Kabinet houdt vast aan Teylingen 3 6 1 3 r REGIO 'Vroeger was ik veel beter' l Impasse rond ijshal in Alphen lijkt doorbroken SCHERP GEPRIJSD! 99 49 99 ^erslll 49 kholieren fietsen op wrakken 2.61/2:97 Super deBoer aanderij opt subsidie fan rijk mis R3 Voor de zomer besluit over fusie van Sassenheim, Voorhout en Warmond perste stap op weg naar zorgboulevard 50% korting 7.99 999 2e gratis Graag gedaaA. r Loman Leefmans /rouw weigert ilcoholtest oorschoten - De politie heeft kterochtend een 44-jarige porschotense aangehouden Indat ze een blaastest weiger- e nadat ze een auto-ongeluk 'id veroorzaakt in haar woon- lats. De vrouw reed tegen een •tonnen toegangszuil van Be- fcteijn op. Haar auto stond jlf op de weg en half op het jtspad en was verlaten toen ;nten het voertuig vonden, vrouw kwam even later te- naar de plek van het onge- en rook naar alcohol. Ze wil- niet meewerken aan een ;test, dus nam de politie rijbewijs in en werd de iuw bovendien opgepakt. bromfietser inder invloed iden - Bij een bromfietscon- ple op het Lammenschans- fein in Leiden is dinsdagmid- een 61-jarige man aange- tuden wegens het rijden on- invloed. Ook kon de man :n bromfietscertificaat tonen, bromfiets van de man is in genomen. IfjDERDORP - Bedrijventerrein Baanderij in Leiderdorp Ijgt geen subsidie om de cri- Jnaliteit terug te dringen. Dat Ijkt uit een publicatie van het inisterie van economische za- -tn. De rijksoverheid verdeelde 5 miljoen euro onder negen (drijvenlocaties waarbij het iiderdorpse terrein buiten de lot viel. Ondanks deze tegen- Her gaan de ondernemers, renigd in stichting de Baan- irij, verder met verschillende annen om hun gebied op te jappen, zo blijkt uit een puwsbrief. i bedrijven hoopten een tantje mee te pikken uit de t van Economische Zaken op het lijf van de Baanderij schreven leek. De criminali- t op het Leiderdorpse bedrij nterrein steeg in 2004 met 25 beent ten opzichte van het p: daarvoor. Het was de aan- jding om een particulier be rgingsbedrijf in te schakelen I plannen voor camerabewa- ag te lanceren. Namens de bia's diende de gemeente be- a dit jaar een subsidieverzoek j het ministerie in dat nu is af- iwezen. Baanderij is met het zogehe- ti parkmanagement wel een lp verder. De stichting Be- ijfsadvies uit Alphen aan den |n gaat dat op zich nemen, iel is om tot een betere sa- fenwerking te komen tussen I onderlinge bedrijven en de katselijke overheid. Duidelijke pwijsbordjes op het terrein, Ijlere beveiliging, en het sa- |n inkopen van energie, af- "jverwerkers en telefonie zijn i speerpunten voor de Baan- ^fij. Over bovengenoemde on twerpen vergaderen de on- memers op dinsdag 5 juli. ïui worden ook de uitkomsten xend van een enquête die ider de diverse firma's is ge- oiden. donderdag 2 juni 2005 door Roza van der Veer den haag/warmond - Het kabinet houdt vast aan de fusie van Sassenheim, Voorhout en Warmond. Dat staat in de nota van minister van binnenlandse za ken Remkes naar aanleiding van de kriti sche schriftelijke vragen van de Tweede Kamerfracties. Ook de buitengrenzen van de per i januari 2006 te vormen gemeen te Teylingen worden door de minister niet gewijzigd. Daarover moet de provincie zich in de nabije toekomst buigen. Bij toe komstige herindelingen van buurgemeen ten als Alkemade en Lisse kunnen dan knopen worden doorgehakt. In de nota over de samenvoeging van de gemeenten Sassenheim, Warmond en Voorhout legt Remkes nogmaals uit waarom de fusie in zijn ogen moet door gaan. Hij wijst erop dat de drie gemeen ten over te weinig bestuurskracht be schikken. Het ambtelijke apparaat is kwetsbaar door veel eenmansposten, de financiële armslag is gering en het is las tig voor de gemeenten om beleid te ont wikkelen en de regie te houden. Ook re gionaal wordt het bestuur daadkrachti ger als er met minder gemeenten hoeft te worden overlegd. De grotere daadkracht van de nieuwe gemeente geeft voor Remkes de door slag boven het feit dat de fusie weinig steun heeft gekregen bij referenda en enquêtes in de drie gemeenten en nog steeds op verzet stuit in Voorhout. Een fusie tussen alleen Sassenheim en War mond of Warmond en Oegstgeest is door de gemeenten zelf afgewezen, con stateert Remkes. En vrijwillige samen werking hebben de drie gemeenten niet van de grond gekregen. Om die reden is een fusie van de drie gemeenten, die op termijn 40.000 inwoners hebben, in zijn ogen de beste optie. De angst van het CDA dat straks Noord- wijk geïsoleerd overblijft in de Bollen streek deelt minister Remkes niet. Vol gens hem is het de insteek van de pro vincie om de resterende vier Bollenge- meenten te laten samengaan. Door de fusie van Teylingen, en straks ook de nieuwe gemeente Katwijk, ontstaat 'geen restproblematiek in de regio', al dus de minister. Hij voorspelt zelfs dat 'op afzienbare termijn' de procedure voor de herindeling van deze vier ge meenten gaat beginnen. Die op handen zijnde fusie is voor Rem kes tegelijk reden om de buitengrenzen van Teylingen voorlopig niet te wijzigen. Alleen de Klinkenbergerpias gaat in zijn geheel naar Oegstgeest. Pleidooien voor andere grenswijzigingen zoals de Boter- huispolder naar Alkemade legt Remkes naast zich neer. Een grenswijziging tus sen Voorhout en Rijnsburg ziet hij even min zitten. Hij meent dat eerst de regio nale discussie over de bestemming van het gebied tussen Voorhout en Rijns- burg moet worden afgerond. Remkes hoopt nog voor de zomer een beslissing over de fusie te kunnen ne men. De Tweede Kamer moet hier uit eindelijk een knoop over doorhakken. Voorschotense knikkerkampioene verbaast klasgenoten w* door Judy Nihof voorschoten - Veel klasgeno ten geloofden het niet. „Jij? hoe kan jij nu gewonnen hebben?" Parya Khabbazi snapt het zelf ook niet zo goed. Toch werd de 12-jarige Voorschotense afgelo pen zondag Nederlands kampi oen knikkeren. „Op school ver lies ik meestal van kinderen. Vroeger was ik veel beter. Toen knikkerde ik veel meer." Pas toen Parya haar beker - for maat Europa Cup - op school liet zien, drong het tot haar klasgenoten door. De meesten reageerden toen heel enthousi ast. „Sommigen waren echt in shock toen ze mijn beker zagen. Ze zeiden: wauw, zelfs bij voet bal hebben ze niet zulke grote bekers." Toch kreeg ze ook een paar rotopmerkingen. „Een jongen uit mijn klas zei: de kin deren die meededen aan het kampioenschap waren zeker heel slecht." Op het plein van de Voorscho tense Nutsschool verzamelt zich een groepje vriendinnen om Parya heen. Ze zijn trots op haar. Vooral het feit dat Parya in de finale als enige meisje overbleef, vinden ze leuk. „Girl power", klinkt het eensgezind. Haar klasgenoten noemen haar niet Parya, maar Elli. „In het Iraans betekent mijn naam 'en gel', maar in het Nederlands betekent het iets wat slecht is", aldus de knikkerkampioene. „Vandaar dat ik mezelf Elli heb genoemd." Knikkeren is populair op de Nutsschool, al is de rage een beetje over zijn hoogtepunt heen. Emma vertelt dat ze zelfs helemaal niet meer knikkert. „Ik heb een keer een knikker doorgeslikt, die mijn broertje in mijn eten had verstopt. Daarna wilde ik niks meer met knikkers te maken hebben." Parya Khabbazi: „Sommigen waren echt in shock toen ze mijn beker zagen." Foto: Henk Bouwman Met Vivian speelt Parya nog wel regelmatig een potje. De meis jes geven graag een demonstra tie. Ze gebruiken er een taaltje bij dat alleen doorgewinterde knikkeraars begrijpen. Regel matig vallen de termen 'mini- waags', 'hijskraantje', 'afleids' en 'schoonmaaks'. Spreken de knikkeraars bijvoorbeeld met elkaar af dat ze een potje doen met 'afleids', dan mag je dege ne die aan de beurt is laten schrikken of op een andere ma nier afleiden. Parya kwam als vijfjarig kind van Iran naar Nederland, waar ze het knikkerspel leerde ken nen. Met een geleende knikker speelde ze haar eerste potje. Het was het begin van een ver slaving. „Ik speelde toen elke dag met mijn broertje. Op een gegeven moment had ik wel duizend knikkers. Daar maak ten mijn broertje en ik zoveel ruzie om dat mijn moeder er op een dag een heleboel heeft weggedaan." De andere hob by's van Parya zijn lezen en dansen. Ook schrijft ze graag korte verhalen. Ze wil later graag kinderboekenschrijfster worden. Een neefje van Parya gaf haar op voor het Nederlands kampi oenschap voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar, afge lopen zondag in Duinrell. Er deden honderden kinderen aan mee. „Ik wist zelf niet eens dat zo'n kampioenschap bestond. Anders had ik misschien wel eerder meegedaan." IDE STELLING Het is een schande dat het nodig is om voedselpakketten aan armen te geven. Geef uw mening www.leidschdagblad.nl geest/warmond - Meer de helft van de basis- •lleerlingen uit Oegstgeest, :nheim en Warmond wilde - afgelopen jaar verkeersexa- %i doen op een afgekeurde Ondanks eerdere waar- luwingen van de politie von- veel ouders het blijkbaar probleem dat hun kroost een levensgevaarlijke ma naar school reed. de weken voor het examen :cteerde de politie op vijf icholen in de dorpen 212 n van deelnemers aan het ;eersexamen. Daarvan vol- 54 procent op de dag van examen nog steeds niet. van de meest voorkomen defecten waren niet-werken- ielremmen. Meer dan een der van de kapotte fietsen had er van. „En de andere gebre- waren ook ernstig", aldus Faas, teamchef van de poli- in Oegstgeest. „Over het ontbreken van een bel deden wij niet moeilijk. Nee, je moet dan echt denken aan verbogen voorvorken of kromme wielen." Volgens Faas is er sprake van een trend. Hij geeft aan dat de fietsen in de loop van de jaren steeds slechter zijn geworden. Het laatste jaar deelde zijn team 380 bekeuringen uit vanwege de slechte staat van de aange houden fietsen. „We delen wel meer procesverbalen uit van wege het nieuwe repressieve beleid. Maar zelfs als je dat af zet tegen de cijfers uit de ge- doogtijd, blijkt dat het aantal gebreken flink is gestegen." Maar niet alleen met de voer tuigen is in de ogen van Faas iets mis. Ook de ouders moeten zich eens goed laten nakijken. „De reacties van de vaders en moeders op de defecten waren schrijnend. Zo zei een ouder over het feit dat zijn kind op een fiets zonder remmen reed, dat het kind over twee weken toch een nieuwe kreeg. Zo laco niek. Totdat er een kind door een auto wordt geschept. Voor de politie in de drie plaat sen is het duidelijk: de ouders moeten meer verantwoordelijk heidsgevoel krijgen. „Tussen mei vorig jaar en mei dit jaar zijn bijna honderd fietsers aan gereden in onze regio. Daarvan hadden er ongeveer tien de ba sisschoolleeftijd." Om dit aan tal te verminderen geven de agenten les in het kader van het project 'Doe effe normaal', waarin de kinderen onder an dere leren over het werk van de politie. „We moeten de school, de kinderen en de ouders be wust maken van de gevaren." Faas begrijpt niet waarom ou ders niet af en toe naar de fiets van hun kind kijken. „En als je als agent iets zegt over de geva ren die hun kind loopt, vragen ze waarmee wij ons bemoeien." Toch nog kans op 'The Dutch Oval' derdorp - De eerste voor- m htige stap is deze week gezet weg naar de zogeheten zorg- ulevard nabij het Rijnland ;n ikenhuis. Projectontwikke laar Bohemen is begonnen met aanleg van een tijdelijk on- iel rkomen voor het Nederlands Jctologisch en Bekkenbodem s{ ntrum (NPBC). Dat komt >sen het ziekenhuis en rijks weg A4 te liggen in het gebied dat de naam Vierzicht krijgt. De zorgboulevard wordt gevuld met verschillende 'zorggerela teerde' instellingen. Naast de boulevard komt een nieuwe parkeergarage die ook voor het ziekenhuis is bedoeld en even verderop breidt het meubel plein uit. Het gaat in totaal om 50.000 vierkante meter nieuw bouw, zo laat Bohemen in een persbericht weten. Proctologie is de kennis van ziekten in en rond de endel darm. Het NPBC krijgt per 1 juli tijdelijke huisvesting totdat het definitieve pand in Vierzicht af is. De realisatie daarvan is nog ongewis door de discussie rond de luchtkwaliteit in de omge ving van de rijksweg. door Fred van Rooij alphen aan den rijn - Het soe batten gaat nog even door, maar de impasse over de Al- phense ijshal 'The Dutch Oval' lijkt doorbroken. Dat is tenmin ste de conclusie van het college van burgemeester en wethou ders van Alphen aan den Rijn en de initiatiefnemers van The Dutch Oval. Vorige week leek het nog dat zonder een speelautomatenhal van Holland Casino het plan geen kans van slagen had. Aan gezien de gemeente slechts een gokhal toelaat binnen de ge meentegrenzen leek de ijshal ten dode opgeschreven. Inten sief overleg tussen de betrokken partijen trok de kar weer vlot. Hoe groot de kans van slagen is wil wethouder Tigelaar niet aangeven. „Ik zie kansen." Tot op het laatste moment heb ben de initiatiefnemers vastge houden aan een speelautoma tenhal. Zonder dit onderdeel zou het onmogelijk zijn om het complex rendabel te maken. De Alphense verordening speelau- tomatenhallen laat slechts één vergunning toe en deze is in het bezit van Avifauna. Aanpassing r van de verordening zag het col lege niet zitten. De hal zou uit eindelijk 1000 vierkante meter groot worden in het complex en een stuk van de exploitatie op zich nemen. Dat gat moet nog worden gevuld. In een gezamenlijk overleg is de gemeente enigszins tegemoet gekomen aan de wensen van de ontwikkelaars. Zo krijgen de initiatiefnemers een korting op de grondprijs en draagt de ge meente bij aan een gezamenlij ke parkeergelegenheid die te gebruiken is voor het hele be drijventerrein Hoom-West, waar het ijscomplex moet ver schijnen. De ontstane ruimte moet nu door de ontwikkelaars ingevuld worden. „Er is ruimte ontstaan en die handschoen is opgepikt door de ontwikke laars", aldus Tigelaar. Hoe het gat gevuld gaat worden is nog niet bekend. Een van de initia tiefnemers, Jan Gijsman, kon vanwege de Hollandse ver keersproblematiek niet op tijd aanwezig zijn. De wethouder geeft toe dat het lang duurt met de aanleg van de ijshal in Alphen. De afgelo pen jaren zijn er door beide partijen allerlei onderzoeken Super de Boer Runderhamburgers per kilo voordeelpak 32 RoUt Page Toiletpapier voordeelpak 32 rollen OP=OP VOORDEELPAK Pepsi, Sisi, 7-Up alle smaken 3 flessen 1.5 liter Persil Megaperls color of pure 18 scoops 559 Komkommer Holland, klasse 1 uitgevoerd om de komst van het complex mogelijk te maken. Het college wil koste wat kost binnen de kaders blijven zoals door de gemeenteraad aange geven. Dat geeft het plan ook de meeste kans van slagen als het in die raad komt. Haast is wel geboden. Eind juni wil de wethouder het definitieve plan naar de gemeenteraad hebben. Dat geeft de initiatiefnemers weinig tijd om het laatste gat in de exploitatie te vullen. „Dan hebben we een definitief ja of nee van de gemeenteraad." Bij een ja kan er nog niet met een worden gebouwd. Om de ijshal mogelijk te maken moet het bestemmingsplan ook ver anderd worden en dat kost tijd. Voordat de Alphenaar de schaatsen in de nieuwe ijshal kan onderbinden moet er nog veel water door de Rijn stro men. In het toekomstige com plex kan meer dan alleen schaatsen. Zo komen er onder meer skibanen, een fitnesscen trum, een in- en outdoorcen- trum en squashbanen. Zelfs voor minder intensieve ont spanning kan men er straks te recht. Er komen ook bioscoop zalen en een discotheek. Aanbiedingen geldig t/m 5 juni 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. In de Super de Boer winkels wordt /SPiK de Rocks' spaarkaart uitgegeven en kunt u Rocks' sparen.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15