt met de hemelse koren, Omdat ik mocht zingen zo veel en zo lank En velén mocht strelen de oren. Refrein: Mijn duizendste lied is een smekende bêe, Die opstijgt tot boven de wolken. O, moog' ik nog jaren mijn vreugde en vrêe In klinkende klanken vertolken. Refrein: alkemade Geboren: Susanna Geertje, d. van C. J. Verhoog en J. Molenaar, Adrianus Cornelis Maria, z. van A. H. Verdel en W. H. Hillebrand, Ca- tharina Martina Maria, d. van P. M. v. Emmerik en C. Bax, Richardus Antonius Helena Maria, z. van Th. J. v. d. Voort en C. W. Verbij, Theo" dorus Jacobus Maria, z. van J. E. v. d. Meer en C. Bouwmeester, Corne lis Johannes Maria, z. van J- E. v. Meer en C. Bouwmeester, Wilhel mus Johannes Maria, z. van H. Th. Loos en C. P. Rietbroek, Cornelis Petrus Maria, z. van Th. N. Wee- nink en M. H. Ganzevles, Maria Jo hanna Alida, d. van C. M. Loos en E. M. Hoogenboom, Theodorus Cor nelis Johannes, z. van J. v. Egmond en Th. v. Haastregt, Petrus Simon Maria, z. van P. N. J. v. d. Geest en W. J. v. d. Poel, Gerardus Johan nes, z. van J. M. Corts en K. Roos, Wilhelmus Petrus, z. van P. J. Op dam en B. J. G. Wolvers. Ondertrouwd: W. van Emmerik en C. A. G. Zoetemelk, A. M. van der Louw en J. M. van der Meer, J. Akerboom en L. M. Kraaijkamp, A. P. van Beek en M. C. Rodewijk, J. Katsburg en M. Rosier, A. H. van der Meer en P M. Zwartjes, G. A. Bouwmeester en A. G. Mollers, G. M. Loos en P. J. I. Rietbroek, C. P. van Velzen en M, P. van der Meer, E. Willems en H. J. van Breen, W. C. Borst en V. Kuipers. Gehuwd: G. C. Deters, 29 j. en J. C. Akerboom 22 j., P. A. C. Vermin 27 j. en A. J. M. Zoet 23 j., J. W. de Jong 34 -j. en C. M. Reijnders 29 j., W. van Emmerik 26 j. en C. A. G. Zoetemelk 21 j. Overleden: Martinus Johannes van Ruiten, oud 3 jaren, Hendricus Jacobus Josephus van Klink, 32 j Alphen aan den rijn Huwelijksaangiften: J. van der Linden 24 j en W. J. Blok 24 j.L. W. Vermulm 20 j. en F. B. Hoekman 23 j.; G Rietveld 24 j. en M. C. Ver sluis 18 j.; G. Sampiemon 22 j. en P. C. van Vliet 29 j. Huwelijken: P. Kwantes 40 j. en C. Koorn 33 j.; H. A. den Hertog 26 j. en A. E. Koster 26 j.; J. W. van Zwieten 30 j. en L. van der Zwart 31 jaar. Overleden: Dirkje Versleijen. 83 jaar, t ongehuwd. hillegom Tafelkeuring. Gister hield de pluimveevereniging „Streven tot Verbetering" onder grote belangstel ling een. tafelkeuring voor jonge konijnen. Er werden mooie succes sen geboekt. Na deze keuring wer den verder de plannen besproken voor de a.s. grote tentoonstelling. Besloten werd het veilinggebouw aan de Pelsstraat te huren, opdat de geweldige inzendingen tot hun recht kurnen komen. leidschendam IN ZES DAGEN EEN COMPLEET LANDHUIS Op Maandag 25 Aug. zal te Leid- schendam in park Leeuwenburg met een voor Nederland ongewoon ex periment begonnen worden, daar zal in zes dagen tijds kant en klaar, be woonbaar opgeleverd, een landhuis giezet worden volgens het syteem der „pronto-bouw". De bouw geschiedt slechts met een ploeg van zes man, onder wie twee metselaars. Het land huis is niet z.g. „pre-fabricated", het is geen noodwoning, maar een door ir. Jan A. Lucas te Rijswijk ontwor pen project, dat naar hij verwacht aan alle eisen van een met bakstenen opgetrokken huis voldoet en daarvan uiterlijk niet verschilt. Personalia. De heer C. H. van Rijswijk heeft het slagersvakdiploma behaald en mej. H. van Kampen het diploma kinderver^orgster. leiderdorp Personalia. Bij het laatst gehou den examen voor het Middenstands diploma slaagden: J. van Driel, P. van Hove, G. van Diemen, W. Ouds hoorn, M. van Donk, mej. L. Wolff, B. Goedhart, A. Straver, A. van Win kel, C. Flippo, J. van der Zwan. leimuiden Afscheid kapelaan. Woensdag 20 Augustus bestaat er voor de pa rochianen gelegenheid afscheid te nemen van kapelaan J. A. J. Adank. Deze afscheidsbijeenkomst wordt gehouden in de jongensschool om 7 uur, Wegens het samenvallen met het Oranjefeest zal deze bijeenkomst zeer kort duren. Twee sprekers zul len het woord voeren. Ouden van Dagen. Zaterdag avond had een voetbalwedstrijd plaats tussen het Bedrijfselftal van Maarse en Kroon en de leden van de R.K. S.V. O. D. I. ten bate van de reis voor ouden van dagen, die zal plaats hebben op Dinsdag 26 Augus tus. De Burgemeester deed de eerste trap. De spelers deden hun best, maar door het slechte terrein en onge oefendheid van verschillende spe lers kwam de wedstrijd niet op hoog peil. Vanaf het begin was O. D. I. in de meerderheid. Na afloop reikte burgemeester Bakhuizen aan het winnende elftal een fraaie wissel beker uit, die door dr. Stapensea voor dit doel geschonken was. De ouden van dagen zullen op 26 Aug. een bezoek brengen aan de gemeente Alem. Uitbreiding. Aan de Chem. fa briek Eureka is door B. en W. ver gunning verleend tot een belangrij ke uitbreiding van haar fabriek. lisse ZILVEREN PRIESTERFEEST. Pater Casimiris van der Poel, O. Carm., heeft (Zondag zijn 25-jarig priesterfeest in zijn parochiekerk gevierd. De jubilaris droeg Zondag morgen een plechtige Hoogmis op in de St. Agathakerk waarbij hij werd geassisteerd door pater Schoone, eveneens een zoon der parochie en door een theologant van het semi narie Warmond, neef van de jubilaris Pater Henricus O. Carm. van Huize Pius, alsmede Pastoor van Zuylen en de parochieg^estelijkheid hadden plaats genomen in het priesterkoor. Des namiddags was er ten huize van de pater een drukbezochte receptie. Soortenkenniswedstrijd. De voornaamste prijswinnaars van de gehouden soortenkenniswedstrijd van bloembollen zijn de heren F. van Leeuwen, 54 punten; W. J. Bon, 45 punten; A. Groeneveld, 25 punten; A. de Kwaasteniet, 24 punten; L. Meije- vaard 24 punten en W. Buurman 24 punten. De heren A. J. Zwetsloot en L. Broekhof verwierven ieder 33 pun ten voor de gladiolen. Voor de a.s. huisbroei 19471948 "kan men zich alsnog opgeven bij de heren A. Dors man, Prins Hendrikstraat 27 en W. P. van Dijk, Nic. Damesstraat no. 8, alhier. Personalia. Bij het gehouden staatsexamen slaagde de heer D. J. Steenbergen, voor leeraar N O. afd. electriciteit met aantekening. De heer F. C. van der Meij slaagde voor het manufacturenbrevet. Geen wielerwedstrijd. De te houden wielerwedstrijd, vastgestelde op 23 Augustus a.s. op het gemeente lijk sportpark zal niet doorgaan» noordwijk Geboren: Carolina M. P. d. v. H. P. Herruer en M. J. Vink. Monica M. d. v. E. v. Rooijen en E, M. War- tenbergh, Adriana W. A. H. d. v. W. J. de Bes en G. E. M. Gundermann, Jerzy W. z, v. H. Viola en Th. H. Th. Alders, Leonardus C. A. z. v. C. H. V. Floor en J. E. H. Luiten, Pieter M. z. v. M. v. Duin en J. Wassenaar Adrianus C. z. v. F. J. v. Duijlen en W. G. Touw, Antonius J. z. v. A. J. v. d. Meer en C. A. G. Alkemade, Herman z. v. J. Beelen en P. Bosma, Petrus M. J. z. v. H. C. v.d. Holst en J. A. Winters, Johan W. A. z. v. A. A. Bose van Oharante en J. Poisl. Ondertrouwd; Franciscus M. Steen voorden en Jacoba Gordijn, Jacob Bed ij n en Helena v. Roon. oude-wetering Personalia. Voor het gehouden exarpen Middenstandsdiploma slaag de te 's-Gravenhage de heren P. Glasbergen en M. Hulsebosch en mej W. Rheingoud te Oude Wetering, de heer H. Hoogenboom te Roelofarends veen en mej. A. Visser te Rijnsater- woude. ter-aar DANK VAN HEDEL c.a. In het gymnastieklokaal der Chr. Nat. School waren verschillende ver tegenwoordigers uit Heden, Hoenza- driel en Rossum gekomen om hun dank over te brengen voor de hulp die Ter Aar in 1945'46 aan deze gemeente had geboden. Burgemeester en Wethouders en Raadsleden als mede het comité N. V. H„ vertegen woordigers van verenigingen, waren aanwezig om deze dank in ontvangst te nemen. Weth. H. Volgering sprak een welkomstwoord en bracht nog eens in herinnering hoe Hedel en Ter Aar vrienden werden in de nood. Hierna was het woord aan de heer Rosenboom, burgemeester van He- del die de dank van de drie genoem de geadopteerde gemeente over bracht en als bewijs van dank een schilderij aanbood, speciaal ver vaardigd door de kunstschilder A. Segaar. Het stelt voor een landschap uit de Bommelerwaard met op de achtergrond het dorp Hedel. Op de lijst is een koperen plaat aange bracht met de volgende inscriptie: Ter gedachtenis aan de hulp die Ter Jicvtei Jlwieh wmdt JWe&ident 29. „Plop., plop., plop.." Onder hun voeten verschenen ontelbare heuveltjes in de zachte gummiwand van 't toestel Op hetzelfde ogenblik veerde de wand telkens weer terug. „Ze schieten", zei Signor Eurasio. „De wanden zijn van een speciale makelij en laten geen kogels door. Maar hoe lang zullen ze het uithou den. En wat gaat er gebeuren als het zwaardere boordgeschut in actie komt." Opeens werd de nachtelijke stilte verscheurd door een oorverdo vend geraas. Het geluid van het schie ten was tot de plaats waarop het toe stelletje in de lucht hing. doorgedron gen. Hele series lichtspoormunitie vlogen langs de raampjes voorbij. Nu werd er ook met zwaarder geschut gevuurd. De wanden hielden het uit, maar telkens als er in de nabijheid 'n luchtbom ontplofte werden de rei zigers zo door elkaar geschud en ge slingerd, dat ze werkelijk meenden, dat hun laatste uur geslagen had. Aar in 1945'46 verleende aan de ge troffen dorpen Hedel, Hoenzadriel en Rossum, 18 Aug. 1947. Burgemeester Hogenboom aanvaardde voor de ge meente het geschenk, dat in de Raadszaal een plaats zal krijgen. Dokter Ridder uit Hedel sprak dank uit namens de afd. Hedel van Ned. Volksherstel. Deze dankwoorden worden beantwoord door dr. A. Quar- tel, voorz. afd. Ter Aar N. V. H. Weth. Volgering dankte speciaal dr. Quarteu voor de arbeid door hem verricht voor Ned. Volksherstel, waarmede dit officiële gedeelte be ëindigd is. Echter was nog een aar dige attentie het medekomen van het Hedelse fanfarecorps St. Willibror- dus dat zich buiten had opgesteld en enige vrolijke marsen speelde, en daarna op een auto door de gemeen te reed en zo de tolk wilde zijn van de gehele Hedelse bevolking om de dank van allen over te brengen door hun muziek. Een en ander is zeer op prjjs gesteld. voorschoten DRIE MARINE-OFFICIEREN BEëDIGD. Gistermiddag had in Ihet Marine kamp een korte plechtigheid plaats, tijdens welke drie officieren de eed aflegden. Om drie uur stelden alle officieren en manschappen zich rangs- gewijs op het „Zonneveld" op, waar na de commandant Kapt. Luit. ter Zee M. A. J. Derksema arriveerde en allen de houding aannamen. Dan volgde een korte inleidende toespraak van de commandant, waarin hij wees op de betekenis van deze eed, waar bij zij moeten beseffen dat hét juist nu de tijd was dat hun eed hun volle aandacht en zelfs meer dan dat zal vragen. Dan werd „(De ban geopend1" door de tamboers en pijpers, waarna de Commandant de Koninklijke be sluiten voorlas, gevolg door het afne men van de eed. welke luidde: „Ik zweer trouw aan de koningin, ge hoorzaamheid aan de wetten en on derwerping aan de krijgstucht. Zo waarlijk helpe mij god almachtig." Hierna werd „De ban gesloten" en v^Jgde een korte toespraak door de commandant, die de beëdigde offi cieren, G. van Manen, J. C. van Ees en R. G. A. A. Middelberg, geluk wenste met de beëdiging en zeide dat zij een voorbeeld geweest zijn in de wijze waarop zij zich in de gewijzigde omstandigheden geschikt hebben. Deze drie officieren zijn n.l. allen doctoren, die na de bevrijding pas dienst genomen hebben bij de Marine, Hiermede was de plechtigheid ten einde en nadat de commandant het veld verlaten had, rukten officieren en manschappen in. Nader vernemen wij nog dat de toeren van Maanen en Middelberg spoedig naar Indië zullen vertrekken. Postdtuiverver. „De Zwaluw". Wedvlucht Marbehan, Afstand van de eerste prijswinnaar is 273 km. De duiven werden om 8.45 uur in vrij heid gesteld met Oostenwind. De prijzen werden behaald als volgt: 1 J. Caspers, 2 en 14 C. J. Nouwe- land, 3 G. van Herpen, 4 en 15 P. A. v. d. Krogt, 5 en 8 J. P. v. d. Assem, 6 en 16 K. I. Waasdorp, 7 en 9 G. Zwaan 10, 11 en 12 A. van Rooijen, 13 V. L. Pierlot. De eerste duif werd geconstateerd om 1 uur 6 min. 32 sec. en bereikte een gemiddelde snel heid van 1044.69. meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 1537 en be reikte een gemiddelde snelheid van 894,93 meter per minuut. wassenaar Buurtfeset Oostdorp. Oostdorp gaat feest vieren. De onlangs her leefde Buurtvereniging heeft voor Zaterdagmiddag een aantrekkelijk programma vastgesteld. De kinderen verzamelen zich om 1 uur aan het Havenplein en gaan dan in optocht naar het feestterrein aan de Katwijk- se weg. Ook voor de volwassenen is gezorgd. Zij kunnen deelnemen aan een amateur-wielerwedstrijd voor personen van 15 jaar en ouder, die 's avonds van 68 uur wordt gehou den. Deelnemers voor deze wedstrij den kunnen zich Woensdagavond tus sen 7.30 en 9 uur opgeven in café Flora, Oostdorperweg 35 Aangereden. Op de Rijksstraat weg werd door een luxe auto aange reden mej. G. G. B. uit Voorschoten, die naast de bestuurder van een defecte motorfiets liep, waarop zij als duo-passagier was meegereden. Ze liep een zodanig hoofdwonde op, dat dr. H. overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Gevallen. Een 13-jarig meisje uit Harlingen, dat op de Katwijkse weg fietste en voor een hond wilde uitwijken kwam te vallen. Zij liep een rechterpolsfractuur op en werd verbonden door dr. B. die haar liet overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Wassenaars Jeugdtoneel weer thuis. Zondag is het gezelschop Wassenaarse kinderen, dat een week in Zeeland heeft gelogeerd en daar in Middelburg, Goes en Vlissingen opvoeringen heeft gegeven van het sprookje „Walchertje en de Weer wolf" thuisgekomen. De kinderen waren opgetogen over hun prettige vacantie en de leiders en leidsters fonder wie de auteur van het sprook je, de heer Jan Bres^pr uit Wasse naar) zeer tevreden over het resul taat van de opvoeringen, waarvan ds netto opbrengst ten goede komt aan ae actie: „Plant een boom op Wal- chesren." zoetermeer Geboren: Elisabeth J. A., d- v. P. Rietkerk en E. J. wan der Kraan; Cornelia M. E„ d. v. P. Lugtigheid en L. Hoogduin. Ondertrouwd; J. J. Hogebrufe 23 j. en C. S. Rozenboom 26 j.; J. Haaring 26 j. en J. E. Vellekoop 25 jaar. Gehuwd: J. Havenaar 25 j. en H. T. Kramer. Overleden: F. S. de Pleijt 51 j. on gehuwd; P. de Jong, 63 j. weduw naar van E. G, Kelder; A. de Fran krijker 58 j. echtgenote van J. van Diemen; G. J. Roos 52 j. echtgenote van A. Bouman. weersverwachting l ZELFDE WEERBEELD. 2 j Over fcet algemeen weinig be- wolking, echter met een kleine 9 kans op vorming van enkele ver- o spreide onweersbuien. Onge- g l veer dezelfde temperatuur als o vandaag. Meest matige wind uit o Oostelijke richtingen o w 2 oooooooooooooooooooooooooooooooouu deelte van ons vorig nummer). (Berichten, opgenomen in e«n ge- DE BAKKERS STAKING I TE AMSTERDAM. De Nederlandse verbruikscoöpera ties zijn het met de huidige prijs- en margepolitiek der regering in het al gemeen op verscheidene punten niet eens en met name de regeringsmaat regelen inzake de broodprijzen ach ten zij in meer dan één opzicht on aanvaardbaar. De verbruikscoöperatie verwerpt op dit ogenblik echter het middel van staking als zijnde niet in het be lang der verbruikers. De Handelskamer heeft dan ook het advies aan de aangesloten coöpe raties herhaald, de bakkerijbedryven in werking te houden, doch de le vering te beperken tot de kring van leden en andere vaste verbruikers. BON VOOR 100 GRAM VLEES EXTRA. Als gevolg van de langdurige droogte is er onvoldoende voeder voor het vee. De laatste weken is er dan ook een toenemend aanbod van slachtvee waar te nemen. Aangezien dit vee eigenlijk zou moeten dienen voor de vleesvoorziening in de wintermaan den, wordt zoveel mogelijk vlees in gevroren. De vries- en opslagcapaciteit is ech ter niet voldoende, om het gehele aanbod te verwerken. Daarom is be sloten deze week aan personen van de leeftijdsgroepen A B C (5 jaar en ouder) een extra rantsoen van 100 gram vlees toe te wijzen. In verband hiermede maakt het C. D. K. bekend^ dat voor personen ge boren in 1942 en vroeger van 19 t.m. 30 Augustus a.s. op bon K 03 Vlees 100 gram vlees verkrijgbaar is. VOETBALSPULLEN VOOR ONZE JONGENS IN INDIë. Tijdens de voetbalwedstrijden van het politie-tournooi zal door de Ni- win een collecte worden gehouden voor voetbalartikelen en Kerstgaven voor de soldaten in Indië. GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. Hier ter stede heeft zich een licht geval van kinderverlamming voor gedaan. Het betreffende 8-jarlg kindje is in een der stedelijke ziekenhuizen opgenomen. DE KINDEREN OP HET STRAND. Zaterdag kon de Haagse politie op het Scheveningse strand 97 „ver dwaalde" kinderen aan hun ouders teruggeven. Zondag waren het er 203. VAN HET DAK GEVALLEN. De 49-jarige filiaalhouder van de firma Korlvinke, G. J. van W., wo nende in de Herenstraat 60, te Voor burg is van het dak zijner woning ge vallen. Toen hedenochtend om ongeveer 5 uur een bakkersknecht van een achter het pand van de firma Korl vinke in de Herenstraat te Voorburg staande bakkerij zich naar zijn werk begaf, vond hij het stoffelijk over schot van de heer G. J. van W. op de binnenplaats. Het vermoeden be staat, dat de heer van W., die filiaal houder van de firma Korlvinke was, op het dak een luchtje was gaan scheppen en daarbij is mis gestapt. POSITIE NED. PASSAGFIERS- SCHEPEN. Delftdijk, RotterdamSan Fran cisco, 17 Aug. van Curacao. Duivendijk, 16 Aug. van Rotterdam te New York, Oranjefontein, AmsterdamKaap stad, pass. 17 Aug. Finisterre. Sloterdijk, 17 Aug. van Java te Rotterdam. f Veendam, 16 Aug. 15.05 van South ampton, pass. 17 Aug. om 5 uur Scilly. Volendam, RotterdamJava, 15 Aug. van Aden. marktberichten ROELOFARENDS VEEN, 18 Aug. Bloemen. Asters 29 ct.. Am. an jers 5070 ct,, dahlia's 27 ct., gla diolen 327 ct., „Nieuw-Europa" 4052 ct., chrysanten: Rayonanton 6—19 ct. Groente, Augurken: fijn 16.2517.25, fijnbaster f 8.bas- ter 4.50, grof 3.stippel 1.25, per 25 Kg.; snijbonen 0.602.35, prinsebonen 2,754.25, dubb. stam bonen f 1.602.40, pronkbonen f 1.15 per 10 Kg.; kropsla 1.607.90, an dijvie 2.805.20, groene* kool 4 5.20, rode kool f 5.406.80, tomaten A. 16—20, id. B. 16—20, id. C. f 16.id. bonken 14.—, peen I 6.90, id. II 4.20, meloenen 16 69.bloemkool 227. TER AAR, 18 Aug. Groente. Snijbonen f 0.604.55, stokprinsen f 0.70—4.90, spekbonen 0.952.60, witte pronkers 0,651.25, stam- prinsen f 0.65—3.40, per 10 Kg bloemkool 228 ct„ per stuk; peen 8 ct„ per bos; sla 47 ct., p, stuk; selderij 1 ct., per bos; komkommers 211 ct., meloenen 0.181.00, per stuk; andijvie 2866 ct., per kist; aardappelen 56 ct., kroten 36 ct., per Kg.: waspeen I 6.90, idem II 4.20, per 100 Kg.; tomaten 1621 ct., rode kool 5 ct., uien 617 ct., p. Kg.; druiven 0.7779, per pond; asters 5 ct., gladiolen 614 ct., per bos; augurken: fijn I 73 ct., fijn II 30 ct., fijn basterd 30 ct., per Kg.; grof 3.basterd 4.60, stippel 7 1.25, fijn stippel f 1.70, per 25 Kg.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3