Carrière Lotz voorbij na epo-vondst SPORT Maarten Ducrot: 'Dit doe je niet in je eentje' Robben en Boul^hrouz bijna honderd procent Koeman heeft geen plaats voor Babos Puerta wil zwarte periode vergeten Eiffel Towers wil samengaan met Den Bosch pSja°rUcaties ff f y \qIr Hoge boetes in zaak Cole rtes Rodriguez cepteert straf Jr- RBC Roosendaal moet in de laatste drie wedstrij- ,van de nacompetitie doen der José Fortes Rodriguez, jerdediger heeft gisteren {schikkingsvoorstel van zes jstrijden schorsing geaccep- d. Fortes Rodriguez kreeg in duel met FC Volendam, tel- (voor de nacompetie, de kaart wegens het slaan van nstander Jeroen Ketting, r de voetballer was het zijn ;de rode kaart sinds hij in •mber de overstap van AZ RBC Roosendaal maakte. Jou talent n het jaar viJK - De 19-jarige Feye- tder Salomon Kalou krijgt ïhan Cruijff Prijs voor het ït van het jaar in de eredivi- Een brede vakjury, met on- tnderen de trainers Marco Basten, Guus Hiddink, d Gullit en Wim Jansen, ko- de voetballer tot de groot- »elofte. Het is de derde keer ie prijs wordt uitgereikt. Ar- lobben (2003) en Wesley jder (2004) gingen hem Ivin Maduro de Yankees haag - De Nederlandse in- Stional Calvin Maduro l een contract voor de rest het seizoen getekend bij de York Yankees. De 30-jarige >er wordt naar verwachting Minor League bij de Co- Dus Clippers (Class AAA) of Iton Thunder (Class AA) frgebracht. Maduro, gebo- >p Aruba, kwam in de Ma- eague uit voor de Philadel- Phillies (1996-1997) en pore Orioles (2000-2002) peelde 68 wedstrijden op loogste niveau. Het afgelo- Beizoen kwam Maduro uit HCAW. donderdag 2 juni 2005 door Roel Wiche we velg em/lan aken - De carri ère van profwielrenner Marc Lotz lijkt geruïneerd nu hij is betrapt op het gebruik en bezit van epo. De 31-jarige Limburger heeft be kend. Hij nam gisterochtend on middellijk ontslag bij de Belgi sche topploeg Quick Step. Lotz moet voor een schorsing van minstens twee jaar vrezen. Mare Lotz werd afgelopen dins dag overrompeld door een inval van de Belgische justitie in zijn huis in Smeermaas, net over de grens bij Maastricht. Bij de huiszoeking werden meerdere dopingproducten aangetroffen, waaronder epo. Justitie werd vermoedelijk op het spoor gezet door een Nederlander die in Lanaken handelde in groeihor monen en anabole steroïden. Deze man werd vorige week donderdag aangehouden door de witwascel van de Raadkamer van Tongeren. Hij zou hebben bekend dat Mare Lotz een van zijn klanten was. Ingewijden sluiten een dopingnetwerk niet uit, maar bewijzen daarvoor ontbreken vooralsnog. De Limburgse prof was gisteren niet bereikbaar, maar bekende in een officiële verklaring aan persbureau Belga 'het bezit en gebruik van het verboden mid del epo'. Volgens Lotz nam hij zijn toevlucht tot doping met het oog op de naderende Tour de France. ,,De drang om de ploeg en mijn omgeving niet te leur te stellen was zo groot dat ik mijn toevlucht heb genomen tot deze handelwijze, waarvan ik ook besef dat ze onaanvaard baar is. Ik betreur dan ook dat ik het vertrouwen en de steun van mijn ploeg, supporters en familie geschaad heb door deze misstap." Quick Step-ploegleider Patrick Lefevere is ontgoocheld dat juist Marc Lotz, die in de winter van Rabobank naar de Belgi sche equipe overstapte, de ver leiding van doping niet heeft kunnen weerstaan. Lotz reed gisterochtend samen met vrien din Antje naar het Quick Step- hoofdkwartier in Wevelgem om zijn baas persoonlijk op de hoogte te brengen. De renner verscheurde zelf zijn contract, voordat Lefevere daarvoor de kans kreeg. „Mare heeft de eer aan zichzelf gehou den, anders zou de ploeg hem Marc Lotz nam doping met het oog op de komende Tour. Foto: GPD/Peter Schols den bosch/gpd - De kans is groot dat de Eerste Bossche Basketbal Club (EBBQ verder gaat als Eiffel Towers Den Bosch. Eiffel Towers heeft zeer concrete plannen om Nijmegen te verlaten en samen te gaan met EBBC. Morgen worden de plannen gepresenteerd in Den Bosch. De verhuisplannen van Eiffel- Towers hebben vooral te ma ken met de hal waar het team nu in speelt, De Horstacker. De club is zich aan het oriënteren op mogelijkheden om naar een grotere hal te verhuizen. Eiffel Towers-directeur Erik Kurvers gaf gisteren toe dat de club in gesprek is met onder meer de gemeente Den Bosch over De Maaspoort, die veel groter is. Volgens Kurvers is het voor Eif fel Towers van levensbelang dat in de toekomst op Europees ni veau basketbal kan worden ge speeld. „Spelers als Leon Rod- gers, die we graag willen hou den, willen alleen komen als er in de Europa Cup wordt ge speeld. Dat merken we ook in de gesprekken met andere spe lers die we benaderen", aldus Kurvers. ontslagen hebben. We tolereren absoluut geen doping. Onvoor stelbaar dat dit is gebeurd. Ik heb Mare leren kennen als een zeer prettig iemand, als wiel renner en als mens. De ploeg heeft ook geen enkele druk op hem gelegd. Hij presteerde dit seizoen toch al goed en hij had zijn ticket voor de Tour vrijwel binnen." De ambities van Lotz krijgen een mokerslag nu hij gebrand merkt is als dopingzondaar. Al le ploegleiders van de prestigi euze Pro Tour hebben een ver klaring ondertekend waarmee ze zich binden aan een beleid van 'zero tolerance' wat verbo den middelen betreft. Dat bete kent dat Lotz wellicht nooit meer aan de bak komt in de Pro Tour, waarin de twintig beste ploegen ter wereld verzameld zijn. Lotz moet in elk geval vrezen voor een schorsing van twee jaar. De Vlaamse Gemeen schap, die de zaak van de onder een Belgische licentie rijdende coureur gaat behandelen, legde deze straf eerder ook op aan de betrapte veldrijders Ben Berden en Filip Meirhaeghe. Marc Lotz is niet de eerste Pro Tour-renner die dit seizoen uit de epo-pot snoept. Dit voorjaar werd Danilo Hon do gesnapt in de Driedaagse van de Panne. De Duitse sprin ter werd ontslagen door zijn ploeg Gerolsteiner en hoort binnenkort hoe lang hij ge schorst wordt. im wint Milaan ,an - Rens Blom heeft tij- l het atletiekgala in Milaan Jolsstokhoogspringen ge nen. De atleet ging gisteren ,5,70 meter. Een gebroken jcostte hem een paar po en. Daardoor mislukte 5,80, hoogte die hij begin mei al haalde. Zondag in Henge- pbeerde hij vergeefs het erlands record op 5,82 te igen. Dat lijkt een kwestie tijd. Maandag krijgt Blom nania op Kreta een nieuwe door Patrick Delait sittard - Na de bekentenis van Mare Lotz dat hij epo heeft ge bruikt, variëren de reacties in de wielerwereld van geschokt en oliedom tot onbegrijpelijk. Ex-prof Maarten Ducrot vreest voor een nieuwe dopinglawine: „,Dit doe je niet in je eentje." hebben bij een evenals Lotz in terend hoe hij vorig jaar in de Smeermaas woonachtige Ne- l'our uit de schaduw trad derlander, die vorige week werd Dat hij hem wellicht nooit meer opgepakt door de Belgische jus- zal zien schitteren, vindt Du- titie, ervaart Ducrot als beang- crot een spijtige zaak. „Ik vind stigend. „Wat een merkwaardig het dopingcharter van de Pro verhaal. Werkelijk niet te fil- Tour buiten alle proporties, men. Mijn eerste gedachte is: er Lotz zal nooit meer voor een moet een netwerk zijn. Zoiets Pro Tour-team mogen rijden: doe je niet in je eentje. Er wo- een onmenselijke maatregel. Te nen daar in de buurt zo veel meer omdat de ploegen hun A/oor Ducrot, tegenwoordig Nederlandse profs waar Lotz hoofd in het zand blijven ste- vvielercommentator bij de NOS, dagelijks mee traint. Die jon- ken. Ik begrijp wel dat manager i:5 dopinggebruik nooit een ta- gens praten daar met elkaar Patrick Lefevere van Quick Step boe geweest. Toen hij gisteren over, dat kan niet anders." zijn handen nu van Lotz aftrekt, hoorde dat bij Mare Lotz thuis Ducrot houdt zijn hart vast maar dopinggebruik is altijd te I1CFO laiM* epo is gevonden, was hij niette- voor de komende dagen. Nog zien in het bloedbeeld. Als Lotz O min geschokt. Vooral de manier meer dopinggevallen sluit hij door zijn ploeg gecontroleerd EGSCKldkcid waarop Lotz tegen de lamp is niet uit. Dat juist de bescheiden is, zoals Lefevere zegt, dan had- gelopen, roept bij Ducrot veel en nuchtere Lotz is betrapt, had den ze aan de bel moeten trek- inchem - De Graafschap vragen op. Ducrot nooit verwacht. „Ik was ken." zijn aanvaller Mamadou Dat hij de doping gekocht zou een supporter van hem. Schit- Dat laatste wordt genuanceerd Jo langdurig missen. De [aller viel in het duel voor acompetitie tegen Sparta ernstig geblesseerd aan de irknie uit. Een kijkoperatie 1 gisteren uit dat de voorste {band is afgescheurd. Daar- t is een meniscus zwaar MPiiliBipliWMMNlNRMBBMWMiHiji hadigd. Met de revalidatie hlB^IK'l^aiIlllïlilWLLIHI ITp raarschijnlijk zeven tot ne- maanden zijn gemoeid. bruari 2001 scheurde Zon- j> lis groot talent van Vitesse, flp m al een kruisband, toen in V (k r b Ichterknie. Destijds duurde 'I 'K.T\ M j* Ka. Jte Wf rolle-supporters J jgen geld terug lie - Een schrale troost de hondstrouwe fans van ivvolle die de afgang van club bij Helmond Sport stonden: ze krijgen van de - L a ;rs en de technische staf geld terug. FC Zwolle ver- dinsdagavond in de na- alk*; -4* +6 JL- j l- i petitie met 5-0 in Hel- rd. II TS LAG EN S®35 De spelers van Oranje sloten de training af met een ludiek partijspel. Foto: Hans van Weel PRIJSVRAGEN J i lay 3718,1 juni. L 17. 18.24.26,35.40.44,45.46. - i i 52.53.56.62.64,73 katwijk/gpd - Het ziet ernaar mt dat Arjen Rob- Verder trainden de PSV ers Mark van Bommel, voorbehoud van typefouten) ben en Khalid Boulahrouz op tijd fit zijn om za- Wilfred Bouma en André Ooijer apart. Van het TENNIS terdag met het Nederlands elftal tegen Roemenië drietal lijkt verdediger Ooijer het minst fit. Van te spelen. De twee internationals arriveerden vo- Bommel en Bouma werden aan een fikse loop- "o'and Garros. rige week geblesseerd in het trainingskamp van training onderworpen. Van Basten zei dinsdag al Y^a?6naieS6 6U3rt 6-4Ar8Davidenko Oranje, maar trainden gisteren voor het eerst vol- dat hij ervan uitgaat dat de twee er zaterdag bij Robredo (Spa/i5) 3-6 6-1 6-2 4-6 uit en ogenschijnlijk zonder problemen met de kunnen zijn. De bondscoach is overigens bereid lang te wach ten of internationals daadwerkelijk fit raken. Niet voor niets heeft hij 24 spelers opgeroepen voor de dubbele klus tegen Roemenië en Finland. „Het verschilt ook per speler. Voor de uitwed strijd tegen Roemenië werkte Phillip Cocu pas wijdag een serieuze training af. De ene speler heeft wat meer nodig dan de andere. Daar hou den we ook rekening mee." De waag welke elf zaterdag in de Kuip tegen Roe menië zullen starten werd op de training van gis teren niet beantwoord. Oranje beperkte zich tot een lange pass- en trapoefening en sloot af met een ludiek partijspel waarbij de snelle omschake ling, maar vooral de spelweugde voorop stond. door UCI-arts Lon Schatten berg. Bij eenmalig epo-gebruik is slechts enkele dagen een af wijkend bloedbeeld te zien, zegt Schattenberg, die de epo- vondst bij Lotz vooral erg vindt voor zijn ploeg. „Dit is verschrikkelijk voor Quick Step. Dat team heeft zich verbonden aan allerlei proto collen voor een schone wieler sport en dan wordt het plotse ling toch weer geconfronteerd met een dopinggeval. Ontzet tend dom en triest overigens dat een renner epo thuis in de koelkast bewaart. Van Lotz had ik dat nooit verwacht." Lotz' ploeggenoot Bram Tankink is op dit moment niet geïnteresseerd in theorieën over bloedbeelden en doping- charters. De vaste trainings maat van Lotz is naar eigen zeggen geschokt. „Ik wil eigen lijk niks zeggen. Alles wat ik ver tel, kan tegen mij worden ge bruikt. Bovendien kan ik alleen maar subjectief oordelen. Mare is een wiend van mij en ik be treur het ten zeerste dat ik hem in het peloton zal moeten mis sen." Is Tankink al kort van stof, de directe omgeving van Lotz zwijgt als het graf. „Dit is heel erg vervelend, maar ik geef geen commentaar", zegt zus Bianca. Bij moeder Lotz in Val kenburg klinkt de voicemail en ook trainingsmaten als Gerben Löwik en Karsten Kroon geven niet thuis. Hoe hard de klap moet zijn aangekomen, blijkt op de web site www.lotsie.nl. De wed strijdverslagen van Mare Lotz, de bespiegelingen van zijn fans en zijn wedstrijdprogramma zijn vervangen door de ijskoude mededeling dat de website uit de lucht is gehaald. „Ik begrijp er niks van", zucht Hugo Kamps, secretaris van de Bergklimmers in Stein, de club waarvoor Lotz in de jeugd reed en waarvan hij nog altijd lid is. Kamps vindt het nog te woeg om een eventuele royering van Lotz aan de orde te stellen. „Dit is geen goed voorbeeld voor onze jeugd, maar persoonlijk heb ik Mare nog altijd hoog zit ten. Als we hem woegen voor een lezing, kwam hij altijd. Wat een spijtige zaak." londen/anp/rtr - De Londense club Chelsea, zijn coach Jose Mourinho en Arsenal-verdedi- ger Ashley Cole hebben de re gels van de Premier League overtreden. Het uitvoerend or gaan heeft hen gisteren schul dig bevonden aan ongeoorloofd onderhandelen en hun hoge boetes opgelegd. Een onafhankelijke commissie stelde vast dat Mourinho na mens Chelsea heeft geprobeerd achter ieders rug om internatio nal Cole los te weken bij Arse nal. Dat gebeurde op 27 januari - ook gezien het competitiever loop een laakbaar moment - tij dens een geheime bijeenkomst in een Londens hotel. De Premier League nam de af faire zwaar op en gaf Chelsea voor volgend seizoen drie pun ten aftrek. Dat is wel een voor waardelijke straf, die pas wordt j geëffectueerd als de club op- 1 nieuw in de fout gaat. Daar naast kreeg Chelsea een record boete van 450.000 euro. Mour inho moet drie ton betalen, Co- Ie de helft. De betrokken partij en hebben veertien dagen de tijd beroep aan te tekenen. door Marcel van der Kraan rotterdam/gpd - Erwin Koe man heeft als trainer zijn eerste grote beslissing bij Feyenoord genomen. Doelman Gabor Ba- bos mag vertrekken, omdat Koeman in de Hongaar geen eerste keeper ziet. De opvolger van Ruud Gullit heeft niet veel tijd nodig gehad om te beslissen dat hij in het nieuwe seizoen onder de lat ze kerheid wil. Of die moet komen van routinier Patrick Lodewijks of Maikel Aerts van RBC heeft Koeman nog niet kenbaar ge maakt. Maar Gabor Babos wordt het in elk geval niet. Feyenoords technisch directeur Mark Wotte geeft aan dat de nieuwe trainer het geen ideale situatie vindt om met drie kee pers te gaan werken. „Koeman heeft liever twee keepers in zijn selectie. Dat is zijn goed recht. Daarom wordt er nu naar een oplossing voor Babos gezocht. Als we hem kunnen verhuren, doen we dat. Maar komt er een goed bod, dan is Feyenoord ook bereid hem te verkopen. Babos beraadt zich sinds giste ren op zijn toekomst. Dat kan nog wel een paar dagen duren, laat zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma weten. De medede ling van Feyenoord liet aan dui delijkheid weinig te wensen over. „Feyenoord heeft een keuze gemaakt en dat betekent voor Gabor dat hij niet meer eerste keuze is." En dat bevalt hem niet. „Gabor wil keepen, onder de lat staan." De Hongaar verhuisde vorige zomer na vier seizoenen Breda se dienst transfervrij van NAC naar Feyenoord. Hij weet zich in de belangstelling van zijn ou de club. „NAC zou hem graag terug willen hebben", zegt Ploegsma, „maar het heeft nog niet echt een concreet aanbod gedaan. Het zal financieel een lastig verhaal worden." Vooral het salaris vormt een struikelblok op de Nederlandse markt. Feyenoord wachtte des tijds met opzet lang om Babos vast te leggen. De Rotterdam mers wilden verhinderen dat ze diep in de buidel moesten tas ten en kregen Babos uiteinde lijk transfervrij. De speler werd al die tijd zoet gehouden met het vooruitzicht dat voor hem ter compensatie een dik salaris en een forse som tekengeld wa ren weggelegd. Voor de achterban van Feyen oord is de oplossing van het keepersprobleem heel simpel: haal Jurek Dudek terug naar de Kuip. De Poolse international, die vorige week met Liverpool de Champions League verover de, is nog altijd ongekend po pulair in Rotterdam-Zuid. Bovendien hoorde Dudek 24 uur na het succes in Istanbul dat de Spaanse doelman José Reina met Liverpool in onder handeling is over een contract. Dudeks zaakwaarnemer Jan de Zeeuw laat echter weten dat de Pool in tegenstelling tot alle be richten niet hoeft te vertrekken bij de Engelse club. Inmiddels blijkt dat Villarreal, de club van Reina, met Liverpool geen over stemming kan bereiken over de transfersom (tien miljoen euro). De Zeeuw zegt dat er met Fey enoord tot op de dag van van daag niet is gesproken over een terugkeer van Dudek. PSV zou Dudek inmiddels ook op het oog hebben voor het geval Go- mes naar Manchester United vertrekt. De Zeeuw gelooft niet dat Dudek Eindhoven zou ver kiezen boven Rotterdam. „Op dit moment focust Jurek zich op Liverpool. Hij is in die stad de held sinds de Champions League-finale. Daarom ligt een vertrek ook niet voor de hand. dubbelspel, kwartfinales: Morari- yder (VSt/Zwi) - Raymond/Stubbs (VS- 5-4 6-3, Black/Huber (Zim/ZAO - Li/Sun £-3 6-4, Petrova/Shaughnessy (Rus/VSt) ï/Srebotnik (Jap/Slv) 2-6 6-3 6-2, Rua- Scal/Suarez (Spa/Arg) Loit/Pratt S) 6-4 4-6 6-4. Jddubbelspel, kwartfinales: Navratilo- fc (VSt/lna) - Morariu/Palmer (VSt) 7-6 6 6-3, Hantuchova/Santoro (Slw/Fra) - [Ullyet (ZAf/Zim) 6-2 4-6 6-1. WIELRENNEN ta Vasca. etappe, Eibar - Sopelana: 1. ViciOSO 164,8 km in 3.58.53, 2 Bru (Spa), 3. juez (Spa), 4. Astarloa (Spa), 5. Martinez Isasi (Spa). groep met:. Het herste 1 van Boulahrouz en Robben verruimt de mogelijkheden van bondscoach Marco van Basten in zowel aanvallend als verdedigend op zicht. Beiden zijn normaal gesproken verzekerd van een plek in het basiselftal. Robben had last van de enkel die hem al maanden parten speelt, Boulahrouz liep in de laatste competitiewedstrijd van zijn club HSV een knieblessure op. Overigens zijn niet alle personele problemen rondom de selectie daarmee opgelost. Roy Makaay raakte dinsdagavond geblesseerd de wedstrijd waarmee het nieuwe stadion van Bay- ern München werd ingewijd. De aanvaller meld de zich in N oordwijk met een dijbeenblessure en mag waarschijnlijk pas morgen trainen. door Martijn van Beeten parus - Vraag tennisser Maria no Puerta hoe gras ruikt en hij weet het waarschijnlijk niet eens. De Argentijn die zich gis teren ten koste van zijn landge noot Guillermo Canas plaatste voor de halve finales van Ro land Garros, speelde in 2004 en 2005 uitsluitend op gravel. Puerta won in vijf sets (6-2 3-6 1-6 6-3 en 6-4) van Canas, die hij al sinds zijn jeugd kent. In de halve finales treft de 26-jari- ge Argentijn morgen Nikolaj Davidenko. Deze Rus won in de kwartfinales ook in vijf sets van de Spanjaard Tommy Robredo: 3-6 6-1 6-2 4-6 en 6-4. Het grote succes komt voor Puerta na een zwarte periode in zijn loopbaan. Het gravelbeest beleefde een pijnlijk jaar 2003. Eerst maakte hij met een lift een vrije val van twintig etages en in februari werd Puerta op het graveltoernooi van het Chi leense Vina del Mar betrapt op doping. Er werden sporen ge vonden van clenbuterol, een spierversterkend middel. Puerta verweerde zich door te stellen dat hij het middel tot zich had genomen tijdens een acute astma-aanval en dus niet om beter te kunnen presteren. Het tribunaal dat zijn zaak on derzocht, ging toch over tot een schorsing voor negen maan den. Die ging in op 3 oktober 2003. In juli vorig jaar keerde Puerta terug in het circuit, uiteraard op een gravelbaan. Als nummer 440 van de wereld deed hij mee aan een challengertoemooi in Rimini. Dit jaar werkte de linkshandige Puerta al twaalf graveltoernooien af en met een finaleplaats in zijn woonplaats Buenos Aires en een toernooi zege in Casablanca werkte hij zich vóór Roland Garros al op tot de 37ste positie op de we reldranglijst. Puerta zegt geen bitterheid te voelen. „Sterker nog, ik ben het al bijna vergeten. Ik wil ook geen energie verspillen door te- Mariano Puerta na zijn zege op Guillermo Canas. Foto: Reuters/Francois Lenoir rug te kijken. Als je zoiets door maakt, word je er sterker van. Winnefi is voor mij nog belang rijker geworden. Die fase heeft me volwassener en kalmer ge maakt." Met Canas vocht Puerta een zinderend duel uit. De twee stuurden elkaar van hoek naar hoek, al had vooral Puerta het initiatief. Het^pvecht was een klassiek voorbeeld van Argen tijns graveltennis. De twee mogen dan de beste maatjes zijn, in Parijs deden ze drie uur en 35 minuten hun ui terste best om elkaar te slopen. „Op een gegeven moment zei den we tegen elkaar dat we moesten stoppen met rennen", aldus Puerta. „Het was genoeg geweest." Illustratief was het eerste matchpoint, op 5-4 in de vijfde set. Puerta stuurde Canas naar links, naar rechts, weer naar links, dacht het punt binnen te hebben, maar werd aan het net alsnog gepasseerd. „Ik werd er wanhopig van. Ik speelde het perfecte punt en toch ging het verloren", zei Puerta, die op het derde matchpoint alsnog toe sloeg.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21