Vertrek Van Geel bij AZ geen vlucht SPORT Kamperen op de stoepen van Wimbledon 'Hij komt met stip op drie binnen' De jonge voetballers van Oranje worden 'wel heel snel op een voetstuk gezet' a HZU301 dinsdag 21 juni 2005 'Ik heb naar Van Gaal toe de meeste moeite met mijn beslissing' Door Ruud Ramier alkmaar - Nog geen vier maan den geleden zei hij dat Ajax niet hoefde te bellen. Want het was absoluut zeker dat Martin van Geel de komende jaren in Alk maar zou blijven. Maar de direc teur voetbalzaken van AZ wordt per i juli toch technisch direc teur bij Ajax. Als opvolger van Louis van Gaal, de nieuwe trai ner in Alkmaar. „De ambities die ik als speler had, heb ik ook als manager." Een half jaar geleden was er het eerste contact met Arie van Ei- jden, algemeen directeur van Ajax. Van Geel hoorde niets meer uit Amsterdam tot hem afgelopen donderdag een con crete aanbieding werd g edaan. „Dan ga je de dingen af wegen. Aan de ene kant de fan tastische club AZ en daarnaast de kans op promotie naar een nóg grotere organisatie. Mis schien wel een eenmalige mo gelijkheid." Stappenplan Van Geel besloot uiteindelijk dat de houdbaarheid van zijn contract voor onbepaalde tijd bij AZ na drie jaar was verstre ken. „Het is een minimale pe riode voor een directeur om iets neer te zetten", vindt hij ook zelf. Maar tóch had de di recteur het gevoel klaar te zijn. Het ambitieuze stappenplan naar 2008 blijkt drie jaar eerder dan voorzien al grotendeels te zijn gerealiseerd. „Zeker waar het om het voetbaltechnische gedeelte gaat. Bovendien staat er nu ook een organisatie." Dat zijn vertrek bij AZ óók zou kunnen worden uitgelegd als een vlucht voor Van Gaal, noemt Van Geel 'pertinente on zin'. „Ik heb naar de nieuwe trainer toe zelfs de meeste moeite met mijn beslissing." Beiden spreken naar buiten toe lovend over elkaar. Dat er in tern nog net geen wedden schappen op de eerste botsing tussen hem en de trainer die zo graag alles zelf regelt werden af gesloten, was Van Geel onbe kend. „Ik werk nu sinds januari met hem samen. We zaten vol ledig op één lijn. Bovendien zou de toekomst pas echt uit wijzen hoe het zou gaan. Want Van Gaal heeft ook nog nooit Dubbelfunctie Van Gaal niet ondenkbaar alkmaar - Bij AZ is teleur gesteld gereageerd op het besluit van Martin van Geel (44). Met name waar het de afwegingen betreft van de directeur voetbalzaken om als technisch directeur aan de slag te gaan bij Ajax. Het bestuur is ook verrast door de ontstane situatie. Maar wenst niettemin de huidige structuur in stand te hou den en gaat dus op zoek naar een nieuwe directeur. Waarbij het niet ondenk baar is dat Louis van Gaal, de nieuwe trainer, een dub belfunctie gaat bekleden. De voetballer Van Geel speelde voor Willem II, Ajax, Roda JC en Feyen- oord. Zijn carrière als be stuurder begon ook in Til burg. Sinds de zomer van 2002 werkte de Brabander uit Goirle voor AZ. Martin van Geel: „De ambities die in als speler had, heb ik ook als manager." Foto Joop Boek samengewerkt met een direc teur voetbalzaken als Van Geel." Dat Van Gaal niet zijn eerste keuze zou zijn als nieuwe trai ner, wordt door Van Geel met klem tegengesproken. Types als Morten Olsen en Sef Vergoos- sen stonden weliswaar hoog op zijn lijst, maar Van Gaal was wel degelijk ook zijn primaire keu ze. zegt de scheidende direc teur. En hem niet door voorzit ter Dirk Scheringa opgelegd als opvolger van Co Adriaanse. Met wie hij eerst bij Willem II zo ge noeglijk en succesvol had sa mengewerkt. En later ook bij AZ een uitermate sterke combi natie vormde. Nieuws Toen Adriaanse in januari van dit jaar zijn vertrek aankondig de en Van Gaal snel daarna als opvolger werd gepresenteerd bij AZ, kwam Van Geel steeds vaker in het nieuws. Feyenoord werd genoemd als mogelijke nieuwe werkkring. Ajax slui merde toen dus al even op de achtergrond. Nog geen week nadat Adriaanse bij Porto werd gepresenteerd uitte de nieuwe trainer de wens om in Portugal herenigd te worden met Van Geel. En onlangs zou Totten- ham Hotspur in de directeur van AZ de perfecte kandidaat zien om de ontzette Frank Ar- nesen op te volgen. Van Geel sprak steeds van speculaties. Verstandig Voor zichzelf heeft de nieuwe technische directeur van Ajax een verstandige beslissing ge nomen. Met een gevoel van trots kan hij omkijken en voor uit zien. Martin van Geel, bij Willem II en AZ een garantie voor succes, wordt nu een grote meneer bij een van de belang rijkste Nederlandse voetbal clubs. „Ik zal er straks in alle rust bin nenstappen. En niet als een oli fant door de porseleinkast stampen. Toch is het gevoel dubbel. Natuurlijk ben ik trots. Maar ik laat ook een fantasti sche club achter." De jeugdploeg van Argentinië vermaakt zich op de rustdag van het WK in de dierentuin van Emmen. Foto Reuters/Enrique Marcarian Door Leon ten Voorde oisterwijk - Als Oranje de poorten openzet is er geen houden meer aan. Vijf camera ploegen bij de training van het Nederlands elftal onder 20? Het is deze week de gewoonste zaak van de wereld, al vindt de erva ren coach die massale aandacht af en toe maar overdreven. Persman Lieuwe Brink kijkt nerveus op zijn horloge. Het is een minuut voor twee en Quin- cy Owusu heeft zich tijdens de verplichte babbel nog niet ge meld bij het tafeltje waar een journalist geduldig op hem zit te wachten. „Ik kan me wel voorstellen dat Quincy er ei genlijk niet zoveel zin in heeft", zegt bondscoach Foppe de Haan. „Die jongen is van alle kanten besprongen en moet voortdurend hetzelfde verhaal vertellen." Om precies twee uur meldt de aanvaller zich in het zaaltje. Voor weer een inter view. Vorige week zaten er twee Japanners bij hem aan tafel, nu wü een radioreporter alles van hem weten. Aandacht Toen Oranje onder 20 dit voor jaar door het land toerde, viel bijna niemand de spelers lastig bij hun bezoekjes aan Volen- dam, Spakenburg en Zwolle. Lege tribunes, een paar centi meter in de krant en nauwelijks aandacht op tv. Niemand die zich interesseerde. Hoe anders is dat nu, aan de vooravond van de achtste fina les. Als Oranje voetbalt kijkt ie dereen verwachtingsvol over de schouders mee. Als Owusu last heeft van zijn teen, is dat een item waar de NOS het sport journaal mee opent. En als Foppe spreekt, luistert de inter nationale pers mee. Het is net het echte Oranje, alleen Villa BvD ontbreekt nog in de Bra bantse bossen. Jeroen Drost, een anonieme linksback uit Kampen die speelt bij Heerenveen, kijkt elke dag weer zijn ogen uit. „Bij de wed strijden van Heerenveen heeft vaak alleen de regionale krant aandacht voor ons." Bij dit WK heeft Drost twee columns in twee verschillende kranten. „Onvoorstelbaar, toch?" De Haan noemt de aandacht voor het WK 'verbazingwek kend'. „En soms vind ik het ook wat overdreven. Ik telde laatst tien camera's bij een training en dat vond ik wel een beetje veel. Het zijn allemaal goede voet ballers hoor, maar ze worden nu wel heel snel op een voet stuk geplaatst. Ik heb het de af gelopen dagen wel eens verge leken met Idols. Ook daar word je geweldig neergezet, hoewel de meesten nog niet eens echt kunnen zingen. Leer eerst maar eens goed playbacken, denk ik dan. Wij hebben best aardige spelers, maar niemand bij ons is op dit moment al een ster." Als het praatuurtje voorbij is, pakt i.edereen zijn boeltje bij el kaar en keert de rust terug in het spelershotel. Maar morgen zijn al die camera's er weer, daar in de bossen van Oister wijk. Door Fardau Wagenaar londen - Een polonaise van kleurige tenten slingert 's nachts over de trottoirs van Wimbledon. Net buiten het ten nispark staan de honderden koepeltentjes netjes achter el kaar. Kamperen is voor het 'ge wone volk' de enige manier om aan de beste kaartjes voor het toernooi te komen. Het is afzien, want elke ochtend heel vroeg moet de stoep weer leeg zijn. Een cameraploeg van de Engel se zender BBC richt zich op Sue (52) uit Tadworth Surrey, een plaatsje net onder Londen. Haar tentje in de kleuren van de Engelse vlag staat pal naast de ingang van het tennispark. Vanuit haar campingstoel ver telt ze over de twee weken in het jaar dat ze zich uitleeft op Wimbledon. Sue is bijna een bekende Engelse geworden, want de camera krijgt haar, en haar bizarre outfits, altijd te pakken. Ze doet dit al 23 jaar. „Ik ben bloody nuts", zegt ze. „Ik denk dat ik een van de grootste tennisfans van Enge land ben." Ze wordt door de anderen 'Mad Sue' genoemd, het is goed bedoeld. Pizzadozen Een tentje verder zit Jackie (57) uit Essex en weer een koepeltje daarnaast bivakkeert Rita (62) De tennisfan met kleurrijke hoed is ook dit jaar weer te bewonderen op Wimbledon. Ook al is er flink veel moeite voopr nodig om binnen te komen-. Foto Reuters/Toby Melville uit Londen. Al twee dagen voor dat het tennistoernooi achter de hoge hekken begint, wonen ze op de stoep. Zo weten ze ze ker dat ze voor de eerste dagen kaartjes krijgen op het centre court. Kaarten zijn ook via in ternet te koop, maar dan wordt er geloot en krijgen ze opgedra gen waar ze moeten zitten. „Dat willen we niet, we gaan voor de beste plekken", zegt Ri ta, die er voor de 22ste keer is. Elke avond delen stewards tic kets uit aan de tentbewoners. Sue krijgt vrijwel altijd nummer 1. Als het park opengaat, staat zij vooraan. UITSLAGEN Rita en Jackie schuiven de piz zadozen aan de kant. De vrou wen hoeven de 'deur' niet uit voor een maaltijd. De pizzakoe rier tuft op zijn scooter langs de tenten en bezorgt tientallen do zen per dag. De Chinees heeft zijn afhaalhoek uitgebreid met een bezorgafdeling en als ie mand fish and chips wil, wordt dat geregeld. En dan met de wasruimte om de hoek, wat zon, een biertje of een wijntje en een sigaretje, voelt de stoep in Wimbledon als vakantie, vin den ze. „Het is een reünie, we zien elkaar elk jaar op deze plek. Of het nou regent of niet, we genieten altijd", knikt Jackie, kampeerder sinds elf jaar. Het enige minpuntje van deze vakantie: uitgerust worden ze er niet van. Ze slapen maximaal vier uur per nacht. Het tenten kamp is tijdens het toernooi al leen 's nachts legaal. Dat bete kent: om vijf uur opstaan, ten ten opbreken, kleren inpakken en opruimen. „We bergen alles op in speciale ruimtes aan de overkant van de straat", zegt Sue. ,,'s Avonds mogen we de boel pas een uur na de laatste partij weer opzetten", zegt Rita. „Ik ben soms zo moe dat ik een paar dagen naar huis ga om bij te slapen." Sue schudt haar hoofd, zij niet. „Ik wil niks missen." Twee we ken per jaar leeft zij haar ten- nisleven. Basketbal Detroit Finale NBA: Detroit Pistons - San An tonio Spurs 95-96. Stand in best-of-seven: 3-2 voor San Antonio. Golf PinehirsL US Open. Eindstand: 1 Campbell (NZe) 280 slagen. 2. Woods (VSt) 282 (+2), 3. Garcia (Spa), Hensby (Aus), Clark (ZAf) 285- Tennis Wimbledon. Mannen, le r: Federer (Zwi/l) - Mathieu (Fra) 6-4 6-2 6-4, Hewitt (Aus/3) - Christophe Rochus (Bel) 6-3 6-3 6-1, Di Mauro (Ita) - Goodall (GBr) 6-3 7-6 (4) 6-3. Sherwood (GBr) - Mello (Bra) 6-3 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/2l) - Mackin (GBr) 6-3 6-4 6-4, Minar (Tsj) - Tabara (Tsj) 6-4 6-4 6-4, Zib (Tsj) - Acasuso (Arg) 7-5 6-3 6-3, Lopez (Spa/26) - Phau (Dui) 5-7 7-6 (8) 6-7 (5) 6-2 6-4, Dent (VSt/24) Norman (Bel) 7-6 (4) 7-6 (4) 4-6 6-7 (7) 6-1, Safin (Rus/5) - Sri- chaphan (Tha) 6-2 6-4 6-4, Rusedski (GBr) - Mar tin (Spa) 6-3 4-6 6-2 6-1, Davidenko (Rus/8) - Draper (Aus) 7-6 (4) 6-4 6-3, Burgsmüller (Dui) - Puerta (Arg/l6) 6-16-4 6-4, Joachim Johansson (Zwe/ll) - Montanes (Spa) 7-6 (5) 6-4 75, Kie- fer (Dui/25) - Benneteau (Fra) 6-3 7-6 (5) 5*7 3-6 6-4, Joezjni (Rus/3l) - Baghdatis (Cyp) 6-2 3-6 6-16-4, Hrbaty (Slw/22) - Saulnier (Fra) 7-6 (0) 6-0 6-2, Kim (VSt) - Bogdanovic (GBr) 6-7 (4) 6-1 6-4 6-2, Verdasco (Spa) - Robredo (Spa/lB) 6-1 6-2 7-5, Hyung-Taik (ZKo) - Enqvist (Zwe) 6-3 6-7 (4) 7-5 6-4, Lisnard (Fra) - Hernandez (Spa) 6-4 2-1 opgave, Ferrero (Spa/23) - Delgado (GBr) 7-6 (2) 6-1 6-4, Philippoussis (Aus) - Beek (Slw) 7-5 6-4 6-2, Monfils (Fra) - Okun (Isr) 3-6 6-4 6-4 7-6 (14), Björkman (Zwe) - Morrison (VSt) 6-3 6-3 4-6 2-6 6-2, Gimelstob (VSt) - Garcia (Chl) 6-3 6-4 7-6 (5), Mayer (Dui) - Ventura (Spa) 6-4 7-5 6-2, Berdych (Tsj) - Dupuis (Fra) 7-6 (5) 7*5 3-6 7-6 (4), Hernych (Tsj) - Blake (VSt) 1-6 6-4 7-6 (6) 7-6 (4), Ancic (Kro/10) - Summerer (Dui) 6-3 7-5 6-1, Massu (Chl/29) - Sargsian (Arm) 7-6 (7) 6-3 6-4 Vrouwen, eerste ronde: Koeznetsova (Rus/5) - Llewellyn (GBr) 6-0 6-1, Miskina (Rus/9) - Boh- mova (Tsj) 5*7 7-6 (4) 6-4, Antonella Serra Za- netti (Ita) - Schnyder (Zwi/10) 6-4 6-7 (7) 6-3, U- chovtseva (Rus/13) - Smashnova (Isr) 6-2 6-2, Jankovic (SMo/17) - Tsjakvetadze (Rus) 6-4 6-2, Vaidisova (Tsj/27) - Kostanic (Kro) 6-3 3-6 6-3, Nakamura (Jap) - Dominikovic (Aus) 5-7 6-3 6-4, Arvidsson (Zwe) - Perebiynis (Oek) 6-3 7-6 (5), Jackson (VSt) - Marrero (Spa) 6-2 6-3, Shaugh- nessy (VSt) - Schruff (Dui) 6-1 1-6 6-2, Mirza (Ina) - Morigami (Jap) 6-3 3-6 8-6, Diaz-Oliva (Arg) - Keothavong (GBr) 6-3 6-4. Pastikova (Tsj) - Stosur (Aus) 7-6 (l) 6-4, Davenport (VSt/l) - Jidkova (Rus) 6-0 6-2, Mauresmo (Fra/3) - Czink (Hon) 6-3 6-2, Safina (Rus/30) - Mamic (Kro) 6-3 6-4, Vinei (Ita) - Sugiyama (Jap/23) 6-2 2-6 6-4, Clijsters (Bel/15) - O'Brien (GBr) 6-2 6-3, Perry (VSt) - Borwell (GBr) 7-6 (ll) 6-3, Kirilenko (Rus) - Callens (Bel) 6-2 7-6 (3), Kremer (Lux) - Spears (VSt) 6-0 2-6 6-2, Washington (VSt) - Frazier (VSt/28) 6-4 4-6 6-4, Strycova (Tsj) - Osterloh (VSt) 6-3 7-5, Tanasugarn (Tha) - Sprem (Kro/25) 6-2 6-2, Klaschka (Dui) - Baltacha (GBr) 6-3 6-2, Maleeva (Bul) Asagoe (Jap/24) 6-2 7-6 (6), Dementieva (Rus/6) - Benesova (Tsj) 6-2 6-3, Farina Elia (lta/22) - Sucha (Slw) 6-4 6-2, Vento-Kabchi (Ven) - Sequera (Ven) 7-6 (l) 4-6 6-4, Star (Tun) - Loit (Fra) 6-2 4-6 9-7, Irvin (VSt) - Obata (Jap) 7-6 (4) 6-3, Sanchez-Lorenzo (Spa) - Domachovska (Pol) 6-4 4-6 6-2. Wielrennen Gijon. Ronde van Asturië. 4e etappe: l. Galpar- soro (Spa) 192 km in 5-39-36,2. Lara (Spa) 0 05, 3. Cardenas (Col) Klassement: 1. Jimenez (Spa) 17.18.56, 2. Sanchez 0.22,3 Duenas (Spa). BIZAR, belachelijk, een wanver toning. De grand prix van zon dag in Indianapolis geldt als een van de meest spraakma kende uit de geschiedenis van de Formule 1. Door de bandencatastrofe van Michelin stonden slechts zes van de twintig auto's aan de start en dat gaf een nogal ridi cule aanblik. Christijan Albers was een van die zes en haalde als nummer vijf zijn, nog lang niet verwachtte, eerste WK- punten binnen. „Christijan komt met stip op drie binnen", lacht Frits van El- dik. De autosportfotograaf ver wijst naar het eeuwige klasse ment van Nederlanders in de Formule 1. Jos Verstappen is met zeventien WK-punten de beste landgenoot, gevolgd door de in 1964 verongelukte jonk heer Carel Godin de Beaufort (vier) en nu dus ook Albers. De debutant uit Laren eindigde in Amerika voor zijn Minardi- teamgenoot Patrick Friesacher en incasseerde vier punten. „Een redelijke blamage", zegt Van Eldik over de chaos in Indi anapolis. „Mijn eerste reactie was, dit kan niet waar zijn. De teams met Michelin-banden hadden ook kunnen zeggen, start maar gewoon en geef niet te veel gas in de linke bochten. Ik denk dat ze dan voor de Jor- dans en Minardi's waren geëin digd en dan had het publiek wel een spannende race ge zien." Volgens de fotograaf is er maar één schuldige. Michelin. Van het credo vakmanschap is meesterschap hebben ze daar niet veel begrepen. Het was al duidelijk dat Michelin zich met de banden op de grens bevond. In Monaco heb ik al foto's ge maakt van banden die aan gort waren. Dit is voor iedereen na tuurlijk een grote strop. Ik zou in ieder geval een flinke claim bij Michelin neerleggen." Albers was een van de weinigen met een glimlach op zijn ge zicht. „Voor Christijan is het prachtig dat hij als voorlaatste punten heeft gepakt. Iedereen weet nu dat hij ze cadeau heeft gekregen, maar over tien jaar weet niemand dat meer.' „Heel apart", vond Mare Koster de Grote Prijs van Amerika. Na twee rondjes twijfelde ik of ik nog wel verder wilde kijken. Maar na vijf rondes werd het toch wel gaaf. Je zag ineens din gen die je normaal niet ziet: pu bliek dat protesteerde, flesjes water op het circuit." Sneu „Het was natuurlijk wel sneu voor de autosportfans", vervolgt de coureur uit Blaricum. „Men sen die speciaal naar Amerika zijn gevlogen en een veredelde Marlboro-testdag voorgescho teld krijgen. Maar ik denk niet dat het voor de verkoopcijfers van Michelin in de VS zulke dramatische gevolgen heeft als sommigen beweren. Zoveel im pact heeft de Formule 1 daar niet. Ze vinden het vooral mooi dat die gasten uit Europa mooi op hun bek zijn gegaan." Over Albers zegt Coster tenslot te: „Hij heeft het prima gedaan. Vijfde en voor de zoveelste keer zijn teamgenoot gedegradeerd." De boosheid van Minardi- teambaas Paul Stoddart be greep hij wel. Stoddart wilde ei genlijk niet starten, maar om dat Jordan de afspraak om ook aan de kant te blijven schond, moest Minardi wel. Het was voor die teams natuurlijk een unieke kans op geld en publici teit. Albers heeft bijna twee uur voor de camera gereden." Jeroen Mascini :a Knie van Kluivt nu wél in orde Valencia - Artsen het knie van Patrick Klui orde bevonden. De trail de spits naar Valencia definitief door, maa Spaanse voetbalclub bekend. De overgang van Klui\ het Engelse Newcastli' naar Valencia kwam ti( geleden op losse schrt de medische keuring in De medische staf van ontdekte een problei zijn linkerknie. De o van onder meer A Barcelona stond op h een driejarig conti tekenen in Valencia. De 28-jarige onderging gisteren een keuring in Amsterda gebeurde in het AMC o oog van het hooi medische staf van Vale een specialist van het centrum. De arts van Valenia zeker van zijn dat volledig hersteld was kijkoperatie, die de s; het einde van dit sei Newcastle onderging, was toen nog niet ro Valencia. De medici constateert het gewricht weer functioneert en gavi goedkeuring aan de tr; Valencia presenteert op 28 juni. DOVO zit op zwart zaad veenendaal - De Veem zaterdaghoofdklasser verkeert momenteel weer. Vorige week werd rechtbank in Utre< faillissement uitgespro! de Stichting Topsport (STD). Deze stichting 1 vooral de contracten spelers en de trainer, rechtstreeks gevolg dj de selectiespelers oefenmeester Henny L straat staan. DOVO - een seizoen nog kampioen zaterdag-hoofdklasse een van de eerste amal in Nederland die alle f zaken rond het een onderbracht in een stichting. Zowel de de spelers stond da: contract, waarbij alle s en premies netjes 'wit uitbetaald. Het door DOVO u premiesysteem in het 2003/2004 lijkt daarbij te hebben gelegd ondergang. De club werd dat kampioen met recordaantal punten, gevolg een financiële hoogte van 150.000 eut Juan Viedma i amateurs Kat\ heemskerk - Juan speelt komend seu Katwijk. De verdediger van RB(5t zijn club via de nacom de eredivisie blee overeenstemming bei de zaterdaghoofdkl; 30-jarige verdediger 1 seizoenen uit v eredivisionist uit Rc Daarvoor kwam Vit voor de jeugd van Aja het Spaanse Compo Heemskerker heeft mi afgesproken dat 1 vertrekken indien zit een club uit het betat voor hem meldt. Theo Bos nieu trainer Den Bq den bosch - Theo nieuwe trainer van Bosch, dat dit jaar de naar de eerste divisii betaald voetbal. Bos een contract getekend seizoen. Bos is de opvolger vai Grinsven en Wim Horst. Dit duo nam de takel het ontslag van hot Henk Wisman. Bos is van Vitesse. Hij voetb in de hoofdmacht Arnhemmers en was IÉ jaren assistent-trainer* Michelin moe j het matje kor londen - De intei autosportfederatie i Ff0 Michelin op hel geroepen naar aanle de bandenproblemei Grote Prijs van de Staten. De Franse moet op 29 juni in Pat uitleggen waarom formule-1-teams het advies kregen niet te L Indianapolis. De betrokken courei wie de kanshebbn' Renault en nc gehoorzaamden de f Die waren ingegeven 1 c crash van Ralf Scl^lk tijdens de training op*'1 Serving Ot [\n\b\edon

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20