Moderne auti kan monteu baan kosten Lada opent tegenaanval met prijsverlagingen Peugeot 206 CC HdiF: een frisse diesel Mazda CX-7 voorbode nieuwe 'Zoom-Zoom' SEARCH ENGIN Veel merken niet op Rai bedrijfsauto's Auto Heemskerk 1 Filebestrijding van de toekomst serieuze zaak Porsche.pagina.nl beste startpagina Groningen - De internetpagina Porsche.pagina.nl is uitgeroe pen tot de Startpagina-dochter van het jaar. De door de 20-jari- ge Ruben Zoethout uit het Gro ningse plaatsje Oldekerk onder houden pagina kwam als aan- sprekendste uit de bus. Dat heeft startpagina.nl gemeld. Meer dan 600 mensen bezoe ken dagelijks de Porsche-site. De pagina maakt deel uit van het bijna 4500 dochterpagina's tellende startpagina.nl. Deze si te wordt meer dan 4 miljoen keer per dag aangeklikt Automobilisten kunnen de pot op londen - Automobilisten die onderweg hoge nood krijgen, hoeven voortaan niet meer op zoek naar een openbaar toilet of een boom. Een Brits bedrijf heeft een mobiel toilet ontwik keld dat in de auto kan worden gebruikt. Volgens de makers van het opvouwbare chemisch toilet, de Indipod, is het appa raat vooral bedoeld voor men sen met blaas- en darmproble men. Maar ook gezinnen met kleine kinderen kunnen er hun voordeel mee doen, zeggen zij. Wel is een behoorlijk grote auto nodig om het toilet te kunnen gebruiken. De wc-pot bevindt zich in een opblaasbare tent, die via de sigarettenaansteker van stroom wordt voorzien. De geur van de ontlasting wordt geneutraliseerd door chemica liën, zodat alleen 'een zoet rui kende en onschadelijke vloei stof overblijft. Als de Indipod niet in gebruik is, kan hij wor den opgevouwen tot een pak ketje ter grootte van een koffer. Corolla T Sport Compressor raamsdonksveer - De krachtig ste Toyota Corolla meldt zich. De T Sport Compressor met 225 pk (33 meer dan de Corolla T Sport te berde brengt) is op scherp gezet door hetzelfde team dat verantwoordelijk is voor de Formule 1 -activiteiten van Toyota. De Corolla T Sport Compressor 3-deurs kost 34.990 euro, de 5-deurs 35.490 euro. Hij sprint in 7 seconden van 0 naar 100 km/u. Het on derstel is 20 mm lager dan bij een 'gewone' Corolla. 'Meer actie voor biobrandstof' brussel - Eurocommissaris Fi scher Boel van landbouw heeft de Europese landen opgeroe pen meer te doen voor de pro ductie van biobrandstoffen. Bij voorbeeld bio-ethanol uit sui kerbieten of bio-diesel met koolzaad vormen een goedko per alternatief voor de dure aardolie. Zijn collega's zijn het erover eens, maar Fischer Boel ziet nog veel verzet bij de mi nisters van financiën: die zien accijnskorting op de biobrand stoffen niet zo zitten. Neder land vindt biobrandstof een goed idee, maar wil niet dat Brussel het oplegt: de consu ment moet erom vragen. Weg Wiel vrijdag 3 juni 2005 redactie: Peter Lod (advertentie) groningen/gpd - Lada Holland geeft fors tegengas. De toene mende concurrentie van goedko pe auto's uit onder meer Zuid- Korea dwingt het bedrijf tot een prijsoffensief. Importeur Roelof Noordman, die al jaren vanuit de stad Gro ningen een eenzame strijd le vert voor het Russische merk, verlaagt de prijzen met honder den euro's. Tegelijk krijgen de klanten standaard stuurbe krachtiging en een zwaardere 1.6 liter motor. Die komt in de plaats van de oude 1.5 liter. Net als zijn voorganger is de nieuwe 1.6 leverbaar als 8- en als 16- klepper. Het grootste nieuws is volgens Noordmem echter dat de goed koopste stationwagon van Ne derland, de Lada 111, nu weer uit Groningen komt De prijs daarvan is met duizend euro verlaagd tot net geen tien mille (9.995 euro). De importeur denkt met een scherpere prijs - de sedan (type 110) is 500 euro goedkoper geworden en kost nu vanaf 8.495 euro, de hatch back 112 begint bij 9.795 euro- meer liefhebbers van een voor- De goedkoopste stationwagon van Nederland: de Lada 111. Foto: Noordman delige gezinsauto naar Lada te kunnen lokken, net zoals in de beginjaren van het Oost-Euro- pese merk. De hoekige Lada 1200 -een kopie van de Fiat 124 uit 1966- wist eind jaren zeven tig en begin jaren tachtig een breed publiek tot aankoop van zo'n degelijke Rus te verleiden. Naast de prijsaanpassingen heeft Lada Holland ook een luxe uitvoering aan de 110-serie toegevoegd, met onder meer elektrisch verwarmde en be- dienbare buitenspiegels, ver warmde voorstoelen, mistlam pen vóór en lichtmetalen wie len. Streven is dit jaar aan minstens 150 Nederlanders een Lada te verkopen. Aanzienlijk meer dan Een week geleden vierde Peugeot het heugelijke feit dat er sinds de lancering op 10 september 1998 reeds 5 miljoen exemplaren van de 206 van de band zijn gerold. De 5-miljoenste 206 werd geproduceerd in de Franse fabriek te Mulhouse en was een Coupé-Cabriolet van het nieu we type 1.6 HdiF met roetfilter. Foto: Peugeot utrecht/gpd - De Peugeot 206 CC dateert van 2000. Uitgevoerd als coupé, maar als de stalen kap zich opvouwt ontstaat een leuk cabriootje. De auto werd met gemak marktleider in Europa, althans op het vlak van de coupé-cabriolets (CC). Nu heeft ook Renault zo'n CC en bij Peugeot hebben ze er zelfs twee. Wereldwijd zijn er bijna 300.000 exemplaren van de 206 CC ver kocht, allemaal uitgerust met een 1.6 of 2.0 benzinemotor. Dus werd het tijd voor een diesel. Dat wordt de HdiF, een diesel met roetfilter. Voor de frisse lucht, want daar houdt een cabriorijder immers van. In 2001 kwam Peugeot met de 406 Coupé als eerste sportieve auto met een diesel. De 206 CC heeft een elektrohydraulisch be diend dak en eenzelfde stuurbekrachtiging, vier elektrisch bediende zijruiten, mistlam pen en een radio/cd-speler. De 206 CC HdiF heeft daarbij nog 16 inch lichtmetalen wielen en esp (elektronische stabiliteit). De 1.6-16v HdiF kost 26.950 euro. Dat is met inbegrip van de (vanaf 1 juni) door de over heid verstrekte korting op de bpm van 600 euro vanwege het roetfilter. De 1.6 HdiF Griffe heeft standaard lederen bekleding, climate control met warmtewe rende voorruit, regensensor met automa tisch inschakelende dimlichten en vernis- metaallak en kost 29.750 euro. De 206 CC heeft als coupé een kofferbak van niet minder dan 410 liter. Met het dak open blijft daar maar 175 liter van over. Een reservewiel ontbreekt: dat is vervangen door een reparatieset met twee patronen om een lekke band tijdelijk te repareren. De 4-cilinder common rail diesel is van aluminium en bekend van de Peugeots 206, 307 en 407. Hij heeft een turbocompressor met tussenkoeler en levert 109 paarden krachten. Het filter verzamelt de roetdeel tjes en laat ze elke 1200 kilometer verbran den, maar moet wel bij 120.000 kilometer worden vervangen. door Peter Lodewijks den hjvag - Er komt volgend jaar een nieuwe Mazda met de naam CX-7. Hef gaatom de productie versie van de conceptwagen MX-Crossport, die de afgelopen maanden op verschillende inter nationale autosalons was te be wonderen. De vele positieve reacties op deze studie-Mazda hebben de Japanse fabrikant doen beslui ten hem in de Verenigde Staten op de markt te brengen. De MX-Crossport of CX-7, die in Japan is ontworpen en ook daar zal worden gebouwd, is een zo geheten 'crossover'. Dit type auto is vooral de laatste tijd erg in de mode omdat het de voor delen van verschillende popu laire autotypes combineert. In de CX-7 heeft Mazda gepro beerd een aantrekkelijk com promis tussen de sportauto RX- 8 en een 'suv* (luxe terreinwa gen) te bereiken. Hij is onge- ■Éi De crossover CX-7 's getekend in de belangrijkste ontwerpstudio van Mazda in Hiroshima. Foto: Mazda veer zo lang als een Mazda6, is ook aardig breed maar weer wat lager dan de doorsnee 'sports utility vehicle', waar door de CX-7 sportiever oogt. In de nieuwe Mazda zijn het snelle, atletische imago van Mazda's beste sportwagen en de degelijkheid en praktische bruikbaarheid van een suv ver enigd. Vooral het zeer geslaagde uiter lijk en het op de berijder inge stelde interieur vielen in de smaak bij de vele bezoekers van de autotentoonstellingen waar Mazda's crossover te zien was. Hoewel de productieversie al tijd afwijkt van de conceptauto, zal de CX-7 volgens de fabri kant veel designelementen overnemen van het origineel. Mazda ziet de komst van de CX-7 als een eerste stap op weg naar een nieuwe 'Zoom-Zoom'- generatie. De auto is in de eerste plaats ontworpen voor de Noord- Amerikaanse markt en zal daar ook het eerst worden gelan ceerd, maar de producent on derzoekt de mogelijkheden om de CX-7 ook in andere landen te introduceren. Daarover zal in de loop van dit jaar meer dui delijkheid komen. Dan ook zul len er de nodige technische ge gevens van het nieuwe model bekend worden. De letteraanduiding CX gaat vanaf nu gelden voor de cros sovers en suVs van Mazda. Mo dellen met een rotatiemotor zijn herkenbaar aan de aandui ding RX en de naam MX is voor de sportieve Mazda's. Volume modellen houden de naam Mazda gevolgd door een num mer, gebaseerd op de grootte van de auto (Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda6). Ook de Tri bute en Mpv houden voorlopig hun huidige typeaanduiding. de 55 van vorig jaar. Toen haak ten veel belangstellenden af vanwege het ontbreken van stuurbekrachtiging. Die voor ziening zit nu dus voortaan standaard op alle Lada's behal ve de Niva. Die Niva is overigens een ver haal apart. De met een 1.7 liter motor uitgeruste vierwielaange- dreven terreinwagen is inmid dels een klassieker (introductie: 1977), maar een die nog steeds te koop is en bovendien weinig kost: vanaf 12.345 euro. Vier jaar geleden al zou Lada met een nieuwe terreinwagen ko men, maar daar is tot op heden weinig van vernomen, dus gaat het merk gewoon door met de Niva. De Lada Niva heeft zich in het verleden in ons land kun nen verheugen in een behoor lijke populariteit. Voor velen was het de eerste kennismaking met een terreinwagen. Waar al le andere 4x4's de weg zijn ge gaan van luxe voertuigen die dankzij hun vierwielaandrij- vingssysteem ook nog het on verhard op kunnen, is de Niva een echte terreinwagen geble ven. Lada probeert vooral jon geren te interesseren voor deze voordelige vierwielaangedreven alleskunner. jlmsterdam/anp - Diverse auto merken ontbreken op de Be drijfsauto Rai in oktober. Als re den worden de perikelen rond het grijs kenteken genoemd. Doordat de overheid bestelau to's voor particulieren dit jaar duurder heeft gemaakt, zit de verkoop nu al 16% lager dan in dezelfde periode vorig jaar. De afhakers voor de Bedrijfsau to Rai zijn niet de minste: Toyo ta, Citroën, Kia, Mazda, Nissan en Suzuki hebben zich niet aangemeld. Louwman Par- qui, de importeur van Toyota, wijst er op dat de situatie rond om het grijs kenteken sinds be gin dit jaar sterk is veranderd. ,,Het is daardoor veel lastiger geworden om van personenau to's afgeleide wagens op grijs kenteken te registreren", aldus een woordvoerder. Ook Citroën Nederland ziet af van deelname. Het merk wil de beschikbare budgetten op een andere manier inzetten dan voor beurzen en tentoonstellin gen. Nissan is eveneens afge haakt. „Wij verkopen relatief veel aan particulieren. De Be drijfsauto Rai is niet de plek waar particulieren een bestel auto kopen en daar komt nog bij dat die verkoop aan particu lieren onder druk staat door de nieuwe fiscale regels die vanaf 1 juli voor bestelauto's gelden." Een woordvoerder van de Rai zegt het te betreuren dat een aantal 'personenautomerken' ontbreekt. „Niettemin is het aantal exposanten voor dit jaar gelijk aan dat van twee jaar ge leden en we hebben nog een wachtlijst." De Rai signaleert meer belangstelling voor de show van importeurs van vrachtauto's en bedrijven die opleggers bouwen. UW NISSAN DEALER sinds 1972 Lammenschansweg 128, 2321 HX LEIDEN. Tel.: 071-531 OS Alkemade laan 1, 2371 EX ROELOFARENDSVEEN. Tel.: 071-331 28 66 www.autoheem9kerk.com c groningen/gpd - Over een 'klei ne beurt' heeft al helemaal nie mand het meer en de zogeheten 'grote beurt' aan de auto is steeds minder vaak nodig. „Vroeger was eens per 5.000 ki lometer normaal. Voor een die sel eens per 10.000", zegt een Opel-dealer. Sommige van de nieuwste Opeis hebben nog maar eens per 50.000 kilometer een onderhoudsbeurt nodig. Dat is bij normaal gebruik nog maar eens per twee jaar. Voor garagemonteurs is steeds minder werk omdat moderne auto's veel minder onderhoud vragen. Brancheorganisatie Bo- vag verwacht als gevolg daarvan een terugloop van tien procent van het aantal monteursbanen in de komende jaren. De Bovag verricht op dit moment een on derzoek naar de gevolgen van het verminderde onderhoud aan auto's. De resultaten daar van worden na de zomer gepre senteerd. Op de uitkomsten daarvan vooruitlopend, stelt woordvoerder Mark van Dansik dat de Nederlandse dealers een terugloop verwachten van tien procent van het aantal mon teurs. Dat betekent dat voi zo'n 3.000 van de totaal cii 57.000 mensen die bij de lerbedrijven werken in de komst geen werk meer is. Van Dansik wijst erop dat mige onderhoudsklussen loop der jaren zelfs geheel dwenen zijn. .Auto's hoe\ niet meer doorgesmeerd t worden, dat gebeurt alleen met oldtimers. En de olie i versnellingsbak vervanger ook niet meer nodig. Deze olie blijft er een leven lang Daartegenover staat dat h aantal auto's blijft toenen allerlei 'nieuw' onderhout werk voor enige compens zorgt. Te denken valt daai aan snufjes als abs, tractie control, navigatiesysteme airco's. „Een airco zal nor gesproken in het reguliere derhoud worden meegem maar moet toch eens in di jaar extra worden nagekek zegt Van Dansik. Wel is he dat voor veel moderne sys men in de auto vooral ken van elektronica nodig is. 1 zijn vernuftige systemen v weinig ouderwets aan 'ges teld' kan worden. (advertentie) fflTWOTsTREETPILaT C3 2D C330 Laten we het simpel houden. 3 Verplaatsbaar en betaalbaar ,7 autonavigatiesysteem met duidelijke J 3ÊÊ Nederlandse rij-instructies. -Touch screen met 20-of 3D-kaartweergave J -Eenvoudig aan het raam te bevestigen - c320: Benelux voorgeprogrammeerd op GflRft SD-memory card. Europa CD-Rom GRATIS bijgeleverd! - c330: intern voorgeprogrammeerd met gedetailleerde kaarten van Eurr; ihiiuj.i Dealeradressen: www.sailtron.can. on board www.target-automotive.nl BLIK IN HET VERLEDEN Ladderwagens, hoogwerkers, tankautospuiten en materiaal voertuigen waren afgelopen weekeinde in en bij het Daf Mu seum in Eindhoven te vinden. Het vormde de opening van de tentoonstelling 'Brandweerwa gens van heden naar verleden'. Ook een brandweerversie van de beroemde artillerietrekker Daf YA 328 is er te zien. Daf bestaat thans 77 jaar. Het merk, dat in Eindhoven begon, is vooral be kend geworden door het 'piente re pookje', de continu variabele transmissie die in de Daf 600 voor het eerst werd toegepast. Maar met de bedrijfswagentak heeft Daf eigenlijk veel meer succes geboekt. Beide varianten zijn te vinden in het Daf Muse um aan de Tongelresestraat 27 in Eindhoven. De thematent stelling duurt tot 2 oktob staande. Het museum is lijks geopend van 10 tot en is -met uitzondering vakantieperiodes- geslot maandagen. Meer inform een routebeschrijving zijn den op www.dafmuseum Foto: Daf Museum

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20