rerbod op iken in lk bedrijf' ESALE PRIJS Ondernemen is ook lekker vlammen! Verhitte hoofden bij Larens debat met Hoogervorst Lichaam van dode duiker gevonden Fries dorp in de ban van bizarre zedenzaak Procent ontduikt Tabakswet 10% EXTRA KORTING Meubelplein Leiderdorp ®(g> fift MultiLease Nieuwe pagina in de krant Leidsch OPGERICHT 1 MAART I860 Dagblad Film zorgt voor stormloop op wijnstreek Kamperen bij Wimbledon voor een mooie plek k ize verslaggever ag - Drie op de tien on- ningen ontduiken het januari 2004 geldende rbod op de werkplek, n kan roken beter volle- rden verboden in alle be- vindt de Voedsel- en mtoriteit (VWA). Dat it een evaluatie van de Tabakswet. A publiceerde die evalu- teren. Het rapport komt 1 vrijwel zeker aan de or en Kamerdebat over het leleid. Minister Hooger- van volksgezondheid l laten weten dat hij te- algeheel rookverbod is. look werkgevers die fana- it de nieuwe regels om- immige werkgevers de- ites uit aan werknemers ten de afgesproken rook- -plek een sigaret opste- ik verhalen werkgevers van de VWA op de werk- i. Het komt ook voor dat bid' wordt afgetrokken van 'nd', als compensatie voor deverlies. de VWA menen werk- leen in actie te hoeven als werknemers openlijk over rokende collega's. |u het splitsen van rokers •rokers de sfeer op het ilechteren. ïdig rookverbod schept de VWA helderheid, voelt daar niets voor. Het is volgens hem aan de werkgevers om te kiezen tussen alleen een rookvrije werkplek of volledig rookvrij werken. Hij keurt het af dat werkgevers ro kers beboeten of op hun ge werkte tijd korten. Er mag geen verschil zijn tussen rokend en niet-rokend personeel. In kantoren houdt men zich over het algemeen aan de re gels, maar in productieruimten, bedrijfsauto's en eenpersoons werkkamers wordt vaak wel ge rookt. De wet verbiedt dat. Hoogervorst kondigt aan dat er een einde komt aan het gedo gen van roken in instellingen voor geestelijke gezondheids zorg, verpleeg- en opvanghui zen. De meeste instellingen krijgen tot 1 januari de tijd een einde te maken aan het roken. Instellingen die aanpassingen doen om speciale rookruimten in te richten kunnen iets langer uitstel krijgen. De koepel van cliëntenraden en betrokken zorginstellingen vinden dat geen enkele kleinschalige woonvorm onder de Tabakswet moet vallen. Een woongroep is vergelijkbaar met een privé-wo- ning, stellen zij. De minister is het daar niet mee eens. De aanpak 'samen lossen we het wel op' is te vrij blijvend gebleken, benadrukt hij. Helemaal onwillig is hij ook niet. Hij broedt nog op een op lossing om woongroepen tot maximaal zes personen toch ei gen beleid toe te staan. Hoogervorst tijdens een verhitte discussie in Laren. En dat kwam niet alleen door de hoge temperatuur. Foto: Ton Kastermans (ADVERTENTIE) de royale kortingen tot 50% 22 juni tot 22.00 uur! Eerste keus uit het aanbod én vanaf 18.00 uur gratis koffie met gebak! wonen begint op Meubelplein Leiderdorp l. dtslag 6. Gratis parkeren ,5 85 ot www.meubelplein-leiderdorp.nl n Wonen Beddenland Chairs*Chatrs Houweling Interieur Keukenconcurrent d ligne Roset Montel Sanders Meubelstad Sanders Keukenstad Slaapkamer- I Showpain Siematic Stoutenbeek R60S Woninginrichting Woomdeeen Valhal door Jetty Claus laren - Verhitte gezichten kijken op de Brink in Laren de aanwezige minister Hoogervorst voor volksgezondheid aan. Dit keer zijn het geen rood aangelopen hoofden door grote meningsverschillen over de nieuwe zorgverzekering, maar door de broeierig warme temperatuur. Eén van de honderden bezoekers aan het politiek café over het nieuwe zorg stelsel zat met haar benen in het water om verkoeling te krijgen. Traditiege trouw werd de seizoensafsluiting niet in 't Bonte Paard, maar in de buitenlucht gehouden. Met beperkingen als voorbij scheurende motoren en kwakende een den in de vijver, die probeerden boven het debat uit te komen. Toehoorders hapten aan een koud biertje van de tap. De WD-minister bestreed de kritiek dat de nieuwe basisverzekering niet solidair zou zijn. Volgens hem wordt het ook ab soluut geen vrije /narkt om de kwaliteit van de zorg te waarborgen. „Wel moet er meer concurrentie komen, zodat ver zekeraars met elkaar in de slag kunnen gaan om de gunst van de cliënt." De nieuwe verzekering moet de kosten van de gezondheidszorg beheersbaar houden. De bewindsman verwacht dat klanten meer gaan shoppen om een goedkopere verzekering te vinden, maar zij kunnen ook bij een collectieve verze kering van de werkgever blijven. Zieken fondspatiënten gaan fors meer betalen, maar krijgen compensatie, beloofde hij. Vooral de kosten van ziekenhuizen, die in vijf jaar verdubbeld zijn, lagen onder vuur. Volgens Achmea-topman Guus van Montfort is er geen capaciteitspro bleem. „We hebben altijd betaald voor de beschikbaarheid, maar de producti viteit kan flink worden opgevoerd." Een aanwezige klaagde over een 'waan zinnige' rekening van 228 euro voor een flitsbezoekje aan de kno-arts, die 'vijf tien seconden' in het oor van zijn vrouw keek en het gebruikelijke zalfje voor schreef. Hoogervorst legde uit dat de kosten van het ziekenhuis als voorzie ning tot voor kort nooit doorberekend werden in de poliklinische tarieven. Dat is nu rechtgezet. Volgens Van Montfort vinden in België twee keer zoveel goedkope dagbehande lingen plaats. „Terwijl Nederlandse zie kenhuizen vaker kozen voor een zieken huisopname, omdat die meer geld op bracht", aldus de Achmea-directeur. (advertentie) vinkeveen/gpd - Het stoffelijk overschot van de vermiste 25- jarige duiker uit Apeldoorn is gisteravond met hulp van so- narapparatuur gevonden in de Vinkeveense Plassen. De hele dag is naar zijn lichaam ge zocht. „Het is voor de nabestaanden vreselijk als iemand niet wordt gevonden. Zij willen hun jon gen terug. En wij willen weten wat er is gebeurd. Zodat we er eventueel lering uit kunnen trekken," zegt duikinstructeur Bart Jan Bootsma uit Vinkeveen tijdens een rustpauze. Twintig mb 10% 40% Erse weer duurt voort tot en lag. Het wordt vandaag en wel wat minder heet. De van zee waaien en daardoor lc Ikoeler. Na woensdag wordt ;h uwwarmerenbroeieriger.ln 'an vrijdag trekken er buien linwaarts ook met onweer. www.multilease.nl jaar ervaring heeft hij met wa ter. De laatste zes jaar als eige naar van een duikschool op de plassen. Bootsma bestuurt de boot waarmee met een sonar de bo dem van de Vinkeveense Plas sen in kaart wordt gebracht. Terwijl de specialisten op de plas bezig zijn, zoeken tiental len recreanten verkoeling op de wal. Sommigen trekken niets vermoedend baantjes terwijl de boot met de sonar rondjes draait in het met watertonnen gemarkeerde gebied. Hoewel de politie het duikers heeft afgera den om de plassen op te gaan, komt Wim uit IJmuiden toch met een duikpak het water uit zetten. „Het gebied is niet meer met linten gemarkeerd. Ik dacht dat de duiker al lang ge vonden was", zegt hij. Pagina Gesprek van de Dag: Duiker moet contact houden Bij aankoop van twee Michelin of Pirelli banden van dezelfde maat is de tweede band nü voor de halve prijs! Binnen zonder afspraak, klaar terwijl u wacht! Geldig voor alle maten van Michelin en Pirelli, mits gemonteerd. Niel in combinatie met andere aanbiedingen. Onze bandenprijzen zijn incl. btw en montage, excl. balanceren, ventielen en verw. bijdrage. r AUTOSERVICE ADRESSEN: WWW.KWIK-FIT.NLOF BEL0900-8698 oP,m ee/gpd-anp - TWee jongens van tien en twaalf jaar uit Ee worden ervan verdacht drie meisjes van vier tot en met negen jaar seksueel te hebben misbruikt. Na een da genlange geruchtenstroom zonder officiële informatie is dat gisteren door de politie bevestigd. Twee van de drie slachtoffertjes zijn inmid dels door specialisten verhoord. De politie maakt daar voorlopig uit op dat de ver dachten de afgelopen jaren ontuchtige handelingen met de meisjes hebben ver richt. De zaak kwam enkele weken geleden al aan het licht. De politie hield de zaak aan vankelijk stil om maatschappelijke onrust te voorkomen. Nadat donderdag een infor matieavond was gehouden voor ouders van kinderen in Ee, werd de zaak echter toch publiek bekend in Ee. De zaak kwam landelijk in het nieuws na een uitzending van het SBS-programma Actienieuws. Volgens voorzitter T. Tanja van dorpsbelang Ee leidde dat zaterdag tot een vechtpartij. De politie bevestigt de schermutseling en daarbij een aanhouding, maar wil de relatie met het zedenmisdrijf niet leggen. Over de details van het seksueel misbruik wil de politie niets kwijt. De twee verdachten zijn nog niet verhoord, maar dat gebeurt de komende dagen. Ook de ouders van de betrokken kinderen wor den nog gehoord. Beide jongetjes zitten niet vast en gaan volgens de politie gewoon naar school. De school, de Christelijke Na tionale School De Gearing, wil niet op de zaak reageren. Het openbaar ministerie (OM) in Leeuwar den heeft al aangekondigd de twaalfjarige niet te gaan vervolgen. De tienjarige kan sowieso niet worden vervolgd, want dat is pas vanaf twaalf jaar mogelijk. Voor zowel de verdachten als de slachtoffertjes wordt een hulpverleningtraject opgezet vanuit het OM, de GGD, Maatschappelijk Werk, Slachtofferhulp en de politie. Omdat de vragen voortleven, blijven ook de geruchten in het dorp toenemen. Zo zouden de ontuchtige handelingen na schooltijd achter het fietsenhok van het schoolplein hebben plaatsgevonden. Het verhaal gaat dat dit al twee jaar aan de gang was en dat er zelfs kinderen met de dood zijn bedreigd. Tijdens de informatiebijeenkomst heeft de kinderarts de ouders op het hart gedrukt goed te letten op het gedrag van hun kin deren. Verder werd aangekondigd dat er onder schooltijd een pleinwacht wordt in gesteld. De meeste reacties in het dorp zijn terug houdend. Natuurlijk wordt er op straat en in de plaatselijke horeca over gepraat, maar niemand weet er het fijne van. Ondertus sen krijgt Tanja steeds meer telefoontjes van ongeruste ouders. dinsdag 21 juni 2005 'Eigen Zinnig' is de naam van een nieuwe pagina die u met ingang van vandaag regelmatig zult aantreffen in het Leidsch Dagblad. De naam van de pagina ver raadt tevens de opzet: u treft er artikelen en repor tages die trachten de ach tergronden bij het nieuws te belichten, naast opini ërende stukken die bij wil len dragen aan de me ningsvorming. Op de pagina Eigen Zinnig maakt u tevens kennis met een nieuwe columnist: journalist Rien Floris regi streert er zijn observaties en plaatst kanttekeningen bij de actualiteit. De nieuwe pagina maakt deel uit van een bescheiden hervorming van de opzet van de krant, waarbij ook het commentaar verschuift naar de binnenlandpagina. Een andere verandering treft u vandaag aan op de pagina weer/service, waar naast de strips van 'De Rechter' ook de tekeningen van Dirk-Jan terugkeren ten koste van BC. HOOFDREDACTIE Dierenpark in Amersfoort heeft beste website Amersfoort Dierenpark Amersfoort heeft de mooiste website van alle dierentuinen ter wereld. Tenminste, van de 25 dierentuinen die aan de internationale wedstrijd meededen. Amersfoort werd tot winnaar uitgeroepen in het Duitse Münster. De site is te vinden op adres www.amersfoortzoo.nl. Tieners bevallen minder vaak voorburg - In Nederland zijn in 2004 minder tieners bevallen van een kind. In 2004 zijn 3004 kinderen geboren, een jaar eerder 3311. De daling van het aantal vrouwen dat onder de 20 jaar is en moeder wordt, is in 2002 ingezet en zet voort. Dat meldde gisteren het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook het verschil tussen allochtone en autochtone tienermoeders neemt af. In 2004 was de kans van niet-westers meisjes om een kind te krijgen 4,5 keer zo groot als die van autochtone meisjes. In 2001 was die kans zes keer zo groot. Van Geel technisch directeur bij Ajax Amsterdam - Martin van Geel wordt met ingang van 1 juli technisch directeur van Ajax. Deze functie was vacant na het opstappen van Louis van Gaal. Van Geel, die directeur voetbalzaken van AZ was, speelde in het verleden zelf twee jaar (1979-1981) bij Ajax. Pagina Sport Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ja, L, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56,70) M/D V Naam AtoK Postcode: Plaats Tblefoon: Geboortedatum Handtekening: Uitsluitend bij Stuur deze bon op in een ongef ran lieer de envelop naar Leidsch Dagblad, la», afd Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 080O-1711 (gratis) E-mai eKthdc.nl of surf naar www.leidschdagtolad.nl Mijn wereld, mijn krant. Leidsch £4 Dagblad 8 710404 600011

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1