Tennis telt weer voor de Sisters SPORT e B van Ali B staat voor Basisplaats Foppe ziet op tegen Nigeriaanse 'bomen' Soap, geurtjes en jurkjes wijken voor het racket iman en lal kunnen reer gaan TT-debuut in klassieker van twee 'snotneuzen' Capirossi in training sneller dan Rossi vrijdag 24 juni 2005 Nadal is uitgeschakeld. luters/Dylan Martinez 1 - Het was tien jaar gele- at Tim Henman het zo deed op het tennistoer- in Wimbledon, loor in 1995 in de tweede als 20-jarige van Pete as. Een decennium later ij in de tweede ronde het roor de Rus Dmitri Toer- Vijf sets duurde het En- iningsdrama: 3-6 6-2 3-6 1 tussenliggende periode I Henman nooit verder I halve finale, al volbracht nststukje wel vijf keer. |s stuitte hij op ijzersterke ind: Sampras (twee nisevic, Hewitt en An- I was de favoriet van het jafde, chauvinistische t, dat al sinds 1936 wacht Engelse winnaar na zesde geplaatste Hen ras niet de enige topper ld n spullen kon pakken, al rtrek van de dag kwam mi am van Rafael Nadal, [ojard, winnaar van Roland Hij verloor van Gilles uit Luxemburg, niet be- uulde sterkste tegenstander: 6-3 6-4. van onze verslaggeefster Fardau Wagenaar londen - Ooit telde er maar één ding in het leven van Venus (24) en Serena (23) Williams en dat was tennis. Ze hadden een droom of beter gezegd een kei hard doel: de besten van de we reld worden. Dat lukte, Venus en Serena wa ren onverslaanbaar en wonnen alles. Gedrild door hun vader Richard en met elkaar als steun en toeverlaat veroverden ze de wereld. Maar de glitter en gla mour die de roem met zich meebrengt, bracht de zussen op andere ideeën Mode, acte ren en een realitysoap bleken minstens zo leuk als tennis. Schreeuwen Venus speelde gisteren op baan 2 van Wimbledon tegen de Au stralische Nicole Pratt. Ze bleef overeind, maar makkelijk ging het niet. Voortgestuwd door een schreeuwende vriendin op de tribune won de Amerikaanse toch (7-5, 6-3). Nog geen uur la ter zat ze verscholen onder een zwarte pet op het centre court. Zusje Serena vocht daar tegen de Italiaanse Mara Santangelo en tegen zichzelf. De eerste set verloor ze door een gebrek aan concentratie en een lichte bles sure. Maar daarna pompte ze haar atletische lijf op en won alsnog: 2-6, 6-3, 6-2. Het is mooi dat ze terug zijn. Want ook al werd het een paar jaar geleden erg vervelend als ze voor de zoveelste keer tegen elkaar speelden in een grote fi nale, ze werden gemist. Niet al leen vanwege hun krachtige slagen, maar ook omdat ze al tijd voor ophef zorgden. Een onbeheersbare vader op de tri bune, duizend kralen in het zwarte rastahaar en pittige uit spraken over tegenstanders. En er deed altijd wel een sappig verhaal over hen de ronde: ooit raakten ze bijna bankroet, om dat ze zich in de snoepwinkel die internet is, hadden vol ge vreten aan kleding en juwelen. Maar wat zijn ze nou eigenlijk? Tennissters? Actrices? Mode ontwerpsters? „Tennis staat bo venaan", zei Venus gisteren stel lig. „Alle andere zaken zijn leuk, maar hebben geen prioriteit." Serena twijfelde een beetje. „Soms ga ik zo op in mijn nieu we kledinglijn, dat ik vergeet dat ik moet tennissen. Maar als ik dan eenmaal de baan op ga, weet ik weer waarom ik tennis toch nog het belangrijkste vind. Het is een mooi leven en het heeft ons veel gebracht." Een realitysoap bijvoorbeeld. Over het leven van de twee meiden. Serena: „Wij willen an deren laten zien dat we niet ar rogant zijn, maar heel normaal met elkaar omgaan. En dat dro men uit kunnen komen, ook als je in een getto geboren bent." Als ze de derde ronde overle ven, spelen ze tegen elkaar. Net als vroeger, al ontmoetten ze el kaar dan vaak. pas in de finale. Dat was in de tijd dat Serena de Venus Williams neemt een slok tijdens haar partij tegen de Australische Nicole Pratt. De zusjes Williams zeggen tennis weer serieus te nemen. Foto Hugo Philpott beste van de wereld was en Ve- de Russinnen weg te blazen en nus nummer twee. Binnen af- opnieuw aan de top te komen, zienbare tijd hopen ze met hun „Tk merk dat ik nog steeds beter passie de kilte van de heersen- kan. Het mooiste moet nog ko men", zei Venus gisteren, die wit, met grijs kan ik niks. Ik wil net als Serena de titel op Wim- vooruit en ik ga vooruit." bledon al eens won. Ze meende Serena deelt die ambitie. Daar wat ze zei. „Ik ben heel zwart- zijn het zusters voor. ;b; 1 van Oranje 13 tverkocht ati ho Nederland-Nigeria is uit- De laatste van de beschikbare kaarten st^et duel in de kwartfinale WK onder 20 jaar wer- seejterochtend via Ticketbox de kassa's van het Park- ia; mburg Stadion verkocht. >p lor de drie andere wed- wn is veel belangstelling. 01 ft de organisatie voor het iui issen Marokko en Italië eei echt) al 15.000 kaarten oisTERwiJK - Zo weinig mogelijk duels aan gaan en de bal snel rondspelen. Dat is volgens bondscoach Foppe de Haan de beste manier om morgen in Kerkrade te winnen van Nigeria in de kwartfinales van het wereldkampioenschap onder 20. „Vooral achterin staan enkele bomen van kerels", legde de Friese vakman gisteren in Oisterwijk uit. „Fysiek is het een heel sterke ploeg. In John Obi Mikel hebben ze boven dien een uitstekende speler. De hele wereld wil hem hebben, geloof ik." Aanvoerder Maduro was het gisteren hele maal eens met De Haan. „We kunnen Ni geria alleen stuk spelen als we van onze ei gen kwaliteiten uitgaan. Met snel spel moe ten we hun fysieke kracht breken. Het wordt zaterdag in Kerkrade een echte test voor ons. Maar als we de finale willen halen, moeten we ook van deze zware tegenstander win nen." Middenvelder Kruys (lies) en spits Babel (bovenbeen) deden het gisteren in Oister wijk rustig aan. „Uit voorzorg", zei De Haan. „Zaterdag staan ze er weer, neem dat maar van mij aan. Het wordt een slijtageslag waarin de fitste ploeg wint. Wat dat betreft, staan wij er heel prima op." De Argentijnse scheidsrechter Horacio Eli- zondo leidt morgen in Kerkrade de kwartfi nale van het jeugd-WK tussen Nederland en Nigeria. De Zuid-Amerikaan (41) wordt geassisteerd door twee landgenoten, Dario Garcia en Rodolfo Otero. Vierde official is de Colombiaan Oscar Ruiz. Elizondo leidde op dit WK al het groepsdu- el Italië - Syrië en China - Duitsland in de achtste finale. Ook was hij vierde official bij Nederland - Benin en China - Panama. pre rel efce verslaggever t ztoldenhoven D wijk - „Hebben jullie er Gespeeld vrolijk en op iendelijke' nieuwe voet- 11 e lenen stapt rapper Ali B J vi spelershotel, ezi 111 iet van geluk naar de eijllers van Oranje onder 20 ir0:mt zijn zenuwen. Mee- Met de grote jongens. m^ebelt in de buik. de honderden spijbe- icholieren, bakvissen en in oma's vallen de acht iploegen en zeven radio - niet eens op. Jeugd- I, TMF en Omroep Lim- registreren elke bewe- de rapper uit Almere, jaar de Popprijs won 'eren Harp. De Haan „Nee, een publici- it was het zeker niet, in afleidingsmanoeuvre is. Even de zinnen ver band de Fries en de Marok- de laatste weken een band ontstaan. Ze ont- a elkaar vorig jaar bij de van de quiz De Zwak- ;el en troffen elkaar iv bij het Bevrijdingsfes- irige maand in Leeuwar- lit vloeide een optre- irt, afgelopen zaterdag, training. De Haan: „Ali toch een beetje symbool De rapper hipt ritmisch mee tijdens de warming up van Oranje. Bondscoach Foppe de Haan houdt Ali B (I) scherp in de gaten. Foto ANP/Ed Oudenaarden voor de multiculturele samen leving. En dat doet onze ploeg ook. Hij is er trots op dat hij Ne derlander is en kan daar aardig over vertellen. Ik vind hem een zeer extraverte, goede, sociale jongen." Vooral met Hedwiges Maduro babbelt Ali B alsof ze elkaar al jaren kennen. „En dat is ook zo", beaamt de aanvoer der. Maduro en Ali woonden ja ren geleden enkele huizen bij SPORTSERVICE elkaar vandaan in de Almeerse Waterwijk. „Vroeger had ie niet zo'n grote mond, hoor", zegt Maduro. „Hij wilde wel eens meedoen met straatvoetbal, maar als we al tien spelers had- SPORTINFO den voor vijf tegen vijf, viel hij vaak buiten de boot. Ik vind het wel gaaf dat ie als rapper is doorgebroken." Als voetballer scoort Ali B pas als hij zijn cap heeft afgedaan. Met het hoofd. Tot hilariteit van de fans. En hij benut een straf schop. Feilloos. De Haan: „Maar er stond een boete van tien euro op als ie zou missen." Excelsior-verdediger Mark Ot- ten geniet van Ali B. „Wij zijn met hem even uit de sleur en hij stelt zich fantastisch op. Sterren uit de 'showbizz' stralen altijd iets bovennatuurlijks uit. Hij niet. Hij stelt zich juist kwetsbaar op." Gaaf Voor de camera's hijgt Ali B uit. „Ik heb geen energie meer." Maar enkele tellen later praat hij weer honderduit. „Dit was gaaf. Je moet het niet serieus nemen, hoor, maar om zo te chillen, te dollen en te trainen met die gasten was fantastisch. Het is heerlijk om profvoetbal ler te zijn. Vandaag staat de B in Ali B voor Basisplaats." Rap Een rap gaat Ali B niet maken over de training. Wel gaat hij, deze middag nog. met Quincy Owusu Abeyie en Ryan Babel een studiootje in. „Om een rap op te nemen. Wat we ermee gaan doen? Geen idee. Als het leuk wordt, brengen we het misschien uit. Anders niet, maar het wordt heel vet." De 15-jarige Joey Litjens in actie tijdens de eerste training voor de 125CC. Foto ANP/Vincent Jannink assen - Joey Litjens en Hugo van den Berg zijn pas vijftien jaar. Schooljongens nog, snot neuzen. En toch debuteren ze deze don derdag op de vermaarde TT van Assen, de klassieker onder de wegraces voor de snelle moto ren. Niet eerder waren Neder landse deelnemers zo jong, maar Limburger Litjens en Gel derlander Van den Berg zijn dan ook bijzonder talentvol. De twee knapen toeren deze zomer al van het ene Europese circuit naar het andere. Ze vie len op in de wegraces om de Europese titelstrijd. Van den Berg werd al een keer vijfde in een EK-race en Litjens eindigde onlangs in Kroatië zelfs op het podium, als derde. Met die opvallende prestaties verdienden ze een wildcard voor de 75e TT, die gisteren on der een stralende zon en op zinderend heet asfalt begon. Allebei kwalificeerden ze zich vooralsnog voor de echte race, de Grote Prijs van Nederland, morgen. Dan zien 80.000 mo torliefhebbers hun verrichtin gen. „Vorig jaar stond ik hier nog als toeschouwer. En nu doe ik al mee! En dan met dat publiek, dat zal toch wel een kick ge ven", zegt Van den Berg. Het talent uit Hulshorst, dat op zijn dertiende al een licentie kreeg om op een grote motor te racen, deed twee weken terug al zijn eerste GP-ervaring op. Hij mocht meedoen aan de Grote Prijs van Catalonië in Barcelona en finishte als 29e. „Ik hoop natuurlijk dat ik van de motorsport mijn beroep kan maken. Ek zal er alles aan doen." Van den Berg, die thuis nog niet eens brommer mag rijden, heeft slechts één zorg; hij moet niet te lang worden. De beste motorcoureurs zijn kort van stuk en licht van gewicht. Met 1,76 meter komt hij al in de ge varenzone: „Ik kan er niet veel aan doen. Ja, in een te kort bed slapen." Litjens heeft die handicap niet. De leerling metaalbewerking meet maar 1,60. Hem ontbreekt het vooral aan geld om veel tijd aan zijn passie te besteden. Hij zette gisteren de 38e tijd neer in de eerste kwalificatie. De Limburger reed als altijd; brutaal en agressief. „Ik ben in derdaad niet lief op de motor." fanje: Tenerife Open EK port. Madrid: WK (m/v). Aiden: Wimbledon. ll/K-20, kwartfinales: Utrecht: Ma- ■plië; Tilburg: Duitsland - Brazilië. JNingbo (Chi): World Grand Prix ,|>nden Nederland - VS. Sport op tv irtl5: Wimbledon. Rechtstreeks bn de vijfde dag. Ned 2: WK-voetbal tot 20 jaar. Sa- «tgen, reportages en portretten van spelers. 17.20 uur Ned 2: WK -20 jaar: Marokko - Ita lië. 19.25 en 22.30 uur Ned 2: Sportjournaal. 19.38 uur Ned 2: Voorbeschouwing TT As sen. 20.20 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar: Brazilië - Duitsland. 22.50 uur Ned 2: WK voetbal tot 20 jaar. Met reportages, interviews en beelden. LOTERIJCIJFERS Lucky day van donderdag 23 juni: 1 - 3 -12 - 18-20-25-31-32-34-43-44-54-56-57 -62 63-68-72-75-79. Tennis Wimbledon. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Bracciali (Ita) 7-5 6-3 6-7 (3) ge staakt wegens invallende duisternis, Mul ler (Lux) - Nadal (Spa/4) 6-4 4-6 6-3 6-4, Toersoenov (Rus) - Henman(Eng/6) 3-6 6-2 3-6 6-3 8-6, Grosjean (Fra/9) - Hanescu (Roe) 6-3 6-4 6-2, Johansson (Zwe/l2) - Pa vel (Roe) 3-6 7-6 (4) 6-4 7-6 (4), Murray (Eng) - Stepanek (Tsj/14) 6-4 6-4 6-4, Coria (Arg/15) - Malisse (Bel)3-6 6-3 7-5 6-7 (3) 6-4, Nalbandian (Arg/18) - Kucera (Slw) 6-2 6-4 6-3, Gasquet (Fra/27) - Eiseneer (Bel) 7-6 (2) 7-6 (4) 6-7 (4) 6-2, Novak (Tsj/28) - Santcro (Fra) 6-17-6 (3) 6-3, Mirnji (WRu) - Olivier Rochus (Bel/33) 7-6 (4) 6-2 7-6 (3), Andrejev (Rus) - Sanguinetti 6-4 6-2 3-6 6-3, Popp (Dui) - Arthurs (Aus) 6-3 6-7 (4) 3-6 7-6 (4) 14-12, Melzer (Oos) - Calatrava (Spa) 6-4 6-4 6-1, Tipsarevic (SMo) - Lu (Tai) 2-6 6-3 6-2 4-6 7-5, Djokovic (SMo) - Garcia-Lopez (Spa) 3-6 3-6 7-6 (5) 7-6 (3) 6-4. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/2) - Karatantsjeva (Bul) 6-0 6-1, Serena Willi ams (VSt/4) - Santagelo (Ita) 2-6 6-3 6-2, Petrova (Rus/8) - Beltrame (Fra) 6-1 6-2, Peschke (Tsj) - Svonareva (Rus/ll) 1-6 6-4 6-3, Pierce (Fra/12) - Vakoelenko (Oek) 6-4 6-7 (2) 9-7. Venus Williams (VSt/14)- Pratt (Aus) 7-5 6-3, Dechy (Fra/l6) - O'Donoghue (Eng) 6-2 6-1, Ivanovic (SMo/19) - Foretz (Fra) 6-4 6-3, Pennetta (lta/26) - Dulko (Arg) 6-2 6-4, Craybas (VSt) - Bartoli (Fra/29) 6-1 6-4, Black (Zim) - Razzano (Fra/32) 6-4 7-6 (5), Daniilidou (Gri) - Gran ville (VSt) 6-2 6-0, Srebotnik (Slo) - Cho (ZKo) 7-5 6-4, Hantuchova (Slw) - Peer (Isr) 6-2 2-6 6-3, Aliona Bondarenko (Oek) - Pa- nova (Rus) 6-3 2-6 6-3, Martinez (Spa) - Brandi (PRi) 6-2 6-3. Volleybal Berlijn. WK. Vrouwen, vijfde ronde: Mooren/ Kadijk - Ana Paula/Barros (Bra/4) 2-0 (21- 12 21-19). assen - De race in Catalonië draaide nog op een regelrechte blamage uit voor Ducati met Checa als elfde en Capirossi als twaalfde, maar gisteren brak de zon door voor de vuurrode Ita liaanse stal. Loris Capirossi liet met 2 minu ten 0,757 seconden de snelste trainingstijd in de MotoGP no teren. En ook al was het een vrije training, de opsteker werd in de Italiaanse pitbox met blijdschap begroet. Rossi liet de tweede tijd note ren. Vanmiddag is de enige kwalificatietraining voor de MotoGR Dit in tegenstelling tot de lichtere klassen, die nog twee tijdtrainingen hebben. Raymond Schouten was met een 18e plaats de beste Neder lander. In de pauze werd ter hoogte van het vernieuwde gedeelte bij de Bult in allerijl een extra strook kunststof kussens over een lengte van dertig meter aangebracht. Dat gebeurde op gezag van de veiligheidscommissie van de FIM zonder dat zich daar val partijen hadden voorgedaan. Fritz Korbach gaat aan de slag in Indonesië utrecht - Fritz Korbach wordt trainer in Indonesië. De ervaren coach tekende een contract bij de Indonesische club PSM Ma kassar, die uitkomt op het hoogste niveau. De overeen komst loopt tot het einde van het jaar. Dat heeft zijn zaak waarnemer gisteren bekendge maakt. PSM Makassar liep vorig sei zoen op doelsaldo het lands kampioenschap mis, maar kwa lificeerde zich wel voor de Asi an Champions League. Kor bach, die sinds vorige week in Indonesië verblijft, maakt don derdag zijn debuut tijdens een bekerwedstrijd. De club staat momenteel zesde in zuidelijke groep van veertien teams. Van Korbach wordt verwacht dat het team weer meestrijdt voor het landskampioenschap. Korbach werkte in Nederland bij tal van profclubs. In het sei zoen 1973/1974 begon hij bij het toenmalige FC Wageningen, waarna een of meerdere perio des volgden bij PEC Zwolle, Vo- lendam, FC Twente. Cambuur, Go Ahead Eagles, Heerenveen, De Graafschap, Heracles en Sparta. Voor het laatst werkte de in Duitsland geboren coach bij amateurclub Rohda Raalte. PSV huurt jonge Argentijnse speler eindhoven - PSV heeft Osmar Daniel Ferreyra op huurbasis van CSKA Moskou overgeno men. De 22-jarige linksbenige Argentijnse middenvelder krijgt een contract voor één seizoen. Met zijn Russische werkgever is een optie voor nog een jaar af gesproken. Voorzitter Westerhof bevestigde dat de Eindhovense club het WK onder 20 jaar heeft benut om gesprekken te voeren met de middenvelder en tot over eenstemming te komen. Ferrey ra, in eigen land doorgebroken bij River Plate, was te gast bij de Argentijnse jeugdploeg. De prioriteit lag eigenlijk bij het afronden van de transfer van de Belg Timmy Simons van Club Brugge naar PSV, maar Ferreyra was te interessant om te laten lopen. Maradona in directie Boca buenos aires - Diego Maradona heeft een aanbod geaccepteerd toe te treden tot de directie van de Argentijnse voetbalclub Bo ca Juniors. Dat heeft clubpresi dent Maurico Macri woensdag bekendgemaakt. Macri zei dat Maradona, die onlangs al een aanbod had gekregen jeugd- coach te worden, in augustus aan de slag gaat als vice-presi dent van de voetbaltak van de club uit Buenos Aires. „Hij zal ons in alle opzichten bijstaan bij het runnen van een professionele voetbalclub", zei Macri, die de oud-topvoetballer ook om advies zal vragen over de aanstelling van een nieuwe coach. Van den Bergh blijft bij Sparta rotterdam - Sparta-aanvaller Ricky van den Bergh tekende gisteren voor twee extra seizoe nen (tot 2008) bij op het Kas teel. De Hagenaar stond ook in de belangstelling van het Fran se Caen en het Portugese Bo avista. De nieuwe Sparta-trai- ner Wiljan Vloet maakte zich sterk voor het behoud van de goaltjesdief, die in de plannen van de nieuwe trainer een cru ciale rol moet gaan vervullen. Schaakster Peng met lege handen CHisiNAu - Zhaquin Peng is gis teren op het Europees kampi oenschap schaken voor vrou wen in de Moldavische hoofd stad Chisinau buiten de prijzen gevallen. Ze speelde in de twaalfde en laatste ronde met wit remise tegen Mkrtchian uit Armenië. Door dat resultaat verzamelde ze acht punten, goed voor een gedeelde zeven de plaats. Het 16-jarige Oekraïense talent Katerina Lachno en de 20-jarige Russin Nadezda Kosintseva ein digden samen botmaan met negen punten. Zij spelen vandaag een tie break om uit te maken wie zich kampioen van Europa mag noemen. Eén sprong Blom genoeg voor xege zaragoza Rens Blom heeft gisteravond bij internationale atletiekwedstrijden in Zaragoza aan één sprong met de polsstok genoeg gehad voor de zege. De Nederlander haalde meteen zijn aanvangshoogte van 5,45 meter. Daarna maakte plotseling noodweer een einde aan de competitie. De Duitser Danny Ecker en de Australiër Dimitri Markov gingen ook bij hun eer ste poging over 5,45.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19