SPORT 2 Gemoederen raken verhit in Assen I Liefde tussen Marat Safin en Wimbledon bekoeld i Oranje onder 20 treft bij winst Marokko Maradona met zijn club verbannen Mexicanen na dopegebruik weggestuurd Roofoverval Roberto Carlos live op de radio Dirk Jan Derksen naar Roda JC h< r< "lie ZATERDAG 25JUni 2005 buenos aires - Diego Maradona begint niet bepaald in volle glo rie aan zijn werkzaamheden als bestuurs- en directielid van zijn grote liefde Boca Juniors. De opgeleefde vedette van het Ar gentijnse voetbal mag de eerst volgende twee thuiswedstrijden van zijn club niet vieren in het eigen stadion, het Bombonera- complex. De Argentijnse regering heeft Boca Juniors voor twee thuis duels verbannen naar andere stadions buiten Buenos Aires als strafmaatregel voor de ern stige ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen het Mexi caanse Guadalajara in de kwartfinales van de Libertado- res Cup. De scheidsrechter moest het duel tien minuten voor tijd staken, omdat de spe lers van de Mexicaanse ploeg en de arbitrage op het veld wer den bekogeld met tal van voor werpen. De spelers Palermo (Boca Juni ors) en Bautista (Guadalajara) werden voor onbepaalde tijd geschorst. Zij kregen in de tur bulente wedstrijd de rode kaart wegens gewelddadig gedrag. Ook Boca-coach Benitez moet voorlopig inactief blijven. frankfurt - Na een aantal da gen vol onduidelijkheid en spe culaties heeft de Mexicaanse voetbalbond gisteren bij het toernooi om de Confederatie beker eindelijk opheldering ge geven over het wegsturen van twee internationals. De verdedigers Salvador Car- mona (29) en Aaron Galindo (23) zijn eerder deze week in Duitsland op het vliegtuig naar huis gezet wegens het ver meende gebruik van verboden middelen. Ze hebben inmiddels in eigen land een dopingtest ondergaan waarvan de uitslag nog niet bekend is. Volgens een verklaring van de Mexicaanse voetbalbond heb ben Carmona en Galindo aan de teamarts toegegeven dat ze 'enkele druppels' hebben inge nomen van een bepaalde sub stantie. De twee voetballers zijn naar huis gestuurd, aldus de verkla ring, omdat ze middelen tot zich hebben genomen die niet door de teamarts waren voor geschreven en goedgekeurd. Volgens berichten in de Mexi caanse media zou het om de verboden stof nandrolon gaan. Monteurs van Biaggi willen op de vuist met Melandri van onze verslaggever Peter Homan assen - Het kan vandaag nog een hete dag worden op het TT--cir- cuit van Assen. En dan niet alleen vanwege de brandende zon. Wat te denken van de monteurs van Max Biaggi die Marco Melandri te lijf wilden gaan? En de Italiaan Franco Battaini die op zijn beurt Bi aggi vervloekte? Het gebeurde gistermiddag allemaal tijdens de kwalificatietraining van de MotoGP, waarin Valentino Rossi de snel ste tijd neerzette. Biaggi stond gistermiddag cen traal in de broeierige kwalifica- tietraining. Hij is al geen beste vrienden met landgenoot Rossi, maar ook met Battaini en Me landri heeft hij het nu aan de stok. Battaini maakte kennis met het hete asfalt omdat Biag gi in de vernieuwde Rusken- hoek via de grindbak de baan weer wilde oprijden. Hij keek niet uit en Battaini reed achter op Biaggi's motor. Battaini viel, Biaggi bleef met moeite zitten. Boete Biaggi kreeg een boete van 6000 euro voor zijn gedrag op de baan. Het raken van Battaini kostte hem 5000 euro; volgens de wedstrijdleiding had Biaggi zich onverantwoord gedragen en daardoor coureurs in gevaar gebracht. Biaggi moest verder nog 1000 euro betalen omdat hij te vroeg startte voor de training. Even later raakten Melandri en Biaggi elkaar. Melandri bood zijn excuses aan, maar de mon teurs van Biaggi hadden daar geen boodschap aan. Ze wilden hem te lijf. Melandri; „Ik maak te inderdaad een fout. Sommi gen wilden mij slaan. Een vreemde reactie, maar ik wil er geen woorden meer aan vuil maken. Ik wil me concentreren op de race." Biaggi's oom Valerio Biaggi moest zijn circuitpas inleveren omdat hij Melandri bij de keel had gegrepen. De man werd van het circuit verwijderd. Snelste tijd Het onderlinge verschil tussen de grote kanonnen bedroeg slechts tienden van seconden. Wereldkampioen Valentino Rossi zette de snelste tijd neer. Hij wordt vanmiddag op de eer ste startrij geflankeerd door Se- te Gibernau en Marco Melan dri. Het drietal bleef in de snelste ronde onder de twee minuten, maar dat lukte ook de Japanner Shinya Nakano en Nicky Hay- den. Duidelijk werd wel dat de Hon da van Gibernau het hardst gaat. Op sommige stukken van het circuit haalde de motor een topsnelheid van 304,7 kilome ter per uur. De Yamaha van Rossi ging 3 kilometer per uur langzamer, maar de Italiaan maakte het verschil goed dank zij zijn spectaculaire manier van rijden. Valentino Rossi was blij met zijn snelle tijd, goed voor zijn vierde pole position van dit ra ceseizoen. „Het liep heel goed. De motor is zo goed en dankzij Valentino Rossi vouwt zijn handen bij zijn motor vlak voor de kwalificatietraining. Zijn gebed werd verhoord. Rossi start vandaag op polepositi- on. Foto Reuters/Michael Kooren de kwalificatiebanden kon ik een snelle tijd neerzetten." Tevreden Sete Gibernau was ook al tevre den. „Het ging beter dan op de eerste dag van de vrije training. Onze hoofdmonteur moest plotseling naar het ziekenhuis. Maar gelukkig waren de fysieke problemen niet erg en kon hij terugkeren in het rennerskwar tier. De stemming was daardoor weer optimaal bij ons." De topdrie van de kwalificatie- training is van dezelfde samen stelling als het podium na de race van vorig jaar. Rossi won de wedstrijd toen voor Giber nau en Melandri. Kwartfinales WK voetbal tot 20 jaar van onze verslaggever utrecht - Als Oranje onder 20 vanmiddag in Kerkrade van Ni geria wint, dan is Marokko dinsdag de tegenstander in de halve finale van het jeugd-WK. De Marokkanen schakelden gisteravond in de kwartfinale Italië uit na strafschoppen. Ti telverdediger Brazilië bereikte de halve finale ten koste van Duitsland: 2-1. Doelman Mohammed Bourkadi was de grote man aan Marok kaanse kant. Gadegeslagen door duizenden landgenoten in Utrecht stopte hij vier straf schoppen, twee in de eerste helft en twee in de strafschop- penserie. Marokko won de serie met 4-2. Na negentig minuten was de stand 1-1, na de verlen ging 2-2. De Italianen kwamen tot tweemaal toe terug van een achterstand. Halverwege de eerste helft tikte El Zhar een voorzet van links van Iajour binnen, maar vlak voor rust leek Italië op gelijke hoogte te komen. Spits Pelle kopte op de lat, waarna in de daaropvolgen de scrimmage hands werd ge maakt. Bourkadi stopte echter de strafschop van Bentivoglio, die een herkansing kreeg om dat de Marokkaanse doelman te vroeg zou hebben bewogen. Bij de tweede poging keerde Bourkadi Bentivoglio's inzet we derom. Een kwartier voor tijd was een kopbal van verdediger Canini alsnog goed voor de Ita liaanse gelijkmaker. De verlen ging was drie minuten bezig toen Battaglia de bal in eigen doel werkte en even later was er nog meer tegenslag voor Italië toen Canini met zijn tweede ge le kaart van het veld werd ge stuurd. Marokko leek de klus te klaren, tot Pelle in de tweede helft van de verlenging een voorzet van Marzoratti binnen kopte. In de strafschoppenreeks herhaalde Bourkadi wat hij tij dens het duel had gedaan: twee penalty's keren. Gallopp'i en Ag nelli kregen de bal niet langs de Marokkaanse goalie. Behalve Doulyazal, die over schoot, wa ren alle Marokkanen trefzeker: 4-2. Brazilië ontsnapte in Tilburg aan uitschakeling tegen Duits land, dat halverwege de tweede helft de leiding nam dankzij Huber. Via zijn knie en een Bra ziliaans been hobbelde de bal over de lijn. Pas in de 82e mi nuut kwamen de Brazilianen langszij. Een geweldige omhaal van Edcarlos belandde op de lat, waarna Tardelli in de re bound inkopte: 1-1. In de eerste helft van de verlenging sloegen de Zuid-Amerikanen nogmaals toe. Met een strak afstands schot besliste Rafael het duel: 2-1. Kerkrade, 25 juni, 15.30 uur J Nigeria Utrecht, 24 juni, 17.30 uur Marokko (wns) i Tilburg, 24 juni, 20.30 uur Duitsland Enschede, 25 juni, 20.30 uur JJ Argentinië Spanje Utrecht. 21 lun! 17.30 uur 17.00 uur van onze verslaggever londen - Eindelijk leek het wat te worden tussen Marat Safin en gras. De tennisser sloeg zich door de eerste twee rondes op Wimbledon en voelde zich steeds zelfverzekerder op gras- rieten. Maar gisteren bleek t slechts om een kortstondige fde te gaan. De winnaar van Australian Open werd versla- n door Feliciano Lopez: 6-4, 7-6 en 6-3. Safin probeerde de frustraties geen kans te geven en wilde het positief bekijken. „Ik ben blij dat ik zo ver ben gekomen en dat ik eindelijk weet hoe ik op gras moet spelen", zei de Rus. „Ik heb verloren van een goede speler en niet mijn beste partij gespeeld, maar ik weet dat het een keer goed komt." Opgetogen Safin verloor in drie sets en kreeg niet de kans om zijn bes te spel te laten zien. „Maar ik kom de komende vijf jaar nog Marat Safin kijkt met een mengeling van woede en teleurstelling in de camera. Foto Reuters/Kieran Do- herty wel terug op Wimbledon, dat is duidelijk." Zijn tegenstander Lopez was een opgetogen man. Voor de derde keer bereikte hij de vier de ronde van Wimbledon. „Ik heb Marat vaker verslagen en ik ben blij dat het weer gelukt is", zei de Spanjaard. „Ik hou van gras en van het snelle spel. Ik zou graag een keer verder wil len komen, dat lukt niet veel Spanjaarden. Na deze overwin ning ben ik vol vertrouwen." Safin twijfelde echter over de kansen van Lopez. „Vaak is het zo dat ze de ene dag een top wedstrijd spelen en de volgen de dag worden verslagen." De andere topspelers bereikten wel de volgende ronde. Andy Roddick won in vijf sets van Daniele Bracciali: 7-5, 6-3, 6-7, 4-6 en 6-3. De wedstrijd begon donderdag al, maar werd van wege de duisternis gestaakt. Lleyton Hewitt versloeg de luc ky loser Justin Gimelstob in drie sets: 7-6, 6-4 en 7-5. Gimelstob gooide alles in de strijd, viel meerdere keren en bezeerde zijn rug, maar bleef er voor gaan. Bij de vrouwen beleefde Ana- stasia Myskina een zware dag. De Russin kreeg tegen Jelena Jankovic al een matchpoint in de tweede set, maar het duurde tot ver in de derde set voordat ze eindelijk de zege mocht vie ren: 6-0, 5-7 en 10-8. Amelie Mauresmo daarentegen was snel klaar, ze had geen enkele moeite met de Amerikaanse Shenay Perry: 6-0 en 6-2. UITSLAGEN SPORTSERVICE Ritkttbar New York. NBA, finale playoffs (best-of-seven): San Antonio Spurs - Detroit Pistons 81-74 (4-3). San Antonio Spurs kampioen. Golf Versailles. Franse Open, Europese Tour. Stand na tweede ronde: 1. Romero (Arg) 132 slagen (-10), 2. Sören Hansen (Den), Lomas (Eng), Van de Velde (Fra) 134,18. Derksen (Ned) 140. Uitgeschakeld: 94. Muntz (Ned) 146,128. Lafeber (Ned) 151. Motorsport Assen. TT. Kwalificaties. 125cc: 1. Kallio (Fin) KTM 2.11,855, 2. Tal- macsi (Hon) 2.11,915,3. Pasini (Ita) Aprilia 2.12,300, 4. Simoncelli (Ita) Aprilia 2.12,729,5- Luthi (Zwi) Honda 2.12,911,6. Gadea (Spa) Aprilia 2.13,170, 25. Schou ten/Honda 2.14,975, 38. Litjens/Honda 2.16,918, 39- Van den Berg/Aprilia 2.17,682, 40. Kok/Honda 2.18,113. Niet gekwalificeerd: Van Kreij/Honda. i MotoGP: 1. Rossi (Ita) Yamaha 1.58,936, 2. Gibernau (Spa) Honda 1.59,247, 3. Melan dri (Ita) Honda 1.59,632, 4- Nakano (Jap) Kawasaki 1.59,760, 5- Hayden (VSt) 1.59,784. 6. Edwards (VSt) 2.00,006. 250cc: 1. Lorenzo (Spa) Honda 2.04,562, 2. Porto (Arg) Aprilia 2.04,738, 3- Pedrosa (Spa) Honda 2.04,901,4. Stoner (Aus) Apri lia 2.05,25127. Gevers/Aprilia 2.10,627, 28. Smees/Aprilia 2.10,692. Niet gekwalifi ceerd: Roelofs/Yam., Velthuijzen/Honda. Tennis Londen. Wimbledon. Mannen, tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Bracciali (Ita) 7-5 6-3 6-7 (3) 4*6 6-3. Derde ronde: Hewitt (Aus/3) - Gimelstob (VSt) 7-6 (2) 6-4 7-5, Ancic (Kro/10) - Monfils (Fra) 6-3 6-3 6-1, Lopez (Spa/26) - Safin (Rus/5) 6-4 7-6 (4) 6-3, Dent (VSt/24) - Ber- dych (Tsj) 6-3 7-6 (2) 6-3, Gonzalez (Chi/2l) - Johansson (Zwe/ll) 6-4 6-4 6-2, Joezni (Rus/31) - Bjorkman (Zwe) 7-5 6-3 3-6 4*4 onderbroken door regen. Vrouwen, derde ronde: Mauresmo (Fra/3) - Perry (VSt) 6-0 6-2, Koeznetsova (Rus/5) - Vaidisova (Tsj/27) 7*5 6-7 (5) 6-2, Dement- jeva (Rus/6) - Washington (VSt) 7-5 6-1, Miskina (Rus/9) - Jankovic (SMo/17) 6-0 5-7 10-8, Lichovtseva (Rus/13) - Elia (lta/22) 5-7 6-4 6-4, Malejeva (Bul) - Serra Zanetti (Ita) 6-3 6-2. Voetbal WK onder 20, kwart finales. Duitsland - Brazilië 1-2. 68. Huber 1-0, 82. Diego Tardelli l-l, 99- Rafael 1-2. Scheids rechter: Shield (Aus). Rode kaart: 117. Die- go Tardelli (Brazilië/ 2x geel). Gele kaart: Jansen, Compper, Matip (Duitsland). Marokko - Italië 2-2. Marokko wint na straf schoppen: 4-3- 26. El Zhar 1-0, 74. Canini 1-1,93- Battaglia 2-1 (eigen doel), 113- Pel le 2-2. Scheidsrechter: Kwon (Kor). Rode kaart: 99. Canini (Italië/ 2x geel). Gele kaart: Benzoukane, Hermach, Sbai, Rabeh, El Armani, Tiberkanine (Marokko), Noceri- no, Bentivoglio, Coda, Agnelli, Galloppa (Italië). Bijzonderheid: 45. Bentivoglio (Ita lië) mist strafschop. Agenda Vandaag: Motorsport. Assen, TT. Tennis. Londen, Wimbledon (ook morgen). Triatlon. Stein, Open NK olymp. afstand. Turnen. Emmen, NK (m). Voetbal. Kerkrade, 15.30 uur: WK o/20, kwartfinales Nigeria - Nederland, Ensche de: Argentinië - Spanje. Voetbal. Nürnberg: Confederations Cup, halve finale Duitsland - Brazilië. Volleybal. Ningbo (Chi) World Grand Prix (v), voorronden Nederland - China. Wielrennen. Rotterdam, NK weg (v/belof- ten) 121,5 km, beloften, 175,5 km. Zwemmen. Roosendaal, NK sprint (ook morgen). Morgen: Roeien. Amsterdam: Koninklijke Holland Beker. Turnen. Emmen: NK (m). Voetbal. Hannover: Confederations Cup, halve finale Mexico - Argentinië. Volleybal. Ningbo (Chi) World Grand Prix (v), voorronden Nederland - Thailand. Wielrennen. Rotterdam: NK weg (m) 16 ronden, 216 km. Sport op tv Vandaag: 1145 uur Ned 2: TT Assen. Rechtstreeks ver slag van de Dutch TT. Na 15.05 uur wordt uitgezonden op Nederland 1. 13.00 uur RTL5: Wimbledon. Rechtstreeks verslag. Met aansluitend om 21.45 uur: Wimbledon Today, hoogtepunten van de dag. 15.10 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar: Ni geria - Nederland. Met voor- en nabeschou wing. Analyse: Bert van Marwijk. 17.50 uur Ned 2: Confederations Cup. Recht streeks verslag van de eerste halve finale wedstrijd: Duitsland - Brazilië. 20.00 en 22.30 uur Ned 2: Studio Sport. Met aandacht voor het NK wielrennen op de weg voor vrouwen en neo-profs, voor het tennistoernooi van Wimbledon, de TT As sen en later op de avond voor het NK tur nen, de toestelfinales. 20.15 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar: Ar- I gentinië - Spanje. 23.22 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar. Met samenvattingen van de kwartfinales Nigeria-Nederland en Argentinië-Spanje en reacties op deze wedstrijden. Gast in de studio is Willem van Hanegem. Morgen: 12.50 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar. Sa menvattingen en reportages. 13.30 uur Ned 2: NK wielrennen op de weg, mannen. 17.05 uur Ned 2: Studio Sport. Met onder meer het NK turnen, de toestel finales, paardensport: de Grote Prijs der La ge Landen, roeien: de Holland Beker en het Nederlands voetbalelftal tot 20 jaar. 17.45 uur Ned 2: Confederations Cup. Recht streeks verslag van de tweede halve finale wedstrijd: Mexico-Argentinië. 22.50 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar. Loteriichfers Lucky Day, vrijdag 24 juni: 5 - 6 - 8 - 9 -13 -16 - 17 19-21-30-31-37-46-48-49-64-67 - 68 - 73 - 75. Derksen verder in Frans Open Versailles - Van de drie N< landse professional golfer heeft alleen Robert-Jan De zich geplaatst voor het we< einde van het Frans Open Golf National in Versailles. Nijmegenaar speelde giste de tweede omloop in 69 sl en promoveerde als twinfl met 140 slagen naar de sti om delen van de prijzenpi met 3,5 miljoen euro. De s tingslijn lag op 144 slagen Muntz (146) en Maarten L ber (151) konden na de t\v ronde hun koffers pakken ber had de pech dat hij 31 in de hitte moest spelen. I derdag was hij maar vijf hi p| ver gekomen toen hij weg< onweersdreiging van de bi fl werd geroepen. Spurs pakken NB A-titel sao paulo - Real Madrid-verde diger Roberto Carlos is gister ochtend in de Braziliaanse stad Belo Horizonte overvallen, juist toen hij live op de radio was. Carlos, die in zijn geboorteland op vakantie is, gaf vanuit zijn auto per mobiele telefoon een interview aan radiozender Jo- vam Pan. Naast hem zaten zijn vriendin, een vriend en een bo dyguard. De volle auto weerhield twee overvallers er niet van om hun motoren naast de wagen van de voetballer te stoppen en met pistolen tegen de zijruit te tik ken. Dat viel op de radio duide lijk te horen. Na een korte stilte zei een versteende Carlos tegen de interviewer in de studio: „Lieve hemel, ze hebben me zojuist overvallen. Dat is me nog nooit overkomen." Carlos, die ondanks het voorval zijn rust behield, raakte zijn ring kwijt en zijn vriend een gsm en zijn horloge. Tegenover zijn ondervrager betreurde hij de criminaliteit in Brazilië. „Het is pijnlijk te constateren. Zo veel mensen zonder werk. Maar dat mag geen excuus zijn om overvallen te plegen. Ik ben me rot geschrokken." Carlos voegde er aan toe dat zijn bodyguards de uitdrukkelij ke instructie hebben niet te rea geren bij een overval. „Dat kan de situatie alleen maar vererge ren", aldus de sterverdediger van het Braziliaanse voetbalelf tal. Carlos is vrijgesteld van deelna me aan de Confederations Cup in Duitsland, waar Brazilië van avond in de halve finale speelt tegen het gastland. kerkrade - Roda JC heeft zich versterkt met Dirk Jan Derksen. De 33-jarige aanvaller, afkom stig van Fortuna Sittard, teken de voor twee jaar. Een jaar of tien geleden speelde Derksen ook al eens in Kerkrade. nc er: kl er san antonio - De San Anti Spurs hebben eergisteravc voor eigen publiek de NBJL gepakt. De basketballers 1 Texas waren in de zevendi beslissende wedstrijd van nales te sterk voor de Del Pistons. In San Antonio w het 81-74 voor de thuisplo De Spurs wonnen daardoi best-of-seven serie met 4 Voor de ploeg van hoofdei Gregg Popovich was het di de NBA-titel in de laatste; seizoenen. Eerder zegeviei de Spurs in 1999 en 2003. troit Pistons was titelhoud de NBA, het wereldkampii schap basketbal voor club teams. er Korte reis voor Liverpool nyon - Liverpool hoeft voi eerste voorronde van de pions League niet ver te r< De ploeg kan zelfs op de d van de wedstrijd weg. De houder werd gisteren tijde loting in Nyon gekoppeld een club uit Wales met de at luidende naam: Total Netj Solutions (TNS FC). Het e duel in het Britse onderons op 12 juli in Engeland, de turn volgt op 20 juli in Wa Voor de tweede ronde is I pool, of wellicht het nietig TNS FC, gekoppeld aan d( naar van het tweeluik tuss HB Torshavn (De Faeröer) FBK Kaunas (Litouwen), verrassende kampioen va afgelopen seizoen mag da een speciale maatregel va Europese voetbalunie (UI uitkomen in de nieuwe et van de Champions Leagu danks een vijfde plaats in Premier League. Veron twee jaar 1; naar Inter Milaa milaan- Juan Veron heel contract voor twee jaar ge kend bij Inter Milaan. De; gentijnse middenvelder van Chelsea. Het afgelo[ zoen speelde hij al op uil basis voor Inter. Veron s] al eerder in Italië. Hij vroeger uit voor Sampdoi Parma en Lazio Roma. Ve gens stapte hij in 2001 naar Manchester United.] ted verkocht hem in 200; Chelsea. De afkoopsom ex-international van Argi is niet bekendgemaakt. Paul Tergat niet naar WK nairobi - Paul Tergat, wer cordhouder op de marath loopt niet tijdens de were kampioenschappen in Hf in augustus. De Kenyaan een uitnodiging van zijn 1 nale bond naast zich neei dat hij herstellende is v< blessure die hij eerder dil opliep. De inmiddels 36-ji Tergat eindigde vorig jaar Olympische Spelen in Ath als tiende op de maratho liep zijn recordrace twee geleden in Berlijn: 2.04.551 Volleybalsters rollen Amerika 11 ningbo - Het Nederlands wenvolleybalteam is giste uitstekend begonnen aan grandprixtoernooi in Azië Oranje versloeg de Vereni Staten in het Chinese Nin[.i met overtuigende cijfers: (25-17 25-14 25-17). Voor 8000 toeschouwers speek ploeg van bondscoach Av Selinger een meer dan de wedstrijd. Oranje scoorde vooral vei de service en met het blo derland speelde in de get lijke basisopstelling, met derus, Flier, Visser, Huuri Staelens, Stam en libero hoven. Oranje speelt zaterdag in prestigieuze toernooi tegi olympisch kampioen Chi grote favoriet voor de ein in het toernooi. Van Chin wordt ook veel verwacht Olympische Spelen in eig land. i

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22