Roger Federer hoeft niets te vrezen SPORT iraziliaanse baltovenaars nemen :en voorschot op de wereldtitel Juan Viedma kiest voor Omniworld Franse GP in gevaar door bandenaffaire \«tr Belg Simons dolgelukkig met zijn transfer naar PSV Tol geeft sterke start geen vervolg op EK schermen Creemers schaaft aan NK-vorm ldn302 donderdag 30 juni 2005 DUIVENTIL or Fardau Wagenaar «den - En toen waren er nog ar vier... Wie wordt de koning 11 Wimbledon 2005? Gisteren eikten Roger Federer, Lleyton /vitt, Andy Roddick en Tho- s Johansson de halve finale 1 het grastoernooi. Wat zijn pluspunten en wat zijn de ndere kanten van de laatste K r? ;er Federer (23), versloeg in kwartfinale Fernando Gon- ez met 7-5, 6-2 en 7-6. Bij- iderheden: Federer is al 34 dstrijden op rij ongeslagen. Zwitser pakte in 2003 en )4 de titel op Wimbledon. In halve finale speelt hij tegen witt, van wie hij de laatste en wedstrijden won. ispunten: ook al heeft hij op mbledon nog niet zijn beste el laten zien, hij blijft maar nnen. Federer is niet voor ets de beste tennisser van de treld. Zijn techniek bereikt na de perfectie. En hij is intaal sterk, veel sterker dan jeger toen hij nog wel eens in ilen uitbarstte als het niet ed ging. apunten: die heeft hij niet. enige dat hem kan breken, en slechte dag. it hij Wimbledon? Volgens statistieken wel. Hewitt zei [eren: „Roger is niet voor de beste speler van de we- Hij is te vergelijken met isi en Sampras. Hij heeft de •lopen twee jaar tennis naar hoger niveau getild." :on Hewitt (24) was giste- te sterk voor Feliciano Lo- 7-5, 6-4 en 7-6. inderheden: hij won Wim- lon in 2002. De Australiër - irmalig nummer één van de ild - is dit jaar een tijdje ge- :erd geweest. Eind maart er een cyste uit zijn rech- tervoet verwijderd. Net hersteld gleed hij op zijn sokken van de trap en brak twee ribben. Pluspunten: Hewitt geeft nooit op. Al staat hij dik achter, de tennisser slaat een keer op zijn borst, vecht en wint. Zijn return is goed, zijn passeerslag is top en hij is snel. Zijn service is bo vendien niet slecht voor ie mand met zijn lengte (1.80 me ter). Minpunten: hij is klein en niet zo compleet als Federer. En hij kan nogal irritant zijn. Hewitt schreeuwt als hij achter staat zo hard: „Come on!!!", dat ze het een kilometer verderop nog kunnen horen. Wint hij Wimbledon? John McEnroe zei gisteren dat hij Hewitt nog nooit zo goed had zien spelen als tegen Lopez. Hij heeft dan ook hoge verwachtin gen van hem. Power Andy Roddick (22), won van Se- bastien Grosjean met 3-6, 6-2, 6-1,3-6 en 6-3. Bijzonderheden: Roddick won in 2003 de US Open en verloor vorig jaar de finale van Wimble don van Federer. Hij won 2,5 week geleden het grastoernooi van Queens voor de derde keer op rij. Speelt in de halve finale tegen Thomas Johansson. Pluspunten: Roddick heeft on gelooflijk veel power. Hij heeft de hardste service van alle ten nissers op de tour. En ook zijn Roger Federer viert zijn zege op de Chileen Fernando Gonzalez. De Zwitser ontmoet Lleyton Hewitt in de halve finale. Foto EPA/Farbrice Coffrini forehand is een machtig wa pen. Minpunten: hij brengt weinig variatie aan in zijn spel. Al heeft hij daar het afgelopen jaar hard op getraind. Hij weet dat je te gen een man als Federer meer nodig hebt dan een snoeiharde service. Wmt hij Wimbledon? De kans dat hij Johansson verslaat is groot, maar in de finale krijgt hij het zwaar, wie zijn tegen stander ook is. Roddick giste ren: „De titel? Pfff, daar ben ik nog niet mee bezig. Ik moet nog minimaal drie sets spelen om de finale te bereiken." Thomas Johansson (30) was te sterk voor David Nalbandian: 7-6, 6-2, 6-2. Bijzonderheden: Johansson is de grijze muis in de halve fina le. De Zweed won in 2002 ver rassend de Australian Open. Hij heeft in zijn carrière twee toer nooien op gras gewonnen. Al leen de drie andere halve fina listen wonnen vaker op gras. Pluspunten: hij is een degelijke speler met een goede forehand en een prima backhand. Zijn voetenwerk is uitstekend. En hij is mentaal sterk, koel als een echte Zweed. Minpunten: hij is net als Hewitt maar 1.80 meter. Zijn service is daarom veel minder dan die van bijvoorbeeld Roddick, zijn tegenstander in de halve finale. Wint hij Wimbledon? Johansson heeft er zelf alle ver trouwen in: „Na mijn zege in Australië zeiden mensen dat ik dit maar een keer in mijn leven mee zou maken. Maar waarom? Als ik mijn beste spel speel, kan ik me meten met de grote jon gens. Alle halve finalisten heb ben al eens een grand slam ge wonnen, dus we weten wat het >r roei wiche ikfurt - Buiten vierde de kermis, binnen dansten de Idelijke Kanaries de samba- ider het dak van het Wald- ion in Frankfurt, dat kraak- Diider een daverend nood- nam Brazilië een voor at op een nieuwe wereldti- Met betoverend voetbal 1 aartsrivaal Argentinië in inale van de Confederations ontmaskerd: 4-1. 'Superclassico' maakte één duidelijk: de status van de federations Cup is ge- ïid, meer dan vooraf door irganisator gehoopt was. zevende editie van het kam- inentoernooi leek toch al j op een feilloos geregisseer- oed-nieuws-show. Gisteren, i bene tijdens de finale, do de eerste scheurtjes in de anisatie op. Letterlijk: het lign dak van het fonkelnieu- Waldstadion zwichtte, juist de cornervlag, onder het ge- cht van het regenwater. Twee erige kerels met bezems pro- len de poel weg te vegen, hilariteit van de 45.000 toe- rers. was, samen met de Mexi- dopingrel én een bierte- in de openingswedstrijd, van de weinige vlekjes op toernooi dat m?t typische was georgani- De Duitsers lieten niets het toeval over. De stadions :n WK-proof en vandalen len, afgeschrikt door een ite politiemacht, ner- gesignaleerd. sportief maakte het toer- léi meer passie en emoties ifdan verwacht. De zes voor- ide edities werden vooral door een hoog tilpgehalte en de voortduren- javraag wie in godsnaam deze had uitgevonden. Nummer pn had veel weg van één Dt voetbalfeest, niet in het st door de overenthousiaste tsers. De zestien wedstrij- die gemiddeld bijna 40.000 •chouwers trokken, leverden van onze verslaggever almere - De nieuwe eerstedivi- sieclub FC Omiworld uit Alme re heeft verdediger Juan Vied ma (30) en aanvaller Edwin van Ankeren (36) gecontracteerd. Viedma, oud-voetballer van NEC en Compostela, komt van RBC Roosendaal. Hij zou eigen lijk voor zaterdaghoofdklasser Katwijk gaan spelen, maar die overstap is nu van de baan. Van Ankeren debuteerde in het seizoen '85-'86 in het betaalde voetbal bij PEC Zwolle. Hij speelde in het seizoen '93-'94 bij PSV daarvoor en daarna in België bij Beveren, RWDM, Eendracht Aalst en Germinal Ekeren. Via Frankrijk (Guin- camp), Italië (Viterbese) kwam hij in 2001 terecht bij Odd Grenland in Noorwegen. Van Ankeren was in 2004 speler trainer bij Tollnes, ook in Noor wegen. De licentiecommissie van de KNVB heeft FC Omniworld de finitief toegang tot het betaald voetbal verleend. De formatie uit Almere heeft het toetre dingstraject succesvol afgerond en wordt per 1 juli de 38e be- taaldvoetbalorganisatie in Ne derland. FC Omniworld doet vanaf komend seizoen mee in de eerste divisie. Omniworld heeft maandag het derde en laatste meetpunt, de controle van het stadion, voor het ver krijgen van een licentie goed doorstaan. Eerder was de club de meetpunten 1 en 2, onder meer de begroting, met succes gepasseerd. De licentie is wel verleend on der ontbindende voorwaarde omdat het speelveld nog niet beoordeeld kon worden. Het kunstgrasveld kan pas later worden opgeleverd en gecertifi ceerd. De leverancier heeft schriftelijk de garantie gegeven dat de club hierover tijdig de beschikking heeft. Adriano heeft voor de tweede maal gescoord voor Brazilië. De Argentijnse doelman German Lux is versla gen. Foto Reuters/Thomas Bholen ongekend veel doelpunten op en soms adembenemend voet bal. Alleen de arbitrage bleef hardnekkig onder topniveau. De Superclasico, Argentinië- Brazilië, had gisteren de ge droomde climax van het mini- WK moeten zijn. Maar voor de Latijnse oorlog kon losbarsten, was de wedstrijd al gelopen. Brazilië stapte met vuur in de schoenen het veld op. Getergd door de eeuwige aartsrivaal die met recente zeges in de WK- kwalificatie en het jeugd-WK de hegemonie probeerde over te nemen. Vanaf minuut één na men de tovenaars van Carlos Alberto Parreira de regie in handen, voor het oog van de grootste van allemaal, Pele. Het magische vierkant (Kaka-Ronal- dinho-Robinho-Adriano) bleek ongrijpbaar voor de Argentij nen. Vooral Adriano deed de herinnering aan de WK-ster van 2002, Ronaldo, volledig verva gen. De dodelijke spits van In- ter Milan opende en sloot de gala-voorstelling met een machtige pegel (1-0) en een on houdbare kopbal (4-0). Tussen door leverden ook Kaka (fraai bananenschot in de kruising) en Ronaldinho (intikker) een bijdrage aan de show. Aimar redde de Argentijnse eer, maar dat kon de pijn nauwelijks ver zachten. Brazilië ligt op koers voor de vijfde wereldtitel, dat staat onomstotelijk vast. Confederatie Cup, finale Brazilië - Argentinië 4-1.11. Adriano 1-0,16. Kaka 2-0, 47. Ronaldinho 3-0, 63. Adriano 4-0, 65. Aimar 4-1. Scheidsrechter: Michel (Slw). Toeschouwers: 45591 - Gele kaart: Ronaldinho (Brazilië), Coloccini, Sorin, Cambiasso, Aimar (Argentinië). Om derde plaats9 Duitsland - Mexico 4-3- 37- Podolski l-O, 40. Fonseca l-l, 41. Schweinsteiger 2-1, 58. Borgetti 2-2, 79- Huth 3-2, 85. Borgetti 3 3. 97. Ballack 4-3. Scheidsrechter: Breeze (Aus). Toeschouwers: 43335. Rode kaart: 54. Hanke (Duitsland). Gele kaart: Frings, Asamoah (Duitsland), Perez, Medina, Oso- rio (Mexico). SPORTI N FO SPORTSERVICE waterpolo World League vrouwen, eerste dag: ïfije - Spanje 7-6, Italië - Frankrijk Nederland - Rusland 6-7 (0-2 2-1 3-2 "■Wimbledon. tn enkelspel, kwartfinale: Federer 1)-Gonzalez (Chl/2l) 7-5 6-2 7-6 (2), ft(Aus/3) - Lopez (Spa/28) 7-5 6-4 7-6 lomas Johansson (Zwe/12) - Nalban- (Arg/18) 7-6 (5) 6-2 6-2, Roddick 2) - Grosjean (Fra/9) 3-6 6-2 6-1 3-6 Halve finales: Federer - Hewitt, Johansson - Roddick. Jongens enkelspel, derde ronde: Van der Duim (Ned) - Lojda (Tsj) 6-4 6-2, Levine (VSt) - De Bakker (Ned) 2-6 7-5 6-4. wielrennen Grande Boude Feminin. Tweede etappe, tijdrit Markolsheim: 1. Soe- der (Oos) 17 km in 22.34, 2. Doppman (Zwi) 23.12, 3- Pitel (Fra) 23-18, 4. Valen (Noo) 23.40, 5- Davies (GBr) 24.05, 6. Mansveld (Ned) 24.19. Algemeen klassement: 1. Soeder 2.22.46, 2. Dopf man op 0.45, 3- Pitel 0.51, 4- Valen 1.08, 5. Davies 1.29, 6. Mansveld 1.36. Agenda Bridge. Tenerife (Spa), Open EK paren. Hockey. Rotterdam WK onder 21 jr (m) met Egypte - Nederland. Schermen. Zalaegerszeg (Hon), EK. Tennis. Londen, Wimbledon halve finales Sport op tv 14.00 u. RTL5: Rechtstreeks verslag van het tennistoernooi van Wimbledon 19.05 u. Ned 2: Sportjournaal. 20.25 u. Ned 2: Studio Sport Document. Een portret van Lance Armstrong. Mart Smeets sprak enkele weken geleden in Frankrijk met de wielrenner en met mensen uit zijn omgeving. 21.45 u. RTL5: Wimbledon Today. Samenvat tingen van de vandaag gespeelde wedstrij den. 22.55 u. Ned 2: Sportjournaal. Aandacht voor het tennistoernooi van Wimbledon en voor de persconferentie van Fifa-baas Sepp Blatter in Amsterdam. Loterijcijfers Lucky Day. Trekking van woensdag 29 juni: 5-8-9-19-21-22-23-24-26-37-38- 42 - 52 - 53 - 56 - 70 - 71 - 74 - 78 - 80. van onze verslaggever Monaco - De internationale au- tosportfederatie FIA dreigt for mule 1-wagens op Michelin - banden te weren van de Franse Grand Prix dit weekeinde in Magny Cours. Aan de veiligheid van de Mi- chelinbanden wordt door de FIA getwijfeld. Volgens de auto- sportfederatie heeft Michelin nog geen oorzaken aan kunnen geven voor de problemen in In dianapolis. De fabrikant moet nieuwe gegevens inleveren. In de VS deden twee weken ge leden slechts drie teams (met Bridgestonebanden) mee aan de race, nadat Michelin geen veiligheidsgarantie had willen afgeven voor haar banden. Gis teren werd bekend dat de fabri kant de kaartjes van de gedu peerde toeschouwers wil ver goeden, maar de FIA is nog lang niet klaar met Michelin. Zo is bij de autofederatie woe dend gereageerd op het naar buiten brengen door Michelin van de achtergronden van de problemen in Indianapolis, waarna de FIA ook haar eigen correspondentie met Michelin op straat gooide. Niet alleen blijkt de FIA het verweer van Michelin ongeloofwaardig te vinden, de federatie bestrijdt ook dat Michelin er alles aan deed om in Indianapolis een echte en veilige race te bewerk stelligen. 'U bracht geen veilige back-up-band mee en uw men- Wilt u iets melden? Bel 071-5356461. Faxen mag ook 071- 5356415. E-mail: sport.ld@hdc.nl Een oproep aan de vertegen woordigers van de eerste voet balelftallen in de regio. Het Leidsch Dagblad komt graag in het bezit van de oefenprogram ma's en de samenstelling van de teams. Het oefenschema en de selectie kunt u mailen naar bovenstaand adres. Faxen is ook mogelijk. De Leidse waterpoloër Tjerk Kramer speelt ook het komend seizoen in de hoogste Spaanse competitie. Ondanks verschil lende aanbiedingen heeft de 23-jarige Kramer besloten om zijn contract bij zijn huidige club Sant andreu met een jaar te verlengen. Toerclub Avanti houdt ko mende zondag een fietstocht. Er zijn drie routes uitgezet van 30, 80 en 140 kilometer. De tochten vertrekken vanaf het clubgebouw van Avanti op het sportpark De Bijlen aan de Westkanaalweg in Alphen aan den Rijn. De starttijden zijn voor de 140 kilometer om 08.00 tot 09.00 uur, voor de 80 kilo meter om 08.00 tot 13.00 uur en voor de 30 kilometer om 09.00 tot 14.00 uur. Als gevolg van de eerste plaats in de landelijke tenniscompeti- tie nemen de Noordwijkse ten nissters van De Gevers deze week deel aan het Europees kampioenschap in het Franse Rennes. Het team komt uit te gen vertegenwoordigende ploe gen uit Bulgarije, Kroatië, De nemarken, Frankrijk, IJsland, Ierland, Letland, Luxemburg, Moldavië en Slowakije. Leidenaar Gerald Arkensteijn heeft zijn eerste officiële partij gebokst. De 16-jarige sporter won bij zijn debuut. Op een bokstoernooi in Leidschendam stond Arkensteijn tegenover een bokser die drie jaar ouder is dan hijzelf. Arkensteijn won in drie ronden. Op datzelfde gala in Leid schendam debuteerde ook de 12-jarige kickbokser Anil De- mirbas. Zijn eerste officiële wedstrijd, ook tegen een oude re tegenstander, eindigde onbe slist. De pupillen van waterpolover- eniging AZC zijn afgelopen zon dag in het eigen bad De Ther men tweede geworden op het NK. In de finale stonden de Al- phenaren tegenover ZV De Ham. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Pas na zes keer een minuut verlenging scoorde De Ham uit een strafworp de beslissende treffer. In het centrum van Warmond wordt komende zaterdag de jaarlijkse kortebaandraverij ge houden. De aanvang is 13.30 uur. De kwarttriatlon van Noord- wijkerhout wordt komende zondag voor de vijftiende keer gehouden. De start is om 09.00 uur in het Oosterduinse Meer. De deelnemers moeten eerst een kilometer zwemmen, daar na stappen ze voor 42 kilometer op de fiets om af te sluiten met 10 kilometer hardlopen. De fi nish is bij De Schelft. Bij de Keien Meeting in Uden liep Joost Blokland op de stee ple chase opnieuw een tijd die hem niet tot tevredenheid zal stemmen (9.03,21). Mamix En gels kwam zowel uit op de 400 horden (55,81) als de 800 meter (1.56,50). Op de laatste afstand moest hij Dave Klink (1.55,34) en Pieter van Langen (1.56,02) voor zich dulden. Swift was afgelopen zondag met twee renners vertegen woordigd bij het NK wielrennen voor eliterijders zonder con tract Wemer Altewischer en Je roen Straathof stapten voortij dig af. NSL-atleet Martien van der Hoorn behaalde bij de Masters drie Nederlandse titels. Hij werd nationaal kampioen op de 1.500 meter (4.35,54) de steeple chase (10.38,95) en de 800 me ter (2.17,65). Rob van Keulen en John Kling van de Leidse sportschool school Jing Jun Kwan hebben tijdens de Open Nederlandse kampioenschappen hapkido een zilveren plak gewonnen. Het was voor het eerst dat de leerlingen van de sportschool onder leiding van Peter Onder water meededen aan dit kam pioenschap. Frank Brasker en Berend van Dijk (C-Klasse) be haalden een vierde plaats. Kilian van Rijn, die tot afgelo pen februari voor Lightning Leiden speelde, is met Düssel- dorf Panthers jeugdkampioen van Duitsland geworden. In de finale wonnen de American Footballers met 48-10 van Knights Panthers. De vierde en laatste wereldbe kerwedstrijd shorttrackschaat- sen is van 18 tot 20 november op De Uithof in Den Haag. De eerste drie wereldbekerwed strijden worden respectievelijk verreden in China (Nanjing), Zuid-Korea (Gangneung City) en Italië (Bormio). De wereld bekerwedstrijd in Nederland is voor de mondiale shorttracktop de allerlaatste mogelijkheid om zich te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen, die in februari 2006 in Turijn plaatsvinden. Zaalvoetbalvereniging Simeko '82 heeft in Van Marwijk Part ners een nieuwe sponsor ge vonden. Het verzekeringsbedrijf is een verbintenis voor drie jaar aangegaan. van onze verslaggever eindhoven - ,Als PSV komt aankloppen, dan moet je niet twijfelen." Timmy Simons liet er gisteren, nadat zijn overgang van Club Brugge naar Eindho ven beklonken was, geen mis verstand over bestaan. De mid denvelder is dolgelukkig met de transfer. Deze club staat in Eu ropa zeer hoog aangeschreven." Na Mika Vayrynen (Heeren veen) en Osmar Ferreyra (ge huurd van CSKA Moskou) is Si mons de derde nieuwe mid denvelder voor PSV dat Johann Vogel, Mark van Bommel en Ji- sung Park zag vertrekken. Simons is niet de laatste aan koop van Guus Hiddink. Salo mon Kalou staat nu hoog op het wensenlijstje van PSV In een poging om de Ivoriaanse aanvaller over te nemen van Feyenoord zou Theo Lucius als ruilobject - plus een flinke som geld toe - zijn aangeboden. Bij Feyenoord zien ze dat wel zit ten. sen wilden niets anders als op lossing dan een chicane vóór bocht 13, wat volgens de regels nooit een optie is geweest.' De verklaring van de bandenfa brikant dat bocht 13 van het circuit van Indianapolis in 2005 te veel van de banden eiste, wordt door de internationale autosportbond FIA niet geac cepteerd. De FIA wil vóór de race in Frankrijk technische de tails over alle incidenten met Michelinbanden in de formule 1 van de laatste twee jaar ont vangen. De federatie beschikt over aanwijzingen dat proble men die aan puin op het circuit werden toegeschreven, daar niéts mee te maken hadden. Onafhankelijke ingenieurs be oordelen de Michelin-informa- tie om te kijken of er sprake is van een veilige band. Is dit niet het geval, dan zal de FIA de ste wards in Frankrijk opdracht ge ven dit weekeinde artikel 127 van de 'International Sporting Code' aan te wenden: 'auto's waarvan zij de constructie ge vaarlijk vinden, worden van deelname uitgesloten'. Gisteren was de extra informa tie van Michelin nog niet in het bezit van de FIA. Ondertussen werden de teams (Renault, McLaren, Williams, Toyota, Red Bull, Sauber en BAR) giste ren wel door de FIA schuldig bevonden aan het niet voor handen hebben van goede ban den en het onterecht niet deel nemen aan een race. zalaegerszeg - Sonja Tol heeft tijdens de Europese scherm- kampioenschappen in de Hon gaarse plaats Zalaegerszeg een uitstekende start een onvol doende vervolg gegeven. Ze eindigde teleurstellend als 33e. De Nederlandse degenkampi- oene won gisteren in haar voor- rondegroep alle zes partijen en plaatste zich met de meeste treffers als eerste op het tableau van 128. In de directe elimina tie ging ze er, na een bye in de eerste ronde, meteen uit in de tweede. De Fran^aise Audrey Descouts was iets beter: 15-14. „Ik baal hier enorm van", rea geerde de Haagse marineoffi cier, „zeker omdat ik in de pou le zo lekker op dreef was. Ik voelde me perfect en barstte door mijn forse winst van het zelfvertrouwen. En dan ga je toch nog zo onderuit." De Oekraïense Jana Sjemjakina werd Europees kampioene. In de eindstrijd stond ze tegenover de Hongaarse Hajnalka Toth op de loper: 15-12. Het brons was voor de Roemeense Iuliana Ma- ceseanu, die een verdere op mars van Debuts voorkwam, en de Poolse^Iagdalena Gra- bowska. De nieuwe Europese sabelkampioen heet Aldo Mon- tano. Deze Italiaan versloeg de Hongaarse favoriet Zsolt Nemc- sik gisteren in de finale met 15- 11. Dit tweetal had op het ere podium gezelschap van de Duitser Steven Bauer en de Fransman Nicolas Lopez als de nummers drie. leiden - Edgard Creemers lijkt anderhalve week voor het Ne derlands kampioenschap atle tiek klaar voor het grote werk. De Leidenaar werd gisteravond tweede op de 1000 meter op zijn thuisbaan in de Leidse HoutGi Creemers hield clubge noot Pieter van der Luijt van Leiden Atletiek bijna een tel achter zich: 2.32,31 om 2.33,28. Winnaar Casper Dirks van het Amsterdamse Phanos was als enige binnen tweeënhalve mi nuut klaar. Bij de vrouwen won Claartje Raedts (Leiden Atle tiek) de 3000 meter afgetekend in 9.43,78.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19