Bruins Slot: 'Het kan nog anders' MEDIA Talpa is etalage van De Mol Frénk van der Linden unplugged Hoorspel van ex-militair f bijl Hoogste omroepvoorzitter redelijk tevreden Nederlandse Islamitische Omroep (NIO) opgericht Oud-presentator Ikon Wim Neijman overleden De omroep van de toekomst Assen NOS zaterdag 25jum 2005 isum - NOS Studio Sport randaag uitgebreid verslag e 75e TT motorraces in De uitzending begint ig met een voorbeschou- om 11.45 uur op Neder- De races beginnen om uur met de 250 cc, ge- door de Moto GP en de Om 15.00 uur is de uit- ig verder te volgen op land 1. Het wedstrijd- intaar wordt verzorgd lans van Loozenoord. irto Tan presenteert. Op lio is de TT Assen van- ag vanaf 14.00 uur live te bij NOS Langs de Lijn op 1. Samenvattingen zijn rond te zien in het NOS - journaal. <ek jaren 8o t;d beluisterd isum - De Week van de ja- J( die van 13 tot en met 17 rerd uitgezonden op Ra- is goed beluisterd. Ruim miljoen mensen stemden :ortere of langere tijd af zender, zo blijkt uit on- ek van Kijk- en Luisteron- ek. In de themaweek werd en muziek uit de jaren g gedraaid. Vrijdag stem- 4 miljoen mensen af. den haag/anp - „Als de Om- roepplannen eergisteren nog an ders waren, dan kunnen ze mor gen ook wel weer veranderd zijn." Zo reageerde H. Bruins Slot, voorzitter van de raad van bestuur Publieke Omroep (PO), gisteren op de kabinetsplannen met betrekking tot de toekomst van het omroepbestel. Die plannen zijn het gevolg van lange onderhandelingen van de coalitiepartijen. Zij bepaalden onder meer dat de NPS zal ver dwijnen. Bruins Slot - oud- NPS-voorzitter - staat daar niet om te juichen. „Het zou mijn idee niet zijn, maar over het al gemeen ben ik tevreden met het omroepmodel waar Den Haag nu voor heeft gekozen. Het biedt veel aanknopings punten en we hebben de ko mende drie jaar nog om de pre cieze structuur in te vullen." Gevolg van het opheffen van de NPS is dat het onduidelijk is of een programma als NOVA (NOS/VARA/NPS) vanaf 2008 nog gemaakt kan worden. De vraag is namelijk of de resteren de omroepen het budget kun nen ophoesten dat de NPS niet langer betaalt. Bruins Slot is van mening dat er ruimte moet blijven voor een dagelijks ach tergrondprogramma op de pu blieke tv. Over hoe dat betaald moet worden, gaat hij nog pra ten met de betreffende partijen. In het nieuwe model krijgen de omroepen minder macht en de raad van bestuur PO meer. Vol gens Bruins Slot zijn er echter toch voldoende waarborgen in gebouwd om te voorkomen dat een staatsomroep ontstaat. Ver der is hij blij met de expliciete aandacht die er in de toekomst visie is voor jongerenprogram- mering en sprak hij met waar dering over de wijze waarop staatssecretaris Van der Laan in dit dossier heeft gehandeld. In het nieuwe bestel is het mo gelijk dat de raad van bestuur programma's gaat bestellen bij tv-producenten als Endemol en daarmee dus de omroepen pas seert. De voorzitter denkt niet dat de raad hier veel gebruik van zal maken, omdat anders het publieke karakter van het Nederlandse omroepbestel te veel verloren zal gaan. den haag/anp - De Nederland se Islamitische Omroep (NIO) gaat als tweede islamitische zendgemachtigde zendtijd vul len die bestemd is voor religi euze en levensbeschouwelijke stromingen. Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO), dat de helft van de zendtijd voor moslims toegewezen heeft gekregen, heeft de NIO daar voor opgericht. Dat heeft secretaris N. Joem- man gisteren laten weten. De NIO komt naast de Nederland se Moslim Omroep, die pro gramma's maakt namens de Nederlandse Moslim Raad (NMR). Het Commissariaat voor de Media besloot in april bij hoge uitzondering af te wijken van het uitgangspunt dat per kerke lijke of geestelijke hoofdstro ming slechts één organisatie zendtijd krijgt. De NMR en het CMO waren er niet in geslaagd een gezamen lijke stichting op te richten. Daarom hebben ze ieder de helft van de voor moslims gere serveerde zendtijd (195 uur ra dio en 65 uur televisie per jaar) gekregen. De programma's van de NIO zullen een duidelijker religieus karakter hebben dan die van de NMO, verwacht Joemman. De NIO is volgens hem meer ge worteld in de moskeeën. Bij het CMO zijn de grootste koepels van Turkse, Marokkaanse en Surinaamse soennitische mos keeën aangesloten. „De NIO maakt programma's op religieuze grondslag en wil informeren over het streven naar emancipatie en participa tie van de moslimgemeenschap in Nederland, met eerbiediging van de democratische rechtsor de en tolerantie voor anders denkenden", luidt een adver tentie waarmee de omroep me dewerkers werft. Peter Verschoor, die voorheen bij Radio Nederland Wereldom roep werkte, heeft opdracht ge kregen om de NIO in het ko mende half jaar op poten te zet ten. De omroep begint in het najaar met zijn uitzendingen. te Ie Mol heeft bij de aankon- van zijn tv-zender Talpa euwe programma's be- Frisse formules die daarna itionaal moeten worden irkocht. De mediatycoon :elf leiding aan het vijftal in dat met briljante ideeën tomen. Maandag maakt de erste resultaten be- lolf Rogmans ve sum - De essentie van te- maken, is het hebben p it juiste idee. En wie dat gens handig weet te ver- ori, kan heel rijk worden. kte John de Mol bij Ende- ia iet Big Brother en de ko- 11 e jaren gaat hij het weer ren met zijn nieuwe me- u drijf Talpa Media Holding. 82 zender Talpa wordt vanaf tus weliswaar een ster- tmet presentatoren als - de Mol, Jack Spijkerman, ne Tensen en Beau van Dorens, maar zij vormen de etalage voor wat Tal- it wil zijn: de brenger van (e, zelf bedachte televisie- ima's. Om die nieuwe 's is het John de doen. In het verleden ij al laten zien dat hij oed in is: het juiste idee juiste moment verko- v.Dm daar tijd voor vrij te laat hij de dagelijkse lei- an de nieuwe zender over Dnald Goes en Remko van rloo. De Mols schrikbeeld r verzeild te raken onder ellende juk van bedrijfs- In dit kantoor van Talpa aan de Flevolaan in Naarden zit een handvol mensen die de tv-trends analyseren en ontluikende interesse van de televisiekijkers moeten zien te ontdekken om er programma's voor te kunnen verzinnen. Foto: GPD leider. Niet voor niets noemt hij de periode dat Endemol beurs genoteerd was de ergste tijd van zijn leven. Hij vertrok uiteinde lijk omdat hij onder Endemol- eigenaar Téléfonica zijn creati viteit niet meer kwijt kon. Om zijn 'onafhankelijkheid' van de dagelijkse beslommeringen bij Talpa te onderstrepen, heeft hij de maand juni op vakantie in Portugal doorgebracht. Pas dit weekeinde, kort voor de pre sentatie van de nieuwe zender, komt De Mol terug naar Neder land. De nieuwe ideeën moeten ko men van de Content Divisie van Talpa. Dat is een dure naam voor slechts een handvol men sen die onder leiding van de mediamagnaat trends, voor keuren en ontluikende interes ses van de televisiekijkers moe ten ontdekken en omzetten in programma-ideeën. Onder die mensen zijn bijvoorbeeld San- der Vahle, de man van Linda de Mol, en Patrick Scholtze, die eerder bij Endemol al met De Mol nieuwe programma's be dacht. De Content Divisie is gevestigd in een boerderij in Naarden, waar de burelen van De Mol zelf en die van zijn vermogens beheerders van Talpa Capital staan. Het laat mooi zien waar de prioriteiten van de tv-onder- nemer liggen: bij het op peil houden van zijn miljardenver mogen en het bedenken van nieuwe programma's. De radio- en televisiezenders en de mu ziekuitgeverij van Talpa zijn be wust elders gevestigd om te voorkomen dat De Mol zich er te veel mee gaat bemoeien en om de 'denktank' de tijd en de ruimte te geven zijn werk te doen. Het is een wonderlijk mengelmoesje dat het pand in Naarden bevolkt; financiële mannen in strakke pakken tus sen creatievelingen in hippe outfits. Vooral de creatieven la ten horen dat ze er zijn. 'Weer een format bedacht', is inmid dels een gevleugelde uitdruk king in de boerderij, als er op gewonden kreten klinken uit het kantoor de Content Divisie. Maandag tijdens de officiële presentatie van de nieuwe zen der moet blijken wat het vijftal de afgelopen maanden allemaal voor nieuws bedacht heeft. Er is al het nodige uitgelekt, vooral over programma's die bij ande re zenders zijn weggekocht. Daardoor overheerst tot dusver het beeld van een nieuwe tv- zender die de veilige weg kiest. Of de internationale televisie wereld direct naar Naarden af reist om een van de nieuwe programma's te kopen, is dan ook maar zeer de vraag. De praktijk blijkt inmiddels ook weerbarstiger. De Content Divi sie zou alle tijd en ruimte krij gen om met lumineuze formu les te komen. Maar Scholtze, die leiding geeft aan de creatie ve afdeling, werkt de komende acht weken toch voor de zen der. Hij vervangt adjunct-direc teur Ernst Paul Hasselbach tij dens de opnames van Expeditie Robinson in Maleisië. Daarmee ligt het creatieve proces de ko mende maanden behoorlijk stil. Zelf houdt De Mol de moed er in. Volgens de mediamagnaat is pas dertig procent van de Tal- pa-programmering uitgelekt en hij bezweert dat hij in de hoge hoed nog veel namen van on bekende presentatoren heeft. weesp - Voormalig Ikon-presen- tator Wim Neijman is in de nacht van donderdag op vrijdag op 70-jarige leeftijd in zijn woonplaats Weesp overleden. Dat maakte de omroep gisteren bekend. Hij was al lange tijd ernstig ziek. Neijman raakte vooral bekend als presentator van de 'Geloof, Hoop en Liefde Show* in 1978, naast zijn werk voor de actuali teitenrubriek Kenmerk. Het programma wordt gezien als de eerste talkshow op de Neder landse televisie waarin volwas senen zich openhartig uitspra ken over relaties en seksualiteit. De impact van het programma was groot en de gemiddelde kijkcijfers van meer dan twee miljoen is nadien niet meer overtroffen door de Ikon. Neijman begon op 23-jarige leeftijd bij de Ikor, de voorloper van de Ikon, als programmalei der radio. Begin jaren zestig vertrok hij naar de Vara, waar hij redacteur/producer werd van onder meer Top of Flop. In 1965 keerde hij terug bij de Ikon, waar hij aan de slag ging als redacteur en presentator van de actualiteitenrubriek Kenmerk. Vanaf 1974 hield hij zich, naast zijn verslaggeverswerk voor Kenmerk, bezig met het maken van programma's voor kinde ren en jongeren, zoals Jouw beurt en Ik spreek je nog wel. Tot aan zijn pensionering in 1995 bleef de tv-maker verbon den aan de Ikon. Zo presenteer de hij ruim vijftien jaar het nieuwsprogramma 'De andere wereld van zondagmorgen' op Radio 1. Wim Neijman wordt woensdag in Weesp begraven. Wim Neijman werd in 1978 landelijk bekend als presentator van de 'Geloof, hoop en liefde show'. Het kijkcijfer van ruim twee miljoen is nadien niet meer overtroffen door de Ikon. Foto: ANP 25 Interviews in marathonuitzending van TV Noord-Holland list Frénk van der Linden kijkt een interview meer of minder, al 25 jaar in het vak en heeft wel d interviews achter de rug met de politici, topsporters, artiesten stukken uit de media of het be ven. Een oneindige lijst, waar- t weekeinde in twaalfenhalfuur 5 namen worden toegevoegd. ico Postma idam - Interviewer Frénk van nden (1957) houdt vandaag au- in de televisiestudio van RTV Holland in Amsterdam west. 1 twaalf uur vanmiddag en half nnacht komt daar ieder half uur euwe gast voorbij, maar Van der weet niet wie. TV Noord-Hol- oemt de marathonuitzending iS( 5 minuten eerlijk zijn' een jour- ek laboratorium. En dat komt rlt it, want zelf vergelijkt de jubila- tgi irviews graag met een reageer- met daarin twee mensen. „Een esprek is humane chemie: het °<>tsen, bruisen of platvallen. En gh beurt er in de reageerbuis als ik t heb voorbereid?" van der Linden (lange tijd werk- roor NRC Handelsblad, inmid- rbonden aan de NPS en Nieuwe .heeft een reputatie hoog te hou- "ilenig politicus is al door hem in n 4blemen gekomen. Wie herinnert ?e/ et het geruchtmakende inter - Nieuwe Revu met de toenmali- ee ister Hilbrand Nawijn die voor be dstraf pleitte. Of het vraagge net RPF-fractievoorzitter Leen jke, die praktiserende homo's :ek met dieven? Een interview ce tatssecretaris Annette Nijs van vijs leidde zelfs tot haar aftre- De Haarlemmer schept er genoegen in dat zijn interviews leiden tot ophef, maar daar is hij vandaag naar eigen zeggen niet echt op uit. „Dat lukt ei genlijk alleen wanneer ik tevoren ie mands doopceel helemaal licht. Ik lees dan eerst alles wat los en vast zit, soms is de archiefstapel wel een meter dik. Daarnaast spreek ik voorafgaande aan het gesprek kennissen, vrienden, fami lie, medewerkers. In het geval van An nette Nijs bijvoorbeeld ook de mental coach, die me wist te vertellen dat ze een buitengewoon slechte relatie had met haar minister. De voorbereiding vormt mijn sterkste punt, daar inves teer ik in. Alleen al op basis van de ver zamelde gegevens zou ik al een portret kunnen schrijven, maar ik gebruik alle informatie alleen om de juiste vragen te kunnen stellen. „Dat recept is mijn krachtmaar ook mijn zwakte. Het maakt me een con trol freak. Omdat ik me zo diepgaand voorbereid, ademt een gesprek niet heel erg. Ik heb bij voorbaat al een uit gekristalliseerd beeld van de voetbal ler, de zangeres of de schrijver en daardoor is het moeilijk om authentiek nieuwsgierig te zijn. Pas de laatste ja ren heb ik daar wat meer evenwicht in gevonden." Een interviewmarathon van 25 ge sprekken van bijna een half uur met allerlei verschillende soorten gasten is een nouveauté op televisie, een ideetje van hoofdredacteur Dink Binnendijk van RTV Noord-Holland. Van der Lin den: „Het is een vrij experimentele toestand. Laten we maar eens kijken wat er gebeurt. Ik wil de kijker vooral laten zien hoe een puur gesprek ver loopt en hoe ik me steeds in een paar minuten oplaad in mijn kleedkamer. Daar hangen alleen wat interviewmo dellen aan de muur, waarmee ik zal variëren. De kijker hoort ook de kritiek van de redactie en zal zelf in het vol gende interview kunnen controleren of ik die tips ter harte neem. Zo krijgt de kijker inzage in het proces. Ze zien Dat Frénk van der Linden 25 jaar journalist is, markeert hij vandaag op 25 juni door 25 mensen 25 minuten lang te gaan interviewen. Foto: Karoly Effenberger me ook eten en de camera volgt me tot nieuws voor te schotelen. Dat wil zeg- aan het toilet." gen dat hij probeert een onbekende Van der Linden zegt dan wel dat het kant van bekende Nederlanders te be- vandaag gaat om het experiment en lichten door met ze te praten over ver dat hij er niet op uit is om te scoren, rassende thema's. „Stel dat Job Cohen toch streeft hij er wel naar om de kijker binnenloopt, dan praat ik met hem ze ker niet over het burgemeesterschap, maar mischien alleen over geld, de dood of zijn lichaam. Dat doe ik niet bij de gasten die ik niet ken. Dan zal ik ze gewoon vragen wie ze zijn. Wat ze zoal uitvoeren en wat ze godsnaam komen doen. Zenuwachtig ben ik niet. Ik verheug me op een spannend feest." De 25 studiogasten zijn zorgvuldig uit gekozen door redacteur Freddy van Thijn, zij werkt al jaren met Van der Linden samen. Van Thijn: „Inhoude lijk kan hij het aan, maar fysiek is het zwaar en daarom kan hij wat steken laten vallen. Het voordeel is wel dat zijn hoofd leeg is. Er valt voor Frénk en mij ditmaal niets voor te bereiden. Normaal steek ik wel twee weken re search in een interviewgast. Omroe pen speuren veelal in dezelfde knipsel mappen, wat tot vervelens toe altijd tot dezelfde vragen leidt. Het aardige is dat we die cirkel nu eens doorbreken. Dat deel van het experiment spreekt me het meeste aan." Wie ze heeft uitgenodigd, verklapt Freddy van Thijn niet. „Het zijn men sen uit Noord-Holland en ik heb ge probeerd een mix te maken van lichte en zware gasten. Het is een mooie af spiegeling geworden, hoewel er wel licht wat weinig politici tussen zitten. Dat kan het programma trouwens wel eens ten goede komen." Van der Linden hoopt dat Co Adriaan- se komt en Frans Haks, oud-directeur van het Groninger Museum. „Ik heb hem al heel vaak geïnterviewd en be grijp nog steeds niets van die man. Laatst vertelde hij me dat hij bezig is zijn dood te organiseren. Daar ben ik bewust niet op doorgegaan in de hoop dat hij wordt uitgenodigd. Dan heb ben we meteen een onderwerp." '25 x 25 minuten éérlijk zijn', live op TV Noord-Holland en op rtvnh.nl, van daag 12.00 tot 00.30 uur Compilatie-uitzending bij de NPS op zondag 3 juli, 16.55 uur, Nederland 3. Hoe ziet de publieke omroep van de toekomst er uit? Die vraag stellen we hier aan bekende en minder bekende Nederlanders, die allemaal iets met de omroep hebben of hadden. Vandaag: Menno Helmus, EO-presentator van HelpDesk-Live en daarnaast deskun dige op het gebied van innovatie. „De publieke omroep en het NOB testen momenteel nieu we digitale technieken. Naar verwachting gaan we in okto ber op basis van files (compu terbestanden) uitzenden, wat voor ons programmamakers betekent dat we de program ma's niet langer op band aan leveren voor uitzending. Met het afspelen van al die nullen en enen gaat veel tijd verloren. Digitaal monteren van files gaat veel sneller, want je hoeft niet meer heen en weer 'te spoelen'. Voorheen moest je als programmamaker tijdens de montage op band geen fout maken, maar met digitale technieken kun je gemakkelijk een scène invoegen, waarna alles automatisch opschuift. In de nabije toekomst brengen we de banden niet meer naar het Mediapark om ze te over handigen aan de uitzendper- sonen, maar leveren we het programma aan via een file die we plaatsen op de harde schijf van een NOB-computer die hier bij de EO in het ge bouw staat. Op deze manier gaat alles veel sneller en goed koper. De volgende stap is dat ieder een een doosje krijgt in de huiskamer dat de EO-file kan vertalen naar de analoge beeldbuis. Te levisiemensen houden hun hart vast, want deze settop boxen doosjes zijn heel veelzijdig en kunnen zelfs de reclames eruit filteren. Tij dens een plaspauze neemt dit doosje het gemiste deel ge woon voor je op, zodat je ver der kunt kijken waar je was gebleven. Daarmee wordt het traditio nele uitzenden verleden tijd. Het kastje verzamelt jouw fa voriete programma's en daar mee zal de taak van een om roep veranderen van een net beheerder in een productie huis. Het huidige omroepbe stel stort dan in. Kijkers pluk ken hun programma's tegen die tijd zelf wel uit het enorme aanbod dat op hen afkomt. Ze worden hun eigen netmana ger. Televisiestations zullen denk ik niet helemaal verdwijnen. Kijkers willen toch ook wel eens een avondje verrast wor den of gewoon live een voet balwedstrijd kijken. Als we nog een stap verder gaan wordt de traditionele rol van kabelmaatschappijen overbo dig. Omroepen bieden hun programma's dan allemaal aan via internet en zijn niet Menno Helmus. Foto: EO langer afhankelijk van de hoe veelheid kanalen die kabelaars aanbieden. Kabelmaatschap pijen zijn er dan alleen nog om zoveel mogelijk ruimte op de kabel te bieden. De grote vraag wordt dan wel hoe we dat betalen, want de Ster kan zo niet langer func tioneren. Een optie is het ver sleutelen van de program ma's, zodat je eerst moet beta len alvorens je ze kunt zien, zoiets als Apple's iTunes nu met muziek doet. De publieke omroep wordt zo een videowinkel waar je deels gratis en deels tegen een klei ne betaling kunt ophalen wat je nodig hebt. De program ma's kun je op de tv bekijken, maar ook op Kijker wordt zijn eigen netmanager de computer of je tele foon. In Hilver sum is al een klein begin ge maakt met themakanalen, waarop programma's worden herhaald of gerecycled waarbij van interessante stukken uit oude programma's weer nieu we worden gemaakt. Verder wordt de 'gids'-functie erg belangrijk; de EPG of 'elec tronic program guide'. Daar mee kan ik in de toekomst op geven dat ik houd van nieuws, sport en religie. De computer houdt dan voor me bij wat er dagelijks in het grote wereld wijde aanbod wordt toege voegd dat mijn interesse zal wekken. Voor omroepen is het van be lang is om naamsbekendheid te behouden in het enorme aanbod. John de Mol heeft daarom de voetbalrechten ge kocht. De EO moet het heb ben van mond tot mondrecla- me en het enorme netwerk van leden die elkaar en de mensen in hun omgeving via bijvoorbeeld e-mail op de hoogte brengt van leuke EO- programma's. Zo'n netwerk is goud waard." Nico Postma Reageren? media@hdc.nl Hilversum - Barry Hofstede ging in 1992 als soldaat vrijwil lig voor zes maanden naar Bos nië en kwam getekend terug. In Nederland was het leven zon der hem verder gegaan en toen hij de draad weer op wilde pak ken, lukte het hem niet. Zijn er varingen in Bosnië bleven hem achtervolgen. Het is een erva ring die veel ex-militairen met hem delen, deze post-traumati- sche stress stoornis. Hofstede besloot uiteindelijk, twaalf jaar later, zijn gevoelens van zich af te schrijven. Met als resultaat het hoorspel 'Stilstand', dat morgen te horen is bij de NPS op radio 1. In Stilstand lo pen verleden en heden door el kaar. De hoofd terug komt en je bent ineens ouder dan je moeder?" Vijf procent van de militairen raakt zwaar in de problemen bij terugkomst, zegt Hofstede. Iets waar veel mensen geen weet van hebben. „Ik vind het heel belangrijk dat mensen hiervan weten. We willen onze moraal handhaven met zo'n vredes missie, maar daar hangt wel een prijskaartje aan. Er sterven genoeg jonge militairen daar. De meeste mensen staan daar niet bij stil, maar het gebeurt ook uit hun naam." Hofstede kreeg in het verleden vaak te horen dat hij zijn ge moedstoe- persoon, ge speeld door ac teur Frank Lam mers, bevindt zich het ene moment in het oorlogsgebied en dan weer in het hier en nu. Alles beleeft hij in een bijna surrealistische roes. Als hij op weg naar de supermarkt wordt aangesproken door een zwer ver, lijken de geur en de woor den van deze man hem terug te brengen naar de tijd in Bosnië. Zijn overpeinzing eindigt bruusk: „Het liefst zou Uc hem doodmaken." Hij ziet een film over de Twee de Wereldoorlog en merkt na afloop dat hij in zijn broek ge plast heeft. Hij sluit zich thuis op en belt zijn moeder dat hij niet op haar verjaardag kan ko men. „Mijn moeder moet hui len. Ze zegt dat ze me mist. Ik denk aan hoe het vroeger was, met briefjes op de keukentafel. Maar wat als je na een half jaar Hoorspelacteurs aan het werk. Foto: GPD/NPS zeuren, je bent toch zelf vrijwillig heen ge- 4 gaan'. Maar dat is zo kort door de bocht. Gelukkig vond hij een uitlaatklep in het schrij ven. „Ik schreef veel in een dag boek en merkte dat het een hele fijne manier was om me te ui ten. Lange tijd was het zelfs de enige tijd om me te uiten." Hof stede schreef ook het toneel stuk De terugkeer van het thuisfront, gespeeld door Thea tergroep Wederzijds. Stilstand is het eerste van twee hoorspelen van Barry Hofstede, samen onder de titel Nie mandsland. Het tweede Not fa de away uitgezonden op 3 juli. Ruth van Beek Stilstand, morgen, Radio 1, 21.04 uur HOOP

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 29