eemaffia teekt weer ie kop op Varkenskarbonade Hogere WAO-premie vergoed Open Dag roeihormoon amper te traceren Schaatsen in Thialf bij dertig graden Carrièrekansen vergroten? Boete verkeersleiding na vliegafwijkingen dreigt Respectmonument van jongeren 2 99 SÖ2/ Bij I^in. Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag 23 juni 2005 Vuil zwemwater [melden op een website Roger Federer met speels gemak op weg naar hattrick Gelatenheid bij directeur over sluiting CBK nr.4-3871 losse nummers 1,20 zaterdag 1,70 onze verslaggever haag - De strijd tussen de nonenmaffia en Nederland- psporingsdiensten laait rop. Najaren van rust heeft ministerie van landbouw dit ilop tien plaatsen illegale «bevorderaars ontdekt. Vol- deskundigen gebruikt de nonenmaffia steeds verfijn- cocktails van chemicaliën sneller te laten groeien. unige middelen zijn amper raceren, zegt hormonenex en Vlaams europarlemen- Staes. Hij stelt dat de mationale hormonenmaffia ped als vrij spel heeft door- de Europese opsporings- isten nauwelijks samenwer- ig jaar stelde minister Veer een groot onderzoek in, !at in urinemonsters van deren en kalveren een on- ende stof werd aangetrof- Een nieuw illegaal product d bij de bliksemcontrole op bedrijven niet gevonden, ii er was genoeg aanleiding de zoektocht naar verboden delen te intensiveren, landbouwminister heeft na onderzoek een speciale force Hormonen opgericht, euwe staking OV dreigt onze verslaggevers irmeer - De vakbonden en volgende week woens- waarschijnlijk het stadsver- in Amsterdam, Rotterdam ftrecht plat. Zij zetten hier- een nieuwe stap in hun est tegen de vastgelopen I-onderhandelingen voor eenteambtenaren. ens een woordvoerder van ikabo FNV is de kans 'heel )t' dat de bonden de staking netten. De vakbonden ne- morgen een definitieve issing. Dan wordt ook be- d of tram, bus en metro in Ine grote steden 24 uur lang tal liggen. eerste Nederlandse Vetera dag zal hoogstwaarschijn- veel hinder ondervinden de staking. De organisatie «■acht dat 7000 veteranen een show in het Rotter- e Ahoy" willen gaan. De rdvoerder van Abvakabo te zoeken naar andere ver mogelijkheden voor de ve nen. waarbinnen verschillende op sporingsdiensten informatie over illegale groeibevorderaars uitwisselen. De opsporingsdienst AID van het ministerie van landbouw heeft momenteel vier rundvee bedrijven 'onder controle staan', nadat in april en mei bij in totaal tien veehouderijen il legale groeibevorderaars zijn aangetroffen. De AID vindt het te vroeg om te concluderen dat het hormo nengebruik toeneemt. „Maar het is duidelijk dat we de druk opvoeren." Ze sluit niet uit dat er de komende maanden meer zaken aan het licht komen. De eerste signalen kwamen bij het ministerie van landbouw in 2003 binnen. Sindsdien werk ten diverse onderzoeksbureaus aan nieuwe technieken om ille gale stoffen op te sporen. Bij biologische testen werd vooral bestudeerd of proefdieren die waren behandeld met hormo nen afwijkingen vertoonden. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu in Utrecht heeft het 'een stuk drukker' nu er intensiever wordt gespeurd naar illegale groeibevorderaars. Gesprek van de Dag: Comeback koeiencocktail heerenveen - Terwijl het buiten zindert van de hitte, testen schaatsers van de Postco- deLoterijploeg in het Heerenveense ijsstadion Thialf in hun voorbereiding op het ko mende winterseizoen een nieuwe technologie. Na de klapschaats, de aërodynamische pakken en de strips is er nu 'local position management', een draadloos systeem waarbij de schaatser 'live' in 3D wordt gevolgd en zelfs tijdens de wedstrijd met trilsensoren aanwijzingen ontvangt over zijn techniek. De schaatser krijgt verderlichte transponders op zijn rug, die signalen uitzenden naar ontvangers langs de baan. „De progressie kun je vergelijken met die ten tijde van de nieuwe pakken", verwacht coach Jac Orie. Sport: Als een skelet over het ijs Foto ANP/Karei Zwaneveld Minister De Geus doet belofte aan Kamer (advertentie) van onze verslaggever den haag - Het WAO-akkoord van kabinet en de coalitie leidt niet tot een lastenverzwaring in 2007. De premies worden welis waar hoger doordat de particu liere verzekeraars zich dan met de uitvoering gaan bezighou den. Maar het kabinet compen seert dat. Minister De Geus van sociale zaken heeft dat gisteren aan de TWeede Kamer laten weten. In een debat over het WAO-com- promis zei de minister nog niet te weten hoe het kabinet de premieverhoging precies gaat terugsluizen naar de werkge vers. Het gaat in 2007 om een bedrag van zeker 180 miljoen euro. De hogere premies zijn* nodig doordat de verzekeraars hoge beginkosten hebben. In tegen stelling tot de uitkeringsinstan tie UWV hebben ze geen WAO- fonds om de uitkeringen te dekken. Volgend jaar is nog geen sprake van een lastenverzwaring, om dat dan alleen het UWV de re geling voor gedeeltelijk arbeids ongeschikten zal uitvoeren. Ka binet en coalitie werden het daarover gisternacht eens na urenlang crisisberaad. De oppositiefracties maakten gisteren unaniem gehakt van het compromis. Bureaucratisch Volgens PvdA-Kamerlid Busse- maker wordt „de samenleving nu opgescheept met een bu reaucratisch en ingewikkeld stelsel", dat alleen dient om 'het politieke gezicht van De Geus te redden'. Ruim een week gele den was er nog helemaal geen steun voor zijn voorstel. Groen- Links'er Vendrik beschuldigde kabinet en coalitie ervan een 'greep in de staatskas' te heb ben gedaan om de deal moge lijk te maken. Hij doelde op de lastenverlichting die het kabi net heeft toegezegd. Volgens Vendrik kan het kabinet dat geld in deze economisch slech te tijd wel beter gebruiken. Ook de sociale partners toon den zich in een eerste reactie niet enthousiast. Volgens het CNV heeft het kabinet zijn poli tieke problemen opgelost ten koste van de arbeidsongeschik te. Ook de werkgeversorganisaties MKB Nederland en VNO-NCW zijn niet tevreden, al hebben ze wel enig begrip voor de moeilij ke politieke situatie van de re gering. De vakcentrale FNV was wel vrij positief. het perspectief Haagse Hogeschool (ook deeltijd, post-hbo en masters) vrijdag 24 juni 18.00 - 21.00 uur www.haagsehogeschool.nl door Richard Mooyman haarlem - Voor Luchtverkeers leiding Nederland (LVNL) dreigt een boete vanwege de proble men met de parallelle starts op Schiphol. De verkeersleiding kan dit jaar waarschijnlijk niet voldoen aan het voorschrift dat hooguit drie procent van de toestellen buiten de verplichte luchtverkeerswegen vliegt. Nu zijn het er twee keer zo veel. Tweede-Kamerlid Duyvendak (Groenlinks) wees er gisteren in de Kamercommissie verkeer op dat LVNL nu zes procent van de vliegtuigen buiten de ver- trekroutes laat vliegen. De orga nisatie geeft piloten bij sommi ge starts namelijk instructies om van de koers af te wijken teneinde te voorkomen dat zij te dicht in de buurt komen van parallel vliegende collega's. De oorspronkelijke methode van parallelle starts bleek kort na de openstelling van de Pol- derbaan in november 2003 vei ligheidsrisico's op te leveren. Luchthavens in de VS hadden al twee jaar eerder zulke pro blemen, maar de Amerikaanse autoriteiten hebben dit nooit internationaal bekendgemaakt. De luchtvaartbranche zoekt nog steeds naar een betere ma nier om vliegtuigen gelijktijdig en veilig van de Polderbaan en Zwanenburgbaan te laten star ten. Maar binnen de milieu voorschriften blijkt dat erg las tig omdat de vliegmaatschap pijen koste wat kost willen voorkomen dat de uurcapaci teit van Schiphol omlaag gaat. De oppositiepartijen PvdA en Groenlinks zeiden gisteren dat Schiphol desnoods maar capa citeit moet inleveren. Staatsse cretaris Schultz (Verkeer) ver klaarde dat een nieuwe metho de voorlopig binnen de huidige milieugrenzen moet blijven. Ze overweegt op termijn een flexi beler systeem toe te staan. (advertentie) Amsterdam - Scholieren uit het Amsterdamse stadsdeel De Baarsjes staan bij het monument 'No War', dat gisteren is onthuld door wethouder Aboutaleb. Het gedenkteken is gemaakt naar aanleiding van de verstoring van de 4 mei herdenking in het stadsdeel in 2003 door Marokkaanse jongeren. Het monument is ontworpen door jongeren die meededen aan de workshop 'Ontwerp je eigen respectkunstwerk'. Het is een mozaïek van tegels op een energiehuisje op het Balbaoplein. Tito ANP/Evert Elzinga 700 gram Jp®* Atlieprijs k J> J i—w wnh«i Bgl vaak onder de maat münchen - Een kwart van zestig onderzochte wegrestaurants in Europa scoort slecht. Vooral de toilethygiëne, de verkeersveilig heid en de kindvriendelijkheid laten te wensen over. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerd onderzoek van de Duitse auto mobielorganisatie ADAC. De dienst onderzocht wegres taurants in Duitsland, Zwitser land, Oostenrijk, Spanje, Frank rijk en Italië. In een kwart van de locaties was de hygiëne in toiletten en babyaarikleedruim- tes 'alarmerend', aldus een woordvoerder. Andere kritiek punten waren te hoge prijzen voor voedsel, de veiligheid voor voetgangers en te weinig speel- mogeiijkheden voor kinderen. Geen enkel restaurant kreeg het predikaat 'zeer goed', slechts vijf kregen 'goed'. Anti-drugsactie in Eindhoven eindhoven - Tientallen drugs dealers en hun klanten zijn de afgelopen twee dagen opgepakt bij een grote anti-drugsactie in de binnenstad van Eindhoven. De groep zorgde al maanden voor flinke overlast bij winke lend publiek en ondernemers. De veelal Antilliaanse dealers en hun klanten zijn dagenlang vanuit onopvallende observa tieposten in de gaten gehou den. Dinsdag werden twaalf verslaafden opgepakt, gisteren twaalf dealers en zeven klanten. De meesten komen uit Eindho ven, de jongste is dertien jaar. Minder controle op het water leiden - De controle op water- recreanten is sinds januari van dit jaar fors afgenomen. Dat komt doordat de Dienst Water- politie van het Korps Landelijke Politiediensten zich nu met na me richt op de beroepsvaart op de grote rivieren. Het controle ren op kleinere plassen en ka nalen is overgedragen aan de regionale politiekorpsen. Er zijn echter veel korpsen die geen boten of personeel met een vaarbewijs hebben. Oranje naar kwartfinale doetinchem - Het Nederlands elftal heeft bij het wereldkam pioenschap voetbal onder 20 jaar de kwartfinales bereikt. De formatie van bondscoach Fop- pe de Haan versloeg gisteren in Doetinchem Chili in de achtste finale met 3-0. De doelpunten kwamen op naam van Babel, Owusu-Abeyie en John. De vol gende tegenstander voor Oran je is nu Nigeria. Pagina Sport Benzineprijs weer omhoog den haag - De benzineprijs blijft stijgen. Marktleider Shell kondigde gisteren een verho ging van de adviesprijs aan van een cent. Daarmee komt euro ongelood op 1,375 euro per li ter. Diesel blijft 1,055 euro kos ten. De grootste boosdoener is de hoge prijs van ruwe olie. Pagina Economie Nawijn stapt uit LPF-fractie van onze verslaggever den haag - Kamerlid Nawijn stapt uit de LPF-fractie. Dat be sloot hij gisteren na forse kritiek van de rest van zijn fractie op zijn optreden. Nawijn is al langer een buiten beentje in de LP F, maar de bom is gebarsten nadat hij maandag in het voormalige huis van Pim Fortuyn had bekendgemaakt dat hij gaat samenwerken met de leider van Vlaams Belang, Dewinter. Nawijn wil nu een nieuwe lan delijke partij oprichten, die in houdelijk dicht zal staan bij de ideeën van Vlaams Belang. De naam van zijn nieuwe partij wilde hij gisteren nog niet be kendmaken. Fractievoorzitter Van As van de LPF reageert gisteren gelaten op het vertrek van Nawijn. Hij verwijt Nawijn solistisch ge drag. Het is volgens Van As be ter dat het Kamerlid vertrekt. Hoofdpijn door kogel in tong Miami - Artsen in de Ameri kaanse staat Florida hebben tot hun verbazing een kogel aange troffen in de tong van een man, die zich in het ziekenhuis had gemeld met zware hoofdpijn. Dat maakten de autoriteiten gisteren bekend. De 47-jarige Wendell Coleman uit Jacksonville werd maandag ochtend wakker met een bar stende hoofdpijn. De man be sloot de eerste hulp in het zie kenhuis op te zoeken. Een arts constateerde dat de man moei te had met spreken, gezwollen lippen had en kruitsporen op zijn gezicht. Bij nader onder zoek bleek hij een kogel in zijn tong te hebben. Coleman zei dat hij niet heeft geweten dat hij was beschoten. De Amerikaan had het de dag ervoor wel aan de stok gehad met een stelletje in een gepar keerde auto. De man had daar bij een vuurwapen tegen zijn gezicht gedrukt. Coleman dacht wel dat hij een schot had ge hoord, maar zei dat hij daarna naar huis was gegaan. Vervol gens is hij gewoon naar bed ge gaan. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang' de eerste 2 weken g'ratis! Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! De betaal automatisch 56.20) per acceptgiro 56,70) M/OV Postcode Plaats Ttelefoon: Geboortedat um a-mail Bank/giro* Handtekening: id bij automatische ir tl op in ar Leidsch Dagblad. ■vice. Antwoordnummer 127,1800 VB Alkmaar, of bel O8OO-1711 (gratis) vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad 8 710404 600011 wordt een warme dag. De zon it volop en bij een zuidoosten-tot nwind wordt zeer warme lucht fvoerd. OpTexel loopt de tempe- 'roptot een graad of 27 en in het n van de regio kan de tropische i van 30 graden worden over- llen. et weer xhtingdonderdae xhwarm

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1