Niemand is zo Frans als Mary Pierce Oranje-debuut lonkt voor Lucius en Opdam SPORT Nederlandse ploeg opent WK honkbal tegen China L O N G I N E S 4 Dekker pt eind 2006 L migradatie club a wasbeurt 'ekding arbiter Tennisster in finale Roland Garros Wim Jansen adviseur Feyenoord 'Overtreding Bouaouzan over de grens' Zes finales voor Harmes en Linders AZ vraagt tien miljoen voor Kromkamp iter nieuwe tner RKC iwiik - Adrie Koster, trai- jan VW-Venlo, treedt in It van RKC Waalwijk. De fige coach volgt Erwin •nan op, die naar Feyen- 5s vertrokken. RKC betaalt uifVV-Venlo een afkoopsom de drievoudige internatio- lie bij de Limburgse eer- irisieclub over een doorlo- contract beschikte. Koster 'Sjelfstandig als trainer werk- ibij Willem II, Roda JC, ^lond Sport, TOP Oss en pior. Met die laatste club loveerde hij in 2002 naar "Mivisie. n. d weer llesseerd Ai :udam - Feyenoordmid- ?2plder Shinji Ono is weer 3sseerd geraakt. De blessu- n"belige Japanner brak zijn jnvoetsbeentje terwijl hij iet Japan in Abu Dahbi ireidde op de komende 'ificatiewedstrijd in en Bahrein. De 25-jarige nist door de kwetsuur het Rooi om de Confederations [}Hat half juni in Duitsland jsowijkerhout - Erik Dek- Jjft langer aan de Rabo- 'nlploeg verbonden. Dekker el overeenstemming bereikt ten contract tot en met het 'van het seizoen 2006. ==5et hij een punt achter zijn aan. Dekker begint vol waar aan zijn elfde seizoen ]Raboploeg. Hij is prof september 1992. Dekker bnog niet wat hij na zijn topbaan gaat doen. B idkoop trainer club Almeria sr 11 a - Bert Goedkoop is sbfeteld als trainer van de wise topclub Unicaja Alme- ike 49-jarige volleybaltrai- oQeft er een contract gete- /va/oor twee jaar. Almeria silérde de afgelopen zes jaar kanse titel. Bij de club >ok de Nederlandse inter- tal Mike van de Goor on- tract. Goedkoop werkte elopen vier jaar als Ljfcoach van Oranje. tuursleden 'telona weg spjoNA - Bij de Spaanse Nalclub Barcelona is een a Srscrisis uitgebroken. De :hjirsleden Josep Maria 1, peu en Sandro Rosell leg- ;1 pteren hun functie neer. 1 het beiden niet eens met pier waarop voorzitter Jo- _J)orta de club leidt. Een Irder was het hoofd van dische afdeling al ver in uit onvrede. De giste- "prokken vice-voorzitter iet alleen kritiek op La- sgihij zei ook dat Johan als adviseur bij Barcelo- lëleel invloed heeft op het en van de voorzitter. Sfdo jaar schorst Danilo Hondo is gisteren je Zwitserse wielerbond jkas doping voor een jaar letjrst. De 31-jarige renner um maart tijdens de Ronde :oiircia betrapt op het ge- ?nkm het stimulerende ind carphedon. De bond gaf tarok een voorwaardelijke it an vijf jaar. Nadat kwam bb staan dat Hondo had ge- rerd hij door zijn ploeg oateiner op straat gezet. iel) ^'iwesteinde/anp - Het n featerdagelftal van voet- eniging Zwaagwesteinde ir <Üe vierde naar de vijfde teruggezet, omdat onbe- de kleding van de ie srechter tijdens de wed- 1 ern een moddersloot heb- ■er-twassen. ovtling was uit de kleedka- igrist, door de sloot ge- K &n weer terug in de lenuimte van de scheids- Ver gelegd. „Dit heeft iets n baks, daarom hebben wij °If zwaar gestraft", aldus ontordvoerder van de Ffommissie van de KNVB bijg Noord gisteren. cident deed zich voor tij en le Friese derby Rijperkerk rdelgwesteinde in mei. De ^elieiste dat Zwaagwestein- is-1 of meer personen ver en ordelijk zou stellen voor 'Ogjmatieve wasbeurt. de club is nooit met na gaaar voren gekomen. Wij 1 n ook niet de indruk dat ïetb fanatiek zocht naar de 1 hji. Daarom straffen wij zo- J" ik spelers als supporters", yel&e zegsman van de jwesteinde is tegen de l beroep gegaan. vrijdag 3 juni 2005 door Martijn van Beeten parijs - Ze is geboren in Canada, groeide op in de Verenigde Sta ten, maar niemand is op dit mo ment zo Frans als Mary Pierce. De 30-jarige tennisster versloeg gisteren de Russin Elena Likovtsjeva in de halve finales van Roland Garros (6-1 6-1) en stuit morgen in de finale op de Belgische Justine Henin-Harden- Henin had in Parijs geen kind aan de Russin Nadia Petrova: 6- 2 en 6-3. Pierce won Roland Garros in 2000, Henin in 2003. Elf jaar geleden, in 1994, verloor een 19-jarige Pierce al eens de finale van Arantxa Sanchez-Vi- cario. Het levensverhaal van Pierce is goed voor een vuistdikke ro man. Ze werd geboren in Mon treal en groeide op in de Ver enigde Staten, waar ze werd op gevoed door haar Franse moe der Yannick en haar tirannise rende Amerikaanse vader Jim. Die moest ooit met een rechter lijk bevel uit de buurt van zijn dochter worden gehouden, maar inmiddels zijn de betrek kingen weer goed. De Amerikaanse tennisbond moest niets hebben van Pierce, die uitweek naar Frankrijk. Maar echt Frans is Mary nooit geweest. Ze kreeg een plek in het Fed Cup-team van Frank rijk, maar kon haar teamgeno ten niet verstaan. En door haar sterallures als Roland Garros-fi- naliste van 1994 en Australian Open-kampioene van 1995 kon ze op weinig sympathie reke nen. Dat kwam in 1996 tot een cli max op Roland Garros. De vrouw van de irritante manier tjes en de lange pauzes tussen punten door, verloor van de Duitse Barbara Rittner en werd uitgejouwd door het Franse pu bliek. Sterker nog, de Duitse werd aangemoedigd. „Ik vroeg me toen af of ik in Parijs was of in Duitsland." Die houding veranderde in het jaar 2000. Met een rozenkrans om de nek kwam Pierce naar Parijs, om haar hervonden ka tholieke geloof te onderstrepen. Ze hield haar persconferenties zelfs in steenkolenfrans. En ze won. Voor het eerst sinds 1967, sinds Frangoise Durr, had Ro land Garros weer een kampioe ne uit eigen land. Ze kreeg een kus van premier Lionel Jospin en een felicitatie- telegram van het Franse voet balelftal dat kort daarna in Ne derland de Europese titel zou pakken. Maar al snel na het feestje kwam een langdurige kater. Pierce moest tot vorig jaar juni wachten op een nieu we toernooizege, in Rosmalen. Mary Pierce versloeg gisteren de Russin Elena Likovtsjeva en bereikte voor de derde keer in haar carrière de eindstrijd van Roland Garros. Foto: Reuters/Charles Platiau Pierce was chronisch gebles seerd, werd steeds zwaarder en raakte uit beeld. „Ik heb altijd de juiste mentaliteit gehad, al leen nooit het lichaam dat daar bijhoort." In 2003 nam Pierce de Neder lander Sven Groeneveld weer in dienst als coach. Ook zocht ze haar toevlucht tot atletiektrai- ner Henk Kraaijenhof. Een jaar lang had ze een kamer in een hotel in Amsterdam. Sinds een jaar traint Pierce bij de Franse tennisbond. Xavier Moreau is nu de man van het fysieke regime. Ook hij gaf de vrouw die ooit bekend stond als 'The Body' mee dat ze moest afvallen om weer te kunnen uit blinken. Ze moest sterker en sneller worden. Het tennis zelf is immers geen probleem. Pier ce speelde tien jaar terug al zo als de huidige generatie dat doet. Ze deelt harde klappen uit vanaf de baseline. Pierce noemt Bradenton in Flo rida nu haar thuis. Daar heeft ze een appartement op de ten- nisacademie van Nick Bollettie- ri. Maar ze heeft ook een flatje in Parijs en dat horen ze in Frankrijk toch liever. Net als vijf jaar geleden, op weg naar haar eerste Roland Garros-titel, wordt Pierce weer gecoacht door haar broer David. Die wei gerde nog in maart vorig jaar, maar durfde drie maanden la ter niet nogmaals nee te zeg gen. Dit jaar geniet Pierce, die in middels bijna vloeiend Frans spreekt, in het Bois de Boulog ne. Ze lijkt geen druk te voelen. Zelfs toen ze het in de vierde ronde tegen Patty Schnyder pas op het elfde matchpoint kon af maken, bleef ze glimlachen. En afgelopen dinsdag, toen ze te gen de Amerikaanse nummer één van de wereld Lindsay Da venport weer op matchpoint stond, laste ze zelfs een pauze in van een paar seconden. Ze keek naar de tribunes, naar het scorebord en haalde diep adem. „Die hoogtepunten zijn ontzet tend snel voorbij en ik wilde dit moment heel bewust beleven", sprak Pierce, die in Parijs de oudste winnares ooit kan wor den. „In al die moeilijke jaren met blessures riep een stemme tje in mijn hoofd dat er nog ten nis in me zat, dat ik nog niet klaar was en er voor mij nog wat te bereiken viel. Ik ben blij dat ik daar naar heb geluis terd." door Peter van Duyl noord wijk - Het ziet er naar uit dat Theo Lucius en Barry Opdam morgen tegen Roemenië hun debuut maken voor het Nederlands elftal. De twee verdedigers vormden gisteren tijdens de training de helft van de defensie van de basis- ploeg. Bondscoach Marco van Basten zal pas enkele uren voor de WK-kwalifïcatiewedstrijd in de Kuip zijn opstelling naar buiten brengen. Hoewel zo wel Opdam als Lucius nog nooit een minuut in Oranje speelde, is de keus voor hen niet eens op zienbarend meer. Het tweetal neemt de plaatsen in van AZ-spelers Jan Kromkamp en Joris Mathij- sen, die beiden langdurig geblesseerd zijn. PSV'er Lucius wordt rechtsback, AZ-speler Opdam de linker centrale verdediger. Khalid Boulahrouz en Giovanni van Bronckhorst completeren het kwartet achterin. Theo Lucius (28) dankt zijn selectie voor een niet onbelangrijk deel aan zijn formidabele optreden in de thuiswedstrijd van PSV tegen AC Milan. De man die bij zijn club zelden eersté keus is, bena derde begin mei in de halve finale van de Cham pions League de perfecte wedstrijd. Hij werd na dat duel ook uitgebreid geprezen door Johan Cruijff, het klankbord van de technische staf van het Nederlands elftal. Barry Opdam (29) maakte op Van Basten vooral indruk tijdens de Europese campagne van AZ. Terwijl vrijwel al zijn ploeggenoten zich al een keer in het oranje mochten hijsen, werd Opdam lang over het hoofd gezien. Nu het seizoen op zijn einde loopt, kan ook Opdam het felbegeerde haasje verdienen. „Hij heeft een hele cyclus van wedstrijden goed gespeeld, vooral Europees", vindt de bondscoach, die in Opdam ook leiding gevende kwaliteiten ontwaart. De trainingspartij die Oranje gisteren in de Kuip afwerkte, liet weinig aan duidelijkheid te wensen over. Het middenveld tegen de Roemenen wordt gevormd door Mark van Bommel, Denny Land zaat en Rafael van der Vaart. Voorin het basis team liepen Dirk Kuijt, Ruud van Nistelrooij en Arjen Robben. Van Basten zei gisteren wel dat hij nog twijfelt om met Robben te beginnen. De aanvaller van Chelsea is volledig fit verklaard door de medische staf van Oranje, maar heeft door blessures al maanden geen hele wedstrijd gespeeld. „Arjen maakt een heel goede indruk", aldus de bonds coach. „De medische staf heeft hem ook losgela ten. Ik zou het wel aandurven om met hem te be ginnen. Of dat ook verstandig is, is een tweede." Als Van Basten toch besluit zuinig met Robben te zijn, dan debuteert ook Robin van Persie. De aanvaller van Arsenal maakt al meer dan een week een overtuigende indruk in het kamp van Oranje. Van Basten: „Een echte topspeler moet iets willen doen om op te vallen. Van Persie be gint dat nu te krijgen." Van Basten gaat er van uit dat Oranje morgen in Rotterdam het spel moet maken. Toch wil hij voorkomen dat het Nederlands elftal het onheil over zich afroept door als een kip zonder kop naar voren te rennen. „Waar het kan, moeten we het initiatief grijpen", zei de coach. „Maar dat moet wel met een bepaalde discipline, zodat we bij balverlies niet gelijk een counter om de oren krijgen. Dat is een van de belangrijkste bood schappen die we de ploeg willen meegeven." Want ondanks de simpele zege die Nederland eind maart in Roemenië boekte (0-2) en ondanks de kloof van zes verliespunten met de Oost-Euro peanen meent Van Basten dat Oranje op zijn hoede moet zijn. „Roemenië vecht voor zijn laat ste kans. Ik verwacht een heel gemotiveerde ploeg. We moeten ons voorbereiden op een be hoorlijke kluif." Mocht Oranje desondanks onderuit gaan - wat de eerste nederlaag onder Van Basten zou bete kenen - dan heeft dat niets te maken met de on gelukkige agendering van de duels met Roeme nië en ook Finland (volgende week woensdag). Ook aan het einde van een lang seizoen, met de vakantie in aantocht, zegt Van Basten niets te klagen te hebben over de inzet van de internatio nals. „Vorige week is er goed getraind en dat is deze week niet anders. Ik zie niet dat deze jon gens aan het einde van hun Latijn zijn, ik merk nog steeds een bepaalde gretigheid." rotterdam/anp - Oud-intema- tional Wim Jansen keert terug bij Feyenoord als prominent adviseur. De 58-jarige Rotter dammer heeft ingestemd met een nieuw dienstverband bij zijn jeugdliefde. Na zijn loop baan als middenvelder was hij in de beginjaren negentig eerst als trainer en daarna als tech nisch directeur actief in de Kuip. Jansen dient de directie van Feyenoord gevraagd en onge vraagd van advies bij het aan- en verkoopbeleid, de jeugdop leiding, de scouting, de samen werkingsverbanden met andere clubs en andere technische za ken. Het dienstverband met de oud-international gaat per 1 juli zeist/anp - Voor Niels Kokmeij- er en zijn raadsman is er geen twijfel mogelijk. Spartaan Ra- chid Bouaouzan maakte door een ontoelaatbare actie op het Rotterdamse Kasteel een einde aan de voetballoopbaan van de Go Ahead Eagles-speler. Het kamp-Kokmeijer eiste gis teren voor de arbitragecommis sie van de KNVB in Zeist dat zo wel Bouaouzan als werkgever Sparta aansprakelijk wordt ge steld voor alle schade. Wanneer er een uitspraak komt, is nog onduidelijk. De kans bestaat dat de raadsman van Kokmeijer nog getuigen wil horen. Voor de commissie zelf hoeft dat niet meer. Door onbesuisd inkomen van Bouaouzan liep Kokmeijer (27) in het laatste duel voor de win terstop een open dubbele beenbreuk (met complicaties) op. Het is nog maar de vraag of hij ooit nog normaal kan lopen. Voor advocaat mr. Dekker staat vast dat de Spartaan roekeloos en onbehoorlijk heeft gehan deld. Het Openbaar Ministerie zag in de actie van Bouaouzan een re den om de speler ook strafrech telijk te vervolgen. Die zaak dient binnenkort. Dat sterkte Dekker donderdagavond in zijn mening dat op die voetbal avond in Rotterdam de grens van het toelaatbare was over schreden. Dus moet de arbitra gecommissie Bouaouzan en Sparta aansprakelijk stellen, pleitte hij. De raadsman van de Spartaan, die voor zijn overtreding voor tien duels werd geschorst, be streed dat er opzet in het spel was. Sparta verdedigde nog maals het standpunt dat de club in materiële zin geen partij debrecen - Turnsters Suzanne Harmes (foto) en Loes Linders hebben bij de Europese titelstrijd in Debrecen zes finaleplaatsen behaald. Beiden bereikten de eindstrijd op de meerkamp, Harmes staat bovendien in drie toestelfinales en Linders in één. Harmes eindigde gisteren in Honga rije in de kwalificatiewedstrijd met 35,212 punten als elfde, terwijl Linders met de score 35,162 twaalfde werd. Harmes bereikte de finales van sprong, vloer en balk, Linders schaarde zich bij de beste acht op balk. Danila Koster (17de met 34,424) en Verona van de Leur (23ste met 34,137) haalden geen finaleplekken. Ze zijn wel bij de beste 24, de eis voor de meerkampfinale, maar per land mogen slechts twee turnsters mee doen aan die eindstrijd. Vandaag is de kwalificatie van de mannen. Morgen zijn de meerkampfinales, zondag zijn op de slotdag de toestelfi nales. Foto: ANP/Robin Utrecht UITSLAGEN Phoenix. NBA, play-offs. Western Conference, finale-, San Antonio Spurs - Phoenix Suns 101-95. Eindstand best-of-se- ven 4-1 Spurs naar finale NBA. GOLF Newport. Wales Open, Europese Tour Stand na le ronde: 1. Emerson (Engl, Heath (Eng), Jiménez (Spa), Lynn (Eng), Senior (Aus) Teillena (Fra) 63 slagen (-6), 7. Little (Eng), Woosnam (Wal) 64, 133. Muntz (Ned) 73 (+4) PRIJSVRAGEN Lucky Day 3719, 2 juni. 2, 9. 13, 21. 22, 27, 30, 33. 34, 35, 40, 43. 46, 56,61,63,68,69,71, 79. (Onder voorbehoud van typefouten) Parijs. Roland Garros. Vrouwen enkelspel, halve finales: Henin-Har- denne (Bel/10) - Petrova (Rus/7) 6-2 6-3, Pier ce (Fra/21)- Lichovtseva (Rus/16) 6-1 6-1 Mannen, dubbelspel, halve finales: Björkman- /Mirni (Zwe/WRu/2) - Gonzalez/Massu (Chl) 6- 3 4-6 6-4, Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/3) - Knowles/Nestor (Bah/Can/1) 6-3 3-2 opgave. Gemengd dubbelspel, halve finales: Hantu- chova/Santoro (Slw/Fra) - Miskina/Björkman 7- 5 05 6-0, Navratilova/Paes (VSt/lna) - Stosur- /Henley (Aus) 6-2 6-3. Jongens enkelspel, kwartfinale: Van der Duin (Ned) - Dolgopolov (Oek) 4-6 6-4 6-1 Debrecen (Hon). EK turnen. Vrouwen, meerkamp, kwalificatie: 1 Lepen- nec (Fra) 37,500 punten. 2. Tweddle (GBr) 36,725, 3. Benolli (Ita) 36,349, 4. Debauve (Fra) 36,224. 5. Severino (Fra) 36.212, 6. Lotsjeko (Rus) 36,161, 11. Harmes 35,212 (sprong 9,000, brug 8,212. balk 8,925, vloer 9,075), 12 Linders 35,162 (sprong 8,950, brug 8,625, balk 8,912, vloer 8.675). 17 Koster 34,424 (sprong 8,950, brug 8.975, balk 8.087, vloer 8,412), Van de Leur 34,137 (sprong 8,975, brug 8,612, balk 8,025. vloer 8,525) Sprong: 7. Harmes 9,044 (9,000- 9,087). Bijzonderheid: Harmes en Linders geplaatst voor meerkampfinale Harmes geplaatst voor toestelfinales sprong, balk en vloer Linders geplaatst voor toestelfinale balk. VOETBAL Oefeninterland. Finland - Denemarken 0-1 (0-0). 90. Silber- bauer 0-1. WIELRENNEN Ronde van Luxemburg Eerste etappe, Luxemburg - Mondorf: 1 Bau- mann (Dui) 176 km in 4.17.17, 2. Ongarato (Ita), 3. Hayman (Aus). 4. Lagoetin (Oez), 5. Bos (Ned), 6. Valach (Slw), 22 Scheuneman, 25. Ten Dam, 26. Boven. 44 Mutsaars op 14 43. 45. Van Katwijk. 47 Veneberg, 48 Van der Wal, 49 Smink, 59. Schmitz, 61. Van Dijk. 67. Giling, 68 Kroon, 74. Koerts. Bicicleta Vasca Tweede etappe, Sopelana - Tolosa: 1. Jiménez (Spa) 181,5 km in 4.34.59. 2. Pena (Spa) op 2.40, 3 Cavallari (Ita) 3.03, 4 Palomares (Spa). 5 Efimkin (Rus) 5.11,6. Almagro (Spa) 6.17. Algemeen klassement: 1. Jiménez 8.34.18, 2. Palomares op 2.40, 3 Cavallari 2 44, 4 Pena 5.38, 5. Santambrogio (Ita) 7.16, 6. Rodri guez (Spa) 7.34. door Bart Boerop capelle aan den ijssei - Robert Eenhoorn kon een lach niet on derdrukken toen hem werd ge vraagd of hij, als hij het voor het zeggen had, China had gekozen als tegenstander voor de ope ningswedstrijd van het WK honkbal. Het is geen geheim dat Eenhoorn, als bondscoach van het organiserende land, een flinke vinger in de pap heeft gehad bij het samenstel len van het speelschema, dat gisteren werd bekendgemaakt. Nederland - China op vrijdag avond 2 september in Rotter dam was de wens van Een hoorn en, in het verlengde daarvan, een halve dag later een duel met Zweden. De wens kwam uit. „We weten uit het verleden dat we moeite hebben om direct na een avondwed strijd 's middags te spelen", leg de Eenhoorn uit. Die hobbel kan gemakkelijker genomen worden tegen een van de min dere deelnemers, Zweden dus. Andere zwakke broeders zijn er niet echt in de poule van Oran je, die verder bestaat uit Cuba, Zuid-Korea, Panama, Brazilië, Zuid-Afrika en Canada. De an dere poule is samengesteld uit Japan, Australië, Puerto Rico, Taiwan. Nicaragua, Grieken land, Colombia, Spanje en de Verenigde Staten. Het zal een hels karwei worden voor het Nederlands team om bij de beste vier van de poule te komen, maar toch is dat waar Eenhoorn op mikt. „Een plek in de kwartfinale is een reële doel stelling. We zullen teleurgesteld zijn als we dat niet halen." Bij het samenstellen van het speelschema is zo veel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de deelnemers. Zo honkbalt Zuid-Korea voorna melijk in Eindhoven, omdat dat land nauwe zakelijke banden heeft met technologiebedrijven in die speelstad. Ook het ministerie van Binnen landse Zaken had invloed op het WK-schema. Zo is het duel Taiwan - Verenigde Staten op last van de overheid verplaatst naar 13 september. Dat duel stond gepland voor 11 septem ber, een gevoelige datum sinds de aanslagen van 2001 in de Verenigde Staten. Toch is de verplaatsing wonderlijk, want in de Amerikaanse profcompe titie wordt op die dag gewoon gehonkbald. Afhankelijk van mogelijke inter nationale spanningen in sep tember wijst de overheid nog meer duels aan waar strengere toegangscontrole geldt. De honkbalsupporter zal hoe dan ook zijn koelbox thuis moeten laten, want die mogen de stadi ons niet in. Oranje kan zich niet langdurig voorbereiden op het WK in ei gen land. De Nederlandse com petitie zit de honkballers in de weg. Eenhoorn heeft maar ze ven dagen om zijn mannen klaar te stomen. Dat zijn er nog altijd drie meer dan voor het EK, dat in juli in Tsjechië wordt gehouden. „We zijn nu een maal geen Cuba, dat zich twee maanden op het WK kan voor bereiden", zei de bondscoach met gevoel voor understate ment. Speelschema Nederland Vrijdag 2 september Nederland - China. Rot terdam (19.15 uur) Zaterdag 3 september Zweden - Nederland. Rotterdam (13.00 uur). Zondag 4 september Nederland - Zuid-Ko rea. Rotterdam (13-O^un Dinsdag 6 scptembflPNederland - Brazilië. Haarlem (19.00 uur). Woensdag 7 september Zuid-Afrika - Neder land, Rotterdam 19.00 uur) Vrijdag 9 september Canada - Nederland. Haarlem 19 00 uurl. Zaterdag 10 september Nederland - Panama. Haarlem (19.00 uur) Zondag 11 september Cuba - Nederland. Rotterdam (13.00 uur). alkmaar/anp - AZ-verdediger Jan Kromkamp is nog steeds te koop. Voor 10 miljoen euro mag het geïnteresseerde FC Porto, de nieuwe club van de voormalige AZ-trainer Co Adriaanse, de 24-ja- rige international aantrekken. „En niet voor 15 miljoen euro, zoals zijn zaak waarnemer Edwin Olde Riekerink naar buiten heeft gebracht", legde een AZ-woordvoerder uit. „AZ praat normaal niet over bedragen, maar nu hij het verkeerde bedrag heeft genoemd, willen wij wel even de juiste afkoopsom meedelen." De AZ-zegsman gaf toe dat de transferwaarde van Kromkamp eerder dit jaar nog wel 15 mil joen euro bedroeg. „Maar dat bedrag is inmid dels naar beneden bijgesteld. In het afgelopen seizoen toonde Valencia belang stelling voor Kromkamp. Op het bod van onge veer 3 miljoen euro wilde AZ toen niet ingaan.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17