Venus is de beste van de wereld' SPORT orto én Valencia bieden weer tevergeefs op Kromkamp ^Wonderkind' Messi zet Argentinië op spoor van vijfde wereldtitel Gestigmatiseerd Brands en Spelbos in beeld als directeur AZ Ritzege Mansveld in korte versie van vrouwentour Michelin geeft publiek Indianapolis geld terug Barcelona wil Messi beter gaan belonen GHI301 woensdag 29 juni 2005 tnze verslaggever Ramler aar - Voetbalinternational jomkamp weet nog altijd waar zijn toekomst ligt. In Spanje of toch 'ge- ir bij AZ. Financieel direc- Fernando Gomes van Por- Portugese nummer twee e verdediger van AZ wil in- I, kwam maandagavond streep verder in een on- pud met Dirk Scheringa. tren zat de voorzitter van (kmaarse club opnieuw om de tafel met een vertegenwoor diger van het Spaanse Valencia. Ook met deze gegadigde in de miljoenendans kwam het nog niet tot een akkoord. „Mogelijk komt er later in de week duide lijkheid", zegt AZ-woordvoerder Willem Zeijlmans. Kromkamp begint het wachten op een uitkomst zo langzamer hand beu te worden. „Maandag begint AZ aan de voorbereiding op een nieuw seizoen. Zoals het er nu voorstaat zal ik me dan moeten melden." Hij zegt dat de onzekerheid al langer aan hem vreet. „Ik heb de laatste twee weken, door allerlei om standigheden, geen nacht nor maal kunnen slapen. 'Laat me toch gaan', denk ik steeds weer. Als er zóveel geld in het geding is, nota bene voor een verdedi ger, moet er toch op enige ma nier een overeenkomst kunnen worden gesloten." Hij is van plan op korte termijn de situatie te bespreken met zijn zaakwaarnemer Edwin 01- de Riekerink en wellicht alge meen directeur Toon Ger- brands van AZ. Ook om te kij ken of de speler zelf wellicht op enige wijze financieel kan bij dragen aan een oplossing. Toen hij zijn contract in Alk maar tussentijds verlengde, werd er een afspraak gemaakt over de prijs die hij moest ople veren bij een eventuele transfer. Kromkamp zegt dat AZ zich daar niet meer aan houdt. Volgens Zeijlmans is het geen kwestie dat de club niet wil ver kopen. .Anders hoeft AZ niet eens in gesprek te gaan." Punt is dat Scheringa vooralsnog vast wenst te houden aan de vraag prijs van tien miljoen euro. Een bedrag waar zowel Porto als Va lencia niet aan toe is. Waar er over Kromkamp nog twijfels bestaan zullen Denny Landzaat en Ali Elkhattabi zich maandag normaal gesproken gewoon bij de nieuwe trainer Louis van Gaal vervoegen. De aanvoerder met een doorlo pend contract staat in de be langstelling van Fiorentina maar het bod van de Italiaanse club was voor AZ niet serieus genoeg. Elkhattabi, wiens ver bintenis volgend seizoen af loopt, wil zelf weg maar heeft geen nieuwe werkgever kunnen vinden. Over de toekomst van Ron Vlaar bij AZ bestaat nog wel on duidelijkheid. De talentvolle verdediger, wiens contract af loopt in 2007, heeft een aanbod in beraad om nu al langdurig te verlengen. „Met een beloning die past bij zijn huidige status", zegt Zeijlmans. Vlaar, die met Oranje onder 20 in de kwartfinale van het WK werd uitgeschakeld, meldt zich op 11 juli in Alkmaar. Williams weet het zeker: het wordt op Wimbledon haar mooiste zege ooit Van onze verslaggever alkmaar - Ronald Spelbos en Marcel Brands zijn kandidaat om Martin van Geel op te vol gen als directeur voetbalzaken van AZ. De 44-jarige Brabander begint op 1 juli als technisch di recteur bij Ajax. Bij AZ, dat bin nen een maand de vakante functie hoopt in te vullen, wordt niet gereageerd. „Wij gaan niet in op namen", zegt woordvoerder Willem Zeijl mans. Brands, thans algemeen direc teur van RKC, was al in beeld bij AZ toen Van Geel drie jaar geleden werd binnengehaald. Voorzitter Scheringa is onder de indruk van de manier waar op Brands werkt in Waalwijk. Ronald Spelbos heeft als stop per in het kampioensteam van 1981 een verleden bij AZ. Hij werkt nu als docent in de trai nersopleiding bij de KNVB. Zijn naam werd eerder ook ge noemd als directeur bij Ajax. van onze sportredactie marckolsheim - Wïelrenster Debby Mansveld heeft gisteren- de eerste etappe in de verkorte versie van de Ronde van Frank rijk voor vrouwen, La Grande Bouclé Féminine Internationale 2005, op haar naam geschre ven. De Nederlandse, in dienst bij Vlaanderen-Capri Sonne-T- Interim in België, wist na 72 ki lometer tussen Saint Louis en Marckolsheim de massasprint met groot gemak te winnen voor de Fran^aise Nadine Tri- quet en de Britse Emma Davies. Het was de derde zege van Mansveld dit seizoen. De Belgische Quick-Stepploeg gokt in de Ronde van Frankrijk voor het klassement op de Aus traliër Michael Rogers, terwijl de Belg Tom Boonen de ploeg een dagsucces moet opleveren. Boonen. vorig jaar goed voor twee ritzeges, vestigde dit voor jaar definitief zijn naam door zowel de Ronde van Vlaanderen als Parijs-Roubaix te winnen. De Nederlanders Servais Kna- ven en Bram Tankink. maken ook deel uit van de negenkop pige Tourploeg van sportdirec teur Wdfried Peeters. van onze verslaggever parijs - Michelin heeft aange boden de ruim 100.000 toe schouwers bij de Grand Prix van de Verenigde Staten scha deloos te stellen door hun de prijs van de tickets te vergoe den. De Franse bandenproducent had het verkeerde materiaal meegenomen naar Indianapo lis en adviseerde zijn formu le-1-klanten de bolides in de pits te laten uit angst voor on gevallen. Slechts zes wagens gingen van start. De Nederlan der Christijan Albers kon zo doende in Indianapolis zijn eer ste WK-punten verzamelen. Door dit financiële gebaar van hun leverancier naar de Ameri kaanse raceliefhebbers hopen de zeven Michelin-teams op clementie van de internationale autosportfederatie (FIA). Deze stelt de affaire vandaag aan de kaak. Voorzitter Max Mosley sloot in de aanloop naar het verhoor een schorsing van een of twee GP-wedstrijden wegens 'werk- weigering' echter niet uit. „Maar er zijn ook nog andere mogelijkheden: puntenaftrek, een geldboete of een beris ping", zei Mosley. Michelin meent dat een ver keerde beoordeling van 'bocht 13' op het circuit van Indiana polis de oorzaak was voor de problemen op 19 juni tijdens de GP van Amerika. Volgens Michelin hebben de in genieurs van het bedrijf de ef fecten van bocht 13 op de lin ker achterband verkeerd inge schat. Mede omdat het bedrijf niet op het circuit kon testen, is die fout onopgemerkt gebleven. Een ongeval van de Duitse for mule 1-coureur Ralf Schuma cher tijdens de training, wees Michelin op de gevaren. In een verklaring zegt Michelin dat de band 'geen intrinsieke problemen' had, maar 'onvol doende afgestemd' was op de 'extreme omstandigheden' in die bocht die golden in 2005. Het bedrijf wil voor volgend jaar wél testmogelijkheden op Indianapolis. MART SMEETS Waar hij zal gaan, hoe hij zal staan: Robin van Persie is een getekend man. Toen ik twee dagen geleden las dat hij weer „vrij man" was probeerde ik het be grip vrij" goed te begrijpen. Neen, hij zat niet meer in hechtenis, hij was die ellendige cel uit en mocht zich weer vrij over deze wereld bewegen. Hoewel? Ik weet niet of het Kluivert-ef- fect hier van toepassing is, maar ik ben bang dat zulks het geval is. Kluivert: jonge, onbezonnen voetballer. Hij had de wereld aan zijn voeten, wist zich geen raad met de weelde en kookte voortdurend over. Zijn erelijst mag er wezen, het is om koud van te worden. Van Persie dan. Een jonge ve dette met een klein waslijstje aan valse stapjes en meer niet. Een getormenteerde jongeling, product van zijn opvoeding en ineens zit hij vast en weet de voetbalwereld niet wat je nou eigenlijk met zo'n knulletje moet doen. Afbranden? Beschermen? Red den? Help. waar is Moskovicz? Ik kan de spreekkoren nu al dromen die de tegenstanders van Arsenal komend seizoen over hem heen zullen laten kla teren en voortdurend zal de Rotterdamse jongeling eraan herinnerd worden dat hij geen controle op zijn eigen leven had en vergat dat hij, als pu bliek figuur, niet maar overal zijn lusten kan botvieren. Wat de bevindingen van de rechters en daarna hun uitspra ken zullen zijn: Van Persie is ge brandmerkt en zal daar lange tijd de sporen van dragen en voelen. Wat hij ook gedaan heeft, hij heeft twee weken lang de gekartelde kolommen van de ranzigheid beheerst en dat terwijl bijna leeftijdgenoten van hem lekker aan het voet ballen waren en enige sympathie van het Nederland se volk meekregen. Ik viel in een inte ressante conversa tie. Het onderwerp was: jonge sport sterren moet je be schermen tegen on raad van buitenaf en onder onraad, zo begreep ik, moet je dus rissen vrouwen rekenen die met de slip over de arm de jon ge, geile en dus ook domme voetballers opwachten om de jonge heren opgewonden te krijgen en daarna geld af te troggelen nadat een ldeine daad heel grote gevolgen kan hebben. Een ander gesprek was: wat vindt zijn vrouw ervan, maar de T., vertolker van het gezonde Hollandse ochtendgevoel, had ons al gerustgesteld; ze stond achter haar man. Wip gemaakt? Ach wat, het was een warme avond en een mens heeft wel eens jeuk. Ik vroeg me nog iets af. Je bent nachtrecep tionist in een hotel en krijgt drie mannen en een (zegt men) wulpse jonge vrouw aan de ba lie. Het is laat in de nacht. Wat denk je dan? Wrt doe je dan? Je toont erbarm«Tomdat de vier moe zijn na hard gewerkt te hebben of geef je de sleutel om dat de hij Van Persie is en dat is stoer en eigenlijk wel heel cool dat hij, uitgerekend in dit fa meuze hotel, een mega-bang gaat uitvoeren. Misschien zelfs wel een gang-bang? Dat alles speelt en wat die Van Persie ook zal doen, hij verliest. Op alle fronten. Slijten is nJ. een tergend langzaam proces. Misschien ook wel goed ook. Vraag maar aan Kluivert. En wat als hij volgend jaar in Duitsland de winnende treffer laat aantekenen in de halve finale wedstrijd tegen de Italianen- Wat doen wij, groot publiek, dan? Vult U het maar voor Uzelf in. Venus Williams retouneert een bal tijdens haar kwartfinalepartij tegen Mary Pierce. Foto Reuters/Kevin Lamarque wereld zijn. Nee, ze is de beste van de wereld!" De vraag is voor Pa Williams niet öf Venus Wimbledon wint, maar wènneer ze wint. Hij be doelt: zaterdag om halfvier of om vijf over halfvier. Volgens hem moet haar immense zelf vertrouwen Venus naai' haar derde zege in Londen brengen. Maar eerst speelt ze in de halve finale nog tegen de kampioene van vorig jaar, Maria Sjarapova. Richard: „Ik wil niets over Sja rapova zeggen. Ze interesseert me niks. Venus gaat winnen en het wordt haar mooiste zege ooit. De underdog wint!" Hij strompelt weg. Het hoedje staat scheef op zijn hoofd. Hij maakt een wegwerpgebaar en mom pelt: ,Ik hou eigenlijk helemaal niet van tennis." insor Loterij uwe sponsor 1 eredivisie jtAAG - De Sponsor Loterij nieuwe sponsor van de ivisie voetbal. De loterij t Holland Casino op, welk fact dit jaar eindigt. Aan de we sponsoring zijn bijzon- voorwaarden opgelegd, zo minister Donner (Justitie) Weede Kamer weten, pag er geen directe naams peling zijn tussen de Spon- Loterij en de Eredivisie C.V Jclame op televisie moet goede doel centraal staan, talsnog duurt het contract aar met een optie voor nog twee jaar. duro een jaar ger bij Ajax rtRDAM - Hedwiges Maduro heeft een nieuw contract jax. De speler had een con- tot 2007 en heeft nu tot bijgetekend. Ook zal hij salaris ontvangen, uro debuteerde dit seizoen jax 1 in de Uefacup wed- J tegen AJ Auxerre. De ver ende middenvelder speel seizoen 14 wedstrijden in 1 en scoorde twee maal. 16 maart 2005 debuteerde Uro in het Nederlands Elf- lij speelde met Oranje 20 et wereldkampioenschap. VO kan weer in vooruit iendaal - De Veenendaalse daghoofdklasser DOVO veer vooruit, nadat groen is gegeven door curator H. ck voor een nieuwe finan- structuur. De Stichting port DOVO werd twee we- jeleden door de Utrechtse bank failliet werd ver- d. Het faillissement luidde ase van onzekerheid in, at alle contracten van zo- oetballers als begeleiden- af waren ondergebracht in tichting Topsport DOVO. trainer Henny Lee is in lieuwe constructie geen s, omdat zijn salaris te r op de begroting drukt. onze verslaggeefster Fardau Wagenaar ien - Zijn dochter Venus gaat Wimbledon winnen. Iemand die jnders beweert, lacht hij keihard uit. Richard Williams zag zijn ter gisteren op het centre court vechten als leeuwin. Ze brulde, Mary Pierce op en won in twee sets met 6-0,7-6. En het be- ijkste voor pa Williams was: dochter Venus lachte weer. Barcelona - FC Barcelona tikt bijna in een hoestbui, t zich bijna de longen uit lijf. Richard Williams (63) lit toch nog maar een ste ek van zijn sigaar. „Ik ben vlakbij mijn graf." Ja, hij it wat hij zegt. Hij vervolgt leen uitdagende grijns: „Ik er naar uit om dood te L Ik ben benieuwd hoe tr daar aan toe gaat, mijn der is er al. Ik ben klaar het feest in de nieuwe we- Maar eerst wil ik dat mijn len alles voor elkaar heb- En dat ze verder kunnen Ier mij." ange zwarte man met de l baard strompelt over het van Wimbledon. Het lijkt hij zo om gaat vallen. Een i camera hangt op zijn Nog steeds, na alle suc- n, legt hij alles van zijn tennissende dochters vast. rijst naar het donkergroene je met de veer op zijn d. „Schattig hè", zegt hij la- d. Het ziet er niet uit, maar dat vindt hij mooi. Zijn is oud en verschoten, waar- jnlijk draagt hij het al twin- aar of langer. Hij is een bij- lere verschijning in de rgaans nette tenniswereld olang anderen dat ook vin- geniet hij. „Ik ben maar oude, arme man." artje wedstrijd van Venus is net lopen als hij zijn sigaartje t. Zijn oudste tennisdoch- 25) staat in de halve finale an zaterdag voor de derde in haar carrière Wimble- winnen. Ze won eerder in 2000 en 2001, de twee jaren er na pakte haar zusje de titels. Serena is al naar huis. Na haar nederlaag in de derde ronde op zaterdag, kon ze geen tennis meer zien. „Ik wist vooraf dat Venus hier kon winnen en dat Serena hier niks te zoeken had", zegt vader Williams. „Haar con ditie is slechter dan die van mij! En ik kan je vertellen dat ik niet zo heel erg in vorm ben." Hij haalt de wedstrijd van Ve nus tegen Mary Pierce terug in zijn gedachten. Hij zag zijn dochter als een sprintkampioe ne over de baan vliegen. „Ze is de snelste van allemaal! Haar techniek is goed en ze heeft zelfvertrouwen. Die drie dingen heb je nodig om de beste te zijn." Hij blaast een wolk rook uit. „Oh my god!", roept hij. „Zag je die lach van haar? Ik heb haar lang niet zo zien lachen. Ze was nogal gespannen de laatste tijd. Voor de wedstrijd zei ik tegen haar: Venus, ontspan een beet je op de baan' en dat heeft ze gedaan. Ze speelt beter dan ooit, ze is volwassen geworden. Ze kan weer de beste van de van onze verslaggever utrecht - De finale van het we reldkampioenschap voetbal voor spelers onder 20 jaar gaat zaterdag in Utrecht tussen Ar gentinië en Nigeria. De robuuste Afrikanen, die za terdag Oranje in de kwartfina les na 24 strafschoppen aftroef den, zullen een antwoord moe ten vinden op de vraag hoe het Argentijnse wonderkind Lionel Messi ajf te stoppen. Het 18-jari- ge talent van Barcelona had gis teren in Utrecht een groot aan deel in de 2-1 zege tegen titel verdediger Brazilië. Nigeria had het in de andere halve finale, later op de avond in Kerkrade, een stuk gemakkelijker tegen Marokko: 3-0. Marokko en Bra zilië spelen voorafgaand aan de finale zateredag in de Galgen waard om het brons. Argentinië plaatste zich voor de zesde keer voor de eindstrijd van het jeugd-WK. De viervou dige kampioen had het nodige geluk toen Zabaleta in de extra tijd van de normale speelduur het beslissende doelpunt maak te. De Zuid-Amerikaanse klassie ker in de goedgevulde Galgen waard stelde teleur. Vooral Bra zilië maakte een tamme indruk. De onttroonde titelverdediger speelde in een veel te laag tem po en ontbeerde teamgeest en individuele kwaliteit. Argentinië, dat de eerste wed strijd bij het WK in Enschede nog verloor (0-1 tegen Verenig de Staten), toonde meer inspi ratie en agressie. Dat bleek al bij de snelle openingstreffer van Messi. De Argentijnen dwongen Brazilië met fel jagen tot balver lies op het middenveld waarna Messi met een machtige uithaal de score opende, 1-0. Brazilië, dat het jeugd-WK eveneens vier keer won, kwam na de rust nog wel onverwacht terug tot 1-1 dankzij een kopbal van Renato een kwartier voor Lionel Messi, de ster van de Argentijnen, viert zijn doelpunt in de hal ve finale tegen Brazilië. Foto Reuters/Michael Kooren tijd. In de extra speeltijd maak te Messi, nog tot 2012 onder contract bij Barcelona, opnieuw het verschil. Hij stoomde op tot de Braziliaanse achterlijn en trok de bal knap terug op de meegekomen Zabaleta. Die schoot raak via het been van de ongelukkige Braziliaan Fabio Santos, 2-1. Nigeria bereikte voor de tweede keer na 1989 de finale. Marok ko, met Tiberkanine (Ajax) en El Ahmadi (Twente) in het basis team, ging kansloos met 0-3 onderuit.Door twee rode kaar ten wegens wangedrag in de slotfase beëindigde Marokko het duel met negen man. Het superieure Nigeria, met de Nederlandse keeperstrainer Ro bert Postma op de bank, ver zuimde daarna het duel snel te beslissen. Doelpogingen van Adeleye (kopbal) en Adefemi (vrije trap) eindigden na de rust op de lat. Daardoor bleef het vermoeide Marokko, waarbij El Ahmadi na een uur naar de kant moest, in de wedstrijd. Treffers van Adefemi en Ogbuke maakten in de slotfase een ein- Halve finales Marokko - Nigeria 0-3. 34. Taiwo 0-1, 70. Adefemi 0-2, 75- Ogbuke 0-3. Scheidsrech ter: Larrionda (Uru). Rode kaart: 80. lajour, 91- Doulyazal (Marokko/ 2x geel). Gele kaart: El Amram (Marokko), Kaita, Apam (Nigeria). Brazilië - Argentinië 1-2.7. Messi 0-1,75- Re nato l-l, 93- Zabaleta 1-2. Scheidsrechter: Bussaca (Zwi). Toeschouwers: 16.500. Gele kaart: Roberto, Rafael Sobis (Brazilië), Oberman, Zabaleta, Cardozo, Cabral (Ar gentinië). de aan de Marokkaanse hoop, 0-3. Spelmaker lajour reageerde zijn fmstraties af met schoppen en spugen naar een tegenstan der en kreeg daarvoor een don kerrode kaart. Tien minuten la ter moest ook Doulyazal nog wegens grof spel van het veld. Compromis De directie van stadion Galgen waard heeft gisterochtend ge dreigd de finale van het WK tot 20 jaar niet in Utrecht te laten spelen. Zij vond dat de wereld voetbalbond Fifa moest op draaien voor de 85.000 euro schade die vooral Marokkaanse supporters hadden aange bracht. Pas gistermiddag werd een compromis gesloten. Toernooi-directeur Harry Been kwam met het voorstel dat de organiserende stichting NeXXt 2005 de helft vergoedt van de schade die vorige week vrijdag is geleden. Over de eventuele schade aanstaande zaterdag zijn nog besprekingen gaande. heeft zijn 18-jarige talent Lionel Messi een verbeterd contract ge geven. Dat loopt tot medio 2010. De Argentijnse aanvaller schit tert momenteel bij het wereld kampioenschap voor spelers on der 20 jaar in Nederland. „We hebben er alle vertrou wen in dat Messi komend sei zoen al belangrijk wordt voor ons eerste team", zei directeur sportzaken Begiristain gisteren op de website van Bar^a. „Hij is erg snel, barst van het zelfver trouwen en is technisch zeer be gaafd." SPORTINFO tennis Londen. Wimbledon. Vrouwen, kwartfinales: Mauresmo (Fra/3) - Miskina (Rus/9) 6-3 6-4, Sjarapova (Rus/2) - Petrova (Rus/8) 7-6 (6) 6-3, Davenport (VSt/l) - Koeznetsova (Rus/5) 7-6 (l) 6-3. Venus Williams (VSt/14) - Pierce (Fra/12) 6-0 7-6 (10). Halve finales: Davenport - Mau resmo. Venus Williams - Sjarapova. Mannen, dubbelspel, derde ronde: Knowles/ llodra (Bah/Fra/3) - Karlovic/Wassen (Kro/Ned) 6-4 6-4 5-7 6-4. SPORTSERVICE agenda Bridge. Tenerife (Spa), Open EK. Hockey. Rotterdam. WK onder 21 jr (m) met o.m. Nederland - Polen. Tennis. Londen, Wimbledon. Voetbal. Confederationscup, derde plaats Duitsland - Mexico (Leipzing); finale Brazi lië - Argentinië (Frankfurt) Sport op tv 13.00 u. RTL5: Tennis, rechtstreeks verslag vanuit Wimbledon met kwartfinales man nen. Aansluitend om 21.45 uur: Wimble don Today, hoogtepunten van de dag. 17.05 u. ARO: Voetbal, Confederationscup. Rechtstreeks verslag van Duitsland - Mexi co, aansluitend finale Brazilië - Argentinië. 19.05 u en 22.55 u. Ned 2: Sportjournaal. loterijcijfers Lucky Day. Trekking van dinsdag 28 juni: 8 -9-10-12-15-25-26-27-31-33-45-48 - 50 - 5j|- 59 - 66 - 69 - 71 - 74 - 75-

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21