Uedstrijdverloop in Rotterdam nekt De Goede SPORT 4 Hinnen stopt zegereeks van toernooitijgers Langeveld doorbreekt Ajax wint op de valreep el voor n Opdorp Elmar Gerth prolongeert titel bij Forescate hegemOllie Rabobank §>iter staakt 1 The Flags coursrecord r Kortekaas Lightning strandt in halve finale HDC984 maandag 27juni 2005 rjan Nowee dam - Na haar overwinning in 3irdwijk Classic liet Suzanne de weten goed in vorm te zijn, 11 eluk nodig te hebben om ook n te winnen. Hoewel De Goede sed, mislukte het plan om met 'assaspint Nederlands kampioe- tyorden. „Ik had goede benen, et geluk ontbrak." De wedstrijd v ewonnen door Janneke Vos, die ^Iste was om een kopgroep van sters. De Goede won de spint peloton en werd zevende. In e groep zat ook Esther Korte- 1 ij finishte als 33e. I ister van Van Bemmelen-AA probeerde met een aantal ren- ïog wel de sprong te maken, had pech. Loes Gunnewijk d ten val en Mirjam Melchers i met knieklachten afstappen. zelf het gat tussen de kop- en het peloton had moeten e 1, was ik te moe geweest voor isaspint", aldus De Goede, negen ronden door Rotterdam t de Zoeterwoudse favoriete ianspraak op de titel. Vroeg in rs reden zeven rensters weg en het verschil niet meer dan an- t ire minuut werd, bleef de kop- vooruit. Deze groep verander- lurende de wedstrijd wel een keer van samenstelling. Cruci- s rbij was de sprong van Vos en d 1 van Essen, die tweede werd. II et peloton kwam geen reactie, ctische fout", verklaarde ploeg- 0 dichael Zijlaard. 1 :n reactie op de vroege ont- 1 ng uitbleef, was volgens De i niet zo gek. „Het gebeurt wel odat er een groepje ontsnapt, r.|die worden dan meestal weer laid." Dit keer dus niet. Een re Suzanne de Goede won de sprint van het peloton, maar haar ploeg kon de kopgroep niet meer achterhalen. Foto: Hielco Kuipers den hiervoor was de zenuwachtige houding van de favorieten. „In het peloton werd veel naar elkaar geke ken. Als iemand maar een beweging maakte, werd er gereageerd. De favo rieten gaven elkaar duidelijk geen ruimte." Zo erg was dat op zich niet. De Goede bleef bewust bij de andere kansheb bers. „Dit leek me wel een goede tac tiek, ook omdat we een ploeggenote in de kopgroep hadden zitten." De derde plaats van Groenveld was uit eindelijk de enige troost voor de ploeg van Van Bemmelen. Zijlaard sprak van een raar kampioenschap. „In de laatste twee ronden schiet de wedstrijd uit elkaar. Vos en Van Essen rijden weg, terwijl Gunnewijk valt en Melchers afstapt. Zij hadden op de Van Brienenoordbrug gas moeten ge ven, zodat het gat gedicht kon wor den. Toen dit niet doorging, hebben Sissy van Alebeek en Adrie Visser nog wel geprobeerd om de groep te ach terhalen, maar zij kregen het peloton niet dichterbij." Ondanks dat De Goede zevende werd, was het een speciaal kampi oenschap voor haar. Twee jaar gele den won ze nog in Rotterdam en toen ze hier vorig jaar reed, was ze net her steld van een zware valpartij in de Tour de l'Aude. „Ik heb hier natuur lijk al eens eerder gewonnen en vindt het een mooi parcours. Maar een parcours met meer glooiing, is beter voor mijn kansen. Het zou wel leuk zijn als het NK volgend jaar in Lim burg is." cricket - De cricketers van Ajax boekten een belangrijke zege op PSV. De Eindhove- naren gingen 254 all out na 50 overs. Ajax pakte de winst na 255 runs tegen het verlies van slechts zes wickets. De Eindhovenaren begon nen sterk aan bat, waarbij Khurana met 113 runs de man in vorm bleek. Hij werd uiteindelijk door Marco Lambers, goed voor drie wic kets, uitgebowld en terug naar het clubhuis gestuurd. Ook bowler Sunil Lamba stak in goede vorm en pakte tegen PSV drie wickets. Aan bat liet de thuisclub zien er zin in te hebben. Het part nership van Lamba (53) en Mark Verbeek (87) leverde 99 runs op en zette de toon voor de rest van de wed strijd. Langzaam maar zeker sloop Ajax dichter naar de overwinning, maar moest wachten tot de laatste over. Twee ballen voor het einde kwamen de bevrijdende 255 runs op het scorebord voor het verlies van slechts 6 wic kets. Ajax nestelt zich hier door in de middenmoot van de ranglijst. De reserves van Ajax kwa men er in Den Haag niet aan te pas. Quick Haag maakte korte metten met de aspira ties van de Oegstgeestenaren door slechts 99 runs toe te staan. Het antwoord van de Hagenaars was duidelijk: 100 runs voor het verlies van 2 wickets in slechts 17 overs. Enig lichtpunt waren de 43 runs van Max Feitham. k - Roel van Opdorp lij de nationale junioren- Ij oenschappen in Hel- de 1.500 meter op zijn a geschreven. De atleet van Atletiek pareerde eerst ïarrage van favoriet Tom i| s (Castricum), die 200 voor de finish ten val In de sprint rekende hij if met zijn laatste twee 2». 2 B-junioren (t/m 17 jaar) tf isper de Lange (AAV '36) ogspringen met 1,91 me- omara van Noort (De an) moest genoegen ne- ïet zilver op de 400 me iiep wel een persoonlijk (55,13). Clubgenote Lon- )erriks eindigde als vier- idat ze vrijdag al zilver de 400 meter horden. Keien Meeting in Uden Edgard Creemers we- indruk met een tijde van op 1.500 meter. Meer ster Yvonne Wisse kwam verspringbak tot een fplaats met 5,83. e Flags 1 rug van De softbalmannen keerden vroegtij- jg van de dubbelont- 1 ig met RCH. Nadat het 0 duel was verloren, staak- arbiter de tweede wed- 'fyl na een bal. 1 stootslag/honkslag van Muller in de eerste in- aakte de slagman van The geblesseerd. Omdat Jongerius vooraf een rezen speler (pitcher) op dstrijdformulier had ge- P amen de Lissenaren een 2 te kort en staakte de arbi- vedstrijd. zo zinloos", zei Jongeri- ok RCH gaf aan de twee- is trijd gewoon te willen Alleen de scheidsrech te daar niet aan meewer- v ieruit blijkt weer eens dat s llles aandoen om de soft- rt op deze manier om helpen. Ondanks dat we kp aan kunnen doen, zal er per een boete onze kant eben omdat we de wed- liet konden uitspelen", ufrste duel verloor The Fla- 7-0. irfN - Royce Kortekaas uit Vennep heeft de triatlon :esd op zijn naam ge in. Kortekaas nam al in ste onderdeel de leiding, j zwemmen kwam hij met d nuut voorsprong uit het Die marge bouwde hij het fietsen en het hard- ïit naar bijna vier minu- atleet deed uiteindelijk "g lur over de kilometer nen, 45 kilometer fietsen kilometer hardlopen. door Peter Klein tennis - Toernooitijgers worden ze genoemd, de spelers die het grootste gedeelte van het zo merseizoen de toernooien af stropen op zoek naar de poen voor een kleine vakantie en naar de punten voor deelname aan de afsluitende Masters. Ro derick Goedegebuure en Julian Vandenbussche zijn twee van die tijgers, die bij het open toer nooi van Unicum in de halve fi nale op elkaar stuitten. Waar twee vechten om de hoofdprijs gaat de derde er nogal eens mee heen. Ewout Hinnen was in Leiden de sterkste categorie 3 speler. Ondanks slechts een finale plaats voor Goedegebuure en maar een plek bij de beste vier voor Vandenbussche verzamel den de twee voldoende punten om zich al bij de derde toer- nooiweek vrijwel zeker te weten van deelname aan het sloteve- nement van het Leidse tennis- seizoen, de Masters in septem ber eveneens op Unicum. De strijd tussen de twee rivalen was met tweemaal 6-2 snel in het voordeel van Goedegebuure beslist. Hij werd er in Leiden meteen kandidaat voor de titel mee. Hinnen, die in de halve fi nale in twee sets de baas bleef over Leon van der Linden, dacht er anders over. De Noordwijker, die in de compe titie met het Noordwijkerhout- se De Boekhorst naar de tweede klasse promoveerde, besteedde eveneens maar twee sets aan Goedegebuure, die alleen in de eerste doorgang kon bijblijven, 7-5 6-2. Bij de vrouwen werd Martine Van Dijk-Griekspoor de verras sing van het toernooi. De Nieuw Vennepse steekt dit sei zoen in een meer dan uitste kende vorm en bouwt gestaag aan een fraaie erelijst. Bij het sterk bezette Open Kampioen schap van de Bollenstreek in Lisse begon ze met een kwartfi nale. Vorige week leverde het toernooi van TV Bennebroek een finaleplaats op. Gisteren volgde de eerste toernooizege van het seizoen na een specta culaire 6-2 6-1 overwinning op thuisspeelster Heddy Boers. „Ongelooflijk", vertelde Uni cum-voorzitter Paul Dirkse na de prijsuitreiking. „Martine sloeg in de finale vrijwel geen bal fout. Heddy speelde niet eens slecht, maar kon er ge woon niets tegenin brengen." In de halve finale was Van Dijk- Griekspoor in drie sets (6-1 4-6 6-1) de meerdere van Samantha van der Drift. Boers klopte bij de beste vier met tweemaal 6-1 Tanja Nossik, die vorige week het toernooi van De Munnik op haar naam schreef. Loukas Wallaart was de sterkste man in de categorie 4. De jeug dige Hillegommer klopte in de eindstrijd Dylan Prins in drie sets. Bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar Saskia Gluvers van TV Dekker Tennis, die Anouk Sanders van TEAN pas met 6-4 in de derde set wist af te troeven. Bij de mannen '5' Ewout Hinnen ging bij het tennistoernooi van Unicum met de hoogste eer strijken. Foto: Eric Taal door Peter van der Hulst Rotterdam - Sebastian Lange veld heeft tijdens het NK wiel rennen bij de beloften een ein de gemaakt aan de suprematie van de Rabobankploeg. Pieter Weening (2002), Thomas Dek ker (2003) en Bas Giling (2004) beklommen de laatste jaren in hun oranje shirt de hoogste tre de van het podium. Kai Reus had de volgende in dat rijtje moeten zijn, maar materi- aalpech in de slotfase van het NK deed zijn hoop uiteen spat ten. Reus moest twee keer van de fiets af en dat was ondanks zijn imposante inhaalrace te veel van het goede. Hij kwam 27 tellen na Langeveld als ne gende over de meet. De grote troef van de Rabobank was zo uit de handen van ploegleider Nico Verhoeven ge slagen. Thom van Duimen en Lars Boom probeerden in de kopgroep, waar de sterk rijden de Noordwijkerhouter Klaas van Hage (27e) lange tijd deel van uitmaakte, het tij nog te ke ren. De ontsnapping van Boom werd in de slotkilometers ech ter teniet gedaan en Van Dui men schoot in de sprint tekort. „Ik vond ze in de laatste ronde maar laf koersen", reageerde Johnny Hoogerland, die het brons pakte. „Telkens kreeg ik een renner op mijn wiel. Dat was dan zeker hun tactiek. Ze hadden beter vol mee kunnen rijden. Nou was het zo dat ie dereen mocht winnen, behalve die twee jongens van Rabo bank." Reinier Honig, tweede in Rotterdam, was het met hem eens. „Deze lichting van de Ra bobank was minder aanwezig dan in voorgaande jaren. Reed toen iemand weg dan zag je hem niet meer terug. Ze vielen stil en dat was mooi voor ons, alleen is het voor mij jammer dat Sebastian er nog over heen kwam." Beide renners zaten aardig op hun praatstoel, want op de vraag wat de nationale titel voor Langeveld betekent, zei Honig snel: „Een hoop geld in de cri teriums". Het was de twee ook opgevallen dat de Lissenaar veel support had. Hoogerland: .Allemaal vrouwen. Bovendien heb je een lieve vriendin Sebas tian, want ze had wel tranen in haar ogen." Langeveld had zijn antwoord klaar. „Ze houdt van me." Langeveld bewees tijdens het NK opnieuw zich volledig op een wedstrijd te kunnen focus sen. „Ik was vorige week in de Ster Elektrotoer al bezig met het NK." Hij spaarde zich en deed geen gekke dingen. Alleen in de Ardennenrit testte hij zich een keer. Een lekke band op vijftien kilometer van de meet stond een hoge klassering in de weg. „Hij leeft er helemaal naartoe. Sebastian is een rustige jongen en een sporter in hart en nie ren", prees Eric de Crom zijn pupil. De ploegleider houdt er voor zichtig rekening mee dat Lan geveld na dit seizoen het team Van Vliet gaat verlaten. Een overstap naar de Rabobank lijkt een logisch vervolg. Langeveld wilde er zelf niet al te veel woorden aan vuil maken. „Ik laat het maar op me afkomen." Verhoeven was uitgesprokener. „Wij raken na dit jaar weer vijf, zes renners kwijt aan de profs. Sebastian is een goede renner, Nederlander bovendien, lo gisch dat we hem op het oog hebben." Ploegleider De Crom gunt zijn renner het succes. „Mocht hij op termijn prof wor den, dan hebben wij als oplei- dingsploeg ons werk goed ge daan." Als alle wensen van Langeveld dit seizoen uitkomen dan neemt hij afscheid van Van Vliet als wereldkampioen. Zijn eerdere doelstellingen - konin- ginnerit in Olympia's Tour en het NK - verwezenlijkte hij im mers ook. „Ik hoop het WK te mogen rijden", stelde Lange veld zich timide op. De Crom denkt dat zijn renner zijn ticket voor Madrid nu wel heeft ver dient. „Sebastian heeft bewe zen dat hij op de juiste momen ten kan pieken." veroverde Kevin Noordermeer alweer de derde kroon na drie weken toernooiseizoen. Dit maal kon Roeland van Dijk hem niet van de hoofdprijs af houden. Elise Bavelaar, die in de '4' pas in de halve finale sneuvelde, greep met over macht de titel bij de vrouwen '5'. De pupil van coach Jaap Plugge was in de slotronde met 6-2 6-3 winnares over Domini que Wallaart. Forescate Voor het echtpaar Gerth had Forescate de tweede duo-over winning in de categorie 3 moe ten worden. Man Elmar Gerth maakte met snelle tweesetters bij de beste vier tegen Joachim Jagel en in de finale tegen Do nald van Veen zijn favorietenrol duidelijk waar. Eega Linda Gerth-Verhoeve moest echter door ziekte afhaken, zodat nog slechts drie vrouwen een poule ft afwerkten. Karolien Hoogeveen werd hierin na onder meer een opmerkelijke tweesets zege op Barbara van der Gugten de win nares. Floris Herrema ging in de '3' met 6-4 in de derde reeks tegen Van Veen ten onder. De jonge eersteteamspeler van De Boek horst kreeg in de '4' eerherstel. In de halve finale was hij de ge plaatste Medes Rost van Ton ningen met 6-4 7-5 de baas. In de slotronde kon ook Rik Oost- dam hem niet weerstaan. Tibo Bouter werkte zich in de eindstrijd van de categorie '5' pas met 6-4 in de derde door gang langs Martijn Ouwerkerk, die ook in de halve finale tegen Christiaan Weijkamp al tot het uiterste had moeten gaan, 4-6 7-5 6-4. Bij de vrouwen verza melde Nanette den Elzen haar tweede hoofdprijs op rij. In de finale gaf ze Tammera Canter Visscher niet veel kans, 6-3 6-2. De thuisspelende Analiste was in de strijd bij de beste vier na een zinderende strijd van drie uur aan een nederlaag ont snapt. Judith Koning kreeg in de tiebreak van de derde set als eerste een matchpoint, maar verzilverde die niet. Canter Vis scher won de beslissende tie break met 9-7. Unicum 2005, Leiden HE3, halve finales: E. Hinnen - L v.d. Linden 6-4 6-3; R. Goedegebuure - J. Vandenbussche 6-2 6-2. Finale: Hin nen - Goedegebuure 7-5 6-2. DE3, halve finales: H. Boers - T. Nossik 6-1 6-1; M. van Dijk-Griekspooor 6-1 4-6 6-1. Finale: Van Dijk-Gnekspoor - Boers 6-1 6-2. HD3 (7), finale: B. Pie- ters/T. de Rooij - N. v.d. Kaaij/J. Visser 6-2 6-3 GD3 (7), finale: H. Boers/R. Fehr - M. Tannenbaum/M. Paro 6-4 3- 6 6-4. HE4, halve finales: L Wallaart - G.J Anker 6-4 6-3; D. Prins - R. d'Hooghe 4-6 6-2 6-1Finale: Wallaart - Prins 4-6 6-3 6-1. DE4, halve finales: S. Gluvers - E. Bavelaar 7-5 6-2; A. Sanders - P. Berkenpeijs 6-3 6-2. Finale: Gluvers - Sanders 3-6 6-3 6-3. HE5, halve finales: K. Noordermeer - M. van Kins 6-3 6-1; R. van Dijk - G. van Leeuwen 6-2 7-6. Finale: Noorder meer - Van Dijk 6-2 6-4. DE5, halve fi nales: D. Wallaart - C. Rueb 7-5 3-2 opgave; E. Bavelaar - E. Klaassen 6-3 7-5. Finale: Bavelaar - Wallaart 6-2 6- 3. HE6, finale: M. van Kins - G.J. Stevens 7-5 6-3. DE6, finale: L Rueb - E. Ges- ink 6-4 6-3. HE7, finale: D. Drijfhout - T. Konings 6-4 7-5. DE7, finale: I Imt- hom - S. Pannen 2-6 7-5 6-2. Forescate Open 2005, Voorschoten HE3, halve finales: E. Gerth - J. Jagel 6-2 6-2; D. van Veen - F. Herrema 6-1 6-7 6-4 Finale: Gerth - Van Veen 6-0 6-3. DE3, poule: 1. K. Hoogeveen. HE4, halve finales: R. Oostdam - J. Ja- fel 7-5 6-4; F. Herrema - M. Rost van onningen 6-4 7-5. Finale: Herrema - Oostdam 6-2 6-4. HE5, halve finales: M. Ouwerkerk - C. Weijkamp 4-6 7-5 6-4; T. Bouter - T. Bavelaar 6-0 6-4. Finale: Bouter - Ou werkerk 6-7 6-2 6-4. DE5, halve fina les: N. den Elzen - M. Adnani 6-1 6-1; T. Canter Visscher - J. Koning (5)6-7 6- 2 7-6(7). Finale: Den Elzen - Canter Visscher 6-3 6-2. HE6, finale: M. Greidanus - R. Ra- vensbergen 7-6 4-2 opgave blessure. DE6, finale: R. v.d. Hoek - M. van Dui- venbode 7-6 6-2. HE7, finale: Th. Breedveld (biertender) - M. Roijen 6-1 6-3. DE7, finale: R. v.d. Hoek - A. Westhoff 6-2 6-2. Pieter van der Vliet American football - Lightning Leiden is gisteren uitgeschakeld in de play-offs. Tegen Eindho ven Raptors verloren de Leide- naars met 6-7. Een ultieme po ging om in de slotfase de kleine achterstand ongedaan te ma ken, mislukte. De Raptors spe len volgend weekeinde de finale om promotie naar de eerste di visie. In het openingskwart kreeg de Leidse verdediging geen grip op een diepe pass en keek daar door al snel aan tegen een 0-7 achterstand. Goed spel van on der anderen Bob van der Meij, die fraaie ballen ving voor een 'first down' en prima blocks van Ben Bouman brachten Lightning terug in het goede spoor. Vooral inftet tweede en derde kwart werd de druk op de Eindhovenaren opgevoerd. Danny Ortega, voor de gelegen heid geposteerd als quarter back, probeerde in de laatste kwart de druk op de Brabantse defensie op te voeren. Dat lukte pas tegen het einde van de wedstrijd toen runningback Virgil Berkhout in de 'endzone' werd gevonden voor 6-7. Met het extra punt, de conver sie, zou Lightning niets op schieten en dus werd er tac tisch gekozen voor een variant Dat betekende dat er niet ge kickt werd op de palen, maar dat de bal naar de achterlijn ge lopen moest worden, waarmee twee punten verdiend konden worden. Berkhout werd op één yard van de goallijn afgestopt.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17