Graveltrauma Federer groeit SPORT Edward Gal blijft onbewogen in de regen Oranje is klaar voor Roemenië 'Por favor, hou CruijfF op afstand' Nadal blijft op Roland Garros fier overeind tegen tenniskoning Van der Duim in finale Parijs Sparta op koers voor promotie luivert gaat iar Valencia drid - Patrick Kluivert voet- |t de komende drie jaar bij jencia. De 28-jarige spits jit over van het Engelse wcastle United, waar geen ats meer voor hem was. Va- cia is de tweede Spaanse b in de loopbaan van Klui- t. Hij kwam voor zijn vertrek ir Newcastle United zes sei- inen uit voor Barcelona. Va- tia stelde eerder deze week ique Sanchez Flores aan als jch en nam de Braziliaanse fdenvelder Edu over van Ar- ng Oranje Roemenië zaterdag 4 juni 2005 optl terdam - Jong Oranje heeft 'feravond in het Rotterdamse ion Woudestein van Jong lenië gewonnen: 2-0. ij treffers van Nicky Hofs :e minuut) en Huntelaar :e minuut) houdt de ploeg icht op deelname aan het [ong Oranje blijft derde in ep. De ploeg heeft drie ipunten meer dan Tsje- Roemenië heeft nog maar punt meer dan de Neder- lers, die nog wel een wed- te goed hebben. De twee He ploegen houden uitzicht deelname aan het EK. iyrynen tekent titract bij PSV Hhoven - De Finse interna- %1 Mika Vayrynen is de ko lfde vier jaar voetballer bij •Jskampioen PSV. De 23-jari- 'tiiddenvelder kwam gisteren '[contract overeen met de Isj uit Eindhoven. Hij is af- glstig van Heerenveen. 1 ink ontslaat indereycken 'i|SEi - Racing Genk heeft gis- ->h coach René Vandereyken |agen. De oud-trainer van fwente dwong onlangs in '^beslissingswedstrijd nog Hjpees voetbal met de Belgi- club af. Hij was pas een Un dienst. or blijft yenoorder erdam - Feyenoord-aan- •ojder Bait Goor blijft in Rot- R4m. De Belgische interna- d^l heeft een aanbod van ttlrlecht terzijde geschoven. Uiding van Feyenoord heeft ^^nderlecht laten blijken ui- klverbolgen te zijn over de h|er waarop de speler is be- ajrd en hoe het hoofd van r op hol is gebracht. Feyen- J heeft goede hoop dat het -felg Timmy Simons kan Ienhalen als eerste grote lerking voor het nieuwe sei- inchester wil "V'er Park ioven - Manchester Uni- zich voor komend sei- met Ji-Sung Park verster- Ie Engelse club heeft de lanse voetballer van PSV le interesse op de hoogte icht. Park verklaarde vori- :ek nog tegenover trainer ink dat hij zijn contract bij vil verlengen. „Dat wilde >k", aldus zaakwaarnemer er. „Maar een club als thester United kan je toch et twijfelen brengen." wil snel een gesprek met ;r Hiddink voordat hij een ising neemt. ilagat laat links liggen - Atlete Lornah Kiplagat deze zomer niet op de 10 leter op de wereldkampi- :happen baanatletiek in nse Helsinki. De hard- ter heeft deze week beslo- tartanbaan links te laten en zich volledig te rich- de WK halve marathon ober in het Canadese Ed- on en een najaarsmara- upoperatie xander Oltrop iaag - TVM-schaatser nder Oltrop wordt komen- aandag in Antwerpen ge werd aan zijn heup. Bij on- ek is een scheurtje in het been van zijn heup gecon- rd. De sprinter uit de •schaatsploeg kampte het rerige seizoen met heup ten en kon daardoor nau- s op topniveau presteren, ns de artsen kan Oltrop reken na de operatie al- gaan trainen. ketbalclubs gefuseerd iosch - De basketbalclubs Den Bosch en EiffelTo- djn gisteren gefuseerd. De re formatie krijgt de naam Towers en komt onder lei- e staan van hoofdcoach y Wiel. De thuiswedstrij- rorden gespeeld in de poort in Den Bosch. door Martijn van Beeten parijs - In de poging om zijn stempel nog nadrukkelijker op de geschiedenis van het man- nentennis te drukken, is Roger Federer gisteravond gedwars boomd door de Spaanse tiener Rafael Nadal. Een Grand-Slamze- ge op gravel zit er nog niet in voor de Zwitserse nummer één van de wereld. In de halve finale van Roland Garros bleek Nadal ook voor de 23-jarige Federer een maatje te groot op gravel: 6-3 4-6 6-4 en 6-3. De gisteren negentien jaar geworden Spanjaard stuit mor gen in de finale op de 26-jarige Argentijn Mariano Puerta, die in vijf sets (6-3 5-7 2-6 6-4 en 6- 4) net iets sterker was dan de Rus Nikolaj Davidenko. Beide finalisten zijn linkshandig. Federer kon in Parijs geschiede nis schrijven door als zesde ten nisser ooit alle Grand Slam- toernooien minstens eenmaal te winnen. Dat lukte Don Bud ge en Rod Laver in één kalen derjaar en Fred Perry, Roy Emerson en Andre Agassi over een langere periode. Federer mocht de trofeeën van Wimble don (tweemaal), de US Open en de Australian Ópen al een keer omhoog houden, maar nog nooit de Coupe des Mousque- taires. Federer kwam ver, maar Nadal zat hem dwars. De Spanjaard was weer een en al energie op court central. Na de wedstrijd zat het gravel in zijn kleren, in zijn haren, overal. Passie is het handelsmerk van de tiener, die toch echt debuteert in Parijs. Hij zou op Roland Garros de eerste winnende debutant kun nen worden sinds de Zweed Mats Wilander in 1982. Van angst heeft de Spanjaard in elk geval geen last. Als Nadal op de baan staat, dan staat er een persoonlijkheid. Iets wat Fede rer nog moest ontwikkelen toen hij negentien jaar was. Nadal toonde die geweldige mentali teit vorig jaar december al, toen hij in de Davis-Cupfinale in Se- villa afrekende met Andy Rod dick. Voor 27.000 landgenoten. Ook gisteren was van twijfel geen spoor te ontdekken bij Nadal. In dit topduel bleken harde fo rehands die druipen van de topspin, loopvermogen en de gelijkheid vanaf de baseline Rafael Nadal heeft Roger Federer verslagen. De jonge Spanjaard speelt morgen in de finale tegen de Argentijn Mariano Puerta. Foto: Reuters/Charles Platiau meer waard dan creativiteit en aanvallend tennis. Zeker bij de omstandigheden van gister avond. Het waaide en door de regen eerder op de dag was de baan niet zo snel als eerder dit toernooi. Bij vlagen werd Fede rer murw geslagen en zelf kwam hij amper aan aanvallen toe. „Ik ben ontevreden over mijn optreden", zei de nummer één van de wereld, die vond dat de wedstrijd in de vierde set had moeten worden afgebroken vanwege duisternis. „Ik had niet het gevoel dat Rafael veel beter was, ik had de sleutel om te winnen in handen. Maar in het begin en aan het einde was mijn niveau niet hoog genoeg." Opvallend genoeg werd Federer dit jaar op Grand-Slamtoer- nooien tweemaal in de halve fi nale verslagen door iemand die juist op die dag zijn verjaardag vierde. Op de Australian Open werd de Rus Marat Safin 25 toen hij de nummer één van de wereld versloeg en gisteren werd Nadal negentien. Vooraf was het al moeilijk om een favoriet aan te wijzen voor dit duel. Nadal boekte gister avond zijn 23ste overwinning op rij op gravel. Hij kwam als de graveltopper van dit seizoen naar Parijs en maakte zijn sta tus meer dan waar. Op 4-3 in de vierde set viel de beslissing, toen Federer op breakpoint te gen op eigen service een back hand miste. Hij wist het en uitte zijn frustratie met een enorme schreeuw. Wat Andy Roddick en Lleyton Hewitt de afgelopen jaren niet lukte, flikte Nadal wel. Hij wist Federer te bedwingen op een Grand-Slamtoernooi en daar zou wel eens een mooie rivali teit uit kunnen ontstaan. Ook op het hardcourt van Miami was Nadal dit jaar al dicht bij een stunt tegen Federer. Roland Garros krijgt morgen in elk geval een linkshandige win naar, de eerste sinds de Oosten rijker Thomas Musier in 1995. En dat na jaren waarin de dienst bijna volledig werd uit gemaakt door rechtshandigen. De laatste keer dat twee linkshandigen elkaar troffen in de finale van een Grand-Slam toernooi, was zeven jaar terug toen de Tsjech Petr Korda op de Australian Open won van de Chileen Marcelo Rios. Puerta heeft morgen het voor deel dat hij als underdog naar de finale gaat. Nadal won gis teravond een strijd waar enorm naar toe werd geleefd. De jonge Spanjaard zal moeten waken voor het gevoel dat hij de finale al achter de rug heeft. Federer gaat naar huis met het gevoel dat winnen op Roland Garros voor hem ook in de toe komst een gigantische klus zal zijn. Gravel blijft voor de Zwit ser de enige ondergrond waar op liij niet in slaat is te domine ren. Wat dat betreft staat de pa rallel met zijn grote voorbeeld Pete Sampras overeind. Die kwam in Parijs ook nooit verder dan de halve finale en miste dus een belangrijke prijs op zijn erelijst. Al heeft Federer nog heel wat jaren de tijd om daar iets aan te doen. „Dat ik teleurgesteld ben is dui delijk", zei de verliezer. „Maar ik ga geen kleedkamers verbou wen of stoppen met tennis. De motivatie om hier terug te ko men en het beter te doen is enorm. Dat is een goed teken." door Annemiek Steenbekkers Nijmegen - Wind, ach. Beetje onweer, al- la. De meesten hielden het tenminste droog, gistermiddag bij het NK dressuur in Nijmegen. Titelverdediger Edward Gal niet. Hij verliet de ring als laatste, nat tot op het bot. Maar ook glansrijk winnaar van de Grand Prix. „Is allemaal zweet hoor." Breeduit la chend sopte Edward Gal met Geldnet Lingh richting stallen. De 35-jarige ruiter was onbetwist de beste tijdens de Grand Prix, het eerste van drie onderdelen op het NK dressuur. Dik twee procent meer dan Anky van Grunsven met Keltec Sali- nero (77,417 tegen 75,167 procent). Gal: „Zelf heb ik geen last gehad van die regen. Ik dacht wel even: shit. En daarna toch maar rijden. Van Lingh had ik wel het idee dat ie iets lager wilde gaan zit ten. Ik zag 'm een beetje met zijn oren bewegen. Hij heeft het niet op geluid. Thuis gaat ie ook altijd raar ronddansen als het onweert." Anky van Grunsven, met Gal verwikkeld in een verwachte tweestrijd om de na tionale titel, hield het droog. Voor de tweevoudig olympisch kampioene bleef de 'storing' beperkt tot stevige windvla gen en een hoop geflits achter een hoek van de piste. „Voor mij geen punt. Re gen had ook niet uitgemaakt, wel wind en kou. Het is toch weer het eerste con cours buiten. Salinero had die wind niet nodig, was druk genoeg van zichzelf." Twee keer niet halthouden, ruiterfoutje 'in de zigzag". „Scheelt zo een paar pro cent", aldus Van Grunsven, die eerder op de dag met IPS Painted Black de Prix St. Georges in de Lichte Tour won. „Maar da's niet erg. De uitslag op dit NK maakt mij niet zo veel uit. Ik wil zo goed mogelijk rijden. Verliezen is geen ramp. Het EK van eind juli, daar gaat het om. Voor mijn gevoel gaan we nog steeds vooruit, maar kan het nog een stuk be ter. Over deze proef ben ik niet ontevre den. Het zou erger zijn als ik voor mijn gevoel een superproef had gereden en die niet als zodanig wordt beoordeeld." Ook vorig jaar ging de strijd tussen Gal en Van Grunsven, maar toen had Van Grunsven IPS Krack C bij zich. „Die is nu te druk met de dekdienst." Bij de laatste krachtmeting tussen Lingh en Sa linero, de wereldbekerfinale in Las Ve gas, hield de olympische combinatie slechts een half procent over. Gal: „Het wordt een spannend NK." Ruzie in bestuurskamer Bar^a door Henk van den Boom Barcelona - De rust is terug bij FC Barcelona. Vier bestuursle den, onder wie vice-voorzitter Sandro Rosell en Jordi Mones die verantwoordelijk was voor de medische staf, hebben eer der deze week onder druk van voorzitter Joan Laporta hun functies neergelegd. Het nieuwe bestuur beloofde twee jaar geleden bij zijn aan treden een frisse wind door Camp Nou te laten waaien. Het was de afsluiting van een lang durige crisisperiode waarin het regentendom hoogtij vierde. Een volledig nieuwe technische staf, met Frank Rijkaard en Henk ten Cate op het trainers- bankje, en een vrijwel geheel nieuwe spelersploeg brachten Barga weer terug in de hogere regionen van het Europees voetbal. Maar ondanks de positieve re sultaten bleef het binnen het bestuur rommelen. Vice-voor zitter Rosell had vanaf het begin bezwaren tegen de benoeming van Rijkaard. Tot twee keer toe heeft hij, volgens een verklaring van Rijkaard zelf, zijn vertrek geëist. De afgelopen dagen vlogen de verwijten tussen de twee kam pen in Camp Nou als spette rend vuurwerk over en weer. Laporta werd gebrek aan de mocratie en onafhankelijkheid verweten. Daarbij werd op nieuw duidelijk dat de geest van Johan Cruijff nog volop door het stadion waart. De af getreden Rosell beschuldigde voorzitter Laporta ervan dat hij zich veel te veel door Cruijff laat sturen. „Cruijff is een zeer in vloedrijk persoon binnen Bar celona", aldus de vice-voorzit- ter. „In het belang van iedereen vraag ik hem afstand te nemen en niet zoveel druk uit te oefe nen op de voorziter. Por favor, hou je meer afzijdig en laat de voorzitter met rust." Het is geen geheim dat Cruijff grote invloed heeft op het be leid bij Barcelona Voorzitter La porta is al bijna dertig jaar be vriend met de Cruijff s en is bo vendien hun advocaat. Ook over de benoeming van nieuwe spelers en het spel bij Barcelo na praat de voetbalgoeroe een behoorlijk woordje mee. Rijk aard zei onlangs in een inter view met deze krant dat hij ge regeld met Cruijff van gedach ten wisselt, en 'dan gaat het na tuurlijk ook over voetbalzaken". Het geruzie in de bestuurska mer kan invloed hebben op de toekomst van Rijkaard bij Bar celona. Voor september moet worden beslist of het voorlopi ge contract tot 2007 daadwer kelijk wordt bevestigd. Beide partijen kunnen op dit moment de samenwerking straffeloos opzeggen. Laporta heeft laten weten dat hij het contract met Rijkaard graag tot 2009 wil ver lengen. De coach heeft deze week gezegd dat hij in beginsel bij Bar<;a wil blijven, maar dat er wel eerst moet worden ge praat. „Ik wil horen wat het be stuur te zeggen heeft. Zoals je weet, luister ik liever dan dat ik praat." parijs/gpd - Tennisser Antal van der Duim staat morgen als eerste Nederlander ooit in de fi nale van het jeugdtoernooi van Roland Garros. De 17-jarige Fries won in de halve finale van de Slowaak Lukas Lacko: 6-4 4- 6 en 7-5. Van der Duim staat in de eindstrijd tegenover de 16- jarige Kroaat Marin Cilic, die Andrew Murray, de Schotse nummer één van de wereld ranglijst voor junioren, klopte. „Ik ben naar dit toernooi geko men om het te winnen", stelde Van der Duim vol bravoure. Hij wordt sinds twee maanden bij gestaan door een sportpsycho- loog en dat blijkt zijn vruchten af te werpen. Op de eerste ron de na won de Fries zijn partijen in drie sets, vooral door sterk te zijn op de belangrijke punten. De laatste Nederlander die op een Grand Slam-evenement het jeugdtoernooi won, was Sjeng Schalken op de US Open in 1994. In Parijs haalde nog nooit een landgenoot de finale van het evenement, dat sinds 1947 wordt gehouden. Van der Duim opvallend genoeg wel, terwijl hij juist een voorkeur heeft voor snelle hardcourtbanen. Voor zijn partij tegen Cilic heeft hij al een plan. „Ik heb die jon gen eerder dit toernooi zien tennissen tegen Thiemo de Bakker. Ik weet hoe ik het moet aanpakken." door Peter van Duyl NOORDWiJK - Het Nederlands elftal lijkt klaar voor de wed strijd tegen Roemenië, van avond (20.30 uur) in de Kuip. Roy Makaay vormt het enige vraagteken in de selectie. De aanvaller van Bayem München is nog niet helemaal hersteld van de dijbeenblessure die hij dinsdag in het laatste oefenduel van rijn club opliep. Gevolgen voor de eerste elf heeft de inzet baarheid van Makaay niet, een basisplaats rit er voor de spits sowieso niet in. Van Basten heeft zijn geheimen voor het duel met de Roeme nen voor één keer al in een re delijk vroeg stadium prijsgege ven. De basisformatie zag er gisteren tijdens het grootste ge deelte van de laatste training exact zo uit als donderdag. Dat betekent dat de verdedigers Theo Lucius (rechtsback) en Barry Opdam (centraal) zullen debuteren. Aijen Robben lijkt fit genoeg voor de klus tegen Roemenië, de aanvaller van Chelsea - vorige week nog niet volledig fit - traint inmiddels op volle toeren. Als Opdam en Lucius het Oran je-shirt mogen aantrekken, komt het aantal spelers dat on der Van Basten in Oranje debu teerde op vijftien. Het duel met Roemenië is de tiende wedstrijd onder leiding van de voormali ge wereldspeler van het jaar. Van de voorgaande negen wer den er zes gewonnen, driemaal werd het gelijk. Als bondscoach weet Van Basten dus nog altijd niet wat verliezen is. Van de selectie van 24 spelers komen er uiteindelijk slechts achttien op het wedstrijdfor mulier. Van Basten bepaalt vandaag welke zes internatio nals het duel van vanavond vanaf de tribune moeten bekij ken. De bondscoach heeft aan gekondigd de selectie na Roe menië in te krimpen, woensdag speelt Oranje ook nog in Fin land. Wie zullen afvallen is af hankelijk van schorsingen en eventuele blessures. Dirk Kuijt, Mark van Bommel, Rafael van der Vaart en Denny Landzaat zijn tegen de Finnen geschorst als ze vanavond een gele kaart krijgen. De bondscoach heeft de afgelo pen dagen benadrukt dat hij geen makkelijke wedstrijd ver wacht. Op basis van de statis tieken hoeft Oranje zich echter geen zorgen te maken. Nog nooit in zeven pogingen slaag den de Roemenen erin Neder land te verslaan. VERMOEDELIJKE OPSTELLING ORANJE: Van der Sar; Lucius, Boulah- rouz, Opdam, Van Bronckhorsl; Van Bommel, Landzaat, Van der Vaart; Kuijt, Van Nistelrooij en Robben. den haag/gpd - Sparta ligt op koers voor promotie naar de eredivisie. De Rotterdammers versloegen gisteren in de na- competitie De Graafschap met 1-0. Christophe Kinet maakte al na een kwartier het enige doel punt van de wedstrijd. Omdat Helmond Sport tegen FC Zwolle vijf minuten voor tijd een 0-1-voorsprong verspeelde en op 1-1 bleef steken, nam Sparta de leiding over in poule UITSLAGEN B. Het was de derde overwin ning op rij onder leiding van in terim-trainer Adri van Tiggelen. Voor De Graafschap is degrada tie vrijwel onafwendbaar. In poule A achterhaalde RBC Roosendaal FC Volendam. RBC zette tegen Stormvogels Telstar door twee treffers van Elvis Hammond een 0-1-achterstand om in een 2-1-zege. Volendam speelde met 1-1 gelijk tegen VWVenlo. BASKETBAL Miami. NBA, play-offs. Eastern Conference, finale: Miami Heat - De troit Pistons 88-76 Stand best-of-seven 3-2 COLF Newport. Wales Open, Europese Tour Stand na 2e ronde: 1 Tadini (Ita) 127 slagen (-11). 2 Lynn (Eng) 129. 3. Jiménez (Spa) 130. 4 Lucquin (Fra) 131, 5. Cévaèr (Fra), Delamontagne (Fra), Heath (Eng). Teilleria (Fra), Woosnam (Wal), Finch (Eng) 132. uitge schakeld- 146. Muntz (Ned) 147 (+9) PAARDENSPORT Nijmegen. NK dressuur, eerste dag. Grand Prix: 1 Gal/Geldnet Lingh 77,417 pro cent. 2 Van Grunsven/Keltec Salinero 75,167, 3. Van Lieren/Hexagon's Ollright 72.042. 4. Rothenberger/Barclay II 70.500. 5 Schellekens-Bartels'Sunrise en Beckers- /Broere Jazz 70.333. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3720, 3 juni. 3. 15. 30, 32. 38. 41, 44. 45, 48. 55. 56. 60. 64. 65. 67, 68. 71. 72. 76. 80 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Na afloop van de training van Oranje op het veld van Quick Boys knuffelt Katwijker Dirk Kuijt zijn dochtertje Noëlle. Foto: Hans van Weel Parijs. Roland Garros. Mannen enkelspel, halve finales: Nadal (Spa/4) - Federer (Zwi/1) 6-3 4-6 6-4 6-3, Puerta (Arg) - Davidenko (Ruj/12) 6-3 5-7 2-6 6-4 6-4 Vrouwen dubbelspel, halve finales: Ruano Pas- cual/Suarez (Spa/Arg/1) - Petrova/Shaughnessy (Rus/VSt/5) 6-2 6-4, Black/Huber (Zim/ZAf) - Morariu/Schnyder (VSt/Zwi/8) 6-4 6-2. Gemengd dubbelspel, finale: Hantuchova/San- toro (Slw/Fra) - Navratilova/Paes (VSt/lna/6) 3- 6 6-3 6-2. Jongens enkelspel, halve finale: Van der Duim (Ned) - Lacko (Kro) 6-4 4-6 7-5. TURNEN Debrecen (Hon). EK turnen. Mannen, meerkamp, kwalificatie: 1 Martinez (Spa) 55.836, 2. Selariu (Roe) 55.298, 3. Su- ciu (Roe) 53,949. 4 Campos (Por) 53,400, 5. Vasilijev (Rus) 53.148, 6. Chorochordin (Rus) 53.136. 7. Wammes (Ned) 52,948 (sprong 9,562, brug 7,887, rek 9,437, vloer 9,250, voltige 8,300, ringen 8.512), 8 Epke Zonder land (Ned) 52,862 (sprong 9,225, brug 9.075. rek 9.137, vloer 8,425, voltige 9.050, ringen 7,950), 32 Herre Zonderland 48,887 (sprong 9,000. brug 8,062. rek 8.750. vloer 8,325, voltige 8,125, ringen 6,625) Sprong: 4 Wammes 9,562 (9,562-9,562) Ringen: 2 Van Gelder 9,675 Bijzonderheid: Epke Zonderland en Wammes naar meerkampfinales. Wammes naar toestel - finales vloer, sprong en rek. Van Gelder naar toestelfinale ringen VOETBAL Rotterdam. EK-kwalificatie. Jong Oranje - Jong Roemenië 2-0 (0-0). 87. Hofs 1-0. 90. Huntelaar 2-0 Scheidsrechter: Isjenko (Oek) Toeschouwers: 1635. Gele kaart: Kruiswijk, Van Mosselveld, Denissen (Jong Oranje). Cristea. Florescu. Nicolita. Nesu (Jong Roemeniè). Jong Oranje: Pasveer; Verhaegh, Kruiswijk, Zo mer en Van Mosselveld. Hots, Braafheid (65. Denissen) en Roier (46 De Zeeuw); De Ridder (70. Jenner). Huntelaar en Castelen. Nacom petitie. Groep A. RBC Roosendaal - Stormvogels Telstar 2-1 (0- 0). 57 Meye 0-1, 65 Hammond 1-1, 70. Hammond 2-1 Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 3755 Gele kaart: Oliseh (RBC Roosendaal), Correia, Galata (Stormvogels Tel star). VW Venlo - FC Volendam 1-1 (0-1). 35 Ket ting 0-1. 51 Luwamo 1-1 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers. 3000 Gele kaart: Jans, Jacobs (VW Venlo). Bridji (FC Volendam) Sparta - De Graafschap 1-0 (l-O). 18. Kinet 1-0. Scheidsrechter: Jol Toe schouwers: 6011. Gele kaart: Robbem- ond. Duits (De Graafschap). Sparta 4 3 0 1 9 8-3 Helmond Sp 4 2 2 0 8 8-2 Graafschap 4 1 1 2 4 5-7 FC Zwolle 4 0 13 1 4-13 Programma Maandag 6 juni: Sparta - FC Zwolle. De Graafschap - Helmond Sport Donderdag 9 juni: FC Zwolle - De Graafschap. Hel mond Sport - Sparta WATERPOLO Volendam 4 2 2 0 8 8-2 RBC 4 2 2 0 8 4-1 Telstar 4 1 1 2 4 4-6 VW 4 0 13 1 3-10 Programma. Maandag 6 juni: Stormvo gels Telstar - VW, RBC - Volendam. Donderdag 9 juni: VW - RBC, Volendam - Stormvogels Telstar. Groep B. FC Zwolle - Helmond Sport 1-1 (0-1). 41. Braber 0-1. 85. vd Wal 1-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer Toeschou wers: 1666. Gele kaart: Schol (FC Zwol le). Vrouwen. Hoofdklasse, finale play-offs. GZC - Ravijn 9-8 WIELRENNEN Bicicleta Vasca, Derde etappe, Tolosa - Santuario de la Virgen de Oro: 1. Arreitunandia (Spa) 135,8 kilometer in 3.34.33. 2. Jeker (Zwi) 0.05. 3 Golcer (Slv) 0.11. 4 Na varro (Spa) 0 19*6 Gonzalez (Spa). 6 Tonkov(Rus). Algemeen klassement: 1 Jimenez (Spa) 12.09.28. 2. Palomares (Spa) 3.01. 3 Pena (Spa) 5.48, 4 Rodriguez (Spa) 7.26. 5 Golcer 7.38. 6. Tonkov 7.42 Ronde van Luxemburg. Tweede etappe. Colmar-8erg - Leudelan- ge: 1 Ongarato (Ita) 187,6 kilometer in 4.46.44, 2. Carrara (Ita), 3. Ivanov (Rus) 4 Vastaranta (Fin). 5 Siedler (Dui). 6. Castresana (Spa), 8. Van Dijk, 14. Van Katwijk. 21. Boven. 26. Ten Dam. 35. Mutsaars. 37. Scheuneman. 39 Bos. 40 Veneberg, 45. Smink, 52. Giling 0.18. 60. Schmitz 0.34, 67 Wielinga. 68. Koerts. 81. Van der Wal 2.10, 82 Kroon. Algemeen klassement: 1 Ongarato 9 03.45. 2 Baumann (Dui) 0.06, 3 Hayman (Aus) 0 09, 4. Corioni (Ita) 0.14, 5. Lagoetin (Oez), 6. Boven (Ned) 0 15, 18. Bos 0.16, 20 Ten Dam, 24 Scheuneman, 41 Van Katwijk 14.59, 43. Van Dijk. 48. Mutsaars, 50. Vene berg, 51. Smink, 60. Giling 15.17. 63 Schmitz 15.27, 69. Wielinga 15.33, 70. Koerts, 81. Van der Wal 17.09, 82 Kroon.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23