Omroepen eikaars concurrent Chinese misdaadbende opgerold Extra maatregelen tegen terroristen Vrijwilligers op stap met vergeten ouderen "SCHAT, WEET JE WAAR IK ZONDAG ZIN IN HEB?" Homoparen krijgen meer adoptiekansen i Keuhenmcpoc VAN ROY C.S. reekuur hoofdredactie Polderromantiek in hemelse modder 1 cadeau! OPGERICHT 1 MAART 1860 zaterdag 25 juni 2005 ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden Tel. (071)5122362 Schiphof beleeft zijn drukste zomer ooit Rumoer over winnende L' spotprent Voor vedettes in spe is het moeilijk bescheiden te blijven Leiden in conflict met bewoners Trekvaartplein Leidsch Dagblad den haag Zo'n 200.000 ouderen voelen zich extreem eenzaam. Vergeet-me-niet Dag, waarop vrijwilligers met ouderen op stap gaan, moet dat veranderen. „Zelf heb ik een vol en rijk leven. Daarin is altijd wel tijd te vinden om iets voor een ander te kunnen betekenen." Morgen is het Nationale Vergeet-me- niet Dag met als doel eenzame ouderen eens te bezoeken. Bijna honderd verzor gingshuizen openen hun deuren en or ganiseren voor bewoners en bezoekers allerlei activiteiten. Eenzaam? Welnee, ze krijgt bezoek ge noeg, vertelt mevrouw de Bruin (92). Neven, nichten en kennissen komen re gelmatig langs, zegt ze tegen beter we ten in. Toch is ze de hele winter niet bui ten geweest. „Veel te koud voor mijn leeftijd." Maar ook met deze zomerse dagen komt het er niet van. „Dan moet je toch iemand hebben die je rolstoel kan duwen." Mevrouw de Bruin zegt geen last te heb ben van eenzaamheid, maar ze kent „zat mensen waar nooit iemand komt." Toegeven dat je nauwelijks bezoek krijgt en weinig buiten komt voor een wande ling is niet gemakkelijk. In Nederland zijn naar schatting 200.000 ouderen ex treem eenzaam. Ze krijgen niet of nau welijks bezoek. Het initiatief kwam vorig jaar van theaterregisseur Rob Vriens (43). „Ik werd altijd al geraakt door de situatie van oudere mensen en vond dat ik eigenlijk iets voor hen moest doen. Zelf heb ik een vol en rijk leven. Daarin is altijd wel tijd te vinden om iets voor een ander te kunnen betekenen." Vriens gaf zich op bij een vrijwilligers- centrale en werd daar gekoppeld aan Ria Greverdinck (88), bij wie vijf jaar ge leden beide benen werden geampu teerd. Haar man en dochter zijn overle den. Alleen haar schoonzoon komt nog wekelijks op bezoek. Vriens bezoekt haar nu wekelijks. De twee zijn inmiddels verknocht aan elkaar. Op www.vergeetmenietdag.nl van het Nationaal Fonds Ouderenhulp staan alle verzorgingshuizen waar Vergeet-me-niet Dag wordt gevierd. met de inhoud van rant? Hoe bevalt u de ver- iwde zaterdagbijlage, als luds Plus geheten? Mist u mige zaken in de krant: buurtbijeenkomst, de lo- politiek, het nieuws over avoriete sportclub? De re- ie van het Leidsch Dagblad dt vrijdagavond 1 juli tele- sch spreekuur. Adjunct- dredacteur Hugo Schnei der zit samen met een verslag gever klaar om met u van ge dachten te wisselen. Het spreekuur duurt van 18.30 tot 20.00 uur en is telefonisch te bereiken onder nummer: 071-356 380. Zaterdag leest u in de krant een kort verslag hiervan. Het spreekuur is na drukkelijk niet bedoeld voor bezorgklachten. Die kunt u kwijt via 0800-1711. driebergen - Met de aanhou ding van tien verdachten deze week is volgens de nationale re cherche de kern van een ge welddadige Chinese misdaador ganisatie opgerold. Onder de verdachten is een 50- jarige hoofdverdachte van wie politie en justitie vermoeden dat hij jarenlang leiding gaf aan mensensmokkel, drugshandel, afpersingen en liquidaties. Dat hebben de nationale re cherche en het landelijk parket van het openbaar ministerie (OM) gisteren laten weten. De politie deed op zeven adressen in Rotterdam en een adres in Schijndel doorzoekingen. Daar bij werden 24 vuurwapens (waaronder uzi's en pistolen), een stempelmachine voor de productie van xtc-tabletten, on geveer 25 kilo xtc (circa 300.000 pillen), goud, auto's en 170.000 euro aan contant geld in be slaggenomen. In samenwerking met de Thaise autoriteiten zijn in Bangkok ook nog twee woningen door zocht. Daar verbleef de hoofd verdachte, die al enige tijd niet meer in Nederland was, name lijk regelmatig. De aangehouden verdachten, negen mannen en een vrouw, (advertentie) Lestella BV Keukenadviseur De Hypotheker Commercieel Assistant Stadscafe Werff Zelfstandigwerkend kok komen uit Singapore, Maleisië en China. In ieder geval heeft een van hen de Nederlandse nationaliteit. De hoofdverdachte uit Singapo re is dinsdag op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle gearresteerd, na een tussenstop van een vlucht uit Bangkok. Justitie verwacht dat hij snel aan Nederland wordt uitgele verd. De overige verdachten werden ook dinsdag aangehou den. Hierbij zijn ongeveer twee honderd mensen ingezet, waar onder alle Nederlandse arresta tieteams. De hoofdverdachte staat in Ne derland bekend als „Peter uit Eindhoven", laat het landelijk parket weten. „Hij wordt be schouwd als de leider van een gesloten Chinese misdaadorga nisatie, die wordt gekenmerkt door hechte relaties, een strak ke hiërarchie en de toepassing van geweld." Uit het onderzoek is volgens justitie duidelijk geworden dat Chinezen „exorbitant hoge be dragen" moesten betalen voor een smokkelreis. Het transport van China naar de Verenigde Staten kost soms 40.000 tot 50.000 euro per volwassene. De misdaadorganisatie trad hard op tegen mensen met beta lingsproblemen. den haag - Personen die wor den verdacht van het voorberei den van een terroristische aan slag kunnen straks sancties op gelegd krijgen, ook al hebben zij nog niets strafbaars gedaan. Ze kunnen een gebiedsverbod, een persoonsverbod of een meldingsplicht krijgen. Het kabinet heeft daar gisteren toe besloten. De Tweede Kamer moet er nog mee instemmen, maar een Kamermeerderheid steunt de plannen. De sancties gelden voor maxi maal drie maanden. Ze kunnen worden verlengd, maar niet langer dan twee jaar. De sanctie wordt opgelegd door de minis ter van binnenlandse zaken op voordracht van de AIVD. Bij een gebiedsverbod mag ie mand niet in de buurt van een bepaalde plek komen (bijvoor beeld het Binnenhof) of in een bepaalde regio (bijvoorbeeld Rotterdam-Rijnmond). Bij een persoonsverbod gaat het om de nabijheid van een met name genoemd persoon. Bij een mel dingsplicht moet iemand zich voortdurend melden op het poltiebureau. Verder krijgen gemeenten en ander bestuursorganen de mo- gelijkehid subsidies of vergun ningen in te trekken van perso nen en organisaties die ver dacht worden van het onder steunen van terroristische acti viteiten. Ook wordt het toezicht op stichtingen verscherpt. Het kabinet wil voorkomen dat non-profitorganisaties (die on der een lager belastingregime vallen) worden gebruikt als dekmantel om terroristische activiteiten te financieren. wou de - „Het was zwaar. Weer anders dan vorig jaar." De 11-jarige Bas Lamers is naar huis als nog heel veel kandidaten moeten finishen. Een recordaantal van veehonderd deelnemers, onder wie 83 kinderen, deed gisteravond mee aan de te Zoeterwoudse Baggercross. De spreekstalmeester noemt de modderrace 'mo- tolderromantiek'. Als extra attractie is al aan het begin een modderbed ingezet. Geen loper die eraan ontkomt. En aan het eind moet ook de laatste sloot, onder streng toezicht, nog eens in de lengterichting worden doorwaad. Pas dan komt de brandweer van Benthuizen in actie voor een ferme straal schoon water. De eerste stank is dan ver dwenen, maar een goede wasbeurt blijft voor alle deelnemers geen overbodige luxe. Foto: Mark Lamers Haag met ooievaar nigd iag - Het lijkt erop dat :t jaar wordt van de defi- terugkeer van de ooie aar Den Haag. Vorige kwam in het centrum stad een ei uit. „En wij 1 dat deze ooievaar het ft", aldus Peter van Osch latsbosbeheer. Eeuwen oog de ooievaar rond in .Vandaar dat de brenger irspoed sinds de zestien- w het wapen van Den iert. Begin vorige eeuw en het dier uit de stad. was de eerste hittegolf van Vandaag wordt de war- verdreven en dat gaat niet Vanochtend wor- regen-of onweers- Vanmiddag is het droog. Het wordt 18-24 van onze verslaggevers den haag - „De totale vergrui zing van de NPS", zo omschrijft voorzitter Roger van Boxtel de plannen van staatssecretaris Medy van der Laan (Media) om de omroeporganisatie in 2008 op te heffen. „Het is einde oefe ning. Onze programma's wor den op deze manier om zeep ge holpen." De NPS wordt opgeheven en de publieke omroepen gaan met elkaar concurreren om pro gramma's uitgezonden te krij gen. Hiermee kondigde de staatssecretaris gisteren haar toekomstvisie aan op de Pu blieke Omroep (PO) na 2008. Volgens haar leidt de nieuwe opzet tot een kwaliteitsimpuls. Het is nu onduidelijk of NPS- programma's als Nova, Zembla en Buitenhof overeind blijven. De NPS-programma's Sesam straat en Klokhuis blijven be staan, omdat Van der Laan daarvoor budgetgaranties heeft bedongen. Andere omroepen kunnen die programma's ma ken. Het zogeheten Nederlandse be stel, met verschillende omroep verenigingen, blijft gehand haafd. De omroepen krijgen echter alleen voor de program ma's die vallen onder de noe mer 'opinie en debat' de garan tie dat deze worden uitgezon den. Namelijk alleen voor die categorie krijgen ze een gega randeerd budget, de helft van hun huidige budget. Als ze pro gramma's in de categorie 'cul tuur en overig" willen maken, moeten ze concurreren met de andere zendgemachtigden. Ie dereen kan met voorstellen ko men, waarna de raad van be stuur beslist waarvoor er geld en zendtijd komt. Volgens de staatssecretaris kun nen de programma's worden overgenomen door andere om roepen. Als die geen belangstel ling hebben, kan de raad van bestuur er geld voor uittrekken. Van Boxtel acht dat onwaar schijnlijk. Als die programma-ideeën door de raad van bestuur niet wor den goedgekeurd, mogen de omroepen ook bij de commer ciële zenders hun product ver kopen. In die hoedanigheid worden omroepen beschouwd als een externe producent, zo als bijvoorbeeld Endemol en IDTV dat ook zijn. Volgens Van der Laan is deze constructie ook volgens Europese regels houdbaar, als de boekhouding (publieke en commerciële acti viteiten) maar gescheiden is. Naast de traditionele omroepen mogen ook andere partijen in de categorie 'cultuur en overig' programma's aanbieden. Pagina Binnenland: Commentaar van onze verslaggever den haag - Paren van gelijk ge slacht mogen straks ook kinde ren uit het buitenland adopte ren. Het kabinet heeft gisteren ingestemd met een wetsvoor stel van minister Donner van justitie. Sinds de openstelling van het burgerlijk huwelijk voor homoparen in 2001 mochten zij al wel Nederlandse kinderen adopteren. Verder kan adoptie door één ouder al plaatshebben na een verzorgingstermijn van één jaar, aldus het kabinet. Nu moet de betrokkene het buitenlandse kind eerst drie jaar verzorgen Bekeuringen voor 48 motorrijders driebergen - Bij COntTOleS Op de A28 van motorverkeer rich ting TT in Assen heeft de politie gisteren 48 bestuurders op de bon geslingerd. De motorrijders werden uit het drukke verkeer naar het evenement geplukt en naar een controlepost geleid. In de meeste gevallen maakten de motoren te veel herrie. Een bestuurder moest zijn tweewieler achterlaten, omdat die in te slechte staat bleek om verder te mogen rijden. Vijf motorrijders hadden te gladde banden, tien een onleesbare kentekenplaat. De politie be keek 280 motorfietsen. Reactor loost te heet koelwater petten - De hittegolf bezorgt kemreactorexploitant NRG in Petten steeds grotere proble men. De reactor loost te heet koelwater in de Noordzee. Het mag volgens de vergunning maximaal 34 graden Celsius be dragen, het is nu rond de 40. Om aan de vergunning te vol doen zou de installatie terugge schakeld moeten worden naar een vermogen van 40 mega watt. Dat doet NRG niet. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! voordat officieel de adoptie kan ingaan. Ook de drie jaar die lesbische vrouwen moeten samenwonen voordat zij het kind van hun partner mogen adopteren, wordt geschrapt. De 'meemoe- ders' kunnen deze kinderen straks direct bij de geboorte adopteren. Een meerderheid van de Twee de Kamer had aangedrongen op deze wetswijzigingen. PvdA, VVD en D66 wilden desnoods zelf met een initiatief komen. Donner was terughoudend, omdat er nog vrijwel geen bui tenlandse kinderen worden aangeboden aan homostellen. Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56,70) M/DV Naam: Adres: Een complete buitenkeuken J wokbrander en I Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis) E-mail: lezersservice*^hdc.nl of surf naar www.leidschdagblad.nl Wij gaan zorgvuldig om ir gegevens. In net colofon vi adere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad '|V bMfcri a kfffati. «K* t. IH Mltf* HOOFDDORP Kruisweg 655-657 (A4, Afslag Hoofddorp) Tel. 020 - 653 8i 63 Bel gratis 0800-0232380 voor onze brochure of kijk op www.keukenmaxx.nl 8 710404 600011 Zondags geeft weg Ballonvaart, boeken Tatjana, 100 Blof-kaarten Huis Kinderwereld mooi gemaakt Mens Achtste etiquetteboek van Magda Berman Mode Levis spijkerbroek is uit

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1