opstuk van erreurgroep pgepakt WÊSSm u derlandse rechter op uba gearresteerd Iraanse Veel Beau, Gordon, Bridget en Linda bij Talpa delegatie wil geen wijn en zegt diner met Kamer af Inbrekers slaan slag in huis van afwezige voetballer Dirk Kuijt Regio dachte eerder in opspraak BIJ UW DAGBLAD! Van ezel naar ezel Ongeluk draagvleugelboot schuld van bemanning Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 vrijdag 24 juni 2005 Dagblad WÊ/mÊÊtmiae^is&eai^^s&mm ÜWLJ De techniek van Ferrari in ie lichaam Toekomst van Leidse bioscoop Luxor onzeker Bionische Mercedes: dank aan koffervis Tennis telt weer voor de Williams-zusjes Morgen in Plus Zaterdag in de vernieuwde bijlage Plus: - Op vakantie? Dat kan goedkoper! - Mies Bouwman laat zich horen ng r - er l juni ze verslaggever De 22-jarige verdachte behoort volgens de dienst tot de ver- iAG - Speciale politie-een- trouwelingen van de Hofstad hebben de voortvluchtige leider Redouan al I. Deze Syri- verdachte Nouriddin el-F. sche haatprediker is nog steeds dag opgepakt in Amster- voortvluchtig en bevindt zich e 22-jarige Marokkaan is waarschijnlijk in Syrië. Justitie de inlichtingendienst heeft inmiddels enkele men en van de kopstukken sensmokkelaars gearresteerd Hofstadnetwerk, waar- die betrokken zouden zijn bij de moordenaar van de vlucht van de Syriër op de an Gogh behoort. dag van de moord op Theo van Gogh. Nouriddin el F. is de af- uto waar Nouriddin el-F. gelopen maanden nog bij deze ;vond tijdens zijn arres- mannen op bezoek geweest. De of de politie een doorge- inlichtingendienst AIVD heeft semi-automatisch wa- daarbij niet ingegrepen, n. Volgens justitie zijn er De verdachte kwam al eerder in anwijzingen dat hij van opspraak. In juni 2004 werd hij as een aanslag te plegen, in Portugal gearresteerd, omdat 1r Remkes van binnen- hij samen met enkele andere zaken suggereerde dat hofstadleden een aanslag zou ïwel. willen plegen tijdens het EK bij de speciale operatie voetbal. Uiteindelijk kwam hij ie jonge vrouwen aange- wegens gebrek aan bewijs weer 1. Zij zaten in de auto en vrij. volgens justitie ook deel Tijdens een verhoor van de het Hofstadnetwerk. Uit ATVD waarschuwde Nouriddin ïeime politiedossier over el F. wel voor zijn voormalig ifstadnetwerk blijkt dat huisgenoot Mohammed B., die din zich de afgelopen hij 'een gevaarlijk persoon' en ophield in België en noemde. De inlichtingendienst ind. De inlichtingen- vond die verklaring destijds on- AIVD heeft toen tele- geloofwaardig. Ruim een half iprekken van hem afge- jaar later werd Theo van Gogh vermoord door Mohammed B. lak verdwijning Amerikaanse verslaggever Behalve Joran zitten twee van zijn vrienden vast, de Suri naamse broers Deepak (21) en Satish (18) K. Ook de 26-jarige Steve C., dj op een partyschip, zit nog vast. De twee eerder aangehouden bewakers van een hotel zijn in middels weer op vrije voeten. Ze bleken niets met de zaak te maken te hebben. Waarvan rechter Van der S. wordt ver dacht, is niet duidelijk. Hij werd afgelopen weekeinde al twee keer door de politie verhoord. Het openbaar ministerie voor kwam eerder dat de rechter zijn zoon in de gevangenis bezocht. De officier van justitie was bang dat hij Joran. zou kunnen beïn vloeden. De moeder mocht wel bij hem op bezoek. Joran, Deepak en Satish zijn de laatsten die in het gezelschap van Holloway werden gesigna leerd. Van hun oorspronkelijke verhaal dat ze de scholiere na een avondje stappen Aruba hebben laten zien en haar ver volgens hebben afgezet bij haar hotel, bleek niets te kloppen. Raadsel Wat er wel is gebeurd is nog een compleet raadsel. De poli tie gaat er vanuit dat Holloway door een misdrijf om het leven is gekomen ook al is er geen li chaam gevonden. Er wordt op Aruba nog met man en macht naar het Amerikaanse meisje gezocht. den haag - Een delegatie van Iraanse parlementariërs heeft een diner afgezegd met Neder landse Tweede-Kamerleden. De Iraniërs eisten dat tijdens het diner gisteravond in het geheel geen wijn geschonken zou wor den. De Nederlandse Kamerle den weigerden aan die wens te voldoen, aldus voorzitter De Haan van de vaste Kamercom missie buitenlandse zaken. „Het bezoek gaat door, maar het diner is van Iraanse kant af- gesjegd. En dat vinden we niet stad - De Nederlandse Paul van der S. (53) is op Aruba gearresteerd, onderzoeksleider J. van aten. Zijn aanhouding maken met de verdwij- i in de 18-jarige Ameri- -9 scholiere Natalee Hollo- niddels ruim drie weken arige zoon van Van der werd ruim twee we ieden gearresteerd. Hij verdacht van moord, of ontvoering met de it gevolg. Van Holloway ieder spoor sinds zij ;n na een schoolreisje, wordt bepaald of de van de rechter wordt met 48 uur. De ver- :hter woont en werkt op Aruba. Zijn arres- le zevende in deze zaak. weer ing vrijdag @(2g) een prachtige dag met veel oge middagtemperaturen. 1 uiteen van 26 graden op in het zuiden van de regio, n zwakke tot matige wind 5 pst tot oost. Pas vanavond kans op onweer vanuit het :n toe. SH door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - Voordat John De Mol maandag de programme ring van Talpa onthult, kan op basis van een rondgang langs adverteerders en omroepinsi- ders nu al een redelijk betrouw baar 'spoorboekje' worden ge presenteerd. De vroege avond begint met (werknaam) 'Happy Hour' met Winston Gerschtanowitz en Gordon. Een soort Vijf Uur Show van destijds op RTL 4. Een onderdeel van 'Happy Hour' vormt de afgestofte quiz "Vijf tegen Vijf', ooit gepresen teerd door respectievelijk Wil lem Ruis en Peter Jan Rens. Saillant detail: John de Mol deed destijds de voice-over. Tal pa komt tevens met een dage lijkse komedie om 19.00 uur: "Voor Elkaar', met in de hoofd rollen Cees Geel en John Kraay- kamp jr. Dat verklaart meteen de komst van Harm Edens naar Talpa. Edens ('Dit was het nieuws') is samen met Ger Apeldoorn, een van de schrij vers van 'Voor Elkaar'. Een van de pilaren van Talpa vormt het programma Nieuws, Sport en Entertainment (NSE), geproduceerd door Eyeworks. Anchor wordt Beau van Erven Dorens, met naast hem in elk geval Bridget Maasland, die sa men met Ruud de Wild ook Big Brother (20.00 uur) presenteert. De avondprogrammering (20.30 tot pakweg 24.00 uur) wisselt sterk van dag tot dag: anker vormt voetbal, met na tuurlijk op zondagavond de sa menvattingen uit de eredivisie met Wilfred Genee en een da gelijks Eredivisiejoumaal. Talpa brengt verder de komedie 'Gooise Wouwen' (van en mét Linda de Mol), grote bioscoop- krakers, 'Kopspijkers', 'Miljoe nenjacht' en '1 tegen 100'. Als de aanwijzingen ldoppen, be gint dagelijks om 22.30 uur 'Ba rend en Van Dorp', gevolgd door een nieuw programma met Jack Spijkerman. Op Talpa is in het najaar ook Expeditie Robinson te zien met Ernst Paul Hasselbach. Op zon dagavond presenteren Linda de Mol en Beau van Erven Dorens een talkshow. Nog een plaatsje in de programmering krijgen: 'In de huid van' (een soort Soundmixshow), Jada Jada (sa tirisch programma met Tygo Gernandt), 'Parels Zwijnen' (drama) en een bouwprogram ma met Bridget. Gerard Joling en Gordon hebben een afleve ring van een equivalent van The Simple Life opgenomen. - De Nederlander groeit en groeit - Oude oogtest 'niet maatgevend' NOORDWiJK - Vier schaars geklede jongedames in ouderwetse, rieten strandstoelen. Met dat beeld moesten de dertig deelnemers aan het Schilderfestival in Noordwijk gis termiddag aan de slag. 'Kunstenaar van het jaar' Jurriaan van Hall was ook van de partij en sprak, met een megafoon in de ene en een glas witte wijn in de andere hand, zijn vak broederstoe. „Ik kom hier niet om leste geven. Op de academie vroeger boorden ze je al leen de grond maar in, dus daar heb ik ook niets van geleerd. Ik fungeer hier als inspira tiebron", legde hij uit. „Ik ga van ezel naar ezel. Trekje op aan de modellen en laat vooral je fantasie de vrije loop. Doe je best." En dat deden de dertig schilders onder de bloedhete zon. Behalve de vier vrouwelijke modellen was er ook nog model Dick, die zich op het laatste moment vrijwillig meldde als 'een soort katalysator van al dat vrouwelijk schoon' en tussen de strandstoelen plaatsnam. Van Hall, die tegenwoordig in Amsterdam woont maar nog altijd een atelier heeft in Noordwijk, maakte tussen het schilderen door een praatje en gaf hier en daar (toch nog maar) een aanwijzing. „Er zitten beslist een paar goede schilders tussen", con stateerde de kunstenaar na een uurtje zweten op het zonnige strand. Om zich vervol gens van het hete zand snel uit de voeten te maken naar de tent, de schaduw en nog een versnapering. Foto: Henk Bouwman Wethouder Molkenboer naar Leerdam leiderdorp - De Leiderdorpse wethouder Victor Molkenboer wordt per 1 september burge meester van Leerdam. Zijn be noeming moet nog officieel worden bekrachtigd, maar de gemeenteraad van Leerdam heeft de PvdA'er voorgedragen. Molkenboer maakte zijn aan staande overstap gisteravond tijdens de raadsvergadering be kend. Hij volgt in Leerdam zijn partijgenoot Loudi Stolker- Nanninga op. Pagina R3 Brandstichter blijft in voorarrest roelofarendsveen - De 20-jari- ge man uit Roelofarendsveen die twee weken geleden brand stichtte bij de Irakese familie Alzubaydi blijft nog minimaal drie maanden achter slot en grendel. De Haagse rechtbank heeft gisteren het voorarrest van de man met negentig da gen verlengd. Het openbaar mi nisterie zet het onderzoek naar de brandstichting voort. Wedstrijden WK rechtstreeks op tv Hilversum - NOS Studio Sport doet live verslag van alle reste rende wedstrijden van het WK onder 20 jaar. Vandaag zijn dat Marokko-Italië (17.30 uur) en Duitsland-Brazilië (20.30 uur). Morgen speelt Oranje om 15.30 uur tegen Nigeria. Argentinië treft Spanje om 20.30 uur. Ik betaal: J automatisch 56,20) per acceptgiro 56.70) i Naam: I I Geboortedatum: I Bank/giro* I Hand tekening I Uitsluitend by Stuur deze bon op in een ongvfrankoer- I de envelop naar Leidsch Dagblad, ta v I afd. Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis) erg, want we hebben het op het moment druk genoeg", aldus De Haan. „Wij zijn de gasthe ren en wij bepalen de regels. Als ze dat niet pikken, dan maar niet." Het bezoek van de Iraanse dele gatie is een tegenbezoek nadat Nederlandse parlementariërs in 2003 Iran hadden bezocht. De Haan was de Iraniërs als goede gastheer tegemoet gekomen. Hij zou geen toost uitbrengen en de Iraanse gasten zouden geen wijnglazen bij hun bord krijgen. Vermoedelijk heeft een rol gespeeld dat de bezoekende Iraanse parlementariërs afkom stig zijn uit het kamp van presi dentskandidaat Rafsanjani. Als in de Iraanse pers zou komen dat bondgenoten van Rafsanja ni in Nederland zouden dine ren met wijn op tafel, zou dat Rafsanjani vandaag stemmen kunnen kosten bij de tweede stemronde voor het president schap. In 1999 leidde de 'wijnkwestie' er tf^e dat een voorgenomen bezoek van de Iraanse presi dent Khatami aan president Chirac werd afgeblazen. De Fransen waren tot veel bereid - alleen vis, geen vlees op het menu - maar geen wijn op tafel ging ze te ver. Uiteindelijk be zocht Khatami Parijs een half jaar later. Een officieel diner was volledig geschrapt. Opties Overigens wil Rafsanjani ieder Iraans gezin opties geven op aandelen van bedrijven die nog moeten worden geprivatiseerd. Ieder gezin zou een mandje met opties krijgen die in totaal bijna 10.000 euro waard zijn. Onduidelijk is nog hoeveel be langstellende Iraniërs voor de opties zouden moeten betalen. Het voorstel maakt deel uit van een groot privatiseringsplan dat de Iraanse economie meer marktgericht moet maken. Rafsanjani neemt het vandaag in de tweede ronde van de pre sidentsverkiezingen op tegen de conservatieve kandidaat Ah- madinejad en hoopt met het plan wellicht wat meer kiezers aan zich te binden. Op woens dag kondigde Rafsanjani al aan dat hij een werkloosheidsuitke ring van maximaal 140 euro wil introduceren. Rafsanjani geniet de steun van de Iraanse middenklasse en het zakenleven. De beurs in Teheran reageerde gisteren negatief toen bekend werd dat Ahmadinejad zijn te genstander zou worden in de verkjeringen. Victor Molkenboer. Foto Hielco Kuipers Wij gaan zorgvuldig om met persoona- I gegevens In het colofon van de krant vindt u nadere informatie. J Mijn wereld, mijn krant. i Leidsch C^Dagblad door Pieter van Hove umuiden - De draagvleugelboot van Naco Ferries/Connexxion die 18 oktober 2003 op de kade bij de Amsterdamse Coenhaven liep, had veel technische tekort komingen. Maar dat was niet de oorzaak van het ongeval waarbij 21 van de 71 passagiers gewond raakten. Directe aanlei ding was een koersafwijking, die om onduidelijke reden niet tijdig door de bemanning is op gemerkt, concludeert de On derzoeksraad voor Veiligheid. De onbestuurbare draagvleu gelboot, een Voskhod uit Oekraïne, knalde met een snel heid van 60 kilometer tegen de kade. De raad stelt vast dat Na- co Ferries/Connexxion ernstig te kort is geschoten in haar ta ken. Zo was het onderhoud van de schepen gebrekkig, reageer de men niet adequaat op eer dere incidenten en ongevallen en ging het bedrijf niet in op verzoeken van bemanningsle den om aanvullende trainin gen. In augustus 2002 had een soortgelijk ongeval plaats toen dezelfde Voshkod 605 bij West- zaan onbestuurbaar op de ba saltblokken van het Noordzee kanaal klapte. Daarbij vielen vijftien gewonden. Ook toen ging er van alles mis. Door het nieuwe incident is de onrust onder de bemanningsle den van Fast Flying Ferries, een dochtermaatschappij van Con- nexxion, toegenomen. De on derzoeksraad eist dat de onder neming meer doet om de vei ligheid van de passagiers te ga randeren. Veel kritiek heeft de raad op het Centraal Nautisch Beheer, dat een ontheffing ver leend heeft voor de maximum snelheid. Pagina Binnenland 2 katwijk - Inbrekers zijn afgelo pen week het huis van Katwij- ker Dirk Kuijt, voetballer van Feyenoord en het Nederlands elftal, binnengedrongen. Daar bij is onder andere de auto van zijn echtgenote gestolen, even als geluidsapparatuur en de te levisie. Kuijt was niet thuis toen de in braak werd gepleegd. Dat was in de nacht van dinsdag op woensdag. De voetballer uit Katwijk is nu op het Antilliaan se eiland Aruba voor televisie opnamen van een beachvoet- baltoernooi. De topscorer van de eredivisie in het afgelopen seizoen komt voor de inbraak niet naar huis, meldt zijn vader, D. Kuijt. „Het is te hopen dat hij nog lekker zit. Dit is natuurlijk niet je van het. Ik heb hem nog niet ge sproken, maar ik denk dat ze er daar op Aruba wel flink van zul len balen." Familieleden van de voetballer hebben bij de politie aangifte gedaan van de inbraak. Volgens vader Kuijt is er de af gelopen weken al diverse keren ingebroken in de wijk De Zan derij, waar de voetballer woont. Kuijt senior weet niet of inbre kers speciaal uit waren op de woning van zijn zoon of dat ze niet wisten dat hij daar woon de. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1