Admirals vliegen uit na unicum SPORT 2 Raikkonen en Schumacher profiteren van eerste fout Alons Argentinië en Ital; openen met verlif" Smaakmaker Owusu Abeyie gooit trukendoos open Armstrong en Ullrich doen Tour-koorts stijg American footballers Amsterdam winnen World Bowl Bram Tankink naar de Tour sallanches - Bram Tankink rijdt in juli voor zijn Belgische ploeg Quik-Step de Ronde van Frankrijk. De Nederlandse ren ner heeft van manager Patrick Lefevere te horen gekregen dat hij één van de kandidaten voor de Tour-ploeg is. Lefevere is zeer tevreden over Tankink dit seizoen. Hij reed afgelopen week met zijn ploeg in de Dauphiné Libéré. „Hij heeft het hele jaar al goed gereden. Hij is overal inzetbaar, zowel in de bergen als op het vlakke. We kunnen hem er goed bij heb ben in de Tour." Weer tegenvaller Marion Jones monterrey - Marion Jones heeft zaterdag bij atletiekwed strijden in Monterrey opnieuw niet kunnen imponeren. De drievoudig olympisch kampioe ne van Sydney 2000, in op spraak wegens vermeend ge bruik van doping, werd in de Mexicaanse plaats slechts vier de op de 100 meter. Jones klok te 11,40, een tijd die niet in de buurt kwam van haar eigen eer dere topprestaties. Haar voor malig trainingsmaatje Chandra Sturrup (11,14) van de Baha ma's won de race. Handbalsters onderuit den bosch - De handbalsters van Oranje wacht een zware, zo niet onmogelijke opgave over een week in Spanje. De ploeg van bondscoach Sjors Röttger moet daar een kleine nederlaag goedmaken. Het Nederlands vrouwenteam verloor zaterdag in De Maaspoort in Den Bosch met 24-25 van Spanje in de eer ste kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap, dat later dit jaar in St. Petersburg wordt gehouden. Zeges Sjarapova, Federer, Roddick Birmingham - Maria Sjarapova heeft haar titel bij het tennis toernooi in Birmingham gepro longeerd. De Russische was in de finale met 6-2 4-6 6-1 te sterk voor Jelena Jankovic uit Servië-Montenegro.Roger Fede rer heeft gisteren voor de derde keer op rij het tennistoernooi in het Duitse Halle op zijn naam gebracht. De Zwitserse num mer één van de wereld versloeg in de finale de Rus Marat Safin met 6-4 6-7 6-4. Andy Roddick won in Londen het grastoer- nooi van Queens. Het Ameri kaanse servicekanon rekende met twee keer 7-6 af met de Kroaat Ivo Karlovic. Valentino Rossi oppermachtig Barcelona - De Italiaanse mo torcoureur Valentino Rossi heeft bij de Grote Prijs van Ca- talonië de MotoGP gewonnen. Op circuit van Barcelona bleef de regerend wereldkampioen op zijn Yamaha de Spanjaard Sete Gibemau en zijn landge noot Marco Melandri voor. Met zijn vijfde zege van het seizoen verstevigde Rossi zijn leidende positie in de stand van het WK. Eerste titel voor coach Laudrup kopenhagen - Michael Laudrup heeft zaterdag zijn eerste lands titel als coach binnengehaald. De voormalig Deens internatio nal behaalde in Denemarken het kampioenschap met Brönd by. De club verpulverde Herfol- ge met 7-0. Bröndby werd voor de tiende keer kampioen sinds 1987. Laudrup, die in 2002 coach werd bij Bröndby, won als speler van deze club nooit de titel. Later zou de aanvaller nog genoeg prijzen winnen bij clubs als Juventus, Barcelona, Real Madrid en Ajax. Verlies De Bruijn in WK-finale lugo - Jean-Paul de Bruijn heeft zaterdagavond in de Spaanse plaats Lugo de finale van het WK driebanden verloren. De Spaanse biljarter Daniel San chez veroverde zijn tweede we reldtitel door de Zeeuw met 3-0 te verslaan. Het werd 15-6 15-8 15-1. Sanchez was niet te stop pen. De kleine Spanjaard liet De Bruijn kansloos met het ge middelde van 3,462 caramboles per beurt. De Bruijn zette daar 1,364 tegenover. Ook Haas mist Rosmalen rosmalen - Na Rafael Nadal, Peter Wessels en Mary Pierce heeft ook Tommy Haas zich af gemeld voor het tennistoernooi in Rosmalen. De als vierde ge plaatste Duitser heeft last van een dijbeenblessure. Zijn plaats in het schema wordt ingeno men door 'lucky loser' Lars Ue- bel, die in de laatste kwalifica tieronde verloor van Paul Log- tens. De plaats van de vermoei de Nadal wordt ingenomen door Mark Phillippousis. door Paul Zweverink den haag/montreal - Het gaat nog heel spannend worden in dit Formule 1-seizoen, een sei zoen dat voor het eerst sinds ja ren heerlijk onvoorspelbaar is. Niet meer die wurgende over heersing van de rode Ferrari- brigade en Michael Schuma cher. Wel vijf, zes rijders kun nen dit jaar races winnen en wellicht zelfs nog wereldkampi oen worden. Gisteren, in de Grand Prix van Canada, was het Kimi Raikko nen die voor een Fins feestje zorgde. En wat voor Raikkonen en zijn team, McLaren-Merce des, nog belangrijker was: Fer nando Alonso viel uit. De kloof met de Spanjaard is weliswaar met 22 punten nog altijd groot, maar het kan nog alle kanten op. Voor Renault betekende Mon treal een race van top naar flop. Als raketten schoten Alonso en Giancarlo Fisichella vanaf de posities drie en vier bij de start weg, waarbij het leek alsof Jen- son Button en Schumacher door stroop reden. Fisichella op kop, Alonso daar lekker achter. De blauw-gele bolides bleven prima op snelheid en een één twee voor de mannen van teamchef Flavio Briatore leek in het verschiet te liggen. „Wat moet ik doen? Ik ben sneller", riep Alonso in de der tigste ronde naar zijn teamchef. De Spanjaard vroeg netjes of hij zijn Italiaanse teammaat mocht passeren. „Go for it", was het antwoord. Vervolgens ging alles mis. Liet Fisichella niet alleen teamgenoot Alonso, maar ook meteen maar Juan Pablo Mon- toya langsrijden? Nee, Fisichella was zijn versnellingen kwijt we gens hydraulische problemen. Dan Alonso maar, dacht ieder een bij Renault. Maar de leider in het WK-klassement verknal de het voor zichzelf door een stuurfoutje te maken en de mum te raken. Weg race, weg overwinning, weg punten, su perstart voor niks. Daarna was het een race voor de stabiele afwachters. Alonso was niet de enige die door een fout het veld moest ruimen. Jenson Button imiteerde de ac tie van Alonso en moest er van af plek drie af en Juan Pablo Montoya maakte het helemaal bont. De Colombiaan liet zijn emotie weer eens voor zijn ver stand gaan, reed bij een situatie met de safety car oliedom door rood licht in de pitstraat en kreeg de zwarte vlag. Weg eer ste plaats. Zo schoven Raikkonen en Schumacher door naar plek één en twee, een situatie die in de laatste ronde gestabiliseerd werd. Raikkonen was blij met het moment dat de safety car op de baan kwam. „Dat mo ment kwam me goed uit. Het team riep me binnen en ik kon de kop nemen. Ik had in de laatste ronden nog wel wat last van de besturing, de auto trok naar links, maar ik kon het bin nen de perken houden. Eindelijk ook blije gezichten bij Ferrari. Twee rode race-overalls op het podium, dat was dit sei zoen nog niet gebeurd. Vooral de inhaalrace van Rubens Bar- richello was imponerend. De Braziliaan zag zijn auto falen bij de kwalificatie en moest vanuit de pitstraat starten. „Ik was vol- getankt, dus zwaar, en had in het begin lange tijd nodig om een Minardi voorbij te komen, maar toen dat eenmaal gelukt was, ging het heel goed. Auto voor auto haalde ik in en door dat er voor me van alles mis ging, pakte ik nog het podium. Ik ben nog nooit eerder vanuit de pitstraat gestart, het was ei genlijk nog wel leuk ook." Is Ferrari nu terug? Op die vraag had Schumacher een ge nuanceerd antwoord. „Het was vreemd dat zowel Jenson But ton als ik als de nummers één en twee de start verknoeiden, maar de race liep verder niet bepaald in mijn nadeel. We kunnen ons beter meten met de anderen, we maken stapjes vooruit, maar we zijn er nog niet. Er is nog veel werk te doen. Maar met twee man op het podium is natuurlijk niet verkeerd." Christijan Albers voelt zich eindelijk goed Eindelijk de brede lach bij Christijan Albers. De Neder landse Minardi-coureur had het dit seizoen nog niet zo naar zijn zin gehad als in de Grote Prijs van Canada. Ster ker.' soms maakte Albers de indruk het helemaal niet naar de zin te hebben. „Dat valt wel mee, maar ik ben natuur lijk sportman en sportmensen willen winnen. Natuurlijk be sef ik dat dat in een Minardi volstrekt onmogelijk is. Ik moet mijn uitdaging uit de start halen als iedereen nog bij elkaar is en uit het recht streekse gevecht met mijn teammaat Patrick Fiesach In Montreal werd het meer voor Albers. Zijn kwalificat van zaterdag was ronduit per, resulterend in een vijl tiende plek op de grid en \i auto's achter zich. „Ik was scherp en gefocust, alles v dit weekeinde op z'n plek Ook in de race ging het gcw met de Nederlander, die d elfde plek pakte. Weliswaar als laatste van de gefinishte auto's, maar ging goed. Albers: „Dit goei gevoel moet ik mee zien te men naar de volgende race rijswijk/anp - De Tour-koorts begint te stijgen. Lance Arm strong en Jan Ullrich joegen de temperatuur bij de liefhebbers gisteren hoogstpersoonlijk, maar onafhankelijk van elkaar op. De Amerikaanse favoriet etaleerde ook in de laatste etap pe van de Dauphiné Libéré, ge wonnen door de Spanjaard Ini- go Landaluze, zijn goede vorm. Zijn Duitse rivaal was in de Ronde van Zwitserland de beste in een individuele tijdrit over 36 kilometer. Armstrong arriveerde als derde in Sallanches, 21 seconden na zijn al vroeg ontsnapte en voor- uitgebleven ploeggenoten George Hincapie en Jaroslav Popovitsj. Hij won een sprintje tegen zijn Kazachstaanse uitda ger Alexander Vïnokoerov. Johan Bruyneel, de Belgische ploegleider van Discovery Channel, was dik tevreden over het huidige niveau van zijn kopman, die straks voor de ze vende keer in het geel op de Champs Elysées hoopt te staan. „Het is hier prima verlopen. Zonder al in supervorm te ste ken, is Lance precies daar waar hij wilde zijn. Hij heeft tenslotte nog maar weinig wedstrijdkilo meters in de benen. Hij arri veerde veel minder specifiek voorbereid in de Dauphiné dan vorig jaar. Toen had hij de Midi Libre al achter de rug." Bruyneel voegde er nog aan toe dat Armstrong in de voorbije week geslaagd is in de opzet „een flinke inspanning te leve ren, de eerste ervaringen op te doen met de bergen en zich te testen in het tijdrijden." Tussen de regels door liet hij ook mer ken dat de bijzondere aandacht is uitgegaan naar Vinokoen De rit naar Sallanches wen teren besloten met een pk lijke omloop van negen kil ter. Daarin moest zeven kt Domancy, de venijnige cc de vierde categorie waai nard Hinault in 1980 w kampioen werd, worden klommen. Santiago Botero, die zat de achterstand op Land had teruggebracht tot 49 s den, probeerde het op dai ge circuit nog een keer. sneuvelden. Zijn Baskisc vaal, die al heel lang moeii met het hoge tempo, slo e aanval van de Colombia;), zijn tandvlees af. Hij hie seconden over. In de Zwitserse plaats W( J( den reed Ullrich het uitg pelde parkoers binnen 2 kwartier: 44.06. Het wa eerste zege van het seizoe s mocht zich tevens in di leiderstrui hullen om mai wanneer het peloton de l ingaat, ook goed zichtb; zijn. „Dat was geen slecl I gin", prees de oud-Tou naar zichzelf. „Ik ben voli gaan. Het is natuurlijk n< de Ronde van Frankrijk, c wilde iedereen toch een laten ruiken." Ullrich, die nog niet hel tevreden was over zijn i fiets voor de race tegen d v had vijftien tellen voor op de de Australische spt Bradley McGee. Of hij d bergop gaat verdedigen, de vraag. „Daarover hebt het nog helemaal niet gi g zei ploegleider Mario Kui „Het is de Tour nog niet." jj d Zevenklapper Chili op WK onder 1 den haag/gpd - De voetbal grootmachten Argentinië en Italië zijn het WK onder 20 in Nederland slecht begonnen. Argentinië verloor van de Ver enigde Staten en Italië ging on deruit tegen Colombia. Titel verdediger Brazilië speelde ge lijk tegen Nigeria. Chili startte het toernooi met een zeven klapper tegen Honduras. In groep B liet Turkije zich za terdag verrassen door China: 2- 1. De Chinezen kwamen in Utrecht halverwege de eerste helft op voorsprong via Tan en leidden tot de 84ste minuut, toen Gulec gelijkmaakte. In de 95ste minuut dompelde Zhao de Turken alsnog in rouw. 2-1. In dezelfde groep rekende Oe kraïne in twaalf minuten tijd af met Panama: 3-1. In de twintig ste minuut opende Aliiev de score uit een strafschop. Twee minuten later verdubbelde hij de marge. Na een eigen doel punt van Arzhanov bepaalde Feshchuk de eindstand in de 32ste minuut op 3-1 Chili vernederde zaterdag in groep C Honduras met 7-0. Voor de Chilenen scoorden in Doetinchem Parada (2), Fuen- zalida (2), Fernandez, Jara en Morales. Marokko haalde het in deze groep niet tegen Spanje: 3-1. Uit een süafschop redde Dou- lyazal kort voor tijd de eer voor Marokko. Spanje leidde toen al ruim door goals van Llorente, Molinero en Silva. Favoriet Argentinië verslikte zich zaterdag in groep D in de Verenigde Staten. In Enschede werd het 1-0 door een treffer van Barrett. Duitsland rekende in dezelfde poule moeizaam af met Egypte: 2-0. Pas in de 75e minuut open- Dubbele beenbrek Duitser Hampel Een brute overtreding b31 voor de Duitse speler 0! ei Hampel een einde gem n aan het wereldkampioe schap voetbal onder 20. de laatste minuut van d wedstrijd tegen Egypte in Enschede werd de H! middenvelder keihard gepakt door tegenstand Mahmoud. De Afrikaan kreeg voor 'e dwaze actie de rode kaser Hampel moest per braie' van het veld. In het ziek °l huis constateerden artsp een breuk in het kuit scheenbeen. Hampel is jj) een halfjaar uitgeschaü in nn de Adler de score. Ma! et dubbelde in de 93e mir rhi marge. De Egpytenaren jj( en Mahmoud werden slotfase uit het veld g Mahmoud schopte de Hampel een dubbele breuk. Colombia was gisteren E te sterk voor Italië: 2-0 6] burg scoorde Renter V( kwartier voor tijd. Guarii t. in blessuretijd de Zuid ir- kaanse zege veilig. door Mike van Damme door Mark Caldenhoven oisterwijk - Kinderlijk enthousiasme zit vaak in kleine dingen. Nog geen twaalf uur na de 2-1- overwinning op Japan in Kerkrade schudt Quin- cy Owusu Abeyie in Oisterwijk op verzoek nog eens een shuffle uit de heupen. Het publiek be staat uit één toeschouwer: ploeggenoot Ryan Ba- bel, die zelfs bij de in slowmotion uitgevoerde ac tie met open mond toekijkt. Noord-Brabant draait zich op deze vroege zater dagmorgen nog maar eens om. Een uurtje voor de vrije dag van de selectie van Foppe de Haan geniet Owusu zichtbaar. Maar hoe Babel ook ge baart, inzicht in de trukendoos krijgt hij niet. Maar dat heeft zelfs 'de tovenaar' zelf niet. „Ik begin gewoon aan een solo", zei Owusu vrijdag avond al. „En als ie mooi uitkomt, is het mooi." Zo simpel kan het zijn. De ster van het openings duel, reeds met de heuse trekjes van een feno meen, kijkt zelf nog het minste op van zijn duize lingwekkende optreden. Twee assists, tal van kap- en draaibewegingen en een snelheid die kir rende geluidjes voortbracht uit duizenden schoolkinderen. Owusu keek er nauwelijks van op. „Je wilt altijd vlammen. Ik heb lekker gevoetbald. Tuurlijk heb ik de oh's en ah's gehoord. Daar kreeg ik zeker een goed gevoel bij. Het is alleen jammer dat we het na de 2-0 te gemakkelijk hebben opgenomen. Kennelijk heeft dat toch met concentratie te ma ken. Bij 2-0 neem je onbewust gas terug." Insiders kenden Owusu al, maar het leeuwendeel zal vrijdagavond in het stadion en voor de buis (1.600.000 kijkers) met oprechte verbazing en verrassing naar de verrichtingen van het snel heidsduiveltje van Arsenal hebben gekeken. „Het was smullen", aldus bondscoach Foppe de Haan. In de laatste weken heeft Owusu enorme pro gressie geboekt, vindt De Haan. „Ik heb hem nog niet zo lang geleden een pupillenvoetballer ge noemd, maar hij is in de voorbije weken gegroeid naar een voetballer in de hogere speeltuinkunde. Ineens heeft hij zelfs overzicht." Owusu zelf wijt zijn dadendrang aan de trainin gen bij Arsenal, zijn club.Als je geen rendement hebt, ben je geen goede vleugelspeler. Je moet ook afwisselen. Als ik alleen diep ga, heeft een verdediger het snel door. Je moet afwisselen met een balletje breed of terug en altijd overzicht be waren. Bij Arsenal is het altijd één keer raken. Daar leer je tussen spelers als Robert Pires, Thier ry Henry, Dennis Bergkamp en Robin van Persie enorm veel." Ouincy Owusu Abeyie snelt tijdens de openingswedstrijd tegen Ja pan langs zijn tegenstander. Foto: Reuters/Michael Kooren düsseldorf - De Amsterdam Ad mirals hebben zaterdag voor het eerst de World Bowl gewonnen. De Amsterdamse ploeg won nipt van Berlin Thunder: 27-21. De eu forie is echter van korte duur, de spelers vliegen vandaag alweer naar huis. Elf jaar wachtten de Amster dam Admirals op de titel in de NFL Europe. Zaterdag vloeiden na een zenuwslopend einde, waarin Berlin Thunder tot de laatste seconde kans had op de zege, de tranen dan ook rijke lijk. Bij de spelers, coaches en het kantoorpersoneel. De finale van de NFL Europe winnen is niet voor iedereen weggelegd. De Admirals weten dat als geen ander. De ploeg doet al sinds 1995 mee in de NFL Europe, maar won tot za terdag nog nooit de titel. Ster ker nog: alleen in 1995 werd de World Bowl gehaald, en verlo ren van Frankfurt Galaxy (26- 22). De euforie die gepaard gaat met het winnen van de World Bowl is echter slechts van korte duur. Daar kwam de Amsterdamse ploeg ook achter. Een kort feestje op het veld en een huldi ging op het plein bij de LTU Arena in Düsseldorf voor de meegereisde supporters was al les wat de spelers van de Admi rals zaterdag kregen. Een huldiging in Amsterdam blijft uit, de spelers keren van daag al terug naar de Verenigde Staten. Vanaf morgen heeft het bemachtigen van een plaats bij een NFL-team prioriteit. De ti tel in de NFL Europe geeft geen garanties. Alleen Amilcar Grot komt terug naar Amsterdam, maar slechts omdat hij daar woont. Amper twee dagen na de unie ke prestatie is het kampioens team weer uiteengevallen; het zal nooit meer in deze hoeda nigheid terugkeren. Ook hoofd coach Bart Andrus realiseerde zich dat zaterdag al. „Het was een voorrecht om met deze groep te werken", zei hij, we tend dat hij volgend seizoen weer een geheel nieuw team onder zijn hoede krijgt. Gisteren namen de spelers, die in vier maanden tot een heel hecht team groeiden, afscheid van elkaar. Vanaf vandaag is het weer ieder voor zich, met als doel een plek veroveren bij een team in de NFL. Sommigen zal dat lukken, anderen niet. Zo zei linebacker Greg Carothers, die Mike Gomez maakt de tweede touchdown voor Amsterdam Admirals tijdens de finale tegen Berlin Thunder. Foto: ANP/Arnout Groen nog geen contract heeft bij een NFL-team, dat hij waarschijn lijk gras aan het maaien is als zijn teamgenoten doorbreken. Die opmerking leverde het no dige gelach op, maar ligt dicht bij de realiteit. Zaterdag stond Carothers in de laatste vijf seconden nog op het veld, waar veel van zijn teamge noten hand in hand langs de lijn stonden. Berlin Thunder hoefde nog maar twintig yards te overbruggen voor een touch down, wat de nodige punten voor een overwinning zou ople veren. Maar de pass van quar terback Dave Ragone werd niet gevangen. Daardoor wonnen de Admirals de wedstrijd die ze lange tijd dicteerden. In de eerste helft nam de ploeg een 17-0-voor- sprong door touchdowns van Ruvell Martin en Mike Gomez en een fieldgoal van Chris Sny der. Vlak voor rust kwam Thun der door een touchdown terug. In het derde kwart bracht run- ningback Jonathan Smith de Admirals weer naar een grote voorsprong (24-7). Daarna liep de Duitse ploeg pas warm. Sny der scoorde nog wel een fieldgoal, maar door twee tou chdowns kwam Thunder terug tot 27-21. Daarbij blèef het ech ter. De spelers van de Admirals schreven samen geschiedenis door voor het eerst de World Bowl te winnen, maar Amster dam, de supporters en het kan toorpersoneel zullen ze nooit meer zien. „Het is de realiteit, maar het voelt wel als een ka ter", aldus general manager Ro nald Buijs. De Amsterdamse or ganisatie wachtte immers al elf jaar op het succes. „Toen de bus wegreed, voelde ik me wel even eenzaam. Je weet dat de spelers hier altijd maar tijdelijk zijn, maar ik kan er niet aan wennen. Zeker niet na zo'n suc ces."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14