DINSDAG 15 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 DE FRANSE VERKENNERS. Zoals wij reeds in een gedeelte van onze vorige oplage meldden, arriveer den gistermiddag om hall één 220 Franse jongens en meisjes met 8 Aal moezeniers, die een maand lang de gasten zullen zijn van de St. Paulus- groep (R.K. H.B.S.). Zij werden door hun gastheren met muziek van het station gehaald en na een korte mars door de stad kwamen zij om half twee op de Burcht aan, waar pater Thomaa=se o.f.m. hen verwelkomde. Daarna zongen de Franse gasten de Marseillaise, terwijl de Hollanders het Wilhelmus lieten horen. Na deze ontvangst werd op de Burcht het middagmaal gebruikt, dat door de goede zorgen van enkele Akeela's uitstekend verliep. Vervolgens maakten de meisjes die op de Burcht zullen bivakkeren hun slaapplaatsen in orde. terwijl de jon gens om vier uur, met muziek voor op, naar het landgoed Oud Poelgeest trokken, waar het tentenkamp reeds in orde gemaakt was. Het v/as de jon gens, waaronder er velen van 10 en 11 jaar, aan te zien, dat zij blij wa ren eindelijk op de plaats van be stemming te zijn. Zij waren Zondag avond om 10 uur reeds uit Frankrijk vertrokken en vielen dus als blokken in het gras neer. Doch jongens kun nen niet lang stilzitten en, als of ze gewoon thuis waren, begonnen ze te spelen. Alle jongens, ook de klein sten, zijn gewapend met grote mes sen, soms zelfs zo groot, dat men zich afvroeg: „Mes, waar ga je met die jongen naar toe"? Sommigen gingen „Landje veroveren" en anderen be proefden hun „cowboy-capaciteiten" met het messenwerpen in een boom stam. Zelfs een gevonden dode mol werd als mikpunt opgehangen. Inmiddels waren de stroozakken gevuld en om zes uur werd het avondeten gebruikt De meesten zul len daarna wel naar bed verlangd hebben! Vandaag komt de rest aan, zodat er dan in totaal ongeveer 500 jongens en meisjes zullen zijn. Vanavond om zes uur vindt op de Burcht de officiële ontvangst plaats in tegenwoordigheid van de burgemeesters en wethouders van Leiden en Oegstgeest, terwijl de Franse gezant vertegenwoordigd zal zijn door zijn echtgenote en een van de leden van het gezantschap. Wij komen hier morgen nog op terug. ZILVEREN JUBILEUM LEIDSE ZIEKENKAS. Op Zaterdag 19 Juli a.s. herdenkt de Leidse Ziekenkas haar vijf en twintigjarig bestaan- Op 17 Mei 1922 werd op een gecombineerde vergade ring besloten tot de fusie van „Een dracht zij ons doel", „Door eendracht verbonden", „Leidse Werklieden- bond", en de „Leidse Koetsiersvereni- ging" en over te gaan tot het stich ten van een nieuwe vereniging „De Leidse Ziekenkas". Zij stelt zich ten doel de aangesloten leden bij ziekte financiële hulp te verschaffen en hun belangen te behartigen. De ziektewet bepaalt, dat- de eerste drie dagen .waarop iemand z'n werk niet kan doen, niet uitbetaald worden, terwijl van de resterende dagen 80 pet. van het loon wordt uitbetaald. Bovendien waarborgt de ziektewet alleeh maar uitkering voor het eerste half jaar; bij voortdurende ziekte, wordt de pa tiënt invalide verklaart. De zieken kas geeft ook een uitkering voor 26 weken, doch indien nodig nog 13 we ken een halve uitkering en daarna eventueel nog een vierde deel van het volle uitkeringsbedrag. Leden kunnen worden zij, die 14 jaar zijn en de leeftijd van 45 jaar nog niet bereikt hebben. Het aantal leden bedraagt momen teel 650; het gemiddelde aantal ziek tegevallen per jaar is 400; in de af gelopen 25 jaar werd ruim f 10.000 uitbetaald. Ook is aan de Leidse Zie kenkas een sanatoriumfonds verbon den, dat bijdraagt in de kosten van sanatoriumverpleging. Ter gelegenheid van dit feit zal op Zaterdag 19 Juli a.s. 's middags van 3 tot 4 uur' in de receptiekamer van de Stadsgehoorzaal een receptie ge houden worden, terwijl er 's avonds in de Grote Stadszaal een feestavond georganiseerd wordt, tijdens welke een cabaretgezelschap zal optreden. VEELBELOVENDE KNAAP. Door actieve dame gesnapt. Gisteren heeft de Leidse politie door actief optreden van een bewoon ster van de Cronesteinkade de hand kunnen leggen op een 14-jarige veel belovende knaap, die er de laatste tijd zijn werk van maakte door in sluipingen te roven en te stelen wat van zijn gading was. Daarbij waren geldsbedragen en distributiebeschei den steeds een welkome buit. De jongen had geprobeerd binnen te komen bij de bewoonster van de Cronesteinkade, doch het was hem niet gelukt. Daarna probeerde hij het aan een ander huis en toen besloot de dame hem te volgen. Op de Lorentz- kade kwam hij ergens binnen, stal een portefeuille van iemand, die in de kamer lag te slapen en in de brandgang van de Kamerlingh On- neslaan werd hij in het nauw gedre ven. Hij werd een huis binnenge bracht, waarop de politie werd ge waarschuwd. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken, dat hij reeds in tien gevallen insluipingen had gepleegd, waarbij hem geld en bonkaarten in handen waren gevallen. In verband hiermede werd tevens aangehouden wegens opkopen van distributiebescheiden de 26-jarige A. J. S., die wegens heling mede in ar rest werd gesteld. Op 15 Aug. hoopt de heer Jacq. Achterkamp, ladingmeester bij de Ned. Spoorwegen, de dienst met pensioen te verlaten. Gedurende yiYi jaar, waarvan 11 jaar te leiden was de heer Achterkamp bij de Ned. Spoorwegen in dienst. In zijn plaats is met ingang van 1 Juni benoemd de heer J. Rijsdam, thans onder-la- dingmeester. KWEEKSCHOOL VOOR V. O. Geslaagd voer diploma B.: J. C. Muller te Hengelo (Ov.); H. N. Lee mans te Leiden; L. M. de Blécourt Apeldoorn; B. de Graaf te Rijswijk, J. M. Hog'endijk te Amsterdam, L. A. M. de Greeff te Waalwijk, A. van Briemen te Haarlem, C. A. Drie sprong te Boskoop, A. van der Leen te Heereveen, J. Geluk te Tiel, Th. Wiegman te Heemstede, Th. P. Klin kenberg te Koog a. d. Zaan, J. Star- renburg te Voorburg. Met twee can didaten wordt het examen voortge zet. EINDEXAMEN H. B. S. Voor het eindexaxmen van de H. B.S. voor Meisjes afd. Z zijn ge slaagd: A. Bergers, Leiden, E. I. Bo- terenbrood Leiden, -M. Crèvecoeur Leiden, A. M. H. Driessen, Leiden, M. C. van Eek Leiden, G.M. van der Heyden Zoeterv/oude, M- E. G. Kleyn Oegstgeest, A. E. van Looy, Leiden, J. J. Nieuwzwaag, Leiden, M. B. Pan man, Leiden, C. M. Rietsma, Voor burg, M. M. Schaper, Leiden, P. J. Sloos, Leiden, M. L. Vroom, Leiden, A. M- C. Wartena, Stroe, H. G. van der Werff, Leiden. Afgewezen 1 candidaat. MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX. Voor het eind-examen 5e klasse, af deling werktuigbouwkunde zijn ge slaagd: W. R. Bik, H. C. Boom, J. Bre derveld, Joh. Brouwer, G. Carton, S. A. Ciere, J. Fasel, A. S. J. Florison (met lof), J. Gertenaar, J. A. den Hertog, I. Heymans, A. Kiel, M. H. Ko reman, P. Lagrand, J. la Lau, A. Mi- zee, L. Noort, J. A. Schild, J. A. Th. van Schooten, G. Trap. A. de Vink, J. de Vink, B. van Vliet, K. Vollmar (met lof), P. de Vries, H. de Wolf, en G. M. Zwetsloot, allen te Leiden. J. J. van Beugge, Rotterdam; J. C- Blit- terswijk, Maassluis; W. v. d. Bos poort, Ede; G. H. Broers, Haarlem, P. van Dam. Rotterdam, H. van Het- tema, Den Haag, C. Hoogeveen, Kou dekerk, J. M. Jung, Amsterdam, J. G. L. Koenen, Wassenaar, F. W. Lin- neman, Oegstgeest, J. A. van der List. Delft. G. J Manders, Bussum, A. de Nie, Warmond, Th. W. van Niekerk, Hazerswoude (met lof), K. van Nie- rop, Purmerend, P. J. van Oers, Brielle, M. Th. Opdam, Zoeterwoude, C. van Ravensbergen, Voorschoten, F. Reuter, Rotterdam, A. J. Severijnen, Den Haag, W. G. Schinkelshoek. Leidschendam. J. A. Verhoeven, Vlaardingen, J.( W. de Vries, Den Haag.Afgewezen 4 candidaten, niet opgekomen 1. Voor de afdeling Bouwkunde, 5de klasse, zijn geslaagd: P. C. Bik, F. Galjaard, H. G. Stuifzand en M. J. Zaalberg, allen te Leiden; J. C. Geervliet, Voorburg; A. P. A. v. d. Neut, Sassenheim; J. v. d. Oever, Katwijk aan Zee; C. J. C. Paarde- kooper, Zoeterwoude. Afdeling Electrotechniek Eind examen Vervolgcursus. Geslaagd: A. Bouchier. Breda; A. J. J. Fran ken (met lof), Steenbergen; A. Hol, Schiedam; C. v. Osenbruggen, Rijs wijk (Geld.); A. Sjardijn, Leiden; T. Smit, Purmerend; H. Westmijze, Purmerend. Afgewezen 3 candidaten. HET CONGRES DER OUD ONDEROFFICIEREN. Zaterdagmorgen om tien uur be gon de algemene vergadering met een woord van welkom door de voorzitter van de regelingscommis sie, de heer L. Stolte, speciaal tot de Franse en Belgische afgevaar digden. Hierna voerde de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer A. v. d. Linde het woord. Spr. zeide ver heugd te zijn dat het tijdens de oor log verbroken contact met België weer is hersteld. Na een korte toe lichting op de agenda, besloot spr. met het voorstel om aan de be schermvrouwe der bond, H.M. de Koningin, een telegram te zenden hetwelk luidde: „De Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, op de 57e jaarvergadering bijeen, betuigt hier mede zijn onwankelbare trouw en hulde." De vergadering begroette dit voorstel met applaus. Vervolgens werden de notulen en het financieel jaarverslag zonder aanmerkingen goedgekeurd. Ook de jaarverslagen, van de beheerders der Arbeidsbeurs, postzegelfonds en Hartmanfonds passeerden zonder aanmerkingen de hamer, waarna de voorzitter de beheerders dankte voor het vele werk dat zij dit jaar weer verzet hadden. Na de behandeling van de be schrijvingsbrief, waarbij langdurig werd gediscuseerd over de samen stelling van het maandblad, kwam de hoofdbestuursverkiezing aan de orde. De heren Ph. M. Pattes (on dervoorzitter) en A. L. Vorsten- bosch (2e penn.) werden bij accla matie herkozen, terwijl de heer G. Bergh zich om gezondheidsredenen niet herkiesbaar stelde. In ziin plaats werd gekozen de heer F. Feenstra. De aftredende leden van heU redactieorgaan, het ondersteu ningsfonds en het prinses Juliana- fonds werden allen herkozen. De bondsadministratie over 1947 zal door afd. Dordrecht gecontro leerd worden, terwijl het jaarfeest van 1948 toegewezen werd aan de afd Apeldoorn, die het volgend jaar z'n 50-jarig bestaan, viert. Om half een werd de vergadering onderbroken voor een gemeenschap pelijke koffietafel in café Royal en werd om twee uur weer hervat. De contributie aan het hoofdbestuur, het bedrag der uitkering uit het ondersteuningsfonds en de begro ting 1948 werden vastgesteld, waar na de rondvraag en sluiting volgde. De leden die-niet tot de afge vaardigden behoorden en dus de vergadering niet bezochten, brach ten 's morgens een bezoek aan en kele historische punten der stad, onder leiding van de Leidse bonds leden. 's Middags om half drie ver trokken zij met een salonboot voor een tocht naar de Kaag. Om zes uur werd in café Royal het diner gebruikt, terwijl 's avonds om half negen een feestavond ge houden werd in de foyer der stads zaal. Van het ere-comité waren hier bij o.a, aanwezig: burgemeester F. H. van Kinschot, de heer R. J. Meyer, comm. van politie, de heer J. C. Spaich, garnizoenscomman dant van Leiden, W. v. d. Laan, voorz. der drie October ver., Dr. P. C. Lindenberg, voorz. ver. Konin ginnedag, voorts vertegenwoordigers van de besturen van „Pro Patria", de Kon. ver. Oost en West en de ver. Het Mobilisatiekruis; Na een welkomstwoord van de heer Stolte, reikte de bondsvoorzit ter het kruis van verdienste uit aan de franse vertegenwoordigers Pas- tre, Plonte en Cottovoz, wat natuur lijk met de Franse omhelzing ge paard ging, en vervolgens aan de Belgische vertegenwoordiger L. W'ardenier. Ook enkele Nederlan ders mochten van hun hoofdbestuur die onderscheiding ontvangen, n.l. heren Visser en van der Linden. De heer Wardenier (België) dank te voor de ^an hem verleende on derscheiding, evenals de heer Cotto voz (Fr.), wiens speech door de heer Wardenier vertaald werd. Doch ook België en Frankrijk wensten hun Nederlandse kamera den een erekruis te verlenen. Het hoofdbestuurslid, de heer S. van Ma den, de voorz. der Leidse afdeling, ■de heer P. D. Beversluis en de heer L. Stolte te Leiden ontvingen ieier het Belgische erekruis van verdien ste, terwijl de 2e penningmeester de heer A. L. Vorstenbosch en de heer Voorbij uit loeiden, een Franse ere medaille in ontvangst mochten ne men. Het was inmiddels half tien gewor den en voordat het cabaretprogram ma zou aanvangen, sprak de heer P D. Beversluis een woord van af scheid tot hen, die' tijdens het feesten vertrokken. Het cabaret van Meurs uit Haar lem bracht hierna een bontprogram ma, onder conference van John Pims. Met een dansje in de grote zaal, werd Git feest besloten. Veertigjarig jubileum bij A. W. Sijthoff's Uitg. Mij. N.V. Heden is het veertig jaar geleden, dat de heer I. Devilee, monotype-gie ter bij A. W. Sijthoff's Uitg. Mij. N V. alhier, als zetter-leCrling bij deze fir ma zijn intrede deed. Wegens afwezigheid van de direc tie werden de jubilaris en zijn fami lieleden hedenmorgen, in tegen woordigheid van het voltallige perso neel, door de alg. procuratiehouder ontvangen en op hartelijke wijze ge huldigd. In een waarderend betoog memoreerde spr. de verschillende goede kwaliteiten van de jubilaris en bood hem namens de directie de gebruikelijke gratificatie en de eent- genote van de heer D. een mooie bloemenmand aan. Vervolgens voerde de alg. bedrijfs leider het woord en getuigde even eens van zijn waardering voor de prestaties van de jubilaris, daarbij de hoop uitsprekende, dat het hem ge geven mocht zijn nog vele jaren zijn goede krachten aan de frma te kun nen blijven schenken. Daarna volgde de huldiging door het gezamenlijk personeel. In zijn toe spraak belichtte de woordvoerder voornamelijk de prettige houding, die de jubilaris tegenover al zijn collega's steeds aan de dag legt en offreerde hem ten slotte een ge schenk in geld en de echtgenote van de jubilaris een fruitmand. Een door collega's keurig uitgevoerd en origi neel bedacht album vermeldde de na men van allen, die aan dit hulde blijk bijdroegen. Als trouw lid der kaartclub „A. W. S mocht de jubilaris bovendien van zijn medeleden een alderaardigst be dachte attentie in ontvangst nemen. Ten slotte dankte de jubilaris de verschillende sprekers voor hun "aarderende woorden en stoffelijke blijken van sympathie. DIPLOMAZWEMMEN IN „DE ZIJL" Wederom werd door een 70-tal jeugdige candidaten de proef afge legd tot het behalen van het Zwem diploma A. De jongste deelnemer van groepje was nauwelijks 6 jaar oud en het mag voor het ijverige personeel van het bad zeker als een eer worden aangerekend dat zij in deze korte tijd al deze jongeren met de zwemsport vertrouwd maakte. Allen legden de proef met goed gevolg af. De geslaag den waren: Meisjes: Annie v. Schoo ten, J. van Kampenhout, M. v. d. Ham, M. Mulder, T. Schouten. W. Lancel. I. Melet, Rietje Pieket, R. v. d. Weijden. W. Betgem, L. Roozen- daal, R. v. d. Ster, N. de Romijn, H. Pet, P. Planj er, T. Baart, T. Roeland- se, E. Trap, J. Blok, E. Stouten, C. Segijn, R. Beekman, C. Loof (L'dorp) B. de Bruin (L'dorp), J. v. Leeuwen, W. Vavier, T. de Jong, A. v. d. Reij- den, M. v. d. Pol, T. Laken, A. Som- meling, T. v. d. Weijde en T. Smit. Jongens: K. Stichter, K. Siere, D. Kuyvenhoven, T. Verbrugge, W. Roe- landse, F. Beurse (L'dorp), F. de Vos (L'dorp), W. P. Jagel, G. v. d. Maas, J. van Leeuwen, A. Wendt. W. Lin- schoten, H. van Velzen, J. Oosthoek. H. Spruyt (L'dorp), A. Pardon, N. van Teijlingen, W. van Oosten, E. Teunissen, J. Fakkel, B. Vis, J. Baan, H. Neuteboom, J. v. d. Nat, J. Ver voorn, W. v. Hoven, J. v. d. Walle. J. Werner (L'dorp), B. Landesbergen. J. Wagter, W. Steen, J. Bregman (L'dorp), K. v. Dieperingen (L'dorp), C. Franse en C. Brandt. De wethouder van Sociale Za ken, de heer S. Menken, houdt a.s. Woensdag spreekuur van 14.00 uur tot 15.00 uur. - De 26-jarige stucadoor J. J. v. L. uit Den Haag is bij werkzaam heden in de school aan de Paul Kru- gestraat van 2 M. hoogte van een ladder gevallen. 'Hij liep een ge broken rechterpols en een wonde aan de kin op. BONKAARTEN AFHALEN. Woensdag zijn aan de beurt de ge zinnen waarvan het hoofd een stam- stamkaartnummer heeft van 62.501 t.m. 65.500. Medenemen alle distri- tributiestamkaarten (zonder inleg vel) en de nog niet aangewezen bon kaartstroken van bonkaart 707. Het kantoor aan de Steenschuur is voor deze uitreiking geopend van 8.30 tot 11.30 en van 2 tot 4 uur. VACANTIE AARDAPPELEN- HANDEL. De contactcommissie Leiden voor Aardappelen, Groente en Fruit, ver zoekt ons mede te delen, dat de klein handelaren in aardappelen, groente en fruit op 21, 22 en 23 Juli a.s. we gens vacantie gesloten zullen zijn. Dit geldt voor Leiden, Voorschoten, Leiderdorp en Zoeterwoude. Zie de advertentie in dit blad. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pieternella. d. van J. J. Gijsman en A. Onvlee; Abram Frans, z. van A. F. van der Heijde en C. Schenkeveld; Truusje, d. van P. D. van Zeist en J. Tegelaar; Geertruida Margaretha, d. van M. Sommeling en H. J. Laman; Elisabeth^ Geertruida, d. van P. J. Smit en J. M. Verhaar; Hendrik Sjoerd, z. van J. Faas en A. Berger; Johannes Wilhelmus, z. van B. H. A. Klink en J. C. Bull; Eli sabeth, d. van P. Lepelaar en H. van Tongeren; Nicolaas Hermanus, z. van T. M. van Seggelen en G. Hovestad; Adriana Cornelia,' d. van J. Stoute en M. C. van der Heiden; Rudolf, z. van H. Neuteboom en E. Stikkelorum; Adriana Maria, d. van J. Geijteman en H. van Rijn; Johanna Martina, d. van J. Crapier en J. A. Smit; Joke Helena, d. van N. van den Berg en A. P. van den Berg; Jan, z. van J. Laurier en A. Bergman. Gehuwd: C. X. Ruigrok jm. en A. E, M. Jongmans jd. Overleden: A. M. Verhoog zn. 5 weken. H. Oosterhuis dr. 1 j. LAATSTE BERICHTEN Secretaris Ned. Clearing instituut gearresteerd Een bedrag van f. 100.000 ermee gemoeid Te Amsterdam is door de corrup tie-afdeling van het Haagse parket gearresteerd de heer C. L. M. M„ secretaris van het Nederlands Clea ring Instituut te Amsterdam, die tot half April 1947 deel had in de leiding van de* centrale ver mogens opsporingsdienst, welke in stantie ressorteert onder het minis terie van financiën. Hoewel hy niet officieel tot de directie van deze dienst behoorde, nam hij in feite een zeer leidende positie in. Naar aanleiding van deze arresta tie verneemt het A. N. P. nog: In April 1947 kwam de C. V. O. in liquidatie. In verband hiermede werden de gebruikelijke admini stratieve controles ingesteld op in ventaris en financiën van-deze dienst. Hierbij stuitten de deskundigen op allerlei posten, die hun wantrou wen opwekten. Een nauwkeurig on derzoek van verschillende beschei den maakte aannemelijk, dat deze posten administratief onbetrouw baar waren. Daar de heer M. voor deze zaken persoonlijk aansprakelijk was, gaf dit de betrokken autoritei ten aanleiding de justitie van de gebleken onregelmatigheden in ken nis te stellen. Aanvankelijk was overeengekomen, dat de heer M. in de gelegenheid zou worden gesteld tegenover de liquidateuren zich over de duistere punten te verantwoorden, bij welk onderhoud zonder dat de heer M. hiervan te voren op de hoogte was gesteld, de officier van justitie voor corruptiezaken aanwezig zou zijn. Hierop zou naar alle waarschijnlijk heid arrestatie zijn gevolgd. Toen deze afspraak echter zou worden gemaakt, bleek de heer M. plotseling naar Zwitserland te zijn vertrokken. Het vermoeden lag voor de hand, dat dit vertrek ver band hield met de verdenkingen, die tegen de heer M. bestonden, en waarvan deze op de hoogte kon zijn. Daar bleek, dat de heer M. een retourbiljet had genomen, werd be sloten zijn terugkeer op Schiphol af te wachten en hem daar na gron dige visitatie te arresteren. Zodra deze uit het vliegtuig stapte, was de heer M. dus onder observatie. Te gelijkertijd werd opdracht gegeven terstond een onderzoek te zijnen huize en op zijn bureau op het clea- ringinstituut in te ^tellen. Op beide plaatsen werden door de ambtena ren van de rijksrecherche, de F. I. O. D. en de C. V. O. bescheiden in beslag genomen, die voor het on derzoek van belang zijn. De verdachte werd in verzekering gesteld en is heden voor de rechter commissaris te Amsterdam geleid. Hij wordt verdacht van verduistering van gelden. Naar zich aanvankelijk laat aanzien overtreft de som der niet behoorlijk verantwoorde gelden een bedrag van 100.000. hazerswoude Personalia. De heer J. P. dc Jong slaagde voor het diploma van vliegtuigbouwkundigconstructeur aan de M.T.S. te Haarlem. h1llegom Aanrijding. De scholier K. uit de Aipbachtstr, werd gisteren bij Treslong, terwijl hij op de fiets vol doende rechts reed, door een hem achteroprijdende vrachtauto aange reden, waarbij de linkeronderarm brak en hij nog enkele ontvellingen opliep. De politie maakte tegen de chauffeur proces-verbaal op. Botsing. De motorrijder van Z. uit Lisee botste aan de Leidschestraat •met grote vaart tegen een luxe-auto. Behalve dat beide voertuigen schade opliepen moest de motorrijder in de Mariastichting ter observatie worden opgenomen. Boottocht De Oranje-vereniging „Irene" van de Hillegommerdijk heeft voor ouden van dagen een boottocht georganiseerd naar Marken en Vo- lendam met de salonboot „Trio". Er namen 72 ouden van dagen aan deel. Accordeonmuziek en Crescendo heb ben veel bijgedragen voor het slagen van deze boottocht. Huisvesting vakarbeiders. Op initiatief van den voorz. der gemeen telijke huisvestingscommissie werd alhier een bespreking gehouden met industrieëlen uit de gemeente over de moeilijkheid voor huisvesting van geschoold personeel. Vakmensen moe ten vaak van buiten worden inge voerd, omdat we ze hier niet hebben. Na breedvoerige discussie werd een Commissie beaoemd, die bij de be trokken regeringsinstanties de bouw van een aantal niet-permanente wo ningen zal pleiten. Brand. In de Moffelinrichting aan de Hofstraat van de firma Mar tens is brand uitgebroken. Dank zij de onmiddellijke hulp van de om geving en van de brandweer, brand de slechts een klein gedeelte van het gebouw uit. de zilk Zwarthandelaars gearresteerd. De politie van Heemstede heeft 2 Zil- kers vastgezet, die verdacht worden goederen aan de distributie te hebben onttrokken. Er werd een inval gedaan in de huizen van het tweetal; de bevindin gen waren van dien aard, dat de hos pita van een hunner en nog een huis genoot eveneens in bewaring werden gesteld. De goederen, die in het pand aanwezig waren, werden in beslag genomen. katwijk DISTRIBUTIEDIENST KATWIJK. ..Uitreiking extra voedingskaarten. De extra voedingskaarten MD 709/710 voor a.s. en jonge moeders, geldig voor het tijdvak van 3 Aug. tot en met 27 September zullen als volgt worden uitgereikt: Voor Katwijk aan Zee en Katwijk a. d. Rijn de letters.- A tot en met G op Dinsdag 22 Juli van 8.3011.45 uur; H tot en met K op Dinsdag 22 Juli van 1.303.00 uur; L tot en met T op Woensdag 23 Juli van 8.30 tot 11.45 uur; V tot en met Z op Woens dag 23 Juli van 1.30 tot 3.00 uur. Voor Rijnsburg. alle a. s. en jon ge moeders in het agentschap Rijns burg. Kerkstraat 19 op Dondredag 24 Juli van 9 tot 12 en van 1 tot 2.30 uur. Voor Valkenburg ,alle as. en jonge moeders in het Bouwbur. te Valkenburg op Vrijdag 25 Juli van 9 tot 12 uur. De na-uitreiking van bovengenoemde kaarten in de be trokken gemeenten, zal plaats vin den op Woensdag 6 Augustus as.' ten Distributiekantore te Katwijk a. Zee, van 8.30 tot 11.45 uur. langeraar Tentoonstelling. Voor de eerste maal is door de R.K. Lagere School een tentoonstelling gehouden. De ope ning geschiedde door pastoor Halkes, die hierbij wees op het grote belang van de tentoonstelling, de ouders kunnen hier nu zien wat hun kinde ren op school leren. Hierna zongen de meisjes van de 3e klas onder leiding van mej. Verlaan enige liedjes. Ver melding verdient het bekende liedje „Slaap mijn kindje goe nacht", waar bij Vorry v. Kessel als kleine soliste wel een bijzonder pluimpje toekomt. lisse Personalia. Voor het propae- deutisch examen electro-technisch in genieur is geslaagd de heer M. F. A. Wesseling. oude-wetering f VERDRONKEN. Zondagmorgen pl.m. 10 -uur ge raakte de 1J4 -jarige kleine van de heer Cardol aan de Kanaaldijk te Oude-Wetering te water. De heer de Blaay, die daar juist op de autobus stond te wachten, wist de kleine spoedig op het droge te brengen. Kunstmatige ademhaling vermocht echter niet meer de levensgeesten op te wekken, en dokter Muskens die spoedig ter plaatse was, kon niet anders dan de dood constateren. stompwijk m Nieuwe woningen. Voor de wo ningen, welke „Don Bosco" denkt te gaan bouwen aan de Meerlaan, be staat, zoals te voorzien, een buiten gewone belangstelling. Mien zal ech ter nog geruimen tijd geduld moeten betrachten want zelfs de tekeningen der huizen zijn nog niet definitief en nog in bewerking bij architect Kolde- wey. Daar, naar wij vernamen velen in de mening verkeren, dat hun reeds een woning is toegezegd is het van belang te melden, dat nog geen en kele woning is toegewezen. De toe wijzing kan alleen geschieden door de plaatselijke huizencommissie. voorhout h Personalia. Voor costuumnaaien slaagden de dames: Gre Tuijnman, Nel .Went, Mien v. d. Hulst, To Zon neveld, Nel Bierman, Nel Zwetsloot, Nel v. d. Berg, Lena Diemei. Voor diploma Lingerie slaagden: Annie Stoop, Nel v. Werkhoven, Corrie Diemei, Jo Eggen, Sjaan v. d. Hulst, Corrie Bax, Cqbi v. Leeuwen, Greta Stoof, Nelly Zwetsloot, To Tu- renhout, Ric v. d. Ploeg, Francisca van Hal, Anny van Beeck. voorschoten 'i Geboren: Elisabeth H. Th., d. v. K, H. Hoiting en M. M. C. van der Meer; Cornelis G. W., z. v. A. C. v. Paridon en H. C. Hoek; Abraham, z. van J. de Bres en A. J. Limburg; Da- nië, z. v. J. de Bres en A. J. Limburg Roelof, z. v. J. van Mullingen en C. Vcs Ondertrouwd: W. Gravekamp 19 j. en M. van Rijn 19 j.- A. M. Per- fers 27 j. en N. H. Zonneveld 22 j. Gehuwd: C. ter. Brink 25 jaar en J. H. van Beme 26 jaar; H. C. van Leeuwen 27 jaar en J A. Vermin 22 jaar, wassenaar Gemeenteraad. Woensdagavond kwart over zeven komt de gemeente raad bijeen ter behandeling van de volgende raadsvoorstellen: de aanleg van een vijftal kinderspeelplaatsen in het Oostdorp en Kerkehout; de regeling van de tuberculosebestrij ding op de scholen in Wassenaar, de aanleg van een zwembad in overleg met de N.V. Sportfondsen te Amster dam. B. en W. stellen voor een cre- diet van 2000 te verleenen voor de kosten van een in te stellen onder zoek naar de vorm, waarin het zwem bad zou kunnen worden gesticht. JlcuteC JCutieti wauU 3\eóident ■V" io\ k SPu 3. De heer met het grijze pak 3an was de eerste, die van de schrik be kwam. Hij schraapte zyn keel en sprak op zoetsappige toon: „Aha Sig- nor Kwiekaangenaam, heel aan genaam. Mijn naam is Fernando"-. Tegelijk maakte hij een diepe bui ging en zette met een sierlijke zwaai zijn hóed af. „Blij u te zien", zei Kr j naar gaat u rustig met ons mee. Er reltje. „En mag ik ook weten, wat d :al u niets onaangenaams overko- heren van mij wensen?" Hieropmen". Tja, Kareltje voelde er niet sprong hij weer over de muur en be-1 veel voor om met de twee vreemde groette ook de man op de grond. I heren in het halfdonker op stap te „Kijk, ziet u", begon Fernando, „het gaan, zonder te weten waar naar toe is niet zo gemakkelijk om de hele en dat zei hij dan ook. zaak in vijf minuten uit te leggen,! marktberich1en BODEGRAVEN, 15 Juli. Kaas. Aantal aangevoerde partijen kaas 132. Prijs le soort f 1.341.38; 2de soort 1.271.32. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Juli. Groente. Aardappelen: bonken f 10 12, grote 1115, drielingen f 9 11, kriel 58, bospeen 5.50 8.50, waspeen 9.1014.10, snijbo nen 8092, herenbonen 110120, radijs 1.602.40, tuinbonen 15 19.20, andijvie 46.80, kroten 4.505.80 bloemkool I fa 6065, idem. H 40—52.10, sla 1.80—5.40, kervel 4.20—4.80 ROELOFARENDSVEEN, 14 Juli. Groente. Augurken: grof f 1.90 2.60, bommen 1.90—2.50 stippel 0.901.80 per 25 kg.; snijbonen 6.20—7.70, idem stek 3.00—4.30; dubb. stambonen f 8.10—8.90, tuin bonen 1.561.69, peulen 2dop erwten 3.004.70, capucijners 4.20 per 10 kg; kropsla 1.30—4.90, tomaten 76—80 cent, aardappelen 1112 cent, kroten 12 cent, bloem kool 1967 cent rabarber 9 cent, bospeen 58 cent, aardbeien 3459 cent. Bloemen. Anglaia 1725 cent, Alstroemerin 2338 cent, anjers 5 12 cent, Gladiolus 0.60—1.25, Colvillers 1751 cent, Liatjrus 18 49 cent, Leeuwbekken 711 cent, Anemonnn 311 cent, Violieren 7 37 cent, Scabiosa 412 cent, Spirea 31 cent, Dahlia's 859 cent per bos; Chrys. Rayonanten 4765 cent per stuk.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3