MOLENAAR Boottochten Leiden-Katwijk-Zee S. VAN PRAAG De ideale vloerbedekking Mppi ex PRIMA VLOERKLEED Staal draadsplitsen 5.eiefaantjeó MAANDAG 28 JULI 1947 DE LEIDSE COURATSrx PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Distributie van rijwielbanden. Zij, die een aanvraagformulier voor rij wielbanden 'hebben afgehaald dienen deze. in verband met een stagnatie hij het Centraal Distributiekantoor niet in te leveren op de datum ver- imeldi aan de voorzijde van het for mulier, doch moeten deze bewaren tot nader aankondiging. Het boven staande geldt alleen voor personen woonachtig in Alphen aan den. Rijn; de uitreiking in de agentschappen vindt normaal plaats. Personalia. Voor het Mulo-di ploma slaagden de leerlingen Fran- cisca Borst, Annie Hogenes en Em my Zwartjes (driejarige opleiding) van de R.K. ULO-school, alhier. Mej. A. Nieuwsteeg, tijdelijk on derwijzeres aan de R.K. Meisjes school alhier, is met ingang van 1 September in gelijke functie be noemd aan de R.K. Bijzondere Lage re school te Reeuwijk. Voor het candidaatsexemen electro-technisch ingenieur is ge slaagd de heer H. G. van Diest. Wonderbare visvangst. De heeren Th. Beerepoot en A. v. 't Wout is op het Brasemermeer een vermeldens waardige visvangst ten deel gevallen. Samen verzamelden zij een buit van niet minder dan 84 pond, waarbij 34 grote brasems. Dit alles met de hen gel! Het ijsbaanterrein, dat behalve wanneer er ijs is, ook veelvuldig wordt gebruikt voor doeleinden, als sportdemonstraties, Koninginne- en bevrijdingsfeesten, zal voorzien wor den van permanente electrische ver lichting. Collecte Stichting 1940'45. Tij dens de bevrijdingsweek werden er ten bate van de Stichting 1940'45 alhier in velerlei vormen collecten gehouden waarvan de opbrengste naar het thans volledig bekend wordt netto ƒ4315.80 bedraagt. BODEGRAVEN Personalia. Voor het ingenieurs examen electro-technisch ingenieur is geslaagd de heer J. Domburg. HAZERSWOUDE Groenendijk Personalia. Dezer dage slaagde voor het diploma boekhouden Mej. Nel Koot en voor de vestigingswet de Heer Cor Koot Jzn. LANGERAAR Personalia. Voor het midden standsdiploma slaagden Willem de Jong; P. Borst, Dayid Akkerboom en H. Kerkhoven. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende agendapunten op Don derdag 31 Juli des namiddags om 8 uur: Benoeming gemeente-secretaris. Benoeming van een lid van de Raad van Commissarissen van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sassenheim ter voorziening in de va cature van de heer D. Algera- B. en .W. stellen voor hiervoor te benoemen de heer F. R. J. Knetch. Aankoop van een ambtswoning. Aankoop ambtswoning burge meester. Reeds enkele malen is het gebleken, dat het ontbreken van een ambtswoning voor de burgemeester als een gemis moet worden gevoelt. In de gemeente komt momenteel slechts één woning hiervoor in aan merking n.l. de villa „In de bocht" van de heer B. J. C. van der Nat, te Heemstede. Hoewel door twee vorige burge meesters van deze woning ook ge bruik is gemaakt, bestaan er thans bezwaren van andere aard tegen het huren hiervan. Was de huur ad 900 reeds niet in overeenstemming met de door net Rijk voor deze gemeente vastgestelde wedde van de burgemeester, door het Prijzenbureau is de huurwaarde thans reeds voorlopig vastgesteld op 1300 per jaar, terwijl de gevraagde huurprijs zelfs 1600 per jaar be droeg. Het ligt voor de hand, dat van de burgemeester redelijkerwijze niet kan worden verwacht, een dergelijke hoge huur te moeten betalen, te meer, waar aanvankelijk niet bekend was, dat de huur van 900 zó dras tisch zou worden verhoogd. Wanneer tot de bouw van een nieuwe ambtswoning zou worden overgegaan zullen de kosten hiervan bedragen 47.800. De materialenpo- sitie is echter van dien aard, dat betere en goedkopere oplossing te verkrijgen is door de woning van de heer B. J. C. van der Nat aan te ko pen. Na enige aarzeling heeft genoemde heer zich daartoe bereid verklaard voor een bedrag van 32500, terwijl door hem de helft der transportkos ten wordt gedragen. Deze koêten worden nog vermeer derd met ƒ4050 voor onderhouds werkzaamheden en met ƒ200 voor de meest noodzakelijke veranderin gen, zodat het totaal der kosten 43.000 a 44000 zullen bedragen. Hoewel B. en W. er zich volkomen van bewust zijn, dat aankoop van een ambtswoning financiële offers van de gemeent^ vraagt, althans in de eerste jaren, bestaat niettemin de noodzakelijkheid, deze urgente kwes tie tot een spoedige oplossing te brengen, temeer, daar de woning nu reeds geruimen tijd onbewoond is. Inbraak in etalage. Zaterdag morgen bemerkte de heer T. van het herenmodehuis, dat in de nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn vitrineruit was kapot gesneden en uit zijn eta lage de daarin aanwezige motorjas- sen en andere metorkleding was ver dwenen. Soortenkenniswedstrijden. In het gebouw van de Ned. R.K. Volks bond zal op 1 en 2 Augustus a.s. een uitgebreide soortenkenniswedstrijd worden gehouden, georganiseerd door de commissie van de verschillende landarbeidersbonden. Men rekent op aller medewerking. Geslaagden. Voor het M.U.L.O.- examen A slaagden: J. Blanken, T. van Hamme, H. van der Zaal, F. van Hoven, P. Geerdes, A. Helmus, P. Kersbergen, A. Kooijman, F. J. Kop penaal, J. Rietkerk, H. Segers, M. Th. Segers, W. Smink en W. F. de Vos. Voor het M.U.L.O.-examen B slaagden: S. de Zee en W. J. Segers. Voor het einddiploma H.B.S. B. slaag de de heer J. Wessel. Voor het middenstandsexamen slaagden de dames B. Koot en L. Bakker en de heren D. en A. Be- melman. Voor het diploma aanleg en on derhoud van tuinen slaagde de heer K. A. van der Veek. NOORDWIJK Personalia. Voor het ingenieurs examen vliegtuigbouwkundig-inge nieur is geslaagd de heer J. KJoos. OUD-ADE 40-jarig priesterfeest. Morgen middag half twee zal de kinderhui- de plaats vinden ter gelegenheid van het a.s. veertigjarig priesterfeest van de pastotor. Belangstellenden worden verwacht, vooral ook in de H. Mis van kwart over acht. Deze wijziging in het program is een gevolg van een sterfgeval. VOORSCHOTEN Verdronken Zaterdag j.l. is de 38 jarige J. van der M., wonende alhier te warter geraakt en verdronken te Leidschen- dam. De verdronkene laat een vrouw met vier kinderen achter. Voorschotense paardemarkt. Het was vanmorgen vroeg al bedrijvigheid op de anders zo rustige en vredige Voorstraat; onder de oude lindebomén klonk het lawaai van paardenhoeven en schreeuwende kooplui op tegen de oude geveltjes, die telkenjare één dag slechts vóór zich zien een tefareel, herinnerend aan voorbije eeuwen en vergane glorie: de paardenmarkt. Het was weer als vanouds; aan weerszijden lange rijen witte palen, aan elkaar verbonden met touwen, waaraan paarden zij aan zij, adn alle kanten belast en met kennersoog be keken door koopgrage handelaren en nieuwsgierige boeren. Dit geheel wordt nog verlevendigd door de tra ditionele attracties van een dorpsker mis: straatzangers, fruitwagens, en mannen, die zich in een zak laten binden, om er binnen tien tellen weer uit te zijn. Tussen dit alles draaft de jeugd, met volle teugen genietend van deze welkome afwisseling in de lange vacantie. Als markt op zich is deze dag niet belangrijk; het aantal paarden dat aangevoerd werd was niet groot, we schatten het op ongeveer 350 (het zijn er wel eens 1100 geweest!), doch uit historisch oogpunt bekeken, be houdt zij haar waarde als een dorps- gebeuren van de eerste rang. Om de paardenmarkt dit jaar een bijzonder cachet te geven, is er in het oude Ambachtshuis een tentoonstel ling ingericht, die de naam draagt van „Oud Voorschoten", waarmede hét uitvoerend comité, onder leiding van de gemeentesecr., de heer J. de Bres, aan de bezoekers een overzicht wil geven van de toestand in het dorp in de loop der eeuwen. Om 10 uur werd deze tentoonstel ling door de burgemeester, de heer C. J. v. d. Hoeven, geopend, in het bijzijn van verschillende genodigden, waaronder wij o.a. opmerkten de wethouders G. Schrama en B. van Vliet, enkele gemeenteraadsleden, ba ron Schimmelpenninck v. d. Oye, oud-weth. J. Mens, oud-gemeentesecr.', de heer Schram de Jong, en het orga niserend comité. De Burgemeester ving aan met dank te brengen aan het comité, voor het vele werk dat zij verzet hadden om deze tentoonstelling te organise ren. Dank ook aan de verschillende medewerkers, de rijksarchivaris, de gemeentelijke archivarissen van den Haag en Leiden, en baron Schimmel penninck v. d. Oye, die allen voor dit doel diverse schilderijen, tekenin gen en platen in bruikleen hadden afgestaan, en zonder diens medewer king deze tentoonstelling niet had plaats kunnen hebben. Dan gaf de burgemeester een kort overzicht van de indeling der tentoonstelling, waar bij hij bijzonder wees op de oude ver dwenen plekjes, die op tekeningen te zien zijn en de historische verzegelde stukken, welke uit het gemeente-ar chief afkomstig zijn. Spr. besloot met de wens dat de tentoonstelling moge beantwoorden aan het doel waarvoor zij georganiseerd is en verklaarde haar hiermede geopend. De aanwezigen maakten vervolgens een rondgang langs de overzichtelijk uitgestalde voorwerpen. Aan het be gin is er een overzicht gegeven aan de hand van kaarten en tekeningen hoe het dorp er in de loop der eeuwen uitgezien heeft, terwijl op de andere tafels de verschillende buitenplaat sen, straten en plekjes, al of niet meer bestaand, te zien zijn. Van de Voorstraat zagen we een prachtig olie verf-schilderij, voorstellend oude smederij, twee tegel tableaux met het ambachtshuis en de dorps kerk en een doorkijk onder de lom merrijke lindebomen. Veraer zijn er afbeeldingen van de buitenplaatsen Duivenvoorde, Rouw koop, Adegeest, Rozenburg en aardi ge prenten van de Haagse Schouw, met z'n houten brug, de tol bij de Vink, het stoomtrammetje langs de Stenen muur en van de zilverfabriek. „Wat is het dorp in de loop der jaren toch hopeloos verknoeid", verzuchtte een bezoeker ;inderdaad, weinig is er overgebleven van de schilderachtige plekjes en de landelijkheid van Voor schoten. Aan de wanden hangen nog de brandweerstokken; iedere brandweer man had n.l. z'n eigen stok, met een knop, waarop zijn functie stond ge- schildeid. Voorts zijn er ook nog de oude brandemmers uit 1800 te bezich tigen, die wel een beeld geven van het primitieve brandweerwezen uit die tijd. W'j kunnen onmogelijk alles ver meiden en hebben daarom een zeer willekeurige greep gedaan, doch we raden iedereen, die vandaag of mor gen in de gelegenheid is, deze ten toonstelling te gaan bekijken; de rus tige bezoeker zal er veel moois zien uit het verleden van Voorschoten. VOORHOUT Personalia. De heer A. Mut- saerts, onderwijzer alhier, is met in gang van 1 Sept. a.s. benoemd tot hoofd der R.K. Lagere school te Edam. WOUBRUGGE Geboren: Teunis Cornells, z. v. J. Verzaal en B. Boer. ZOETERWOUDE (H. R-) ZOMER-JONGEREN BUITEN MIDDAG. Ten volle geslaagd. Het Jongeren Buitenfeest werd Zaterdagavond ingezet met een propaganda-mars langs de Hoge Rijndijk. Vooraf gegaan door de muziekvereniging van Zoeterwoude (dorp), marcheerde onder grote be langstelling in keurige uniformen, de wandelclub „Meerburg", de Gid sen, de Welpen, de Zeeverkenners, de R.K. Gymn. vereniging, de Volks dansclub, de Jonge Vrouwenge meenschap en de Kajotters langs de Hoge Rijndijk. Deze stoet werd be sloten met een door twee paarden getrokken grote platte vol met le vende en papieren propaganda be laden wagen, voorzien met tal van spreuken tot aanmoediging van het bezoek aan het Zomer-Jongeren Buitenfeest. Voor deze middag was de belang stelling vooral van de jeugd groot. Zeer begrijpelijk hadden vele oude ren een meer beschaduwd plekje verkozen dan de bijna verschroeide aarde van het Sportveld Meerburg. O.m. waren aanwezig Pastoor Her mans, burgemeester Smeets en Pa ter v. Mil ofm. Na de veelkleurige opmars van de vele meisjes, gymnasten, gidsen, welpen, zeeverkenners, volksdans club, de leden van de J.V.G. en de Kajotters sprak Kapelaan Vulsma het openingswoord en zeide dat de diverse clubs hier hedenmiddag wil den laten zien waarmede zij zich regelmatig bezig houden. Met een levend visitekaartje Meerburg werd het programma ge opend, waarna tal van demonstra ties volgden van volksdans, gidsen gymnastiek, zeeverkenners hetwelk besloten werd met een alleraardigst stukje van de welpen. Trots alle warmte en transpireren de deelnemers en toeschouwers was het een welgeslaagd Buitenfeest. De vierdaagse. Vijf leden van de R.K. Wandelsport vereniging Meerburg de dames M. Vervoorn, C. Disseldorp en N. Koot en de heren H, Hockx en C. R. van Velzen heb ben met goed succes deelgenomen aan de gehouden vierdaagse afstand marsen en hebben het daarvoor be schikbaar gesteld kruis in ontvangst genomen. ZOETERWOUDE Zang en toneel. De R.K. Ge mengde Zangvereniging „Santa Lu cia" gaf met medewerking van de Haagse Toneelvereniging „St. Jaco bus" een uitvoering in het parochie huis. Er moet voor „Santa Lucia" wel grote belangstelling bestaan, want ondanks het warme zomerweer was de zaal geheel bezet. Het koor had zich dan ook wel beijverd die belangstelling waard te zijn en toon de na de laatste uitvoering een gro te vooruitgang. Waren echter de so pranen ditmaal goed op streek, de tenoren hielden hun partijen vaak niet bij. Het laatste nummer werd geaccompagneerd door de heer M. Opdam uit Leiden. Deze goede rhyth- mische begeleiding, kon het koor niet volgen en bleef vooral in de overgangen van tempo het mooie van de Wiener Walzer ver zoek. LEGERBERICHT VAN HEDENMORGEN. In het legerbericht no. 14 wordt het volgende medegedeeld: Ter beveiliging van de scheepvaart tegen herhaalde beschietingen van uit Boekit Lam poe (S.W.K.) was het noodzakelijk de Boehkoedbaai te be zetten. Ook in dit gebied bleek T.N.I. overhaast de vlucht genomen te heb ben. Eerst 30 K.M. van Padang on dervonden onze troepen enig vuur van sluipschutters. Voorts werden naar de Nederlandse troepen enige handgranaten geworpen, welke ech ter niet ontploften. De acties bij de Boenkoed-baai, vooral de landing van carriers door middel van landingsboten bij Boen- goes, was een grote verrassing voor de T.N.I. Deze actie verliep zeer vlot, na het aanbreken van de dag waren de carriers binnen enkele minuten aan land. Zuid-Sumatra: Batoeradja werd ge heel intact aangetroffen. Bij de be zetting van deze plaats werd geen te genstand geboden. De bevolking was rustig en de voedselsituatie bevredi gend. De consolidatie van de bezette olievelden heeft voortgang. De hou ding van het achtergebleven Indone sisch personeel is over het algemeen niet ongunstig. In de Noordelijke sector langs de weg naar Sekajoe zijn verscheidene dorpen door de republikeinen geheel in de as gelegd. De bevolking werd door de T.N.I. het binnenland in ge jaagd. Zij keert thans terug en toont zich vriendschappelijk. Bij de actie in Zuid-Sumatra is een aanzienlijke hoeveelheid wapens in beslag geno men. Aan Sumatra's Oostkust zijn meer dan honderd huizen te Kwala verwoest. Zaterdagmorgen is een convooi naar deze plaats vertrokken voor het evacueren van de bevolking. Overigens werd de zuivering van het rond Medan bezette gebied voort gezet. De toneelvereniging had met „MiL lionnair tegen wil èn dank" enorm succes. De bezetting van de 13 rel len was prima. De regisseur, die bovendien nog twee rollen voor treffelijk speelde, heeft eer van zijn werk Het stuk is een heerlijk blij-' spel met de gekste verwikkelingen. „St. Jacobus" ontving tot dank een tot weerziens en „Santa Lucia" kreeg een invitatie om in Den Haag te ko men zingen. Het einde viel weer te laat. Brand. Tijdens het middagdutje werd het Watertje opgeschrikt door brandalarm. Op de zolder van de boerderij van G.O. had een kleine jongen brand gesticht en het riet on der de pannen was in brand geraakt. De eerste colonne met emmers wa ter was onmiddelijk in actie en be dwong het vuur. De brandweercom mandant requireerde met het oog op de gevaarlijke belendingen de Leidse brandweer, die gelukkig niet meer water hoefde te geven, want het zou moeilijk geweest zijn het terrein te bereiken. De Schenkelweg is na melijk voor het leggen van de rio lering afgesloten. De 4e telg werd aan onze zorgen toevertrouwd en met vreugde LAURA Haar t i voorbeeld en bescherming zijnH.H. Laurentia Maria Allegonda Francisca Evert CastelefnGonny Castelein-van Haastrecht Leiden, '28 Juli 1947, Langebrug 6a. God schonk ons het tweede kindje. Het is een broertje voor Hanny. Hij ontving bij het H. Doopsel de na men 8169 ADRIAN US CORNELIS C. A. J. van Noort Huibers Ad. C. van Noort. t Voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, overleed, na een kortstondige ziekte zacht en kalm onze lieve en zorgzame Vader. Behuwd- en Grootvader JOHANNES CORNELIS VAN SAASE Weduwnaar van ANNA MARIA VOLLEBREGT in de leeftijd van 69 j. Hazerswoude; P. A. A. van Saase W. A. M. van Saase M. C. Zwetsloot Aalst (N.-Br.): A. Zwetsloot Wesselingh en kinderen Sandy England: C. Zwetsloot E. Zwetsloot-Bosman en kinderen. Hazerswoude, 26-7-'47. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juli te 9.30 uur in de kerk van de H. Bernardus te Groe nendijk. waarna begra fenis op het R. K. Kerkhof. 8159 tMet droefheid geven wij U kennis van het overlijden door 'n nood lottig ongeval van mijn innig geliefde Man, Va der, Zoon, Broeder en Zwager JOHANNES JOSEPH v. d. MEER Echtgenoot van HELENA VISSER in de leeftijd van 38 j. Uit aller naam, Weduwe H. v. d. Meer-Visser Voorschoten, 26-7-1947. Schoolstraat 112. 8161 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Dinsdag 29 Juli a.s. te 9.30 uur in de parochie kerk van de H. Lauren- tius te Voorschoten, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof al daar. Rozenkransbidden: Maandag 7.30 u., School straat 112. 8161 AFWEZIG Voor spoedgevallen, na. 4 Augustus, Tandarts J. O. TROMP. Rapen burg 43, Leiden Door het bestuur van de Boschpolder te Hoogmade wordt gevraagd een Aanmeldingen bij de voor zitter S. J. Zwetsloot te Hoogmade. 8158 VANAF DINSDAG 29 JULI De boot vertrekt vanaf de Haarlemmer- trekvaart v.m. 9 uur, n.m. 1 uur, vanaf Katwijk 6 uur n.m. - Enkele reis f0.35 DE BOOT „WINTERZORG" VROUWENARTS Morssingel 2, Leiden. PRAKTIJK HERVAT Spreekuur: 8164 Fondspatiënten: 8.3(h—9.30 uur v.m.:; Particulieren: 23 nam.; Dagelijks be halve 's Zaterdags. Telefoon: 26920, b. g. g. Dokterstelefoon 22222. Adverteert in dit blad tNa een langdurig doch geduldig gedra gen Lijden overleed, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten der Stervenden onze in nig geliefde Man en Pleegvader, de Heer ADRIANUS STRAATHOF Echtgenoot van BEIRNARDINE VAN DER VOORT in de ouderdom van 82 jaar. 8163 Wed. B. Straathof v. d. Voort Z'woude, 26 Juli 1947. Vliet weg 11. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dinsdag 29 Juli des morgens te 9 uur in de Parochiekerk van de H. Kruisverheffing, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof in de Zuidbuurt. Rozenkrans bidden Maandagavond 8 uur. Enige en algemene kennisgeving. A.b. DINSDAG 29 Juli 11—5 en 7—9 i VRIJE VERKOOP van 'n grote partij Damesmantels. Mantelcostumes, Deux-pieces, Japonnen en Bontmantels. Dub zonder inlevering van punten in Veilingzaal Hoge- woerd 87, Lelden TIJDELIJKE BEPERKING VAN HET RIJWIELVERVOER In verband met de vacantiedrukte zullen in de maanden Juli en Augustus 1947 op Vrijdagen en Zaterdagen speciale rijwiel- treinen lopen, waardoor bet op die dagen althans in vele gevallen, uitgesloten zal zijn om rijwielen met treinen naar keuze van de reiziger over afstanden van meer dan 40 km. te vervoeren. - Deze beperking geldt eveneens op de Donderdagen 31 Jali en 7 Augustus 1947. Men is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel onder aan de zadelveren duide lijk van naam en adres te voorzien. Adres plankjes zijn bij de stations tegen betaling van f. 0.05 verkrijgbaar. Te Wassenaar gevraagd, legen 1 of 15 Augustus m klein gezin FUNK MEISJE voor de dag of dag en nacht. Zaterdagmiddag en Zondags vrij. Lange Kerkdam 54, hoek Prinses Marielaan. 8167 Een mooi geheel 4 wordt Uw woning als ook de gangen met Perplex-parket zijn belegd. Reeds 46°/o wordt geleverd op aanbeveling gebruikers. Gelegd vanaf f 4.— per mJ. Hoofdkantoor: vao Boetzelaer- 'laan 90. Den Haag. Toonkaroer: Keea Starre, Binnenhuisarchitect HOOGLANDSCHE KERKGRACHT 9, LEIDEN HOOGLAr KERKGRACH1 U SLAAGT VOOR EEN (vooroorlogse kwaliteit.) alle maten (ook 4y2 x 6 BLJ: 8156 Atelier „DE UITKOMST" Zuidwal 17 Den Haag. H. R. TROOST Haven 14, Tel. 21664 PERSONEEL 2R. K. Meisje b. z. voor d. en n., voor hulp de huish., eventueel kin- derjuffr., liefst Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 1964 bur. v. d. blad. 2 Buitenmeisje gevraagd wegens huwelijk der te genwoordige een flinke hulp in de huishouding voor a. en n. met gezellig hui selijk verkeer, hoog loon. Was buitenshuis en hulp voor het ruwe werk. Aal markt 12, Tel. 21782. 8092 2 Ter overname aangebo den een zo goed als nieuwe witte bruidsjapon, maat 42 Br. onder no. 1963 bureau van dit blad. 2 Nette Dienstbode gevr. in gezin met 6 kinderen, v. d. of d. en n. Gr. was uit huis. Hulp v. werkster. Br. onder no. 1980 bur. v. d. bl. 2 Meisje of Juffrouw ge vraagd, om Wegens ziek te der vrouw huishouding waar te nemen, geen kin deren aanwezig. Loon na der overeen te komen. P. J. de Nobel, Klooster 36, Leiden. 1992 Dienstbode. B z. a. een R. K. Dienstbode, omge ving Ter Aar. Nieuwveen. Br. onder no. 8076 bur. v. d. blad. 2 R. K. Meisje, 23 jaar, zoekt een prettige werk kring met huiselijk verkeer intern, per 1 Aug. Br. on der no. 1989 bur. v. d. blad. AANGEBODEN 2 Attentie. Werpt uw ge. broken porcelein niet weg. Een zeer vakkundige be handeling geeft het U als nieüw terug. Reparatie por selein, antiek, enz., res tauratie schilderijen, vens inkoop goud en zil ver. H. Bremmer, Haarlem merstraat 99, ingang Goe- gerritsteeg 1. 1812 2 Bestrijdingsmiddelen te gen luis, rupsen enz. in voorraad alsmede spuiten en gummislangen. W. Höl- scher. Roelof ar endsveen. Tel. 417. 1982 2 Te koop ruim 1000 cud-Hollandse dakpannen, twee fietsrekken voor 14 stuks rijwielen, eiken schuiftafel met 4 dito stoe len, Dorpsstraat 35iB, te Warmond. 1976 2 Uw naaimachine is nog altijd een kostbaar bezit. Laat ze daarom eens goed door ons nazien en schoon maken. Pfaffnaamachine- huis, Steenstraat 19, Lei den tel. 23795. 190 2 Voor feestartikelen naar Jean van Zijp's feest- magazijn. HiJoglandsche Kerkgracht 40, tel. 22287, Leiden. Grote sortering mutsen, slingers, toeters, maskers, vuurwerk, en voordrachten. Tevens ge^ zellig ingerichte bruiloits- zaal disponibel. 1975 *2 Mode Vakschool H.C.V. Leert zelf uw kleding teke nen, knippen, naaien vol gens eenv. methode bij er varen Leares. Ochtend; middag, avond, club privé lessen. Inlicht. Dinsdag., Woensd., Dond. Aanvang Sept. M. L. Epskamp, Plantsoen 11. 1945 2 Zonder schoenbon aan geboden een paar bl. da,- messchoenen met suède (Nimco) m. 39 of 40. Als nieuw 20.en 1 paar nieuwe damesschoenen klei r.ere maat 5.(Imit. Suède met hout), meisjes ondergoed leeft. 79 jaar Samen 8 en 15 p. Maars- manssteeg 8. 1987 2 Te koop aangeboden ongeveer 10.000 bloemkool- planten en een partij An- dijvieplanten. bij P. Hoo- gervorst Pzn Aardam C 2N Ter Aar. 8141 2 Te koop: z. g. a. n. blauwgrijs jongenscostuum prima vooroorloge kwali teit m 46 z. p. Br. onder no. 1981 bur. v. d. blad. 2 Te koop: gr, kamermat 12 el 20. twee 1 pers. En gelse ledikanten f 25, een 2 pers. Engels ledikant z. g. a. n. 40. 2 mooie huis tafels '10 per stuk, ijzeren tuintafeltje 5.vuil- niskit 5,pluche bank je 15.—. F. v. d. Pluijm, 51 Janvossensteeg. 1978 2 Te koop: 4 stoelen en 2 fauteuils, bekleed met pluche. Eiken buffet, alles vooroorlogs. Te bevragen Oude Singel 48. 2 Te koop: een in goede staat zijnde eiken bagger- bok. Te bevragen bij G. F. v. d. Ploeg te Hoogmade, 2 Jongeman, adm. goed onderlegd, heeft nog enige avonden beschikbaar voor adm. werk. In bezit van prakt. dipl. Boekh. en heeft beschikking over een schrijfmachine. Br. onder no. 1991 bur. v. d. blad. 2 Ijskasten, tuinbanken, tuinstoelen, strandstoel, tuinslang, gieters, zeisen harm. gaas. Bascules, ge wichten, kruiwagens enz. Galvaniseren van emmers, teilen, enz. Ook herstellen, vertinnen. Van ouds vak kundig adres A. J. Hart- wijk, Nieuwe Beesten markt 7—9, telef. 26627— 24013.1986 2 Attentie. Het overtrek ken van uw kinderwagen- kappen en het repareren van uw wagen, dan moet u zich wenden tot het van ouds bekende adres K. v. d. Bogaerd, Middelweg 16. Leiden. 1973 2 Uit voorraad leverbaar nieuwe motorpompen, lucht en watergekoeld, persslan gen 2 dm. en zuigstangen, tevens 175 M2. warme kas. Jan.Dec. Eenruiters te koop gevraagd. Te bevra gen P. A. Hoogervorst, Aardam C 252, Ter Aar. GEVRAAGD 2 Welke toneelvereniging heeft enige exemplaren van het blijspel „Haar Laatste Wil", beschikbaar? Gaarne ber. aan P. G, v. d. Kraan, Berkenlaan 30, Sassenheim. 1985 2 Wie helpt een R. K. Zakenman aan 3000. Aflossing en rente nader overeen te komen. Brieven onder no. 1983 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God onder voorspraak van de H. Maagd en St. Joseph voor verkregen gunsten, na het houden der Nove nen. 1993 2 Gevonden langs Jac. v. Beierenweg een paar he ren handschoenen (blauw). Tegen adv. kosten terug te bekomen Jac. v. Beieren weg 84a, Voorhout. 1984 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4