Geen fiets maar lifestyle WEG WIEL 2 Gereanimeerde 'Woestijnrat' leidt mogelijk tot nieuw buggy-bouwpakkr fietst Rainlegs, variant op de regenbroek Een Renault van maar 269 euro Amsterdam - Voortaan kan men voor een nieuwe Renault terecht bij Halfords. Neem wel een regenjas mee, want een dak zit er niet op de mountainbikes van het Franse merk. De fietsen zijn ontwikkeld door Renault Sport en kosten tussen de 269 en 579 euro. Halfords spreekt van een prima prijs-kwaliteit- verhouding en hoopt met de Renaults zijn marktaandeel in de fietsbranche te vergroten. Info: www.halfords.nl Eerste fabriek Hyundai in VS hoofddorp - Mong-Koo Chung, hoogste baas van Hy undai Motor Company, kwam er aan te pas om in Montgome ry in de Amerikaanse staat Ala bama de eerste fabriek van Hy undai in de VS te openen. De fabriek heeft 1,1 miljard dollar gekost en er wordt voorlopig al leen de Sonata gebouwd. Later dit jaar komt daar de tweede generatie Santa Fe bij. De fa briek kan 300.000 auto's per jaar maken. Het fabrieksterrein meet ongeveer 40 voetbalvel den en heeft een geautomati seerde plaatwerkerij, waar ruim 250 robots de onderdelen sme den, stansen en stempelen. Hy undai doet het goed in de VS, waar het Koreaanse merk vorig jaar 420.000 auto's verkocht. In vergelijking met 1998 is de tota le verkoop in Amerika met 360 procent gestegen. KALENDER vrijdag 24 JUNI 2005 =f= t/m 26 AutoMaxx Summer Edition, Evenemententerrein Walibi World, Biddinghuizen. 016 5503 554. www. automaxx. nl 24-26 Goodwood Festival of Speed, Goodwood, West Sussex, Groot-Brittannië. www.goodwood.co.uk Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 2,1800 AA Alkmaar, of vla e-mail: hdwegenwiel@hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het ver melde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. FORMULE 1 Stand WK 2005: 1. Alonso - Renault - 59 pt 2. Raikkonen - Mercedes - 37 pt 3. M. Schumacher - Ferrari - 34 pt GP Ver. Staten - 19 juni 2005 1. M. Schumacher (Dui) Ferrari 2. Barrichello (Bra) Ferrari 3. Monteiro (Por) Jordan GP Canada -12 juni 2005 1. Raikkonen (Fin) McLaren 2. M. Schumacher (Dui) Ferrari 3. Barrichello (Bra) Ferrari GP Europa - 29 mei 2005 1. Alonso (Spa) Renault 2. Heidfeld (Dui) Williams 3. Barrichello (Bra) Ferrari GP Monaco - 22 mei 2005 1. Raikkonen (Fin) McLaren 2. Heidfeld (Dui) Williams 3. Webber (Aus) Williams GP Spanje - 8 mei 2005 1. Raikkonen (Fin) McLaren 2. Alonso (Spa) Renault 3. Trulli (Ita) Toyota GP San Marino - 24 april 2005 1. Alonso (Spa) Renault 2. M. Schumacher (Dui) Ferrari 3. Button (GB) BAR Honda GP Bahrein - 3 april 2005 1. Alonso (Spa) Renault 2. Trulli (Ita) Toyota 3. Raikkonen (Fin) McLaren GP Maleisië - 20 maart 2005 1. Alonso (Spa) Renault 2. Trulli (Ita) Toyota 3. Heidfeld (Dui) Williams GP Australië - 6 maart 2005 1. Fisichella (Ita) Renault 2. Barrichello (Bra) Ferrari 3. Alonso (Spa) Renault Verdere F1-programma: 3 juli - Grand Prix Frankrijk (Magny-Cours) 10 juli - Grand Prix Engeland (Silverstone) 24 juli - Grand Prix Duitsland (Hockenheim) 31 juli - Grand Prix Hongarije (Hungaroring) 21 augustus - Grand Prix Turkije (Istanbul) 4 september - Grand Prix Italië (Monza) 11 september - Grand Prix België (Spa-Francorchamps) 25 september - Grand Prix Brazilië (Interlagos) 9 oktober - Grand Prix Japan (Suzuka) 16 oktober - Grand Prix China (Shanghai) www.firacing.nl www.formulai.com door Rien van der Steen Henk Schollen knapte een buggy op, die hij 35 jaar geleden zelf verkocht. Hij besteedde de afgelopen maanden 550 uren aan het opknappen van zijn 'gemotoriseerde badkuip'. „Hij is klaar", meldt Henk Schol len monter. In de jaren zestig van de vorige eeuw was hij to taal van de kaart door de Buggy. Hij haalde in 1969 de eerste Bug gy's naar Nederland, nog voor bekende Nederlanders als Ruska ermee aan de slag togen. Vorig jaar vond Schollen een van de 750 buggy's terug, die hij eind zestig, beginjaren zeventig zelf verkocht. Hij kocht hem di rect en besteedde de afgelopen maanden om de Woestijnrat, zoals hij zijn troetelkind noemt, op te knappen. En nu is hij dus af. Sinds januari stak de Til- burgse zakenman 550 uur in de reanimatie van zijn buggy. „Die uren tel ik niet. Want dat mag niet als het je passie is. Maar ik ben intussen wel meer dan 2.500 euro kwijt aan de restau ratie." Terwijl met het terugko pen van het ding ook al 3.500 euro gemoeid was. Schollen, 64 jaar en ondeme- mer-in-ruste, deed ook geen half werk. Het open voertuigje kreeg hypermoderne schijfrem men, een hoop verchroomde onderdelen en een elektronisch instrumentarium. Plus een sluw aangebrachte massaschakelaar tegen diefstal. Wat is wat? Chopper. door Chiel Timmermans Hoge sturen, 144 spaaks-wielen of een slot in de vorm van hand boeien. Tot in het kleinste detail zijn deze fietsen anders dan an dere. Deze cruisers, lowriders of choppers zijn uitermate geschikt voor creatief en fietsend Neder land. Een passerend stel blijft bij het zien van de lowrider even plak ken. Spontaan tovert moeder een camera uit haar tas om haar dochter en het creatieve rijwiel vast te leggen op foto. De eigenaar van de fiets, Hansz Deijnen, vindt het allemaal prachtig: „Je krijgt door zo'n fiets veel aandacht, mensen zijn nieuwsgierig en stoppen regel matig even voor een praatje. Het grappige is dat ook veel ou de mensen zich er voor interes seren. Die herkennen er waar schijnlijk iets in vanuit hun jeugd". Deijnen is kind aan huis bij Suus Bike Shop, de speciale fietsenwinkel in Eindhoven. De drummer van Beef komt regel matig langs voor nieuwe acces soires: „Als je eenmaal zo'n fiets hebt, wil je er iets persoon lijks van maken. Je verandert wat dingen zoals een nieuw stuur of nieuwe handvatten. Aan een gewone fiets kan je niks doen. Maar dit is echt een hobby. Het is een beetje het zelfde als wat sommige jongens hebben met het ombouwen van hun auto met spoilers en dergelijke". Waar die passie vandaan komt? Deijnen: „Ik ben altijd al een beetje fietsgek geweest. Ik was helemaal onder de indruk van die fietsen uit de jaren vijftig en zestig. Die je vaak in Amerika zag op de stranden in Califor- nië. De vormgeving van die fiet sen, die retrolook, daar hou ik van. Toen ik vervolgens iemand op zo'n fiets zag rijden, ben ik op internet gaan kijken en kwam zo via via aan mijn eigen lowrider". Bang dat zijn rijdende creatie gejat wordt, is Deijnen niet: „Van deze fiets is er maar een tje in de hele wereld. Bovendien weten heel veel mensen dat ik deze fiets heb. Als er iemand anders op zou rijden, moet-ie oppassen dat hij er niet af wordt geslagen". Het is volgens Deijnen niet toe vallig dat juist een muzikant als hij op een lowrider te vinden is: „Het zijn vaak creatieve men sen die je rond ziet rijden met zo'n fiets. Mensen van de De sign Academy of uit de tattoo- wereld en tegenwoordig ook hip-hop aanhangers die er een soort blingbike van maken. Je wilt met je fiets jouw creativiteit laten zien". Eigenaresse van Suus Bike Shop, Susan van Stekelenburg zou al die creativiteit graag bij elkaar brengen tijdens een crui se: „Er heerst toch vaak een soort van verwantschap tussen eigenaren. Ze ontwerpen alle maal hun eigen fiets en dat kunnen ze tijdens zon fietstocht laten zien." De bijzondere fietsen hebben duidelijk het hart van de 26-ja- rige Eindhovense veroverd: „Je hebt zoveel mogelijkheden. Je kan zelf helemaal je eigen fiets samenstellen. Dat maakt de fietsen qua vormgeving heel bijzonder. Daarnaast rijden de ze fietsen gewoon heel lekker". „Dat gevoel is heel moeilijk te omschrijven. Dat moetje zelf ondervinden. Ik voel me altijd de koning te rijk. Ook wat betreft prijs hoef je de aanschaf van choppers en con sorten niet te laten: Je hebt fiet sen vanaf tweehonderd euro tot hoe gek je het zelf maakt. Maar voor vijfhonderd euro heb je hier een goeie fiets. En dat is volgens mij goedkoper dan een standaard nieuwe Batavus of Gazelle." Van die standaardfietsen had Van Stekelenburg meer dan ge noeg. „Ik vond dat Eindhoven wel een beetje mocht worden opgevrolijkt. Toen ik afgestu deerd was, wilde ik iets voor mezelf beginnen. In die tijd kreeg ik veel positieve reacties op mijn cruiser die ik via inter net gekocht had. Ik besloot ge woon de gok te wagen. Zonder enige vorm van marktonder zoek heb ik de kiet openge gooid en ben ik gaan verko pen." Suus Bike Shop is het resultaat. Meer dan bij andere fietswin kels ligt de nadruk op de wen sen van de klant: „Sommige mensen willen een standaard fiets. Anderen hebben speciale wensen. Wij zetten hun ideale fiets in elkaar. Vaak zie je dat mensen terugkomen voor nieu we onderdelen om hun fiets aan te passen." Van Stekelenburgs winkel maakt deel uit van een select gezelschap. Behalve Eindhoven beschikken Amsterdam, Gro ningen en Den Bosch over hun eigen brothashop, die allemaal met elkaar in verbinding staan. Binnenkort moet ook België er aan geloven. Het aantal men sen met een eigen speciale fiets is duidelijk groeiende. Ondanks dat het nu nog vaak de creatie- velingen zijn die een cruiser of een chopper aanschaffen, be gint ook het grote publiek steeds meer interesse te tonen. Bang dat het speciale eraf gaat door de steeds verder toene mende belangstelling is Van Stekelenburg niet: „Het komt er toch altijd op neer dat je jezelf moet onderscheiden. Van je ei gen gemaakte fiets bestaat er maar één". Een buggy is vooral achterkant. Foto's: GPD/Roland de Bruin Een buggy was voornamelijk achterkant. Je keek tegen een VW-boxer aan die in de open lucht lag te tokkelen. Bij de nieuwe vuurrode buggy van Schollen is dat niet anders. De EE-34-96 mag volgend jaar mee naar Italië, waar Schollens dochter woont. De uit 1971 da terende buggy was daarvoor kortstondig een complete VW Kever en werd later voorzien van een 1.6 motor uit een Por sche 356. „Maar die is uitge put", weet Schollen. „Hij heeft bijna geen compressie meer en over de oliedruk kan ik blij worden. Dus daar m misschien nog wel eens vervanging gaan denkei Schollen wil vooral in de gaan rijden met zijn noz mobiel. Hij zet er wel ee kapje op. Tegen de rege m6( dertussen speelt hij met 23 dachte opnieuw een bol ket voor buggy's te gaan eid ken. Een Woestijnrat me remmen. Meer informatie: www.schollens-woestijni as Cruiser. Susan van Stekelenburg en Hansz Deijnen tonen een chopper en de unieke lowrider van Deijnen. Foto's: GPD/Vincent Wilke IEUWS Goeie ideeën zijn altijd briljant van eenvoud. Neem nu de Rainlegs, een nieuw soort re genbroek. Zo simpel en doel treffend dat je je afvraagt waar om er niemand eerder op geko men is. In dit geval gaat de eer naar Kees Bas die de 'afgeknip te regenbroek' bedacht. Inmid dels is er patent op verleend en brengt hij de broek samen met Ronald Warmerdam via The Rainlegs Company op de markt. Het voordeel van deze regenbeschermers is dat je ze gewoon opgerold als een riem om je buik kunt dragen. Op het moment dat de druppels begin nen te vallen, gooi je de flappen omlaag, vastmaken en karren maar weer. Let wel, alleen de bovenbenen zijn beschermd maar, zoals elke fietser v dat zijn nou net de plekt bij regen het natst wordi y Voordeel ten opzichte vat regenbroek is ook dat je zo snel in gaat zweten. F koeriers en de Fietsersbi1 in elk geval enthousiast. De Rainlegs zijn verkrijg vier maten (S, M, L en y^— kosten 24,95 euro. Qua t valt er piks te kiezen: grijs, grijs en nog eens Overigens ook geschik andere paardrijden, roeien en sen. Meer info: De chopper ontstaat aanleiding van de geli ter mige motorfiets, die ifi jaren vijftig voor het e ieb; opduikt in Amerika. K cht ren bouwen hun cruist NK om tot choppers waar een nieuw soort fiets i w< boren. Net als de moti ein onderscheiden de chc hui pers zich door de lang voorvorken met de ty sche hoge sturen. n De cruiser is eigenlijk ene standaardfiets in Ame edt In de jaren vijftig wart sc vooral kinderen die oj strand van Californië e deze fietsen rondrede ,lsP Nederland kreeg de ei w bekendheid door film dig E.T. en Forrest Gump ,|e De fiets kenmerkt zier een breed stuur, een toc| fortabele zithouding e e Li typische ronde vorme elo

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20