Molkenboer verlaat woelig Leiderdorp REGIO R3 Plat, daar draait het om' Toekomstplan Oegstgeest lijkt eindelijk klaar voor besluitvorming Brandweerprotest bij opening nieuwe meldkamer Gekte bij opening Mediamarkt in Alphen AGENDA Structuurvisie komt donderdag in de gemeenteraad Woningen Mariënstaete mogelijk deels verhuurd mbrand en koe Jderen verkeer sftfrgfo. 4êëê dmh vrijdag 24 juni 2005 iwoude/leidschendam - een bermbrandje tussen jrwoude en Leidschendam Ihet verkeer op de A4 gis- iddag enige tijd vast. De e had uit veiligheidsover- ngen de rechter rijstrook et. Een stuk verderop, jj Leidschendam, stond oe in de berm die over de was gesprongen. De poli- orkwam dat het dier de ip ging en heeft de koe af- erd, zodat het verkeer er hinder van ondervond. De U ersinformatiedienst meld- r abuis dat de rechterrij- 1 kwas afgesloten in ver- je met beesten op de weg. tsers gaan met 4aar op de vuist al f. {naar - Twee Wassenaar- n( tsers van 61 en 63 jaar oud roensdagavond op de weg in hun woonplaats Ikaar op de vuist gegaan. ■e tze elkaar op het fietspad er richting van de Stoeplaan f. [gepasseerd, sloeg de 61- zijn oudere plaatsgenoot e, het hoofd, met als gevolg: ei oofdwond en een losse jr De jongste van de twee inder invloed van alcohol. n Ie aanleiding was voor de jd iartij is niet bekend. i\ :i isjes gewond aanrijding idorp - Twee Leiderdorp- isjes van 17 en 18 uit Lei- irp zijn gisterochtend met indingen naar het zieken- jebracht nadat zij op de 1 baan in Leiderdorp waren J reden. Een 21-jarige Lei- lt reed in zijn auto op de J baan en haalde ter hoogte eWeversbaan een bestel- 1. Daardoor zat hij op de erde weghelft toen de es, die samen op een fiets de weg overstaken vanaf ukenschans. Hij remde ri tig maar raakte de meisjes oruit kapot ir waterballon choten - De politie stelt Y iderzoek in naar de ver van een autoruit met 'attaterballon. De ballon ik woensdagmiddag rond jf vanaf het spoorviaduct Jie Wijngaardenlaan naar pli asserende auto gegooid. lC)i volg van de klap barstte jorruit van de auto, maar iet glas wel in de spon- liangen. De bestuurder 'j i e auto kwam met de vrij. Mieman spaart 1! ir Clinidowns ond - Meer dan 1800 eu- iben de leerlingen van ba- gn ooi De Alleman in War- het afgelopen jaar bij el- jfj espaard, bestemd voor de lowns. Vanwege het 15- ;e estaan van de school (Vj. het jaar in het teken van d ema 'circus'. Vandaag jrlo 1 oorl 1 r» rron hp7nplr 11 in vertegenwoordiger van niclowns, die hen uitlegt ize clowns voor zieke kin- doen en die de cheque in neemt. de leerlingen bezoek ml J lancy Ubert n aan den rijn - „Die te- efp? Mevrouw, weet u hoe or de experts stiekem genoemd? De glasbak, aar draait het om. Voor lar centen meer haalt u n tyat in huis." Even later e vrouw haar auto voor magazijn om een tv van uro in te laden. Media- Alphen doet donderdag 1 zaken op de dag van iW<tig. 111 ïrsoneel heeft er weken )e gewerkt en de halve re- ul )pt er voor uit: Media- de van herkomst Duitse Van elektronicawinkels, .een vestiging in het nieu- d' dshart van Alphen aan jn. Het bedrijf heeft zich d idig geafficheerd als de fPj Dopste elektronicawinkel 3ru it grootste assortiment. 3n nten stromen toe. sel1 it Zoetermeer, waar nog wee maanden geleden r stiging is geopend, ko- 81 e kopers. Een man heeft todschappenlijstje opge- de net apparatuur. „Ik doe :n voor mijn hele buurt. aaI termeer hebben ze deze ?ta igsaanbiedingen niet." m 1 acht uur 's ochtends, het 0131 waarop de deur open- An 1 de spanning in de win- ilbaar gestegen. Na de nw stimulerende, gepeperde eI en krijgt het personeel de opdracht om een erehaag te vormen om de eerste klanten met applaus binnen te halen. Martijn van Klink uit Roelof- arendveen en zijn Alphense vriend Robert Vos komen als eerste klanten de winkel bin nengelopen. Nog geen twee mi nuten later rekent een man de eerste Daytec-dvdspeler van 29 euro af, één van de 'publieks- lokkertjes'. Directeur Oscar Amperse zegt dat hij op die dvdspelers geen cent winst maakt. Hij heeft er 'honderden' van staan en verwacht niet dat het apparaat in een dag tijd is uitverkocht. Maar de grootste stunt, zo meldt Amperse, is de 107 centi meter brede plasmatelevisie van 999 euro. „Niet eerder kwam het bedrag onder de ma- IDE STELLING Mensen als de moeder van Savanna moeten verplicht worden gesteriliseerd. Ceef uw mening www.leidschdagblad.nl gische grens van duizend. Wij zijn de eerste." In drie kwartier tijd zijn er vier van die joe- kelschermen verkocht Martijn van Klink heeft ruim een uur in de zaak rondgelopen als hij besluit het bij een home cinema set van 199 euro te hou den. Vriend Robert, die voor de dvd-speler van 29 euro gaat, besluit een robbertje te onder handelen met directeur Amper se. „We waren de eerste klanten die binnenkwamen, daar kan toch nog wel iets extra's tegen over staan?" Robert Vos sleept er een gratis dvd uit. Kan hij vannacht vanuit bed lekker kij ken want het apparaat is voor in de slaapkamer, meldt hij. Jeroen Wolvers uit Hazerswou- de heeft er stiekem een beetje de pest in. De jongeman was door zijn moeder uit bed ge haald en kreeg een soort bood schappenlijstje in de hand. Ma ma wil ook kunnen compute ren. „Ze dacht waarschijnlijk dat de aanbiedingen snel uit verkocht zouden zijn. Daarom stuurde zij me zo vroeg op pad. Maar de voorraad is groot. Die aanbiedingen bestaan niet uit een paar stuks." Bert van Dam uit Leiderdorp heeft ontdekt hoe Mediamarkt ondanks die idiote aanbiedin gen toch omzet maakt: „Ik hoor verkopers producten aanprij zen die duurder zijn. De appa raten met de bodemprijzen kra ken ze af." Wilt u iets melden? Bel 071- 5356493. Faxen mag ook: 071- 5356415- E-mail: redactie.ld@hdc.nl Verzorgingshuis Emmaus in Zoeterwoude-Dorp houdt mor gen van 9.30 tot 15.30 uur een rommelmarkt waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de bewoners. Buurthuis Vlietwijk in Voor schoten houdt morgen een Summer Beach Party, waarbij ook een mister en miss beach worden gekozen. Van 19 tot 21 uur is het strandfeest bestemd voor de jeugd tot en met 12 jaar, daarna zijn de jongeren tot en met 15 jaar welkom. In buurthuis Weipoort in Zoe- terwoude-Dorp wordt zondag een zeskamp gehouden. De strijd begint om 13.30 uur aan de Weipoortseweg 92a. De stichting vluchtelingen werk Rijnade heeft voor zondag van 15 tot 19 uur een multicul turele picknick georganiseerd. Deelnemers worarjgevraagd zelf een kleedje of stoeltjes, eten en niet-alcoholische dranken mee te nemen. De organisatie zorgt voor vertier en een barbe cue op De Landijsbaan, oftewel veld 11 van sportpark Haas broek aan de Nieuwe weg 6 in Zoeterwoude-Dorp. Bowlen, fitness, zingen, knut selen en wandelen. Het is een willekeurige greep uit de activi teiten voor ouderen die ko mende zomer worden georga niseerd in Leiderdorp. Bij de stichting Pluspunt, het ge meentehuis en de bibliotheek is een informatieboekje verkrijg baar. oegstgeest - Het ziet er naar uit dat de Structuurvisie van Oegstgeest ko mende donderdag eindelijk door de gemeenteraad wordt aangenomen. Daarmee komt een einde aan een al sinds september woedende strijd tus sen het college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad én ver ontruste inwoners van Oegstgeest. Wethouder Eegdeman ziet het hele maal zitten. In zijn ogen kunnen de raadspartijen alleen nog maar ak koord gaan met de nieuwe versie van de Structuurvisie. „Het is een echt raadsstuk geworden. Ik heb elk punt voorgehouden aan de fractievoorzit ters en steeds de mening van de meerderheid verwerkt." Begin 2004 besloot de gemeenteraad tot het opstellen van de visie omdat de politiek duidelijk voor ogen wilde hebben waar in de toekomst (tot 2020) gebouwd zou mogen worden en waar niet Toen voormalig wet houder Meester vorig jaar september haar plannen openbaar maakte, kwam de bevolking van Oegstgeest massaal in opstand. De angst was groot dat het forensendorp zou wor den 'volgeplempt' met woningen. Er volgden vele moties en amendemen ten die er voor moesten zorgen dat de gemeente haar groene en dorpse kar kater zou behouden. Een aantal keer dacht Meester het voor elkaar te hebben, maar telkens weer stak de gemeenteraad een stokje voor haar plannen. Na haar val in maart nam Eegdeman de klus over. Hij denkt nu dus wel een goede versie te hebben geschreven. „Ik verwacht nog wel wat amendementen, maar die verwerken we gewoon nadat don derdag de laatste hamerslag heeft ge klonken." Volgens Eegdeman heeft het allemaal zo lang geduurd door de verschillen de uitgangspunten van de gemeente raad en het college van B en W. „De raad wil het dorp groen houden en vindt dat wij al genoeg bouwen voor de regio. Maar wij als bestuurders zit ten met het probleem dat er over 25 jaar een tekort van 2000 seniorenwo ningen is in ons dorp. Ook starters hebben het dan zeer moeilijk. Wij moeten dat zien op te lossen." De wethouder zou dan ook best wil len bouwen op plekken waar dat vol gens de Structuurvisie niet mag. „Het college ziet niet veel van zijn uit gangspunten terug in het document. Maar de raad bepaalt. Wij zullen er wel eens wat moeite mee hebben. Ik vraag me af hoe we ooit genoeg wo ningen voor senioren en starters kun nen bouwen." Een mogelijkheid biedt in ieder geval het terrein van ASC. Want daar mo gen wel huizen komen. Alleen staat in de visie dat er niet meer dan 51 kavels zijn toegestaan. Eegdeman heeft daarvoor al een creatieve oplossing bedacht. „Op één kavel kunnen best drie appartementen. Maar we wach ten eerst maar eens de plannen van ASC af. Die voetbalclub is nu aan zet." De nieuwe Structuurvisie staat op de agenda van de gemeenteraadsverga dering van aanstaande donderdag. Belangstellenden kunnen het werk stuk bekijken in het gemeentehuis en op de website van de gemeente. door Janneke Dijke 'De brandweer wordt uitgekleed'. Het protest dat de brandweerlieden gisteren bij de opening van de nieuwe meldkamer hielden, liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Rechts Jan Franssen, commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Foto: Gerard Ligtvoet leiden/regio - De commissaris van de koningin van Zuid-Hol land, Jan Franssen, heeft gister middag in de Rooseveltstraat het regionaal coördinatiecen trum voor politie, brandweer en ambulancevervoer officieel ge opend. De nieuwe meldkamer grenst aan de brandweerkazer ne en er werken achttien men sen. Met de ingebruikneming verdwijnt de politiemeldkamer uit het hoofdkantoor van Hol lands Midden in Leiderdorp. De alarmnummers blijven on gewijzigd. Met één centrale meldkamer denken de instanties dat de ser vice en hulpverlening aan de inwoners van Hollands Midden beter kan worden gecoördi neerd en grootschalige inciden ten beter worden afgehandeld. Daarom bevindt ook de genees kundige hulpverlening bij on gevallen en rampen (GHOR) zich in het pand. De meldka mermedewerkers van de brandweer en het ambulance vervoer, de medewerkers van GHOR en van het bureau con flict en crisisbeheersing van de politie, hebben al in november 2004 het nieuwe pand betrok ken. Ook de afdeling Teleservi- ce van politie zit in het nieuwe gebouw. Deze medewerkers handelen binnenkomende tele foontjes af die niet spoedeisend zijn. Brandweermannen van het Leidse korps grepen de opening gistermiddag aan om te protes teren tegen de in hun ogen ver slechterende arbeidsomstan digheden. Zij demonstreerden in onderbroek omdat de brand weer in hun ogen wordt 'uitge kleed'. De actie duurde ruim een kwar tier. Toen kwam er een melding binnen van een bermbrandje en trokken de spuitgasten hun uniform weer aan om uit te rukken. door Loman Leefmans vervolg van voorpagina leiderdorp - Het immense bouwproject langs rijksweg A4 ligt door Europese milieueisen voor een groot deel stil en twee collega wethouders hebben for se onenigheid. Victor Molken- boer (47) had eigenlijk geen slechter moment kunnen uitkie zen om Leiderdorp te verruilen voor het burgemeesterschap van Leerdam. Toch misgunt vrijwel niemand in de plaatselijke poli tiek hem de overstap. Een over stap die verwacht werd nadat de gemeentebestuurder eerder solliciteerde naar een wethouders functie in Arnhem. Hij wilde zijn vleugels uitslaan na meer dan een kwart eeuw Lei- derdorpse politiek en dat moment komt 1 september uit. In Leiderdorp werd zijn mededeling gis teravond tijdens de gemeenteraadsver gadering met ap plaus en hartelijke felicitaties ontvan gen. Burgemeester Zonnevylle en enkele raadsle den bleken over voorkennis te beschikken en vulden direct Molkenboers wijnvoorraad aan. Toch realiseerden de plaatselij ke politici zich ook meteen dat het vertrek een groot verlies is voor Leiderdorp, waar op het gebied van ruimtelijke ordening - Molkenboers portefeuille - veel op stapel staat. „Daarvan ben ik me bewust en dat geeft ook een dubbel gevoel", zo rea geerde de aanstaande burge meester. „Maar dit soort dingen komt nooit goed uit." Volgens de zichtbaar blije Mol kenboer moet niet de indruk ontstaan dat hij na zijn misluk te poging in 2003 om in Arn hem aan de bak te komen, hij zich vervolgens suf solliciteerde op functies buiten Leiderdorp. „Het kwam op mijn pad, je hoort eens wat, je wordt ergens op attent gemaakt, zo ging het", aldus de PvdA'er. Volgens hem hoeft Leiderdorp zich geen zorgen te maken over het vertrek van de bestuurder die de voortrekker was van di verse grote bouwprojecten die momenteel worden uitgevoerd of, in de omgeving van rijksweg A4, noodgedwongen stilliggen. „De plannen liggen vast veran kerd bij de ambtenaren en een meerderheid in de raad. Daar maak ik mij geen zorgen over." Dat doet Molken- boer ook niet over zijn opvolging. „Het is nog te vroeg om het daarover te heb ben, de fractie is nu nog bezig met het verwerken van mijn mededeling. Ik heb er vertrouwen in dat ze met een pas sende opvolger ko men." Of de onenigheid in het college tussen de wethouders La- man (CDA) en Mac- Gillavry (Groenlinks) die deze week aan het licht kwam, wordt bijgelegd zonder dat er koppen rollen, dat is het enige waar Molkenboer niet helemaal ze ker van is. „Het zijn turbulente tijden en ik kan niet helemaal beoordelen wat de uitkomst zal zijn." In Leerdam wacht hem ook be paald geen gespreid bedje. De Zuid-Hollandse plaats heeft net een gemeentelijke herindeling achter de rug en verschillenden nieuwbouwwijken hebben voor de nodige spanningen gezorgd in de stad die bekendheid ge niet vanwege de glasindustrie. „Er ligt een hoop werk, al heb ik daarbij een andere functie dan nu", aldus Molkenboer. warmond - Een deel van de ap partementen die bij Mariën staete in Warmond worden ge bouwd, worden mogelijk ver huurd in plaats van verkocht. Projectontwikkelaar Era Bouw heeft hiervoor toestemming ge kregen van de gemeente War mond. Era Bouw overlegt met een be legger, die wellicht de apparte menten in een van de drie blok ken wil kopen. De belegger kan de luxe woningen voor 55-plus- sers vervolgens verhuren. Vol gens Wilfred Hoogerbrug van Era Bouw is er nog niets defini tief. „Tot nu toe mocht het niet volgens de afspraken die wij met de gemeente hadden. Om dat er steeds mensen zijn die geïnteresseerd zijn in het huren van een appartement, hebben wij gevraagd hoe de gemeente er tegenover staat." Omdat de plannen nog niet definitief zijn, is een huurprijs nog niet be kend. Volgens wethouder De Vroo- men heeft Warmond er geen bezwaar tegen als een deel van de appartementen wordt ver huurd. „Het is niet in strijd met de doelstellingen van de ge meente. Wij willen dat het een woonzorgcomplex wordt en dat is gegarandeerd." Warmond eist dat de 63 appar tementen worden bewoond door 55-plussers die zorg aan huis kunnen krijgen. Met de projectontwikkelaar is nu afge sproken dat die eis ook geldt als een belegger de appartementen verhuurt. Hij mag ze dus niet In het park bij Mariënstaete begint later dit jaar de bouw van drie halfronde appartementengebouwen. Illustratie: Era Bouw Projectontwikkeling doorverhuren aan jongere mensen. Volgens De Vroomen hoopt Era Bouw 'op die manier een flinke stap te zetten in de bezetting'. Hoogerbrug ontkent het ge rucht dat de verkoop niet goed loopt, maar hij wil niet zeggen hoeveel appartementen er al aan de man zijn gebracht. „Ik heb niet de behoefte om een concreet aantal te noemen. We zijn tevreden. Zodra de bouw vergunning definitief is, begin nen we met de bouw. Er zijn ook mensen die pas definitief willen tekenen als de bouwver gunning er is." Hoogerbrug wil met bouwen wachten tot de be zwaarprocedure die op dit mo ment loopt, is afgerond. De appartementen staan te koop voor prijzen van 560.000 euro voor een appartement tot 925.000 euro voor een pent house. In drie halfronde gebou wen komen 54 ruime drie-ka merappartementen en negen penthouses. De woningen heb ben een tweede badkamer, gro te bergingen, afsluitbare ve randa's en een parkeerbox en variëren in oppervlakte van 170 tot 250 vierkante meter. De luxe woningen voor ouderen verrij zen op het terrein van zorgcen trum Mariënstaete, op de plek van het gesloopte kloosterver zorgingshuis Mariënweide.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13