lb REGIO 'Quad net zo normaal als de motor' Vakantie De eredivisie, daar draait het toch om HDC 970 ZATERDAG 25 juni 2005 Alphenaar Rutger Mooij op één van zijn quads: „Het is een machine waarop je ook je vrouw kunt leren rijden." Foto: Henk Bouwman Zo af en toe zie je ze ineens opduiken in het verkeer. Ouads. Oftewel: mo torfietsen met vier wielen. Oftewel: rare minitrekkers waarvan je je af vraagt of ze eigenlijk wel op de open bare weg mogen rijden. Nou, dat mag dus. En het zit er dik in dat die er de komende tijd steeds meer quads op de weg komen. Alphenaar Rutger Mooij begon drie maanden geleden met zijn bedrijf Mega Ouads de vier wielers via internet te verkopen. In middels levert hij vanuit een ano niem bedrijfspand gemiddeld drie quads per week af. Ja, het is een trend." Om meteen maar de belangrijkste vragen te beantwoorden: De meeste quads mogen op de openbare weg. En voor de wet is het van alles, be halve een motor. Een quad met een motortje van minder dan 50cc is voor de wet een brommer. Dat bete kent dat de bestuurder een helm moet dragen. Is de motor zwaarder, dan wordt de quad gelijkgesteld aan een auto en mag er ineens met een gewoon autorijbewijs en zonder helm op worden gereden. Terwijl verzekeraars een paar jaar geleden nog huiverig waren voor quads, wordt het voertuig inmiddels door steeds meer maatschappijen geac cepteerd en zijn de premies be schaafd. Tel daarbij op dat een quad nauwelijks meer hoeft te kosten dan een bromscooter, en de basis voor het succes lijkt gelegd te zijn. Dan is de vraag: wie gaat er op zon ding de weg op? Volgens Mooij blijft het publiek niet beperkt tot de he ren die op zoek zijn naar een speel tje om hun midlife crisis mee door te komen. „Ik krijg hier allerlei men sen over de vloer. De heren met de tatoeages, maar pas ook de direc teur van een groot bedrijf hier in Al phen. Er zijn ook jochies van 18 die geen auto kopen, maar een quad. En ik heb er inmiddels ook drie ver kocht aan tuinders die hun quad ge bruiken om door de kassen heen te rijden en er van alles mee te vervoe ren. We hebben quads die kracht patsertjes zijn, waar je gemakkelijk een aanhanger achter hangt. Maar we verkopen ook quads die geschikt zijn voor woon-werkverkeer." De kopers komen va^ik in het gezel schap van hun vrouw een quad be kijken. De dames tonen volgens Mooij meer belangstelling voor de quad dan voor een motor. „Want dat is nou het leuke van een quad: het is een machine waarop je ook je vrouw kunt leren rijden. Dat is het mooie: dat je geen motorrijbewijs nodig hebt om erop te mogen rij den." Dat de 25-jarige Alphenaar ooit nog eens een internetwinkel in quads zou opzetten, lag niet voor de hand. „Ik ben helemaal geen sleutelaar. Voor zaken als het rijklaar maken en het onderhoud huren we een mon teur in. Zelfben ik de afgelopen ja ren met mijn zakenpartner Rico Dekker actief geweest op internet. We exploiteren ongeveer 350 websi tes. Maar ik wilde iets concreets on dernemen en wilde ik me speciali seren." Dat het quads werden is vervolgens niet helemaal toevallig. „Het begon ermee dat ik tegen mijn vriendin zei: ik wil een quad. Zij zei: er komt hier geen quad in huis. Toen ben ik me er eens goed in gaan verdiepen en van het één kwam het ander. Ik ben uiteindelijk aan de slag gegaan toen de wetge ving rond quads goed geregeld was. Het is belangrijk dat je aan je klan ten precies kunt vertellen wat ze wel en niet mogen met hun quad. Het heeft weinig zin om te beginnen zo lang die duidelijkheid er niet is." Mooij ziet een zonnige toekomst voor de quad en daarmee voor zijn bedrijf. „Je ziet het nu opkomen. De quad is in opkomst. Ik denk dat de quad over een paar jaar net zo nor maal is als de motor." Overigens verwacht Mooij dat we de komende jaren naast de quad nog wel meer vreemde vogels op de weg tegenko men. Wat te denken bijvoorbeeld van de buggy-met-bromfietsmotor die met een prijs van zo'n 3000 euro niet eens zo veel duurder is dan een luxe scooter? „Ik denk dat jongeren daarin zeker geïnteresseerd zijn. Je mag er op je 16de met je bromfiets certificaat mee wegrijden, maar je hebt wel het idee dat je in een auto zit. Ik zie de laatste tijd al jongeren in zo'n gehandicaptenautootje rij den. Mooie velgjes erop, radio erin en dan ermee naar school rijden." Ruud Sep LEIDEN, 12.00 UUR De vakantiestress walmt je tegemoet als de deuren opengaan. Zweterige warmte in een volle winkelruimte aan de Stations weg. De ANWB spreekt zelf over 'vakantievoor- pret'. De winkel is gevuld met boeken, kle ding, kaarten en andere attributen, die drie weken Ardèche tot een succes moeten ma ken. Alle leden krijgen deze zomer 5 euro korting op de aanschaf van artikelen 'die uw vakantie nog plezieriger maken'. Fleece-truien en afritsbroeken, daar zijn ANWB-leden dol op, zo leert een snelle blik door de zaak. Gemakkelijk zittende kleding, zeg maar. Niet bepaald charmant, maar als je jezelf wekenlang opsluit in een huis van stof heb je wel wat anders aan je hoofd dan een aantrekkelijk voorkomen. Liefhebbers van 'lekker simpel in een tentje' spenderen vele tientallen euro's aan alles wat het gemak dient. Van stappentellers tot tekenkoffers voor de kinderen en een digi taal kompas. Hier vind je alles om een ster op de camping te worden. Nieuw in zomerassortiment is een instant braakzakje met geurabsorptiemat. Een dis creet verpakt niemendalletje met ongeken de kwaliteiten. 'Braaksel wordt een vaste gel en geurt niet' luidt de reclame in het schap 'hygiëne voor onderweg'. Zo wordt overge ven ook fun. De vakantievoorpret is compleet met de aanschaf van een zakcomputer die het Ne derlandse taalonderwijs overbodig maakt. Geen stuntelig gedoe meer in het Frans of Duits. Het ding kost slechts 29,95 euro en 'commu niceert in twaalf talen'. In de rij voor de kassa dromen klanten over een onbezorgde trip naar het buitenland. Ver weg van huis, haard en werk. Er lekker even helemaal uit. Erna Straatsma VRAAG arend en Van Dorp, Beau van Erven Dorens, Wilfred Genee, ston Gerschtanowitz, Jack Spijkerman, Linda de Mol en nog een reeks andere televisie-per soonlijkheden heeft nu ook ALBERT MAN- TINGH zich bij ilpa-familie van John de Mol aangesloten. De Leidenaar gaat het itaar verzorgen bij de voetbalwedstrijden in de eredivisie AUvan de nieuwe tv-zender de rechten voor de neus van de NOS ipte. Vanaf Wimbledon, waar hij momenteel nog het tennis voor RTL, geeft Mantingh zijn visie. 1 je precies doen bij Talpa? ig doen van het voetbal. De eredivisie. De samenvattingen, ook hele wedstrijden. De dingen doen die ik leuk vind. Ein- ,rc t dit is wat je altijd wilde? erdaad. Ik heb vele jaren e ommentaar gedaan voor ,SBS, Eurosport en recen- ...nog Canal+. Heel veel a.^ inlands voetbal. Ook de wedstrijden. Verder nog s, darts, rugby en wielren- Maar de eredivisie, daar ithet toch om. Dat zijn de trijden die bekeken wor- t als een soort van er- zo wil ik het niet zeggen, e dit werk al 18 jaar. Ik wat ik kan. Ik heb ooit nog vAalf jaartje bij Studio Sport nss len, maar dat contract is ,rs niet verlengd. Waarom niet. Ik ben er nu toch r|einen. Dat is wat telt." bij de volleybalbond. Je igenlijk al afscheid geno- van de televisie? ld een contract tot 1 augustus bij de NeVoBo. Ik deed de pr marketing. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, nu zit ik weer op Wimbledon voor RTL. Daar moest ik wel va- evoor opnemen. Het volleybal was leuk als overbrugging, hoe je het ook wendt of keert: ik ben een commentator." dw Ad van Kaam foto: Hielco Kuipers UIT DE ARCHIEVEN fg( 1955, COLOFON Leidsch Dagblad Directie: T. Klein en H. de Wit I-mail: directie hdcuz@hdc.nl wfdredactie: Jan Geert Majoor, Hugo Schneider E-mail: redactie.ld@hdc.nl INTOOR straat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Postbus 54,2300 AB Leiden, igstijden van de receptie zijn: tot en met donderdag -16.30 uur 08.30 -12.30 uur «071-5 356415 «fax 071-5 356 325 richten: overlijden, geboorte, jubilea familieberichten, desgewenst met f afbeelding, via www.hdcmedia.nl of familieberichten@hdc.nl. Indien il: tel 072-5196699. aifti everkoop m.b.t.. j kf 72-6813661 goed: 023-5150543 1075-6813677 etailhandel: 071-5 356 300 kunnen contact opnemen 6813636 >Oib|CE - 5196800 1ENTEN betaling (acceptgiro) 0 (alleen aut. ine p/j €216,90 die ons een machtiging verstrekken tomatisch afschrijven van het tntsgeld ontvangen €0,50 korting de '8 VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag Voor zaterdagabonnementen geldt €0,60 per zaterdag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 0800-1711 (gratis) Mobiel: 072 - 5196800. ma t/m vr: 07.30-17.00 uur; za: 08.00-13.00 uur (als op zaterdag voor 12.00 uur wordt gebeld, wordt de krant dezelfde dag nabezorgd Wie tussen 12.00 en 13.00 uur belt, ontvangt de krant op maandag.) OPZEGGEN Opzeggen van abonnementen: uitsluitend schriftelijk, uiterlijk één maand voor afloop van de abonnementsperiode, ta v. afdeling lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar Voor leveringsvoorwaarden abonnementen zie www.leidschdagblad.nl of KvK-nummer 37014187. AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV cq. de betreffende auteur. HDC Media BV, 2004 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatle zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbieding en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. Jé Alphenaar Rutger Mooij voorspelt trend :N - Het is thans volop hooibouw en daardoor was het beeld van emarktleven van de week weer wat stiller dan de vorige week. drukt gewoonlijk in de eerste plaats op de afwijkende klasse van ibruiksvee. Voor een goedsoortige koe was ondanks het beschei- toch een goede vraag, de prijzen blijven zich stevig hand- doch overigens was er, ook voor de guste koeien voor de weide- omzet om de prijzen er op te houden, mede zijn oorzaak hierin, dat de slachtveemarkt wat te ruim was en daarvoor de prijzen even terugliepen. Onze noteringen lagen dan ook gemiddeld 5 cent per kilo lager dan tevoren. Van f. 2,50 tot f. 2,80 per kg waren de gemiddelde Voor een extra beste jonge koe met veel vlees en toch mager in zijn de meeste liefhebbers en de slager wil er graag nog wat betalen. Zwitserland was nog regelmatig aan de markt om jonge slachtkoeien, doch deze week was hiervoor niet vermoedelijk door het warme weer, waardoor het vervoer te met zich mee brengt. 1980, woensdag 25 juni -Aan de Van Huisweg is vanochtend een aantal gekraakte ontruimd. Enkele bewoners boden verzet en moesten de woningen uit gesleept worden. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17