Mooie paardensport te Stompwijk Wat doen onze soldaten in Indië PONDERDAG 31 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 nen van Harras en Dutch Hanover idem door twee overwinningen op Herold Mc G. De twee verliezers streden daarna om de derde en vierde prijs en hier werd Harras winnaar. De strijd om de eerste plaats was eerst weer na drie ritten beslist. Fille de Flandre won de eerste rit, omdat zijn tegenstander werd uit geschakeld wegens het rijden door het startlint. Daarna toonde Dutch Hanover zich echter beslist de sterkste en won op fraaie wijze de twee volgende ritten, zodat de eind uitslag werd: 1. Dutch Hanover, 2 Fille de Flan dre, 3. Harras, 4. Herold Mc G. Na afloop werden de prijzen door burgemeester Bannink in café „Het Blesse Paard'' uitgereikt. WATERPOLO LZC OF VELSEN KAMPIOEN? Hedenavond te 7.45 uur wordt in de zweminrichting „de Zijl" de be langrijke waterpolo wedstrijd tussen LZC en Velsen gespeeld. De kam pioenstitel der afdeling staat hierbij op het spel. Beide clubs hebben evenveel punten uit even veel wed strijden en beide moeten hierna nog tegen DWT spelen. Naar het ons voorkomt heeft de Leidse Zwemclub vanavond een goede ge- De STOMPWIJKSE HARDDRAVERIJVERENIGING „Nooit Gedacht" brengt telken jare enige dagen van leven in het anders zo stille dorp, waar de zwoegers van land- en tuinbouw van een geheel jaar even de boog ontspannen om zich opgepaste wijze uit te leven in wat vermaak en vrolijkheid. Dutch Hanover wint de kortebaandraverij Geheel Stompwijk en talrijk ve len uit de omgeving trekken eens per jaar naar de Meerlaan, waar „Nooit Gedacht" jaarlijks haar be kende grote kortebaandraverij en organiseert en waar de deelname jaar op jaar beter wordt. Gelijke tred daaijnee houdt de accomodatie van de baan. Vroeger was het parcours voor de paarden zeer smal, nu is er een retour-weg en het immer talrijk wordende pu bliek krijgt gelegenheid om de courses achter de in het midden wijd uitlopende draad-afzetting goed te volgen. En de belangstel ling was gistermiddag dank zij het aanhoudende goede weer, dit maal bijzonder groot. Maar ook de deelname liet niets te wensen over. Niet minder dan dertig paarden waren ingeschreven en alle waren ditmaal opgekomen ook. Nadat burgemeester H. A. C. Banning, voorafgegaan door het fanfarekorps naar het feestterrein was gereden, sprak hij ter opening een inleidend woordje, waarin hij o.m. zijn grote bewondering en waardering uitsprak voor het or ganisatorisch werk van dit deel van de gemeente. Hierna namen de courses een aanvang. De 30 paarden waren in twee groepen gesplitst. Zo hier en daar werden spannende ritten te zien gegeven, 'n Enkele maal werd een dead heat 'genoteerd, andere keren 'werden paarden gediskwali ficeerd wegens het rijden door het startlint of wegens rennen. Niet al tijd werden de beslissingen van de arbiters voetstoots aanvaard, doch wij menen te mogen zeggen, dat er zo onbevooroordeeld mogelijk recht werd gesproken. In de eerste omloop vielen uit: Dictator Spears (315 M.), Ipie Gre- gor (305), Gonny D (315), Kitty K (300), Guy Hanover (320), G. de Mascotta (310), Edelman (315), Da vid O (310), Absyrtus (310), Ab dullah Scott (320), Irene D (305), Glossy Silk (300), Fiat V (310)*; Xiphias (315) en George Wilkes (310). Vijftien paarden bonden na nieu we loting de strijd tegen elkaar aan in de tweede omloop. Calumas Axkit (300) verloor van Hollandia (315), Fred Mc Clio K (310) van Eduard Anville (315)'. Integrity Scott (305) van Harras (320), Akron G (310) van Fille de Flan dre (315), en Klazina Axkit (300) van Dutch Hanover (320), alle na een herkansingsrit, terwijl - alleen Herold Mc G (315) en Allouez (320) na twee ritten beslissend wonnen van Welkom (310) en Jim had vrijgeloot en kwam daardoor Wilkes (305). Irene Hanover (305) gemakkelijk in de volgende groep. Acht favorieten bleven over voor de derde omloop en twee ritten ex- van konden slechts na een kamprit beslist worden. Irene Hanover (ber. J. M. v. d. Berg) werd in twee rit ten beslissend geslagen door Fille de Flandre (ber. L. Ensing), en Eduard Anville (ber. P. Koster) door Harras, (ber. K. Bakker). Dutch Hanover (ber. L. Ensing) stelde in de eerste rit tegen Hollen- dia (ber. J de Vlieger) teleur, doch de 11-jarige vos van Stal R uit Wassenaar toonde zich daarna weer gedecideerd de meerdere en won de twee volgende ritten overtui gend. Harold Mc G (ber. Joop van Leeuwen) versloeg daarna Allouez (ber. J. de Vlieger), doch in de tweede rit toonde de 14-jarige dra ver van de Vlieger nog eens zijn oude kracht en won. maar in de beslissende rit werd hij geklopt en de Vlieger was met' beide paarden uit de race. Vier paarden bonden daarna de strijd aan om de prijzen: 800. 400—, 200,— en f 100,—. Fille de Flandre plaatste zich al dadelijk door twee beslissende ritten te win- legenheïd om haar meerderheid te tonen, aangezien de eerste wedstrijd tegen Velsen met niet minder dan 72 door de Leidenaars gewonnen werd. Vooraf wordt nog een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tus sen LZC II en Sleutelstad. ATHLETIEK. JAN BLANKERS IN LEIDEN. De bekende KNAU-coach Jan Blankers zal morgenavond te 7 uur een trainingsavond verzorgen voor de mannelijke athleten van Leiden, waarbij hij vooi*al aan dé juniores aandacht zal besteden. W'ij maken de Bataven-athleten er op attent, dat deze trainings avond een unieke gelegenheid biedt veel van de bekwame nationale trainer op te steken en raden hen dan ook dringend aan zo veel mo gelijk aanwezig te zijn. De training vindt plaats op de Sintelbaan van de Leidse Hout. SCHAATSEN. MR. HEPKEMA OVERLEDEN. Mr. Mindert Evert Hepkema, de populaire oprichter en voorzitter van de Friese Élfstedenvereniging, is 29 Juli 6p 65-jarige leeftijd te Leeuwarden overleden. Mr. Hepke ma had zich vroeger veel met de wielersport bezig gehouden en was ook in de Friese voetbalwereld geen onbekende. Toen de Friese IJsvereniging zich niet meer bezig hield met de organisatie van de Elf stedentocht nam mr. Hepkema deze taak over en tot en met afgelopen winter is hij steeds de centrale fi guur geweest in dit jaarlijkse schaats-evenement. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Aanvraag onteigening „Duinzichtbos"' Gisteren kwam de gemeenteraad van Oegstgeest in openbare verga dering bijeen. Afwezig de heren v. d. Poel en den Ouden. Onder de in gekomen stukken was een verzoek van de R. K. Middenstandsvereni ging om een commissie uit de mid1- dienstand te erkennen als advies commissie. B. en W. stelden voor dit voor praeadvies naar hen te ver wijzen, doch de heer Vallentgoed vond de zaak niet rijp voor behan deling en adviseerde deze zaak te rug te wijzen met verzoek het be stuur uit te nodigen met meer om lijnde voorstellen te komen. Hierna behandeling der agenda punten. Besloten werd tot verkoop van een perceel grond aan de van Alkemadelaan, groot 1200 M2. a 11.65 per M2. Verder tot vërlenging van de termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. De heer Boom uitte* nog zijn teleur stelling over het feit d'at de vergun ning tot de bouw van de aanbeste de arbeiderswoningen zo lang uit bleef. Op voorstel van B. en W. werd1 een stuk grond verhuurd aan de speeltuinver. Oegstgeest gelegen aan de Pr. Bernharlaan, en wel voor 16.50 per jaar, terwijl deze vereni ging een subsidie kreeg tot een ge lijk bedrag. Aan de heer C. P. J. Paardekoper werd verhuurd het ter rein aan de Hofdijk, voorheen in ge bruik bij de Fa. Menken. De Leidse Mixed Hockeyclub heeft al 10 jaar een tweetal terreinen in huur aan de Abtspoelweg en B. en W. stelden voor die huur weer voor 10 jaar te continueren. De ambtena ren kregen hun 2 pet. gratificatie met een maximum van 50. Hierna schorste de voorzitter de openbare zitting en werd in een ge heime zitting, welke anderhalf uur duurde de onteigening van het bos van Duinzicht besproken. Na her opening stelde de voorzitter aan de orde de onteigening aan te vragen van het bos van Duinzicht, waartoe zonder verdere discussie met algem. stemmen werd besloten. Voorts werd in verband met dit besluit overgegaan tot het nemen van een besluit waarin verklaard werd, dat een uitbreidingsplan voor dit terrein „in voorbereiding" is. Ten slotte werden nog gelden be schikbaar gesteld voor de aanstel ling van een tijdelijk opzichter-te kenaar. Hierna rondvraag, waarbij o. m. Coppi kampioen der wielerprofs Benfenati eerste der amateurs Gisteren werden de halve finales en de finales gereden van de wereld kampioenschappen achtervolging amateurs en professionals te Parijs. De uitslagen luiden voor de amateurs: le halve finale: Benfenati (It.) wint in 5 min. 18 4/5 sec. van Andersen. 2e halve finale: Frangois (Uruguay) wint in 5 min 16 4/5 sec. van Guille- met (Fr.). Finale: Benfenati wint in 5 min. 20 2/5. van Frangois. Daarna sloeg Andersen de Fransman Guillemet voor de derde plaats. Einduitslag: 1. Benfenati, 2. Fran- gois, 3. Andersen. 4. Guillemet. De strijd bij de professionals ver liep als volgt: le halve finale: Bevilacqua (It.) wint in 6 min. 24 1/5 sec. van Koblet I (Zwits.). 2e halve finale: Coppi (It.) wint in 6 min. 19 3/5 sec. van Schulte (Ned.). Finale: Coppi wint in 6 min. 16 1/5 sec. van Bevilacqua, in wereldrecord tijd (oud record 6 min. 20 2/5 sec.). Koblet sloeg Schulte voor de derde plaats. Einduitslag: 1. Coppi, 2. Be vilacqua, 3. Koblet. 4. Schulte. De herkansingsrit voor het wereld kampioenschap stayers over 100 km. werd gewonnen door Pronk (Ned.) in 1 uur 27 min. 2 sec. Tweede werd Summers (Eng.), derde Pataki (Hongarije), vierde Goethals (Bel gië). Falck Hansen (Den.) en Ma- tena (Ned.) gaven op. Pronk en Sum mers komen uit in de finale. HAZERSWOUDE Personalia. De volgende leer-, lingen van de parochiële St. There- sia-Naaischool der Zusters Ursulinen te Groenendijk-Hazerswoude slaag den voor costuumnaaien: Jo de Bra bander, Tonny van Wijk. Dorie Urjee, Bep van Diemen, Rie Kooter, Alie Kooter, Annie van Zwieten, Rie v. d. Voort, Josien Pennings, A. Wolvers, Rie Wesselingh, Jo v. d. Heiden, Rie •v. d. Ploeg. Afgewezen 2. de heer Boom wees op de verkeers- stagnatie bij de melkfabriek van de Fa. Menken, waartegen hij maatre gelen vroeg. Dr. Simon Thomas vroeg het puin aan de afbraak Willem de ZwijgerlaanTerweeweg te verwij deren. Over het besluit inzake aanvtage van de onteigening van het bos van Duinzicht, vernemen wij, dat het de bedoeling is, dit bos (groot 3 hecta ren) op te nemen in het uitbreidings plan der gemeente Oegstgeest en te bestemmen voor wandelpark en dat met de eigenaar van het bos. een stichting overeenstemming zop zijn bereikt. HOOGMADE N. K. J. B. In verband met fiet belangrijk programma, is heden avond, na de congregatie, aller op komst dringend gewenst. LEIDERDORP Voetbalver. R. C. L. Tot 2e voorzitter werd gekozen de heer L. de Munnik, tot 2e secretaris dé heer J. Wakka. Voorz. en secr. werden herkozen. In de kas-commissie wer den benoemd de heren H. Koen en D. de Jong. In de elftal-commissie werden gekozen de heren C de Mun nik, H. de Wit, II. van Alphen, F. J. Verhoorn, H. Botermans, A. van Weeren en J. J. Mooldijk. RIJPWETERING Personalia. Geslaagd voor Mulo diploma de dames J. Schoo en R. v. Zeil; voor Middenstandsdiploma de heren: A. van Scheppingen en A. Ter- stegen. WASSENAAR Personalia. Voor het examen hoofdacte ,is geslaagd de heer A. Dalhuijsen. ZOETERMEER Personalia. Aan de ambachts school te 's Gravenhage zijn ge slaagd onze plaatsgenoten J. v. d. Heuvel, J. Brandhorst en J Heiboer voor automonteurs; P. J. Kreft voor timmerman, M. v. d. Graaf voor ma chinebankwerker en N. v. d. Tas voor banketbakker. ZOETERWOUDE Geboren: Anna Huberta Martha, d. v. C. A. J. Zevenhoven en M. M. yan der Zwet; Anna Johanna Maria, d. v. F. van Nierop en C. A. Holle man; Johanna Cornelia Maria, d. v. G. W. Versteegen en J. P. Vink; Pe trus Johannes Cornelis, z. v. N. C. Berg en A. M. van der Drift; Maria Anna Catharina, d v. P. J. A. de Vrind en M. W. Tijssen. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 30 Juli Kaas. Aan gevoerd 204 partijen, le soort 139 145,2e soort 130137, zware 147. De handel was matig. Omstreeks Kerstmis is de Redactie tandpasta, potloden. Van alles en nog van dit blad zo bereidwillig geweest om 'n kleine beschrijving van onder getekende te plaatsen over de viering van het Kerstfeest by 14 R.I. Dit was 'n tekening van het leven rond Kerstmis van 'n bepaalde groep mi litairen en nog wel uitsluitend van de O.V.W. Maar nu kom ik iets al gemeens met u bespreken. Vooraf wil ik u, geachte lezers, echter verzoeken 'om op het eind eenstemmig: ,.Ja dat doen we" te zeggen. Afgesproken? Zondagavond, 6 Juli was ik met m'n kameraackin het R.K. Militair Tehuis. Vaste klanten zijn we daar, zoals zo velen. Het was er echter an ders dan andere avonden. Het was versierd met groen en bloemen, ter wijl het meubilair(?) zo gezellig mo gelijk gerangschikt was. Pater Vast binder, de aalmoezenier, die het te huis heeft opgericht, nam deze avond afscheid wegens overplaatsing. Voor hem was deze bescheiden versiering. Bescheiden zeg ik, omdat de pater voor z'n zware wei*k zonder mede werking meer verdiend had, hij, de oprichter van het tehuis voor de jon gens. 'n Toevluchtsoord voor katho lieken en ook voor niet katholieken, voor uw man. uw verloofde, uw jon gen. Van hen hebt u met tranen in de ogen afscheid genomen. Uw tra nen droogden, maar uw bezorgde hart bleef vragen: „Wat zal er van m'n jongen terecht komen? Zal er voor hem gezorgd worden?" Op dit laatste moet ik antwoorden: „Ja". Ik kan echter niet verzwijgen, misschien zeg ik te veel: tot nog toe zonder uw hulp. Dit is niet bedoeld als 'n aan klacht. Uw zorgelijk gemoed heeft vergeten en over het hoofd gezien, dat 'n R.K. Militair Tehuis 'n zo bij uitstek goede gelegenheid is om de jongens te binden, hen 's avonds de kracht te laten vinden om de volgen de dag op een behoorlijke wijze te kunnen doorbrengen, 'n Doel waar hij heen kan na de drukkende dienst, waar hij 'n gezellig hoekje vindt om u 'n brief te schrijven, terwijl ande ren het ping-pongspei beoefenen, kaarten, dammen, lezen aan de lees tafel met z'n oude bladen of voor velen niet te ontcijferen Engelse tijd schriften, of in de leeskamer hun tijd doorbrengen met het lezen van ont spannende, inspannende of leerzame boeken. Wat zou het anders wezen als de leestafel 'n keur bood van de katholieke pers! 'n Glaasje koffie slechts 25 cent, waarbij je dan de inwendige mens kan versterken, wat helaas vaak no dig is, met 'n koek, 'n vette lap, 'n oliebol of 'n pannekoek. De pap kindjes, ik ben er zelf ook een van, kunnen zich te goed doen aan 'n por tie rijstebrei met boter en suiker voor 'n halve gulden. Dit is en dit biedt het militair tehuis voor uw jongens en mannen Als ge weet. dat uw jongen 'n trouw bezoeker is van het militair tehuis, hebt dan geen zorg meer over hem, dan is hij als bij u thuis, 'n katholiek, 'n lachende katholiek, die wel eens uit de band springt, maar waar z'n jonge bruisende bloed in toom ge houden wordt en u de waarborg geeft, dat hij u weer ongeschonden de tranen van geluk bij het weerzien in de ogen perst. Hierboven schreef ik: „Dat dit tot nog toe zonder uw hulp was gepres teerd". U begrijpt wel, dat dit zo niet langer kan. Nee beter, u vraagt zelf of u ook 'n steentje bij mag dragen voor die schuilkelder tegen de bom men van zedenbederf en liederlijk heid, die uw man of zoon bedreigen, op z'n Indisch aangekleed, half naakt' Ik ben zelf O.V.W.er. Mijn tijd zit er bijna op. Dan keer ik terug naar huis en ben weer geborgen in de lief de van m'n huisgezin. Maar uw man. uw kind blijft achter of volgt straks hierheen. Als O.V.W.-er vraag ik voor onze kameraden, maar voor ve len van U het liefste wat u hebt. Er is 'n groot gebrek aan pannen en schalen, lepels, vorken. Noem maar op, alles wat met eten te ma ken heeft. Dit is natuurlijk 'n vraag van de vrouw van de beheerder van het militair tehuis, maar., voor uw jongen. De beheerder heeft van zelf sprekend ook z'n wensen en dit zijn vooral, 'n ping-pongspei met extra veel ballen, dam-, schaak- en mono polie spelen, speelkaarten, enz. enz. Ook staat er 'n biljart, echt Hollands Het laken laat veel onbedekt, ballen zijn er niet en queux net zo min. Wie weet raad, niet allemaal tegelijk, twee witte en één rode is genoeg. Geld moet er ook komen, maar de Minister van Financiën laat niet toe, dat U het overstuurt. Maar wel kunt u helpen door artikelen te sturen, welke voor 'n geringe prijs aan de militairen verkocht kunnen worden. U weet zelf wel, wat daar in hoofd zaak voor in aanmerking komt, p.a. blocnota's, enveloppen, schoensmeer, Siwiel ülwiek wmdt ïPjieó ident 16. Bij het schip aangekomen klom hij tegen de ladder omhoog, hees zich aan de reling op en belandde met een reuzenzwaai op het dek van de San Maria Magdalena. Zo heette het schip. De andere mannen kwamen ook aan boord. Enkele matrozen die op wacht stonden keken het gezelschap nieuws gierig aan, maar zeiden niets. „Naar den kapitein", kondigde Signor Pe dro aan. Hij ging met Fernando voor op en Kareltje volgde met Gabriël en de luitenant. Bij een scheepslantaarn keek hij deze laatste twee eens goed aan. Sympathieke jongens, stelde hij vast. Gabriël was een kleine, pientere man, met een zwart pak aan en een dito bolhoed op het hoofd. De luite nant daarentegen was dik, groot en dom. Een goedige lobbes, vond Karei. eens van alles, waar 'n militair soms gebrek aan kan hebben, 'n Gegeven paard wordt niet in de bek gekeken, maar wel de pannen en schalen. Daar moet zelf nog 'n bodem in zitten. Alles, wat 'n militair zou kunnen gebruiken en zodoende in het mili tair tehuis door uw medewerking verkocht kan worden, levert het geld op, dat u niet sturen kunt en juist zo hard nodig is. Het mogen ook duurdere artikelen zijn, zoals vulpenhouders, vulpotlo den. filmrolletjes, portefeuilles, kam metjes. Maak er gerust 'n baza- van. Organiseert u eens 'n dansavond, kaartavond, dam- of schaaktournooi, 'n voetbalwedstrijd en besteedt de opbrengst daarvan ten bate van het militair tehuis. Ook wil ik langs deze weg de H.H. Geestelijken vragen om al hun hulp en initiatief voor dit zuiver katho lieke doel, waar ook vee! parochianen van sommige eerwaarden zullen ko men. Doet u van harte mee?? „Ja! dat doen we!!!" Nog enige weken en ik ben hier misschien weer uit Tjimahi vertrok ken. Anderen, mogelijk van de twee de divisie, zulleh onze plaats inne men. Ook voof hen staat er dan het militair tehuis. Op de rand van het faillissement, hoe lang nog?? Ik vraag hier niet om kapitalen, maar om 'n steentje, maar dan 'n steentje van iedereen. In iedere stad of dorp is 'n „Katholiék Thuisfront". Dit kan niet alles alleen doen, maar, en ik ben er van overtuigd, dat iedere afdeling ten alle tijde bereid is om uw gave in ontvangst te nemen en te verzorgen. 'n Pakje van 5 kilo kost per zee post 2.75. Vijf kilo hebt u gauw bij elkaar. Per huisgezin kan dit altijd, als de wil en de goede geest er maar is, stel de liefde voor de jongens op de voorgrond. Kunt ge het echter niet alleen: de buurvrouw van twee hoog of die goede oude ziel aan *de overkant doet graag mee. Sluit 'n leuk briefje met de beste wensen in voor het militair tehuis. Bij al het werk doet 'n hartelijk woordje van waardering zoveel. Het geeft de beheerder van het tehuis en z'n vrouw weer nieuwe moed om door te zetten en tegelijk hebben zij uw adres om nogeens aan te kloppen. Het is 'n eer, mee te mogen helpen bouwen en in stand te houden zulk 'n millieu. En voor de beheerder en z'n vrouw valt het heus niet mee 'om zoveel kinderen in uw plaats te ver zorgen en dan nog wel allemaal jon gens. Sluit er b.v. ook de groetgn of 'n brief bij in voor 'n jongen, die U kent en in Tjimahi gelegerd is. Als hij het weet, dan komt hij zeker die keer in het tehuis en dat is dan mo gelijk juist de keer, die hij nodig heeft om vaste bezoeker te worden. Tussen de 6000 militairen die hier gelegerd zijn, gaat al gauw 'n famiie- lid of goede kennis-schuil. En tenslotte mag ik aan de corres ponderende vriendinnetjes toch ook wel vragen, verstuur 'ns iets extra's voor jc vriendje in de vorm van 'n pakketje aan het R.K. Militair Te huis in Tjimahi. Ik zal de nieuwe aalmoezenier al vast inlichten, dat hij ruimte moet maken voor de drietonners met pak- ketteh uit Holland, U zet me toch niet voor leugenaar??? Adres: Aan de Beheerder van het R.K. Militair Tehuis: De heer Meijer, Cantineweg Tjimahi, Indië, Java, Sergt. J. de Bruyn, 100407000 114 R.I. W. Brigade. Veldpostkantoor-Bandoeng. berg (Bat.) 12,2. 300 M. junm. comp. (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vorig nummer). LEGERBERICHT In het Nederlandse legercommuni qué van heden wordt de aanval op het Indische vliegveld te Djogjakarta toegeschreven aan het^feit, dat het. toestel geen enkel kenteken droeg. Nader wordt verklaard, dat tenge volge van de bombardementen, welke de republikeinen hedenochtend neb ben uitgevoerd, de Nederlandse WEERSVERWACHTING WISSELEND BEWOLKT. fc Wisselend bewolkt met plaat- selijk enige regen. Hier en daar g met onweer. Over het algemeen g de temperatuur als vandaag. 2 weinig wind en ongeveer zelf- o nnoooooooonnooonnoonnonooonooooooa LAATSTE BERICHTEN HAVENSTAKING TE ANTWERPEN GEëINDIGD. Hedenmorgen hebben alle Ant werpse havenarbeiders het werk hervat. De staking is geëindigd. 15 AUGUSTUS OPHEFFING DER RIJWIELDISTRIBUTIE? Naar wij vernemen, overweegt men de verkoop van rijwielen op 15 Augustus a.s. vry te geven. De re geling zou alleen gelden voor rij wielen zonder banden. Het onlangs aangekondigde distributie-systeem voor de banden zal nog van kracht blijven. Tot de dooT de rijwiel-industrie mogelijk geachte opheffing der ban den-distributie, wenst het ministerie van economische zaken te Den Haag nog niet over te gaan omdat men zoveel mogelijk rij wielbanden der Nederlandse productie wil exporte ren voor het verkrijgen van devie zen. Slechts voor Franse fietsen is een uitzondering gemaakt: deze mo gen, zoals reeds het geval was, zon der bon compleet met banden wor den verkocht. BIOSCOPEN. De films van de volgende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Rex: „Ridder zonder vrees", alle leeftijden. Casino: „De laatste der Mohika nen", 14 jaar. Lido: „Op het nippertje", alle leeftijden. Luxor: „Rhapsodie in Blue", 14 j. Trianon: „De dictator", 14 jaar. luchtmacht boven republikeinse vlieg velden verkenningsvluchten heeft uit gevoerd- Naar aanleiding van het teit,* dat het Indische toestel medicamen ten voor de republiek vervoerde, wordt in het communiqué onder streept, dat op dit punt nog niets was overeengekomen en dat de Neder landse autoriteiten dientengevolge niet op de hoogte waren van de komst van een Roode Kruistoestel. Nadat over het gebeurde oprecht teleurstel ling is geuit, wordt er nog de nadruk op gelegd, dat, indien de Nederlandse se autoriteiten gewaarschuwd waren, zij al het mogelijk in het werk ge steld zouden hebben, opdat het toe stel zijn bestemming zou bereiken. Ten slotte wordt nog gezegd, dat ieder toestel, dat in de toekomst zon der herkenningstekens over republi keins gebied vliegt ernstig gevaar zal lopen. AUSTRALIë BRENGT INDIë VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD. Op het departement van Buiten landse zaken heeft men thans inlich tingen ontvangen, volgens welke Australië de Indische kwestie aan hangig heeft gemaakt bij de Veilig- heidsiaad op grond van hoofdstuk XII van het Handvest. Ook een stap van India. Ook de regering van India heeft heden het Indonesisch-Nederlands conflict aan de voorzitter van de Vei ligheidsraad der Verenigde Naties voorgelegd. BRITSE SERGEANTS OPGEHANGEN. De twee ontvoerde Britse sergeants, die zich in handen van dé Irgoen Zwai Leoemi bevonden, zijn vandaag opgehangen. Deze twee Britse sergeants, Mer- vyn Paice en Clifford Martin, wer den 18 dagen geleden ontvoerd. De Irgóen had reeds eerder gedreigd, de. twee mannen ter dood te brengen a s repiesaille voor de terechtstelling van drie Joodse verzetslieden, die giste ren in de gevangenis van Acre wer den opgehangen. 501ste STAATSLOTERIJ O KLASSE - 2 5.000; ness i.soo- I 0423 040» 9540 I I3K IS 3 ixm 217M 21500 2* Waterpo's, kinderpo's fluitketels, broodplanken, vleesplanken, hakborden, snijboonmolens, gieters, spiegels, keukenbussen, stoffers, stofblikken, koek pannen, eipannen, won- derpannen, closetplanken, koolschaven, kluwen touw, zandschopjeg, zandemmers, zandvromen, witkalk, goud brons, zilverbrons, vlieg- klappers, Deko .Mare 86. Het Ringenhuis. Voor a! uw reparaties aan gou den en zilveren werken. Speciaal ingericht voor het maken van tafelzilver. Jac. Hoogervorst, Morsstraat 9 Leiden. 7445 2* Aangeboden als nieuw, prima eiken Old Fin. ameu blement, bestaande uit 2 armfauteuils (open), vier stoelen en schuiftafel. Te vens Jaarsma haardkachel. Adres Mare 86. 2033 *2* Jonge Hennen. Pr. wit- leghorn hennen aangebo den. Broederij A 15046, v. d. Valk Boumanweg 18, Leiderdorp. 2028 «21 Ijskasten, tuinbanken, tuinstoelen, strandstoel, gieters, zeisen, harm, gaas, asfalt, prikkeldraad, was- kuipen, fornuizen, bascules; gewichten, kruiwagens enz Galvaniseren. vertinnen, herstellen? Vanouds vak kundig voordeligst adres A. J. Hart wijk. Nieuwe Beestenmarkt 79 (vee markt) Tel. 26627—24013.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3