BEKWAAM MACHINIST ilatie-Concert WONINGRUIL Lichte gevallen Leids Tribunaal I Op korte golf 1 R.K. SLAGERS- BEDIENDE TEERPRODUCTEN nette winkeljuffrouw Modehuis v/h Fa. H. MACK Wegens vacantie gesloten - Leiden Personeel gevraagd NET MEISJE APART MEUBILAIR MICROSCOOP EEN EERSTE BEDIENDE KAPITAAL „SURSUM CORDA'I WOENSDAG 23 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De stand der gewassen Over de stand der gewassen op 16 Juli j.l. wordt het volgende mede- gedeeld: De granen zijn algemeen kort van stro en plaatselijk ook vrij slap. De wintergranen, behalve de rogge, staan overal bol en zijn meest vrij vervuild door onkruid, de percelen, welke goed door de winter kwamen, vertonen echter o.m. in Oost-Gelder land een bevredigend beeld. Het standcijfer voor de tarwe wordt dui delijk voor de wintertarwe gedrukt. De stand is in het Noorden tot vry goed, in het gebied bezuiden de Rijn echter niet veel meer dan matig. De rogge heeft gemiddeld een nor male stand. Het stro is slap. In Oost- Gelderland is het gewas voor 50 pet. gelegerd. In Overijsel, op de Veluwe, in Noor^d-Oost-Brabant en Limburg is de stand goed. De oogst is begon nen in het Zuiden en in Overijsel. De eerste geoogste noodrijpe percelen brengen maar matig. De latere perce len van de vochtiger en zwaardere gronden geven een betere opbrengst. Van de wintergerst kan het zelfde gezegd worden als van de tarwe, de stand is slechts matig. In Limburg, waar de wintergerst reeds werd ge oogst, viel de opbrengst mee. De zo mergranen zijn algemeen vrij nor maal. De haver is echter heel kort en heeft wel van de droogte geleden, doch op de klei is de stand meest nog goed. Bij peulvruchten zijn geen grote afwijkingen. De stand van de veld- bonen is vrij wel normaal. De erw ten staan slechts vrij goed, na een betere stand in Juni. De droogte deed veel schade. De stambonen staan tot goed, speciaal in Zuid-Holland. De handelsgewassen vertonen een wat wissëlend beeld. Het koolzaad staat slechts uiterst matig, behalve in Utrecht en Zeeuwsvlaanderen. Ook het vlas bleef kort, doch gemiddeld over het land is de stand niet onder normaal. De fijne zaden geven niet veel reden voor opmerkingen, behal ve dat de stand van het spinaziezaad in het Zuid-Westen slechts matig is in tegenstelling met het Noorden. Het suikerbietenzaad is slechts vrij goed, doordat er zeer veel misplaat- sen voorkomen. De hakvruchten ont wikkelden zich uiterst gunstig. Zo wel de aardappelen als de bieten ver tonen meestal nog een betere stand dan het vorig jaar. Het aardappel gewas is gezond en krachtig, hoewel hier en daar de droogte schade deed, welke niet meer door de Juliregens kon wonden goedgemaakt. De stand der suikerbieten is in het gehele land goed. Bij de voederbieten komen o.m. in Utrecht en Oost-Overijssel zeer wis selende percelen voor van matige stand, doch elders is de stand meest goed. De klavers en Lucerne laten het verder zitten, en de stand is slechts matig. De kwaliteit van het gewonnen hooi is door de uiterst gun stige weersomstandigheden goed, maar de kwantiteit is slechts gering. Het grasland laat in Utrecht en de Betuwe, waar onvoldoende gras voor het vee in de weide is, in Zeeuws- Vlaanderen, waar de weider. kaal zijn, en in-West-Brabant veel te wen sen over. Elders is het beter en tot Ondanks de grote warmte, die er heerste in en buiten de rechtszaal, was de belangstelling van het pu bliek voor het eerste gedeelte der zitting van het Tribunaal vrij groot. Als eerste had zich te verantwoor den A. G. de Baas, van beroep straatmaker en wonende te Wour brugge. Deze had in 1943 bij 'e O.T. in Frankrijk gewerkt en daar de eed van trouw afgelegd aan de Füh- rer, zoals in de stukken werd ver meld. Een jaar later had hij dienst genomen bij de Landstorm in Ne derland. Op de vragen die de Pres. aan hem stelde, of hij toen hier geen werk had kunnen krijgen, bleek dat dit niet het geval was. Moeilijke omstandigheden, tengevolge van de ziekte zijner vrouw, die 1944 is over leden, plus een groot gezin had hem dit werk doen aanvaarden. Mr. J. L. J. A. van Mechelen zegt in zijn pleidooi, dat armoede de oor zaak is geweest van de misstap, die deze man heeft begaan en verzocht onmiddellijk in vrijheidsstelling, het geen door het Tibunaal wordt toe- J. A, Roos, handelaar in kunst meststoffen te Leiden, was lid van de N. S. B. sinds 1936 geweest. Tij dens de oorlog werd1 hij lid van de Landwacht en nam deel aan ver schillende acties bij het opsporen van onderduikers. Bij de ondervra ging probeerde hij duidelijk te ma ken, dat hij de Duitsers niet heeft willen helpen, doch praatte zich spoedig vast. Wel wilde hij erken nen fout te hebben gehandeld. Als hij een deel van hetgeen hem ten laste wordt gelegd1 poogt te ontken nen wordt het onderzoek geschorst en de zaak opnieuw naar de instruc tie verwezen. De veehouder P. v. Oosterom uit Zwammerdam was een actief lid ge weest van de N. S. B. Waarom hij lid gebleven was gedurende de oor log kon hij echter niet vertellen. In het einde van April 1945 deed hij mededelingen aan leden van de Hol landse S.S., die hem om levensmid*- delen vroegen, dat ze naar zijn buur man moesten gaan, die dan ook be zoek kreeg van de ongewenste gasten en gearresteerd werd. Gelukkig was het kort voor de bevrijding en de arrestatie heeft geen ernstige ge volgen gehad. Er worden in deze zaak een aan tal getuigen gehoord, waaruit bleek, dat O. zeker geen zwarthandelaar is geweest. Mr. H. E. Ie Gro, wijst in zijn verdediging op enkele punten in de dagvaarding, die na het getuigen verhoor in min- of meerdere mate als vervallen kunnen worden be schouwd; vroeg aan het slot onmid dellijke invrijheidstelling, mede met het oog op de toestand, waarin het gezin verkeert van O. Het Tribunaal trok zich terug in de Raadkamer en deelde na afloop daarvan mede, dat het verzoek werd toegestaan. De 54-jarige metselaar A. Kroese- meyer te Leiden was in 1936 toege treden tot de N. S. B. en via de W A. kwam hij bij de Landwacht terecht. Aan acties tot opsporing van onder duikers had hij niet deelgenomen. Mr. H. W. J. A. A. Averbeck stelde de ongunstige levensomstan digheden in het licht van de be trokkene, waarin deze tengevolge van langdurige werkloosheid heeft verkeerd en meende dat door diens beperkte ontwikkeling hij een ge makkelijke prooi was geworden van de misleidende propaganda der N. S. B. Hij verzocht het Tribunaal bij de uitspraak daarmede rekening te willen houden. De 26-jarige L. C. v. d. Marei te Katwijk, had ook via de N. S. B. deel uitgemaakt van de Landwacht. Bij verschillende acties en huiszoekin gen, waar hij bij tegenwoordig was geweest te Katwijk en Valkenburg waren onderduikers gearresteerd en twee hunner zijn niet meer terugge komen uit de Duitse concentratie kampen. Volgens v. d. M. had hij niet de moed gehad om te bedanken voor het werk dat van hem werd gevor derd. Niet minder dan 7 getuigen worden gehoord, waarbij wel eens tegenstrijdige verklaringen worden afgelegd. Het was een dramatisch ogenblik, toen de moeder van de twee slacht offers, nl. de gebr. Kaptein te Kat wijk, haar verklaringen deed en ver telde dat de huiszoeking ruim drie uur had geduurd. Mr. Averbeck hield een uitvoerig pleidooi en was van mening, dat het vooronderzoek in deze zaak alles te wensen heeft overgelaten. Zonder twijfel zijn er bezwarende omstan digheden, welke tegen v. d. M. kon den worden aangevoerd, doch hij heeft eveneens tal van goede dingen gedaan. Hij besloot zijn pleidooi met het Tribunaal te verzoeken bij het opleggen van de straf daarmede re kening te willen houden, aangezien v. d1. M. veel berouw heeft over het geen had plaats geyonden. >ooooooooooooooooooooooooopooooooo C O •looooooooooooooooooooooooooooooooo BINNENLAND. Prinses Juliana bezocht de ten toonstelling „Het kind en zijn spel", welke in de Bijenkorf te Amsterdam wordt gehouden. Jiwcel Jiuriefo wmdt SWeóidait 10. Maar ocharm, de goede man had er niet aan gedacht, dat hij niet te doen had met een gewone tegenstan der, maar met Karei Kwiek. In een oogwenk had deze de armen van zijn aanvaller vastgegrepen; even zakte hij door zijn knieën en zjoeng.met een sierlijke boog vloog Signor Fer nando over het hoofd van el presi- tTot onze diepe droef heid overleed' he den, geheel onverwachts voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk onze innig geliefde Zoon en Broeder JOHANNES GUSBERTUS CORNELIS v. d. STOK in de ouderdom van 24 jaar. Uit aller naam. Mevr. de Weduwe C. H. M. v. d. Stok— Goddijn Ab De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Zaterdag a.s. in de Parochiekerk van de H. Petrus te 7.30 uur de Stille en om 3 30 u. de Gezongen Requiem, waarna om 11 uur de begrafenis van uit de kerk op het R. K. Kerk hof. Rozenkransbidden: Woensdag- en Donder- aagavond 8 uur in het St. Elisabeth Ziekenhuis en Vrijdag 8 uur in de kerk. Liever geen be zoek thuis. PAX Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Heerbroer en Heeroom Zeereerwaar- de Pater Fr. EUSTACHIUS JANSON O. F. M. in de leeftyd van 56 j. Namens de Familie A. Janson. Dr. van Noortstraat 46. Stompwijk 1949 De plechtige Metten zul len gezongen worden Woensdag a.s. nam. 8 u. De Lauden op Donder dagmorgen 10 uur, waarna de H. Requiem mis, en kerkelijke Uit vaart od het Klooster kerkhof te Vorden (G.). Gevraagdnette v.g.g.v., bij J. C. HOOGEVEEN Langstraat 29, Wassenaar ARB. MUZIEK'VER. „NIEUW LEVEN" Dir. P. BAART (Toegang voor iedereen) op ZONDAG 27 JULI a.s. In „HORTUSZICHT" AANVANG HALF ACHT H. R. TROOST Haven 14, Telefoon 21664 dento heen de wasbak in. De heer Pedro, die te beduusd was, om iets uit te kunnen brengen, verdween van schrik onder de divan en ging daar zo liggen beven, dat bij de beneden buren de kalk van het plafond af kwam. Fernando was weer het eerst bij zijn positieven. Moeizaam klom hij uit de wasbak en kwam met uit gestoken handen en een stralend ge zicht op Kareltje af. „Mijnheer, edel achtbare, graaf, baron, excellentie", zei hij, bij ieder woord diep buigend, „wat ben ik blij, U te hebben gevon den. U bent juist het soort president, waar wij verlegen om zitten. Help ons, red ons, ga met ons mee naar Falderaliaü!" Het Willibrordus-monument te Utrecht zal eind September op het St. Janskerkhof worden onthuld. Tot algemeen geestelijk sportad- viseur voor Nederland is benoemd pastoor Th. v. d. Lugt te den Haag. H. Ms. vormingsschip voor adel borsten „Van Kinsberg" zal heden voor een verblijf van drie maanden naar West-Indië vertrekken. Het schip zal de haven van Nieuwediep verlaten om 12.30 en dan ankeren op de reede, van waar het na inspectie door de commandant der zeemacht in Nederland, schout-by-nacht J. J. L. Willinge, om drie uur de reis zal be ginnen. Voor het parochiegebied van St. Laurentius te Rotterdam zal als pa rochiekerk worden aangewezen de hulpkerïc der Redemptoristen. Voor de soldaten in Indië zal van heden tot 31 Juli te Lourdes een H. Mis worden opgedragen, op initia tief van het bestuur van de Limburg se bedevaart naar Lourdes. Naar het Maria-congres te Maas tricht laat de Kath. Reisv. te Amster dam op 7 Sept. a.s. extra-treinen lopen met restauratiewagen van de grote wooncentra in midden- en zuid-Nederland naar Maastricht en terug. Velen zullen deze gemakke lijke gelegenheid om de' grootse plechtigheden (o.a. Kardinaalsmis en grote Processie) te Maastricht mee te maken, zeker dankoaar aanvaar den, temeer daar de deelnemers vele faciliteiten genieten. Biddagen voor de soldaten in Indonesië zullen in geheel Limburg worden georganiseerd. Morgen be gint deze gebeds-actie te Maastricht bij Maria „Sterre der zee". Een landarbeidersstaking is, on der aanvuring van de E.V.C., uitge broken in het Oostelijk deel van Gro ningen en omvat 2000 man. Op som mige plaatsen zijn strafgevangenen te werk gesteld om de oogst binnen te halen. De E.V.C. adviseerde om niet te werken onder de bepalingen van de C.A.O. van 1 Mei j.l., waarbij het loon is vastgesteld op 64 cent per uur. Met een radio-grafisch bestuurd modelvliegtuig zal vermoedelijk om streeks 23 Augustus op het vliegveld Ypenburg een demonstratie worden gegeven. Het is, voor zover bekend, de eerste demonstratie van dit soort op het vasteland van Europa. Het mo delvliegtuig is een ontwerp van de heer Valk te Voorburg, die het ook gebouwd heeft. Op het congres van amateur-to neelspelers (NA..T.U.) te Nymegen werd een voorstel aangenomen om elk jaar een commissie van vijf leden te benoemen, welke drie erkende kunstenaars kiest voor het schrijven van een geschikt toneelstuk volgens zekere richtlijnen, waarbij de Natu garandeert dat minstefts 50 amateurs verenigingen dit stuk een of meerma,- len opvoeren. Een dubbele moordaanslag is gepleegd op een boerderij te Edam. Een 51-jarige knecht heeft het twee jarige dochtertje van zijn patroon met een mes van het leven beroofd. Daar op ging de dader naar de vrouw, die hij met een ijzer een slag op het hoofd gaf en wilde vervolgens ook haar met het mes bewerken. De vrouw kon zich echter nog verweren en wist het mes machtig te worden, waarna zy naar de buren rende. De vermoedelijke opvolger van de heer Palar, die als lid van de Tweede Kamer, waarin hij voor de P. v. d. A. zitting had, heeft bedankt, is de heer N. Stufkens te De Bilt. Deze is thans lid van de Eerste Ka mer en zou, als hij zijn benoeming aanneemt, in de senaat worden opge volgd door mr. G. J. van Heuven Goedhart. De distributie van fietsen zou in September worden opgeheven, be. richt de „Volkskrant" De bedoeling is de rijwielen zonder banden in de handel te brengen. De distributie van banden blijft gehandhaafd. Het Noord-Brabantse Electriciteits- bedrijf heeft door de oorlog ruim 5 millioen schade opgelopen. Een gepantserde smokkelauto wilde niet stoppen, toen C.C.D.-amb-l tenaren daartoe bevel gaven. De C. C.D.-ambtenaren openden-het vuur.-*: De inzittenden schoten terug, waar door een van de controleurs in de hand geraakt werd. De smokkelaars wisten te ontkomen. BUITENLAND. In de Berlijnse voorstad Span- dau is brand uitgebroken in een te huis voor ouden van dagen. Zeven; vrouwen kwamen in de vlammen om.! Voordat prof. Picard in de Golf! van Guinea een duik neemt naar de! diepste diepten van de daep-zee, komt! er heel wat kijken. Maar de duikklok! cf duikbal is nu toch klaar en te Antwerpan aangekomen. De stalen bal zal op de „Scaldis" worden inge- v scheept. In de bergen van Chamonix zijn twee Belgische toeristen verdwaald' geraakt. Na vier dagen zijn ze ein delijk gevonden. Verscheidene Italianen vinden hun eigen land niet langer een para dijs op aarde. In de eerste helft van 1947 zijn niet minder dan 90.000 Ita lianen naar Zwitserland geëmigreerd. Misschien zit het in de steenko len, want met ingang van 1 October zullen alle brandstoffen in Zwitser land vrij van distributie komen. La ten we hopen, dat het niet net zó gaat als met de sigaren in. Neder land. Voor de viering van het eeuw feest te Holland in de Amerikaanse staat Michigan worden houten mun ten ter waarde van 5 en 10 dollar cents uitgegeven, die na het feest bij de banken kunnen worden ingewis seld. Hadden we die maar hier ge had, wij zouden de kachel er mee aangemaakt hebben. Tijdens de overtocht van New York naar Southampton zijn op de „Queen Elisabeth" juwelen ter waar de van 1000 pond sterling ontvreemd. Het gerechtshof te Athene heeft drie leden van de Earn ter dood ver oordeeld wegens het stenigen van een priester. In Saksen, in de Sovjet-zone, is||f een leger van enige honderdduizen den, onder wie ook schoolkinderen, gemobiliseerd om de colorado-kever te bestrijden. 15 pet. van de aardap peloogst is reeds aangetast. MEUBELEN Burgsteeg 5, Telaf. 20657 Toonkamers Burgstaag 12 Heden ontvingen wjj nieuwe modellen HUIS- EN SLAAPKAMERS TJ kan bij ons keus maken uit 30 complete kamers Tot 1 Augustus a.s. geven wij 5% korting Gevraagd per eind Juli Aank. Bakkersbediende of Bezorger 8040 H. LINDEBOOM Voorhout Voor direct gevraagd: Levensmiddclenbedrijf W. J. VERKLEY, Bakkersteeg 2, h. Schoolstr. VOORSCHOTEN. 8059 Telefoon 699 N.V. „Nationaal Veem" LEIDEN bericht hierdoor, dat Divi dendbewijs No. 19 betaal baar is gesteld vanaf 24 Juli bij de Rotterdamse Bankver., Rapenburg. Lei den ten bedrage van 63.75 zijnde 75.onder aftrek van 15 pet. Dividendbelas ting. Op de keerzijde moe ten naam en juist adres van de eigenaar worden vermeld. 8038 DE DIRECTIE. Bij de Administratie der Rijksuniversiteit te Leiden kunnen worden geplaatst: vrouwelllk bureaupersoneel (aankomend) een Jeugdig bediende niet ouder dan 17 jaar met M U.L.O, diploma een iongste bediende niet ouder dan 15 jaar. Bezoldiging volgens rijksregeling. Bij gebleken geschiktheid opleiding tot ambtenaar. Brieven aan de Administrateur der Universiteit, Rapenburg 73. BREESTRAAT 131-133 - LEIDEN van 28 Juli tot 11 Aug. 14.00 uur ATTENTIE: l.v.m, het afhalen der goederen maken wij onze cliëntèle er op attent, dat onze zaak a.s. Zaterdag 26 Juli om 1 UUR gesloten is. Bjj de op 1 Sept. a.s. 's middags te houden NATIONALE RINGRIJDERIJ op het Schuttersveld kunnen eenige Consumptiegelegenheden geplaatst worden. Inschrijvingen hiervoor worden verwacht vóór 1 Augustus a.s* aan het secretariaat: Breestraat 55 Te huur aangeboden vrij dubbel bovenhuis, geh. beschilderd, bev. 2 kam(ers en suite, 2 grote en 3 kleine slaapkamers, zolder en groot plat, op hoofdverkeersweg Den Haag. Huur prijs f50p. m.. in ruil klein heerenhuis of moderne étage, f 40.p. m., op goede stand, ook genegen te kopen, om trek Leiden. Br. Mevr. VOS, Rijswpksche weg 155, Den Haag Gevraagd voor spoedige in dienst treding een moet ervaring hebben in het bedienen van diesel motoren met stroomopwekkingsinstallatie. Moet leiding kunnen geven en gewend met per soneel om te gaan. p Moet voorts het gehele onderhoud der hout bewerkingsmachines op zich nemen. Bij gebleken geschiktheid levenspositie. Brieven onder no. 8047 bureau van dit blad Gevraagd per 1 Septem ber of later Hulp in de huishouding zelfst. kunnende werken koken en verstellen, werk ster aanwezig. Br. onder no. 8050 bur. v. d. blad. voor rooiwerk. J. ELSTGEEST Roelofarendsveen Zuideinde 93a GEVRAAGD VOORDEHUISHOUDING keurig kunnende werken, van 's morgens 8 tot 's mid dags 4 uur. Schoenhandel Holthuis hoogewoerd 2 Te koop: Engelse Rietsalon best. uit 2 gebeeldh. fau teuils met losse Pullman kussens, 3-zitsbank met ve lours bekleed en wortelT noten tafel 950.Fraai Engels Bankstel, best. uit 3-zitsbank en 2 clubs met Cretonne bekleed 975. Prachtige Eetkamer 1250, 2 Damesfauteuils met losse Pullmankussens 175.p. stuk. Houten kaarsenkroon 185.Luxe lits-jumeaux slaapkamer f 1250.Wor telnoten porseleinkast 1250.—. Verder enige Per zische tapijten. Te zien ook 's Zondag^, bij Mevr. van Straten, N. Parklaan 115, Scheveningen Tel. 55.16.80. WONINGRUIL Aangeb. nieuwb. burgerw. in Voorhout. Gunstige lig ging voor Rijnsburg Sik- kens Lakfabr. enz. Gevr. nieuwe woning te Lisse. Br. onder no. 8054 bur. van dit blad. B. z. a. een CHAUFFEUR goed kunnende rijden en v. g. g. v. Br. onder no. 8056 bur. van dit blad. Adverteert in dit blad TE KOOP GEVRAAGD: Merk-microscoop te koop gevraagd. Aanb. met om schrijving van uitvoering, obj., ocul.. en tafel onder no. 8049 bur. v. d. blad. WONINGRUIL Groot herenhuis in cen trum der stad, geschikt voor kantoor of zaak en woning te ruil gevraagd voor modern huis met tuin, geschikt voor doktersgezin Gevraagd aan de Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen die administratief onderlegd is en goed kan typen. Brieven aan de Boerenleenbank te Nieuwveen. beschikbaar als eerste Hypotheek of andere solide onderpanden onder gunstige voorwaarden. H. A. W. J. OTTO - Sassenheim TELEF. 7488-7329. Kantooruren 9—12.30, 1.30—5.20 uur SeCefoantjeó PERSONEEL tg Buitenmeisje gevraagd wegens huwelijk der te genwoordige een flinke hulp in huishouding voor d. en n. met gezellig hui selijk verkeer, hoog loon. Was buitenshuis en hulp voor het ruwe werk. Aal markt 12, Tel. 21782. 1938 tg In gezin met kinderen gevraagd een net meisje voor d. of d. en n., geheel met huiselijk verkeer. Kemperman. Kempenaer- straat 88 Oegstgeest. 1942 tg Net R. K. Meisje gevr. als hulp in de huishouding, leeftijd 14—16 jaar v. d. of d. en n. J. G; Knijnenburg, de Kempenaerstraat no. 53 Oegstgeest, 1914 tg 2 nette meisjes bieden zich aan voor d of d. en n., leeftijd 1922 jaar, Zon dags vrij. Br. onder no. 1939 bur. v. d. blad. tg Voor geestelijk niet ge heel volwaardige Jonge man 20 jaar. reeds 2 jaar in land- en tuinSouw werk zaam, wordt werkkring ge zocht bij R. K. Landbou wer tegen genot van kost en inwoning en klein zak geld. P. G. Pollmann, Hoog straat 3. 1952 AANGEBODEN tg Kano te koop 2 pers. L. Berk, Kaasmarkt no. 6, Leiden. 1940 S? Kano's. Verhuur 4.50 per dag: 3.per middag. Verkoop 1 en 2 persoons Reparatie en schilderwerk. Jachthaven De Trekvaart, H. Gëijsman, Maredijk no. 149a. 1719 tg Biljart, radio, schrijf machine, zeldzaam mooi kamerbiljart, compleet pracht radio's, schrijfma chine, pracht gestoffeerde bank, boekenkast, bureaux, gasfornuis, stofzuigers, koffers, brandkasten, divan Nieuwe Rjjn 60, bii hoek Hooigracht, tel. 212150. 1947 tg Landbouwers en Melk boeren. Laat bij ons uw melkbussen, emmers, ma ten enz. vertinnen. Zij ko men als nieuw terug en te gen lage prijzen. Verder alle soorten landbouwge reedschappen. Let op H. J. C. Beerenfenger, Nieuwe Beestenmarkt 19. tel. 23151 tg Te koop: 1 vloerkleed, Chinese beelden porselein (47 cm. hoog), 1 stel over gordijnen, muzicuspak m 50. 1 cocosloper. 1 werk pak, 1 colbertjasje, 1 ko peren bloempot met blad. Poelgeeststraat 8a, Mare djjk, Leiden. 1944 Brood- en Bankebakkerij C. F. J. Looyestein Schoolstraat 72, Wassenara tel. 2039, vraagt een nette BAKKERSBEDIENDE Abonneert U op het Parochieblad per jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 mofoon vanaf 25, allerlei mooie platen vanaf 50 cent, gramofoon- en radiokasten. radio-onderdelen, luidspre. kers, nikkele Radiotafel, toon_armen, weergevers, gramofooninotoren, Repa raties vakkundig. Janvos- sensteeg 41 Leiden. 1946 tg Te koop i. g. st. z. don- kerblauwe kinderwagen m. bedje, laag Engels model, opvouwbaar. Hogervorst Wijttenbachweg 87, Oegst- geest. 1943 tg Landbouwers. Paarde- tuigen vanaf 45, leren hal sters 6.25, hooirijven 2.25 koptouwen 45 cent, wollen spantouw 1.20, stalbezem: 38 cent, verder melkem mers, melkmaten en alk soorten ijzerwaren. Koopt op dit adres. Lage prijzen H. J. C. Beerenfenger. N Beestenmarkt 19, tel. 23151 WONINGRUIL 'g Woningruil. Een huis in ruil aangeboden ir het centrum -der stad prachtig uitzicht, mooi ge schikt voor 3 personen. Be vattende: huiskamer, keu ken, slaapkamer, kabinet douche-cel met vaste was tafel, zolder, voor een hui met groot balcon of tuin te Leiden of Oegstgeees" geschikt voor 5 pers. Br onder no. 1941 bur. v. d. bl DIVERSEN tg Openlijk dank aan Go: onder voorspraak van Ma ria voor verkregen gunst.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4