Uitstekende inzet van Kaagweek Nieuwbouw van Kath. School nog niet mogelijk JCwceC JCiweft wavdt tfWeaident ZATERDAG 19 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 WE KONDEN GISTEREN reeds in het kort vermelden, dat de Kaag week ditmaal onder ideale weersomstandigheden kon worden begon nen. Van de ochtend tot de avond scheen de zon volop zonder te warm te worden en de zeilers hadden bij alle wedstrijden, allerminst over gebrek aan wind te klagen. Zoals de eerste Kaagdag liet aanzien zou het weer een ouderwetse Kaagweek kunnen worden. De teamwedstrijden brachten de Kaag een eerste en vier tweede prijzen Wat de deelname betreft heeft het ijverige Kaagweekbestuur zeker niet te klagen en dat er heel wat manne tjes nodig zijn, om het lijvige ed- strijdprogramma tot in alle bijzon derheden uit te voeren behoeft geen betoog, doch over gebrek aan mede werking heeft het Kaagbestuur zeker niet te klagen en als we dan zeggen, dat alles op rolletjes ging, dat de ene start na de andere volgde en dat kort daarop weer alle binnenkomende schepen werden genoteerd met een regelmaat als van een klok, dan blijkt hieruit reeds voldoende, dat wedstrijdcomité, starters en jury van aankomst hun taak verstaan. De pers was daarbij weer als vanouds in de gelegenheid de wedstrijden te vol gen zoveel als zij slechts verlangde dank zij de medewerking van de Bioscopen THEATER PLEZIER. In Luxor is deze week geen film, doch een vrolijk cabaret program ma, dat in deze vacantietijd een wel kome afwisseling biedt. Het „Thea ter Plezier" vat\ Floris Meslier, dat grote bekendheid heeft verworven met het optreden voor de radio, biedt een luchtig programma aan onder de titel „Dat is het toppunt". Deze titel is er om het geheel een naam te ge ven, want hetgeen ten tonele wordt gebracht zijn diverse losse sketches, waarvan diverse oude bekenden, af gewisseld met een liedje en een praatje. Over het geheel genomen is het programma wat eenzijdig en zit er te weinig afwisseling in, doch al les wordt vlot gespeeld. De decors waren uitstekend verzorgd, terwijl de muzikale omlijsting, naar onze smaak wel wat te sober, in handen is van Peter Kellenbach. Verschillende be kende artisten werken mede o.a Toon Hermans, Wiesje Bouwmeester en Jan van Ees. personen, die in staat zijn, om zelfs de grootste nurks uit de plooi te krijgen. Vooral Toon Her mans, die zich een vlot conferencier toonde, had met zijn optreden veel succes. Wie in deze vacantie week een plezierige avond wil hebben brengt een bezoek aan „Theater Plezier", doch al te jeugdige personen kan men beter thuis laten. Trianon. De naam Deanna Durbin is sinds jaren in staat om talloze men sen naar de bioscoop te lokken. Uit dit gezichtspunt bezien, is er dus alles voor te zeggen om haar speciaal in de warme zomermaanden op het wit te doek te brengen. Wie echteri de oorsprong van haar reputatie wil achterhalen, zal waarschijnlijk heel wat jaren terug moeten gaan. Ze ker is* het in ieder geval, dat deze niet valt af te leiden uit de film „Nice Girl". Het filmverhaal is vrij onbe duidend en heeft daarbij het voor deel in dezelfde mate ongevaarlijk te zijn. Een vader met drie aardige dochters woont heel gezellig in een villatje. Papa breekt zijn hoofd over vitaminen, terwijl zijn dochters zich op meer menselijke wijze vermaken. Voorts komen er een paar jongeman nen aan te pas, die voor liefdesver wikkelingen zorgen, welke Deanna met de nodige liedjes gepaard doet gaan. Boven de veertien jaar. Lido. „De liefde van Marianne" I is gemaakt om Nelson Eddy en Jean- nette Mac Donald gelegenheid te ge ven, zo veel mogelijk te zingen. Daar door ontstond een overdaad, die hin derlijk werkte op het scenario, ter wijl aan de acteurs een waarde gege ven werd, die zij niet verdienen. Nel son Eddy is een zanger, een goed zan ger zelfs, maar filmacteur is hij niet. Op de kwaliteit van Jeannette Mac Donald als zangeres valt niets aan te merken. Zij zingt buitengewoon mooi, maar als actrice valt zij uit de toon. Toch loont het de moeite, deze film te gaan zien. Het verhaal is aardig, de zang is prachtig, de costumering schitterend en het klontje suiker ont breekt niet.Wie niet op filmische kwaliteiten let, zal zich met „De I Liefde van Marianne" zeer amuseren. Hex heeft deze week de bekende Ne- i derlandse film,, Merijntje Gijzens Jeugd", getrokken uit het niet min der bekende boek van de Jong. Het verhaal van het Brabantse jongetje, dat allerlei gesprekken voert met de pastoor en met de zwerver de Kruik, heeft altijd nog veel aantrekkelijks, doch de philosophie is toch van die aard, dat voorbehoud tot 18 jaar ge boden is. Casino presenteert deze week „Moord in de studio", een Franse detectieve film," met Erich van Stroheim in de hoofdrol van regisseur Berg. In een Parijse studio wordt een film opge nomen, waarbij tussen enkele artis ten de bekende driehoeksverhouding bestaat. In het draaiboek komt een moord voor en als die scène gespeeld wordt, blijft het slachtoffer inderdaad dood. Natuurlijk brengt men deze moord in verband mer die beruchte verhouding. Onmiddellijk verschijnt er een rechercheur met z'n assistent, waarvan de eerste een zeer komische indruk maakt, maar geen resultaten boekt, terwijl z'n helper er in het moordwapen: een giftige slang,' te vinden. Bij deze ontmaskering speelt de regisseur een zeer eigenaar dige rol. Een film vol spanning en met uit stekend spel van Erich von Stroheim die wij echter om de bovengenoemde verhouding strikt voor volwassenen moeten voorbehouden. Vooraf een in teressant filmpje over het herstel van onze visscher ij vloot en de visinduS- trie. voortreffelijke „Kappie" en zijn gis teren jarige echtgenote en zo ver liep alles zo vlot als men zich slechts zou kunnen wensen. De eerste dag was voornamelijk ge wijd aan de teamwedstrijden in de verschilende klassen. De plaatsruimte laat helaas niet toe zo uitvoerig over deze steeds interessante races uit te weiden als vroeger, zodat we ons noodgedwongen tot een globaal over zicht moeten beperken. Vermelden we allereerst, dat de wedstrijdgevende vereniging zelf niet. door haar vertegenwoordigers in de steek is gelaten. Weliswaar werd slechts in één wedstrijd, die der 12 Voetsjollenklasse, de overwinning be haald, doch het verschil was gran dioos, terwijl in de andere vier team races met vrijwel miniem verschil de eervolle tweede plaats werd bezet. In de teamwedstrijd der 12 M.2- klasse waren de behaalde punten in de verschillende races als volgt: 1. Amsterdam resp. 17.1, 14 en 18.1, to taal 49.2 p., 2. De Kaag 17, 15.1 en 10, tot. 42.1 p., 3- Forel 10. 9 en 12. tot. 31 p., 4. VinkeveenAbcoude 5, 11 en 12 p., tot. 28 p. Voor de Volkenklasse waren slechts drie deelnemende verenigin gen ingeschreven. Het onderling ver schil was hier heel gering. Sneek had de beste papieren. In de eerste twee wedstrijden was het Zuiderbaan, die door de eerste en tweede plaats een behoorlijk aantal punten binnen haalde, waar tegen Mulder scherp af stak door tweemaal als laatste te eindigen, doch in de derde wedstrijd herstelde hij zich kranig door als eerste binnen te komen en daardoor uiteindelijk de zege vo.or de Friezen in de wacht te slepen. Punten: 1. Sneek 6, 7.1 en 9.1, tot. 22.2; 2. De Kaag 7. 8, 7, tot. 22; 3. Aegir 8.1, 6 en 4, tot. 18.1 p. De strijd in de Olympiajollenklasse was nog heviger. Theo v. Helvert had er hier danig zin in, hij eindigde de eerste twee wedstrijden als eerste, de derde als tweede. Jammer was het, dat zijn teamgenoot Daan Kag- chelland blijkbaar nogmiet zijn oude vorm te pakken heeft, want hij werd tweemaal vijfde en in de laatste race derde, doch dat was juist een plaats te weinig om de overwinning te^ be halen, want de resultaten waren: Gouda 17, 17, 16.1, tot 50.1 p., 2. De Kaag 16.1, 16.1, 17 tot. 49.2 p., 3. H J. C- 36 p. De 16 M.2 Eenheidsklasse was wel het sterkst vertegenwoordigd. Niet minder dan tien verenigingen had den hier ingeschreven en het werd eveneens een felle strijd, waarbij met gering verschil de beslissing viel ten gunste van de Haarlemse Zeilver., die 39.1, 26.1 en 29 p., tot. 94.2 p. be haalde; 2. De Kaag 21, 35, 27, tot. 93 p., 3. Amsterdam 25, 39 en 31.1 p., tot. 85.1 p-, 4. Gouda 32, 21. 23, tot. 76 p., 5. Elfhoeven 12, 12, 28, tot. 72 p., 6. De Schinkel 15, 31, 16, tot. 62 p., 7. Schieland 39 p., 8. Aegir 33 p., 9. Haarl. Zeilver. 29 p., 10. De Bommeer 19 p. Ten slotte de 12 Voetsjollenklasse. Hier zorgde A- H Mastenbroek voor het leeuwenaandeel in de Kaagover winning door in'de drie wedstrijden de eerste, tweede en derde plaats te veroveren. L. Herfst bezette resp. de derde en tweemaal de vierde plaats, waardoor zij beiden 17, 17.1 en 15 p., tot. 49.1 p. behaalden; 2. Aegir 13.1 10, 9, tot. 32.1 p., H. J. C. 31 p., 4. Alkmaarse R- en Z.V. 30.1 p., 5 Nieu we Meer 21 p. De dag was verder gewijd aan de onderlinge zeil- en motorbootwed strijden. De uitslagen zijn: Drakenklasse: 1. H. v. d- Steen, Leiden, 2. G. A. Pfeiffer, Warmond. Regenboogklasse: 1. Leen de Wit, Zaandam, 2. J. Hofland, Rotterdam, 3. J. Heinen, A'dam. Pampusklasse: 1. B. Ouwerkerk, Leiden, 2- J. Sieverts, Bloemen daal. Motorbootwedstrijden: Regelmatig heidswedstrijd: 1. L. v. Essen, de Bildt, 2. M. Stigter, Haarlem, 3. A. Volker, Den Haag. Ringsteken: 1. L. v. Essen, 2. J. C. de Wilde, 3. M- Stigter. Balspel: 1. B- C. Kiewit, Amster dam, 2. J. C. de Wilde, 3. L. v. Essen. Vaardagheidswedstrijd: 1. Stigter, 2. J. C. de Wilde. NEEMT PRINS BERNHARD DEEL AAN O.S.? Prins Bernhard heeft Donderdag, naar de „News Chronicle" meldt, een kort bezoek gebracht aan Bristol om een keuze te doen uit enkele jacht paarden. Het zou zijn plan zijn, het volgend jaar in de jachtpaardenklas se aan de Olympische Spelen deel te nemen. HET VRAAGGESPREK MET- MAJ. BREUNESSE. De K.R.O. verzoekt ons mede te delen, dat de uitzending van het vraaggesprek, waarin majoor Breu- nesse de laatste aanwijzingen geeft voor de Vierdaagse zal worden uitge zonden Zondag 20 Juli van 19.45 20.00 uur en dus niet van 20.00 2G.07 over de zender Hilversum I. ATHLETIEK. DE A A A KAMPIOENSCHAPPEN. Slijkhuis heeft mooie kans op de mijl. De A A A kampioenschappen in White City te Londen begonnen gis teren, de eerste dag, twee uur vroe ger dan gewoonlijk, waardocA- het programma onnodig gerekt werd en zelfs athletiekliefhebbers zich dik wijls) verveelden. Aange2ien onze ge- blessseerde AAA kampioen kogel slingeren Houtzager, op het appèl ontbrak, begon de belangstelling van de Nederlandse toeschouwers eerst ruim drie uur na de aanvang van het programma, en wel met de heats voor de 880 yards, waarvoor de ti telhouder wint zich op het laatste moment wegens oververmoeidheid hij heeft blijkbaar aan teveel wed strijden deelgenomen had terug getrokken, zodat onze enige deel nemer, de Ruijter, thans tegen de hoop van Engeland, White en min dere grootheden als Parlett en der- gelijken moet uitkomen en hij dus een goede kans maakt om in de eind strijd, waarin hij geplaatst werd hij won in de goede stijl zijn heat in 1 mij. 58,4 sec. te zegevieren. Mooier kans echter maakt Slijk huis o!p de mijl, want hij leek de beste van alle concurrenten voor de kampioenstitel die aangezien de houder, ,de Brit Douglas Wilson we-, gen voetverwonding niet uitkomt, een nieuweling aal zijn. Slijkhuis werd in zijn heat op een gegeven ogenblik flink gehinderd door een der Britse athleten, die hem bijna uit de binnenbaan drong, de Neder lander nam daarna een flinke voor sprong om ongehinderd en onbe dreigd in een tijd van 4 min 18,4 sec. te winnen. Twee Hongaren wonnen de beide andere heats, Garay en Hi res en dit worden zijn grootste con currenten, maar we geloven niet, dat zij in staat zullen zijn Slijkhuis het kampioenschap te onthouden. Lamoree plaatste zich op polshoog zonder moeite in de eindstrijd, zo dat ook op dat nummer 'hoop be staat op een Nederlands succes en in dit geval op een handhaven van de titel. Op de 440 yards vielen twee at hleten, beide winnaars van de semi final heats op: de Zwitser Hardmeier de Ierse Vrijstater Reardon, die even voor de start op het veld ver scheen, omdat zijn vliegtuig te laat gearriveerd was. Reardon, die een tijd van 49,6 boekte lijkt de beste van de twee en de mogelijke kam pioen 1947. De Hongaar Nemeth won het num mer kogelslingeren met een afstand van 174 voet 11-3/4 inch, hetgeen ruim 53 meter is. Tweede werd een athleet met een Hongaarse naam, Kordas, die echter niet voor Hon garije maar voor Notts University uitkwam. (170 voet 6 inch), terwijl de Brit Mc Donald Clawk met 162 voet 9 1/4 inch derde werd. De kleurling Mc Donald Bailey deed op de 220 yards met zijn con currenten wat hij wilde en het lijdt geen twijfel, dat hij op dit nummer en de 100 yards zijn titel zal weten te handhaven. De zes mijl was een Britse affaire: AAA kampioen 1947 werd de Brit Chivers, die gemakkelijk in 30 min. 31.4 sec. won van zijn landgenoten Peters, kampioen 1946 en Smart. De kampioen hink-stap-sprong 1946, Watts, handhaafde zijn titel met een sprong van 46 voet 9 inch voor de Britten Letherbridge t Hawkey. BATAVEN NAAR KAMPIOENS WEDSTRIJDEN. Te Roosendaal en Rotterdam wor den morgen resp. de Nederlandse B kampioenschappen en Juniorenkam pioenschappen verwerkt. Op beide wedstrijden zal de R.K. A.V. „De Bataven" vertegenwoor digd zijn. Naar Roosendeel vertrek ken C. Kraan en H. Bresser, Kraan gaat zijn geluk beproeven op de 5 000 M., terwijl H. Bresser deel neemt aan vèrspringen en polsstok hoogspringen. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Donderdagavond kwam de Raad van Hazerswoude in openbare zitting bijeen. Nadat de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak dij enkele waar derende woorden tot de heer Kap- tein naar aanleiding van het huwe lijk van zijn dochter. De aanvrage van het R.K. School bestuur in het Zwaantje om gelden voor een R.K. lagere school worden door de voorzitter breedvoerig toe gelicht. Deze school is op het ogen blik in een zeer slechte toestand en behoeft dringende vernieuwing, ook in verband met de splitsing van een jongens- en meisjesschool. Het schoolbestuur zou gaarne 'n nieuwe school zien gebouwd, de voorzitter heeft bij de betrokken instanties zijn licht opgestoken, maar een nieuwe school bouwen, daar is voor lopig geen sprake van. B. en W. zijn van oordeel deze aanvrage voorlopig geheel af te wijzen in verband met de velé moeilijkheden die aan een nieuwe schoolbouw zijn verbonden, en daar men toch geen toestemming krijgt van de betrok ken instanties. Aldus besloten; te gen stemt de heer Kouwenhoven. Dan komt een soortgelijk verzoek Groenendijk. Dit heeft n.l. de school van het R.K. Schoolbestuur van de gesplitst in een jongens- en meisjes school en komen nu een lokaal te kort en tevens vragen zij- enige veranderingen wat de verbouwing van het schoolgebouw aangaat. B. en W. zijn van oordeel dit in prin cipe aan te nemen, alhoewel er nog wel enkele moeilijkheden zijn ge rezen, wat de lokalen betreft. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen; tegen stemde de heer Kou wenhoven. De Bataven-junioren-ploeg die te Rotterdam uitkomt bestaat uit: H. Stikvoort 100 M., vèrspringen en hoogspringen; P. de Keuning vèr springen; C. Tuynman 800 M., J. Vol- lebregt 800 M. en A. Pley kogelsto ten en discuswerpen. De deelnemers voor Rotterdam worden er nog op attent gemaakt, dat zij morgenoch tend te 11 uur aan het station aan wezig dienen te zijn. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De resultaten van de tijdrit Vannes St. Brieuc (139 km), de 19e etappe van de Tour de France, luiden: 1. Impanis (België) 3 uur 49 min. 36 sec.; 2. Robic (Frankrijk West); 3. Ronconi (Italië); 4. Cottur (Italië); 5. Brambilla Italië); 6. Camellini (Ned./Buitenl.); 16. Vietto (Frank.); 24. Joly; 32. Klabinsky; 45 Janssen, 4 uur 18 mina 1 sec. Na deze etappe luidt het algemeen klassement: 1. Brambilla (It.) 134 uur 5 min. 39 sec. 2. Ronconi (It.); 3. Ro bic (Fr. West); 4. Vietto (Fr.); 5. Fachleitner (Fr.); 6. Camellini (Ned. Buitenl.); 33. Janssen, 137 uur 55 min. 11 sec.; 41. Klabinsky (Ned. Buitenl.); 48. Joly (Ned.Buitenl.); Na de 19e etappe luidt het landen- klassement: 1 Italië, 403 uur 29 min. 18 se c.;2. Frankrijk; 3. Frankrijk West; 4. België; 5. Frankrijk Zuid- Oost; E. Ned.Buitenl. 410 uur 33 min. 56 sec. INTERNATIONALE VOETBAL WEDSTRIJD NEDERLAND—FRANKRIJK. Maandagvond zal op het voetbal terrein te Oud-Ade om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van de Franse Ver- kennersgroep „St. Benoit" uit D'Is'sy en een combinatie van de verken nerstroep „St. Bavo" uit Oud-Ade en van de R.K. Zeeverkennerstroep „Schout bij Nacht Doorman,, uit Lei den. LAWNTENNIS Franse kampioenschappen. In het Gemengd Dubbelspel werd mej. Rollin Couquerque en Szenpetery (Hong.) met 60 64 geklopt door mil. Henry en Journee (Fr.). Mej. Hermsen en Robson (N. Zlnd.) sloe gen mad. Plumerial en Chevalier (Frankrijk). De uitslagen van de halve finale van het damesdubbelspel zijn: miss Margaret Osborne en miss Louise Brough (V.S.) slaan mej. Jedrzejows- ka (Polen) en mevr. Rurac (Roeme- nieë) 61, 62. Miss Doris Hart en mrs Patricia Todd (V. S.) slaan miss Gannon en miss Quertier (EngelaAd) 10—8 6—2. Door dit resultaat gaat de finale dus evenals te Wimbledon en te Noordwijk tussen de eeuwige rivalen: 1 OsborneBrough en HartToddi. De voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst 1944 wordt vastgesteld wat de gewone dienst betreft op een nadelig saldo van f 10.573,30 en de Kapitaals- dienst een nadelig saldo van 1.279,20. Het waterleidingbedrijf brengt het over 1944 en 1945 er beter af met voordelig saldo over beide ja ren en deze voordelige saldo's ko men gedeeltelijk in de Gemeente kas en het andere gedeelte in de kas van het Waterleidingbedrijf, om een mogelijke reserve te vormen daar het buizennet dringend om vernieuwing roept. Het voorstel tot verdere restau ratie van de Gemeente Toren wordt breedvoerig toegelicht en besproken door de voorzitter. De fundering is reeds gerestaureerd en nu wacht nog de bovenbouw, dit is ook drin gend nodig. Wij mogen trots zijn zo'n oude toren te bezitten, alhoe wel de restauratie wordt geraamd op plm. 64.000,De raad geeft hieraan tenslotte zijn toestemming. De heer Slootweg informeert wanneer de brug in het Westeinde wordt opgeknapt. De voorz. zegt nog geen uitvoerder te hebben ge vonden, en daar twee inschrijvers moeten komen en er slechts één aannemer het werk wil uitvoeren, maar hij zal nogmaals de gemeente architect hierover spreken. De heer Heijmans vraagt enige inlichtingen over de vleesverkoop in het abattoir en vraagt of het z.g. nummerstelsel weer ingevoerd kan worden. De voorz. zegt deze zaak reeds met de heer Comman deur te hebben opgenomen; wij zullen trachten een geschikt ver- kooplokaal te maken aan de Rijn dijk. Nadat de heer Kaptein de voorzitter nos dank gebracht heeft naar -aanleiding van het huwelijk van zijn dochter slüit de voorzitter de vergadering. 7. Het werd een gehijg en geproest van belang. Kareltje had er veel ple zier in. En omdat Spanjaarden altijd zo trots zijn op hun mooie zwarte snorretjes, die nu naar de maan dreigden te gaan en omdat de touwen hun zo vreselyk zeer deden en hun kelen de scherpe brandlucht niet lan ger konden verdragen, begonnen de heren luidkeels om genade te sme ken. „Zo", zei Karei, „dan is het in orde en kunnen we samen gaan pra ten. Mochten de heren weer zin krij gen om stommetje te gaan spelen, dan weet ik nog andere huismiddel tjes ook. Leerzaam en interessant voor de jeugd". Ondertussen had hij de touwen losgemaakt en de beide mannen begonnen nu met hun zak doeken onder hun neus te wrijven, terwijl ze angstig in de spiegel keken maar wat er was overgebleven van het sieraad van hun aangezicht. „Gaan we nu een praatje houden?", vroeg Karei streng, nog steeds drei gend met de revolver. „Laten we hem maar een en ander vertellen", zei Signor Pedro, „we zijn toch het haasje". WEERSVERWACHTING IN DE NAMIDDAG VEEL BEWOLKING. Overdag vrij veel bewolking 8 met geleidelijk wat toenemende 8 buien-activiteit. Weinig veran- 8 dering van temperatuur. Aan de 8 kust matige wind tussen Noord, en Oost, overigens weinig wind. 8 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQ LAATSTE BERICHTEN Geen staken van het vuren in Indië BATAVIA, 19 Juli. (Reuter). Het republikeinse kabinet "besloot verder géén order uit te gevon tot het staken van het vuur en de troe pen niet van de demarcatielijnen terug te trekken, gelijk door de Ne derlanders was geëist. De termijn voor deze eis liep te twaalf uur he denmiddag (Javatijd) af. Volgens een republikeins woord voerder te Batavia is dit besluit ge nomen ingevolge het uitblijven van een „gunstige reactie" van Neder landse zijde op de radio-rede van Sjarifoeddin. KATWIJK GROENTEN OP DE MESTVAALT. De mestvaalt is de laatste dagen weer een niet onaanzienlijke afne mer van de groenten geworden. Voor namelijk is het de bospeen en ook de waspeen waarvoor onvoldoende be langstelling is voor de ophoudprijs van 4 ct. per bos of 3 ct per kg. Voor de huismoeders om van te watertan den. Men zegt dat deze er o zo wei nig van bemerken. NIEUWKOOP E. H. B. O. Voor het E. H. B. O. diploma slaagden de dames: A. van Leeuwen, C. van Wengerden. H. v. Houten en L. Clasing te Zevenhoven en de heren F. Veldhuyzen, F. San ders, H. Koster, T. Kranenburg, J. van Leeuwen, P. van Houten, P. Buitelaar en Beekman. Mej. A. Bos uit Zevenhoven legde met goed ge volg haar herhalings-examen af. NOORDWIJK Personalia. Voor het diploma lingerie, knippen en naaien zijn ge slaagd Nel Heemskerk, Gonda v. d. Plas, Jopie v. Rhijn, Jopie Alkema de, Cor Janson, Tini de Haas, Cisca Hoogeveen, Lenie de Ridder, Cato Zonneveld, allen leerlingen van de R.K. Vakschool alhier. NOORDWIJKERHOUT V.V.S.B. Aanbesteed is het ver nieuwen van de grasmat, maken van afrastering en bouwen van een toi letgebouw op het voetbalveld V.V.S. B. Dc laagste inschrijvers- waren de Gebr. Van Denzen 16.950.Gun ning aangehouden. STOMPWIJK Windhondenrennen. De stijgende belangstelling voor windhonden-rennen heeft het be stuur van de Stomp wij kse paarden sportvereniging het besluit doen ne men, om in deze gemeente, waar de windhondenrennen og onbekend zijn, deze op Dinsdag 29 Juli a.s. aanvan gende 2 uur te demonstreren. Hiervoor heeft zij de medewerking verzocht van de Zuid-Hollandse Windhondenrenvereniging, één van de toonaangevende verenigingen. De ze vereniging zal die middag met haar beste hondenmateriaal een windhondenrenwedstrijd organiseren. Zij beschikt over verschillende kam pioenen en oud-kampioenen van Nederland. Dit zijn alle Greyhounds, de kortharige windhond. Verder toont de Zuid-Hollandse die middag de kleine Whippets. Deze kleine duivels zijn niet grooter dan 50 c.M., doch razend snel en fel. Er wordt gelopen op een ronde baan pl.m. 300 meter lang, zodat het pu bliek de strijd in zijn geheel kan overzien en volgen. Er wordt steeds gelopen rfiet vier of vijf honden te gelijk, terwijl de snelheid varieert van 50 tot 55 k.m, per uur. Als bij zondere attractie zal die middag eveneens een wedstrijd over hinder nis gehouden worden. Men zal ver baasd zijn over de enorme afstand, die de honden springen over de een meter hoge hindernis, springen is het feitelijk niet, beter kunnen wij schrijven „zweven". Al metal biedt de Stompwijkse Paardensportvereniging in samen werking met de Zuid-Hollandse Windhondenrenvereniging een prach tige sportmidddag. Wat betreft de kortebaandraverij op Woensdag 30 Juli kunnen wij u melden, dat er al belangrijke in schrijvingen zijn binnengekomen, waaronder dc snelste paanden uit Nederland. TER-AAR Personalia. Aan de R. K. School voor opleiding van maatschappelijk en sociale werksters te Sittard is on ze plaatsgenote mej. Rie Koeleman, geslaagd voor het examen maat schappelijk en sociaal werkster. ZEVENHOVEN Installatie burgemeester. Dins dag 22 Juli a.s.des namiddags om 1.30 uur zal de officiële installatie plaats vinden van de edelachtbare heer M. P. v. d. Weijden als burgemeester van de gemeente Zevenhoven. De aandacht wordt erop gevestigd, dat belangstellenden de gehele plechtig heid kunnen volgen door middel van geluidinstallaties, welke in de omge ving van het gemeentehuis zullen worden aangebracht. ZOETERMEER Dammen. Woensdagavond speel de de wereldkampioen dammen, de heer P, Ghestem, die heden weer naar Frankrijk vertrokken is, een simul- taan-wedstrijd tegeh de Damvereni ging D.I.D., versterkt met enkele le den van de verenigingen uit Moerka- pelle en Bleiswijk. De burgemeester," mr. N. Vernède, opende met een re devoering, waarin hij de goede ver standhouding tussen Frankrijk en Nederland besprak. Daarna verkreeg de heer G. Bos het woord. Hij wens- te de heer Ghestem een succesvolle avond toe en overhandigde namens het bestuur van D.I.D. aan mevr. Ghestem een bouquet bloemen. Daar na werd met de wedstrijd begonnen. De wereldkampioen won er van de 34 borden 32, terwijl hij van de heer C, Glas verloor en tegen de heer D. Kreft (Moerkapelle) remise speelde. Na deze wedstrijd gaf de heer Ghestem nog een aantal zeer in teressante demonstraties. WARMOND Zomerkamp. De St. Tarcisius- groep van de Verkenners der K.J.B. gaat over 14 dagen een week op zo merkamp naar Katwijk in Brabant. Dit is de eerste maal, dat de Verken ners van Warmond een groot kamp mogen houden. Iedere Warmonder zal willen' medewerken, om daar het kopen van een lot het zomerkamp te doen slagen. HAAGSE BIJZ. GERECHTSHOF. De voerman J. Ballinga te Noord- wijkerhout, heeft zich voor het Haag se Bijz. Gerechtshof te verantwoor den gehad wegens hulpverlening aan de vijand bij de Landstorm Neder land. De raadsman, mr. dr. Klaassen wees erop, dat verdachte uit een ge heel „fout" gezin komt; zo zijn drie broers bij de S.S. gesneuveld, zus ters waren bij het Duitse Rode Kruis enz. De proc.-generaal vorderde vijf jaar gevangenisstraf met aftrek pre ventief. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 18 Juli. Groente. Aardappelen bonken 7.20 8.20 kroten f 9.4012.10, drielin gen 6.10—7.80, idem Kriel 5.80— 6.10, bospeen 47.10, waspeen I f 37.10, idem n 34.60, sla f 4.50 6.90. kroten f 5.907.60, uien 16.10 18 30, andijvie 3.203.90, kervel f 1.40—1.60, doperwten 35.10 53.20, bloemkool I 1521:20, idem H 1013,20, tuinbonen f 8.8011.40. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Groente. Aug.: Basterd f 3.70. grof 1.80—2.20, bommen 1.00—1.30, en stippel 1.101.30 per 25 kg.; dop erwten 3,403.80, tuinbonen 0.70 0.75; snijbonen 7.208.80, idem stek 23.20, dubb. stambonen f 5 5.80 en princessebonen 5.906.80 per 10 kg.; tomaten 60.sla f 1 4.70, andijvie 3.20, kroten f 25, aardappelen 610, bloemkool 13 -78, bospeen 4-^-6. Bloemen. Anglaia 1223 cent, Liatris 943 cent, Gladiolus 2862 cent, Colvilleis 1138 cent, Lathy rus 410 cent, Dahlia's 1938 cent, Scabiosa 1626 cent, Violieren 14 34 cent, Leeuwbekken 611 cent, Olstroemeria 14—34 cent, Chrys. Rayonanten 38-7-40 cent, Asters 21 27 cent, Montbretia 812 cent. TER AAR, 18 Juli. Groente. Snij bonen 59.20 idem stek 2.50— 3.50, stokprincessen 6.108.00, stam princessen f 5.908.10, witte pron- kens 4.10, tuinbonen 5172 ctnt, doppers 1.70—3. JJO, capdoppers 2.103 90, blauwe schokkers f 3.60 per 10 kg.; bloemkool 1—50 cent per stuk; peen 47 cent per bos; bonen kruid 50 cent, peterselie f 1.00, sel derij 1.00 per 100 bos; sla 26.30 per 100 stuks; komkommers 5—24 cent per stuk; aardappelen 412 ct., kroten 26 cent, waspeen 47 cent, tomaten 7496 cent, roodekool 13 15 cent, rabarber 2—43 cent, snijbiet 1 cent, postelein 10 cent en spinazie 34 cent per kg.; andijvie 3238 cent per kist; prei f 3.per 100 kg.; perziken 79 cent per stuk; Augur ken: Fijn 40 cent en Fijn Basterd 23 cent per kg.: basterd f 3.103.70, Grof I 1.90—2.30. idem H 0.70— 1.30, knorrels 1.bommen 1.50 1.70 per 25 kg.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3