taemon Sluiter stopt met zeuren SPORT Co Adriaanse in spoor van Mourinho alken '68 treft in BVCB een oude bekende idanks verlies van Safin wordt piekeraar een positivo Steve Nash iker (Katwijk) n naar NAC i ijk Katwijk-voetballer Jonker kan voor twee jaar NAC uit Breda. De 20-jari- invaller uit de jeugdoplei- van de zaterdaghoofdklas- eeft en aanbieding van de visieclub in beraad. Jonker geen basisplaats bij w ijk. Hij viel in het afgelo- seizoen regelmatig in, als allende middenvelder of lits. Zijn zaken worden be id door Alfons Groenen- n Karei Jansen van Sport - iotion. Jonker laat weten erg blij' te zijn met het jarige profcontract, maar in overleg met zijn zaak nemers nog 'even goed nadenken'. Jonker speelde april een proefwedstrijd NAC. Daarin scoorde hij alken niet )avis Cup Sjeng Schalken heeft nkt voor het Nederlandse steam dat in juli te Brati- de kwartfinale Davis Cup t tegen Slowakije. De Lim- ir heeft zich afgemeld bij in Tjerk Bogtstra, omdat ronderstelt niet fit te kun- ijn om te kunnen spelen. WH kampioen erdagamateurs inburg - ASWH heeft gis- ond voor het eerst in zijn ian de landstitel bij de za- gamateurs gepakt. De lioen van de hoofdklasse A IJsselmeervogels in Spa- urg op 2-2 en kan niet achterhaald worden. AS- vvam in de 34ste minuut lorsprong via Arjan Hu- André Kemper maakte ïinuut later gelijk. In de Ie helft bracht Richard de thuisploeg hoop:2-l. rerd in de grond geboord Walter van Ommeren een ier voor tijd de ploeg uit rik-Ido-Ambacht weer lij bracht. woensdag 25 mei 2005 De nieuwe 'mister' belooft bij entree dat hij Porto weer landskampioen maakt door Ruud Ramler porto - Zijn entree was er een in de stijl van José Mourinho. Net als de huidige coach van Chelsea, beloofde ook Co Adri aanse de aanhang van Porto het landskampioenschap. ,,De doelstelling die past bij een gro te club." Dat hij Jan Kromkamp en Denny Landzaat meeneemt uit Alkmaar kon hij nog niet ga randeren. Ontspannen, strijdvaardig en met grote vreugde presenteerde de coach die na een fantasti sche competitie opstapt bij AZ zich als de nieuwe 'mister' van Porto. Een dag later dan ge pland. ,,De bedoeling was maandagavond", zegt Adriaan se telefonisch vanuit Portugal. „Maar toen was er hier een groot voetbalgala, met alle grootheden van het land. De nieuwe trainer van Porto zou dan weinig attentiewaarde heb ben gehad. Daarom hebben ze het uitgesteld." De eerste werkkring buiten Ne derland is in zijn ogen een ech te topclub. „Mondiaal mis schien wel een van de beste. Sportief zeker, als winnaar van de Champions League en we reldbeker. Dit is een grote stap in mijn carrière." Adriaanse werd op het toneel van de persruimte in Estédio do Dragao ter zijde gestaan door Jan Olde Riekerink, zijn assis tent voor de komende twee jaar met een optie voor nog een sei zoen. Jorge Nuno Pinto da Cos ta, de puisant rijke voorzitter die gewend is naast zijn trainers op de bank te gaan zitten, wil dat de technische staf met nog een hulpcoach wordt aange vuld. Een Portugees die de En gelse taal machtig is. Om een goede communicatie tussen de trainer die geen Portugees spreekt en de spelersgroep te waarborgen. „Ik bemoei me daar niet mee. De technische staf bestaat hier uit zes perso nen. Ik heb er aan vier genoeg, en eigenlijk is dat nog te veel. Een conditietrainer, bij voor beeld, heb ik niet nodig. Dat doe ik zelf wel." Gistermiddag nog trok de voor zitter zich met Adriaanse en Ol de Riekerink terug om de ver dere invulling van de staf en de aanloop naar het nieuwe sei zoen door te nemen. Waardoor hij niet aanwezig kon zijn bij de wedstrijd van AZ in Bergam bacht. „Ik begin op 4 juli in Portugal. Dan heb ik zeven we ken om de ploeg voor te berei den op de competitie die op 21 augustus start. Een periode waarin ik gewend ben de basis te leggen." Zijn aankomst was maandag nog een mysterieus toneelstuk je geweest. Met Olde Riekerink werd Adriaanse rondgereden in een geblindeerd busje. Be stuurd door een medewerker van de club, die hem langs al lerlei sluiproutes niet naar een chique hotel of vooraanstaand restaurant vervoerde. Maar ge woon naar het 'drakenstadion' waar de nieuwe trainer van het diner genoot in gezelschap van de voorzitter. Op zijn tournee langs de be zienswaardigheden, zei Adri aanse gisteren, was hij vooral onder de indruk geraakt van het luxueuze trainingscentrum in Gaia, twintig kilometer buiten Porto. „Met drie gewone vel den, één met kunstgras en een klein stadionnetje waar 3000 mensen in kunnen. Met ook nog een eigen medische ruimte en een krachtcentrum. Zeer in drukwekkend. Alle voorwaar den om goed te werken zijn aanwezig. Een schitterend trai ningscomplex. En een fantas tisch, modem stadion, dat zich bij uitstek leent voor prachtige topwedstrijden." Hij voelde zich vervuld van trots. Op een presentatie, zei Adriaanse, die hij als uitermate Martijn van Beeten Raemon Sluiter die ver- n met een positief verhaal proppen komt. Dat was Kht een tijdje geleden. De idamse tennisser struikelde 1 de eerste ronde van d Garros over Marat Safin 6 6-4 en 6-2) en duikelt uit ihonderd. Maar Sluiter dat hij in het verleden al sg heeft gezeurd. stond Raemon Sluiter be- als de Rotterdamse mop- pper, als de knuffelbeer iet Nederlandse mannen- Maar langzaam maar veranderde hij in een leraar. Sluiter voelde zich miskend, bleef roepen dat ch echt thuis hoorde tus- le beste vijftig tennissers e wereld. De man die al- een hekel had aan reizen, Dt steeds minder van zijn overwoog vorig jaar zelfs oppen als hij uit de inderd zou vallen, latste gebeurt na zijn ne- ag in Parijs. Door de ne- ag tegen Safin zakt de hui- iummer 86 van de wereld ongeveer de 107de positie. had Sluiter in Parijs rs nog de derde ronde ge- Maar over stoppen had r het gistermiddag geen ent. De tobber is een posi- sworden. komt ook door de langdu- ilessures van Sjeng Schal en Martin Verkerk", stelt r. „Ik besef dat ik niet zeuren, dat ik blij moet net alles wat ik heb. Prof is een prachtig vak en ik nu ook weer." Teleurstelling bij Raemon Sluiter na zijn uitschakeling. Foto: ANP/Koen Suyk De 27-jarige Sluiter geeft zich zelf nog een jaar of vier in het circuit en wil daar het maxima le uit halen. „Ik wil fysiek op m'n top zijn en mentaal ijzer- sterk. Op die twee gebieden mag ik geen wedstrijden meer verliezen. Dan moet je dingen niet half doen, maar moet je er vol overgave voor gaan. Sluiter zegt tot dit inzicht te zijn gekomen tijdens een gedwon gen pauze in het afgelopen voorjaar. De Rotterdammer kampte na de Davis Cup-wed strijd in Zwitserland met een voorhoofdsholteontsteking en zat zeven weken thuis. „Ik heb gepraat met vrienden, mijn vriendin en familie. Het is me nu weer duidelijk wat ik wil, ik heb een doel voor ogen. Ik wil toch nog een keer proberen mijn beste ranking ooit (46ste, red) te benaderen. Daar doe ik nu alles voor. Het moet niet een te hoog 'Ratelband-gehalte' krijgen, maar ik vind het weer heerlijk om te trainen." Sluiter moppert ook niet als hij moet opdraven op een challen- gertoernooi. „Nee, want dat is mijn eigen schuld. Met deze ranking moet je ook naar die toernooien toe. Vorig jaar was ik het hele jaar fit en eindigde ik als 87ste van de wereld. Dan moet ik nu niet die zeven we ken afwezigheid als excuus gaan aanvoeren." Op een stunt tegen Safin durfde Sluiter gisteren eigenlijk niet te hopen. Jaren terug, op de aller kleinste proftoemooien in Ne derland, had de Rotterdammer nog tweemaal gewonnen vein de huidige nummer vier van de wereld. „Hij kreeg in twee par tijen zeven games van me en ik riep toch dat Marat een grote zou worden. Ik heb geloof fik ge lijk gekregen." In stadion Suzanne Lenglen was Sluiter overgeleverd aan de grillen van de geniale, maar ui terst wisselvallige Rus. Twee voudig Grand Slam-winnaar Safin kan je namelijk alle hoe ken van de baan laten zien, maar hij gunt je altijd kansen. „Toch heb ik geen moment het gevoel gehad dat ik een kans had om deze wedstrijd te win nen." 'enstander in volgende ronde 'moeilijk te bespelen' nburg - Coach Piet van liet zich 'Babalou' wel en. In een teug ging het li- e richting slokdarm. Een gebruik bij Valken '68 na everwinning. Al was het inzeker of de versnapering lit zijn verpakking mocht en gehaald. Pas vijf minu- por het verstrijken van de 'le speeltijd maakte Basti- e Mooij aan alle onzeker- een einde. Net als afgelo- taterdag, ook toen werd ■1 voor de Valkenburgers, de de spits tegen Die Ha- oor de winnende goal. alleen de uitslag was een van het duel in Den ook het wedstrijdbeeld verdacht veel overeen, srste helft in Valkenburg liet om aan te zien. Keer op keer werd de bal diep ge speeld op de voorwaartsen, maar die bleken niet in staat de bal langer dan enkele seconden vast te houden. Die Haghe kon zo een overwicht opbouwen, maar slaagde er niet in om bruikbare voorzetten af te leve ren. Van Duijn had zich net als het publiek gestoord aan het vruch teloze spel van zijn ploeg. „Mis schien kwam het omdat de spe lers onbewust toch rekening hielden met een 2-1 voor sprong. Er is dan slechts een dwarrelbal in de laatste minuut nodig om het feest te verstoren. Ik heb de spelers daarom voor gehouden dat ze de zege moe ten afdwingen." De boodschap kwam over. Val ken begon veel feller aan de tweede helft en kreeg al snel een steuntje in de rug. Simon Varkevisser scoorde na een af geslagen vrije trap met een ge drukt schot de openingstreffer. Het duel was in een keer opge leefd. Michel Vink voor Die Ha ghe en Vooijs voor Valken kwa men in kansrijke posities, maar konden het voorbeeld van Var kevisser niet volgen. Dat lukte wel Jeroen Brand, overigens met dank aan keeper Dirk Var kevisser. Een vrije trap vanaf dertig meter mag, als er geen muur staat, er niet ingaan. Dat de keeper door verdediger Vooijs, die over de bal maaide, van zijn stuk werd gebracht, mag niet als excuus dienen. Even later eiste de doelman op nieuw een hoofdrol voor zich op. Hij leek de bal buiten zijn strafschopgebied met de han den te beroeren, maar tot ver bijstering van de aanhang van Die Haghe en tot opluchting van die van Valken, oordeelde de warrig fluitende arbiter Aar den dat Michel Vink met een gestrekt been inkwam. Het was een van de weinige gevaarlijke momenten van Die Haghe. Bob-Joop van der Woude kopte nog over. Simon Varkevisser en Dennis de Ridder waren voor de thuisploeg dichter bij een doelpunt. Van Duijn had op dat moment al een beroep gedaan op zijn broer Floor en schaduwspits Wilbert Star. De 40-jarige Floor nam enkele weken geleden in het tweede elftal afscheid als voetballer, maar door blessure leed en op handen zijnde schorsingen kan Piet hem nog goed gebruiken. Star moest op de bank beginnen, omdat hij zaterdag de wedstrijd liet schie ten voor een vrijgezellenfeest. „Ik vind dat geen reden om de groep in de nacompetitie in de steek te laten. Als coach moet je geloofwaardig overkomen. Wil bert heeft daar overigens alle begrip voor", maakte Van Duijn er verder geen halszaak van. Met de twee in het veld nam de creativiteit toe. Dat bleek uit het winnende doelpunt van De Mooij. Simon Varkevisser stuurdeop rechts De Ridder weg en omdat de defensie van Die Haghe even niet oplette, hoefde hij de bal alleen maar breed te leggen op de spits. Voor Valken het sein om de 'Babalou' alvast tevoorschijn te halen. In de volgende ronde van de nacompetitie treft het elftal van Van Duin in BVCB een oude bekende. „Een moeilijk te be spelen tegenstander", oordeel de de coach. De resultaten in de competitie moeten de Val kenburgers sterken. Thuis werd gewonnen met 1-0 en uit met 2-0. Valken '68 - Die Haghe 2-1(0-0). 47 Simon Varkevisser 1-0, 54. Brand 1-1, 85. De Mooij 2-1. Scheidsrechten Aar den. Toeschouwers: 250. Valken '68: Dirk Varkevisser, Van der Nagel, Joeri van den Hoek (62. Wilbert Star), Vooijs, Fedor van den Hoek; Van der Plas (72. Van Duin), Simon Varke visser (90. Duindam), De Vries; De Ridder, De Mooij, Van der Blink. DUIVENTIL positief ervoer. Bij een club die hem zes weken geleden voor het eerst benaderde. En waar hij afgelopen donderdagavond in een Amsterdamse gelegen heid eindelijk zijn handteke ning onder een uiterst lucratief contract kon zetten. „Dit heb ik altijd gewild. Een fantastisch land met een schitterende cul tuur en de mooiste club die een trainer zich maar kan wensen." Eigenzinnig als altijd weigerde de nieuwe trainer zich in te dekken bij Porto. Voorzichtig heid is hem altijd al vreemd ge weest. En dus klonk het ook in het land waar de verdediging altijd voorrang krijgt: „Ik wil dat Porto een aanvallende speelstijl laat zien, die attractief is voor het publiek. De toeschouwers moeten tevreden zijn na een wedstrijd van FC Porto." Adriaanse zal ook in Portugal geen concessies doen aan zijn speelstijl. „Nee, ik heb nog geen beeld van de selectie", moest hij gisteren bekennen. „Ik heb dvd's gekregen met daarop alle competitieduels en Europese wedstrijden. Dan kan ik rustig analyseren hoe de groep eruit ziet en wat er aan versterking nodig is." Het lijkt logisch dat hij spelers van AZ zal meenemen naar zijn nieuwe omgeving. „Trainers nemen altijd voetballers mee met wie ze fijn hebben gewerkt en die ze door en door kennen. Dan ligt het voor de hand dat je in mijn geval bij jongens van AZ uit komt. Maar het is niet nood zakelijk. Het land van herkomst van een speler telt niet. Waar het slechts om gaat is of hij goed in het team past", aldus Adriaanse die niet in kon gaan op mogelijke belangstelling voor Kromkamp en Landzaat. Wilt u iets melden? Bel 071- 5356461. Faxen mag ook: 071- 5356415. E-mail: sport.ld@hdc.nl De traditionele wedstrijd tus sen de trainers en pers is afgelopen vrijdag geëindigd in een 3-1 overwinning voor de pers. Voor de journalisten scoorden Robbert Toret, Pim Scheffer en Ronald Turenhout. Hein van Heek doelpuntte na mens de trainers. De pers speelde de laatste tien minuten van de wedstrijd met 12 man zonder dat de trainers het merkten. Ex-profvoetballer Ron de Roode (ADO Den Haag, Willem II, Stormvogels/Telstar) is toe gevoegd aan de trainersstaf van de jeugdafdeling van Lugdu- num. De Roode gaat volgend seizoen voor de jonge Kikkers een aantal voetbalclinics ver zorgen. Erwin en Richard Boekestijn zijn weg bij WSB. De broers werden uit de selectie gezet, nadat ze in de verloren kampi oenswedstrijd van het tweede elftal openlijk kritiek leverden op de trainersstaf. Richard speelt volgend seizoen bij SJC, Erwin bij FC Lisse. De overgang van Ervin Lee van FC Lisse naar AFC gaat niet door. De Amsterdamse club geeft bij nader inzien de voor keur aan versterkingen uit het betaalde voetbal. Lee kiest nu voor Blauw Wit Amsterdam. Ergun Bayram verruilt Voor- schoten'97 voor UVS. Voorafgaand aan de bekerfi nale tegen PSV in de Kuip ver blijft Willem II in Hotel Huis ter Duin. De laatste training voor deze wedstrijd wordt op zater dag 28 mei afgewerkt op het complex van WSB in Noord- wijkerhout. Aanvang van deze training is om 10.30 uur. Warmunda heeft Heerenveen- keeper Brian Vandenbussche gestrikt voor de finale van de Jubileum Penaltybokaal aan staande zaterdag. De eerste pe nalty wordt om 15.00 uur op sportpark Overbosch te War mond genomen. Bij de Open Kampioenschap pen Acrogym (een mengeling van acrobatiek en turnen) in Beverwijk heeft het Leidse Jahn bij de demonstratie-wedstrij den de eerste plaats behaald met het thema 'China'. Korfbalclub Velocitas heeft de contracten met trainers Klaas Bosman en Wim van Poelgeest met een jaar verlengd. Velocitas werd afgelopen weekeinde kampioen van de derde klasse. André Korpelshoek van AV Rijnsoever uit Katwijk heeft af gelopen zondag de halve mara thon van Hoorn gewonnen. Hij vestigde een nieuw persoonlijk record (1:14:50) op de 21,1 kilo meter. Leen van Rijn werd over all vierde, maar eerste bij de Masters in een tijd van 1:20:32. Jeugdscheidsrechter Allard Lindhout uit Warmond fluit de voorwedstrijd tussen de D-pu- pillen van Willem II en PSV bij de Amstelcupfinale in de Kuip. Tennisvereniging De Munnik uit Leiderdorp houdt een open jeugdtoemooi van 27 juni tot en met 3 juli. Inschrijven kan via www.toemooi.nl. w Koudekerk houdt op zater dag 4 juni de Open Koudekerk- se Eiergooi Kampioenschap pen. Het evenement begint om 15.00 uur. Deelname staat open voor iedereen, het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro per koppel. Wielrenner Patrick Hassing (Noordwijk) won afgelopen weekeinde het B-klassement van de driedaagse wedstrijd 'De hel van Petten'. Marcel van Dorp en Guiller- mo Graaven verlaten ARC. Van Dorp gaat naar Alphense Boys, Graaven naar Huizen. Radenko Nikic - voetbalnaam Mike - stapt over van Voor schoten'97 naar SJC. UITSLAGEN PRIJSVRAGEN aantal prijswinnaars; 4.756 totaal prijzenbedrag: e. 38.426,00 totaal gratis deelnames; 17.509 Uitslag Lucky Day 3711, d.d. 24.05.2005 3.5.12.20.21.23,24.25.26.33. 37. 41.53.59.62.63.70.72.78.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, eerste ronde: Safin (Rus/3) - Sluiter (Ned) 6-1 4-6 6-4 6-2, Roddick (VSt/2) - Tson- ga (Fra) 6-3 6-2 6-4, Nieminen (Fin) - Agassi (VSt/6) 7-5 4-6 6-7 (6) 6-1 6-0, Coria (Arg/8) - Carlsen (Oen) 6-4 6-2 6-4, Canas (Arg/9) - Monfils (Fra) 6-3 6-1 6-0, Davidenko (Rus/12) - Tuksar (Kro) 6-2 6-4 6-3, Puerta (Arg) - Lju- bicic (Kro/13) 7-5 7-5 6-2, Robredo (Spa/15) - Luczak (Aus) 4-6 6-3 6-3 6-3, Thomas Jo hansson (Zwe/19) - Draper (Aus) 6-7 (5) 6-1 3- 6 6-0 6-1, Haas (Dui/21) - Maier (Dui) 6-1 6-2 6-4, Wawrinka (Zwi) - Massu (Chl/22) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4, Mathieu (Fra) - Lopez (Spa/24) 6- 2 6-0 6-7 (5) 6-4, Volandri (lta/27) - Saulmer (Fra) 6-0 6-2 6-1, Kiefer (Dui/28) - Karlovic (Kro) 6-3 6-3 6-4, Joezjm (Rus/29) - Muller (Lux) 6-4 6-1 6-0, Ferrero (Spa/32) - Beek (Slw) 6-4 6-3 6-3, Vliegen (Bel) - Dupuis (Fra) 6-4 6-1 6-2, Dlouhy (Tsj) - Enqvist (Zwe) 6-2 7-6 (3) 6-1, Norman (Bel) - Lisnard (Fra) 6-1 6-1 6-4, Andreev (Rus) - Björkman (Zwe) 2-6 6-2 6-2 7-5, Hernych (Tsj) - Santoro (Fra) 7-6 (4) 3-6 6-1 4-6 6-4, Melzer (Oos) - Arthurs (Aus) 6-4 6-2 7-6 (4), Olivier Rochus (Bel) - Garcia-Lopez (Spa) 7-6 (4) 7-5 4-6 6-3, Lee (ZKo) - Calatrava (Spa) 6-4 2-6 5-7 7-6 (4) 6- 4, Blake (VSt) - Tenconi (Ita) 6-2 6-4 7-6 (6), Montanes (Spa) - Sargsian (Arm) 6-1 6-4 6-0, Saretta (Bra) - Rusedski (GBr) 6-2 7-6 (7) 6-3, Clément (Fra) - Popp (Dui) 6-2 6-4 6-7 (1) 6- 2, Acasuso (Arg) - Mirnyi (WRu) 6-4 7-6 (9) 6- 2. Guccione (Aus) - Ventura (Spa) 6-3 2-6 6-1 3-6 6-2, Sanchez (Spa) - Kuerten (Bra) 6-3 6- 0 4-6 6-1, Djokovic (SMo) - Gmepri (VSt) 6-0 6-0 6-3, Spadea (VSt) - Albert Costa (Spa) 6-4 7-6 (6)6-2. Kampioenscompetitie zaterdagamateurs; IJs- selmeervogels-ASWH 2-2 Stand: ASWH 4-8, IJ'vogels 3-4, Excelsior "31 3-1. De Amerikaanse basketballwe reld heeft een nieuwe ster, maar durft daar maar mondjesmaat voor uit te komen. Verleden week werd Phoenix Suns-speler Steve Nash verkozen totMVP, hetgeen wij vertalen met Meest Waardevolle Speler. In de afgelopen dagen heb ik de eer en het genoegen ge had deze Nash aan het werk te zien. Mijn ob jectieve oor deel: ongelofe lijk. Nash is een 31- jarige Cana dees die nooit, ik herhaal nooit, in de wieg werd ge legd om NBA- topspeler te worden. Ster ker nog deze 1.89 meter grote dribbelaar is een veel betere ijs hockeyer en Lacrosse-speler dan dat hij (min of meer toevallig) basketballer is geworden. Waar schijnlijk is hij zelfs een betere soccer-speler (voetballen dus) dan dat hij basketballer is. Een mooi feit: zijn vaderen zijn broer speelde beiden in de En gelse Premier League en Nash zeifis een devoot fan van juist van Tottenham Hotspur. Er gaat geen dag voorbij of hij surft over het net om gegevens over Engels voetbal te verkrijgen. Opvallend nietwaar, dat een Canadees uit het schilderachtige Victoria, British Columbia, die hobby heeft, terwijl hij afgelo pen seizoen schier onstopbaar was in de NBA, een sportleague die beheerst wordt door Afri kaanse Amerikanen die kracht, atletisme en showmanschap pa ren aan een egocentrische, rijke en bij tijden stuitend arrogante manier van leven. Nash is een artiest. Hij laat an deren beter spelen, hij scheurt over het veld en scoort makke lijk, maar ziet het als een groter plezier anderen die eer te gun nen. Nash laat vooral anderen beter spelen en dat kom je eens in de zoveel jaren binnen de NBA tegen. De Canadees, in 1996 door Phoenix verkozen in de NBA en later doorgestuurd naar de Dal las Mavericks alvorens in 2004 in Phoenix terug te ke ren, speelt onzelfzuchtig en met een geweldige drive. Met zijn bouw (relatief klein) lijkt hij niet in staat tegen al die gespierde, grote ego 's op te spelen, maar Nash heeft een ex tra eigen schap die je zelden tegen komt in de megalomane, bijna egocentri sche topsport van nu: Nash speelt om te winnen. Niet voor zichzelf, maar voor de ploeg die hij vertegenwoordigt. Hij heeft split-vision, een geweldige Ausdauer, loopi>ermogen, de kunst zich ondergeschikt te ma ken aan zijn ploeggenoten en wat hij vooral laat zien is artis ticiteit. Hij passt ongemeen goed, stuwt en doet dat allemaal in een tem po dat de meesten van de ande re NBA-spelers niet aankunnen. Het was grotesk verrassend dat Nash de MVP van het seizoen werd. Een kleine, blanke Cana dees die de persoonlijke hoofd prijs kreeg in die in goud en briljanten uitgehakte wereld van door en door verwende, jonge Afrikaanse Amerikanen. En dan te weten dat Nash op een voetbalbeurs naar de Uni versiteit van Santa Clara ging. Hij was voorbestemd om ooit te gaan voetballen, maar is nu de 'talk of the townin de NBA. Zelden zag ik een dergelijk ta lent aan het werk. Een feno meen, dat graag onder Martin Jol wil spelen. Mart Smeets Tegen de achtergrond van het logo van FC Porto spreekt Adriaanse de pers toe. Foto: Reuters/Rene Car- valho

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21