ele welpen ten prooi ntsnappen Valken '68 klaart volgende klus SPORT 9 Rodenburg krijgt nog één kans jax komt naar Rijnsburg Zes schakers met volle score Sara Carrigan wint de 'Parel' BALLETJE MET G-trainer UVS zwaait af 'Mourad' Heemskerk t donderdag 2 juni 2005 katwijk - Voetbalclub Quick Boys moet de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen zonder publiek spelen. Dat is het belangrijkste aspect van de hernieuwde straf die de tuchtcommissie van West I heeft opgelegd naar aanleiding van het 'bananen-incident'. In eerste instantie had de tuchtcommissie de Katwijkers een punt in mindering gebracht. In hoger beroep werd deze straf nietig verklaard en werd de zaak wegens procedurefouten terugver wezen naar de tuchtcommissie. Het bestuur van Quick Boys probeerde nog vergeefs bij de burger rechter de strafzaak te seponeren. De commissie heeft de puntenstraf dus herzien en omgezet in een duel zonder publiek. De geld boete werd gehandhaafd: 1500 euro. Verder werd de voorwaardelijke straf van 1000 euro van bijna twee jaar geleden, na incidenten in Harkema, omgezet in een onvoorwaardelijke straf. Het incident speelde zich af in de thuiswedstrijd tegen Capelle op 2 april. De donkere scheids rechter Doest staakte het duel, nadat Quick Boys supporters enkele bananen op het veld hadden gegooid. Robbert Minkhorst :e ;soop - Terwijl toeschouwers de spelers van het Rotter- GLZ feestvieren op het in Boskoop, staat het elftal loodenburg al onder de nhe. Trainer Arno Lancel van I tidse vierdeklasser heeft het raad gekregen. In zijn een- >nïleeft hij, de rug gekeerd de feestende Turkse Rotter- 3*mers, zijn verdriet. „Het had .i vandaag gekund", legt de i later een verklaring af. -k|r we hebben het gewoon stjoed gedaan." inale in de nacompetitie igt voor Roodenburg in een ia. De ploeg, die een uur i de betere is en die ver- li op voorsprong komt, laat iuedstrijd uit de handen glip- >/0 GLZ. ontsnapt en viert het ehoud in de vierde klasse n- ïn kampioenschap van Ga- aray. Voor Roodenburg tondag een herkansing, als lub in Moerkapelle de an- verliezend finalist treft: la. De winnaar van dat promoveert alsnog, ftochtelijk aangemoedigd twee kleine supporters- res beginnen de voetballers "het vuur in de schenen aan wedstrijd. Het duel ont- ■n direct omdat Rooden- U in de eerste tien minuten jn paar keer dichtbij een bunt is. Het beduusde tdrift Laat Zegevieren loopt jlgens een uur lang achter iidenaars aan. Jekl de piepjonge voorhoede —Et de Rotterdamse ploeg es enauwd voetbal. Het wordt den|Roodenburg daarna alleen inaar rooskleuriger als de geblesseerde spelverdeler de tegenstander uitvalt, aond Stolk 1-0 maakt en de [sachter van GLZ zijn char- p de ongrijpbare Bilal Bad- i al in de eerste helft met gele kaarten moet beko- GLZ ligt op sterven, maar lenburg blijft onhandig als yelp stoeien met zijn prooi, jerste waarschuwingen dat nog leeft, slaat het elftal in ind. Dankzij laconiek ver- jen bijt de ploeg terug (1-1) en vlak voor rust is het Rooden- burg-keeper Ahmed Sabahoglu die met een felle reflex knap zijn team op de been houdt. Appèls voor strafschoppen en dubieuze handsballen kunnen Roodenburg daarna ook niet meer helpen. Spartelend, vech tend en sarrend ontworstelt GLZ zich aan zijn veel sterkere jager. Opnieuw biedt klungelig verdedigingswerk de Rotter damse ploeg een uitweg, en de ze keer laat het elftal zich niet meer in de hielen bijten. Een verkeerd geraakte voorzet be landt bij de tweede paal en leidt tot de 1-2. Tekend voor de bewonderings- waardige, maar lang ogen schijnlijk kansloze overlevings drang van de Rotterdammers is de veel te zware spits Hassan Dogan. Hij is er een van het ty pe voor 'oorlog in de zestien', maar hij loopt uiteindelijk in de gehele tweede helft overal het voetbal van Roodenburg te ont regelen. Hij speelt het ook zo gewiekst dat al zijn (kleine) overtredingen en zijn spelbe derf net niet genoeg zijn voor een tweede gele kaart. Zo'n speler zou Roodenburg woensdagavond al naar de der de klasse hebben geholpen. Trainer Lancel weet het. „Ik heb het ook nog wel gepro beerd, met de jongens Pret en Peter van der Burg. De ouderen moesten wat rust brengen, maar het lukte niet meer. Op een gegeven moment liep ie dereen bij ons door elkaar heen." Voor Lancel is het te hopen dat hij zondag iemand heeft gevon den die de welpen bij de hand neemt - want met de opstelling 'wordt het puzzelen', geeft hij aan. De oude leeuw Pascal Ho- man is geschorst vanwege de gele kaart die hij kreeg, en Zak- haria Bounif is dat ook. „Maar we moeten verder. We hebben nog één kans." GLZ - Roodenburg 2-1 (1-1). 24. Stolk 0-1, 31. Remzi Ekin<;i 1-1, 62. Saddat Oguz 2-1. Toeschouwers: 150. Roodenburg: Sabahoglu: Al Moka- dem, Homan, Bounif (70. Van der Burg), Ochan; Van Kooperen, Lakhal (68. P. Pret), Dahmani, Baddouri (81. R. Pret); Souhoka, Stolk. burg - Rijnsburgse Boys ontvangt op zaterdag 16 juli Ajax. De nvedstrijd staat in het teken van het 75-jarig jubileum van burgse Boys. De voorverkoop voor het duel op De Middel- gaat deze week van start. Zitplaatsen op de overdekte tribune in 20,00. De wedstrijd begint om 15.00 uur. In 2001 kwam ook al eens naar Rijnsburg. door Peter van der Hulst valkenburg - Valken '68 krijgt voor het tweede opeenvolgende jaar de kans om te promoveren naar de eerste klasse. Vorig sei zoen ging het tegen Naaldwijk op het nippertje mis. Valken miste op penalty's het over- gangsbewijs, zaterdag volgt op het veld van Wilhelmus in Voorburg (aanvang 14.30 uur) tegen Lyra de tweede kans. De ploeg van coach Piet van Duijn bereikte de finale door gister avond voor eigen publiek te winnen (2-0) van BVCB. Uit was al met 3-1 gezegevierd. „Ik weet eigenlijk ook niet wat er gebeurt. In mijn eerste sei zoen bij Valken haalden we al de nacompetitie, in het tweede jaar promoveerden we via die extra reeks naar de tweede klas se, vorig jaar ging het op penal ty's mis en nu staan we weer in de finale", reageerde een opge luchte Van Duijn. Hij dreigde zelf de eindstrijd vanwege een vakantie te missen. Zijn vlucht stond voor zaterdag gepland, maar het gezin vertrekt een dag later. „Het is goed geregeld." Dat Valken '68 zich opnieuw mengt in de strijd om de prij zen is opmerkelijk. In het slot van de reguliere competitie raakte het elftal van slag en werd na een gelijkspel met Overbos met moeite de nacom petitie bereikt. „De spelers groep is de laatste weken weer naar elkaar toe gegroeid. Ieder een lacht weer op de trainingen en gelooft er weer in. We zijn een ploeg die het van het col lectief moet hebben en die een heid stralen we weer uit. Dan winnen we ook de duels", ver klaarde verdediger André Vooijs de ommekeer. De schoonheidsprijs verdiende de wedstrijd gisteren aller minst. Beide ploegen lieten niet blijken in de eerste klasse wat te zoeken te hebben. Bovendien werd het duel ontsierd door tal van grove overtredingen en twee rode kaarten voor BVCB- verdediger Christiaan Snel en zijn trainer Henk Boon. Arbiter Aarden had door zijn eigen warrige optreden niet echt een makkelijk avondje. Naast de ro de kaart deelde hij zeven keer geel uit, waarvan drie aan Val ken-spelers. „Valken mocht vanavond alles. De scheidsrechter had er drie jongens uit moeten sturen, maar wij krijgen de rode kaar ten. Christiaan had de bal niet weg moeten gooien, maar ik kon me zijn frustratie wel voor stellen", meende Boon, die ge makshalve voorbij ging aan het feit dat zijn voetballers zich al lerminst als lieverdjes gedroe gen. Zelf droeg hij evenmin bij aan een rustig verloop van het duel. Aarden was de opmerkin gen van de bank van BVCB op een gegeven moment zat en stuurde ook de coach weg. Valken maakte van alle com- Verdediger André Vooijs opende uit een vrije trap de score voor Valken '68. Foto: Nico Ouwehand motie sluw gebruik. Met la chende gezichten, soms op zichtige valpartijen na een lich te aanraking en van tijd tot tijd ook de botte bijl, werd nog wat olie op het vuur gegooid. „Nee, wij zijn ook geen watjes. Nog nooit geweest", gaf Vooijs toe. De verdediger die dit seizoen al tien wedstrijden langs de kant zat vanwege de vele kaarten, is in de nacompetitie nog buiten schot gebleven, zoals hij ook aanvallend het lekkerste voor het laatst heeft bewaard. Tegen Die Haghe krulde hij de bal uit een vrije trap fantastisch in het doel en vlak na rust herhaalde hij de truc tegen BVCB. Dat terwijl Valken in het begin niet bij de les was. Een schot van BVCB'er Gerrie Schuma cher ging net naast en Aarden negeerde een handsbal van Matthijs van den Blink in het eigen strafschopgebied. Later moest Vooijs een mispeer van diezelfde speler in de doel- mond keren. Wilbert Star en Vooijs stelden daar enkele kan sen voor Valken tegenover. Na rust was het duel gelopen toen Snel werd weggestuurd, al stichtte BVCB met tien man nog gevaar. In de slotfase kwam de thuisploeg op 2-0 na een verre inworp van Vooijs. Frank Duindam verlengde de bal met Cor van Dusseldorp (RDC) heeft de finale van het regionale kampioenschap sneldammen gewonnen (DMH). De Leide- naar won in de eindstrijd (acht- kamp) vijf partijen en maakte er twee remise (twaalf punten). Tweede werd Evert Dollekamp met tien punten. Wim Brem- mer en Michiel Kloosterziel deelden met negen punten het brons. darts De Leidse runner-up Elbee (Leidsche Boys) is er niet in ge slaagd het punt achterstand op koploper Bolle Olifant 2 goed te maken. Beide ploegen wonnen hun duel in de laatste ronde van de regionale eredivisie wel iswaar met 9-1, maar Elbee moest met 10-0 winnen om er alsnog twee barragewedstrijden uit te kunnen slepen. Elbee rest volgende week nog de sportieve wraak in de halve finales van de regionale bekercompetitie, waarin beide ploegen bij de laatste vier zitten. Eindstand aan kop: 1. Bolle Olifant II26- 208, 2. Elbee 26-207, 3. United 26-190, 4. Ramses Sjaffies 26- 158, 5. Downstairs 26-133. De Leidse Go Club (LGoC) heeft in de tweede ronde van de na tionale voorjaarscompetitie (hoofdklasse) met 2-1 van kop loper Utrecht gewonnen. Ar- noud Rutgers van der Loeff, en Andreas Dros wonnen hun par tij voor Leiden. Koos Groene- veld verloor. Hierdoor klom Leiden naar de tweede plaats op de ranglijst achter lijstaan voerder Utrecht. schaken De Leidse grootmeester Erik van den Doel was in Amster dam co-winnaar - samen met de Amerikaanse grootmeester Yasser Seirawan - van het twee de NK Fischer Random Chess. Bij deze spelsoort wordt de be- ginstelling via een willekeurige keuze bepaald. Beide groot meesters maakte remise tegen elkaar in de vierde ronde, waar na ze op 6,5 punten uit zeven ronden eindigden en de eerste prijs deelden. Leiderdorper Joop Piket behaal de afgelopen weekeinde het se niorenkampioenschap (50+) van de Leidse Schaakbond. De Oegstgeest'80-veteraan bleef ongeslagen en scoorde zeven punten uit zeven ronden. Piket verdiende tevens een startbe wijs aan het NK-senioren 2005 in juli te Oosterbeek. snooker Nederlands kampioen Stefan Mazrocis (Noordwijk) heeft op 31 mei in Ostrow Wielkopolski de Polish Open gewonnen. In de finale versloeg de Noordwij- ker Mark Joyce. Het toernooi ging vooraf aan het Europese kampioenschap (1-11 juni) in Polen. Mazrocis is een van de titelfavorieten, want hij behaal de ooit al eens goud en brons op het EK. het hoofd waarna Wilbert Star van dichtbij binnen kon kop pen, 2-0. BVCB, dat ook al twee keer in de competitie verloor, moest opnieuw zijn meerdere erkennen. „Als je vier keer wint dan moet je constateren dat Valken de sterkste ploeg is", beaamde ook Boon uiteindelijk. Valken '68 - BVCB 2-0 (0-0). 52. Vooijs 1-0. 94. Wilbert Star 2-0. Scheidsrechten Aarden. Rood: 60. Snel (BVCB, 2x geel), 65. Boon (trainet BVCB). Toeschouwers: 300. Valken '68: Dirk Varkevisser; Van den Blink (90. De Ridder). Van der Plas, Vooijs, Fedor van den Hoek; De Vries, Wilbert Star, Simon Varkevisser; Bol (72. Duindam), De Mooij, Van der Meij. schaken - Na de derde ronde in het individuele kampioenschap van de Leidse Schaakbond zijn er nog zes spelers met de volle score van drie punten. Titelfa- voriet en internationaal mees ter Mark van der Werf, FIDE- meesters Wim Heemskerk en Rudy van Wessel, NK-jeugd 2004 Dennis Ruijgrok, Fred Slingerland en Mark Irwin. Leidenaar Van der Werf bouw de een klein plusje uit naar een winnend eindspelvoordeel en Leiderdorper Van Wessel ver sloeg het jeugdtalent Jeffrey van Vliet (Sassenheim) die na enke le onhandigheden een stuk ver loor. In de confrontaties aan de topborden tussen de LSG'ers Heemskerk tegen Raoul van Ke tel, Eelco Kuipers tegen Albert Termeulen en Irwin tegen Chris Devine waren eerstgenoemde witspelers de krachtige win naars. Bij de NK-jeugd Ruijgrok was een hectisch tijdnoodduel scherprechter voor Ivo Wanto- la, die een lopereindspel foutief beoordeelde en verloor. Oegstgeest'80-coryfee Fred Slingerland had opnieuw wei nig moeite met zijn tegenstan der. Dit keer werd Willem-Jan van Briemen (Philidor) opval lend snel opzij gezet. De vierde ronde in het Leidse denksport centrum is op dinsdag 7 juni. harderwijk - Sara Carrigan heeft gisteren de wielerwedstrijd Parel van de Veluwe gewonnen. De olympisch kampioene op de weg, lid van Ton van Bemmelen/AA Drinks, arriveerde na 141 kilometer solo aan de streep in Harderwijk. Carrigan maakte deel uit van een kopgroep van zeven. Op twee kilometer van de finish liet ze haar metgezellen achter. Ploeggenote Suzanne de Goede eindigde op tien seconden als tweede. (bij)zaken in de sport an Kwestro temidden van zijn mannen, die hij volgend jaar niet meer onder hoede zal hebben. Foto: Taco van der Eb iin - Na zestien jaar moet UVS op zoek naar een andere trainer voor het G- m. Johan Kwestro, vanaf de oprichting bij de G-afdeling van UVS betrokken, let trainerspensioen. De Oegstgeestenaar begon al in 1983 bij Leidse Spurs, ar verstandelijk gehandicapten met elkaar voetbalden. Zes jaar later meldde groep die inmiddels flink was gegroeid zich aan bij UVS. Daar konden de itbaliers meedoen aan de competitie en al in het eerste seizoen was er een hpioenschap te vieren. Inmiddels spelen bij UVS dik veertig G-voetballers. Zij eten het voortaan doen zonder Kwestro, die vorige week een roerend af- eid kreeg van zijn mannen. Missen voor een leeg doel; net even te vaak sho wen met het kraagje van je shirt dat omhoog staat, met het verkeerde meisje flikflooien: bij FC Rijnvogels hebben ze daar een prijs voor. Voor mis- peren in de brede zin van het woord scoren spelers van de zaterdageersteklasser punten. De meeste punten waren dit seizoen voor Patrick Heemskerk. De voetballer die teruggaat naar Quick Boys, is een jaar lang eigenaar van de Mourad-bokaal. De naam is te danken aan de FC Den Bosch-speler met dezelfde naam. „Die is nogal lelijk", legt de be denker van de prijs, speler René Ruwaard, uit. En de trofee is gevreesd, verzekert hij. „Je bent een jaar lang de Mourad. In het café word je zo aange sproken, je krijgt sms'jes, mailtjes - je wordt er be hoorlijk mee gepest." Ruwaard kan het weten; vorig jaar was de bonkige spits zélf de klos. „Ik heb de prijs bedacht, ik was gewoon aan de beurt." Die eer heeft wel een aardi ge bijkomstigheid: de winnaar mag zelf zijn opvol ger aanwijzen. Ruwaard besloot er uiteindelijk een happening van te maken. Tijdens het seizoen hield hij weliswaar de punten bij, maar voor de zes spe lers die hij nomineerde, organiseerde hij uiteinde lijk een verkiezing bij de afsluiting van het seizoen. „En de kandidaten hebben die avond nog druk campagne gevoerd. Dan proberen ze het publiek om te kopen. Patrick heeft zo nog heel wat biertjes weggegeven. Maar Patrick is nogal ijdel, dat heeft hem niet geholpen", verklaart Ruwaard. „En de speler van het jaar krijgt een applausje, maar de Mourad gaat bij ons echt op de schouders." De verkiezing was doorgestoken kaart, reageert Heemskerk. „Ik wist van tevoren al dat ik hem van René zou krijgen. Die ziel heeft jullie zelf zeker ge beld? (Balletje Met: Nee, het is eigen speurwerk ge weest) Onder het mom van een democratische stemming was het een complotje. Het hele jaar stond Jaco de Jong bovenaan. Hij kreeg één stem en ik wel honderd geloof ik." Heemskerk ontkent verder dat hij campagne heeft gevoerd. WWW.BALLETJE.NET 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de re gio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sport clubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actu eel? Deze keer de hockeyclub LO- HC uit Oegstgeest (www.lohc.nl) Routebeschrijving: in twee klikken zijn we bij de routebe schrijving, ook die per trein en bus. Uitslagen: we moeten door naar de site van de hockey- bond. Er is aandacht op de homepage voor de kampioenen van afgelopen weekeinde. Actualiteit: een pagina vol met actualiteiten, het is duidelijk dat de club een actief 'web- team' heeft. Vormgeving: hier is een 'prof aan te pas gekomen. Sponsors: pagina met de spon sors. Apart 'hoofdstuk' voor de businessclub. Leden van de bu sinessclub worden uitgebreid geportretteerd. Overige informatie: het deel over de geschiedenis van de club zou wel iets 'opgeleukt' mogen worden, maar dat is wel het enige puntje van kritiek op deze website. Verder is alles te vinden. Elke onderdeel van de club krijgt uitgebreid aandacht. Origineel is het item 'gevon den/verloren', om de gevonden voorwerpen weer bij de recht matige eigenaar terug te bezor gen. Eindoordeel: deze rubriek wordt afgesloten met de beste site van een regionale sportclub die de jury is tegengekomen. Een aanrader voor elke sport club die serieus met internet bezig is. LOHC wint de serie 'www.balletje.net' met afstand. Eindklassement 1 LOHC 9,0 Stompwijk '92 7,0 De Columbiaan 6,0 2 Fluks 7,5 Alkmania 7,0 Gemini Kangeroes 6,0 3 Lugdunum 7,0 13 Saturnus 6,5 RDC 6.0 TV Meerburg 7,0 Donar 6,5 TC Unicum 6,0 SVOW 7,0 w Leiden 6,5 25 Jolanda Mens 6- Valken '68 7,0 The Flags 6,5 Alphense Boys 5,5 Roomburg 7,0 17 Avanti 6,0 27 BS Leiden 5,0 De Danaïden 7,0 LSW'70 6,0 LSG 5.0 RCL 7,0 AV Rijnsoever 6,0 Meerburg 5,0 Foreholte 7,0 BV Leiderdorp 6,0 30 Docos 3,5

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23